تست هوش

R.BAHREINI

عضو جدید
نفر چهارم با فرض اينكه صداي نفرات اول تا سوم به گوش نفر چهارم برسه و از نتيجه كار اونها مطلع بشه

- طراح فرد باهوشي بوده پس رنگ كلاه او2 فرق ميكنه ( تا نفر سوم نتونه جواب بده )
- اگه نفر سوم رنگ رو كلاه هش رو بگه و درست باشه كه ازاد ميشه و نفر چهارم رنگ برمخالف رنگ 3 رو ميگه
- اگه نفر سوم رنگ رو كلاه هش رو بگه و درست نباشه پس نفر چهارم رنگ همرنگ نفر سوم رو ميگه

saeed2gol

عضو جدید
استدلال جالبی بود. اما اگه شخص طرح کننده سئوال باهوش باشه از اين قانون که کلاه ها رو برعکس بذاره استفاده نمیکنه چون حدس زدنش آسون میشه.

مهندس چرا میپیچونیش.کلاه دو نفر اول یا همرنگه یا نیست.اگه طراح سوال انیشتینم باشه از این دو حالت خارج نیست.اگه همرنگ باشه نفر سوم حدس میزنه و اگه نباشه نفر دوم(بر اساس استدلال قبلیم).

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
مهندس چرا میپیچونیش.کلاه دو نفر اول یا همرنگه یا نیست.اگه طراح سوال انیشتینم باشه از این دو حالت خارج نیست.اگه همرنگ باشه نفر سوم حدس میزنه و اگه نباشه نفر دوم(بر اساس استدلال قبلیم).

حالا بهتر شد :D اینو قبول دارم.
فقط میدونی چيه؟ یهو جواب میشه نفر چهارم و میریم سر کار. آخه نفر چهارمی مشکوک میزنه :biggrin:

peyman100

عضو جدید
سلام
نفر دوم درسه
استدلال دوستی که در صفحه قبل گفته درسته
منم اینو قبلا توی یه مجله خوندم.

m.amin.ranjbar

عضو جدید
یه پدر 3 پسر داشته به یکی از انها 40 تخم مرغ به یکی دیگه شون 30 تا و به اخری 20 تخم مرغ میده و به آنها میگه برن تخم مرغ ها رو جداگانه بفروشن و واسه پدره یه مقدار پول بیارن. این سه برادر چطوری باید تخم مرغ ها رو بفروشن؟
منظور سوال اینه که باید همه برادر ها در اخر یه مقدار مساوی پول واسه پدره بیارن. حالا چکار کنن؟

اگه هر برادر هر جین تخم مرغ رو 2 واحد پولی و هر دونه رو 1 یک واحد پولی بفروشه در آخر روز یه مقدار پول خواهند داشت:smile:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابش معلومه اگه زندونیاروزیرآفتاب نگه دارن کلاهی که نوررو جذب میکنه وزودگرم میشه سیاهه پس زندونی اگه دانشجوی زیست باشه می فهمه کلاهه توسرش سیاست اگه گرم نشدپس سفیده اگه زیستی نباشه تقلب میکنه به کلاش نگامیکنه می فهمه دیگه:D

ashima

عضو جدید
جوابش معلومه اگه زندونیاروزیرآفتاب نگه دارن کلاهی که نوررو جذب میکنه وزودگرم میشه سیاهه پس زندونی اگه دانشجوی زیست باشه می فهمه کلاهه توسرش سیاست اگه گرم نشدپس سفیده اگه زیستی نباشه تقلب میکنه به کلاش نگامیکنه می فهمه دیگه:D
افرين شما خيلي باهوشي . مواظب باش دچار فرار مغزها نشي

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید اول بپرسی ایران هستن یا نه!
من که فکر می کنم الان توی ناسا به سر می برن!
قابل توجه مهندسای صنایع من توایرانم مثه اینکه نمیدونین مازیستیاهمه مغزمتفکریم وبه هرسوالی که بخاین جواب درست میدیم
یه سوال : مهندسی صنایع چیه؟این رشته ته اش چی چیه غذایی یادستی؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
قابل توجه مهندسای صنایع من توایرانم مثه اینکه نمیدونین مازیستیاهمه مغزمتفکریم وبه هرسوالی که بخاین جواب درست میدیم

