بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

MSS13

عضو جدید
دوستان محترم من میخام تو کنکور سراسری مکانیک سال 90 شرکت کنم موسسه پارسه هم ثبت نام کرد برای درسهای ریاضی 1و2 و معادلات و مهندسی خواستم به سوالای زیر من جواب بدید :
1- برای درسهای دینامیک و ارتعاشات ، کنترل ، استاتیک ومقاومت واجزا ، انتقال حرارت و ترمودینامیک چه استادهائی خوب هستند؟
2-برای دروس ساخت و تولید (ماشین ابزار، قالب پرس، علم مواد، CNC ، اندازه گیری، تولید مخصوص ، هیدرولیک و پنوماتیک و مدیریت تولید) کلاس برم بهتره یا خودم بخونم اگه کلاس بهتره استاد هارو معرفی کنید اگه خودم بخونم منابع رو معرفی کنید .

از زحمتی که دادم شرمندم ممنون از لطفتون:cry::D:)

kianoosh_py

عضو جدید
سوال اول ریاضی

سوال اول ریاضی

جواب سوال اول ریاضی گرینه 1 است. سوال سال 68 سراسری که دوستمون اشاره کرد گزینه نادرست رو می خواست که log Z = log Z نادرست است.
ولی سوال امسال گفته بود کدام گزینه صحیح است که cos Z= cos Z صحیح است.
البته تا جایی که یادم میاد اگه اشتباه نکنم.

اگه کسی سوال رو داره بذاره تا جواب دقیقشو دوستان بدن.
با تشکر

kingi

عضو جدید
سلام به همه.
بچه ها شما ریاضی 1و2 و ریاضی مهندسی از چه منبعی میخونید؟

kingi

عضو جدید
به نظرتون ارزش داره 400 تومن واسه آزمون های پارسه داد؟

vahidsiasia86

عضو جدید
سلام به همه.
بچه ها شما ریاضی 1و2 و ریاضی مهندسی از چه منبعی میخونید؟
واسه ریاضی 1و2 هم کتاب آقاسی هست هم کتاب یا جزوه پارسه نوشته معتقدی .که البته حجم کتاب آقاسی بیشتره.
ریاضی مهندسی هم کتاب معتقدی.البته اگه جزوشو گیر بیاری بهتره.

hasanpogc

عضو جدید
جواب سوال اول ریاضی گرینه 1 است. سوال سال 68 سراسری که دوستمون اشاره کرد گزینه نادرست رو می خواست که log Z = log Z نادرست است.
ولی سوال امسال گفته بود کدام گزینه صحیح است که cos Z= cos Z صحیح است.
البته تا جایی که یادم میاد اگه اشتباه نکنم.

اگه کسی سوال رو داره بذاره تا جواب دقیقشو دوستان بدن.
با تشکر

کاملا درسته

ea_mecs

عضو جدید
به نظرتون ارزش داره 400 تومن واسه آزمون های پارسه داد؟

400 تومن شده؟:eek: من اردیبهشت ماه ، پیش ثبت نام کردم. ازم 80 تومن گرفتن. بهم گفتن از 350 تومن بیشتر نمی شه. شما تازه پرسیدین؟ البته انگار به صورت تقسیطی هم ثبت نام می کنن.

ea_mecs

عضو جدید
دوستان محترم من میخام تو کنکور سراسری مکانیک سال 90 شرکت کنم موسسه پارسه هم ثبت نام کرد برای درسهای ریاضی 1و2 و معادلات و مهندسی خواستم به سوالای زیر من جواب بدید :
1- برای درسهای دینامیک و ارتعاشات ، کنترل ، استاتیک ومقاومت واجزا ، انتقال حرارت و ترمودینامیک چه استادهائی خوب هستند؟
2-برای دروس ساخت و تولید (ماشین ابزار، قالب پرس، علم مواد، CNC ، اندازه گیری، تولید مخصوص ، هیدرولیک و پنوماتیک و مدیریت تولید) کلاس برم بهتره یا خودم بخونم اگه کلاس بهتره استاد هارو معرفی کنید اگه خودم بخونم منابع رو معرفی کنید .

از زحمتی که دادم شرمندم ممنون از لطفتون:cry::D:)

در مورد دروس ساخت و تولید به نظرم اگه خودت بخونی ، بهتر نتیجه می گیری.

kingi

عضو جدید
400 تومن شده؟:eek: من اردیبهشت ماه ، پیش ثبت نام کردم. ازم 80 تومن گرفتن. بهم گفتن از 350 تومن بیشتر نمی شه. شما تازه پرسیدین؟ البته انگار به صورت تقسیطی هم ثبت نام می کنن.
اره.تازه واسه طراحی کاربردی و تبدیل 420.فقط هم تا آخر خرداد میشه تقسیط کرد.

kingi

عضو جدید
سیالات (یانگ -اوکیشی) واقعا بهترین و کامل ترین مرجعی که برای سیالات دیدم.من وایت و استریتر رو تو دوران دانشگاه خونده ام. اما این کتاب آدم رو عاشق سیالات میکنه. متن بسیار ساده و روانی داره و خوندنش بسیار شیرین. اگه وقت کافی دارین ، بهتون توصیه می کنم. این کتاب توسط خانم دکتر بهار فیروز آبادی از اساتید دانشگاه شریف ترجمه شده.
دینامیک و استاتیک(مریام)[/QUOTE]
به نظرت این بهتره یا سیالات دکتر نبهانی؟

mojsfr1984

عضو جدید
دوستام که پارسال ارشد قبول شده بودن همینو میگفتن
تازه کلاسا 9 صبح شنبه تا چهارشنبه
دانشگاه آزاد 2روز در هفته است

آخه استاداش می خوان دانشجوها بیشتر رو مقاله وقت بذارن. اینم سیاست اوناست دیگه:(

hasanpogc

عضو جدید
بچه ها سوال 74 کمترل گزینه t>0درسته
این رو من بردم دانشگاه ودادم اساتید حل کردن
از چند نفر هم پرسیدمهمینو گفتن نظر شما چیه!!!!!

rattling_boy

عضو جدید
بچه ها سوال 74 کمترل گزینه t>0درسته
این رو من بردم دانشگاه ودادم اساتید حل کردن
از چند نفر هم پرسیدمهمینو گفتن نظر شما چیه!!!!!

حسن جان خسته نشدی اینقد روی سوالات بحث و تبادل نظر کردین؟!؟!؟:confused::razz:

من که کلا بیخیال شدم. چون اینطوری اگه متوجه بشم چندتا سوال رو غلط زدم بدتر اعصابم بهم میریزه:cry::(

hasti hadian

عضو جدید

من که کلا بیخیال شدم. چون اینطوری اگه متوجه بشم چندتا سوال رو غلط زدم بدتر اعصابم بهم میریزه:cry::(
اخه چرا t بزرگتر از صفر درسته؟اامیشه سوال رو بزارین؟

ea_mecs

عضو جدید
سیالات (یانگ -اوکیشی) واقعا بهترین و کامل ترین مرجعی که برای سیالات دیدم.من وایت و استریتر رو تو دوران دانشگاه خونده ام. اما این کتاب آدم رو عاشق سیالات میکنه. متن بسیار ساده و روانی داره و خوندنش بسیار شیرین. اگه وقت کافی دارین ، بهتون توصیه می کنم. این کتاب توسط خانم دکتر بهار فیروز آبادی از اساتید دانشگاه شریف ترجمه شده.
دینامیک و استاتیک(مریام)
به نظرت این بهتره یا سیالات دکتر نبهانی؟[/QUOTE]

کتاب دکتر نبهانی رو دیدم ، اما زیاد روش وقت نگذاشتم.پس دقیق نمی تونم بگم. تو دانشگاه
، کتاب یانگ رو خوندیم هم سیالات 1 و هم 2 . طبق گفته اساتید ، تو همه دانشگاه های مطرح دنیا برای دانشجویان مهندسی مکانیک ، این کتاب تدریس می شه. من که خیلی راضی بودم. البته قضیه خوب بودن یه کتابی ، نسبی یه. یعنی ممکنه شما این کتاب رو بخونید و اصلا ازش خوشتون نیاد ! دوستان زحمت کشیدن و لینک دانلودش رو گذاشتن . البته فکر کنم زبان اصلی باشه.
تذکر : همون کتابه - 3 تا نویسنده داره : مانسون - اوکیشی - یانگ ( که به یانگ - اکیشی معروفه )
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=29691

hasanpogc

عضو جدید
اخه چرا t بزرگتر از صفر درسته؟اامیشه سوال رو بزارین؟

سوالات توی همین تاپیک هست
سوال 74هم معادله مشخصه تابعتبدیل مدار بستهش رو بدست بیار منتها از k فاکتور نگیر
k>0توی ستون اخر بدست میاد
توی ستون S هم kt باید بزرگتر از صفر باشه
در نتیجه t>0درسته
البته من t>1رو انتخاب کردم که درست نیست

hasanpogc

عضو جدید

نه بابا خستگی کجا بود
اولا توی دانشگاه ازاد همه چی نوبره :eek:
یه سوال از نظر همه درسته ولی بعدا خود دانشگاه یه جواب دیکه رو درست اعلام میکنه
کلید هم که نداره
منم کلا بحث روی جوابها رو دوست دارم
اصراری هم ندارم که اون چیزی که من میگم درسته ولی دوست دارم نظر بفیه رو هم بدونم:D

ermia

عضو جدید
كمك

كمك

من پایم ضعیفه و می خوام واسه ارشد بخونم میشه بگین که چه مدلی بخونم،از کجا شروع کنم؟چه منابعی رو پیشنهاد می کنین؟ :(:cry:

بالا