چرا شهرهای ما اینقدر زشت و کثیف و پر از ماشین هست؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
حدس می زنید تصاویر زیر مربوط به کدام کشور است؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

احتمال میدم نتونسته باشید حدس بزنید، این تصاویر مربوط به یک کشور اروپایی با اقتصاد قوی نیست، این تصاویر مربوط به کشور ارمنستان است.

اما سوال اینه که چرا؟ چرا یک کشور کوچک با اقتصاد ضعیف مثل ارمنستان میتونه همچین شهرهای زیبا، تمیز و فوق العاده داشته باشه و سالانه کلی توریست داشته باشه، ولی کشور ما با اونهمه ثروت و امکانات شهرهایی داره که به زحمت میشه اونا رو شهر نامید. چرا بیشتر شهرهامون شبیه به یک مخروبه با تعدادی جاده‌ی باریک و پر از ماشین هست؟
*البته مبنای نتیجه گیریم فقط همین 4 تا دونه عکس نیستا.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آقاي متفكر تو رو جون خودت اول يه كم فكر كن بعد تاپيك بزن
همه ي تاپيكات همينه ها
يه سوال ميپرسي كه خودتم جوابشو از قبل ميدوني
تو الان خودت كل ارمنستانو گشتي؟ همه ي شهراشو ديدي؟ همه ي محله هاش؟
ايران چي؟ چنتا شهرشو ديدي؟ بالا شهر؟ پايين شهر؟ ماشالله جاهاي قشنگ قشنگ زياده
من الان با موبايلم وگرنه برات كلي عكس ميزاشتم ببني مقايسه كني

بابا يه كم اعتماد به نفس داشته باشين
تا يه كشور خارجي رو ميبينين عنان از كف ندين :d

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ي تاپيكات همينه ها

:| کاملا باهات مخالفم، ایران خیلی شهراشو دیدم، همینطور خارج از کشور، مثل کبک سرمونو بکنیم تو برف خوبه؟
اگه ایران ما زیبایی داره زیبایی طبیعی هست نه مصنوعاتی که ما ایجاد کردیم، که البته همون زیبایی های طبیعی هم در حال نابودیه
اصلا تقصیر منه که واسه در اوردن باشگاه از مردگی تاپیک میزنم، دیگه عمرا تاپیک بزنم :razz:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ي تاپيكات همينه ها

در ضمن کشور ارمنستان اقتصادش یک دهم ما هم نیست، ولی شهرسازیش بهتره.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:| کاملا باهات مخالفم، ایران خیلی شهراشو دیدم، همینطور خارج از کشور، مثل کبک سرمونو بکنیم تو برف خوبه؟
اگه ایران ما زیبایی داره زیبایی طبیعی هست نه مصنوعاتی که ما ایجاد کردیم، که البته همون زیبایی های طبیعی هم در حال نابودیه
اصلا تقصیر منه که واسه در اوردن باشگاه از مردگی تاپیک میزنم، دیگه عمرا تاپیک بزنم :razz:
ميتونم بپرسم كجاها رو ديدي؟

نزن :d والا

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميتونم بپرسم كجاها رو ديدي؟

نزن :d والا

کل مازندران، تهران، زنجان، اراک، تبریز، اردبیل، قزوین، کرمانشاه، گرگان، مشهد، اصفهان و .... خارج هم نمیگم تا ریا نشه

خیلی روت حساب میکردم ولی از چشمم افتادی...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

یعنی ساختار شهری ما خیلی بی نظمه. شهرسازی بدی داریم.
یه نمونه ما تو خیابونمون یه نفر بدون مجوز و از زمین های منابع طبیعی گرفت واسه خودش یه خونه ساخت!. کل ساختار خیابونو هم به هم ریخت. یه دور بخاطر اعتراض ما از شهرداری اومدن دیوارشو خراب کردن ولی دفعه های دیگه از خراب کردن و جلوگیری، خبری نبود.
یه نمونه دیگه یه فرودگاه هست من میشناسم، اطرفش زمینای کشاورزی هست. کشاورزا اومدن کم کم آسفالتشو خراب کردن، کم کم پیشروی کردن و از عرض اون فرودگاه (فرودگاه مخصوص همون کارای کشاورزی هم هس)، بشدت کاستن!. کسی هم نیست جلوشونو بگیره.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نمونه ما تو خیابونمون یه نفر بدون مجوز و از زمین های منابع طبیعی گرفت واسه خودش یه خونه ساخت!. کل ساختار خیابونو هم به هم ریخت. یه دور بخاطر اعتراض ما از شهرداری اومدن دیوارشو خراب کردن ولی دفعه های دیگه از خراب کردن و جلوگیری، خبری نبود.
یه نمونه دیگه یه فرودگاه هست من میشناسم، اطرفش زمینای کشاورزی هست. کشاورزا اومدن کم کم آسفالتشو خراب کردن، کم کم پیشروی کردن و از عرض اون فرودگاه (فرودگاه مخصوص همون کارای کشاورزی هم هس)، بشدت کاستن!. کسی هم نیست جلوشونو بگیره.

