دلایل برتری اسلام از سایر ادیان

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیست که اگر کامل بود نیازی به فتوا و فقیه نداشت............
کاستیها نه انسان موجود فراموشکاریه ادیان گوناگون برای یاداوری نکات گذشته امداند.
سطح دانش بشر هم به مرور زمان رو به افزایش میگذاشت و ادیان گذشته جوابگوی مردم نبود........
هست عزیزهست
چون الانشم احتیاجی به فتوت فقیه نداره
هر کسی هم ادعا میکنه داره به خاطر منافع خودشه
شما از هر اخوندی بپرسی دین احتیاج به ولایت فقیه داره یانه؟ میگه داره چون به نفعشه که داشته باشه
بقیه حرفات یکم گنگ بود نفهمیدم منظورت چیه؟
خداوند در قران دین اسلام رو پایان بخش تمام شریعت ها خوند حالا شما میگی خدا اشتباه کرده؟
ینی حکمت خدا رو زیر سوال میبری؟
کاری که شیطان کرد(زیر سوال بردن حکمت خدا)

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
هست عزیزهست
چون الانشم احتیاجی به فتوت فقیه نداره
هر کسی هم ادعا میکنه داره به خاطر منافع خودشه
شما از هر اخوندی بپرسی دین احتیاج به ولایت فقیه داره یانه؟ میگه داره چون به نفعشه که داشته باشه
بقیه حرفات یکم گنگ بود نفهمیدم منظورت چیه؟
خداوند در قران دین اسلام رو پایان بخش تمام شریعت ها خوند حالا شما میگی خدا اشتباه کرده؟
ینی حکمت خدا رو زیر سوال میبری؟
کاری که شیطان کرد(زیر سوال بردن حکمت خدا)
من نه با خدا و نه با اسلام قصد مخالفت دارم.............سخن من واضحه من میگم اگر قرار بر وجود مرجع تقلیده یا اگر قراره منجی ظهور کنه................پس این دین نیاز به تکامل داره
در این دنیا همه چیز در حال تکامله..................

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نه با خدا و نه با اسلام قصد مخالفت دارم.............سخن من واضحه من میگم اگر قرار بر وجود مرجع تقلیده یا اگر قراره منجی ظهور کنه................پس این دین نیاز به تکامل داره
در این دنیا همه چیز در حال تکامله..................
اها حالا متوجه منظورت شدم
ببین عزیزم اسلام حرف خودشو تمام وکمال زده
حالا برای عینیت بخشیدن به بعضی احتیاج به ظهور داره
موفق باشی

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حرفتون موافق نیستم، شما حق ندارین به هموطنایی که جزو اقلیت هستند توهین کنید، با بهاییا موافق نیستم اما مسیحیا و یهودیا ایرانی هم محترمن و هم به اندازه من و شما حق دارن، کی گفته اینجا فقط کشور مسلموناست؟ اگه قرار باشه مردم ایرانو به خاطر دینشون طبقه بندی کنیم اولویت با زرتشتیاست چون دین رسمی ایران از اول زرتشتی بوده و مسلمونا با زور و جنگ و قتل و غارت به اینجا تشریف آوردن.
:surprised:
چرا فکر کردی منظور من از اون جمله این بود که من معتقدم اقلیت ها آدم نیستن؟:surprised:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها حالا متوجه منظورت شدم
ببین عزیزم اسلام حرف خودشو تمام وکمال زده
حالا برای عینیت بخشیدن به بعضی احتیاج به ظهور داره
موفق باشی
عینیت به چی؟
من ایمان قلبی دارم که قران بهترین کتاب اسمانیه اسلام دین ازادی و عدالته ولی نمیتونیم انتظار داشته باشیم که تمام معلومات هستی در این دین جاشده باشه...........
امیدوارم متوجه منظورم بشی.......:gol::gol::gol:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از تناقضات حقوق نصف زن در قرآن در همه موارد که با تفاسیر الکی می خوان توجیه کنن

سالار قلي خان

عضو جدید
اينا رو هم در نظر بگيريد

اسلام دين خون و خونريزيست
زن در اسلام ارزش انساني كمتري نسبت به مرد دارد براي نمونه در سهم ارث و ميراث، در شهادت، در چند همسري، در طلاق، در انتخاب لباس، در خروج از كشور، نداشتن حق طلاق، نداشتن حق حضانت از فرزند، و....

