به نظر شما دلایل کم سوادی و کم اطلاع بودن مهندسان امروز ما چیست ؟؟؟؟

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دلایل عمده ی آن سطح فوق العاده پایین دانشگاه های ما و کم سوادی استاتید و استفاده کردن از استاتید بی تجربه و با اطلاعات کم که توانایی تدریس را نداشته و کارایی بسیار پایینی دارند . از دلایل دیگر آن گذاشتن واحد های نا کار آمد و غیر مفید برای دانشجویان و مهندسان رشته های مختلف می باشد و بیشتر به دروس تئوریک پرداخته می شود . در حالی که در دانشگاه های بزرگ جهان برای رشته های مهندسی دروس تخصصی و کارگاهی و عملی آن ها خیلی بیشتر از دروس تئوریک آن ها می باشد و همین سبب شده که مهندسان آن ها در زمینه های مختلف خیلی رهتر وارد بازار کار شوند ، حال آنکه در ایران تقربا اکثر مهندسان بعد از دوران دانشجویی و در بازار کار ، کار یاد می گیرند و با الاع می شوند . و این واقعا جای تاسف دارد .

از همه ی بچه ها می خواهم که نظرات خود را در این مورد بیان کنند.

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهرداد جان همه ی عواملی که گفتی درسته اما بیشتر این ناموفق بودن مهندسامون به خاطر عدم ارتباط دانشگاه وصنعته..........به نظرم علم وتجربه باید تلفیق بشه تا یه مهندس خوب وارد بازار کار بشه

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
نداشتن اساتد خوب و باتجربه

ما یه استادایی داریم شاهکار!!! استاده احساس میکنه مهدکودکه میاد سر کلاس فقط خوشگذرونی نه درس میده نه چیزی....حالا تخصصی هم هستا
سر کلاس لپ تاپ میاره بازی میکنه:surprised:

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهرداد جان همه ی عواملی که گفتی درسته اما بیشتر این ناموفق بودن مهندسامون به خاطر عدم ارتباط دانشگاه وصنعته..........به نظرم علم وتجربه باید تلفیق بشه تا یه مهندس خوب وارد بازار کار بشه
سلام داداش معین گل . باهات موافقم منم همین نظر را دارم و گفتم که تعداد واحد های کارگاهی و عملی خیلی کم هستش .

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز

ما یه استادایی داریم شاهکار!!! استاده احساس میکنه مهدکودکه میاد سر کلاس فقط خوشگذرونی نه درس میده نه چیزی....حالا تخصصی هم هستا

بله دیگه همین طوری میشه که مهندسامون سواد درست و حسابی ندارن .

aaj6551

عضو جدید
نه عزیزم من خودم کاردانیما بهترین دانشگاه دولتی خوندم اما اونجا هم همین طوره .

دانشگاه آزاد و پیام نور انگیزه را در بچه هایی که دارن تو دانشگاه های دولتی درس می خوند از بین میبرند.چرا ه دقیقا همون رشته داره تو یک خونه به عنوان مرکز پیام نور یا دانشگاه آزاد درس میخونه.
من به شخصه به هر قیمتی مدرک عالیه گرفتن مخالفم.نتیجه اش هم همین اوضاع مدرک گرایی که یه مهندس کامپیوتر فارق التحصیل هیچی بلد نیست حتی آفیس.خجالت آوره

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه آزاد و پیام نور انگیزه را در بچه هایی که دارن تو دانشگاه های دولتی درس می خوند از بین میبرند.چرا ه دقیقا همون رشته داره تو یک خونه به عنوان مرکز پیام نور یا دانشگاه آزاد درس میخونه.
من به شخصه به هر قیمتی مدرک عالیه گرفتن مخالفم.نتیجه اش هم همین اوضاع مدرک گرایی که یه مهندس کامپیوتر فارق التحصیل هیچی بلد نیست حتی آفیس.خجالت آوره
اگه سیستم دانشگاهی ما درست بشه و هر کی از را میرسه نره یه خونه را اجاره کنه و چهار تا استاد بی سواد را نیاره تدریس کنن. این اوضاع پیش نمیاد .

