چرا اینقدر تو این تالار به عقاید و نظرات یکدیگر توهین میکنیم ؟

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چرا اینقدر تو این تالار به عقاید و نظرات یکدیگر توهین میکنیم خصوصا مذهبی ؟
من یه نظرسنجی گذاشته بودم با عنوان " آیا با آزاد بودن حجاب در ایران موافق هستید یا نه ؟ "
(ولی نظرسنجی بخاطر توهین چند تا کاربر(چه اونایی که موافق حجاب اجباری بودند و چه مخالف) به عقاید همدیگر بسته شد.(البته من دلیل بسته شدنش رو اینجور حدس میزنم)

ولی این تاپیک رو بزاریم کنار، چرا هیچ کس با دلیل و منطق سعی نمیکنه عقاید خودش رو توضیح بده؟ آخه چرا این همه توهین !!

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه روش بحث کردن بلد نیستیم و توانایی انتقاد پذیری نداریم

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا موافقم. یا توهین میکنیم یا لودگی میکنیم و مسخره بازی درمیاریم و طرف رو به بازی میگیریم. از یه چیز دیگه هم بدم میاد اونم اینکه وقتی یه نفر یه تایپیکی میزنه خیلی ها هجوم میارن که تایپیکت تکراریه و فکر نمیکنن شاید کاربرانی که تازه عضو شدند اون تایپیک رو نخوندن. خود من تو بعضی تایپیکها میبینم خیلی ها نوشتند تکراری اما من دفعه اوله که اون مطلب رو میخونم.

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاملا موافقم. یا توهین میکنیم یا لودگی میکنیم و مسخره بازی درمیاریم و طرف رو به بازی میگیریم. از یه چیز دیگه هم بدم میاد اونم اینکه وقتی یه نفر یه تایپیکی میزنه خیلی ها هجوم میارن که تایپیکت تکراریه و فکر نمیکنن شاید کاربرانی که تازه عضو شدند اون تایپیک رو نخوندن. خود من تو بعضی تایپیکها میبینم خیلی ها نوشتند تکراری اما من دفعه اوله که اون مطلب رو میخونم.

دوستان گرام!
از این پس هرگونه هجوم نسبت به گفتن تاپیک تکراری حد و در بعضی از مواقع قصاص نیز به دنبال خواهد داشت!
فی الحال به جای واژه "تکراری" از مشتقات آن مانند:
وای چه تاپیک قشنگی!
اَاااااااااااااااا خیلی جالبه!
وای تاحالا ندیده بودم!
چقدر تازه اس دستم سوخت!

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان گرام!
از این پس هرگونه هجوم نسبت به گفتن تاپیک تکراری حد و در بعضی از مواقع قصاص نیز به دنبال خواهد داشت!
فی الحال به جای واژه "تکراری" از مشتقات آن مانند:
وای چه تاپیک قشنگی!
اَاااااااااااااااا خیلی جالبه!
وای تاحالا ندیده بودم!
چقدر تازه اس دستم سوخت!
شما هم دقیقا در راس اون آدمهایی هستی که گفتم.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
تایپیکی میزنه خیلی ها هجوم میارن که تایپیکت تکراریه و فکر نمیکنن شاید کاربرانی که تازه عضو شدند اون تایپیک رو نخوندن. خود من تو بعضی تایپیکها میبینم خیلی ها نوشتند تکراری اما من دفعه اوله که اون مطلب رو میخونم.
خوب الان میشه بپرسم این تکراری گفتنا چرا شما رو اذیت میکنه !؟ اصلا این چه ربطی به تاپیک داشت ؟! ( با نهایت احترام ... )

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز دارین به هم گیر میدین
بی خیال شین دوستان
چون وقتی یه طرف کم میاره شروع میکنه به توهین کردن چون نمیخاد اشتباهشو بپذیره

Sarp

مدیر بازنشسته
من در روز یه گیگ حجم مصرفی اینترنتم هست
بیشتر از این میشه که کمتر نمیشه
اون هم فقط و فقط وبگردی . بدون هیچ داانلودی

از این سر اینترنت میزنم و از اون سرش میام بیرون
از مطالب وب فارسی بگیر تا انگلیسی و مقداری روسی و فرانسه هر چی دم دستم بیاد مطالعه میکنم

با این وجود تو تالار عکس تاپیک نمیزنم
چرا ؟
چون جلوی این خوره های عکس اطلاعات من در مورد عکس قدیمیه و هر تاپیکی هم بزنم قدیمی محسوب خواهد شد

پس شما هم سعی کن تاپیک نزنی و فقط از تاپیکها استفاده کنی

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من در روز یه گیگ حجم مصرفی اینترنتم هست
بیشتر از این میشه که کمتر نمیشه
اون هم فقط و فقط وبگردی . بدون هیچ داانلودی

