تست تصمیم گیری برای مدیریت

سلام به مهندسان عزیز.
لطفا جواب مسئله را در این تاپیک اعلام کنید.
بر روی ریل قطار 3 بچه در حال بازی هستند و قطار نیز نزدیک شده و دیگه برای ترمز کردن دیر شده.شما نزدیک اهرم تعویض کننده ریل قطار ایستاده اید و می توانیر خط قطار را عوض کنید.یعنی یک خط ریل دیگر وجود دارد و می توانید مسیر حرکت قطار را تغییر دهید ولی یه مشکل است و اینکه روی اون خط هم یه بچه داره بازی می کنه و در صورت تعویض خط اون بچه از بین میره.حال نظر دهید که خط را عوض می کنید یا خیر.:que:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان عزیز.
بر روی ریل قطار 3 بچه در حال بازی هستند و قطار نیز نزدیک شده و دیگه برای ترمز کردن دیر شده.شما نزدیک اهرم تعویض کننده ریل قطار ایستاده اید و می توانیر خط قطار را عوض کنید.یعنی یک خط ریل دیگر وجود دارد و می توانید مسیر حرکت قطار را تغییر دهید ولی یه مشکل است و اینکه روی اون خط هم یه بچه داره بازی می کنه و در صورت تعویض خط اون بچه از بین میره.حال نظر دهید که خط را عوض می کنید یا خیر.:que:

یعنی اگه عوض نشه اون سه تا بچه هم فرصت فرار کردن ندارن؟:surprised:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته ی خاصی داره؟ :D

خب بستگی داره . اگه هیچکدومو نشناسم میذارم اون سه نفر بمیرن :surprised: چون اگه بفرستم رو اون ریل انگار اون بنده خدا رو خودم کشتم .

ولی اگه مثلا یدونه از این سه نفر از اشناهای نزدیک باشه با کمال بی رحمی میفرستم رو اون یکی ریل که اون یکی به رحمت خدا بره :cry::cry:

حالا نمیشه بپرم این سه تا رو بندازم بیرون ریل :D
بعد اسمم میشه علی فداکار :)

hamid96

عضو جدید
مسیرش را عوض می کنم وبه کمک اون یه بچه می رم اگه شد که می شم مهندس فداکار نشدم حداقل جون سه نفر را نجات دادم(ولی اگه شرایط فرق کنه تصمیمم ممکنه عوض بشه ولی خداراچه دیدی شایدم عوض نشد)...........................حالا نتیجه؟

nazinodeti

عضو جدید
سلام به مهندسان عزیز.
سلام
مسیر رو عوض میکنم چون 3تا بچه داریم که یکیش رو خط دوم داره بازی ميکنه پس رو خط اول 2 تا بچه داریم بین بد و بدتر انتخابه بد بهتره

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خط ریل رو عوض میکنم:Dیه نفر فدای بقیه
می گن Parandi2 رو به جرم کشتن 20 نفر گرفته بودن
قاضی گفته بوده چرا اونارو کشتی
Parandi2 می گه: منسوار تریلی بودم و از گردنه پایین می اومدم که دیدم ترمزم بریده . گفتم باید خودمو بزنم به تپه کنار جاده. نگاه کردم دیدم یه ور جاده 1 نفر واستاده اونور دیگه 20 نفر. گفتم بهتره همون یه نفرو زیر بگیرم. اما نامرد فرار کرد رفت اونور جاده

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی می گید مرگ برای سه تا بچه ای که روی ریل فعلی در حال بازی هستن حتمیه ، خوب ریل رو عوض می کنم شاید فاصله بچه ای که روی خط دوم در حال بازیه از قطار بیشتر باشه و قطار فرصت ترمز پیدا کنه !

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی می گید مرگ برای سه تا بچه ای که روی ریل فعلی در حال بازی هستن حتمیه ، خوب ریل رو عوض می کنم شاید فاصله بچه ای که روی خط دوم در حال بازیه از قطار بیشتر باشه و قطار فرصت ترمز پیدا کنه !

