اسكيس - مشاوره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست موقت

پست موقت

الهه جان
به شما گفتم
به دوستان هم میگم
هرکسی میتونه بیاد نظرشو بگه
هرکسی هم میتونه نظر شخصی رو قبول داشته باشه یا رد کنه
به این میگن دموکراسی
بله من کار نذاشتم و صاحب نظر هم نیستم
از اولم شاکی بودم، میخواستم تاپیک خصوصی بزنم هرکی خواست کار کنه بیاد کار کنه، بله اونجا کارامم میذاشتم
بری کلی زحمت بکشی و اطلاعاتتو در اختیار دوستات بگذاری، دوستایی که کار میکنن و تلاش میکنن و اگر براشون زحمت میکشی اونام با کار گذاشتن، با تلاش کردن، با کمک کردن و شرکت تو تاپیک باعث میشن خستگی کار از تنت در بیاد
اما بعضیا از همون دور اول که برای آزمون علمی شروع کردیم، هیچ کمکی به دوستاشون نکردن، فقط یواشکی اومدن و خوندن و رفتن، بدون اینکه اونا هم دلسوز باشن، اونا هم دوستای دیگه اشون براشون مهم باشه
خودت میدونی اونا کیا بودن
بعضی از دوستان تو دور دوم که آموزش اسکیس باشه اومدن خبر ندارن از جریانات تاپیک جزوه ها، تاپیک ارشد 91 و .... اما ما که این چیزا رو دیدیم اذیت شدیم
از اون بچه ها کیا موندن؟ فقط من و وروجک
هر کی فقط منفعت خودشو درنظر گرفت و ترجیح داد تنها کار کنه، بره کلاس، یا بیاد نظرات رو بخونه و اماااااا فقط دزدی اطلاعات کنه بدون اینکه خودشم بخواد در عوض کاری که دوستاش انجام میدن اونم احساس مسئولیت کنه و اونم یه چیز تازه به دوستاش یاد بده
امثال draz این تاپیک و این باشگاه کم داره، کسی که دلش برا دوستاش بسوزه و بخواد اطلاعاتشو صادقانه در اختیار دوستاش بذاره نه مثل بعضیا با سیاست رفتار کنه

در مورد شیت کزت:
کزت خودش چند بار آزمون اسکیس شرکت کرده، خوب میدونه سر آزمون اسکیس چه چیزایی لازمه و کجا باید بکشه و چی باید بکشه
تعداد شیت بستگی به موضوع داره، وقتی یه موضوع رو میشه حتی تو یه شیت جمع کرد چرا 4 تا شیتش کنه؟ مگه چقدر اسناد و مدارک لازم داره؟، مثلا طراحی ایستگاه اتوبوس که چند سال پیش بچه های تاپیک اسکیس ارشد اولین موضوعشون بود
الهه خانوم، شما کلاس رفتید؟ خیلیا کلاس میرن، اما همون خیلیا یا تو آزمون اسکیس قبول نمیشن یا قبول میشن با درصد کار پایین
میدونی چرا؟ چون اکثرا آدمایی هستن مثل که خودشون روحیه کار و تلاش ندارن، تنبلن بیشترشون، میخوان یه استادی بیاد هرچی بلده بریزه تو ظرف معلومات و محفوظاتشون، بدون اینکه خودشون هم تلاش کنن
رتبه های بالای کنکور ها رو نگاه کن، اکثرا شهرستانی هستن، اکثرا شهرهای کوچیک، جاهایی که کلاس کنکور و کلاس اسکیس نیست، خودشون رو پای خودشون واستادن و تلاش کردن و ارشد قبول شدن
به نظرت خیلیامون نمیتونستیم بریم کلاس اسکیس؟ چرا میشد بریم، اما من به شخصه احساس کردم برم کلاس اسکیس دیگه ارشد قبول شدنم برام ارزشش رو از دست میده
دوست دارم رو پای خودم واستم، خودم معلم خودم باشم و ارشد قبول شم
برام اصلا مدرک مهم نیست من درس میخونم برای دل خودم،
بعضیا میمیرن برا مدرک، اما حداقل تو معماری میدونیم یه فوق دیپلمش بعضی وقتا از دکتراش بیشتر میدونه و حقوق و آینده اشم تامین تره
قای رد کود مرتبا با تعصبی که پیدا کردین به حاشیه میکشین ....حرفای خوبی‌ میزنین درست اطلاعات میذارین دستتون درد نکنه خیر ببینی‌ جوون.... ولی‌ قرار نیست چون این کارهارو می‌کنین از حد خودتون در رفتار با بقیه خارج بشین....اصلا کی‌ با شما بود؟ من اسمی از شما بردم؟ بارها اومدم نظرات شما رو تشکر زدم و رفتم .... اگه واقعا دمکراسی منم نظرمو گفتم گفتم با یه استاد در ارتباط باشه.... نه بی‌ ادبی‌ کردم نه توهین شخصی‌.... پس شما هم حد خودتونو بدونین.... شما هم یه کاربرین نه بیشتر ... کسی‌ قصد نداره بیاد اطلاعات شمارو بدزده ... اگه خیلی‌ ناراحتین که چرا بقیه میومدن اینجا دانلود میکردن و چرا چیزی در عوضش نمیذاشتن باید بگم اینجا یه سایت عمومی... چه توقع جالبی‌ دارین واقعا....اون چیزی که مدّ نظر شماست تبادله نه انتشار.... وقتی‌ تو سایت میذاری منتشر می‌شه...همه استفاده می‌کنن شما حق نداری اسم این کارو دزدی بذاری و توقع داشته باشی‌ بیان اونا هم چیزی بذارن....... میدونی‌ چند نفر استفاده کردن و شما متوجه نشدی.... غیر از اعضای اینجا.... هر کی‌ اینترنت داشته..... پس دنیات اینقد کوچیک نباشه که کیا بودن... می‌تونم بهت بگم.... نقی‌... تقی... حسن.... انهیتا... سولماز ... اکبر... غلام علی‌.... می‌خوای بازم میگم...سارا... زهرا... کوکب... برو پیداشون کن بگو چرا جزو ه نذاشتین واسم بی‌ مسئولیت‌های بی‌ وجدان .....؟!عجب آدمایی پیدا میشن....واقعا که ....
در ضمن سعی‌ کنین حرفاتون با ربط باشه نه اینکه هر چی‌ بلدین بیارین تو پستتون یا از بقیه تعریف کنی‌ که همه خوششون بیاد....draz.... مدرک و فلان و.... لیسانسو .....آفرین آفرین تو خوبی‌...خیلی‌ میدونی‌....

