گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
کی همچین چیزی گفته؟
بگو بیاد سراغ خودم تا بهش بگم
تو بخوای بری هم من بهت اجازه نمیدم

phalagh

مدیر بازنشسته
امروز دلم خیلی گرفته
فقط اومدم توی این تالار که از بچه های گل مهندسی شیمی یه سوال بپرسم .
اینکه اگه شما واسه یه موسسه تمام وقتتون رو بذارید و تا نهایت توان و اطلاعاتتون کار و فعالیت کنید و بعدش بهتون بگن که شما تا حالا کاری نکردید! و یا بگن چرا اصلا نمیای واسه ما فعالیت کنی! یا بگن .... ولش کن اصلا ، بعبارتی دستت نمک نداشته باشه چکار میکنین ؟ :(
اگه یه روزی دشمن پیدا کردی بدون در رسیدن به هدفت موفق بودی، اگه روزی تهدیدت کردن بدون در برابرت ناتوانند. اگه یه روز خیانت دیدی بدون قیمتت بالاست. اگر یه روز ترکت کردن بدون با تو بودن لیاقت میخواد

کی همچین چیزی گفته؟
بگو بیاد سراغ خودم تا بهش بگم
تو بخوای بری هم من بهت اجازه نمیدم
هیچی ولش کن
شاید من برداشتم بد بوده !
درسته بودن و نبودن من اینجا هیچ فرقی نداره چون ماشالا بچه فعال زیاده ولی یه مدت اینجا نمیام شاد خودم آروم شدم :(

اگه یه روزی دشمن پیدا کردی بدون در رسیدن به هدفت موفق بودی، اگه روزی تهدیدت کردن بدون در برابرت ناتوانند. اگه یه روز خیانت دیدی بدون قیمتت بالاست. اگر یه روز ترکت کردن بدون با تو بودن لیاقت میخواد
واقعا ممنون
ولی من هیچکدومش نیستم با اینکه همه اینا واسه من توی سایت پیش اومده از اول عضویتم ...

My Number One

عضو جدید
سلام آقا سرمد.میشناسی؟مگه میشه تو منو نشناسی؟شایدم بشه.آقایون،خانوما می خواستم بگم هوای این سرمد مارو داشته باشین،جدیدن با این عکس پروفایلش مسه اینکه معتاد هم شده!!!!!خلاصه حواصتون بش باشه!!!!;)

My Number One

عضو جدید
راستی من فردا ساعت 2 میدترم شیمی فیزیک دارم.هرکی دلش سوخت یه دوعایی به حاله من بکنه شاید فرجی بشه.:cry:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام آقا سرمد.میشناسی؟مگه میشه تو منو نشناسی؟شایدم بشه.آقایون،خانوما می خواستم بگم هوای این سرمد مارو داشته باشین،جدیدن با این عکس پروفایلش مسه اینکه معتاد هم شده!!!!!خلاصه حواصتون بش باشه!!!!;)

عادل خان شما مواظب خودت باش برق نگیرتت:biggrin:

rivaldking

عضو جدید
درسته
ولی بحث من محل کار نبود
یجایی همین ورا بود
یعنی بنظرت خوبه که فعالیتمو به صفر برسونم ؟
من كه شاغل نيستم. فعاليت من تو يه تشكل دانشجوييه.
اگه به نظرت عمرت هدر مي‌ره ..خب.. من بودم (كه البته نيستم) ترك مي‌كردم فقط هر از گاهي يه سر به رفقام مي‌زدم.
ولي اگه كارشو دوست داري، خب به صفر نرسون كمش كن شاخو برگش و بزن
اينجا رو كه نمي‌گي چون اينجا همه دوستت دارن:gol:.

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.مثه اینکه بحث سر رفتنه نیماس.بحث مسخره اییه;)

mim-shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی چه کتابی به درد رشتمون می خوره از نمایشگاه بگیرم؟

من كه شاغل نيستم. فعاليت من تو يه تشكل دانشجوييه.
اگه به نظرت عمرت هدر مي‌ره ..خب.. من بودم (كه البته نيستم) ترك مي‌كردم فقط هر از گاهي يه سر به رفقام مي‌زدم.
ولي اگه كارشو دوست داري، خب به صفر نرسون كمش كن شاخو برگش و بزن
اينجا رو كه نمي‌گي چون اينجا همه دوستت دارن:gol:.

سلام.مثه اینکه بحث سر رفتنه نیماس.بحث مسخره اییه;)
.....:(....

engineer1986

عضو جدید
اشکان واسه چی بهتاش شده پیر جو:surprised: از دید مهندسی بچه های تالار نظر بدن:surprised:.با تشکر

مهندس علی

کاربر فعال
اعتراض به عنوان این تاپیک

اعتراض به عنوان این تاپیک

با سلام خدمت شما دوست عزیز

می دانم هدف شما عالی و بلند مرتبه است ولی به نظر من حتی نباید به آن اسم منحوس هم اشاره کرد بهتر بود عنوان تاپیک را این می گذاشتی
:("اعتراض به نام جعلی برای خلیج فارس":mad::mad::mad::mad:
من حتی نمی توانم اون کلمه زشت را به زبان بیاورم
باز هم ممنون که به فکر بودید

aliila

عضو جدید
گفتگوها و گفتمان های مهندسان شیمی

گفتگوها و گفتمان های مهندسان شیمی

سلام بر همگي ما كه مهندسي شيمي گرفتيم و بيكاريم

charkhara

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز .
رشته كاري اينجانب آبكاري خلاء مي باشد .(Vacuum coating)
نكته قابل توجه در اين كار نوع لاك آن مي باشد كه متاسفانه در ايران نسبت به اين قضيه توجه نمي شود (علت آن عدم اطلاعات كافي كه باعث پايين آمدن استحكام و كيفيت مي شود) .
پروسه : براي قطعات پلاستيك ABS

ابتدا سطح كار را تميز و از چربي پاك مي كنند سپس سطح كار را توسط نوعي لاك اسپري و يا غوطه ور مي كنند بعد از آن با حرارت دادن به مدت 8 ساعت در دماي 60-70 درجه سانتي گراد ( در گرم خانه ) خشك مي كنند اين لاك باعث مي شود سطح كار كاملا ورني و صيقلي گردد سپس قطعات درون دستگاه خلاء وارد مي شود . بعد از بسته شدن درب دستگاه و خلاء شدن ، آلومينيوم توسط سيم تنگستن تبخير شده و به صورت قطرات بسيار ريز كه با چشم ديده نمي شود (Metalising) از روي تنگستن به سمت اطراف پرتاپ مي شود و برروي سطح كار كه بوسيله لاك ورني شده است مي نشيند و سطح آيينه اي شكل ايجاد مي كند (سيم تنگستن و فلز Al در وسط دستگاه قرار دارد ) عمل تبخير Al در مدت 20 ثانيه صورت مي گيرد .
كاربرد اين روش در لوازم تزئيني از جمله قاب عكس ها ، ساعت هاي ديواري ، قالپاق ها ، كاسه چراغ ماشين ها و ... مي باشد .
اين لايه Al به ضخامت 2 الي 5 ميكرون مي باشد كه بسيار حساس و خش پذير مي باشد به صورتي كه با دست كشيدن بر روي آن پاك مي شود حال براي جلوگيري از آسيب رسيدن به لايه Al از يك پوشش ديگر بر روي Al استفاده مي شود كه اين پوشش بايد خواصي همچون شفافيت و چسبندگي داشته باشد . لاك هايي كه در ايران استفاده مي شود چه براي زير (base coat) و چه براي رو ( top coat ) از نوع آلكيدي كه بسيار ضعيف و خش پذير است مي باشد .
تست هاي انجام شده توسط اينجانب بر روي اين لاك تست cross hatch مي باشد كه يا لايه رو از روي Al جدا مي شد و يا لايه رو همراه با لايه Al از روي سطح لايه زير ( ورني) جدا مي شد و خش پذيري آن بسيار زياد بود .
طبق تحقيقات انجام شده در سايت هاي مختلف از اين روش براي لوازم تزئيني ، به عنوان يك روش بسيار محكم و ضدخش بر روي قطعاتي همچون رينگ ماشين و قطعات پلاستيكي ABS استفاده مي شود .از لاكهاي استفاده شده در اين روش اپكسي ، پلي اورتان ، آكريليك و ... نام برده شده است ولي در ايران از لاك ضعيف آلكيدي استفاده مي شود .
طبق آزمايشي كه خودم انجام دادم وقتي لاك رو را از پلي اورتان و يا لاك هاي ديگر با حلال قوي استفاده كردم ، سطح لاك زير را كه از نوع آلكيد بود خراب و سطح آيينه اي Al را بهم مي ريخت .
به نظر شما آيا مي توان از لاك هاي قوي تري به عنوان Base coat استفاده شود كه سطح را كاملا صاف و ورني كند که بعد از عمل متالایزینگ سطح آیینه ای شکل ایجاد شود .
از شما دوستان عزیز تقاضا دارم اگر اطلاعاتي در اين زمينه (لاك) داريد و یا میتوانید اينجانب را راهنمايي كنيد با من تماس بگیرید من بابت این لاک در ماه 4 میلیون تومان ضرر متحل میشوم .​
[FONT=Times New Roman (Arabic)]
بابت پیدا شدن این دو نوع لاک هزینه آن پرداخت خواهد شد.​
[/FONT]
charkhara@yahoo.co
tel: 09122431154​
[FONT=Arial (Arabic)]
[/FONT]moradi

سولماز

عضو جدید
سلام مهندس
NGL خارگ که منتفی شده ...
کدوم مدارکش رو میگید؟
ترجمه می کنید؟زبان ایتالیایی بلدید ؟
چیزی که من توی خارگ دیدم اینه که ngl منتفی شده و بچه هاش به پتروشیمی
مروارید منتقل شدند درسته؟
شما کدوم مدارکش رو میگید؟ducument فرایند یا تجهیزات یا ابزار دقیقش ؟
میشه بیشتر توضیح بدید.
مطالب طبقه بندی شده دست شماست؟!!!!!!!!!!!!!!:surprised::eek::eek:
سلام!
بله منتفی شده.
اونا یک سری PFD و P&ID بود که شرکت پیدک برای آموزش به کارآموزاش داده بود.آخه شرکت پیدک تو اون طرح قسمت کمپرس کردن گاز جمع آوری شده از چاه ها رو طراحی کرده بود.
پروژه ی درس طرح و اقتصاد من درباره ی تولید NGL هست.
من مدرک ILI رو دارم و زمان دانشجویی ئاسه بچه ها کار پروژه و ترجمههاشونو انجام می دادم.

My Number One

عضو جدید
سلام.:)
چیز خاصی نمی خوام بگم فقط داشتم از این ورا رد می شدم گفتم سلامی عرض کرده باشم.
تا بعد.;)

خوبه
ماهم رد میشدیم گفتیم سلامی عرض کنیم خدمتتون .
دوستای قدیمی خوبید ؟ یادش بخیر چه دورانی بود :biggrin: ;)
ایشالا بقیه به درجه سرهنگی برسند و بتونن حق مارو بگیرن از آمریکا :biggrin: فقط حق خوری نکنید که خوب نیست !!

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که بحث کار داغه من یه سوال بپرسم ، لطفا اونایی که عسلویه بودن جوابمو بدن:redface:

شرایط کاریش برای خانوما چه جوریه؟ منظورم هوا و این مسایل نیست ، می خوام بدونم خونه میدن؟ اصلا مهندس زن راه میدن؟ مجرد باشه چطور؟

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
حالا که بحث کار داغه من یه سوال بپرسم ، لطفا اونایی که عسلویه بودن جوابمو بدن:redface:

شرایط کاریش برای خانوما چه جوریه؟ منظورم هوا و این مسایل نیست ، می خوام بدونم خونه میدن؟ اصلا مهندس زن راه میدن؟ مجرد باشه چطور؟

سلام محیطش مناسب زن نیست. مگر یه کار دفتری راحت که بازم خوب نیست

بالا