دقیقا، بنده هم دارم همینو میگم.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کل مازندران، تهران، زنجان، اراک، تبریز، اردبیل، قزوین، کرمانشاه، گرگان، مشهد، اصفهان و .... خارج هم نمیگم تا ریا نشه

خیلی روت حساب میکردم ولی از چشمم افتادی...
نه بگو همون مهمه

OMG حالا چيكار كنم :eek::w15:

• Like
واکنش ها: ros.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
كاش موضوع تاپيك از اول همين بود
نه اينكه چار تا عكس ارمنستانو بزارن بگن ما چرا داغونيم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بگو همون مهمه

OMG حالا چيكار كنم :eek::w15:

راستش خودم نرفتم خخخخ چون بخاطر سربازی پاسپورت ندارم ولی خانواده و دوستان رفتن شهرهای ترکیه، امارات، ارمنستان، سوئد، آمریکا، استرالیا ، شرق آسیا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و ...

• Like

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راستش خودم نرفتم خخخخ چون بخاطر سربازی پاسپورت ندارم ولی خانواده و دوستان رفتن شهرهای ترکیه، امارات، ارمنستان، سوئد، آمریکا، استرالیا ، شرق آسیا، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و ...
من ديگه حرفي ندارم

• Like

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ديگه حرفي ندارم

چه ربطی داره عکسها و فیلمهاشونو که دیدم، خودم به داداشم گفتم از شهراشون عکس بگیر، از جای جای مختلفشون، از روی 3 4 تا عکس که نظر ندادم.
احتمالا شما که داری پزشکی میخونی همه داروها رو اول رو خودت آزمایش میکنی ببینی درست کار میکنه یا نه هان؟؟
لزومی نداره آدم تو زندگیش همه چیز و همه جا رو خودش تجربه کنه، مخصوصا ساختار شهری کشورهای مختلف رو. لزومی نداره که بری کشورهای دیگه تا ببینی، وقتی فامیلهای درجه یک عکس و فیلم بیارن خب کافیه. در ضمن به یمن تکنولوژی شما لزومی به سفر کردن نداری. الان شما با گوگل مپ رو هر شهر اروپا و آمریکا و کانادا زوم کنی میتونی همه جا رو با دوربینهای سه بعدی ببینی اونم با کیفیت بالا و هر نقطه‌ای که دلت خواست.

ناکافی بودن شناخت و آگاهی شما از تکنولوژی رو که من مقصر نیستم.

آخرین ویرایش:
  • Like

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرایط آب و هوایی و فرهنگ اجتماعی دو فکتور خیلی تاثیر گذاره ...

• Like

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمونه ای از رعایت قانون........

در قبال خلوت بودن............حقیقتا این خیابون خیلی خلوت است و بی ماشین!

http://www.aramtour.com/literature_armenia.htm

خب عکسهای شما که صحه گذاشت بر حرفهای من. ممنونم. اما نظر خود شما چیه؟ شهرسازی شهرهای ایران ما رو چطور میبینین؟ جاده ها رو چطور؟ ترافیک و حمل و نقل رو چطور؟

• Like

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب عکسهای شما که صحه گذاشت بر حرفهای من. ممنونم. اما نظر خود شما چیه؟ شهرسازی شهرهای ایران ما رو چطور میبینین؟ جاده ها رو چطور؟ ترافیک و حمل و نقل رو چطور؟

.
سلام.........از نظر شما واقعا خیلی خلوت است؟خیلی تمیز است؟........اونجا هم افراد بی قانون هستند ........ارمنستان هم یک بافت قدیمی دارد و یک بافت جدید که بافت قدیمش اصلا جذابیت های کشور ما رو نداره ......در قبال شهرسازی.....چندان قابل تعریف نیست.......ولی مثل هر کشوری یک جاهای خاص دارند

