دلایل برتری اسلام از سایر ادیان

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
بله.....:gol:
من تایید میکنم که اسلام راهنمای خوبی برای بشر ولی برتر بودن را صحیح نمیبینم........:gol:

خب اگه بجایی نرسه که بیهوده بحث میکنیم........
خداوند ریاضی و منطق را در دین قرار نداه اما روشهای رسیدن به این منطقها و اعداد موجوده........
هدف قران چیست؟:gol:

چطوری مهندس؟

برتر بودن دین اسلام رو قبول نداری؟ یعنی دین بهتری سراغ داری؟
یا کامل بودنش رو قبول نداری؟ یعنی میگی دینی بهتر از این می تونست باشه؟

Sarp

مدیر بازنشسته
در اسلام جز خشونت و قتل و مسائل جنسی چیزی ندیدیم ..
همه رساله ها نصفشون در مورد مسائل زنان هستش ...
رساله = ! اسلام (علامت =! در برنامه نویسی یعنی نامساوی;) )
حتما هستش ...... به خاطر حرف تو تا آیه اش واست میارم ......
از توابع قزوین پارسال یادتون نرفته که امام جمعه اونجا خودش گفته بود به حکم قرآن اون کارو انجام دادم .....بهتره فراموشکار نباشی..
این آخوندها از این چرت و پرتها زیاد میگن
شما همون آیه رو بیاری واسه ما کفایت میکنه:gol:
ایت تاپیک ها همش هدفش بر ضد نظام هست.
پس مرگ برا ضد ولایت فقیه
:eek:
اسلام چه ربطی به این چیزی که گفتی داشت ؟ :eek:
ولایت فقیه جز قران هست و از قران جدا نیست
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

کفر نگو بچه :mad:
اسلام از ادیان دیگر برتر نیست.......
تمام ادیان بر یک نکته اشاره میکنند و ان بندگی خداست...............
اسلام دین جامعیست اما کامل نیست................
زرشک :confused:;)
اينا رو هم در نظر بگيريد

اسلام دين خون و خونريزيست
زن در اسلام ارزش انساني كمتري نسبت به مرد دارد براي نمونه در سهم ارث و ميراث، در شهادت، در چند همسري، در طلاق، در انتخاب لباس، در خروج از كشور، نداشتن حق طلاق، نداشتن حق حضانت از فرزند، و....

اسلام اديان ديگر را تحمل نميكند
اسلام با خنديدن مخالف است
اسلام با رنگ مخالف است غير از رنگهاي تيره
اسلام با موسيقي مخالف است
اسلام با شطرنج مخالف بود بعدا نظرش عوض شد
اسلام از رنگ سبز خوشش ميامد ولي بعدن پشيمان شد
اسلام همه رو تهديد ميكنه
اسلام دوست داره همه فقير و بيچاره باشن تا خورجين بدوشها رو بفرسته تا بهشون صدقه بده البته نه مثل علي كه در شب ميداده بلكه در روز روشن و با بوق و كرنا و چاپ در مطبوعات و نمايش در صدا و سيما تا كر بشه گوش فلك
البته نبايد فراموش كنيم كه تا قبل از انقلاب مردم اسلام رو خوب نميشناختن اما بعد از پيروزي انقلاب همه نسبت به دين خود اگاهي پيدا كردن خدا خيرشون بده...
خوهش میکنم
شما خوب هستید ؟
خانواده خوب هستند ؟
سلام مخصوص به بابا برسونید
خداحافظ

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطوری مهندس؟

برتر بودن دین اسلام رو قبول نداری؟ یعنی دین بهتری سراغ داری؟
یا کامل بودنش رو قبول نداری؟ یعنی میگی دینی بهتر از این می تونست باشه؟

ممنون............
برتر بودن رو قبول ندارم...........
من ادعایی ندارم............
کاملتر از ادیان دیگرست اما خود نیاز به تکامل دارد مانند تمام یه چیزهایی که در این دنیا وجود دارند.......
همیشه بهتر وجود داره.........:gol::gol::gol:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون............
کاملتر از ادیان دیگرست اما خود نیاز به تکامل دارد مانند تمام یه چیزهایی که در این دنیا وجود دارند.......
مهندس جان لطفا این دو تا ایه رو بخون
19 و 85 ال عمران

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
ممنون............

