چرا اینقدر از اعراب بدتون میاد ؟

Homer.J

عضو جدید
البته شهر پترا و تمدن اون فکر می کنم مال دوره ای هست که اون منطقه تحت تسلط امپراتوری روم بود.

دلیل این همه فحشی هم که به عربا می دن اینه که ساده ترین راه برای توجیه این همه عقب موندگی ایران ، بهانه کردن تهاجم 1400 سال پیش اعراب به ایران هست.

و کسی هم نمیتونه اعتراضی کنه که امپراتوری که از یه مشت عرب به قول شما سوسمار خور شکست میخوره ، آیا واقعا کاملا یک آرمانشهر ( اوتوپیا ) بوده؟. پس چرا شکست خورده.

این همه کشور تو دنیا هست تا 40-50 سال پیش مستعمره بودن ، حالا با سرعت دارن پیشرفت می کنند، ایران 1400 سال پیش اشغال شد ، هنوز که هنوز آثارش باقیه؟

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنا به درخواست یک دوسته عزیز من ازاین تاپیک خارج میشم.....................

Savant

کاربر بیش فعال
میدونید مشکله من با کساییه که ذهنیته بدی نسبتبه یه سری اقشاره خاص ایجاد میکنن........
مم بابه مثال تو خوابگاه هر کی منو میدید میگفت وای تو عربی اصلا بت نمیاد فک میکردن ما ادمای زشت با لهجه ی داغون و ..........
نمیدونم چرا همچین جویه ایجاد کردن..........
شما تو خوزستان زندگی نمیکنید و شاید واستون ملموس نباشه
من بعضی افرادو میشناسم که به خاطره این برخودای بد اصلیتشونو از دیگران پنهان میکنن

اتفاقاً ما هم این چیزا رو خوب درک میکنیم . شما فقط از لحاظ نژادی زیر ظلم هستید ما از لحاظ نژادی و اعتقادی !

Sarp

مدیر بازنشسته
میدونید مشکله من با کساییه که ذهنیته بدی نسبتبه یه سری اقشاره خاص ایجاد میکنن........
مم بابه مثال تو خوابگاه هر کی منو میدید میگفت وای تو عربی اصلا بت نمیاد فک میکردن ما ادمای زشت با لهجه ی داغون و ..........
نمیدونم چرا همچین جویه ایجاد کردن..........
شما تو خوزستان زندگی نمیکنید و شاید واستون ملموس نباشه
من بعضی افرادو میشناسم که به خاطره این برخودای بد اصلیتشونو از دیگران پنهان میکنن
ما وقتی از این حرفا میزنیم بهمون میگن تجزیه طلب
تا تو هم از این برچسبا نخوردی زود پستت رو ادیت کن

البته شهر پترا و تمدن اون فکر می کنم مال دوره ای هست که اون منطقه تحت تسلط امپراتوری روم بود.

دلیل این همه فحشی هم که به عربا می دن اینه که ساده ترین راه برای توجیه این همه عقب موندگی ایران ، بهانه کردن تهاجم 1400 سال پیش اعراب به ایران هست.

و کسی هم نمیتونه اعتراضی کنه که امپراتوری که از یه مشت عرب به قول شما سوسمار خور شکست میخوره ، آیا واقعا کاملا یک آرمانشهر ( اوتوپیا ) بوده؟. پس چرا شکست خورده.

این همه کشور تو دنیا هست تا 40-50 سال پیش مستعمره بودن ، حالا با سرعت دارن پیشرفت می کنند، ایران 1400 سال پیش اشغال شد ، هنوز که هنوز آثارش باقیه؟
دقیقا !!

payam.safarian

عضو جدید
مرسی
از این تاپیک استفاده میکنمو میگم این همه پول تو حلقه شهرای بزرگ میریزن بیان خوزستانو درس کنن
ما تو این گرما یه اتوبوسه کولردار نداریم اونوقت تهرانو اصفهانو.............
هر چه بادا باد بذار اخطار بگیرم خیلی دلم پره
خوزستان رو نفت نشسته اون وقت مردمش نه ابه درس دارن نه هیچی این اهواز به این بزرگی فک میکنید ما میتونیم از ابه لوله استفاده کنیم واسه خوردن نه همه اب تصفیه کن داریم
وای بعضیا هر چی دلشون میخواد به ادم میگن یکی واسم پیام داده غیر مستقیم میگه شماها دزدین
وااااااااااااااااااااااااای
هیچی هیچی نداریم .......................
بعد این تهرانیا هی میگن از وضعه کنونی ناراضیم..........