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگیزه!!!!!!!کی میگه...........من خودم علوم تحقیقات می خونم اساتیدمون همونایی هستن که سراسری درس میدن................استادامون هم شریف درس میدن هم صنعت نفت................هم دانشجوی درس خون داریم هم تنبل به خود طرف بستگی داره..................

aaj6551

عضو جدید
اگه سیستم دانشگاهی ما درست بشه و هر کی از را میرسه نره یه خونه را اجاره کنه و چهار تا استاد بی سواد را نیاره تدریس کنن. این اوضاع پیش نمیاد .

متاسفانه همون شاسکولی که تو پیام نور فوق میگیره میاد تو دانشگاه آزاد و دولتی استاد من و تو بیچاره میشه.من حالم از ایران و دانشگاهش بهم میخوره.
4سال از بهترین روز های عمرم را تو خراب شده ای به نام دانشگاه صنعتی هدر دادند.خدا از شون نگذره

aaj6551

عضو جدید
انگیزه!!!!!!!کی میگه...........من خودم علوم تحقیقات می خونم اساتیدمون همونایی هستن که سراسری درس میدن................استادامون هم شریف درس میدن هم صنعت نفت................هم دانشجوی درس خون داریم هم تنبل به خود طرف بستگی داره..................

باید بین کسی که تو دانشگاه صنعتی درس میخونه با کسی که همون مدرک را از یه پیام نور در دور ترین کوهستان های لرستان میگیره زمین تا اسمان فرق باشه. ولی این طور نیست.دست اخر هر دو میشن مهندس

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه همون شاسکولی که تو پیام نور فوق میگیره میاد تو دانشگاه آزاد و دولتی استاد من و تو بیچاره میشه.من حالم از ایران و دانشگاهش بهم میخوره.
4سال از بهترین روز های عمرم را تو خراب شده ای به نام دانشگاه صنعتی هدر دادند.خدا از شون نگذره
باهات موافق هستم اما باید درست بشه این وضع ادامه پیدا کنن دیگه در رتبه بندی دانشگاه های جهان همون رتبه های 600 و 700 را هم که داریم از دست می دیم . استعدادهای بسیاری داریم در زمینه ی رشته های مختلف اما به دلیل کم توجهی ها و نا بسامانی شرایط دانشگاه ها از کشور خارج میشن .

aaj6551

عضو جدید
باهات موافق هستم اما باید درست بشه این وضع ادامه پیدا کنن دیگه در رتبه بندی دانشگاه های جهان همون رتبه های 600 و 700 را هم که داریم از دست می دیم . استعدادهای بسیاری داریم در زمینه ی رشته های مختلف اما به دلیل کم توجهی ها و نا بسامانی شرایط دانشگاه ها از کشور خارج میشن .
کی گفته رتبه ما 600 است؟؟؟؟؟؟!!!!!!
عزیزه دل برادر بهترین دانشگاه ایران=دانشگاه صنعتی شریف
می دونستی رتبه این دانشگاه در دنیا چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1025در سال 1386
تا الان هم مطمینا بیشتر شده
یعنی ما از مالزی،هند و......این کشور ها پایین تریم

fatima0

عضو جدید

سلااااام حرف همتون درسته خدایش اکثرشون میان خوش گذرونی...
حتی من استادی دارم شب با بچه ها هماهنگ میکنه من نمیتونم خودمو واسه درس فردا فردا اماده کنم پس تو بیا درس بده این مبجثو من هواتو بعدا دارم..
ولی بنظرم اگه روعملی بیشتر سرمایه گذاری کنیم موفق تریم...حداقل تو رشته خودم مطمئنم..

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
1025در سال 1386
مالا آمار من از سه سه سال پیشه . دیگه بدتر . واقعا باید تاسف بخوریم .

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
1025در سال 1386
مالزی مهندسی شیمیش رتبه10دنیاس

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااام حرف همتون درسته خدایش اکثرشون میان خوش گذرونی...
حتی من استادی دارم شب با بچه ها هماهنگ میکنه من نمیتونم خودمو واسه درس فردا فردا اماده کنم پس تو بیا درس بده این مبجثو من هواتو بعدا دارم..
ولی بنظرم اگه روعملی بیشتر سرمایه گذاری کنیم موفق تریم...حداقل تو رشته خودم مطمئنم..
:eek:واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟

*N.A*

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم که مشکل از درسا و واحدهای به درد نخوریه که ما پاس میکنیم و اکتفا میکنیم به همین کتابا.

