اسكيس - مشاوره

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
تو اين تاپيك هر چي سوال ميپرسم كسي جوابمو نميده

nima arc

عضو جدید
آقا جون اسکیس طراحیه ... چرا انقد شلوغش میکنین !!!

سلام،با دوست خوبم نوید گلچین موافقم،اسکیس یک نوع طراحیه،و در تکمیل حرف ایشون می گم ، اسکیس یک طراحی از پیش تعیین شده نیست که بتوان آن را در کتابای اسکیس جستجو کرد ،بایستی ما در اسکیس به یک تحلیل ترکیب و ارزیابی برسیم تا بتونیم در تمام شرایط ،زمان و مکان های مختلف طراحی کنیم،البته ذکر این نکته قابله توجه, ،که ما در اسکیس بایستی اصول اولیه ترسیم و مفاهیم پایه رو در معماری کاملاًمسلط باشیم تا بتونیم با یک روند طراحی خوب و منطقی نیاز ها و خواسته های طرح را ارائه دهیم.این موضوع برای اسکیس آزمون ارشد سراسری کاملاًمنطبق و قابل, تعمیم است.ودوستان باید از این مسیر به موفقیت خودشون در آزمون اسکیس تلاش کنند.

navid_golchin

عضو جدید
سلام،با دوست خوبم نوید گلچین موافقم،اسکیس یک نوع طراحیه،و در تکمیل حرف ایشون می گم ، اسکیس یک طراحی از پیش تعیین شده نیست که بتوان آن را در کتابای اسکیس جستجو کرد ،بایستی ما در اسکیس به یک تحلیل ترکیب و ارزیابی برسیم تا بتونیم در تمام شرایط ،زمان و مکان های مختلف طراحی کنیم،البته ذکر این نکته قابله توجه, ،که ما در اسکیس بایستی اصول اولیه ترسیم و مفاهیم پایه رو در معماری کاملاًمسلط باشیم تا بتونیم با یک روند طراحی خوب و منطقی نیاز ها و خواسته های طرح را ارائه دهیم.این موضوع برای اسکیس آزمون ارشد سراسری کاملاًمنطبق و قابل, تعمیم است.ودوستان باید از این مسیر به موفقیت خودشون در آزمون اسکیس تلاش کنند.

100%.... بهترین توصیف بود نیما چان

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مدارک درخواستی :
پلان 1:100
سایت پلان 1:200
روند طراحی
2تا نما 1:100
2تا مقطع 1:100
پرسپکتیو خارجی از ورودی
پرسپکتیو داخلی از فضای تجمع ... همش تو 4 ساعت ... :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

نوید جان سال پیش اسکیست نمره اش چند شد؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كجاي حرف من غول ساختن از اسكيسه؟
غول رو اساتيد گرامي من ساختن تو ذهن من و امثال من
چون چرا؟؟
چون خودشون نفهميدنش
دارم سعي ميكنم بفهمم همين
غولمنم كه پوستم كلفته و ميخوام بزنم تو گوشش(از پسش بر بيام اصطلاحا)
همين
آقاي گلچين خوشم اومد حرفت باد هوا نبود چون دست خالي نيمدي با كارت حرف زدي
كارتو ديدم
با تشكر از nima_arc

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان.یه چند سری تمرین هست جهت درست کشیدن پرسپکتیو ،انتخاب مناسب محل ناظر و ارتفاع ناظرکه میزارم دوستان در کاغذ آ4 یا آ3بکشن تمرین به این نحوه هست که روی کاغذ مشخص شده حجم رو از دید ناظر خودش میکشید میتونید از خط کش هم استفاده کنید بعد راپیدی میکنید چون وقت یکم کمه این تمرین رو ترکیب میکنیم با تمرین آسمان .چن تا کار نمونه گذاشتم داشتین خودتون ادامه صفحاتشو اونا رو هم تمرین کنید.کپی نمیکنید .حجم رو که کشیدین یکی از این آسمونهایی رو که گذاشتم انتخاب کنید و روی حجم خودتون پیاده کنید.فقط ماژیک استفاده کنید بیشتر از دو تا نشه.حجم وآسمان مد نظره انشاا.. باز سایه و ....کار میکنیم.
اهداف تمرین.1-پیاده کردن حجم و ایده مورد نظر به نحوه احسن
2-انتخاب محل مناسب برای ناظر که خیلی خیلی مهمه. تو کار اسکیس یعنی حجم رو باید از جایی ببینی که باید دید
3-اصول نگه داشتن ماژیک در دست رو رعایت کنید+به نو و کارکرد بودن ماژیک توجه بشه.به سرعت کشیدن ماژیک عنایت داشته باشید(لکه نشه) موفق باشید

پرسيدم ك نحوه ي انجام تمرين رو متوجه نشدم
فرموديد توضيح ميديد روي عكس و امر به پاك كردن پست اسپم كرديد
دير زماني است منتظرم
امكان توضيح مجدد هست آيا
يا تمرين صرفا تمرين تبليغاتي بود؟؟
من بسي مشتاق تمرينم
و منتظر

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

navid_golchin

عضو جدید
كجاي حرف من غول ساختن از اسكيسه؟
غول رو اساتيد گرامي من ساختن تو ذهن من و امثال من
چون چرا؟؟
چون خودشون نفهميدنش
دارم سعي ميكنم بفهمم همين
غولمنم كه پوستم كلفته و ميخوام بزنم تو گوشش(از پسش بر بيام اصطلاحا)
همين
آقاي گلچين خوشم اومد حرفت باد هوا نبود چون دست خالي نيمدي با كارت حرف زدي
كارتو ديدم
با تشكر از nima_arc
ممنون ...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كسي چنتا پرسپكتيو داخلي مثل اون نمونه هايي كه آقاي حسيني گذاشتن ندارههه؟؟؟
5 تا باشه

SaEeD_13

کاربر بیش فعال
سلام به همه
یه درخواست دارم ازتون
چون چند روز دیگه نمایشگاه کتاب شروع میشه میخواستم
ازتون کمک بگیرم که چه کتابی برا یاد گیری اسکیس راندو خوبه
تا بگیرم؟؟؟
در ضمن اگر دقیق ترش با شه خوبتره یعنی میخوام کتابی باشه که
سیاه سفید آموزش بده...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام به همه
یه درخواست دارم ازتون
چون چند روز دیگه نمایشگاه کتاب شروع میشه میخواستم
ازتون کمک بگیرم که چه کتابی برا یاد گیری اسکیس راندو خوبه
تا بگیرم؟؟؟
در ضمن اگر دقیق ترش با شه خوبتره یعنی میخوام کتابی باشه که
سیاه سفید آموزش بده...

به نظر من اگه ميخواي از صفر شروع كني يني از پايه
كتاب ارتور اميد اذري
كتاب طايه جلد2
كتاب صديق در مورد راندو
و مهم تر از همه از ايده تا معماري دكتر صديق

бабочка

عضو جدید
توضیحات رو که تکمیل کردم!!!!
ببین 4تا حجم رو که در اون برگه هست رو بکش با تناسب و اندازه مناسب و از محل ناظری که داره کد های ارتفاعی رو رعایت کن ترجیحا روی آ3[ بعد آسمون رو از کتاب استاد صدیق رو حجم خودت پیاده کن.اگه باز توضیحات ناری بود بگو نمونه بزارم الان گشتم پیدا نشد. باشد که رستگار تر شویQUOTE=vorojak_error;4973884]پرسيدم ك نحوه ي انجام تمرين رو متوجه نشدم
دير زماني است منتظرم
امكان توضيح مجدد هست آيا
من بسي مشتاق تمرينم
و منتظر[/QUOTE]

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
توضیحات رو که تکمیل کردم!!!!
ببین 4تا حجم رو که در اون برگه هست رو بکش با تناسب و اندازه مناسب و از محل ناظری که داره کد های ارتفاعی رو رعایت کن ترجیحا روی آ3[ بعد آسمون رو از کتاب استاد صدیق رو حجم خودت پیاده کن.اگه باز توضیحات ناری بود بگو نمونه بزارم الان گشتم پیدا نشد. باشد که رستگار تر شویQUOTE=vorojak_error;4973884]پرسيدم ك نحوه ي انجام تمرين رو متوجه نشدم
دير زماني است منتظرم
امكان توضيح مجدد هست آيا
من بسي مشتاق تمرينم
و منتظر
[/QUOTE]
توضيحتو نميفهمم

draz

عضو جدید
سلام به دوستان
ان فایلو ازاینترنت دانلود کردم ومنبعشونمیدونم ایشالا که به دردتون بخوره بابت خراب بودن وبازنشدن فایل که گذاشتم معذرت میخوام
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://drazy.persiangig.com/Skis-Arshad(www.jamerando.com).rar

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام به دوستان
ان فایلو ازاینترنت دانلود کردم ومنبعشونمیدونم ایشالا که به دردتون بخوره بابت خراب بودن وبازنشدن فایل که گذاشتم معذرت میخوام
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://drazy.persiangig.com/Skis-Arshad(www.jamerando.com).rar

باز نميشه مهندس

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
باشه فردا نمونه میزارم:confused:.
توضيحتو نميفهمم
[/QUOTE]
من چند روزه منتظرم
روزانه چندين بار ميام چك ميكنم كه شايد چيزي نوشته باشي كه متوجه شم منظورت چيه
باز ميگي فردا؟
چرا پاس ميدي اخه

бабочка

عضو جدید
سلام ببخشید چند روزه کار برام پیش آمده سرم شلوغه(کار طراحی گرفتم شد میزارم ببینید) نمونه کار رو گذاشتم مشخصه که چه اتفاقی افتاده حجم شماره 1 رو کشیدم و یکی از آسمونهای استاد صدیق رو روش پیاده کردم هر کس که مایل بود احجام رو بکشه و آسمون هارو اضافه کنه.باز سوالی باشه هستم خدمت دوستان تا آخر .تمرین رو انجام بدید با پشتکار و انگیزه.
هدف تمرین:اول کشیدن درست یک حجم از دید ناظر+انتخاب مکان مناسب برای دیدن حجم+تمرین آسمان

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام ببخشید چند روزه کار برام پیش آمده سرم شلوغه(کار طراحی گرفتم شد میزارم ببینید) نمونه کار رو گذاشتم مشخصه که چه اتفاقی افتاده حجم شماره 1 رو کشیدم و یکی از آسمونهای استاد صدیق رو روش پیاده کردم هر کس که مایل بود احجام رو بکشه و آسمون هارو اضافه کنه.باز سوالی باشه هستم خدمت دوستان تا آخر .تمرین رو انجام بدید با پشتکار و انگیزه.

هدف تمرين چيه؟
راندوي اسمان؟

بالا