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
آقای رد کود مرتبا با تعصبی که پیدا کردین به حاشیه میکشین ....حرفای خوبی‌ میزنین درست اطلاعات میذارین دستتون درد نکنه خیر ببینی‌ جوون.... ولی‌ قرار نیست چون این کارهارو می‌کنین از حد خودتون در رفتار با بقیه خارج بشین....اصلا کی‌ با شما بود؟ من اسمی از شما بردم؟ بارها اومدم نظرات شما رو تشکر زدم و رفتم .... اگه واقعا دمکراسی منم نظرمو گفتم گفتم با یه استاد در ارتباط باشه.... نه بی‌ ادبی‌ کردم نه توهین شخصی‌.... پس شما هم حد خودتونو بدونین.... شما هم یه کاربرین نه بیشتر ... کسی‌ قصد نداره بیاد اطلاعات شمارو بدزده ... اگه خیلی‌ ناراحتین که چرا بقیه میومدن اینجا دانلود میکردن و چرا چیزی در عوضش نمیذاشتن باید بگم اینجا یه سایت عمومی... چه توقع جالبی‌ دارین واقعا....اون چیزی که مدّ نظر شماست تبادله نه انتشار.... وقتی‌ تو سایت میذاری همه استفاده می‌کنن شما حق نداری اسم این کارو دزدی بذاری و توقع داشته باشی‌ بیان اونا هم چیزی بذارن....... عجب آدمایی پیدا میشن....واقعا که ....
"چند تا شیت از خودشون دیده باشی‌ بدونی این کارن ..... ..." این حرفت دقیقا منظورش کی بود؟ من بودم دیگه، دیروزم همین رو گفتی، من هم بهت گفتم اونی که شما میگی اسمش نقاشیه
درسته شما کلاس رفتی، اما متاسفانه همون اساتید هم فقط تونستن نقاشی یاد بدن، که چطور یه درخت خوشگل بکشیم، چطور یه فیگور خوشگل بکشیم، چطور کپی برداری کنیم و ....
سایت عمومیه درست، اما همه اینجا میان که مصرف کننده باشن؟؟؟ فقط حاجت خودشون رو برطرف کن؟؟؟؟
اونطور باشه که مدیرای سایت باید همش بیان و بگن الهه خانوم شما فلان چیزو خواستید بفرمایید اینم فلان چیز
شما که رفتی کلاس صدیق، شد بیای 4 تا دونه نمونه کار بذاری؟
مشکل میدونید چیه؟ اینه همه میان حرف میزنن و فقط دارن دیگران رو به عمد یا غیر عمد سرد میکنن، کسایی که واقعا میخوان کار کنن، کسایی مثل کزت، مثل وروجک، مثل و چند نفر دیگه، اما هیچ راه حلی ارائه نمیدن، شما دلت برا تاپیک میسوزه الهه خانوم؟ بگو دوستان چیکار کنن؟ برن کلاس اسکیس؟ قبول میشن؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من و پروانه و فرزانه و ريحانه و فرهاد و كريم
خودمان دور هميم
خودمان گرد هميم
كوزت جان
عزيز دل خواهر كارت خوبه
نگران نباش من دلم روشنه كه امسال قبولي

برام دعوت نامه بفس بيام خوابگاه پيشت
خودمم همچنان در رديف اول شهيد بهشتي جا گرفتم
واسه بقيه هم همينطور

من منكر كلاس رفتن و يه رونده خوب نيستم
اما وقتي كه خودت بخواي
يه همسايه داريم
4 تا بچه داره
اولي نفر سوم كشوري ارشد عمران
دومي ارشد زيست و اينچيزا از تهران
سومي دكتراي تخصصي بيماري اي عفوني از تهران
چهارمي داروسازي تهران
هيچكدوم كلاس نرفتن
جزوه كسي رو نخوندن
فقط و فقط كتاب

دكتر حسيني عزيز كه خيلي چيزا به من ياد دادي ازت ممنونم ولي روند كارمو بهم زدي
داشتم از روي كتاب طايفه ميخوندم و راه مي افتادم
الهي بخاطر كمكي كه كردي به من و بقيه خير ببيني ولي انداختيم تو جاده خاكي!

من ديگه باورم شده تنها و تنها خودم

زنده باد زندگي
زنده باد خوداموزي

از احسان عزيز به خاطر فعاليتش تشكر ميكنم
از همه كسايي كه ميان و نظر ميدن
و از همه كسايي كه ميان و ميرن
draz عزيز سفرت به سلامت بابت كمكت ممنون قول ميدم ورژن جديد جزوات كه ماله خودم باشه رو بهت بفرسم قربون دستت ايميلتو برام پيام خصوصي كن

من بسيـــــــــــــــار خوشحالم!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
"چند تا شیت از خودشون دیده باشی‌ بدونی این کارن ..... ..." این حرفت دقیقا منظورش کی بود؟ من بودم دیگه، دیروزم همین رو گفتی، من هم بهت گفتم اونی که شما میگی اسمش نقاشیه
درسته شما کلاس رفتی، اما متاسفانه همون اساتید هم فقط تونستن نقاشی یاد بدن، که چطور یه درخت خوشگل بکشیم، چطور یه فیگور خوشگل بکشیم، چطور کپی برداری کنیم و ....
سایت عمومیه درست، اما همه اینجا میان که مصرف کننده باشن؟؟؟ فقط حاجت خودشون رو برطرف کن؟؟؟؟
اونطور باشه که مدیرای سایت باید همش بیان و بگن الهه خانوم شما فلان چیزو خواستید بفرمایید اینم فلان چیز
شما که رفتی کلاس صدیق، شد بیای 4 تا دونه نمونه کار بذاری؟
مشکل میدونید چیه؟ اینه همه میان حرف میزنن و فقط دارن دیگران رو به عمد یا غیر عمد سرد میکنن، کسایی که واقعا میخوان کار کنن، کسایی مثل کزت، مثل وروجک، مثل و چند نفر دیگه، اما هیچ راه حلی ارائه نمیدن، شما دلت برا تاپیک میسوزه الهه خانوم؟ بگو دوستان چیکار کنن؟ برن کلاس اسکیس؟ قبول میشن؟

جواب تمام چیزایی که پرسیدین رو تو پستای قبلم دادم......لطف کنین به اسپم ادامه ندید و به دلگرم کردن اعضای سایت بپردازین به شیوه خودتون البته.خداوند ناظر است... همین برای من کافیه

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
جواب تمام چیزایی که پرسیدین رو تو پستای قبلم دادم......لطف کنین به اسپم ادامه ندید و به دلگرم کردن اعضای سایت بپردازین به شیوه خودتون البته.خداوند ناظر است... همین برای من کافیه
الهه جان، به قول بچه ها، لازم نبود اصلا باهات در این مورد بحث کنم، اونایی که منو میشناسن و میخوان کار کنن، حرفای تو رو هم میشنون، اما تو تصمیمشون خدشه ای وارد نمیکنه
لازم نیست من بخوام از خودم دفاع کنم که چرا کار نمیذارم، حرفامو همه ببینن، اگر دیدن حرفام خوب نیست، نکاتی که میگم خوب نیست، اطلاعات چندانی ندارم، خوب گوش نکنن
اینترنت دنیای اطلاعاته، شد یکی یکم اینترنت رو بگیرده و مثلا 4 تا فیگور جدید بذاره؟ شد یکی بیاد 4 تا شیت جدید a3 بذاره، با اینکه تو اینترنت پره
چرا؟ چون همه آماده میخوان، خودشون یکم تلاش نمیکنن، اگر همه کار میکردن، مثل اونموقع که داشتیم جزوه ارشد جمع میکردیم، تو کمتر از یک ماه، هزاران هزار نکته برای اسکیس ارشد یاد گرفته بودیم
وقتی یکی بیاد، توضیح بده، وقت بذاره، اما حس کنه دیگران کار نمیکنن، بی توجه هستن، یواش یواش دلگرمیشو از دست میده

آخرین ویرایش:

draz

عضو جدید
سلام به دوستان خوبم
بابا دلم خوش بودوقتی میرم باهم به جدل نمی پردازیدومثل برادر وخواهر بهم کمک میکنید پستهارو خوندم همتون حق دارید
الهه خانم واقعا"راست میگن وخیلی خوشحالم که مشگل دوستمون رسیدگی کرده اقا احسان شما هم درست میگین منم خودم به کلاس رفتن ایمان ندارم اما اگه به دقت به صحبت های الهه خانم نگاه کنید واقعا"به نکات ریزی اشاره کرده اگه تونستم یه پست میفرستم که نوع شیت بستن ونوع سوال امدنو بگم واقعا"نمی خوام کسی دلسرد کنم اما همیشه به این اعتقاد دارم دوست اونه که بگه نه اونی که بگه میخواستم بگم واقعا"بعضی حقایق هرچند تلخو باید گفت تا رفیقی پاش نره توچاه وسالها حسرتشو بخوره
از الهه خانم خواهش میکنم با تجربه ای که ازایشون سزاغ دارم اطلاعات باارزششودراختیار دوستان قرار بدن
ازوقتی که دراین تالار عضو شدم وایشون به تالار امدن پستهای ایشون ودومانو دنبال میکردم واقعا"مفید بودوازشون تشکر میکنم

Saretus

کاربر فعال
سوال:
اين دوتا كار از كتابه آقاي آرتوره

ميخوام بدونم توي تحليل ما بايد بگرديم دنبال جوجه و كبوتر؟
ايا اين آقايونه طراح كا شاهكار زدن خودشونم واقعا به اين چيزا توجه كردن؟
من اگه كاره يه معمارو بگم اينجاش شبيه قندونه نميان ببرنم زندان؟
واقعا برام سواله
اينا سفسته است؟؟؟

خيلي برام مهمه

من کلا تو بحثتون نیستم اما چون کتاب آرتور بود خواستم یه ماجرایی که خودم بودمو دیدمو براتون تعریف کنم:
من چند وقت پیش توی یه ورک شاپ آرتور شرکت کرده بودم ... یه پاورپوینت از کارای خودش به ما نشون داد ( که تو سایتش هم اون کاره هست ) ... یه نمونه که برج مسکونی بود با افتخار سنگفرش محوطه رو به ما نشون داد ؛ گفت این کار خودمه ... با الهام از فرم جوجه ...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
الهه جان، به قول بچه ها، لازم نبود اصلا باهات در این مورد بحث کنم، اونایی که منو میشناسن و میخوان کار کنن، حرفای تو رو هم میشنون، اما تو تصمیمشون ختشه ای وارد نمیکنه
لازم نیست من بخوام از خودم دفاع کنم که چرا کار نمیذارم، حرفامو همه ببینن، اگر دیدن حرفام خوب نیست، نکاتی که میگم خوب نیست، اطلاعات چندانی ندارمف خوب گوش نکنن
اینترنت دنیای اطلاعاته، شد یکی یکم اینترنت رو بگیرده و مثلا 4 تا فیگور جدید بذاره؟ شد یکی بیاد 4 تا شیت جدید a3 بذاره، با اینکه تو اینترنت پره
چرا؟ چون همه آماده میخوان، خودشون یکم تلاش نمیکنن، اگر همه کار میکردن، مثل اونموقع که داشتیم جزوه ارشد جمع میکردیم، تو کمتر از یک ماه، هزاران هزار نکته برای اسکیس ارشد یاد گرفته بودیم
وقتی یکی بیاد، توضیح بده، وقت بذاره، اما حس کنه دیگران کار نمیکنن، بی توجه هستن، یواش یواش دلگرمیشو از دست میده

اينم حرفيه
بالاخره هر كس حق تصميم و انتخاب داره

سلام به دوستان خوبم
بابا دلم خوش بودوقتی میرم باهم به جدل نمی پردازیدومثل برادر وخواهر بهم کمک میکنید پستهارو خوندم همتون حق دارید
الهه خانم واقعا"راست میگن وخیلی خوشحالم که مشگل دوستمون رسیدگی کرده اقا احسان شما هم درست میگین منم خودم به کلاس رفتن ایمان ندارم اما اگه به دقت به صحبت های الهه خانم نگاه کنید واقعا"به نکات ریزی اشاره کرده اگه تونستم یه پست میفرستم که نوع شیت بستن ونوع سوال امدنو بگم واقعا"نمی خوام کسی دلسرد کنم اما همیشه به این اعتقاد دارم دوست اونه که بگه نه اونی که بگه میخواستم بگم واقعا"بعضی حقایق هرچند تلخو باید گفت تا رفیقی پاش نره توچاه وسالها حسرتشو بخوره
از الهه خانم خواهش میکنم با تجربه ای که ازایشون سزاغ دارم اطلاعات باارزششودراختیار دوستان قرار بدن
ازوقتی که دراین تالار عضو شدم وایشون به تالار امدن پستهای ایشون ودومانو دنبال میکردم واقعا"مفید بودوازشون تشکر میکنم

شما هم هي نگو ميرم ميرم ديگه e
من خودم باعث دلگرميم ناراحت نشو جانشين داري رفيق
به نظر خودم كه پستام مفيده

اينم يه پست مفيد ديگه

бабочка

عضو جدید
خیلی دوست ندارم بنا به دلایلی در مورد کار دیگران نظر بدم هرچند حرف drez رو قبول دارم که دوست باید ایراد دوستاشو بگه ولی در فضای مجازی ظرفیت انسانها مشخص نیست.
1-کار شما ایرادات ترسیمی داره خودت میدونی کجاها .باید مصحح رو دعوت کنی کارتو ببینه نه اینکه فراریش بدی.
2-یعنی چی سعی کردم رنگ نزارم دلم نیومد من اینجاشو متوجه نمیشم.یه معمارباید بدونه با انجام این جور کارها شیتش چی میشه.
3-متاسفانه کارتو دوس نداری میدونی چرا چون احساس میکنی این نقاشیه نه راندو.یا مداد یا ماژیک .داری ترشی درست میکنی ؟؟
4-نسبت به خیلی ها میبینم که عرضه داری و کار میکنی و این مهمه که دوس داری کارت بهتر بشه و من مطمئنم بهتر میشه و لی اصول رو رعایت کن.
5-کارهای صدیق طایفه و کاری رو که از نظر موضوعی با موضوع خودت تشابه دارن رو ببین واز راندوشون تقلید کن.با اون ماژیکی که پشت زدی میشد بهترین راندو رو کنی.
6-امیدوارم ناراحت نشده باشی چند تا تمرین میزارم از روشون بکش حداقل آسمونت از این حالت در بیاد.
7-در موردحرفهای من فقط شما نظر بده به نظر میاد با این روش میشه جلوی خیلی از حرف و حدیث ها رو گرفت.وکلا از نوشتن نظر در مورد حرفام خودداری کنن.
خدمت سایر دوستان
من شرایط دوستان رو درک میکنم خیلی کم مونده به کنکور آزاد و همه یکم عصبی هستن.ما اینجایم به هم کمک کنیم نه ته دل هم رو خالی کنیم و ایجاد کدورت کنیم.توقع نداریم همه مطلب بزارن و نظر بدن.و همین طور به به و چه چه بی خود بدیم .البته من در اون حد نیستم ولی سعی میکنم مطالبی در مورد راندو بزارم تا اونی که خودش لازم میدونه استفاده کنه.ایده طرح ،پیاده کردن طرح و راندو سه جزءلاینفک هستند.امیدوارم همه صحه صبر پیشه کنند تا به اونی که میخوایم و حقمونه برسیم.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
ادامه ی داستان کیوسک کوچولو !!!!