خب اگر از بقیه کامل تره پس برتره دیگه
برتریش هم همین کامل تر بودنشه

این که خدا قرآن رو به چه کیفیتی قرار داده فکر می کنم از محدوده عقل ما خارج باشه
به هر حال خدا می خواد ما رو امتحان کنه دیگه، نمیشه که همه چی رو توی یه کتاب بگه و دیگه هیچ مسئله ای باقی نمونه، من فکر می کنم ادعای اسلام اینه که اسلام و قران آنچه که برای یک انسان نیاز هست خدا بهش بگه رو گفته، یعنی سرحد راهنمایی رو کرده

من شخصا فکر می کنم دین وسیله رسیدن به خداست و اسلام بهترین وسیله
مثل اینکه شما می خوای بری یه شهر دیگه و می تونی از چند تا وسیله استفاده کنی که فرضا هواپیما بهترینشه، ادیان دیگه هم اگه کامل اجرا بشن( که اصلشون متاسفانه در دسترس نیست) می تونن انسان رو به خدا برسونن، ولی سخت تره

این قانونی هم که میگی همیشه بهتر وجود داره یه جورایی قبولش دارم (راستش زیاد فکر نکردم در موردش ولیمثال نقضی هم ندیدم) ولی اگه قرار بود خدا اون بهترینی که مد نظر شما هست بده به ما که دیگه یه راست می فرستادمون بهشت چه کاری بود:smile: کمال دین اسلام رو باید از یه ادم اینکاره بپرسی واست توضیح بده

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اگر از بقیه کامل تره پس برتره دیگه
برتریش هم همین کامل تر بودنشه

این که خدا قرآن رو به چه کیفیتی قرار داده فکر می کنم از محدوده عقل ما خارج باشه
به هر حال خدا می خواد ما رو امتحان کنه دیگه، نمیشه که همه چی رو توی یه کتاب بگه و دیگه هیچ مسئله ای باقی نمونه، من فکر می کنم ادعای اسلام اینه که اسلام و قران آنچه که برای یک انسان نیاز هست خدا بهش بگه رو گفته، یعنی سرحد راهنمایی رو کرده

من شخصا فکر می کنم دین وسیله رسیدن به خداست و اسلام بهترین وسیله
مثل اینکه شما می خوای بری یه شهر دیگه و می تونی از چند تا وسیله استفاده کنی که فرضا هواپیما بهترینشه، ادیان دیگه هم اگه کامل اجرا بشن( که اصلشون متاسفانه در دسترس نیست) می تونن انسان رو به خدا برسونن، ولی سخت تره

این قانونی هم که میگی همیشه بهتر وجود داره یه جورایی قبولش دارم (راستش زیاد فکر نکردم در موردش ولیمثال نقضی هم ندیدم) ولی اگه قرار بود خدا اون بهترینی که مد نظر شما هست بده به ما که دیگه یه راست می فرستادمون بهشت چه کاری بود:smile: کمال دین اسلام رو باید از یه ادم اینکاره بپرسی واست توضیح بده
اشتباه میکنی.......نگاه برتر وتفکر در مورد اینکه ما برتریم میتونه عواقب خطرناکی داشته باشه که جهان امروز و دیروز به قدر فراوان شاهد این جریانات بوده.........
جهان موقعی به پایان میرسد که انسان تمام نامعینها و نادانسته ها را در می یابد.........
موافقم دین وسیله است........:gol::gol::gol:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اشتباه میکنی.......نگاه برتر وتفکر در مورد اینکه ما برتریم میتونه عواقب خطرناکی داشته باشه که جهان امروز و دیروز به قدر فراوان شاهد این جریانات بوده.........
جهان موقعی به پایان میرسد که انسان تمام نامعینها و نادانسته ها را در می یابد.........
موافقم دین وسیله است........:gol::gol::gol:

ما برتر نیستیم ولی دینمون برتره، چون کامل تره
خودت هم میگی انسان درمی یابد، دلیلی نداره توی دین همه مجهولات پاسخ داده بشه، دین راهنمای انسانه برای کسف مجهولات و اسلام بهترین راهنما

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
در مورد وسیله خودم نمی دونم تعبیر درستیه یا نه، شاید بشه گفت راه، دید راه رسیدن به خداست و اسلام نزدیک ترین راه
مهم جان مطلبه

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
ای بگم خدا چکارت نکنه
یه بار تو عمرت اومدی شهر ما ، از این همه بیانات مفید من این یه کلمه رو یاد گرفتی:razz::confused:

بامادور یعنی گوجه فرنگی
منم بلدم:smile:

تازه کلی چیزای دیگه هم بلدم
از یک تا ده هم بلدم ترکی بشمارم
بیر ایکه اوچ درد بش آلته یته سکز دقوز ان :gol:

راستی تاپیک گفتگوی آزاد اینجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:smoke:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس جان اینم یه ایه دیگه
ایه 28 سوره فتح
البته ایات زیاده و منم همشو الانم تو خاطرم نیس
شرمنده دیگه

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما برتر نیستیم ولی دینمون برتره، چون کامل تره
خودت هم میگی انسان درمی یابد، دلیلی نداره توی دین همه مجهولات پاسخ داده بشه، دین راهنمای انسانه برای کسف مجهولات و اسلام بهترین راهنما
مهندس بیاناتمون شباهات های زیادی داره........
امیدوارم در فرصتی مغتنم تر بتونیم با هم راجع به این مطلب گفت و گو کنیم.....
ای بگم خدا چکارت نکنه
یه بار تو عمرت اومدی شهر ما ، از این همه بیانات مفید من این یه کلمه رو یاد گرفتی:razz::confused:
شهرما نه شهر مون.........:razz:
بیانات شما؟:D
اینو بلد بودم.........;)
در مورد وسیله خودم نمی دونم تعبیر درستیه یا نه، شاید بشه گفت راه، دید راه رسیدن به خداست و اسلام نزدیک ترین راه
مهم جان مطلبه
هر کسی یه نظری داره که برای شخص خودش محترمه..........:gol::gol::gol:
بامادور یعنی گوجه فرنگی

افرین صد افرین هزار و سیصد افرین...........:D
؟؟؟؟؟؟:surprised:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
مهندس بیاناتمون شباهات های زیادی داره........
امیدوارم در فرصتی مغتنم تر بتونیم با هم راجع به این مطلب گفت و گو کنیم.....

هر کسی یه نظری داره که برای شخص خودش محترمه..........:gol::gol::gol:

افرین صد افرین هزار و سیصد افرین...........:D
؟؟؟؟؟؟:surprised:

ان شا الله
صد در صد، داریم نظراتمون رو به اشتراک می زاریم مثلا:smile:
آره دیگه دو سال توی دوره ابتدایی رفیق ترک چند تا داشتم، البته قشقایی
الآنم یه رفیق قشقایی از دوره دانشگاد دارم، از اونم یه چند تایی کلمه یاد گرفتم ولی کلا خیلی سخته حرف زدن به زبون ترکی

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ان شا الله
الآنم یه رفیق قشقایی از دوره دانشگاد دارم، از اونم یه چند تایی کلمه یاد گرفتم ولی کلا خیلی سخته حرف زدن به زبون ترکی
نه خیلی هم سخت نیست.......;)
:gol::gol::gol::gol:

Sarp

مدیر بازنشسته
بامادور یعنی گوجه فرنگی

آفرییییییییییییییین:smile:
شهرما نه شهر مون.........:razz:
بیانات شما؟:D
اینو بلد بودم........
:surprised:
دیگه چی بلد بودی ؟
ان شا الله
دستورزبانش خیلی سادس
فقط تلفظ حروف سدادار واسه شما مشکله . چون اون صداها تو الفبای فارسی نیستند .

به زودی یه آموزش زبان تؤروکی رو شروع خواهم کرد;)

raminbabak

اخراجی موقت
اگه پیدا کردی به منم بگو:surprised:
چی میگید آخه شماها که یه دور هم قرآن نخوندید
بابا آدم درباره چیزی نظر میده که ازش خبر داره

مطمئن باش خوندیم که دیدیم تهش چیزی نیست همش یه مشت حرفه بیخوده .......

mehrshad53

اخراجی موقت
دلیل برتریش اینه که خودش میگه برتره!!!!!!!!!!!
در ضمن شیعه میگه شیعه برتره،سنی هم میگه سنی برتره،بقیشونم میگن خودشون برترن و بقیه مرتدن!!!!!!!!

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل برتریش اینه که خودش میگه برتره!!!!!!!!!!!
در ضمن شیعه میگه شیعه برتره،سنی هم میگه سنی برتره،بقیشونم میگن خودشون برترن و بقیه مرتدن!!!!!!!!

من هم با ریحانه موافقم ، کسی که یکبار هم قرآن رو نخونده باشه ( البته فارسی ، برای درک معانی ) الان میاد میگه که قرآن هیچیه
حیف که من نمی تونم تاپیک باز کنم ، و الا معجزات قرآن رو که در سالهای کنونی داره با علم اثبات میشه رو براتون میزاشتم

mojtaba007

کاربر فعال
کاربر ممتاز
یکی از تناقضات حقوق نصف زن در قرآن در همه موارد که با تفاسیر الکی می خوان توجیه کنن

در قوانین اسلامی مرد خانواده یا پسر مسئول تمام نیازهای زن خانواده یا دختر است...
وقتی یک پسر و یک خواهر با هم زندگی میکنند پسر مسئول است تا زمانی که خواهرش ازدواج نکرده است تمام احتیاجات مادی او را برطرف کند و دختر میتواند از ارثیه خودش استفاده نکند ( یعنی برادر باید تمام احتیاجات مادی خواهرش را برآورده کند ) در ضمن اگر دختر ازدواج کرد کسی که با او ازدواج میکند بازهم مسئول است تمام احتیاجات دختر را بر آورده کند و بازهم دختر میتواند به ارثیه خودش دست نزند و از پول همسر خودش استفاده کند در ضمن کسی که با دختر ازدواج میکند باید به او مهریه و پول دیگری هم بدهد و بازهم دختر میتواند به ارثیه خودش دست نزند... قوانین برای مسلمانان است و کسی که مسلمان نیست نیازی نیست از قانون اسلام استفاده کند..
به پسر بیشتر ظلم شد یا دختر؟؟
:w36:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در قوانین اسلامی مرد خانواده یا پسر مسئول تمام نیازهای زن خانواده یا دختر است...
وقتی یک پسر و یک خواهر با هم زندگی میکنند پسر مسئول است تا زمانی که خواهرش ازدواج نکرده است تمام احتیاجات مادی او را برطرف کند و دختر میتواند از ارثیه خودش استفاده نکند ( یعنی برادر باید تمام احتیاجات مادی خواهرش را برآورده کند ) در ضمن اگر دختر ازدواج کرد کسی که با او ازدواج میکند بازهم مسئول است تمام احتیاجات دختر را بر آورده کند و بازهم دختر میتواند به ارثیه خودش دست نزند و از پول همسر خودش استفاده کند در ضمن کسی که با دختر ازدواج میکند باید به او مهریه و پول دیگری هم بدهد و بازهم دختر میتواند به ارثیه خودش دست نزند... قوانین برای مسلمانان است و کسی که مسلمان نیست نیازی نیست از قانون اسلام استفاده کند..
الان بدون اینکه بخونن میان میگن اینا مسخرس

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی در عوض پسر سهم الارث بیشتری داره

بالا