اسكيس - مشاوره

draz

عضو جدید
draz عزیز خسته نباشین. ممنون بابت اینکه زحمت میکشین و مطالب مفیدتون رو در اختیار همه میذارین. راستش من جند تا مطلب باید عرض کنم خدمتون :دی خیلی رسمی شد :)
تو صفحه 46 که گذاشتین گوشه اشو بریدین نیافتاده.
یه کتابخانه هم تحیلی مختصری ازش گذاشتین در همین صفحه 46 من تصاویر و مفهومشو متوجه نشدم. میشه بدونم منبعتون چی بوده؟ آیا امکان داره اصل این مطلبو بهم بدین؟
یکی از فضاهایی که نوشتین ، اتاق خواب بچه ها بود که فک نمیکنم نیاز باشه و یه سالن نمایش با تئاتر فک میکنم خیلی ضروری باشه که نگفته بودین.
فعلا همینا :دی
مرسی بازم از زحمتتون. خیلی مفیدن.
سلام دوست گرامی
این چیزهایی که میخوام بگم تجریه یکسالمه
ببین در شروع هر کار ی انسان باید هدف داشته باشه برای اینکه طرح هم هدفمند باشه باید کانسپت داشته باشیم که در این باره هم درصفحه 21توضیح دادم در این صفحه هم بعضی کارهای بچه های معماری روتحلیل کرده وریزفضاهاشو نوشتم اخه موقع جمع اوری این اطلاعات اکثرا"ریزفضاها رو نداشتم
ما بحثهای زیادی در معماری اسلامی داریم که کمتر استادی دیدم بگه فرمهای گرد نشان دهنده عروج ورسیدن به خداست یا فرمهای مربع نشانده جسم مادیست همان گونه که در اکثر مساجددر ایوان ورودی مشاهده میکنیم ایوان یه عنصربسیار جالب است هم اقلیمی هم تاریخی هم معنایی معناش اینکه انسان مادی میخواد پرواز کند وبه سوی حق بره حتما این ایه معروف رو شنیدی که میگه تمام دنیا تسبیح خدا رومیگه ببین ازکوچکترین ماده که اتم است تا کهکشانها به صورت منحی وار میچرخند،منحنی نشاندهنده تواضح است که این مطلبوپداران ما میدونستن ودرهنر معمارشون بکار میبردن فرق است بین هنر معماری بامعماری درهنر معماری ماشاهکار میبینیم که نمونش در مساجد میبینیداما معماری یعنی یه کار ساختنی نه شاهکار
اینو بدونید بهتره از کانسپتهای مفهمومی بیشتر استفاده کنید که در این صفحه هم من از این انوان استفاده کردم
ممنون بابت راهنمایی هایی که کردید
ببین دوست خوبم در سرجلسه ی ا3 میدن فضای کمی دارید منم خودم به این نتیجه رسیدم که کارمودر یه پلان خلاصه کنم تافضا کم نیارم ولی بازم میگردم اگه شیتی داشتم که دوتا پلان داشت براتون میفرستم
اما بحث مهد کودک
درفضاهای کودک باید امنیت،خوانایی(پلان ،مقطع)خوانایی در پلان بایددراکسهاوریزدونه های مشخص داردسه رده سنی برای مهدکودک وجود داردشیرخواره ها که ضمن درست کردن شیر امکان تعویض پوشاک نیز وجود داشته باشه
نوپاها 1-3سال قرار داردکه بهتر است کف فرش ان از اسفنج یااجسام نرم باشد
3-5.5سال این گروه سنی به دنبال تجربه کردن فضا ودیده شدن وکنترل نشدن هستند احساسی چون احساس فضا مربوط به این گروه است

draz

عضو جدید
حالا میشه تو این ی مورد من کلاس نذارین؟میخواستم راندو و اسکیسو ازتن یاد بگیرم
سلام دوست گرامی اگه میخوای اسکیس وراندو یاد بگیری جزومو دنبال کن وکروکی زیاد بزن مطمئن باش با تمرین کردنه که میشه خودتو بشناسی ودر این دنیا چیزی که یاد گرفتم اینه که تنها کسی که میتونه به انسان کمک کنه خودشه ایشاالا درهدفی که انتخاب کردی موفق باشی ودر راهت به دیگران هم کمک کنی

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز

elig

عضو جدید
بچه ها من یه کتاب خیلی مفید و نکته ای از انواع پلان ها می خوام واسه اسکیس.میشه راهنماییم کنید :que:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
وای وروجک جان چقدر عالیه این تصاویر. این کتاب از کیه؟ تمام مطالبش اینطوریه؟ خیلی خوب و مختصر توضیح داده. مرسی که اینقدر زحمت میکشی. ممنون

دوست خوشگل و نازم
قربون دستت نقل قول كه ميكني يكي از عكسا رو بزار اخه همه صفحه شده عكس
از كتاب آرتور اميد اذري

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها من یه کتاب خیلی مفید و نکته ای از انواع پلان ها می خوام واسه اسکیس.میشه راهنماییم کنید :que:

اره دوستي
كتاب احسان طايفه(چگونه معمارانه طراحي كنيم) جلد 2 رو بگير
خيلي كتاب خوب و نكت اي هست
اما اگه ميخواي از صفر شوع كني كتاب ارتور اميد اذري بهتره

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
وروجک جان، هر سایتی که اطرافش خیابون باشه رو باید کل اون ضلعش رو خط شکسته بکشی برای آلودگی صوتی، نه اینکه یه بخشیش رو بکشی و بقیه رو نکشی
مثلا تو آخرین کارت، 2 ضلع بازار رو به خیابونه، باید تو هر دو ضلع نشانه آلودگی صوتی رو میکشیدی
اولین کار تو سایت آنالیز، درجه بندی معابره
دوم بحث اقلیمی (یعنی نور خورشید، نسیم (باد مطلوب)، باد مزاحمو ....)
سوم، آلودگی صوتی، آلودگی های محیطی، محدودیت های سایت، قسمت های قابل گسترش آتی و ....
چهارم، منظر مناسب، یعنی چه جاهایی دید مناسبی دارن که میخوایم بیننده (سواره یا پیاده) بنای مورد نظر رو از کجاها خوب ببینه، و همچنین از داخل بنا چه جاهایی باید دید مناسب داشته باشه و دیده بشه
پنجم هم، موارد خاص که معمولا از متن سوال آزمون ارشد میشه فهمید که چه مواردی تو طراحی مهم هستن و باید درنظر گرفته بشن

draz

عضو جدید
سلام به دوستان
تا چند روزدیگه توی این تایپ هستم خدا کند که در این مدت کوتاه که اینجا بودم دل کسی رونشکونده باشم وکسی ازم ناراحت نباشه اگر بدی دیدید به بزرگیتون ببخشیدایشالا که تونسته باشم کمکی هرچند کوچک به بچه های معماری کرده باشم بقیه راهم دیگه به عهده خودتونه که باتوکل به خدا به مقصد برسید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
تا چند روزدیگه توی این تایپ هستم خدا کند که در این مدت کوتاه که اینجا بودم دل کسی رونشکونده باشم وکسی ازم ناراحت نباشه اگر بدی دیدید به بزرگیتون ببخشیدایشالا که تونسته باشم کمکی هرچند کوچک به بچه های معماری کرده باشم بقیه راهم دیگه به عهده خودتونه که باتوکل به خدا به مقصد برسید

دوسال پيش كه داشتم ميرفتم
يكي اومد بهم گف
نميپرسم كجا ميري
نميپرسم چرا ميري
ميپرسم كي برميگردي

كي برميگردي؟؟

اينم تحليل موزه هنر معاصر تهران

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کارتون خیلی خوبه سانشید جان (یا خانوم اف_نعمت اللهی)
راستی اون فونتی که اسم و فامیلتونو نوشتید مقیاسش یکم بزرگه برا شیت
خوشحالم شما هم به جمعمون پیوستید
امیدوارم دوستان دیگه هم بیان که منم بهونه ای برای اومدن و سر زدن به این تاپیک داشته باشم و خستگی از تنم در بره
ممنون از تحلیل سایتتون، خوبه
منتظر کاری دیگه ای هم از شما هستم

آخرین ویرایش:

бабочка

عضو جدید
رد کد خوبه شما هم نمونه ای از کاراتونو بزارید تا خط شما رو هم ببینیم تا مشتاق بشیم برا کار کردن
امیدوارم دوستان دیگه هم بیان که منم بهونه ای برای اومدن و سر زدن به این تاپیک داشته باشم و خستگی از تنم در بره

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
کیوسک اطلاع رسانی

کیوسک اطلاع رسانی

کیوسک اطلاع رسانی مکانی برای اطلاع رسانی به افراد متفاوت و امکان استفاده از اینترنت ، مخابرات و نقشه های مکان یابی....

ریزفضاها : یک فضای کوچک در حد حداکثر 20 مترمربع برای استقرار چند واحد کامپیوتر و تعدادی تلفن عمومی و قسمت پاسخگویی به سوالات ....

اصلی ترین فضاها : فضای بیرونی برای دریافت اطلاعات

مقطع : از قسمت فضای اطلاع رسانی

حجم : سبک با سازه های جدید به صورت شفاف با ارتفاع کم – بسیار ساده و بدون پیچیدگی

****نکات خوب === >
{ موقعیت کیوسک با توجه به تحلیل سایت در نظر گرفته شود }
{ سایه بان کامل سایه روی قسمت سرویس دهنده بیندازد }

{ کیوسک هم برای سواره و هم پیاده طراحی شود }

{ کیوسک اطلاع رسانی نیاز به عنوان دارد }
{ بهتر است در دید اصلی نحوه سرویس دهی به بیرون کیوسک مشخص شود }{ فیگور متناسب با موضوع }

{ از راه های مناسب طراحی == > ساده کردن طراحی فضاهای پیچیده و پیچیده کردن طراحی فضاهای ساده }

{ طرح باید ساده و کم ارتفاع باشد }

........................................................................................................

سوال :

ارتفاع سالن مطالعه و کلا کتابخونه و فضاهای عمومی در اقلیم گرم و مرطوب چقدر باشه خوبه
؟

sunshid

عضو جدید
خیلی ممنون ردکد جان شما لطف داری
حق باشماست . شیتمو که میبستم این قسمت خیلی خالی بود خواستم اینطوری از خالی بودن درش بیارم ولی انگار بدتر شده:biggrin:
به جمع شما پیوستن سعادت میخواد خوشحالم که توفیقش نصیبم شد:smile:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
کیوسک اطلاع رسانی خودم!

کیوسک اطلاع رسانی خودم!

کیوسک اطلاع رسانی

آدرس صفحه ی همین عکس ===>
http://www.img4up.com/viewer.php?file=34953667096298661102.jpg

هرچی سعی کردم رنگ نذارم باز دلم نیومد ،آخرشم باز طرح رو داغون کردم.......!
حس میکنم در نگاه اول یه فرق اســـاسی با اسکیس های خوب راندو شده داره ، جلوه ندااااره!!!!! چیکار کنم؟!!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
رد کد خوبه شما هم نمونه ای از کاراتونو بزارید تا خط شما رو هم ببینیم تا مشتاق بشیم برا کار کردن
ایشالا به وقتش
قبلا یکی از تمرینامو گذاشته بودم
من فعلا تو مرحله مطالعات و کتاب خوندن و جزوه نوشتن و رسیدن به مشغله های دیگه ام هستم
انشالا وقتی اسکیس موضوعی رو شروع کنم، یعنی یه موضوع مشخص شه و بعد 4 شیت کاملش رو بخوایم، اونموقع من هم کار میگذارم
اشتباه ما ارشدیا اینه فک میکنیم خط و به قول اساتید اسکیس، نقاشی تو آزمون ارشد مهمه، اما اینطور نیست
2 ماهه من دارم داد میزنم میگم آقایون، خانوما، خط و چیزای دیگه رو خودتون تمرین کنید، اینم نمونه کاراش، هیچکی رو به جز draz ندیدم درک درستی از آزمون ارشد داشته باشه
اگر میخواید تو آزمون ارشد سراسری موفق باشید، باید جزوه ای مثل draz برا خودتون درست کنید، کتابای زیادی بخونید و نکاتشو تو اون جزوه یادداشت کنید و وقتی اسکیس موضوعی شروع بشه میبینید چقدر دستتون بازه برای طراحی چون همه چی رو خوندید و ناخوداگاه مرحله به مرحله جلو میرید و 4 تا شیت رو پر میکنید

sunshid

عضو جدید
کیوسک اطلاع رسانی

حس میکنم در نگاه اول یه فرق اســـاسی با اسکیس های خوب راندو شده داره ، جلوه ندااااره!!!!! چیکار کنم؟!!!!

دوستی اسکیس خوبی شده اما مشکل تو رنگهایی هست که اسنفاده کردی.راندوتون با عرض معذرت کمی شبیه به نقاشی شده.اگر از تنالیته خاکستری + یک سری رنگ شارپ مثل قرمز یا نارنجی پرتقالی استفاده میکردی خیلی جلوه ی بیشتری داشت. ولی درکل کار خوبی شده.ببخشید نظرمو رک گفت.امیدوارم از دستم ناراحت نشیدوست گلم.با امید موفقیت برای شما:smile:

sunshid

عضو جدید
ایشالا به وقتش
قبلا یکی از تمرینامو گذاشته بودم
من فعلا تو مرحله مطالعات و کتاب خوندن و جزوه نوشتن و رسیدن به مشغله های دیگه ام هستم
انشالا وقتی اسکیس موضوعی رو شروع کنم، یعنی یه موضوع مشخص شه و بعد 4 شیت کاملش رو بخوایم، اونموقع من هم کار میگذارم
اشتباه ما ارشدیا اینه فک میکنیم خط و به قول اساتید اسکیس، نقاشی تو آزمون ارشد مهمه، اما اینطور نیست
2 ماهه من دارم داد میزنم میگم آقایون، خانوما، خط و چیزای دیگه رو خودتون تمرین کنید، اینم نمونه کاراش، هیچکی رو به جز draz ندیدم درک درستی از آزمون ارشد داشته باشه
اگر میخواید تو آزمون ارشد سراسری موفق باشید، باید جزوه ای مثل draz برا خودتون درست کنید، کتابای زیادی بخونید و نکاتشو تو اون جزوه یادداشت کنید و وقتی اسکیس موضوعی شروع بشه میبینید چقدر دستتون بازه برای طراحی چون همه چی رو خوندید و ناخوداگاه مرحله به مرحله جلو میرید و 4 تا شیت رو پر میکنید
استاد فرایند طراحی ما هم میگفت تو اسکیس فقط ایده و تحلیل و پرسپکتیو درست کشیدن حرف اولو میزنه و بس

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کزت جان کارت خوب شده و هر روز بهتر از دیروزه
برای اسکیس آزاد رنگ مهمه، پس رنگ کن شیتو، خوبم رنگ کردی و به نظر من که تونالیته رنگیتم خوبه، اون رنگ فیلی پشت بنا اون یکنواختی رو از بین برده و اصلا هم شیت رو خراب نکرده، اما رنگ جیقی توش نمیبینم که باید باشه برای تاکید به چیزایی که برای طراح مهمه
هربار که کار میکنی تایم کارتو کنار شیت بنویس تا بتونی درک درستی از زمان و برنامه ریزی زمانی سر آزمون داشته باشی
عنوان رو پایین نوشتی که اصلا خوب نیست، جای عنوان سمت راست و بالای شیته؛ فونت شیتت رو خوشم اومد، فانتزی و جذابه، اما خیلی متداخله خصوصا "اطلاع"
راندو با مداد خیلی خوبه، اما وقت گیره، سعی کن عادت کنی با ماژیک که سریع کارتو پیش ببری
تحلیل ها رو پایین شیت کشیدی یکم ارزشش کم شده، معمولا جای تحلیل ها ستون افقی بالای شیت یا یک یا دو ستون عمودی گوشه های سمت چپ یا راست شیته
سعی کن فیگوراتو رنگ گنی، رنگ جیق، مثل قرمز، نمیگم حتما قرمزا، یه رنگی که به چشم بیاد
پرسپکتیوات عالیه، دو تا پرسپکتیو رو از دو دید متفاوت زدی که معلومه درک درستی از کارت داشتی و تمام اطلاعات بنا رو به بیننده میرسونه
یه نکته کلی برای دوستان بگم:
اندازه پرسپکتیواتون رو کنترل کنید که اندازه مناسبی داشته باشه، اگر بزرگتر از حد معمول باشه باید جزئیات بیشتری رو داخلش بیارید تا کارتون ساده به نظر نیاد و این وقتتون رو میگیره و اگر هم کوچیکتر از حد معمول باشه خطوط داخل هم و نزدیک به هم میشن و پرسپکتیوتون شلوغ میشه

