[گفتگو] بهترین کتابی که تا به حال خوانده اید ؟

diyan.adel

عضو جدید
...

...

:redface:...

دوستان هم باشگاهی... می خوام در مورد رمان " سقوط " اثر تحسین برانگیز آلبرت کامو، بنویسم.

راستش... مدت زیادی رو با کامو سر کردم _ سال ها پیش _، و با تمام وجودم ستایشِ ش می کنم. تقریبا همه ی رمان هایش را خواندم و چندی دیگر از کتاب هایش مانند " افسانه ی سیزیف " .

اما خب... " طاعون " برای همیشه در ذهن م به ماندگار خواهد ماند، ولی با وجود این، " سقوط " تاثیر به سزایی روی افکارم گذاشت.

سقوط نام کتابی است از آلبر کامو، نویسندهٔ مشهور فرانسوی. این کتاب که نخست در سال ۱۹۵۶ منتشر شد، رمانی است فلسفی که از زبان ژان باتیست کلمانس (=یحیای تعمیددهندهٔ نداکننده) که وکیل بوده و اینک خود را «قاضی توبه‌کار» می‌خواند روایت می‌شود _ کتاب به صورت مونولوگ دوم شخص نوشته شده است _ . او داستان زندگی‌اش را برای غریبه‌ای اعتراف می‌کند.

ژان باتیست کلمانس در رستورانی به نام "مکزیکو سیتی" با غریبه ای - که در اصل خواننده کتاب است- آشنا میشود و داستان زندگی اش را برای او بازگو میکند. ژان باتیست تعریف میکند که وکیلی تراز اول در پاریس بوده و زندگی بسیار موفقی داشته است . اما شبی که در حال گذشتن از پلی در پاریس بوده، زنی را میبیند که بصورتی غیر عادی به لبه های پل نزدیک شده است. ژان باتیست با بی توجهی از کنار زن میگذرد. بعد از چند قدم، صدای برخورد شیئی با آب را میشنود، اما -برخلاف تمامی ارزشهایی که خود، ظاهرا، در طول اعترافاتش به آنها پایبندی نشان میدهد- هیج کاری نمیکند. این اتفاق بر زندگی موفق او -به عنوان وکیل- تاثیر بسزایی می گذارد.

" ژان پل سارتر" فیلسوف اگزیستانسیالیست، این رمان را «زیباترین و فهم‌ناشده‌ترین» کتاب کامو می‌خواند.

آخرین ویرایش:

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب های فرزانه رضایی دارستابی قلب سنگی
کتاب های ماندانا معینی کوچه پس کوچه های سکوتش
محشره

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
سینوهه ! تنها کتابی بود که نمیتونستم پاشم hازسرش :D

اوه اوه زدی تو خال :eek: 15 سالم بود این کتاب رو خوندم یک هفته توی تابستون توی خونه خودمو حبس کردم هر 2 جلدش رو خوندم . وقتی از خونه اومدم بیرون اونقدر لاغر شده بودم که همه دوستام تعجب کردن . مثل پر کاه سبک شده بودم . یادش بخیر

mina***

عضو جدید
بهترین کتاب تخیلی که خوندم هری پاتر بود عالی بود
روانشناسی کتابهای باربارا دی انجلیس 20 بود
رمانم شب سراب و بامداد خمار و عالی تر از انها گستره محبت :cry:
راستی یاذم امد کتابهای بزرگ علوی مخصوصا چشمهایش 20 بود

AH-GH

عضو جدید
برای جوانان نوشته کریشنا مورتی خیلی کتاب جالبی برام بود کتاب تربیت انسانه .;)

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"نزدیک تر بیا احمد "
ماجرای معراج حضرت محمد - جبران خلیل جبران

uraniburg

عضو جدید
سلام
بهترین نبودن ولی تاثیر گذار بودن
جاناتان مرغ دریایی نوشته ی ریچارد باخ
تفکر زائد نوشته ی محمد جعفر مصفا
در تکاپوی معنا نوشته ی ترینا پالاس
و...

artimus

عضو جدید
در پاسخ دوستان دیدم...نوشتن:

جاناتان مرغ دریایی نوشته ی ریچارد باخ

سرنوشت شوم یک امپراطور
رمـان هملت
سینوهه

این کتابها رو منم خوندم و واقعا زیبا هستند....اما در کل بهترین کتاب وجود نداره....و همه کتابها بهترینن.....
اگه هم از نظر ما خوب نبود چون کتاب سلیقه ای هست.....