اسلام اديان ديگر را تحمل نميكند
اسلام با خنديدن مخالف است
اسلام با رنگ مخالف است غير از رنگهاي تيره
اسلام با موسيقي مخالف است
اسلام با شطرنج مخالف بود بعدا نظرش عوض شد
اسلام از رنگ سبز خوشش ميامد ولي بعدن پشيمان شد
اسلام همه رو تهديد ميكنه
اسلام دوست داره همه فقير و بيچاره باشن تا خورجين بدوشها رو بفرسته تا بهشون صدقه بده البته نه مثل علي كه در شب ميداده بلكه در روز روشن و با بوق و كرنا و چاپ در مطبوعات و نمايش در صدا و سيما تا كر بشه گوش فلك
البته نبايد فراموش كنيم كه تا قبل از انقلاب مردم اسلام رو خوب نميشناختن اما بعد از پيروزي انقلاب همه نسبت به دين خود اگاهي پيدا كردن خدا خيرشون بده...

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينا رو هم در نظر بگيريد

زن در اسلام ارزش انساني كمتري نسبت به مرد دارد براي نمونه در سهم ارث و ميراث، در شهادت، در چند همسري، در طلاق، در انتخاب لباس، در خروج از كشور، نداشتن حق طلاق، نداشتن حق حضانت از فرزند، و....

اسلام همه رو تهديد ميكنه
اسلام دوست داره همه فقير و بيچاره باشن تا خورجين بدوشها رو بفرسته تا بهشون صدقه بده البته نه مثل علي كه در شب ميداده بلكه در روز روشن و با بوق و كرنا و چاپ در مطبوعات و نمايش در صدا و سيما تا كر بشه گوش فلك
البته نبايد فراموش كنيم كه تا قبل از انقلاب مردم اسلام رو خوب نميشناختن اما بعد از پيروزي انقلاب همه نسبت به دين خود اگاهي پيدا كردن خدا خيرشون بده...
اینایی رو که شما گفتی من در اسلام نیافتم.............:gol:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عینیت به چی؟
من ایمان قلبی دارم که قران بهترین کتاب اسمانیه اسلام دین ازادی و عدالته ولی نمیتونیم انتظار داشته باشیم که تمام معلومات هستی در این دین جاشده باشه...........
امیدوارم متوجه منظورم بشی.......:gol::gol::gol:
اولین دین و شریعتی که معرفی شد یک سلسله مراتب اخلا قی رو برای تربیت جوامع بشری عرضه کرد و روز به روز تکمیل تر شد الانم نباید انتظار داشته باشیم تمام معلومات هستی در دین خلاصه بشه
چون بحث دین جدا از علومه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينا رو هم در نظر بگيريد

اسلام همه رو تهديد ميكنه
ما داریم منتقی بحث میکنیم نه با نظرای شخصیمون
هر وقت اینقد سطح سوادت رفت بالا که فهمیدی این اراجیف ربطی به دین نداره با هم صحبت میکنیم
خیلی خنده داره:
اسلام گفت رنگ سبز خوبه بعد گفت بده.......این اسلام خانم یا اقا اسلام چه شکلیه حالا
فکر کنم شما زیاد باهاش رفت وامد میکنی نه
اخه این اسلام خانم خیلی چیزا به شما گفته
مازو از اسلام جان بیخبر نذار

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین دین و شریعتی که معرفی شد یک سلسله مراتب اخلا قی رو برای تربیت جوامع بشری عرضه کرد و روز به روز تکمیل تر شد الانم نباید انتظار داشته باشیم تمام معلومات هستی در دین خلاصه بشه
چون بحث دین جدا از علومه
اتفاقا به نظر من دین و علم در هم تنیداند............:gol:
اکثر ایات قران ایات علمیستو موجودات عالم را به تفکر در نشانه ها دعوت مینماید............:gol:
من و شما هدفمون یکیه ولی راهمون مختلفه........:gol:
اما 3 جمله ی اولش کاملا یافت میشه
نگاه شما خیلی سطحی و بچه گانست..........:gol:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از تناقضات حقوق نصف زن در قرآن در همه موارد که با تفاسیر الکی می خوان توجیه کنن
چرا فکر میکنی الکیه
چون دوس نداری بپذیری؟
اگه منظورت همون بحث دیه و... هست که اگر بخای دنبال حقیقت باشی اینقد راجع بهش تاپیک تو همین باشگاه هست که میتونی بری ببینی
اگرم میخای فقط حرف خودتو بزنی که دیگه هیچی

سالار قلي خان

عضو جدید
با بهاییا موافق نیستم اما مسیحیا و یهودیا ایرانی هم محترمن و هم به اندازه من و شما حق دارن، کی گفته اینجا فقط کشور مسلموناست؟ اگه قرار باشه مردم ایرانو به خاطر دینشون طبقه بندی کنیم اولویت با زرتشتیاست چون دین رسمی ایران از اول زرتشتی بوده و مسلمونا با زور و جنگ و قتل و غارت به اینجا تشریف آوردن

حرفاتون قشنگه اما يه عيب مختصر داره عزيزم، ميشه بفرمايين چرا با بهاييها مخالفي؟ مگه شما اونا رو ميشناسين؟ من حتم دارم كه محاله شما مخالف چيزي باشي كه در موردش هيچي نميدوني نتيجه اينكه شما از بهاييت اندك اطلاعي داري (تونستي بگيري؟)اما من با اونا مخالفم چون اونا هم اعتقادات ديني دارن و پيامبرشون رو مقدس ميدونن. اما ويژگي خوبي هم دارن و اونم اعتقاد دارن كه دين بايد به موازات شرايط جامعه باشه و قوانينش بر حسب زمان و در خدمت بشريت باشه بدون در نظر گرفتن دين و نژاد و مليت و خيلي چيزاي ديگه كه اگه شرح بدم مقاله از مسيرش منحرف ميشه.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا به نظر من دین و علم در هم تنیداند............:gol:
اکثر ایات قران ایات علمیستو موجودات عالم را به تفکر در نشانه ها دعوت مینماید............:gol:
من و شما هدفمون یکیه ولی راهمون مختلفه........:gol:
ببین عزیزم
من نمیگم دین کاملا جدا از علومه
شاید منظورمو خوب منتقل نکردم
ببین این که بخای تمام علوم رو به صورت کامل از دین استخراج کنی چیزیه که اصلا دین به خاطر اون نیومده
مثلا اگر دین در حوضه ریاضیات ناقصه هیچ نقصی براش محسوب نمیشه
چون گیریم کسی ریاضیات ندونه.خوب ندونسته به دینش لطمه ای نمیخوره
با این موافقم که اکثر ایاتش خبر از چیزایی داده که قرنها بعد دانشمندان بهش دست پیدا کردند

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود اسلام ماله 1000 ساله قبله ..قانون هاش هم به اون زمون بر میگرده ...در ایران هم اسلام از نوع مدل برده داریش موجوده ...تمام کشورهای مسلمان عقب موندن عربستان کویت هم به خاطر پول نفتشون و ارتباط با آمریکا میلیادرن وگرنه همون عرب 1000 ساله پیشن ..........
در این بین کمی ترکیه تلاش میکنه که خودشو جلو بندازه ...
من نمی دونم چرا شما ها همیشه در توهم هستین؟ در ایران سنی بیشتر از شیعه هست ولی قدرت دست شیعه هست ..خود شیعه 72 تا فرقه داره که چند تاشون در ایران الان رایجه ...در ضمن فقط درصد کمی از مسلمانان دنیا شیعه هستند ....حالا بین سنی هم فرقه های متفاوتی وجود داره .....
این چه دین کاملی هستش که واحد نیست و چند 100 تا واسه خودش شاخه داره ...یکی 3 تا امامو قبول میکنه یکی 10 تاشو یکی همون اولیشو یکی آخریشو قبول نداره ...... پس میبینی که خیلی مشگل داره ....