sunshid

عضو جدید
کزت جان کارت خوب شده و هر روز بهتر از دیروزه
برای اسکیس آزاد رنگ مهمه، پس رنگ کن شیتو، خوبم رنگ کردی و به نظر من که تونالیته رنگیتم خوبه، اون رنگ فیلی پشت بنا اون یکنواختی رو از بین برده و اصلا هم شیت رو خراب نکرده، اما رنگ جیقی توش نمیبینم که باید باشه برای تاکید به چیزایی که برای طراح مهمه
هربار که کار میکنی تایم کارتو کنار شیت بنویس تا بتونی درک درستی از زمان و برنامه ریزی زمانی سر آزمون داشته باشی
عنوان رو پایین نوشتی که اصلا خوب نیست، جای عنوان سمت راست و بالای شیته؛ فونت شیتت رو خوشم اومد، فانتزی و جذابه، اما خیلی متداخله خصوصا "اطلاع"
راندو با مداد خیلی خوبه، اما وقت گیره، سعی کن عادت کنی با ماژیک که سریع کارتو پیش ببری
تحلیل ها رو پایین شیت کشیدی یکم ارزشش کم شده، معمولا جای تحلیل ها ستون افقی بالای شیت یا یک یا دو ستون عمودی گوشه های سمت چپ یا راست شیته
سعی کن فیگوراتو رنگ گنی، رنگ جیق، مثل قرمز، نمیگم حتما قرمزا، یه رنگی که به چشم بیاد
پرسپکتیوات عالیه، دو تا پرسپکتیو رو از دو دید متفاوت زدی که معلومه درک درستی از کارت داشتی و تمام اطلاعات بنا رو به بیننده میرسونه
یه نکته کلی برای دوستان بگم:
اندازه پرسپکتیواتون رو کنترل کنید که اندازه مناسبی داشته باشه، اگر بزرگتر از حد معمول باشه باید جزئیات بیشتری رو داخلش بیارید تا کارتون ساده به نظر نیاد و این وقتتون رو میگیره و اگر هم کوچیکتر از حد معمول باشه خطوط داخل هم و نزدیک به هم میشن و پرسپکتیوتون شلوغ میشه
تشکر برام غیرفعال شده نتونستم از پستتون تشکر کنم کاملا با حرفاتون موافقم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیوسک اطلاع رسانی

سلام کزت جون،....
از من میشنوی حتما کلاس برو....بذار روند درست دستت بیاد.... این اصلا اون شیتی نیست که اونا میخوان... ۵ تا شیته و روند بسیار مهم ... دیگه یه شیت نیست که همه چیزو اونم نهایشو رو یه شیت کشیدی... از آدمایی نظر بخواه که صاحب نظرن... چند تا شیت از خودشون دیده باشی‌ بدونی این کارن ..... ... حالا که داری زحمت می‌‌کشی و تمرین میکنی‌ با یه روند درست تمرین کن پشیمون نشی‌.... خود آموزی وقتی‌ درسته که جهت کارت درست باشه ... این همه تمرین میکنی‌ ولی‌ اونی نیست که اونجا ازت خواسته شده ....

سال پیش کلاس میرفتم یه دختره جلسهٔ دوم یه کار آورد بود رنگوارنگ... رو یه مقوای بزرگ.... اصلا نمیدونی‌ .... به بچها که نگاه می‌کردم آنچنان نگاه میکردن که انگار دارن به اثر پیکاسو نگاه می‌کنن....بهش میگفتن خیلی‌ خوووب شده،،،،،، اینقد ناراحت شدم که حد نداره .... چرا آدما اینجورین .... استاد در نگاه اول گفت رده....اگه نمی‌گفت اون خانوم با اون نگاه بچها و نظرات اونا همون راهیو ادامه میداد که داشت میرفت.... یه راه اشتباه به امید نظر بچه‌ها..... به هر حال کساییم که میدونستن که این کارا دیگه از رده خارجه روشون نمی‌شد بگن مبادا ناراحت بشه ... تنها کسی‌ که بهش گفت استاد بود ..... هی‌ دختره میگفت یعنی‌ واقعا هیچی‌.... پرسپکیوشو هی‌ اشاره میکرد میگفت یعنی‌ این صفر؟ من ساعتها وقت گذشتم ... هی‌ بچها با خنده و مسخره بازی میگفتن استاااد حالا گناه داره.... ۱۰ % ... ۲۰% .... یعنی‌ واقعا هیچی‌؟استاد به شوخی‌ بهش گفت اصلا گوش نکن بچها چی‌ میگن اگه میگن خوبه میخوان قبول نشی‌ .... این کار در نگاه اول ردّ....چون روندی نداره.".دیاگرام اقلیم و اینا هم داشتاا ولی‌ خیلی‌ ابتدایی و آموزشی‌....به هر حال این چیزی بود که تو کلاس حضوری دیدم.... حالا سؤ تفاهم نشه که بچه‌هایه اینجا اینجورین ...واقعا حرفای خیلی‌ خوبی‌ زده می‌شه من خودم همیشه میام سر میزنم شاید چیزای زیادیم یاد گرفتم ولی‌ گفتم حواست باشه ... اینطور که انرژی میذاری حتما با یه استاد در ارتباط باش ازش نظر بگیر.

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام کزت جون،....
از من میشنوی حتما کلاس برو....بذار روند درست دستت بیاد.... این اصلا اون شیتی نیست که اونا میخوان... ۵ تا شیته و روند بسیار مهم ... دیگه یه شیت نیست که همه چیزو اونم نهایشو رو یه شیت کشیدی... از آدمایی نظر بخواه که صاحب نظرن... چند تا شیت از خودشون دیده باشی‌ بدونی این کارن ..... ... حالا که داری زحمت می‌‌کشی و تمرین میکنی‌ با یه روند درست تمرین کن پشیمون نشی‌.... خود آموزی وقتی‌ درسته که جهت کارت درست باشه ... این همه تمرین میکنی‌ ولی‌ اونی نیست که اونجا ازت خواسته شده ....
الهه جان
به شما گفتم
به دوستان هم میگم
هرکسی میتونه بیاد نظرشو بگه
هرکسی هم میتونه نظر شخصی رو قبول داشته باشه یا رد کنه
به این میگن دموکراسی
بله من کار نذاشتم و صاحب نظر هم نیستم
از اولم شاکی بودم، میخواستم تاپیک خصوصی بزنم هرکی خواست کار کنه بیاد کار کنه، بله اونجا کارامم میذاشتم
بری کلی زحمت بکشی و اطلاعاتتو در اختیار دوستات بگذاری، دوستایی که کار میکنن و تلاش میکنن و اگر براشون زحمت میکشی اونام با کار گذاشتن، با تلاش کردن، با کمک کردن و شرکت تو تاپیک باعث میشن خستگی کار از تنت در بیاد
اما بعضیا از همون دور اول که برای آزمون علمی شروع کردیم، هیچ کمکی به دوستاشون نکردن، فقط یواشکی اومدن و خوندن و رفتن، بدون اینکه اونا هم دلسوز باشن، اونا هم دوستای دیگه اشون براشون مهم باشه
خودت میدونی اونا کیا بودن
بعضی از دوستان تو دور دوم که آموزش اسکیس باشه اومدن خبر ندارن از جریانات تاپیک جزوه ها، تاپیک ارشد 91 و .... اما ما که این چیزا رو دیدیم اذیت شدیم
از اون بچه ها کیا موندن؟ فقط من و وروجک
هر کی فقط منفعت خودشو درنظر گرفت و ترجیح داد تنها کار کنه، بره کلاس، یا بیاد نظرات رو بخونه و اماااااا فقط دزدی اطلاعات کنه بدون اینکه خودشم بخواد در عوض کاری که دوستاش انجام میدن اونم احساس مسئولیت کنه و اونم یه چیز تازه به دوستاش یاد بده
امثال draz این تاپیک و این باشگاه کم داره، کسی که دلش برا دوستاش بسوزه و بخواد اطلاعاتشو صادقانه در اختیار دوستاش بذاره نه مثل بعضیا با سیاست رفتار کنه