از این سر اینترنت میزنم و از اون سرش میام بیرون
از مطالب وب فارسی بگیر تا انگلیسی و مقداری روسی و فرانسه هر چی دم دستم بیاد مطالعه میکنم

با این وجود تو تالار عکس تاپیک نمیزنم
چرا ؟
چون جلوی این خوره های عکس اطلاعات من در مورد عکس قدیمیه و هر تاپیکی هم بزنم قدیمی محسوب خواهد شد

پس شما هم سعی کن تاپیک نزنی و فقط از تاپیکها استفاده کنی
چون شما میگی چشششششششششششششششششششششممممممممممممممم.
ama babak abi oz aramizda galsin yani bu hadda bekarsan?

raminbabak

اخراجی موقت
چون ما ها ياد گرفتيم افكار و عقايدمون رو به همه تحميل كنيم

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان میشه بپرسم این تکراری گفتنا چرا شما رو اذیت میکنه !؟ اصلا این چه ربطی به تاپیک داشت ؟! ( با نهایت احترام ... )
دقیقا این حرف رو گفتم که شما بیای و نظر بدی آخه تایپیکی که نظر شما توش نباشه بی ارزشه. (با نهایت احترام البته)

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خب بستگی به مکتب فکری و عقاید دو طرف داره و همچنین مورد بحث
اگه بحث سیاسی باشه که اغلب دعواست چون متاسفانه تو ایران مطلق گرایی هست که هیج جای دنیا نیست چه چپ چه راست چه بالا چه پایین!
یعنی تو عرصه سیاست معمولا هر کاری مخالفمون انجام بده میشه بد و هر کاری موافقمون انجام بده میشه خوب!!
تو بحث اعتقادی هم توهین هست از دو طرف و شاید بیشتر از طرف گروهی که تو این نوع بحثا هیچ مکتب فکری ارائه نمیدند مثلا طرف خدا رو قبول نداره اما دلیلی هم برای این قبول نداشتنش نداره و توی بحث منطقی وقتی کم میاره به طرف مقابل ممکنه توهین کنه و طرف مقابل هم ممکنه به خاطر جواب نداشتن همون طرف از کوره در بره.
جالبتر هم زمانیه که مثلا طرف به قرآن و ائمه و حتی کوچکترین جزئیات دین اشکال وارد میکنه در حالی که نه تنها جایگزینی براش سراغ نداره بعد از کمی بحث معلوم میشه خدا رو هم قبول نداره!!
اما بحثای درون دینی شاید توهین کمتر باشه چون دوطرف دارای تفکر مشخصی هستند
در کل وقتی که اصول بحث رو بلد نباشیم توهین میشه اصول!!!
البته اعتراف میکنم گاهی وقتا خودمم تیکه و کنایه میزنم:دی
ولی توهین نگم هرگز(چون معنای توهین نسبیه) خیلی خیلی کم!

bittaa

عضو جدید
سلام
چرا اینقدر تو این تالار به عقاید و نظرات یکدیگر توهین میکنیم خصوصا مذهبی ؟
من یه نظرسنجی گذاشته بودم با عنوان " آیا با آزاد بودن حجاب در ایران موافق هستید یا نه ؟ "
(ولی نظرسنجی بخاطر توهین چند تا کاربر(چه اونایی که موافق حجاب اجباری بودند و چه مخالف) به عقاید همدیگر بسته شد.(البته من دلیل بسته شدنش رو اینجور حدس میزنم)

ولی این تاپیک رو بزاریم کنار، چرا هیچ کس با دلیل و منطق سعی نمیکنه عقاید خودش رو توضیح بده؟ آخه چرا این همه توهین !!

حرف دل منو گفتی.خیلی وقتا یه تاپیک رو میخونم،نظرات بقیه رو میخونم،میبینم به جایی رسیده که فقط به هم تیکه میندازن.انگار بحث اصلی اصلا مهم نیست.بدون شرکت کردن در تاپیک میبندمش.
از اونجایی که بحث در تاپیک آزاده و نیازی به دعوت نامه نیست،تو یه تاپیک که استارترش خواهان کمک بود،نظر دادم و از اونجایی که تاپیک اشتراکم شده بود،بعد از چند روز از استارتر پرسیدم مشکلتون حل شد؟
جای جواب درست حرفایی گفت که ...متاسفم ....

ما یاد گرفتیم که خودمون اگلوییم،بهترینیم،ملاک و معیاریم.
بقیه رو با خودمون و عقاید خودمون مقایسه میکنیم.اگه مثل من بود،آدم خوبیه و درست میگه. وگرنه حق دارم به عقیدش توهین کنم. اسمشم گذاشتیم رک گویی!
ما انسانیم و خدا به ما آزادی داده،در عقیده،مذهب و... .اما ما آدما میایم آزادی همو محدود میکنیم و به هم توهین میکنیم.