ادامه ی داستان کیوسک کوچولو !!!!

سلام به همگــــــــــــــی

....واووو! چقدر صحبت پیش اومده......... دوستان عزیــــز از همتوووون ممنونم

راستی ! هیچکی جواب سوال منو نداد؟!
دوباره میپرسم ===> ارتفاع سقف تا کف یک فضای عمومی در اقلیم معتدل و مرطوب چقدر میشه ؟
یه سوال دیگه ===> ایستگاه تسلیژ چیه؟!

ادامه بحث های پیرامون کیوسک اطلاع رسانی! { کلا درباره ی کیوسک حرفی زده نشدا! } :

آقای ReD_CoDE گرامی ممنونم نظر دادید....

اینبار هدفم در راندو این بود که کمتر رنگ کنم و رنگ های ملایم تری بذارم ، ولی فقط تونستم رنگ جیغ رو حذف کنم رنگهای جیغ برای تمرکز بیشتر استفاده میشه و اگه برای فیگور استفاده شه یعنی ارزش فیگور از ساختمان بیشتره !!!!

لزومی نداره تحلیل جای ثابتی در صفحه داشته باشه ، بهتره تحلیل ها در صفحه پراکنده شه و جز تحلیل های ایده ی اولیه ، سایر تحلیل ها و دیاگرام ها نزدیک جزءی مربوط به خودش قرار بگیره ، بهتره ... مثلا دیاگرام پلان و خطوط اولیه پلان نزدیک پلان، دیتیل های مربوط به مقطع نزدیک مقطع و .....

عمدا جای فونت رو تغییر دادم ، میخواستم اونقدر اجزا رو جابجا کنم تا تکراری و تقلیدی نشه ......

اینا همه شیوه ی ارائه هست و باید آزاد باشه ، کتاب سواد بصری رو نگاه کنید ، هر تابلو و آگهی تبلیغاتی و یا نقاشی هم سعی داره کارشو با شیوه ی ارائه خودش تحت تاثیر قرار بده ، ولی هیچکدوم شبیه هم نیستند ، مهم اون تعادل و کشش بصری ای هست که ترکیب این نما و برش و عنوان و پرسپکتیو باید به وجود بیاره ، چشم رو در صفحه به چرخش در بیاره ، روی مهمترین آیتم تمرکز و گیرایی ایجاد کنه و ...

حالا یک سبک ساده رو آموزش میدن که بدون دانش کامل این مسائل ، طرح چیدمان درستی داشته باشه ، اما وحی منزل که نیست !

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

الهه جون میدونم گلم ، اما این موضوع کوچیک بود ، دیگه تو یه صفحه آ3 جا شد....!

از توصیه هاتون ممنـــــــونم شما یکی از کسانی هستید که همیشه نوشته هاشو موبه مو دنبال کردم و از صحبتاش لذت بردم ، { البته بیشتر صحبت های پارسال } امسال یکم سکوت و نگرانی چاشنی نوشته هاتون شده ، من اون روحیه قوی و شوخ طبعیتون رو تحسین میکنم ..........

حستو خووب درک میکنم , چون مدتها باهاش زندگی کردم ...... اما همه ی کلاس ها راهگشا نیستند .....!!!! باور کن!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خیلی دوست ندارم بنا به دلایلی در مورد کار دیگران نظر بدم هرچند حرف drez رو قبول دارم که دوست باید ایراد دوستاشو بگه ولی در فضای مجازی ظرفیت انسانها مشخص نیست.1-کار شما ایرادات ترسیمی داره خودت میدونی کجاها .باید مصحح رو دعوت کنی کارتو ببینه نه اینکه فراریش بدی.2-یعنی چی سعی کردم رنگ نزارم دلم نیومد من اینجاشو متوجه نمیشم.یه معمارباید بدونه با انجام این جور کارها شیتش چی میشه.3-متاسفانه کارتو دوس نداری میدونی چرا چون احساس میکنی این نقاشیه نه راندو.یا مداد یا ماژیک .داری ترشی درست میکنی ؟؟ 4-نسبت به خیلی ها میبینم که عرضه داری و کار میکنی و این مهمه که دوس داری کارت بهتر بشه و من مطمئنم بهتر میشه و لی اصول رو رعایت کن.5-کارهای صدیق طایفه و کاری رو که از نظر موضوعی با موضوع خودت تشابه دارن رو ببین واز راندوشون تقلید کن.با اون ماژیکی که پشت زدی میشد بهترین راندو رو کنی.6-امیدوارم ناراحت نشده باشی چند تا تمرین میزارم از روشون بکش حداقل آسمونت از این حالت در بیاد.7-در موردحرفهای من فقط شما نظر بده به نظر میاد با این روش میشه جلوی خیلی از حرف و حدیث ها رو گرفت.وکلا از نوشتن نظر در مورد حرفام خودداری کنن.خدمت سایر دوستانمن شرایط دوستان رو درک میکنم خیلی کم مونده به کنکور آزاد و همه یکم عصبی هستن.ما اینجایم به هم کمک کنیم نه ته دل هم رو خالی کنیم و ایجاد کدورت کنیم.توقع نداریم همه مطلب بزارن و نظر بدن.و همین طور به به و چه چه بی خود بدیم .البته من در اون حد نیستم ولی سعی میکنم مطالبی در مورد راندو بزارم تا اونی که خودش لازم میدونه استفاده کنه.ایده طرح ،پیاده کردن طرح و راندو سه جزءلاینفک هستند.امیدوارم همه صحه صبر پیشه کنند تا به اونی که میخوایم و حقمونه برسیم.

مرسی از توضیحاتت خوبتون دوست عزیز ، من از شنیدن نظرات شما دوستان اصلا ناراحت نمیشم ، تازه برعکس ؛ واقعا خوشحال هم میشم ، اسکیس های نصفه و نیمه زیادی میکشم ، و همیشه تا پلان و نما رو میکشم ، دیگه حوصله ی ادامه دادن ندارم.... ولی اینجا که طرح میذارم حداقل مجبور میشم یک کارو تموم کنم....!