شما ها همه مغز متفکرین؟؟؟؟ پس اگه زحمتی نیست یه تکونی به مملکت بدین مغزان متفکر
منظورت از سوال دوم مسخره کردن رشته صنایع بود؟ اولا که همون رشته های صنایع غذایی و صنایع دستی هم کلی برای خودشون محترمن، ثانیا اگه واقعا می خوای بدونی چیه تو همین تالار یه معرفی گذاشتم

ilCapitano

عضو جدید
شنیده بودم مغز های متفکر املاشون ضعیفه ولی ندیده بودم!;)
مهندس صنایع آخرش میشه رئیس، مدیر عامل، سرپرست. حتی شاید باورت نشه ولی سرپرست قسمت تحقیقات!!!!!:eek:
مهندس صنایع کسیه که از کمترین امکانات بیشترین بهره وری رو در میاره!:gol:
مهندس صنایع یعنی عشق، یعنی زندگی.:heart:
یه جمله معروف هست که میگه: میشه بدون هوا زندگی کرد ولی بدون مهندس صنایع هرگز.;)

ilCapitano

عضو جدید
منظورت از سوال دوم مسخره کردن رشته صنایع بود؟ اولا که همون رشته های صنایع غذایی و صنایع دستی هم کلی برای خودشون محترمن، ثانیا اگه واقعا می خوای بدونی چیه تو همین تالار یه معرفی گذاشتم
مصطفی این چه حرفیه!
کلا هرچی تکون این زیستیا به مملکت میدن!
نمی خواستن مسخره کنن. ایشون می خواستن تغییر رشته بدن و بیان مهندس صنایع بشن، می خواستن بدونن زمینه های شغلیشون کجاس! Just it

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصطفی این چه حرفیه!
کلا هرچی تکون این زیستیا به مملکت میدن!
نمی خواستن مسخره کنن. ایشون می خواستن تغییر رشته بدن و بیان مهندس صنایع بشن، می خواستن بدونن زمینه های شغلیشون کجاس! Just it
نه نمیخام تغییررشته بدم فقط میخواستم درباره این رشته بدونم همین
درضمن مااینجاکمبوداکسیژن داریم میشه یه مهندس صنایع بفرستین:biggrin:

ای باباهمشهری من نمیخواستم مسخره کنم فقط سوال برام پیش اومدپرسیدم چون چن نفررومیشناسم میگن صنایع میخونن چن روزبعدمیگنITبعدمیگن کامپیوترولی حالافهمیدم صنایع یعنی عشق،هوا،زندگی وغیره

negin17h

مدیر تالار

ای باباهمشهری من نمیخواستم مسخره کنم فقط سوال برام پیش اومدپرسیدم چون چن نفررومیشناسم میگن صنایع میخونن چن روزبعدمیگنITبعدمیگن کامپیوترولی حالافهمیدم صنایع یعنی عشق،هوا،زندگی وغیره

:surprised: من از دوستان صنايعی عذر میخوام :neutral: :w43:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: من از دوستان صنايعی عذر میخوام :neutral: :w43:
نگین خانم من که توهین نکردم که میخاین بیاین دعوا
حالامیفهمم که صنایع وکامپیوتربهم وصله اگه یه چی به صنایع بگی به کامپیوتری هابرمیخوره وبرعکس پس لطفابه زیست توهین نکنین که به مهندسی کشاورزی وتموم تجربی هابرمیخوره

ilCapitano

عضو جدید

دوست عزیز بچه های مهندسی خیلی با شخصیت تر از این حرفها هستن که به رشته های دیگه توهین کنن!
ما همه رشته ها احترام می گذاریم.

negin17h

مدیر تالار
نگین خانم من که توهین نکردم که میخاین بیاین دعوا
حالامیفهمم که صنایع وکامپیوتربهم وصله اگه یه چی به صنایع بگی به کامپیوتری هابرمیخوره وبرعکس پس لطفابه زیست توهین نکنین که به مهندسی کشاورزی وتموم تجربی هابرمیخوره

کامپیوتر و صنایع بهم وصل نیست البته تو حوزه کاری میتونن باهم ارتباط خوبی داشته باشن. بحث دعوا نیست. فقط نباید بی دلیل رشته ای رو زیر سئوال برد یا مسخره کرد :gol: