تست هوش

ilCapitano

عضو جدید
اسم من مصطفی هست
روز اولی که ثبت نام کردم همین جوری یه اسم گذاشتم حالا هر چی میرم میگم عوضش کنین میگن دیگه نمیشه:wallbash:
باشه جایزه رو من به شما می بخشم:smoke:

نگفتی جدیه یا سرکاری
اون یارو چطوری چاه کنده تو زمین؟ وسط زمین که مواد مذابه که؟ :surprised:
خب سر کاری! چون کل سوالای هوش این تاپیک سر کاریه!
به خدا جواب رو گفتما!
کرم سبز سنگ خوار می خورتش

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
خب این عکسو بزار
خوشکل تره که :smile:

http://www.www.www.iran-eng.ir/picture.php?albumid=3079&pictureid=9624

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی نمیره برگرده
پس چی؟
فدام شدی؟ یا نه؟

peyman100

عضو جدید
اول جواب سوال 3 و4

٢- چگونه می توانيد يک فيل را داخل يک يخچال قرار دهيد؟
٣ - شير، سلطان جنگل، تمام حيوانات را به يک گردهمايی فرا می خواند. تمام حيوانات بجز يکی از اين حيوانات در اين گردهمايی شرکت می کنند. حيوانی که غايب بوده کدام است؟

جواب2- دريخچال را باز کنيد،فيل را در آن قرار دهيد و سپس در يخچال را ببنديد. اين پاسخ اشتباه است، پاسخ درستاين است، در يخچال را باز کنيد. زرافه را بيرون بياوريد، فيل را در يخچال بگذاريد وسپس در يخچال را ببنديد.
(اين سوال به ما ياد می دهد که برای حل مساله، به فعاليتها و تجربه هايقبلی نيز فکر کنيم.)
جواب 3-پاسخ درست اين است : فيل. چون فيل داخل يخچال بوده ونمی توانسته در گردهمايی شرکت کند.
(اين سوال به ما ياد می دهد که در حل مساله نبايدفرضيات قبلی را فراموش کنيم.)

peyman100

عضو جدید
٤ - شما بايد از يک رودخانه عبور کنيد. اين رودخانه محل زندگی تمساحها است. چگونه از آن عبور می کنيد؟

.MosTaFa.

کاربر ممتاز

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
دو تا طناب داریم که مدت سوختن هر کدومشون 1 ساعت هست، ولی ضخامت و طول یکسانی ندارند. در طول طناب ها هم ضخامت یکسان نیست، یعنی لزوما نصف طناب در نیم ساعت نمی سوزه.
زمان 45 دقیقه رو چطوری اندازه بگیریم؟

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تو هر دستت یک کیسه 3.5کیلویی پول داری می خوای از یک پل رد بشی و وزنت 65 کیلو هست

پل هم تحمل 70 کیلو بیشتر نداره
چجوری با یک بار عبور از پل هر دو کیسه رو خودت تنها ببری اونطرف ( فرض محال کن که ورزشکاری)

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از طنابارو میسوزونیم....یه ربع قبل از اینکه سوختنش تموم شه میفهمیم 45 دقه رد شده....به همین راحتی:ی

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا طناب داریم که مدت سوختن هر کدومشون 1 ساعت هست، ولی ضخامت و طول یکسانی ندارند. در طول طناب ها هم ضخامت یکسان نیست، یعنی لزوما نصف طناب در نیم ساعت نمی سوزه.
زمان 45 دقیقه رو چطوری اندازه بگیریم؟

یکیشو از دو طرف آتیش می زنیم
دیگری رو از یک طرف آتیش می زنیم
وقتی تموم شد اولی

دومی رو از دو طرف روشن می کنیم
داریم45 دقیقه

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
شما تو هر دستت یک کیسه 3.5کیلویی پول داری می خوای از یک پل رد بشی و وزنت 65 کیلو هست

چجوری با یک بار عبور از پل هر دو کیسه رو خودت تنها ببری اونطرف ( فرض محال کن که ورزشکاری)

حالا چرا فرض محال؟ بچه ها همه آرنولدن

یکی از طنابارو میسوزونیم....یه ربع قبل از اینکه سوختنش تموم شه میفهمیم 45 دقه رد شده....به همین راحتی:ی

خیر. یه ربع قبل از تموم شدنش؟ این یه ربع رو چطوری اندازه می گیری؟؟؟؟

گندم طلایی

عضو جدید

تاحد امکان از وزن خودم کم میکنم:biggrin:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
یکیشو از دو طرف آتیش می زنیم
دیگری رو از یک طرف آتیش می زنیم
وقتی تموم شد اولی

دومی رو از دو طرف روشن می کنیم
داریم45 دقیقه

خیلی زود جواب دادیا
قبلا نشنیده بودی؟؟؟؟؟

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخ مخ؟...من جوابم غلط بود؟.....این جوهر جونوره.....سرچ کرده من مطمینم....اگه نه عقلش قد نمیده:ی.....
به من جایزه نیمیدی؟:(