اگه عوض کنید حتما اون یکی پسر میمیره / تو صفحه اول ذکر شده

farshadevil

عضو جدید
عوض نمیکنم چون اگه قطار 3 تا بچه رو بکشه به من ربطی نداره (من که راننده نبودم) ولی اگه عوض کنم یعنی من اون 1 بچه رو کشتم.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام به همه

من اینو یه جا قبلا دیدم

جواب اینه که نباید ریل عوض شه چون اونایی که رو ریل هستن میدونن داره قطار به طرفشون میاد و به موقع میرن کنار
ولی اگه عوض شه چون اون یکی انتظارش رو نداشته کشته میشه

البت اینی که گفتن حتما اون سه تا کشته میشن توی مسئله نیست(یعنی نباید باشه تا بشه این جوری حل کرد)

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
می گن Parandi2 رو به جرم کشتن 20 نفر گرفته بودن
قاضی گفته بوده چرا اونارو کشتی
Parandi2 می گه: منسوار تریلی بودم و از گردنه پایین می اومدم که دیدم ترمزم بریده . گفتم باید خودمو بزنم به تپه کنار جاده. نگاه کردم دیدم یه ور جاده 1 نفر واستاده اونور دیگه 20 نفر. گفتم بهتره همون یه نفرو زیر بگیرم. اما نامرد فرار کرد رفت اونور جاده
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه

من اینو یه جا قبلا دیدم

جواب اینه که نباید ریل عوض شه چون اونایی که رو ریل هستن میدونن داره قطار به طرفشون میاد و به موقع میرن کنار
ولی اگه عوض شه چون اون یکی انتظارش رو نداشته کشته میشه

البت اینی که گفتن حتما اون سه تا کشته میشن توی مسئله نیست(یعنی نباید باشه تا بشه این جوری حل کرد)
خب حالا اگه عوض کنیم یعنی بچه کشته میشه شاید اونم فرار کنه

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
خب حالا اگه عوض کنیم یعنی بچه کشته میشه شاید اونم فرار کنه

خب نکته اینه که اون سه تا انتظار اومدن قطار رو دارن و مواظب هستن
ولی اون یکی با خیال راحت بازی می کنه و مطمئنه که قطاری در کار نیست

behzad shou

عضو جدید
من لاین عوض نمیکنم.
هیچ کدوم از بچه هام نمیمیرن.
نه 3 تا نه یکی.
قطار هم به مسیرش ادامه میده.
میگین چطوری؟
من به عنوان مسئول و مدیر وظیفه دارم واسه زنده موندن زیر دستم جونمو به خطر بندازم.
مثه ایران!!!
خودم میپرم جلو قطار، اول به من میزنه، بعد اون سه تا بچه متوجه میشن و فرار میکنن
قطار هم که با یه نفر از حرکت نمیفته.
چقدر ناراحت کننده و رمانتیک:cry::cry::cry:

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
من لاین عوض نمیکنم.
نه 3 تا نه یکی.
میگین چطوری؟
من به عنوان مسئول و مدیر وظیفه دارم واسه زنده موندن زیر دستم جونمو به خطر بندازم.
مثه ایران!!!

عمرا اگه اینکارو بکنی :D

پاسخ

پاسخ

من لاین عوض نمیکنم.
نه 3 تا نه یکی.
میگین چطوری؟
مثه ایران!!!
فردین جان جونت واست مهم نیست.
گفتم که باید تصمیم بگیری که قطار رو به کدوم خط بفرستی یعنی تو همون خط باشه یا اینکه خط رو عوض کنی.:redface:

درخواست

درخواست

بچه ها.
مهندسان عزیز.
جواب مدیریتی بدید.یعنی شما باید به عنوان یه مدیر در موارد بحرانی نظر قطعی رو اعلام کنید.شاید دراینجا به عنوان شوخی و یا طنز به موضوع نگاه کنید، ولی باور کنید که چنین تصمیم گیری هایی در آینده برای همه ما پیش خواهد آمد .پس الان سعی کنید که خودتان را محک بزنید.:smile:

mohandes88

عضو جدید
چون نزديك ريل هستم سه تا بچه رو برميدارم و ريل رو عوض نمي كنم. چون معلوم نيست با تغيير ريل چه اتفاقات ناگواري بيافتد (چون قرار نبود قطار از انجا برود.):cry: