بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

santimanatal

عضو جدید
یه سوال داشتم
کتابهای پارسه رو چه جوری می تونم تهیه کنم؟؟؟
ظاهرا این کتابها توی بازار نیست و باید به خود شعبات پارسه رجوع کنم...درسته؟
ممنون می شم کامل توضیح بدید
اجرکم عندالله

kingi

عضو جدید
یه سوال داشتم
اجرکم عندالله
کتابها فقط اگه در آزموناش شرکت کنی بهت میدن،جزواتش با آزموناش میشه 410 تومن،اگه نخواستی تو آزمونا شرکت کنی میتونی یه سرچ تو
اینترنت بکنی،کسایی هستند که جزوات سال پیششون میفروشن;)
اگه کسی پیدا نکردی من یکی میشناسم فکر کنم هنوز جزواتش نفروخته،بگو بهت آیدیشو بدم

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
منم میخام از دو هفته ی دیگه برنامه ریزی کنم و شروع کنم به خوندن.

اما
1: اول اینکه نمیدونم از چه درسی و اصلن چه جوری شروع کنم.
2: دوم اینکه سر فصلهای درسا رو هم ندارم.
از شما خواهش میکنم راهنماییم کنید.
من شهرستانم و باور کنید جز اینترنت و این سایت یعنی شما دوستای عزیز کمک دیگه ای ندارم.
انشاالله همه مون موفق بشیم و راضی از سر جلسه بییاییم بیرون.
همه همدیگه رو دعا کنیم.

mojsfr1984

عضو جدید
یه سوال داشتم
اجرکم عندالله

آقا من امسال پارسه ثبت نام کرده بودم.کتاباش زیاد جالب نیست به جز ریاضیاش که حرف نداره.البته یه سیالات جدید هم چاپ کردن که کپی کتاب مانسونه.اگه خواستی تهیه کنی فقط ریاضیاشو بگیر برای بقیه الکی پول خودتو حروم نکن. ولی پارسه یه چیز خوب داشت اونم برنامه ریزیش بود که کتابا رو 25 درصد 25 درصد پیش می برد.اگه میخوای از برنامه اش استفاده کنی ثبت نام کن وگرنه بی خیالش شو. سوالات امسال هم اصلا به اونایی که توی آزمونهای پارسه بهمون داده بودن شباهتی نداشت به جز چند تا سوال که اون هم تقریبا تابلو بودن. سوالاش معمولا سخت هستن و پر غلط.

یه چیز دیگه فک کنم کتابهای تست ریاضی دکتر معتقدی رو میتونی از دفاتر پارسه تهیه کنی و لازم هم نیست توی آزمون ثبت نام کنی.

mojsfr1984

عضو جدید
سلام دوستان.
منم میخام از دو هفته ی دیگه برنامه ریزی کنم و شروع کنم به خوندن.
اما
1: اول اینکه نمیدونم از چه درسی و اصلن چه جوری شروع کنم.
2: دوم اینکه سر فصلهای درسا رو هم ندارم.
از شما خواهش میکنم راهنماییم کنید.
من شهرستانم و باور کنید جز اینترنت و این سایت یعنی شما دوستای عزیز کمک دیگه ای ندارم.
انشاالله همه مون موفق بشیم و راضی از سر جلسه بییاییم بیرون.
همه همدیگه رو دعا کنیم.

انتخاب دروس بستگی به سلیقه خودتون داره اما برای شروع بهتره از درسای با ضریب بالا شروع کنی و اون درسایی که تو اونا ضعف داری. ریاضی ها رو هم که باید 100 درصد شروع کنی.ولی برا اینکه زیاد توی فشار نیفتی میتونی اول از ریاضی عمومی و معادلات شروع کن دو تا درس دیگه مثلا ترمودینامیک و مقاومت رو هم در کنار اونا بخونی. یه ماه بعد تعداد درسا رو ببر بالا.

santimanatal

عضو جدید
آقا من امسال پارسه ثبت نام کرده بودم.کتاباش زیاد جالب نیست به جز ریاضیاش که حرف نداره.البته یه سیالات جدید هم چاپ کردن که کپی کتاب مانسونه.اگه خواستی تهیه کنی فقط ریاضیاشو بگیر برای بقیه الکی پول خودتو حروم نکن. ولی پارسه یه چیز خوب داشت اونم برنامه ریزیش بود که کتابا رو 25 درصد 25 درصد پیش می برد.اگه میخوای از برنامه اش استفاده کنی ثبت نام کن وگرنه بی خیالش شو. سوالات امسال هم اصلا به اونایی که توی آزمونهای پارسه بهمون داده بودن شباهتی نداشت به جز چند تا سوال که اون هم تقریبا تابلو بودن. سوالاش معمولا سخت هستن و پر غلط.

یه چیز دیگه فک کنم کتابهای تست ریاضی دکتر معتقدی رو میتونی از دفاتر پارسه تهیه کنی و لازم هم نیست توی آزمون ثبت نام کنی.

ممنونم از راهنماییتون
والا منم فقط می خواستم ریاضیشو بگیرم چون خیلی تعریف شو شنیده بودم....حالا برم یه سری به یکی از شعبه هاش بزنم ببینم میشه کتابهای پارسه رو گرفت یا نه

mojsfr1984

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون
والا منم فقط می خواستم ریاضیشو بگیرم چون خیلی تعریف شو شنیده بودم....حالا برم یه سری به یکی از شعبه هاش بزنم ببینم میشه کتابهای پارسه رو گرفت یا نه

البته اینو یادم رفته بود بگم. کتابهای ریاضی دکتر معتقدی دو نو ع کتابه یکیش درسه که فقط به ثبت نام کنندگان توی آزمونهای پارسه میدن و اون یکی کتاب تسته که برای عموم در دسترس هستش.اولی رو از دفاتر پارسه احتمالا بهتون ندن ولی دومی رو چرا.

در هر حال موفق باشید انشاء الله سال بعد جزو قبولین توی دانشگاههای خوب باشین.

rattling_boy

عضو جدید
salam..akhe be che sorat migid 40 ya 50 darsad zadid...az javab ha motmaen hastid......

salam doostan kasi soalate daneshgha azad tabdil enerji emsalo dare?????

kelid va soalate dari ???

سلام

لطف کنید پست هاتون رو به زبان فارسی بنویسد

سوالات رو م یتونید توی همین تاپیک بدست بیارید. کافیه یه مقدار بگردید.

سوالات آزاد هیچ وقت کلید نداره ولی بعضی از دوستان خودشون یه سری کلید تهیه کرده بودن که اون هم هیچگونه تضمینی بابت درست بودنش وجود نداره. کلید آزمون رو هم می تونید توی همین تاپیک پیدا کنید:victory:

kingi

عضو جدید
چون دیدم خیلی ها این سوال دارن،سرفصل ها براتون میذارم

سر فصلهای آزمون کارشناسی ارشد/آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد 90 مهندسی مکانیک
مکانیک سیالات
خواص سیال – استاتیک سیالات – مباحث دینامیکی – آنالیز ابعادی و تشابه – جریان داخلی – جریان پتانسیل و لایه مرزی
ترمودینامیک
کار وحرارت – قانون اول- قانون دوم- آنتروپی – برگشت ناپذیری – سیکل های توان و تبرید – روابط ترمودینامیکی – مخلوط ها و محلول ها – واکنش های شیمیایی – تعادل شیمیایی – جریان داخل شیپوره ها
انتقال حرارت
مقدمه ای بر انتقال حرارت –هدایت حرارتی – هدایت یک بعدی و دایم – هدایت دو بعدی و دایم – هدایت غیر دایم – مقدمه ای بر جابجایی – جابجایی داخلی- جابجایی خارجی
جابجایی طبیعی – مبدل های حرارتی – مقدمه ای بر تشعشع-تشعشع بین سطوح
استاتیک
تجزیه نیرو به مولفه های آن در مختصات قایم دو بعدی و سه بعدی- برآیند نیروهای متقارب – برآیند نیروها به وسیله مولفه های آنها – تعادل نقطه مادی – گشتاور نیرو حول یک نقطه در مختصات دو بعدی و سه بعدی – تبدیل سیستم نیرو به یک نیرو و گشتاور – تعادل اجسام صلب – تعادل جسم تحت سه نیرو – قاب ها – خرپا –مرکز سطح – قضیه گلدن پایوس – دیاگرام نیروی برشی و گشتاور خمشی – ممان اینرسی – کار مجازی
مقاومت مصالح
تنش محوری – تغییر مکان محوری – کرنش- قانون هوک –کرنش حجمی –استوانه جدار نازک – پیچش – خمش – برش-تحلیل تنش –تغییر مکان تیرها – روش انرژی – کمانش ستون
طراحی اجزا
تحلیل تنش – مواد نرم و ترد – تمرکز تنش – نظریه های شکست استاتیکی – نظریه خستگی – طراحی اتصالات رزوه ای و پرچی – طراحی اتصالات جوشی- طراحی فنرها – طراحی محور ها – یاتاقان های غلتشی – روانسازی و یاتاقان های لغزشی – طراحی چرخدنده های ساده و مارپیچ – چرخ دنده های مخروطی و حلزونی – کلاچ – ترمز – اجزای مکانیکی انعطاف پذیر
دینامیک
آشنایی با دینامیک – سینماتیک ذرات – سینتیک ذرات – سینتیک مجموه ذرات – سینماتیک اجسام صلب در صفحه و فضا – سینتیک اجسام صلب در صفحه و فضا
ارتعاشات
ارتعاشات آزاد – ارتعاشات واداشته هارمونیکی – ارتعاشات گذرا – سیستم ها با دو یا چند درجه آزادی – خواص سیستم های نوسانی –معادله لاگرانژ
دینامیک ماسین
تعاریف و مقدمات- حرکت شناسی سازو کار های صفحه ای – درجه آزادی ساز و کارهای صفحه ای – مراکز آنی چرخش ساز و کارهای صفحه ای – سرعت شناسی با استفاده از مراکز آنی چرخش – سرعت شناسی و شتاب شناسی ساز و کارهای صفحه ای - ساز و کارهای صفحه ای معادل – نیرو شناسی ساز و کارهای صفحه ای – ترازمندی اجرام چرخان – ترازمندی اجرام آرو – چرخ لنگر – بادامک و پیرو – مجموعه چرخدنده های معمولی – مجموعه چرخدنده های خورشید صفحه ای – مجموعه چرخدنده های خورشید فضایی
کنترل
انواع مدلسازی – فضای حالت –تابع تبدیل – فرمول میسون – تحلیل پاسخ گذاری سیستم های درجه 1 و 2 – پایداری- معیار راوس هرویتس- نوع سیستم و خطای ماندگار – فیدبک و اثرات فیدبک – مکان هندسی ریشه ها- پایداری در حوزه فرکانس – معیار پایداری نایکوییست – دیاگرام بود – حد فاز و بهره – معیار پایداری بود – طراحی کنترل کننده
ریاضی عمومی
تابع – حد- پیوستگی- مشتق- کاربرد مشتق – دنباله و سری – انتگرال – کاربرد انتگرال – ماتریس – منحنی ها- رویه ها – حد و پیوستگی و مشتق پذیری توابع چند متغیره – جبر خطی – بهینه سازی توابع چند متغیره – میدان های برداری – انتگرال چند گانه – انتگرال منحنی الخط – انتگرال سطح – قضیه های انتگرال و کاربرد آن ها
ریاضی مهندسی
سری های فوریه – محاسبه سری ها با استفاده از سری فوریه – انتگرال گیری و مشتق گیری از سری فوریه – رابطه پارسوال – قضیه همگرایی- شرایط دیریکله – محاسبه ضریب فوریه بدون انتگرال گیری – انتگرال فوریه – محاسبه انتگرالهای معین با استفاده از انتگرال فوریه – تبدیل فوریه و خواص آن و کاربرد های تبدیل فوریه – اعداد مختلط – نگاشت – خواص حد و پیوستگی و مشتق تابع مختلط – توابع تحلیلی – معادلات ریمان – توابع هارمونیک – تابع تکین – بسط لران – معرفی قطب – نقطه ویژه اساسی- نقطه حذف شدنی- محاسبه مانده در نقاط تکین منفرد – محاسبه انتگرالهای مختلط – محاسبه انتگرال های معین با استفاده از انتگرال مختلط – معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه اول –
معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی مرتبه دوم-
استاندارد سازی – تشخیص نوع دوم معادلات درجه دوم – حل دالامبر معادله موج – ل معادله موج و حرارت در مختصات دکارتی و قطبی – حل معادله لاپلاس در مختصات دکارتی و قطبی و کروی- حل معادله لاپلاس با استفاده از نگاشت همدیس - معادلات دیفرانسیل با استفاده از مشتقات جزیی با استفاده از سری های فوریه – تبدیل فوریه و تبدیل لاپلاس
معادلات دیفرانسیل
معادلات دیفرانسیل معمولی - معادلات دیفرانسیل مرتبه اول – معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم و بالاتر – حل معادلات با استفاده از سری ها – دستگاه های معادلات دیفرانسیل خطی – تبدیل لاپلاس -

زبان تخصصی
متون عمومی و تخصصی

kingi

عضو جدید
این برنامه هم واسه کسایی که نمیدونن از کجا شروع کنن;)

پیوست ها

• 1.pdf
    28 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kingi

عضو جدید
این مطالب به نظرم جالب اومد،
منیع مطلب زیر: basaligheh.blogfa.com
منبع اصلی: http://konkorearshad.blogfa.com
یک روش عالی برای درس خواندن وآمادگی کارشناسی ارشد
مثلا فرض کنید درس نظریه زبان برای شما درس سختی نبوده ، منتها به دلایلی نتوانسته اید این درس را در طول ترم بخوانید و این پتانسیل را در خودتان می بینید که اگر این درس را بخوانید، موفق می شوید پس از الان (هرچه زودتر بهتر، مثلا اوایل تابستان یا زودتر)برنامه ریزی کنید و تا مهر ماه نظریه را به حدی برسانید که در دروس دیگر مسلط هستید و بعد این درس را با دروس دیگر به صورت موازی جلو ببرید. اگر به این سطح رسیدید اصطلاحا به آن Trade Off می گویند.
در کل بازه (طولانی و فشرده) باید به یک حد به نام Trade Off برسید و از آن به بعد حرکت می کنیم به سمت موازی پیش رفتن.
خب حالا فرض کنید بنا به هر دلیلی نتوانسته اید به سطح Trade Off برسید یعنی مثلا در طول تابستان یا هر زمان دیگری قبل از مهرماه نتوانسته اید در دروسی که فکر می کنید لازم بوده مسلط باشید مسلط نشده اید، حالا تکلیف چیست؟
در اینصورت باید در موازی خواندن Trade Off را انجام داد که البته کار یک مقدار مشکل می شود.
در واقع در موازی خواندن هدف و مسیر مشخص است و آن هم کنکور است.
با یک مثال جلو می رویم:
فرض کنید که درسهایی که نمی خواهید بخوانید و یا می خواهید بخوانید را مشخص کرده اید و چند درس را هم به سطح Trade Off رسانیده اید. خوب حالا مجموع این دروس را بین روزهای هفته تقسیم کنید.
مثلا صبح تا ظهر یک درس ، عصر به بعد یک درس و همین طور تا روزهای دیگر دروس را تقسیم بندی کنید.
خب در طول هفته این درس ها را موازی جلو رفته اید. حالا جمعه یک آزمون از خودتان بگیرید. می توانید یا خودتان از خودتان آزمون بگیرید یا در آزمون هایی شرکت کنید.
حالا چرا آزمون :
در روش یادگیری یک حافظه کوتاه مدت داریم و یک حافظه پایدار. وقتی یک مطلبی را می خوانید سریعا به حافظه کوتاه مدت می رود منتها به مرور زمان به سمت فراموشی می رود. پس باید به طریقی پایداری مطالب بیشتر شود که دراین روش، آزمون کمک بسیار زیادی به این امر می کند. می توانید پایان هر ماه هم یک آزمون کلی از خودتان بگیرید. در واقع این همان روش لایتنر است.
خب دوستان گرامی همان طور که کاملا مشخص است این روش کلی صحبت می کند و در واقع چگونه خواندن و چند ساعت خواندن و ... آن به خود ما مربوط میشود چون خودتان شرایط خودتان را بهتر می دانید فقط باید توجه کنید که این دروس را موازی پیش ببرید.
در دوره Trade Off برقرار کردن کلاس کنکور رفتن خوب است، ولی در دوره ای که می خواهید بخوانید کلاس کنکور خیلی خوب نیست و ...
قابل توجه دوستانی که از مهرماه یا بعد از آن می خواهند برای کنکور ارشد 89 درس بخوانند ( در واقع دوره Trade off را انجام نداده اند) و سایر دوستان.
برای مطالعه، بازه زمانی می تواند به دو قسمت طولانی و کوتاه مدت تقسیم بشود.
+ بازه طولانی مدت مربوط می شد به شروع مطالعه در تابستان و یا قبلتر.
+ و بازه کوتاه مدت می شد شروع مطالعه از مهرماه به بعد
در بازه طولانی مدت دروس را متوازن می کنیم (که به اینکار Trade off می گویند) و در بازه کوتاه مدت کنکوری می خوانیم.
حالا برای چگونگی مطالعه در این زمان یعنی زمان بعد از Trade off برای دوستانی که در بازه طولانی مدت هستند وهمچنین برای دوستانی که در بازه کوتاه مدت و از مهر ماه یا بعد از آن می خواهند شروع به درس خواندن کنند .
سوال وجوابهای زیر می تواند به شما کمک کند سوالات را نویسنده اصلی مطلب پرسیده است وپاسخها را مهندس امین حسن زاده (مدرس دانشگاه چمران و جهاد دانشگاهی اهواز) داده است.
تمام سوالات با توجه به دوره بعد از Trade off است..
نتیجه دوره Trade off چیست؟ در واقع چه انتظاری از این دوره می رود؟
جبران 4 سال کم کاری و یا جبران فراموشی دروسی که مدتها از پاس کردن آنها گذشته ویا در دوره تحصیل آنها را جدی نگرفتیم و فقط برای نمره خواندیم. ایجاد توازن بین دروسی که قرار است حتماً و حتماً برای کنکور روی آنها سرمایه گذاری کنیم و حذف دروسی که خواندن آنها دیگر فایده ای ندارد.
2-ممکن است در این دوره داوطلبی برای مطالعه، دروسی را به کل حذف کرده باشد، اگر بعد از این دوره بخواهد این دروس را مطالعه کند آیا مشکلی پیش می آید؟ آیا اصلا مفید است این دروس حذفی در این زمان خوانده شود؟
دروسی که حذف شده اند دیگر ارزش خواندن و بازگشت ندارند مگر بعد از این دوره و در دوره کوتاه مدت انقلابی در فرد رخ داده و مثلاً دانش او به هر طریقی در این درس بالا رفته و یا ضریب درس عوض شده و ...
خلاصه اینکه اهمیت درس خیلی بالا رفته و امکان نتیجه گیری از آن بیش از پیش شده. اگر واقعاً تصمیم بر این است که درسی که در دوره trade off کنار گذاشته شده مجدداً به برنامه بازگردد باید ارزش زمانی ای که برای مطالعه آن در نظر میگیرید زیاد تر از سایر دروس باشد تا در دوره کوتاه مدت هم دانش خود را در این درس بالا ببرید و هم کنکوری مطالعه شود. پیشنهاد این است که یک روز کامل یا دو نیم روز در هر هفته برای این دروس درنظر گرفته شود و علاوه بر خواندن کامل کتابهای مرجع، جزوات و کتابهای کنکوری و تستها نیز مطالعه شود.
۳- بعضی از دوستان هستند که از مهر ماه می خواهند شروع به درس خواندن کنند و نگران این مساله هستند که آیا زمان مناسبی برای مطالعه است یا دیر شده. برای این افراد چه صحبت ها و پیشنهاداتی دارید که بتوانند حداکثر استفاده را از زمان داشته باشند؟
فقط روی دروس ضریب 4 و دروس ضریب دویی که شانس موفقیتشان را بالا میبرد تمرکز کنند. نگران نخواندن دروس کم ارزش نباشند. تعداد دروس را کاهش دهند و بصورت موازی روی کتابهای مرجع و منابع کنکوری 5 درس اصلی (البته برای مهندسی کامپیوتر چون در IT این دروس پر اهمیت فرق میکنند) و دو – سه درس ضریب دو که خیلی مسلط هستند برنامه ریزی کنند.
4- در مورد افرادی که می خواهند گرایش خود را تغییر دهند و از این زمان به بعد هم می خواهند مطالعه کنند چیست؟(مثلا کسی که رشته اش سخت افزار است می خواهد IT شرکت کند یا ... ) مشکلات کار؟ پیشنهادات؟ آیا اصلا کار معقولی است؟
تقریباً همان پاسخ قبلی. تمرکز روی دروس ضریب بالا و عدم توجه به دروس کم ارزش.ریسک بالایی دارد ولی با برنامه ریزی صحیح قابل اجراست.
5- کلاس کنکور در این زمان چه نقشی در روند مطالعه دارد؟ آیا رفتن به کلاس کنکور در این زمان معقول هست؟ تحت چه شرایطی در این زمان می شود به کلاس کنکور رفت؟
چون زمان در این دوره از اهمیت بالایی برخوردار است و ساعات مطالعه در شبانه روز بالا میرود ترجیحا به یکی دو کلاس ضروری و پربازده محدود شود و سعی شود به عنوان تنوع برای از خانه بیرون رفتن و یا از وضعیت سایر رقبا مطلع شدن باشد نه اینکه تازه از مهر ماه به بعد بخواهیم با کلاس کنکور رفتن درسی را فرابگیریم.
6- در این دوره، مطالعه مراجع اصلی چه جایگاهی دارد؟
هر روز که قرار است درسی مطالعه شود ابتدا با یک مرور سریع از روی کتاب مرجع سرفصلهای آن را در ذهن آماده میکنید و در واقع از عمق حافظه خود به حافظه فعال منتقل میکنید، سپس از روی منابع کنکوری و تستی و جزوات خلاصه شده نوع مطالعه در آن فصل خاص از آن درس را به سمت سئوالهای کنکور سوق میدهید. در دوره بلند مدت کتاب مرجع باید کامل خوانده شود و حتی در صورت امکان تمام تمرینهای آن حل شود ولی در دوره کوتاه مدت فقط برای یادآوری و آماده شدن و مرور سریع کلیت مباحث هر فصل بکار می آید.
7- در این دوره تکیه افراد باید بر روی چه نکاتی باشد؟
بر روی داشته ها و دانش خود و نه بر روی نداشته ها و ضعف ها چون زمان کم است و جای جبران نیست ( البته تا آبان و آذر هم ممکن است فرصت جبران باشد ولی خب فکر کردن به دروسی که در آنها ضعف داریم تمرکز را بر هم میزند)
داشته ها و دانش خود در دروس منتخب و گلچین شده را باید به سمت کنکوری سئوال حل کردن و نکات کنکوری سوق دهیم و در واقع آمادگی 70 درصدی خود را به بالای 95 درصد برسانیم نه اینکه سعی کنیم آمادگی خود در دروس 5-10 درصدی را به 20-30 درصد برسانیم.
تمرکز روی دروس ضریب بالا بهترین برگ برنده است. هرچه بیشتر آنها را مطالعه کنید ضرری ندارد.
8- برای استفاده حداکثر از زمان برای تمام داوطلبین (چه کسانی که در دوره طولانی مدت مطالعه داشته اند، چه کسانی که از الان می خواهند مطالعه کنند) چه پیشنهاداتی دارید؟
تقسیم درست روزهای هفته به دو بازه صبح و عصر با یک استراحت در میانه روز. مطالعه هر درس در یک بازه در طی یک هفته و ترجیحاً در هر بازه یک فصل یا یک مبحث تمام شود .
مثلاً اگر شنبه صبح برای معماری است و شنبه عصر برای هوش مصنوعی. شنبه اول فصل اول این دروس تمام شود و شنبه بعد فصل دوم و ... اگر فصل چهارم بیش از یک نصف روز زمان میبرد سعی کنید در آن روز آن فصل کامل مطالعه شود ولو اینکه برای هوش در بعد از ظهر آن روز وقت کم بیارید. بهتر این است که پیوستگی مطالب یک فصل حفظ شود حتی اگر منجر به عدم مطالعه هوش مصنوعی در بعد از ظهر آن روز شود.
9- در انتها اگر در این مورد صحبتی باقیمانده لطفا بفرمایید.

حتما متوجه شدید که برنامه مذکور برای تمامی رشته هاست نه فقط کامپیوتر

hasanpogc

عضو جدید
سلام

لطف کنید پست هاتون رو به زبان فارسی بنویسد

سوالات رو م یتونید توی همین تاپیک بدست بیارید. کافیه یه مقدار بگردید.

سوالات آزاد هیچ وقت کلید نداره ولی بعضی از دوستان خودشون یه سری کلید تهیه کرده بودن که اون هم هیچگونه تضمینی بابت درست بودنش وجود نداره. کلید آزمون رو هم می تونید توی همین تاپیک پیدا کنید:victory:

بچه ها سلام راستش منم حوصلم سر رفته
فکر کنم نتیجه ها چهل روز ذیگه بیاذ
کاش دانشگاه ازاد زودتر جواب میداد
ان شاالله همه بچه هائی که تلاش کردن نتیجه خوب بگیرن

tanha60

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان:
رشتم ماشین آلات بود وپارسال هم خوب خوندم ولی با توجه به اینکه آدم خوش شانسی هستم اصلا نتونستم سر کنکور شرکت کنم.خلاصه رفتم سر کار .اول کنترل کیفی بودم بعد رفتم قسمت طراحی مهندسی وبعد به عنوان مدیر تولید مشغول به کار شدم ولی این چیزی نبود که راضیم کنه.امروز بنا به دلایلی استفا دادم و اومدم بیرون .اونقدری هم پس انداز دارم که بتونم تا یه سال راحت زندگی کنم وفقط می خوام درس بخونم وارشد قبول شم.اینارو گفتم که بدونید واقعا می خوام وقت بزارم.هر کی پایست بسم الله.
به هیچ عنوان دنبال کتابای پارسه نرید .نکنه حجم کم کتاباش گولتون بزنه .مفت گرونن حتی ریاضیاش.پارسال این موقع ها من سخت درگیر تهیه ی جزوه وکتابو کتاب بازی بودم ولی وقتم هدر رفت.شما از تجربه ی من استفاده کنید!هر چی ریز تر شی وسواسی تر میشی.به طوری که اینجانب تمام کتابای پارسه مدرسان شریف پوران پژوهش راهیان ارشد رو خریداری کردم ولی فقط گیج شدم.
آ زمونای پارسه وماهان پر از اشتباهن به طوری که پارسال با بچه ها بعد از کنکور آزمایشی 2 روزی اسکل بودیم.به تایپیک های کسانی که می خواهند ارشد 89 بدهند مراجعه کنید تا بفهمید که وقتی می تونی با یه کتاب سبز راهیان که 17000 هزینشه تستای استاندارد زیادی بزنی برای چی باید 400 هزار مایه بدی.
یه تعداد درس باید بخونی پس هیچوقت خودتو مقید نکن به اینکه حتما باید اول فلان درس خونده بشه.اول آخر همه رو باید بخونی.یه نکته ی مهمه دیگه اینکه هیچوقت درازکش درس نخونید چون دچار قوس کمر وبعد دیسک و سیاتیک میشید.
من برنامه ی پیشنهادی دوستمونو که به صورت pdfبرامون گذاشته بود رو توصیه میکنم.و از ریاضی 1 با کتاب نیکو کار شروع میکنم البته قبلش پیشنهاد میکنم هند بوک ریاضی تهیه کنید وتمام روابط به خصوص مثلثاتی رو کنارتون داشته باشید .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
منابع درسا رو از کجا شروع کنم و آیا اصلن تمام مطالب کتابای درسی (مثلن تمام استاتیک ویا تمام انتقال ) رو بخونم
.:gol:

rattling_boy

عضو جدید
بچه ها سلام راستش منم حوصلم سر رفته
فکر کنم نتیجه ها چهل روز ذیگه بیاذ
کاش دانشگاه ازاد زودتر جواب میداد
ان شاالله همه بچه هائی که تلاش کردن نتیجه خوب بگیرن

خدائیش شدید کسل کننده شده:cry::(

نمی دونم سیاستشون از اینکه جواب ها رو اینقدر دیر اعلام می کنن چیه:exclaim::mad:

mojsfr1984

عضو جدید
این برنامه هم واسه کسایی که نمیدونن از کجا شروع کنن;)

این برنامه که شما نوشتین عالیه.فقط چند تا مورد به نظرم رسید بگم.باید اینو در نظر بگیریم کسانی که میخوان ارشد بدن حداقل 25 درصد مطالب دروس اختصاصی توی ذهنشون هستش.از طرفی درسی مثل استاتیک که پرکاربرده تقریبا همه سرفصلهاش رو همه مسلط هستن یعنی حدود 80 درصد و با یه مرور کلی و تست زدن مشکلش حل میشه.اما درسی مثل سیالات که توی اولویت سوم قرار دادین.اگه این اولویت از نظر زمانی باشه باید بگم که خیلی دیره.منظورم اینه که رعایت کردن خیلی دقیق و خشک پیش نیازها زیاد مهم نیست بلکه مهم حجم دروس هستش و ضریبشون توی کنکور.
در ضمن اینکه 4 درس 4 درس بخونین هم به نظر کار صحیحی نمیاد.ولی خب اگه از 4 درس شروع کنین و بعد از یه مدت معین 4 درس دیگه رو بهشون اضافه کنین و دوباره 4 درس دیگه و همین جوری پیش برین به طوری که مثلا برنامه تون یه جوری باشه که از اول آبان ماه همه درسا رو داشته باشین تا اینکه تا آخر آذر کل دروس رو تموم کرده باشین در اینصورت برنامه تون حرف نداره.
یه پیشنهاد دیگه اینکه لازم نیست توی یک هفته اول به خودتون زیاد سخت بگیرین بلکه زمان مطالعه تون رو پله پله بالا ببرین.مثلا از 5 ساعت در روز شروع کنین و به مرور زمان افزایش بدین.به طوریکه بتونین تا آخر هر هفته محدوده ای رو که برای هر درس مشخص کردین تمومش کنین.

آخرین ویرایش:

vahan

عضو جدید
سلام

ببخشید از بچه های دانشگاه شاهد تهران کسی این جا هست؟

خیلی مهمه لطفا جواب بدبد:cry::cry:

kingi

عضو جدید
این برنامه که شما نوشتین عالیه.فقط چند تا مورد به نظرم رسید بگم.باید اینو در نظر بگیریم کسانی که میخوان ارشد بدن حداقل 25 درصد مطالب دروس اختصاصی توی ذهنشون هستش.از طرفی درسی مثل استاتیک که پرکاربرده تقریبا همه سرفصلهاش رو همه مسلط هستن یعنی حدود 80 درصد و با یه مرور کلی و تست زدن مشکلش حل میشه.اما درسی مثل سیالات که توی اولویت سوم قرار دادین.اگه این اولویت از نظر زمانی باشه باید بگم که خیلی دیره.منظورم اینه که رعایت کردن خیلی دقیق و خشک پیش نیازها زیاد مهم نیست بلکه مهم حجم دروس هستش و ضریبشون توی کنکور.
در ضمن اینکه 4 درس 4 درس بخونین هم به نظر کار صحیحی نمیاد.ولی خب اگه از 4 درس شروع کنین و بعد از یه مدت معین 4 درس دیگه رو بهشون اضافه کنین و دوباره 4 درس دیگه و همین جوری پیش برین به طوری که مثلا برنامه تون یه جوری باشه که از اول آبان ماه همه درسا رو داشته باشین تا اینکه تا آخر آذر کل دروس رو تموم کرده باشین در اینصورت برنامه تون حرف نداره.
یه پیشنهاد دیگه اینکه لازم نیست توی یک هفته اول به خودتون زیاد سخت بگیرین بلکه زمان مطالعه تون رو پله پله بالا ببرین.مثلا از 5 ساعت در روز شروع کنین و به مرور زمان افزایش بدین.به طوریکه بتونین تا آخر هر هفته محدوده ای رو که برای هر درس مشخص کردین تمومش کنین.
اولا مرسی از نظری که دادید،دوما اگه کسی به درسی مسلط باشه خب زودتر از اون میگذره،سوما به نظر من رعایت پیش نیازها خیلی هم میتونه جلوی پراکنده خوندن و مشکلات ناشی از اون بگیره،پنجم هم اینکه چهاردرس خوندن عقیده خیلی از مشاورای کنکوره،چون هم باعث جلوگیری از خستگی هم باعث امادگی ذهنی برای جلسه کنکور میشه

kingi

عضو جدید
سلام.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
منابع درسا رو از کجا شروع کنم و آیا اصلن تمام مطالب کتابای درسی (مثلن تمام استاتیک ویا تمام انتقال ) رو بخونم
.:gol:
اصلا نیازی نیست بجز در مورد ترمودینامیک که حتما باید از منبع اصلی بخونید،بقیه درسا از منبع اصلی بخونید.
البته فقط در مورد دینامیک و استاتیک میتونید تمرینای آخر فصل کتاب حل کنید;)

tanha60

عضو جدید
اصلا نیازی نیست بجز در مورد ترمودینامیک که حتما باید از منبع اصلی بخونید،بقیه درسا از منبع اصلی بخونید.
البته فقط در مورد دینامیک و استاتیک میتونید تمرینای آخر فصل کتاب حل کنید;)

اگر جسارت نباشه کتاب دوجلدی ترمو دینامیک راهیان عالیه ونیازی به خوندن منبع دیگه ای نیست.از من به شما نصیحت تمرینای دوره ای تمام درسا رو حتما حتما بخونید

kingi

عضو جدید
اگر جسارت نباشه کتاب دوجلدی ترمو دینامیک راهیان عالیه ونیازی به خوندن منبع دیگه ای نیست.از من به شما نصیحت تمرینای دوره ای تمام درسا رو حتما حتما بخونید
:surprised::surprised::surprised::surprised:میدونید حل تمرینای آخر فصل تمامی کتابها چه وقتی میخواد:warn:

kingi

عضو جدید
در مورد ترمودینامیک هم بگم که هیچ نوع کتابی نمیتونه جای کتاب سنجل بگیره!سنجل خط به خطش نکتست:cool:

sajadp21

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان کتاب دروس تخصصی ساخت و تو لید انتشارارت ارشد سپاهان کتاب خوبیه

بالا