در آخر میگم دین فقط ابزار قدرت بشر بر عوام هست

((با این حرفام فکر کنم کارت زرد سومی رو گرفتم و اخراج میشم ....باااااااااااااااای!!!)اینم از برکات آزادی بیان در اسلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما چند سال در ایران بوده اید.حرفاتون خیلی عجیبه.چرا فکر میکنید در ایران سنیها بیشتر از شیعیان هستند؟
سندی مدرکی ؟ این امار را از کجا پیداکردید؟:surprised::surprised:
غیر از چند تا استان مثل کردستان زاهدان و شهرهایی از خراسان در سایر مناطق درصد بسیارکمی از مردم سنی هستند. حتی در همان زاهدان جمعیت زیادی شیعه هستند.
بله پس از رحلت پیامبر تفرقه ای که در بین مسلمین افتاد تاثیر زیادی روی اسلام گذاشت . اما شاخه شاخه شدن دین ارتباطی به این ندارد که بگوییم اصل ان مشکل داشته. اشکال از ادمهاست.
اگر اهل تحقیق باشید میبینید که تشخیص حقیقت خیلی هم سخت نیست.
مثلا در یکی از این فرقه ها خدا سوار الاغی میشود و هر هفته به روی بام مسجدی فرود می اید...
خوب این عقلا اصلا قابل قبول است؟
اینکه میگید درصد کمی از مسلمانان شیعه هستند نه دلیلی برای رد اعتقادات انهاست نه پذیرفتن.
زمانی که انیشتن نظریه نسبیت خودش را مطرح کرد شاید به تعداد انگشتان دست هم ادم روی کره زمین نبود که حرفهای او را بفهمد ایا میشه گفت به این دلیل غلط فکر میکرده؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما چند سال در ایران بوده اید.حرفاتون خیلی عجیبه.چرا فکر میکنید در ایران سنیها بیشتر از شیعیان هستند؟
سندی مدرکی ؟ این امار را از کجا پیداکردید؟:surprised::surprised:
غیر از چند تا استان مثل کردستان زاهدان و شهرهایی از خراسان در سایر مناطق درصد بسیارکمی از مردم سنی هستند. حتی در همان زاهدان جمعیت زیادی شیعه هستند.
بله پس از رحلت پیامبر تفرقه ای که در بین مسلمین افتاد تاثیر زیادی روی اسلام گذاشت . اما شاخه شاخه شدن دین ارتباطی به این ندارد که بگوییم اصل ان مشکل داشته. اشکال از ادمهاست.
اگر اهل تحقیق باشید میبینید که تشخیص حقیقت خیلی هم سخت نیست.
مثلا در یکی از این فرقه ها خدا سوار الاغی میشود و هر هفته به روی بام مسجدی فرود می اید...
خوب این عقلا اصلا قابل قبول است؟
اینکه میگید درصد کمی از مسلمانان شیعه هستند نه دلیلی برای رد اعتقادات انهاست نه پذیرفتن.
زمانی که انیشتن نظریه نسبیت خودش را مطرح کرد شاید به تعداد انگشتان دست هم ادم روی کره زمین نبود که حرفهای او را بفهمد ایا میشه گفت به این دلیل غلط فکر میکرده؟
با حرفاتون موافقم
نمیدونم از کی تا حالا هر کی بشتر طرفدار داره از همه بهتره؟(طبق گفته های همین دوستمون)

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما داریم منتقی بحث میکنیم نه با نظرای شخصیمون
هر وقت اینقد سطح سوادت رفت بالا

سطح سوادم "منطقي" رو اينطوري يادم داده نه اوني كه تو نوشتي!!!:)
باریکلا چون تونستی ازم غلط املایی بگیری پس خیلی میفهمی
افرین

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا فکر میکنی الکیه
چون دوس نداری بپذیری؟
اگه منظورت همون بحث دیه و... هست که اگر بخای دنبال حقیقت باشی اینقد راجع بهش تاپیک تو همین باشگاه هست که میتونی بری ببینی
اگرم میخای فقط حرف خودتو بزنی که دیگه هیچی
اون تفاسیر مسخره و دور از عقل هم خوندم خیلی قبل از اینکه این باشگاه هم به وجود بیاد خوندم
تفاسیری که شاید اگه به زنای عرب 1400 سال پیش می گفتی ذوق می کردن و باهاش حال می کردن
اما دیگه زن ها و مردهایی که عقلشونو نبستن و هر چی به نام دین می گن نمی پذیرن هم قبولش ندارن