رنگ گذاشتن حدی داره و باید شیوشو بلد باشی تا درست بکشی ،و مشکل اینجاست که من هر وقت بد رنگ میزنم برای بهتر شدن کار، بازم رنگ میذارم..... اونوقت تازه میرم مداد رنگی هم میارم و بعد هم ماژیک هایی با رنگهایی تند دستم میگیرم ..........

چند تا راندو اون یکی تاپیک گذاشته بودید ، خیلی از نوع راندوتون خوشم اومد، اتفاقا اون کارو نگاه کردم و کشیدم!!!!!!!

کارمو دوست دارم ، درسته ایراداش کلافم میکنه ، اما همیشه هر طرحی نقاط خام زیادی داره ، که در طی فرایند طراحی { که فراتر از حد اسکیس های اولیه هست } میتونه بهتر شه
+ هیچ طرحی بد نیست و فقط بعضی طرح ها نیاز به تغییرات بیشتری دارند!

و درباره نقاشی که گفتید === >

اتفاقا از اونجا که عادت دارم بیش از حد به نکات فنی دقت کنم ، تو این سری تمرینات این وسواس رو کنار گذاشتم و چون واقعا در آزمون ارشد آزاد نقاشی خیلی مهمه ، سعی میکنم در تمریناتم با نشون دادن حاشیه های نقاشی وار و فانتزی همیشه این نکته رو در نظر داشته باشم و سخت نگیرم .... طراحی اصولی با اسکیس 4ساعته ارشد واقعا خیلی فرق داره.........!
باید بیشتر به وجه نقاشی بودنش فکر کنم ، بلکه اینقدر مسئله رو بزرگ نبینم !!!!!

ولی بازم میگم ، با اینکه اسکیس های زیادی دیدم ،، اما طرح هام اون فــــوت هنری رو نداره ! جلوه نداره!

اون حکایت ترشی درست کردن هم که گفتید، نفهمیدم !

کدوم ایرادات ترسیمی گفتید خودم میدونم؟ ؟ بیشتر ایرادات راندویی میبینم!!!!

آخرین ویرایش:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
اداره پست محله ای

اداره پست محله ای

فضایی برای ارسال ئ دریافت محموله های پستی و انجام امور مربوط به پست مثل پست بانک و ....
ریزفضا ها : فضایی در حدود 200-250 مترمربع ، فضای اداری ، دریافت محموله های پستی ، ارائه خدمات ، قسمت مدیر و فضای انتظار
*********************************نکات مهم :
****پرسپکتیو داخلی و پلان در این موضوع مهمتر است
****از مصالح با رنگ گرمتر {چون در محله است }
****در داخل محله هست و نمی تواند 4طرف آن آزاد باشد و نیاز به بخش اینترنت ندارد
***{حداقل ارتفاع مقطع را 5 سانت درنظر بگیرید }{ تا جزییات دیده شود .
****مقیاس در محله کنترل شود
***در نظر گرفتن محل بارگیری در پست رعایت شود....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فضایی برای ارسال ئ دریافت محموله های پستی و انجام امور مربوط به پست مثل پست بانک و ....
ریزفضا ها : فضایی در حدود 200-250 مترمربع ، فضای اداری ، دریافت محموله های پستی ، ارائه خدمات ، قسمت مدیر و فضای انتظار
*********************************نکات مهم :
****پرسپکتیو داخلی و پلان در این موضوع مهمتر است
****از مصالح با رنگ گرمتر {چون در محله است }
****در داخل محله هست و نمی تواند 4طرف آن آزاد باشد و نیاز به بخش اینترنت ندارد
***{حداقل ارتفاع مقطع را 5 سانت درنظر بگیرید }{ تا جزییات دیده شود .
****مقیاس در محله کنترل شود
***در نظر گرفتن محل بارگیری در پست رعایت شود....

سلام به همگــــــــــــــی

....واووو! چقدر صحبت پیش اومده......... دوستان عزیــــز از همتوووون ممنونم

راستی ! هیچکی جواب سوال منو نداد؟!
دوباره میپرسم ===> ارتفاع سقف تا کف یک فضای عمومی در اقلیم معتدل و مرطوب چقدر میشه ؟
یه سوال دیگه ===> ایستگاه تسلیژ چیه؟!

ادامه بحث های پیرامون کیوسک اطلاع رسانی! { کلا درباره ی کیوسک حرفی زده نشدا! } :

آقای ReD_CoDE گرامی ممنونم نظر دادید....

اینبار هدفم در راندو این بود که کمتر رنگ کنم و رنگ های ملایم تری بذارم ، ولی فقط تونستم رنگ جیغ رو حذف کنم رنگهای جیغ برای تمرکز بیشتر استفاده میشه و اگه برای فیگور استفاده شه یعنی ارزش فیگور از ساختمان بیشتره !!!!

لزومی نداره تحلیل جای ثابتی در صفحه داشته باشه ، بهتره تحلیل ها در صفحه پراکنده شه و جز تحلیل های ایده ی اولیه ، سایر تحلیل ها و دیاگرام ها نزدیک جزءی مربوط به خودش قرار بگیره ، بهتره ... مثلا دیاگرام پلان و خطوط اولیه پلان نزدیک پلان، دیتیل های مربوط به مقطع نزدیک مقطع و .....

عمدا جای فونت رو تغییر دادم ، میخواستم اونقدر اجزا رو جابجا کنم تا تکراری و تقلیدی نشه ......

اینا همه شیوه ی ارائه هست و باید آزاد باشه ، کتاب سواد بصری رو نگاه کنید ، هر تابلو و آگهی تبلیغاتی و یا نقاشی هم سعی داره کارشو با شیوه ی ارائه خودش تحت تاثیر قرار بده ، ولی هیچکدوم شبیه هم نیستند ، مهم اون تعادل و کشش بصری ای هست که ترکیب این نما و برش و عنوان و پرسپکتیو باید به وجود بیاره ، چشم رو در صفحه به چرخش در بیاره ، روی مهمترین آیتم تمرکز و گیرایی ایجاد کنه و ...

حالا یک سبک ساده رو آموزش میدن که بدون دانش کامل این مسائل ، طرح چیدمان درستی داشته باشه ، اما وحی منزل که نیست !

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

الهه جون میدونم گلم ، اما این موضوع کوچیک بود ، دیگه تو یه صفحه آ3 جا شد....!

از توصیه هاتون ممنـــــــونم شما یکی از کسانی هستید که همیشه نوشته هاشو موبه مو دنبال کردم و از صحبتاش لذت بردم ، { البته بیشتر صحبت های پارسال } امسال یکم سکوت و نگرانی چاشنی نوشته هاتون شده ، من اون روحیه قوی و شوخ طبعیتون رو تحسین میکنم ..........

حستو خووب درک میکنم , چون مدتها باهاش زندگی کردم ...... اما همه ی کلاس ها راهگشا نیستند .....!!!! باور کن!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مرسی از توضیحاتت خوبتون دوست عزیز ، من از شنیدن نظرات شما دوستان اصلا ناراحت نمیشم ، تازه برعکس ؛ واقعا خوشحال هم میشم ، اسکیس های نصفه و نیمه زیادی میکشم ، و همیشه تا پلان و نما رو میکشم ، دیگه حوصله ی ادامه دادن ندارم.... ولی اینجا که طرح میذارم حداقل مجبور میشم یک کارو تموم کنم....!

رنگ گذاشتن حدی داره و باید شیوشو بلد باشی تا درست بکشی ،و مشکل اینجاست که من هر وقت بد رنگ میزنم برای بهتر شدن کار، بازم رنگ میذارم..... اونوقت تازه میرم مداد رنگی هم میارم و بعد هم ماژیک هایی با رنگهایی تند دستم میگیرم ..........

چند تا راندو اون یکی تاپیک گذاشته بودید ، خیلی از نوع راندوتون خوشم اومد، اتفاقا اون کارو نگاه کردم و کشیدم!!!!!!!

کارمو دوست دارم ، درسته ایراداش کلافم میکنه ، اما همیشه هر طرحی نقاط خام زیادی داره ، که در طی فرایند طراحی { که فراتر از حد اسکیس های اولیه هست } میتونه بهتر شه
+ هیچ طرحی بد نیست و فقط بعضی طرح ها نیاز به تغییرات بیشتری دارند!

و درباره نقاشی که گفتید === >

اتفاقا از اونجا که عادت دارم بیش از حد به نکات فنی دقت کنم ، تو این سری تمرینات این وسواس رو کنار گذاشتم و چون واقعا در آزمون ارشد آزاد نقاشی خیلی مهمه ، سعی میکنم در تمریناتم با نشون دادن حاشیه های نقاشی وار و فانتزی همیشه این نکته رو در نظر داشته باشم و سخت نگیرم .... طراحی اصولی با اسکیس 4ساعته ارشد واقعا خیلی فرق داره.........!
باید بیشتر به وجه نقاشی بودنش فکر کنم ، بلکه اینقدر مسئله رو بزرگ نبینم !!!!!

ولی بازم میگم ، با اینکه اسکیس های زیادی دیدم ،، اما طرح هام اون فــــوت هنری رو نداره ! جلوه نداره!

کدوم ایرادات ترسیمی گفتید خودم میدونم؟ ؟ بیشتر ایرادات راندویی میبینم!!!!

دوست جون
اون قسمتايي كه قرمز كردم رو دوباره نگاه كن
از جسارتت و جراتت ممنون كه كاراتو ميزاري
اينكه ما بايد از كارامون دفاع كنيم درست اما:

اتفاقا لزومي داره كه كار يه نظم خاص داشته باشه تا اشفتگي
با يه نگاه خودت متوجه ميشي كدوم كار شلوغ و منظمه كدوم كار اشفته
جاي فونت رو تغيير دادي كه جديد باشه اما هميشه يك تقليد خوب بهتر از ابداع بد هست نه؟؟

هر تابلو و آگهی تبلیغاتی و یا نقاشی هم سعی داره کارشو با شیوه ی ارائه خودش تحت تاثیر قرار بده ، ولی هیچکدوم شبیه هم نیستند ، مهم اون تعادل و کشش بصری ای هست که ترکیب این نما و برش و عنوان و پرسپکتیو باید به وجود بیاره ، چشم رو در صفحه به چرخش در بیاره ، روی مهمترین آیتم تمرکز و گیرایی ایجاد کنه و ...

خودت داري ميگي تعادل بصري نه؟پس رطب خور منع رطب نميكنه

هي رنگ ميزاري هي رنگ ميزاري؟؟؟خوب نزار عزيز من

نخود و لوبياشو كه زياد كني(يني ابرنگ و مداد رنگ و ماژيك و اينا) ميشه اش!

لازم به ذكر است در خصوص نظرات اينجانب به اثار دوست عزيزم كوزت قبلا از ايشان اجازه ي نظر گرفته شده

نظر جمع روي آثار وروجك مجاز است
از ناظر ها بخاطر آرا آنها پيشاپيش و پساپس تشكر ميشود

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
آموزش

آموزش

كتاب مفاهيم پايه در معماري يه قسمتي داره با عنوان انگاره هاي بنا در پلان
اگه اين كتابو ندارين اين قسمتشو براتو ميزارم بگيد فقط

تمرين به اين صورت هست كه شما يه پلان انتخاب مبكنيد تو يه صفحه ي آ4 ازش يه
ديد پرنده
يه ديد ناظر
يه نما و
يه مقطع ميكشين
پرسپكتيو ها از دو طرف باشه تا تجسمتون قوي شه
هرف اين تمرين قوي كردن تجسمه

اگه اوايل تو اين تمرين مشكل دارين كه طبيعي هست سعي كنين فرمتونو با تريدي مكس يا اسكچ آپ سه بعدي كنين
و طرح هاي معماران خوب رو ببينيد تا طرح بياد تو ذهنتون
بعدش ضروع كنين مثلا تو يه نمونه پلان رو بيس قرار بديد و حجم كنين
تو يكي نما
تو يكي مقطع و كاراتونو با هم پيش ببرين

اينم نمونه كار كه منظورمو بييشتر برسونم

آخرین ویرایش:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
دوست جون
اون قسمتايي كه قرمز كردم رو دوباره نگاه كن
از جسارتت و جراتت ممنون كه كاراتو ميزاري
اينكه ما بايد از كارامون دفاع كنيم درست اما:

اتفاقا لزومي داره كه كار يه نظم خاص داشته باشه تا اشفتگي
با يه نگاه خودت متوجه ميشي كدوم كار شلوغ و منظمه كدوم كار اشفته
جاي فونت رو تغيير دادي كه جديد باشه اما هميشه يك تقليد خوب بهتر از ابداع بد هست نه؟؟

هر تابلو و آگهی تبلیغاتی و یا نقاشی هم سعی داره کارشو با شیوه ی ارائه خودش تحت تاثیر قرار بده ، ولی هیچکدوم شبیه هم نیستند ، مهم اون تعادل و کشش بصری ای هست که ترکیب این نما و برش و عنوان و پرسپکتیو باید به وجود بیاره ، چشم رو در صفحه به چرخش در بیاره ، روی مهمترین آیتم تمرکز و گیرایی ایجاد کنه و ...

خودت داري ميگي تعادل بصري نه؟پس رطب خور منع رطب نميكنه

هي رنگ ميزاري هي رنگ ميزاري؟؟؟خوب نزار عزيز من

نخود و لوبياشو كه زياد كني(يني ابرنگ و مداد رنگ و ماژيك و اينا) ميشه اش!

لازم به ذكر است در خصوص نظرات اينجانب به اثار دوست عزيزم كوزت قبلا از ايشان اجازه ي نظر گرفته شده

نظر جمع روي آثار وروجك مجاز است
از ناظر ها بخاطر آرا آنها پيشاپيش و پساپس تشكر ميشود

وروجک جان منظورم بی نظمی نبود ، منظورم ترکیب متفاوتیه که اونم واسه خودش تعادل داشته باشه ، توی اینکار اینو نشون ندادم ، اما خیلی کارها هستند که فونت و برش و پرسپکتیو رو جابجا میذارند و مشکلی پیش نمیاد .... اینجور ارائه هایی که فونت اون بالاست و پلان سمت چپ و ... شبیه یه قانون شده ، آدمو یاد روزنامه دیواری میندازه !! من دوستی دارم که گرافیست و بعضی اوقات شیت بندی دوستای معماریشو میکشه ، با اینکه با هم فرق دارند ، اما زیبا هستند ، تمام این اصولی هم که قدیم با سایز کاغذ آ2 مرسوم بود و میکشیدند کامل براش گفتم ، ولی باز هم تغییراتی میده تا اینقدر تکراری نباشه ............
منظورم اصلا آشفتگی نیست ،هر ارائه ای نیاز به کمپوزیسیون خودش داره >>>

کلیت چیدمان تداعی مستطیل کنه { بدون کادر بندی و به کمک اجزا }

مهمترین آیتم در مرکز توجه قرار بگیره و ....

ولی اینکه حتما این آیتم ها یکجا باشند اصلا قانون نیست! درست هست ،اما قانون نیست!

.

این حکایت رنگ روی رنگ کشیدن منم عمدی نیست، پیش میاد!!!! اون لحظه ای که بنظرم خراب شده ، با بیشتر رنگ گذاشتن میخوام درستش کنم ، اما کم کم اینجوری میشه!!! !

.

وروجک جووون اجازه چرا؟ عجب تاپیک عجیبی شده ایــــــــــنجا ! :neutral: هربار میام بدجور بوی باروت میاد!!!!
نترس! نظرتو بگوو........! :w08:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وروجک جان منظورم بی نظمی نبود ، منظورم ترکیب متفاوتیه که اونم واسه خودش تعادل داشته باشه ، توی اینکار اینو نشون ندادم ، اما خیلی کارها هستند که فونت و برش و پرسپکتیو رو جابجا میذارند و مشکلی پیش نمیاد .... اینجور ارائه هایی که فونت اون بالاست و پلان سمت چپ و ... شبیه یه قانون شده ، آدمو یاد روزنامه دیواری میندازه !! من دوستی دارم که گرافیست و بعضی اوقات شیت بندی دوستای معماریشو میکشه ، با اینکه با هم فرق دارند ، اما زیبا هستند ، تمام این اصولی هم که قدیم با سایز کاغذ آ2 مرسوم بود و میکشیدند کامل براش گفتم ، ولی باز هم تغییراتی میده تا اینقدر تکراری نباشه ............
منظورم اصلا آشفتگی نیست ،هر ارائه ای نیاز به کمپوزیسیون خودش داره >>>

کلیت چیدمان تداعی مستطیل کنه { بدون کادر بندی و به کمک اجزا }

مهمترین آیتم در مرکز توجه قرار بگیره و ....

ولی اینکه حتما این آیتم ها یکجا باشند اصلا قانون نیست! درست هست ،اما قانون نیست!

.

این حکایت رنگ روی رنگ کشیدن منم عمدی نیست، پیش میاد!!!! اون لحظه ای که بنظرم خراب شده ، با بیشتر رنگ گذاشتن میخوام درستش کنم ، اما کم کم اینجوری میشه!!! !

.

وروجک جووون اجازه چرا؟ عجب تاپیک عجیبی شده ایــــــــــنجا ! :neutral: هربار میام بدجور بوی باروت میاد!!!!
نترس! نظرتو بگوو........! :w08:

والا ما واهمه نداريم
هر چه هست ارادت است به دوستان

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
يه بار من گفتم بياين موضوعات رو دسته بندي كنيم در مورد هر كدوم چن پاراگراف بنويسيم كسي پايه نبود
وگرنه نكته وار و كليدي تا الان كلي مطلب گذاشته بوديم!
حيف وروجك
كاش دو قلو ميشدي

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
...........

...........

مرســـــــــــــــــــــی عزیزم از طرح هایی که گذاشتی

نظر: قبل از مطالعه نمونه هاي زيادي را نگاه كنين

این کیوسک اطلاع رسانیه دیگه ؟

اگر کیوسک هست اینم نقد کنیم! >>>

راندوش خوبه ، هرچند حجم در بیابانی هست که دیوارهای پشت سرش سیاهه ؟ چرا سیاه ؟ یعنی پشت این کیوسک جنگل بوده ؟!

از ماشینی که کشیده خوشم اومد... بوته هاشم دوست دارم

قسمت استفاده ی افراد پیاده رو در حجم با نما نشون نداده

پلان خام هست ، توضیحی ننوشته !

سایت پلان نداره و معلوم نیست از خیابون کجاست ، پیاده رو کجاست و .... جوب آب نداره؟!

درختهای کنار پلان هم شانسی گذاشته ، چون سایتش معلوم نیست چی بوده!

روند طراحی نکشیده و جهش داره ، اصلا معلوم نیست چرا مکعب رو این شکلی برش زده!

ارتفاع برش برای یک کیوسک خیلی زیاد شده { با توجه به اون آدمی که کشیده }

فیگورهای انسانی رو بی ربط کشیده و بیان کننده ی ارتباطی با طرح نیست ...

پلان مقیاس نداره ، خط برش نداره ، جهت شمال هم که نذاشته

یه کیوسک اطلاع رسونی سایبون میخواد که اومده وسطشو بی معنی خالی کرده و صرفا به زیبایی توجه داشته و به مفید بودنش اهمیت نداده

محل نصب تابلوی عنوان این کیوسک کجاست؟!

در این یکی ابعاد برای کیوسک خیلی بزرگه ، یک کیوسک محل نشستن و .. نیاز نداره

خیلی ریز نوشته ، فضاها معلوم نیست ، اما این چه فضایی بوده که این همه توالت داره؟!!!!!!!!

بعدم به نظر میرسه داخل پلان دو زبانه نوشته ، بیرون انگلیسی نوشته ، اگه همشو یک زبان نوشته باشه درسته ....

سایت هم عجیبه ! ماشین ها به سمت کیوسک پارک شدن؟! به کیوسک هجوم آوردن؟! شاید رستوران یا مسجده ؟! ولی این آدم ها با کیف کجا میرن؟!!
جلوی مسیر سواره هم فضای سبز گذاشته که دسترسی سواره نابود شده

بازم ایرادهای کار قبلی رو تکرار کرده >> فیگور اتفاقی + خط برش + جهت شمال + فرایند طراحی و ایده ی اولیه + سایت پلان نداره و ....!

سایز 50 در 70 هم دیگه کاغذ نمیدن!