در مورد شیت کزت:
کزت خودش چند بار آزمون اسکیس شرکت کرده، خوب میدونه سر آزمون اسکیس چه چیزایی لازمه و کجا باید بکشه و چی باید بکشه
تعداد شیت بستگی به موضوع داره، وقتی یه موضوع رو میشه حتی تو یه شیت جمع کرد چرا 4 تا شیتش کنه؟ مگه چقدر اسناد و مدارک لازم داره؟، مثلا طراحی ایستگاه اتوبوس که چند سال پیش بچه های تاپیک اسکیس ارشد اولین موضوعشون بود
الهه خانوم، شما کلاس رفتید؟ خیلیا کلاس میرن، اما همون خیلیا یا تو آزمون اسکیس قبول نمیشن یا قبول میشن با درصد کار پایین
میدونی چرا؟ چون اکثرا آدمایی هستن مثل که خودشون روحیه کار و تلاش ندارن، تنبلن بیشترشون، میخوان یه استادی بیاد هرچی بلده بریزه تو ظرف معلومات و محفوظاتشون، بدون اینکه خودشون هم تلاش کنن
رتبه های بالای کنکور ها رو نگاه کن، اکثرا شهرستانی هستن، اکثرا شهرهای کوچیک، جاهایی که کلاس کنکور و کلاس اسکیس نیست، خودشون رو پای خودشون واستادن و تلاش کردن و ارشد قبول شدن
به نظرت خیلیامون نمیتونستیم بریم کلاس اسکیس؟ چرا میشد بریم، اما من به شخصه احساس کردم برم کلاس اسکیس دیگه ارشد قبول شدنم برام ارزشش رو از دست میده
دوست دارم رو پای خودم واستم، خودم معلم خودم باشم و ارشد قبول شم
برام اصلا مدرک مهم نیست من درس میخونم برای دل خودم،
بعضیا میمیرن برا مدرک، اما حداقل تو معماری میدونیم یه فوق دیپلمش بعضی وقتا از دکتراش بیشتر میدونه و حقوق و آینده اشم تامین تره

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای رد کود مرتبا با تعصبی که پیدا کردین به حاشیه میکشین ....حرفای خوبی‌ میزنین درست اطلاعات میذارین دستتون درد نکنه خیر ببینی‌ جوون.... ولی‌ قرار نیست چون این کارهارو می‌کنین از حد خودتون در رفتار با بقیه خارج بشین....اصلا کی‌ با شما بود؟ من اسمی از شما بردم؟ بارها اومدم نظرات شما رو تشکر زدم و رفتم .... اگه واقعا دمکراسی منم نظرمو گفتم گفتم با یه استاد در ارتباط باشه.... نه بی‌ ادبی‌ کردم نه توهین شخصی‌.... پس شما هم حد خودتونو بدونین.... شما هم یه کاربرین نه بیشتر ... کسی‌ قصد نداره بیاد اطلاعات شمارو بدزده ... اگه خیلی‌ ناراحتین که چرا بقیه میومدن اینجا دانلود میکردن و چرا چیزی در عوضش نمیذاشتن باید بگم اینجا یه سایت عمومی... چه توقع جالبی‌ دارین واقعا....اون چیزی که مدّ نظر شماست تبادله نه انتشار.... وقتی‌ تو سایت میذاری همه استفاده می‌کنن شما حق نداری اسم این کارو دزدی بذاری و توقع داشته باشی‌ بیان اونا هم چیزی بذارن....... عجب آدمایی پیدا میشن....واقعا که ....

آخرین ویرایش:
بالا