به عنوان یکی دیگه از بچه های اهوازیه باشگاه بازم ممنونم زهرا جان که این حرفا رو بیان می کنی
ولی این که توی خوزستان مخصوصا اهواز دولت پولی خرج نمی کنه دلایله کاملا سیاسی داره که از گفتن اونا توی باشگاه معذوریم

Sarp

مدیر بازنشسته
به عنوان یکی دیگه از بچه های اهوازیه باشگاه بازم ممنونم زهرا جان که این حرفا رو بیان می کنی
ولی این که توی خوزستان مخصوصا اهواز دولت پولی خرج نمی کنه دلایله کاملا سیاسی داره که از گفتن اونا توی باشگاه معذوریم
همه میدونن
نیاز نیست بگی :D

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم متاسفم که.........
بذارید بقیشو منم نگم
شب شما دوسته عزیزم خوش....................

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
منم یک ایرانی دورگه هستم .یک ایرانی با ریشه های عرب ( لبنانی - عراقی ) . شاید مثل خیلی های شما از دیدگاه و طرز تفکر اعراب مخصوصا لبنانی ها نسبت به ایرانی ها بی خبر نباشم. این طرز تفکر انها به گونه ایه که در میان اقوام عرب خالصم با افتخار از ایران به عنوان وطنم اسم می برم . هر چه انها بیشتر تلاش کنند ایران و ایرانی رو تحقیر کنن من با جسارت و اطمینان بیشتری از وطنم ایران دفاع میکنم.

تا چند وقت قبل موقعی که دوستان ایرانیم در حضور من اعراب رو سوسمارخور و وحشی و بی فرهنگ خطاب میکردن میرنجیدم . میدونستم منظورشون به من نیست بلکه این نفرت از اعرابه که اونها دارن به این شکل نشون میدن. اما حالا دیگه خودم هم در این کار اونها شرکت میکنم .منم مثل اونها به اعرابی که در تهران رقص شمشیر میکنن و مارو یک بازنده میدونند همون القاب و بدترشو نثار میکنم.

اگر زمانی قرار باشه بین ایران و هرکشور عربی یکیو انتخاب کنم و از اون کشور دفاع کنم انتخاب من ایرانه. حتی اگه لازم باشه جونمو هم برای خاکم ایران میدم . اهل شعار های روشنفکری دادن هم نیستم. نفرت ایرانی و عرب یک حقیقت تاریخیه و کسی نمیتونه با لفاظی اونو نادیده بگیره. این نفرت قرنهاست که ادامه داره و از بین هم نمیره .

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
در این ک فرهنگ ایران با اسلام ترقی پیدا کرد و ب اوج رسید شکی نیست
و البته فرهنگ ناب شیعی
و اما اینکه چرا به عربستان توهین می کنم
منظور از توهین توهین علنی نبود
به عبارتی دولت و نظام این کار را نمی کند
البت وهابیت را چرا
عربستان منبع وهابیان هست و دشمنی انها اشکار
ولی خوب بدلیل دلیل وحدت فلا نمی شه کاری آشکار کرد و دشمنی ار علنی
من عربستانی ها رو نفرین و لعنت نمی فرستم
من وهابیت و سرمنشا آن را لعن و نفرین می کنم
فکر منظورمو متوجه شده باشی

Homer.J

عضو جدید
در ضمن پیامبر یه نسلش به حضرت ابراهیم بر میگرده که عرب نبوده

بیا ... یه نمونه کامل تلفیق ناسیونالیسم با مذهب

پس پیامبر از چه نژادیه ؟ آنگلوساکسون؟

البته از کسایی که با داستان هاشون ، امام زمان رو از نسل خسرو پرویز نشون می دن تا همچنان حامل تخمه ایزدی و شاهانه باشه ، این حرف ها هم بعید نیست. لابد یه مدت دیگه کشف میشه که حضرت ابراهیم هم از نسل پاک آریا بوده و کلا پیامبر و اهل بیت همه آریایی بودن و خودشون هم خبر نداشتن.

خوب اگه پیامبر عرب نباشه پس حتما بنی هاشم و بنی عباس و بنی امیه و کل قبیله قریش عرب نیستن، اگه قریش عرب نباشن ، به قول دکتر باستانی پاریزی چه استبعادی دارد که سایر قبایل آن منطقه مثل هوازن ها و ... هم عرب نباشند. پس کلا اعراب نبودن که به ایران حمله کردن ، شاید یک گروه ناشناخته از آریایی ها بودند ، پس اشغال ایران می شه نهایت یه جنگ داخلی.

دیگه این قدر شلوغ کردن نمی خواد.

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینی که گفتی جزو نقاط قوت زبان عربیه :surprised:
:D
خب اره ...
چون ما ها از زبانشون بدمون با این وضع یاد دادن عربی به ما بیشتر بدمون میاد :D

در کل من موندم این کپر نشین های مارمولک خور این زبان به ای پر قاعده ای رو از کجا در اوردند ؟!!!!

از یی شنیدم که میگند قبل از اینکه عرب ها این طوری شند یه تمدنی تو مایه های بابل داشتند که از بین رفتهو این حرفا ...!!!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
منم یک ایرانی دورگه هستم .یک ایرانی با ریشه های عرب ( لبنانی - عراقی ) . شاید مثل خیلی های شما از دیدگاه و طرز تفکر اعراب مخصوصا لبنانی ها نسبت به ایرانی ها بی خبر نباشم. این طرز تفکر انها به گونه ایه که در میان اقوام عرب خالصم با افتخار از ایران به عنوان وطنم اسم می برم . هر چه انها بیشتر تلاش کنند ایران و ایرانی رو تحقیر کنن من با جسارت و اطمینان بیشتری از وطنم ایران دفاع میکنم.

تا چند وقت قبل موقعی که دوستان ایرانیم در حضور من اعراب رو سوسمارخور و وحشی و بی فرهنگ خطاب میکردن میرنجیدم . میدونستم منظورشون به من نیست بلکه این نفرت از اعرابه که اونها دارن به این شکل نشون میدن. اما حالا دیگه خودم هم در این کار اونها شرکت میکنم .منم مثل اونها به اعرابی که در تهران رقص شمشیر میکنن و مارو یک بازنده میدونند همون القاب و بدترشو نثار میکنم.

اگر زمانی قرار باشه بین ایران و هرکشور عربی یکیو انتخاب کنم و از اون کشور دفاع کنم انتخاب من ایرانه. حتی اگه لازم باشه جونمو هم برای خاکم ایران میدم . اهل شعار های روشنفکری دادن هم نیستم. نفرت ایرانی و عرب یک حقیقت تاریخیه و کسی نمیتونه با لفاظی اونو نادیده بگیره. این نفرت قرنهاست که ادامه داره و از بین هم نمیره .

ممنون که در مورد علت تندی ما و اعراب ، متوجه منظور اصلی ما شدید.
امیدوارم پاینده باشید

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیامبر از kژاد خالص عرب نبوده
یه نگاهی به کتاب تاریخ صدر اسلام که تو دانشگاه تدریس میشه بنداز
بقیه منابع هم حالا پیشکش

این افکار ، مشتی افکار پان ایرنی و نژادپرستانه هست که کملا هم معلومه از کجا اب میخوره !
عرب تمدنش از ایران بیشتر هم نباشه کمتر هم نیست !

معبد آوام تو یمن که به قرن هفتم قبل از میلاد رمیگرده
هشتمین بنا از عجایب دنیا

خط و الفبای مسند
قدمت کشف شده : قرن هشت قبل از میلاد
الفبایی منحصر بفرد که هنوز الفبایی مشابهش پیدا نشده که دلالت بر کپی برداری این الفبا باشه !
مربوط به جنوب جزیه عرب

سد مأرب
هنوز هم مایه شگفتی باستانشناسان هست
مال دوره پادشاهی سباء (همونی که با حضرت سلیمان هم ماجراها داره:D)
در یمن امروزی
آنها برای مبارزه با کم آبی تصمیم به انتقال پایتخت خود از شهر ( صرواح ) به شهر ( مأرب) گرفتند
آنگاه برای ذخیره ی آب و انتقال آن دست به احداث سدی با عظمت زدند که به سد ماریب یا
( مأرب) مشهور شد

تمدن عربی ( حِمیَر)
حدود دو قرن قبل از میلاد
قصر تاریخی غمدان هم جزو بناهای این دوره هست که بنا به روایاتی 20 طبقه بوده هست
یعنی اولین آسمانخراش جهان!
واقع در یمن

بحرین اگه بتونه با چند هزار جاسوس ایرانی که تو بحرین پلاسن کنار بیاد ، ویزا هم . .. . :ِ

متاسفانه شما اطلاعات تاریخی نداری.
این تمدن بدست عرب بوجود نیامده.
اگر اینطوری باشه منشور کوروش هم برای عرب ها هست چون الان بابل جز عراق هست و عرب ها در عراق زندگی میکنند

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته از کسایی که با داستان هاشون ، امام زمان رو از نسل خسرو پرویز نشون می دن تا همچنان حامل تخمه ایزدی و شاهانه باشه ، این حرف ها هم بعید نیست. لابد یه مدت دیگه کشف میشه که حضرت ابراهیم هم از نسل پاک آریا بوده و کلا پیامبر و اهل بیت همه آریایی بودن و خودشون هم خبر نداشتن.

خوب اگه پیامبر عرب نباشه پس حتما بنی هاشم و بنی عباس و بنی امیه و کل قبیله قریش عرب نیستن، اگه قریش عرب نباشن ، به قول دکتر باستانی پاریزی چه استبعادی دارد که سایر قبایل آن منطقه مثل هوازن ها و ... هم عرب نباشند. پس کلا اعراب نبودن که به ایران حمله کردن ، شاید یک گروه ناشناخته از آریایی ها بودند ، پس اشغال ایران می شه نهایت یه جنگ داخلی.

شما یه زحمت بکش کتاب " تاریخ تحلیلی صدر اسلام از آقای مهدی پیشوایی " رو مطالعه بفرما بعد می فهمی گوگولی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sharifi1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید دلیلش حمله اعراب بر شاهنشاهی ظالم ایران اون زمان و نجات دادن 97% مردم از زیر یوغ 3% مفت خور باشه ؟

نکته جالب اینکه حتی کسانی که رنگی مذهبی نیز دارند باز به اعراب توهین میکنن نمیدونم به این فکر میکنن که پیامبر و علی از نژاد عرب بودن ؟ یا نه فکر میکنن اونها هم ایرانی بودن ؟

واقعاً حیرون موندم این رنگ دشمنی شما با اعراب از کی و به چه دلیل آغاز شده ؟

"ان اکرمکم عند الله اتقیــکم"
چون باعث 97% بدبختیای ایران و ایرانین

AminNePo

عضو جدید
کاربر ممتاز

تا اونجایی که بنده اطلاع دارم پیامبر مسلمونا از نسل ابراهیم نبی بوده
و ابراهیم نبی پیامبر قوم آرام بوده
آرامیان عموزادگان بنی اسرائیل بوده اند
پس محمد نبی عرب نیست
آرامی ها عرب نیستند

آرامی ها

زبان آرامی

آرامی‌ها اتحادیه از قبایل بدوی سامی نژاد آرامی زبان که در پیرامون کویر در شرق رود اردن و دریاچه مرده ( بحرالمیت ) میزیستند. این شبانان چادرنشین و بیابانگرد از حویشاوندان نزدیک بنی اسرائیلیان بودند . بین قرن 11-8 پ. م. آرام ( منطقه بزرگی در شمال سوریه ) را اشغال کردند. در همین دوران نیز بخشهای دیگری از این قبایل بخش بزرگی از میانرودان را اشغال کردند.
منبع:
"Aramaean." Encyclopædia Britannica from Encyclopædia Britannica 2007 .

• Like
واکنش ها: IMDB

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

اگر بودی اونوقت چه میشد؟

Savant

کاربر بیش فعال
چون باعث 97% بدبختیای ایران و ایرانین
در این باره بحث شد . اونها نهایتاً چند سال بر ایران حکومت کردند ؟

به این دلیل که بابک خرم دین رو کشتند
این دلیل هیچ کس رو قانع نمیکنه . فقط شیره مالیه . سوای اینکه بابک خرم دین چه جور آدمی بود !

AMXSTAR

عضو جدید
عزیز جان همونطور که دوست نداری به قومیت توهین کنن شما هم نکن ، این تاریخ ماست و بهش افتخار میکنیم روزگار بدروزگاری شده که از درو دیوار دارن به تاریخ تمدن ما توهین میکنن چه از داخل و چه از خارج ، شما که دانشجویی یه تحقیق کوچولو یا بهتر بگم چندتاسرچ تو اینترنت بکن تا از 300 سالی که اعراب بر ایران حکومت کردن و تجاوزاتی که کردند بیشتر اطلاعات کسب کنی .
کلا عرب ها هم از ایرانی ها یا عجم ها متنفرن ( نه اعراب کشور خودمون) ، لطفا دلیلو از اونام بپرس .
خیلی برام جالبه که کشور های دنیا چقدر به تمدنشون احترام میذارن ، دربارش فیلم ها میسازند ، امریکا درباره همین تاریخ حدود 300 سالش ، یونانینها ، رمیها ، چینیها و ...ولی تو این کشور ما که نتنها به هیچ عنوان فیلمی درباره تاریخ تمدن پیش از اسلامش نمیسازن بلکه در هر فرصتی به اون توهین میکنن.
خیلی ناراحت کنندس زدن یه چنین تاپیکی از طرف ایرانی با هر قومیتی.

terajedi21

عضو جدید
اغاز کننده تایپیک
این دلیل هیچ کس رو قانع نمیکنه . فقط شیره مالیه . سوای اینکه بابک خرم دین چه جور آدمی بود !
شما چی میدونی اون زمان حکومت ظالم بوده!این نسبت رو نفهمیده چرا میدین!البته هیچ نفع و منفعتی برای من نداره اصلا برای من مهم نیست!راستیتش!
چون برای من فرقی نداره عرب باشه یا اریایی یا امریکایی یا اروپایی مهم اینه که بسته به شرایط و محیطی که داره فراتر از اون باشه خود حضرت پیامبر یا حضرات علی ابوبکر عمر یا عثمان مگر عرب نبودند!

Sarp

مدیر بازنشسته
متاسفانه شما اطلاعات تاریخی نداری.
این تمدن بدست عرب بوجود نیامده.
اگر اینطوری باشه منشور کوروش هم برای عرب ها هست چون الان بابل جز عراق هست و عرب ها در عراق زندگی میکنند
همینمون کم بود که کاپلو به اطلاعات تاریخی ما شک کنه !

شما که اطلاعات تاریخیتون زیاده بگو این تمدن مال چه کسانی بوده ؟
نکنه میخوای بگی قوم سباء ،آریائی بوده ؟!

کاپلو

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینمون کم بود که کاپلو به اطلاعات تاریخی ما شک کنه !

شما که اطلاعات تاریخیتون زیاده بگو این تمدن مال چه کسانی بوده ؟
نکنه میخوای بگی قوم سباء ،آریائی بوده ؟!

از سومری و بابلی و غیره بر سرزمین یمن در طول تاریخ حکومت کرده.
در دوره ساسانی هم یمن جز امپراطوری ساسانی بود و با شکست ساسانی از اپراطوری ساسانی خارج شد.

Homer.J

عضو جدید
پس محمد نبی عرب نیست
آرامی ها عرب نیستند

آرامی ها

زبان آرامی

آرامی‌ها اتحادیه از قبایل بدوی سامی نژاد آرامی زبان که در پیرامون کویر در شرق رود اردن و دریاچه مرده ( بحرالمیت ) میزیستند. این شبانان چادرنشین و بیابانگرد از حویشاوندان نزدیک بنی اسرائیلیان بودند . بین قرن 11-8 پ. م. آرام ( منطقه بزرگی در شمال سوریه ) را اشغال کردند. در همین دوران نیز بخشهای دیگری از این قبایل بخش بزرگی از میانرودان را اشغال کردند.
منبع:

پس محمد نبی عرب نیست
آرامی ها عرب نیستند

آرامی ها

زبان آرامی

منبع:

آرامی ها ، اعراب و بنی اسراییل همه جزو اقوام سامی هستند که و زبانهای آرامی ، عبری و عربی ،همگی جزو زبان های سامی هستند که زبان عربی ، بزرگترین شاخه این زبان ها را تشکیل می دهد.حذف کردن اعراب از بین قومیت های سامی و تنها اکتفا کردن به دو قوم بنی اسراییل و آرامی چندان جالب نیست و خلاف روند بحث علمی هست..

