بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hasanpogc

عضو جدید
نوشته اصلي بوسيله mohsentaj http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost.gif
salam bacheha man az yeki az ye ostad daneshgah porsidam
soal38 goft gozineye2.....
du=4,dy=0.02,
f=mg=20*10,
A=1
M=1
nazar shoma chie??????

soal36ham goft gozineye1 chon vahed cp bar hasb kilo ast
va soal 41 ham goft1

mikhastam bebinam dorostan???

نه عزیزم استاد ارجمند شما اشتباه کرده
چون یک سطح در نظر گرفته
اگه دو تا در نظر میگرفت گزینه 3 درست میشئ که درست با رنگ قرمز علامت زده شده

= nAviD =

عضو جدید
سلام
ظرفیت طراحی کاربردی تاکستان رو اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم.........

rattling_boy

عضو جدید
سلام
ظرفیت طراحی کاربردی تاکستان رو اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم.........

سلام

ظرفیت ها هیچ وقت ثابت نیستن و همیشه دستخوش تغییرات سهمیه و بند پ میشن!!!

همیشه میگن 15 نفر ولی آخر سر میبینی که 24 نفر گرفتن!:razz:

ولی امسال قطعا ظرفیت ها افزایش دارن.

farzin23

عضو جدید
salam bacheha man az yeki az ye ostad daneshgah porsidam
soal38 goft gozineye2.....
du=4,dy=0.02,
f=mg=20*10,
A=1
M=1
nazar shoma chie??????

va soal 41 ham goft1

اگر لطف کنید سوالارو کامل و واضح بزاری که خیلی راحت میشه گزینه صحیح رو چک کرد ;)
من مرجع سوالارو خیلی هاشو بلدم

farzin23

عضو جدید
من امسال اینطوری زدم
زبان 90
ریاضی60
سیالات 38
جامدات 40
دینامیک22.2
امیدوارم زبان رو واقا 90 زده باشی چون زبان آزاد بنظر ساده میاد ولی خیلی ها اشتباه میزنن مخصوصا گرامرو:warn:من پارسال 6تا درست 6تا غلط داشتم امسال هم فقط تخصصی
و یکی گرامر زدم

farzin23

عضو جدید
اتفاقا جائی که اشتباه کردی همینجاست که از kفاکتور گرفتی
چون kتوی ستون راث خودش عدد ثابته
ودر اون صورت t>0درسته
البته من اینرو بردم پیش یکی از اساتید دانشگاه اون گفت اینطوره
البته من توی کنکور t>1زدم که اشتباه هست:(:que:
وقتی طرف دکترا داره و کتابش زیر چاپ چهاردهم بازم تستای توش 5و6تا غلط داره(کلا راه حل اشتباه رفته) :confused:اونوقت از استاد ها چه انتظاری داری..
بهترین راه چک کردن تست ها اینه که پیش کسایی که الان کنکور دادن رتبه سراسری شون خوب شده بری

hasanpogc

عضو جدید
va soal 41 ham goft1

سوال 41 رو کاملا اشتباه گفته
چون سیال حرکت نداره
وهدایت نسبت به جابجائی طبیعی مکانیزم غالب هست:cool::razz:
در ثانی به حرف اساتید زیاد گوش نده چون در کل حرف خیلی میزنن:)

hasanpogc

عضو جدید
امیدوارم زبان رو واقا 90 زده باشی چون زبان آزاد بنظر ساده میاد ولی خیلی ها اشتباه میزنن مخصوصا گرامرو:warn:من پارسال 6تا درست 6تا غلط داشتم امسال هم فقط تخصصی
و یکی گرامر زدم

والا من پارسال حدود 60در صد زبان زدم
امسال هم سوالات رو بردم اموزشگاه با جوابهائی که زده بودم اونا بهم گفتن اینقدر زدم:gol::gol::gol:

ea_mecs

عضو جدید
سلام دوستان . :)
اینجا چرا اینقدر خلوت شده؟؟؟؟؟؟؟؟
منصرف شدین؟:eek: بابا وقت رو هدر ندین. بیاین بخونیم!!:smile:
کسی پارسه ثبت نام کرده؟
در ضمن نظرتون برای حفظ کردن فرمول ها و لغات زبان با جعبه لایتنر چیه؟

موفق باشید;)

ea_mecs

عضو جدید
دوستان اگه موافق باشید در مورد روند پیشرفت مطالعه مون همدیگه رو آگاه کنیم.
یعنی اینکه چه درسی رو تا کجا خوندیم و از چه منبعی و .... همدیگه رو با خبر کنیم.
به نظر من این کار، هم به برنامه ریزی بچه ها کمک می کنه و از طرفی یه جورایی حس درس خوندن رو بیدار می کنه و انگیزه رو بالا می بره.
حالا از خودم شروع می کنم.

زبان عمومی و تخصصی : از راهیان 2 درس تخصصی خوندم . از 504 واژه هم 2 درس.
ریاضی: اعداد مختلط ، حد و پیوستگی ، مشتق ، توابع نمایی ، توابع مثلثاتی و معکوس آنها
توابع هیپربولیک .از کتاب نیکوکار و راهیان .
ترمودینامیک: مفاهیم بنیادی ، خواص ماده خالص ، قانون اول ترمودینامیک . از کتاب راهیان جلد 1. + حل تست ها+ خوندن این فصل ها از کتاب رفرنس ون وایلن.
سیالات : فصل 1 راهیان.+ حل تست ها + خوندن این فصل از کتاب رفرنس یانگ - اوکیشی.
مقاومت :فصل 1 کتاب پوران دکتر نائی. + حل تست ها.
استاتیک:فصل2 مریام.+ حل تمرینات
انتقال حرارت: فصل 1 راهیان
ارتعاشات : فصل 6و 7 کتاب پوران . دکتر جباری. (مفاهیم ، سیستم های 1 درجه آزادی ارتعاش آزاد و اجباری)

پ.ن :هدف از نوشتن این مطالب به هیچ وجه به منظور ایجاد جوی خاص یا تحمیل شرایطی خاص برای دوستان ، نمی باشد. صرفا برای اطلاع یافتن از روند پیشرفت سایر دوستان و ترغیب و تشویق دوستانی که تا حالا شروع نکردن و یا هنوز سر درگم هستند که چه درسی رو بخونن و .... ، این مطالب عنوان شده .
با آرزوی موفقیت برای تمام کنکوری ها;):gol:

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
من ریاضی 1 را شروع کردم و مباحث اعداد مختلط ، حد و پیوستگی ، مشتق ، توابع نمایی ، توابع مثلثاتی و معکوس آنها توابع هیپربولیک را خوندم اما تستهای فصلهای اعداد مختلط ، توابع مثلثاتی و معکوس آنها توابع هیپربولیک را فقط زدم
شاید دیگه وقت نکنم بیشتر از این جلو برم چون امتحانات داره شروع می شه و من 2 تا پروژه باید تحویل بدم.

reza_13542003

عضو جدید
من ریاضی 1 را شروع کردم و توابع نمایی ، توابع مثلثاتی و معکوس آنها توابع هیپربولیک را خوندم اما در زدن تست مشكل دارم چون همه چيز از ذهنم پاك شده

alzizou

عضو جدید
شبانه

شبانه

سلام.

اگر شبانه قبول بشیم، مي تونیم ترم اول مرخصی بگیریم ؟

ea_mecs

عضو جدید
من ریاضی 1 را شروع کردم و توابع نمایی ، توابع مثلثاتی و معکوس آنها توابع هیپربولیک را خوندم اما در زدن تست مشكل دارم چون همه چيز از ذهنم پاك شده

برای اینکه مطالب از یادتون نره ،
1- چون این قسمتهایی که اشاره کردین ، فرمولهایی دارن که باید بلد باشین ، لذا بهتره فرمولها رو برا خودتون خلاصه بنویسین و در هر کجا که تونستید ، محل کار و ..... برا خودتون مرور کنید.
2- بهتره بدونید که فرمول های مختلف ، از چه روابطی بدست می یاند.
3- بعد از خوندن درس یه راست برین سراغ تست هاش. یه تعداد مشخصی تست رو بزنید ، بزارید بقیه اش بمونه. بعد 3-2 روز باز هم برید سراغ درسی که قبلا خوندین . اول شروع کنید تست های باقی مونده رو جواب دادن. حالا اگه تونستید به اکثر تست ها جواب بدین که خیلی خوبه. اگه نه ، باید خود درس رو مرور کنید و بعدا تست بزنید.

تذکر : این که نمی تونید تست ها رو بزنید ، به دلیل تمرین کم در تست زدنه. با گذشت زمان ، به تست زدن عادت می کنید. پس خودتون رو ناراحت نکنید. بعد یه مدت درست می شه.
من خودم اوایل ، درس رو می خوندم اما حال و حوصله تست زدن رو نداشتم. به خصوص تو دروس ریاضی. بعد شروع کردم کم کم به تست زدن و با مرور زمان تقریبا برام عادی شده.
اوایل که تست ریاضی می زدم ، وضعم به شدت افتضاح بود . اما تمرین تست زدن ، این مشکل رو بر طرف کرده. باید قبول کرد که تست زدن جز جدا نشدنی کنکوره.!
پس اصلا به خودتون انرژی منفی ندین . تمرین کنید . حتما درس می شه.;)

alzizou

عضو جدید
شبانه

شبانه

سلام.

اگر ارشد شبانه قبول بشیم، می تونیم ترم اول مرخصی بگیریم ؟

star65

عضو جدید
سلام دوستان
منم میخوام تازه شروع کنم به درس خوندن
ولی ظاهرا از شماها خیلی عقبترم:cry:

ea_mecs

عضو جدید
سلام.

اگر شبانه قبول بشیم، مي تونیم ترم اول مرخصی بگیریم ؟

زیاد مطمئن نیستم. اغلب دانشگاه ها برای خودشون قوانینی دارند که باید مطابق اونها تحصیل کنید. مثل امیر کبیر که باید بعد از 4 نیمسال از پایان نامه اتون دفاع کنید یا تو دانشگاه تبریز حداکثر 5 نیمسال . لذا طبق این قوانین داخلی دانشگاه ها ، به نظرم بستگی به دانشگاه محل تحصیلتون داره.

.asghar.

عضو جدید
زیاد مطمئن نیستم. اغلب دانشگاه ها برای خودشون قوانینی دارند که باید مطابق اونها تحصیل کنید. مثل امیر کبیر که باید بعد از 4 نیمسال از پایان نامه اتون دفاع کنید یا دانشگاه تبریز حداکثر 5 نیمسال . لذا طبق این قوانین داخلی دانشگاه ها ، به نظرم بستگی به دانشگاه محل تحصیلتون داره.
درود
البته تو عمل این گونه سخت گیریها وجود ندارد و میتواند مرخصی بگیرد

Risko

عضو جدید
من هم حد و پیوستگی و مشتق رو خواندم و در حد امکان تست هم زدم ...:surprised:

farzin23

عضو جدید
سلام دوستان
منم میخوام تازه شروع کنم به درس خوندن
ولی ظاهرا از شماها خیلی عقبترم:cry:
این خیلی خوبه زود شروع کنید ولی این زیاد مهم نیست
مهم درک درست مفهوم هر مطلب:w16:
من پارسال از 15 مهر شروع کردم(قبلش تابستون رو با عشق و حال:w12: گذرونده بودم:w33:)زیاد هم رتبم بد نشد ولی اینو میتونم بتون بگم که مفهوم درست از زیاد و چند بار خوندن :w10:خیلی مهم تر-خیلی:w20:

بالا