aaj6551

عضو جدید
سالانه 180000نفر نخبه و تحصیل کرده از ایران خراب شده خارج می شوند.این یعنی تمام سرمایه انسانی تحصیل کرده کشور که 4 سال روی انها سرمایه گذاری شده ،پر.......
وقتی به یک فارق التحصیل رشته برق شریف می گن بیا سر کار 3 ماه که ماندی بیمه ات می کنم و بعد از 3 ماه برات حقوق 330300 تومان را میزنند،مگه مغز خر خورده بمونه.دمشو میزاره رو کولش و میره جایی که قدرش را بدوند

*N.A*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااام حرف همتون درسته خدایش اکثرشون میان خوش گذرونی...حتی من استادی دارم شب با بچه ها هماهنگ میکنه من نمیتونم خودمو واسه درس فردا فردا اماده کنم پس تو بیا درس بده این مبجثو من هواتو بعدا دارم..ولی بنظرم اگه روعملی بیشتر سرمایه گذاری کنیم موفق تریم...حداقل تو رشته خودم مطمئنم..
منم با عملی موافقم.وقتی کتاب میخونی ولی تا زمانیکه نتونی از خوندهات استفاده کنی چه فایده.واقعا اینا عذاب مجدان نمیگرن با این کارایی که میکنن.انگار نه انگار که مسئولیتی در قبال ما دارن.افسوس

*N.A*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااام حرف همتون درسته خدایش اکثرشون میان خوش گذرونی...حتی من استادی دارم شب با بچه ها هماهنگ میکنه من نمیتونم خودمو واسه درس فردا فردا اماده کنم پس تو بیا درس بده این مبجثو من هواتو بعدا دارم..ولی بنظرم اگه روعملی بیشتر سرمایه گذاری کنیم موفق تریم...حداقل تو رشته خودم مطمئنم..
منم با عملی موافقم.وقتی کتاب میخونی ولی تا زمانیکه نتونی از چیزایی که خوندی استفاده کنی چه فایده.واقعا اینا عذاب وجدان نمیگرن با این کارایی که میکنن.انگار نه انگار که مسئولیتی در قبال ما دارن.افسوس

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
سالانه 180000نفر نخبه و تحصیل کرده از ایران خراب شده خارج می شوند.این یعنی تمام سرمایه انسانی تحصیل کرده کشور که 4 سال روی انها سرمایه گذاری شده ،پر.......
وقتی به یک فارق التحصیل رشته برق شریف می گن بیا سر کار 3 ماه که ماندی بیمه ات می کنم و بعد از 3 ماه برات حقوق 330300 تومان را میزنند،مگه مغز خر خورده بمونه.دمشو میزاره رو کولش و میره جایی که قدرش را بدوند
اگه همهی این نخبه ها که الان در سطح جهان هستند مثلا رئیس شرکت سونی اریکسون که ایرانی و بهترین دکترها و مدیران آمریکا و کشورهای اروپایی در ایران روشون سرمایه گذاری می شد وبهشون بها داداه میشد الان یکی از کشورهای پیشرفته ی جهان در همه ی عرصه ها بودیم نه یه کشور جهان سومی .

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آمارو از کجا آوردین؟

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با عملی موافقم.وقتی کتاب میخونی ولی تا زمانیکه نتونی از چیزایی که خوندی استفاده کنی چه فایده.واقعا اینا عذاب وجدان نمیگرن با این کارایی که میکنن.انگار نه انگار که مسئولیتی در قبال ما دارن.افسوس

ای بابا اینا وجدان ندارن که عذاب وجدان بگیرن .

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید کی به شما این اختیار تام رو داده تا به عنوان سخنگوی جامعه ی مهندسین ایران از خودتون تئوری صادر کنید ؟

شما بی سوادی و بی هنری چرا بقیه رو مثل خودت میدونی ؟

همون بهتر که بازار کار و صنعت کشور از حضور شما خالیه

*N.A*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه همهی این نخبه ها که الان در سطح جهان هستند مثلا رئیس شرکت سونی اریکسون که ایرانی و بهترین دکترها و مدیران آمریکا و کشورهای اروپایی در ایران روشون سرمایه گذاری می شد وبهشون بها داداه میشد الان یکی از کشورهای پیشرفته ی جهان در همه ی عرصه ها بودیم نه یه کشور جهان سومی .
دیگه کار از اگرو اما گذشته که شدیم این.