اقوام سامی

Semitic peoples

زبان های سامی

Semitic Languages

در مورد اینکه گفته می شود پیامبر از نسل ابراهیم است پس عرب نیست باید گفت که در روایات ، اعراب خود را از نسل اسماعیل و یهودیان خود را از نسل اسحاق می دانند . از اعراب به بنی اسماعیل و از یهودیان به بنی اسحاق یاد می شود.

اسماعیل

Ishmael

اسحاق

Isaac

ابراهیم

Abraham

قبائل عرب از نسل اسماعیل

در میان دودمان اسماعیل که در نقاط مختلف عربستان سکونت ورزیدند این افراد مشهورند که بیشتر قبائل به نام آنها شهرت دارند و آل فلان یا بنی فلان خوانده می شوند: قضاعه، عوف، اود، بکر بن وائل، قیس، عجل، ثعلبه، تیم اللات بن ثعلبه، تغلب، شیبان، مذحج، شرحبیل، حارث، ذهل، عدی، ثقیف، محارب، باهله، فزاره، فزاره، غطفان، هوازن، قشیر، عام، تمیم، مزینه، حنظله، کعب، جذام، لخم، عامله، قعین، رئاب،مخرمه، غفار، مدلج، جذیمة، غنم، غالب، لؤی، تیم، جشم و سعد

به طوری که سابقا یادآور شدیم عرب سیصد و شصت قبیله بود که در نقاط مختلف عربستان می زیستند.شریف ترین و محترم ترین قبیله عرب «قریش » بود.چون آنها ساکن مکه بودند، و تولیت و حمایت کعبه را به عهده داشتند. به گفته یعقوبی «قریش » نام فهر بن مالک جد دهم پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) ء فهر لقب او بوده است. «قریش » یعنی فهر بن مالک در زمان پدرش مالک بن نضر علامات فضل در وی پدیدار گشت و پس از پدر به جای او نشست، علت اینکه او را قریش گفتند مقام والای او بود که قریش به همین معنا است، پس آنها که از اولاد نضر بن کنانه نیستند از قریش به شمار نمی روند.

هنگام ظهور اسلام قریش که حدود دو قرن بود در مکه به سر می برد، 25 طایفه بودند، همچون بنی هاشم، بنی مخزوم، بنی امیه، بنی زهره، بنی کلاب، بنی عبدالدار، بنی اسد، بنی قوفل، بنی عبدالشمس، بنی جمح، بنی سهم، بنی عدی و...

بنابراین این ادعا که پیامبر عرب نیست متضمن این است که بسیاری از طوا ئف ساکن در شبه جزیره عربستان در آن زمان و بالطبع زمان حال را هم عرب ندانیم.

حدیثی از پیامبر :
پیامبر میفرماید خداوند از میان مردم عرب را برگزید واز میان آنان قریش را واز میان آنان نیز بنی هاشم را واز میان بنی هاشم بنی عبد المطلب را واز میانان آنان مرا . {بحارالأنوار ج : 16 ص : 321}
متن عربی حدیث:

ابن الوليد ، عن الصفار ، عن محمد بن عبدالجبار ، عن الحسن بن علي ابن فضال ، عن ظريف بن ناصح ، عن إبراهيم بن يحيى قال : حدثني جعفر بن محمد ، عن أبيه عليهما السلام قال : قال رسول الله صلى الله عليه واله : قسم الله تبارك وتعالى أهل الارض قسمين ، فجعلني في خيرهما ، ثم قسم النصف الآخر على ثلاثة ، فكنت خير الثلاثة ، ثم اختار العرب من الناس ، ثم اختار قريشا من العرب ، ثم اختار بني هاشم من قريش ، ثم اختار بني عبد المطلب من بني هاشم ، ثم اختارني من بني عبدالمطلب

منبع:
http://www.al-shia.org/html/ara/books/lib-hadis/behar16/a33.html

آخرین ویرایش: