گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

من درباره ی NGL مطلب می خواستم!
البته می خواستم بدونم سایتی هست که از توش بتونم قیمت جهانی و بازار مصرف محصولات NGL را در داخل و خارج کشور بررسی کنم؟
دوستان اگه کمکی می تونن کنن به ای آدرس e-mail بزنن.
izadi.solmaz@lycos.com
مرسی!
ماشالا شما که تو پیدک پارتی داری دیگه
پیدکم خودش مجری چندین LNG تو ایران بوده . دیگه همه چی فکر کنم حل باشه ...

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام!
معتاد نشیا!
یکی مثل شما دارین در بدر دنبال کار می گردین، یکی مثل من که 3 واحدم مونده حوصلم نمی شه بخونمش!آخه بابام هی می گه مدرکتو بگیر که بدم فلانی تو فلان شرکت طراحی پتروشیمی هست تو ارم؟؟؟؟ که بری سره کار!
چی می شد از می گهتن چقدر کار بلدی نه کی رو به عنوان پارتی داری!؟؟؟
دست ما رو هم بگیر . . .

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
خوب درسته
ولی شما خانمی این حرفو میزنی چون کار کردن واستون حیاتی نیست
اگه جای پسرا باشین که واسه حتی آبدارچی شدن تو سرو کله هم میزنن واسه اینکه خانومشون( اگه دارن ) روراضی نگه دارن دیگه واسه پارتی داشتن ناراحت نبودید تازه کلاتونم مینداختین بالا !!
تایید میشه . . .

engineer1986

عضو جدید
با سلامی دگر بار بر تمام مهندسین عزیز.من نمیدونم چرا اکثر متقاضیان کار عزیز{مهندسین آینده} برای پیدا کردن کار به پارتی متوصل میشن.به قول پدرم اگه کار بلد باشی خودشون میان دنبالت.پس بیشتر به یادگیری علوم روز بپردازید.دکتر رضوی از آشنایان هست ولی به خودم اجازه نمیدم واسه کار برم پیشش.دوست دارم خودم رو به صنعت تحمیل کنم.پس اینقدر از پارتی صحبت نکنید.با تشکر.

نیما جون ، آدرس سایتی رو که میخواد نداری ، چرا ربطش میدی به پارتی ؟:w15:
خوب آخه خود سولماز خانم گفت تو پیدک پارتی داره دیگه . پس یعنی راحت میتونه بره و همه اطلاعات مربوط NGL رو بگیره ازشون دیگه نیازی به سایت هم نیست . اونا روی واحدهای مختلف NGL توی ایران کار کردند و مجری بودند. اگه به سایتشون سر بزنید میتونید ببینید ;)

ولی بعید میدونم چنین سایتی گیر بیاد مگر اینکه به گمرک مواد پتروشیمی سر بزنید . اونا از قیمت خرید و فروش و صادرات و واردات این محصول باخبرن حتما :w16:

z_keshmiri

عضو جدید
سلام!
آره ، می دونم چی می گی!
آخه منم فارغ التحصیل مهندسی شیمی بوشهرم!
سلام سولماز خانوم
از این طرفا! خوبی عزیزم؟این شاالله فارغ تحصیل دیگه؟ (یه کارآموزیو یه عالمه خاطره سیاه و سفید)
چرا از مهندس بناساز در زمینه NGL کمک نمی گیری؟ برا پروژه طرح و اقتصاد رو ی همونNGL کذایی داری کار می کنی؟

با سلامی دگر بار بر تمام مهندسین عزیز.من نمیدونم چرا اکثر متقاضیان کار عزیز{مهندسین آینده} برای پیدا کردن کار به پارتی متوصل میشن.به قول پدرم اگه کار بلد باشی خودشون میان دنبالت.پس بیشتر به یادگیری علوم روز بپردازید.دکتر رضوی از آشنایان هست ولی به خودم اجازه نمیدم واسه کار برم پیشش.دوست دارم خودم رو به صنعت تحمیل کنم.پس اینقدر از پارتی صحبت نکنید.با تشکر.
وقتی کار خوب پیدا نمیشه چرا از پارتی بدمون بیاد مهندس؟!
بله گفته پدر ارجمند و بزرگوار شما کاملا صحیحه ولی ما بشینیم تا ایشالا کی بیان دنبالمون ؟ !
راستش این حرف دیگه واسه این زمونه چندان صحت نداره . چون هر چقدرم بخوای بشینی منتظر که بیان دنبالت بازم عده ای هستن که زودتر از تو با پارتی میرن جاتو میگیرن!
اونوقت سر خودت بی کلاه میمونه .....
دنیا پارتی بازی شده نمیشه کاریش کرد باید مث همه باشی تا بتونی سری تو سرا درآورد

سلام سولماز خانوم
از این طرفا! خوبی عزیزم؟این شاالله فارغ تحصیل دیگه؟ (یه کارآموزیو یه عالمه خاطره سیاه و سفید)
چرا از مهندس بناساز در زمینه NGL کمک نمی گیری؟ برا پروژه طرح و اقتصاد رو ی همونNGL کذایی داری کار می کنی؟
مهندس بناساز ؟ ایشون بوشهر تشریف دارن ؟

engineer1986

عضو جدید
بله گفته پدر ارجمند و بزرگوار شما کاملا صحیحه ولی ما بشینیم تا ایشالا کی بیان دنبالمون ؟ !
راستش این حرف دیگه واسه این زمونه چندان صحت نداره . چون هر چقدرم بخوای بشینی منتظر که بیان دنبالت بازم عده ای هستن که زودتر از تو با پارتی میرن جاتو میگیرن!

خوب اگه نیومدن دنبالمون به دکتر رضوی میگم که دعواشون کنه:redface:

آخرین ویرایش:

z_keshmiri

عضو جدید
خسته نباشید . کاملا درست می فرمایند ولی...
در شرایط حاضر به هر وسیله ای باید وارد صنعت شد منظورم اولین شغل هستش اما بعد همینطور که زمان می گذره تجربه بالا می ره سنوات کاری هم همینطور اونوقت قدرت انتخاب کردن شغل بهتر و انتخاب شدن توسط بقیه رو کسب میکنیم:smile:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام مهندس
ببخشید دیر شد . سیستمم مشکل داشت!
آدرس MAIL تون را بدید تا براتون بذارم.
مهندس زینک فعلا" در دسترس نیستن
شما یه جا مثلا توی رپید آپلودش کن با یه پسورد ، بعد اونها رو طی یه پیام شخصی براش بفرست تا هر وقت آنلاین شد ، ازش استفاده کنه و دعات کنه . . .

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته

یه ضرب المثل n هزار ساله چینی هست (شاید هم هندی یا ژاپنی) که میگه :
همه چیز صفرش خوبه ، غیر از مهندس .......

من هم خیلی دوست ندارم از پارتی استفاده کنم ، ولی به دو مشکل برخورد میکنم که مجبور میشم :
  1. اگه استفاده نکنم از بقیه عقب میمونم
  2. اگه استفاده نکنم همینطور صفر کیلومتر و آکبند میمونم و سوادم زیاد نمیشه و خودشون دیگه نمیان دنبالم
بنابراین : نتیجه گیری با خودت :w16:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام سولماز خانوم
به به
میبینم که آبجی های هم شهریم ، دوست هم در اومدن . . .

REZA.F

کاربر بیش فعال
دوستان با هر idیا e-mail که دارین میتونین امضا کنید. من خوم با چند تا میل مختلف نظر دادم. حتماً برید. اگه واقعاً میگید ایران پس.............

REZA.F

کاربر بیش فعال
دوستان با هر idیا e-mail که دارین میتونین امضا کنید. من خودم با چند تا میل مختلف نظر دادم. حتماً برید. اگه واقعاً میگید ایران پس.............

امروز دلم خیلی گرفته
فقط اومدم توی این تالار که از بچه های گل مهندسی شیمی یه سوال بپرسم .
اینکه اگه شما واسه یه موسسه تمام وقتتون رو بذارید و تا نهایت توان و اطلاعاتتون کار و فعالیت کنید و بعدش بهتون بگن که شما تا حالا کاری نکردید! و یا بگن چرا اصلا نمیای واسه ما فعالیت کنی! یا بگن .... ولش کن اصلا ، بعبارتی دستت نمک نداشته باشه چکار میکنین ؟ :(

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
امروز دلم خیلی گرفته
اینکه اگه شما واسه یه موسسه تمام وقتتون رو بذارید و تا نهایت توان و اطلاعاتتون کار و فعالیت کنید و بعدش بهتون بگن که شما تا حالا کاری نکردید! و یا بگن چرا اصلا نمیای واسه ما فعالیت کنی! یا بگن .... ولش کن اصلا ، بعبارتی دستت نمک نداشته باشه چکار میکنین ؟ :(

این جور آدما ارزش حرف زدن هم ندارن کسی که سواد داره همه جا واسش کار هست.
بزار من برم سر کار آقا نیما شما هم استخدام میشی. امیدت همیشه به خدا باشه نه به خلق خدا.:gol:

rivaldking

عضو جدید
امروز دلم خیلی گرفته
اين اتفاق يه بار واسه من افتاده. اولش خيلي دلسرد شدم به خصوص كه بقيه اگه نگم كمتر از من كار كردن بيشتر هم نبوده:mad:. در نتيجه يه مدت فعاليتمو به يه چيزي حدود صفر رسوندم و هي انتقادات دوستان بالاتر رفت ولي من كه واقعا سرم شلوغ بود هي بهونه كارامو مياوردم. ولي الان خودشون ملتفت شدن كه در غياب من خيلي كارا مي‌خوابه چون من كار بقيه‌هارم تا جايي كه مي‌شد انجام مي‌دادم.
همين امروز بهم گفتن نبايد برم و مجموعه به كاره من نياز داره!!
ناراحت نباش نفهميدن هم به ضرر خودشونه.
البته بايد تو رفتار و گفتار به تلميح بهشون بفهموني كه كارا رو باد انجام نمي‌داده.
موفق باشي;)

اين اتفاق يه بار واسه من افتاده. اولش خيلي دلسرد شدم به خصوص كه بقيه اگه نگم كمتر از من كار كردن بيشتر هم نبوده:mad:. در نتيجه يه مدت فعاليتمو به يه چيزي حدود صفر رسوندم و هي انتقادات دوستان بالاتر رفت ولي من كه واقعا سرم شلوغ بود هي بهونه كارامو مياوردم. ولي الان خودشون ملتفت شدن كه در غياب من خيلي كارا مي‌خوابه چون من كار بقيه‌هارم تا جايي كه مي‌شد انجام مي‌دادم.
همين امروز بهم گفتن نبايد برم و مجموعه به كاره من نياز داره!!
ناراحت نباش نفهميدن هم به ضرر خودشونه.
البته بايد تو رفتار و گفتار به تلميح بهشون بفهموني كه كارا رو باد انجام نمي‌داده.
موفق باشي;)
درسته
ولی بحث من محل کار نبود
یجایی همین ورا بود
یعنی بنظرت خوبه که فعالیتمو به صفر برسونم ؟

بالا