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
- موسیقی و عروسان دشت.
نویسنده:جبران خلیل جبران.
قسمتی از متن کتاب : موسیقی، نواهای حزن آوری است که چون بدان گوش میسپاری، بیدارت می کند، کالبدت را از درد فراق آکنده می سازد و..... .

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
- موسیو ابراهیم و گا های آسمانی.
نویسنده:اریک امانوئل اشمیت.
قسمتی از متن کتاب : در پاریس سال های دهه ی 1960 "مومو" پسر بچه دوازدهساله یهودی با پیرمرد عرب خیابان آبی دوست می شود. اما ظاهراً ماجرا ابهامهایی در خود دارد: موسیو ابراهیم بقال ، عرب نیست.خیابان آبی ، آبی نیست وپسر بچه هم شاید یهودی نباشد.

saeedeh.arch

عضو جدید
در آغوش نور،بتی جین ایدی.کتابی بود که با خوندنش بعداز ازدست دادن عزیزی بینهایت روم تاثیر گذاشت وآروم شدم.

mani24

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عطر سنبل ، عطر کاج
نویسنده:فیروزه جزایری دوما.
درباره ی این کتاب: عطر سنبل ، عطر کاج ترجمه کتاب Funny in Farsi است کهبا اجازه و تایید نویسنده در ایران منتشر می شود. این اثر یکی از کتاب هایپر فروش آمریکا در دو سال گذشته بوده و جوایز متعددی کسب کرده است از جملهیکی از سه کاندیدای نهایی جایزه ی تربر (معتبر ترین جایزه کتاب های طنزآمریکا) در سال 2005 و کاندیدای جایزه ی Pen آمریکا در بخش آثار خلاقه غیرتخیلی.

آمیتیس19

عضو جدید
کاربر ممتاز
عطر سنبل ، عطر کاج
نویسنده:فیروزه جزایری دوما.
درباره ی این کتاب: عطر سنبل ، عطر کاج ترجمه کتاب Funny in Farsi است کهبا اجازه و تایید نویسنده در ایران منتشر می شود. این اثر یکی از کتاب هایپر فروش آمریکا در دو سال گذشته بوده و جوایز متعددی کسب کرده است از جملهیکی از سه کاندیدای نهایی جایزه ی تربر (معتبر ترین جایزه کتاب های طنزآمریکا) در سال 2005 و کاندیدای جایزه ی Pen آمریکا در بخش آثار خلاقه غیرتخیلی.

اگه رمان منظور باشه کتابای آقای مودب پور از همه بهتر بود
کتابای علمی هم که هرکدوم بحثش جداست و در نوع خودش می تونه بهترین باشه
(ببخشید.تشکرام تموم شدن)

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
برزخ اما بهشت نازی صفوی
کنار رودخانه ی پیدرا نشستم و گریه کردم پائولو
بوسه ی تقدیر فریده شجاعی

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های ایستگاهو تقریبا راهنمایی بودم خوندم از حمید لواسانی و قشنگترین تجربه بود
دریا از کسی اجازه نمیگیرد از مهدی میر کیایی
صاعقه احمد محققی(
کتابای احمد محققی واقعیته ایشون بازپرس ویزه قتل عمده و کتاباشو از رو سرنوشت ادما مینویسه)

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مه رو از فاطمه سعیدی
نیلوفر احمد محققی
نیمه شبی در حله از مظفر سالاری

بالا