مرسی اینا رو گذاشتی، کلی روحیه گرفتم، کار من که خیلی از اینا بهتره

اینجوری نقد میکنند! یـاد بگیریــــــــد! :lol:

آخرین ویرایش:

бабочка

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان.یه چند سری تمرین هست جهت درست کشیدن پرسپکتیو ،انتخاب مناسب محل ناظر و ارتفاع ناظرکه میزارم دوستان در کاغذ آ4 یا آ3بکشن تمرین به این نحوه هست که روی کاغذ مشخص شده حجم رو از دید ناظر خودش میکشید میتونید از خط کش هم استفاده کنید بعد راپیدی میکنید چون وقت یکم کمه این تمرین رو ترکیب میکنیم با تمرین آسمان .چن تا کار نمونه گذاشتم داشتین خودتون ادامه صفحاتشو اونا رو هم تمرین کنید.کپی نمیکنید .حجم رو که کشیدین یکی از این آسمونهایی رو که گذاشتم انتخاب کنید و روی حجم خودتون پیاده کنید.فقط ماژیک استفاده کنید بیشتر از دو تا نشه.حجم وآسمان مد نظره انشاا.. باز سایه و ....کار میکنیم.
اهداف تمرین.1-پیاده کردن حجم و ایده مورد نظر به نحوه احسن
2-انتخاب محل مناسب برای ناظر که خیلی خیلی مهمه. تو کار اسکیس یعنی حجم رو باید از جایی ببینی که باید دید
3-اصول نگه داشتن ماژیک در دست رو رعایت کنید+به نو و کارکرد بودن ماژیک توجه بشه.به سرعت کشیدن ماژیک عنایت داشته باشید(لکه نشه) موفق باشید

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مرســـــــــــــــــــــی عزیزم از طرح هایی که گذاشتی

نظر: قبل از مطالعه نمونه هاي زيادي را نگاه كنين

این کیوسک اطلاع رسانیه دیگه ؟

اگر کیوسک هست اینم نقد کنیم! >>>

راندوش خوبه ، هرچند حجم در بیابانی هست که دیوارهای پشت سرش سیاهه ؟ چرا سیاه ؟ یعنی پشت این کیوسک جنگل بوده ؟!

از ماشینی که کشیده خوشم اومد... بوته هاشم دوست دارم

قسمت استفاده ی افراد پیاده رو در حجم با نما نشون نداده

پلان خام هست ، توضیحی ننوشته !

سایت پلان نداره و معلوم نیست از خیابون کجاست ، پیاده رو کجاست و .... جوب آب نداره؟!

درختهای کنار پلان هم شانسی گذاشته ، چون سایتش معلوم نیست چی بوده!

روند طراحی نکشیده و جهش داره ، اصلا معلوم نیست چرا مکعب رو این شکلی برش زده!

ارتفاع برش برای یک کیوسک خیلی زیاد شده { با توجه به اون آدمی که کشیده }

فیگورهای انسانی رو بی ربط کشیده و بیان کننده ی ارتباطی با طرح نیست ...

پلان مقیاس نداره ، خط برش نداره ، جهت شمال هم که نذاشته

یه کیوسک اطلاع رسونی سایبون میخواد که اومده وسطشو بی معنی خالی کرده و صرفا به زیبایی توجه داشته و به مفید بودنش اهمیت نداده

محل نصب تابلوی عنوان این کیوسک کجاست؟!

در این یکی ابعاد برای کیوسک خیلی بزرگه ، یک کیوسک محل نشستن و .. نیاز نداره

خیلی ریز نوشته ، فضاها معلوم نیست ، اما این چه فضایی بوده که این همه توالت داره؟!!!!!!!!

بعدم به نظر میرسه داخل پلان دو زبانه نوشته ، بیرون انگلیسی نوشته ، اگه همشو یک زبان نوشته باشه درسته ....

سایت هم عجیبه ! ماشین ها به سمت کیوسک پارک شدن؟! به کیوسک هجوم آوردن؟! شاید رستوران یا مسجده ؟! ولی این آدم ها با کیف کجا میرن؟!!
جلوی مسیر سواره هم فضای سبز گذاشته که دسترسی سواره نابود شده

بازم ایرادهای کار قبلی رو تکرار کرده >> فیگور اتفاقی + خط برش + جهت شمال + فرایند طراحی و ایده ی اولیه + سایت پلان نداره و ....!

سایز 50 در 70 هم دیگه کاغذ نمیدن!
اینجوری نقد میکنند! یـاد بگیریــــــــد! :lol:

عزيز دلم
من كه حب و بغضي به تو ندارم كه
من ميخواستم بگم چنتا حجم ببين
اصلا مهم نيس طراح اين شيت ها چه اهدافي داشته و داره
يا تو بيابونه يا جنگل
منظورمو متوجه نشدي به گمونم
ميخوام بگم لازم نيس حتما كيوسك ببيني تا بتوني كيوسك طراحي
كني
از يه جوجه هم ميشه ساختمون ساخت
همين

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سوال:
موزه ي فرش در اولين جايي كه برپا شد ايران بود؟
موزه ي فرش مخصوص ايران هست؟؟
پلان و اسناد موزه فرش ايران رو كسي داره؟؟

فرهنگسراي نياوران و موزه هنر هاي معاصر تهران رو كامران ديبا طراحي كرده
چرا نماهاش اينقد شبيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من فك كردم دوتاش يكيه پلانا رو كه ديدم متوجه شدم
حالا اين مجسمه ها تو موزه هست ديگه نه؟؟

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اين راندوي طرح2 منه
ببينين در چه سطحيم
از طرح 3 ديگه كار دستي نداشتيم كه راندو كنم
سيم سيم عزيزم هميشه ميگف كارات كم رنگه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
آقا به من گفتن کار بذار من میذارم صبم گذشتم اما گفتن چرا گذاشتی برداشتم ... اما الان دوباره گذاشتم،،،، درگیرم کلا.... اینا تمرینه .... نگین موضوعش چیه.... هر چی‌.... مهم نیس.... احساساتمو متوجلیییی کردم....:w01:
من یه انسان نقد پذیرم.... خواستین بکوبین بکوبین ولی‌ به احساساتم :redface:خدشه وارد نکنین... حساسم... من کارامو مثل بچه هام دوس دارم...:smile:

خسته نباشي انتقاد پذير
يكم توضيح بده
لسكيس رو عشقي كار ميكني يا قصد ارشد داري؟
من معنيه كاراتو متوجه نميشم
فلسفس؟
تجسمه تفكره؟
فضاي بينابين آب و خشكيه؟؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشي انتقاد پذير
يكم توضيح بده
لسكيس رو عشقي كار ميكني يا قصد ارشد داري؟
من معنيه كاراتو متوجه نميشم
فلسفس؟
تجسمه تفكره؟
فضاي بينابين آب و خشكيه؟؟

سلام عزیزم.... آره کاملا ... عشقی‌ کشکی فلسفی‌ هنری اجتماعی غیر اقتصادی سیاسی فرهنگیه....:redface:
همش که روکشی از کتابهای مختلفه جز آخری ولی‌ بقیه تمرین سایه و راندوی تکرنگ که دقیقا و عیناً از کتاب طایفه س..یکیش از کالاتراوا... یکیش بوزآر... یکیش از قیابکلو....

ارشد که آره دیگه شرکت نکنم چی‌ کار کنم....
و آیا اسکیس میتواند غیر از تجسم تفکّر باشد؟مساله این است....

آخرین ویرایش:
بالا