اگه این دین جواب گو بود فرهنگ مردم مسلمون انقدر پایین نبود
البته دینش خیلی خوب شروع کرده اما یهو چرا وسطش به جاده خاکی زده دلیلش زیاد معلوم نیست البته میشه به فرهنگ مردمی که دین وسطهور کرده هم ربطش داد:whistle:

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیزم
من نمیگم دین کاملا جدا از علومه
شاید منظورمو خوب منتقل نکردم
ببین این که بخای تمام علوم رو به صورت کامل از دین استخراج کنی چیزیه که اصلا دین به خاطر اون نیومده
مثلا اگر دین در حوضه ریاضیات ناقصه هیچ نقصی براش محسوب نمیشه
چون گیریم کسی ریاضیات ندونه.خوب ندونسته به دینش لطمه ای نمیخوره
با این موافقم که اکثر ایاتش خبر از چیزایی داده که قرنها بعد دانشمندان بهش دست پیدا کردند
کاملا به هم پیوسته اند............
هدف ادیان اموزش بندگی خدا به انسانهاست................
بندگی خدا تنها شامل نماز و نیایش و خواندن دعا نیست.............بلکه انجام صحیح وظیفه ی خود بعنوان ذرای ناچیز در جهان هستی و یافتن اسرار هستی نیز جزو این اعمال میباشد.......:gol:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره اسلامه دارن کارای قرآن رو انجام میدن

همه میدونن که کارهای طالبان ارتباطی به اسلام نداره. کجای قران امده که میشه این کارها را انجام داد.:eek:
شما لطفا اعمال افراطی طالبان را اسم ببر و ایات نظیرش را هم بیاور.:que:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون تفاسیر مسخره و دور از عقل هم خوندم خیلی قبل از اینکه این باشگاه هم به وجود بیاد خوندم
تفاسیری که شاید اگه به زنای عرب 1400 سال پیش می گفتی ذوق می کردن و باهاش حال می کردن
اما دیگه زن ها و مردهایی که عقلشونو نبستن و هر چی به نام دین می گن نمی پذیرن هم قبولش ندارن

اگه این دین جواب گو بود فرهنگ مردم مسلمون انقدر پایین نبود
البته دینش خیلی خوب شروع کرده اما یهو چرا وسطش به جاده خاکی زده دلیلش زیاد معلوم نیست البته میشه به فرهنگ مردمی که دین وسطهور کرده هم ربطش داد:whistle:
چه جالب این نظر شماست که مسخرس یا همه همینو میگن؟
چون شما دوس نداری قبول کنی مسخرس دیگه؟

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسلام از ادیان دیگر برتر نیست.......
تمام ادیان بر یک نکته اشاره میکنند و ان بندگی خداست...............
اسلام دین جامعیست اما کامل نیست................

شما تا بحال درباره ادیان دیگر مطالعه داشته اید؟
ایا عقاید انها را درباره جسمانیت خدا قبول دارید. این بزرگترین نقطه تمایز بین تشیع و سایر ادیان و فرقه هاست.کاملا هم عقلانی است.
تاجایی که من روی ادیان دیگر مطالعه کرده ام نگاه کاملتر از اسلام را در جایی دیگر که خدا را درست معرفی کند ندیده ام .اولین انتظار من از یک دین شناخت درست خداست که این در جای دیگر براورده نشده

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می تونی ببینی چند درصد افراد عاقل قبولش دارن
مطمئنا ادمایی که دهن بینن و دنباله روی حرفای بی پایه واساس هستند با این قضیه مخالفن
ولی کسی که تحقیق کنه و پی به حکمت ودلیل هر چیزی ببره فکر نمیکنم خریدار نظریات شخصی شما باشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا به هم پیوسته اند............
هدف ادیان اموزش بندگی خدا به انسانهاست................
بندگی خدا تنها شامل نماز و نیایش و خواندن دعا نیست.............بلکه انجام صحیح وظیفه ی خود بعنوان ذرای ناچیز در جهان هستی و یافتن اسرار هستی نیز جزو این اعمال میباشد.......:gol:
ظاهرا بحث کردن منو شما به هیچ جایی نمیرسه
شما حرفای منو نخوندین ودوباره حرف خودتونو زدین
من با حرفای شما مخالف نیستم
ولی انتظاری که شما از دین داری بیش از چیزیه که دین از خودش داره
به نظر شما ایا نقصانی که در مورد علم ریاضیات در قران وجود داره نقص محسوب میشه؟
من میگم نه
چون مگه خدا میخاست به ما دیفرانسیل انتگرال درس بده؟
هدف قران چیزه دیگست

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
اينا رو هم در نظر بگيريد

اسلام همه رو تهديد ميكنه

دروغ گفتن مالیات نداره عزیزم
به خوابت ادامه بده، امیدوارم دیگه از این خوابا نبینی

مهندس خوش فکر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما تا بحال درباره ادیان دیگر مطالعه داشته اید؟
ایا عقاید انها را درباره جسمانیت خدا قبول دارید. این بزرگترین نقطه تمایز بین تشیع و سایر ادیان و فرقه هاست.کاملا هم عقلانی است.
تاجایی که من روی ادیان دیگر مطالعه کرده ام نگاه کاملتر از اسلام را در جایی دیگر که خدا را درست معرفی کند ندیده ام .اولین انتظار من از یک دین شناخت درست خداست که این در جای دیگر براورده نشده
بله.....:gol:
من تایید میکنم که اسلام راهنمای خوبی برای بشر ولی برتر بودن را صحیح نمیبینم........:gol:
ظاهرا بحث کردن منو شما به هیچ جایی نمیرسه
شما حرفای منو نخوندین ودوباره حرف خودتونو زدین
من با حرفای شما مخالف نیستم
ولی انتظاری که شما از دین داری بیش از چیزیه که دین از خودش داره
به نظر شما ایا نقصانی که در مورد علم ریاضیات در قران وجود داره نقص محسوب میشه؟
من میگم نه
چون مگه خدا میخاست به ما دیفرانسیل انتگرال درس بده؟
هدف قران چیزه دیگست
خب اگه بجایی نرسه که بیهوده بحث میکنیم........
خداوند ریاضی و منطق را در دین قرار نداه اما روشهای رسیدن به این منطقها و اعداد موجوده........
هدف قران چیست؟:gol:

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
خود اسلام ماله 1000 ساله قبله ..قانون هاش هم به اون زمون بر میگرده ...در ایران هم اسلام از نوع مدل برده داریش موجوده ...تمام کشورهای مسلمان عقب موندن عربستان کویت هم به خاطر پول نفتشون و ارتباط با آمریکا میلیادرن وگرنه همون عرب 1000 ساله پیشن ..........
در این بین کمی ترکیه تلاش میکنه که خودشو جلو بندازه ...
من نمی دونم چرا شما ها همیشه در توهم هستین؟ در ایران سنی بیشتر از شیعه هست ولی قدرت دست شیعه هست ..خود شیعه 72 تا فرقه داره که چند تاشون در ایران الان رایجه ...در ضمن فقط درصد کمی از مسلمانان دنیا شیعه هستند ....حالا بین سنی هم فرقه های متفاوتی وجود داره .....
این چه دین کاملی هستش که واحد نیست و چند 100 تا واسه خودش شاخه داره ...یکی 3 تا امامو قبول میکنه یکی 10 تاشو یکی همون اولیشو یکی آخریشو قبول نداره ...... پس میبینی که خیلی مشگل داره ....

در آخر میگم دین فقط ابزار قدرت بشر بر عوام هست

((با این حرفام فکر کنم کارت زرد سومی رو گرفتم و اخراج میشم ....باااااااااااااااای!!!)اینم از برکات آزادی بیان در اسلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما از اسلام شناسان جدید هستید برادر؟
1- اسلام مال 1400 سال پیشه نه 1000 سال
2- برده داری در ایران؟ توضیح می دید؟
3- کشور های مسلمان همشون عقب مونده هستن؟ مالزی هم؟ ترکیه هم؟
4- این یکی شاه کاره؟ کی گفته اینا رو بهت عزیزم؟ نکنه تو مریخ زندگی می کنی؟ یه سرچ بزن قبل از دادن آمار
5- میشه از 72 فرقه شیعه 7 تاش رو نام ببری؟ کل اسلام اینقدر فرقه نداره چه برسه به شیعه
6- از اول حرف آخرتو میزدی اینقدر لازم نبود جک تعریف کنی، دین ابزار قدرت نیست، انسان ها قدرت طلبند

بالا