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
سلام.........از نظر شما واقعا خیلی خلوت است؟........اونجا هم افراد بی قانون هستند ........ارمنستان هم یک بافت قدیمی دارد و یک بافت جدید که بافت قدیمش اصلا جذابیت های کشور ما رو نداره ......در قبال شهرسازی.....چندان قابل تعریف نیست.......ولی مثل هر کشوری یک جاهای خاص دارند

علیک سلام
بله افراد بی قانون همه جا هست، بعضی جاها کمتر ، بعضی جاها بیشتر. ارمنستان رو نباید با ایران مقایسه کنیم بگیم "آخ جان کشور ما هم خوبه!" کما اینکه ارمنستان با اون کوچکی و اقتصاد ضعیف شهرهاش خیلی بهتر از شهرهای ماست.
شما شهر سازی کشور ما رو از 20 بهش چه نمره ای میدید؟ وضعیت ترافیک کشور ما رو چطور؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیک سلام
بله افراد بی قانون همه جا هست، بعضی جاها کمتر ، بعضی جاها بیشتر. ارمنستان رو نباید با ایران مقایسه کنیم بگیم "آخ جان کشور ما هم خوبه!" کما اینکه ارمنستان با اون کوچکی و اقتصاد ضعیف شهرهاش خیلی بهتر از شهرهای ماست.
شما شهر سازی کشور ما رو از 20 بهش چه نمره ای میدید؟ وضعیت ترافیک کشور ما رو چطور؟
شما داری از یک شهر از بیرون نگاه میکنی......دقیقا مثل رفتاری که خارجی ها مثلا در قبال کشور ما دارند .......بر چه اساس میفرمئید شهرهای آن ها زیباتر از شهرهای ماست؟......امکان این رو دارید که تصاویر تمامی استان های ما و اونها رو بگذارید؟!

سفیر دانمارک نیز تهران را شهری بزرگ ، زیبا با مردمی مهربان توصیف کرد و گفت : تهران از لحاظ ساخت بزرگراه ها پیشرفت خوبی داشته است.
.
همچنین تهران بسیار سر سبز بوده و طبیعت آن دلنواز است
.
من تهران را بسیار دوست می دارم و طی این مدت که ساکن این شهر زیبا هستم هر روز شاهد ساخت و سازهای جدید در مورد پارک ها، پیاده روسازی ها و خیابان ها هستم و به طور کلی باید اذعان داشت که این روند، روندی مطلوب است.
.
سفیر نروژ در تهران حین بازدید از پارک آب و آتش گفت : یک سال است که در تهران سکونت دارم . شیراز، اصفهان و تبریز را دیده ام ، هر کدام زیبایی های خاص خود را دارد و تمام شهر های ایران زیبا است، اما پایتخت بزرگ و فوق العاد است.
.
سفیر بلژیک:من مترو تهران را از نزدیک مشاهده کردم . کار خوب و قوی صورت گرفته. به نظر من متروی تهران عالی است. کار بزرگراه سازی نیز بی نظیر بوده و به طور کل باید اذعان داشت که در تهران پروژه های بزرگی در حال اجرا است.

حتی خبرنگار بی بی سی در قبال تهران این چنین میگه:

تهران یک شهر مدرن است

تهران یک شهر مدرن است/مقامات ایرانی در حمایت از سوریه ... - فارس

مسائلی که در قبال ترافیک و آلودگی هوا گفتید....ربط چندانی به زشت و کثیف بودن شهر ندارد ........

چرا که آلوده ترین شهر دنیا .........

ردیف شهر کشور علت
1 لین فن چین آلودگی هوا
2 بوپال هند مواد شیمیایی صنعتی
3 کالیمانتان اندونزی جیوه
4 کاسارگود هند آفت کش ها
5 دزرهینسک روسیه مواد شیمیایی سلاح و زباله
6 سامگیت آذربایجان مواد شیمیایی آلی
7 تیانینگ چین سرب
8 سوکیندا هند ترکیبات کروم
9 چرنوبیل اوکراین رادیو اکتیو
10 قطب شمال - آلاینده های آلی

آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما داری از یک شهر از بیرون نگاه میکنی......دقیقا مثل رفتاری که خارجی ها مثلا در قبال کشور ما دارند ........

سفیر دانمارک نیز تهران را شهری بزرگ ، زیبا با مردمی مهربان توصیف کرد و گفت : تهران از لحاظ ساخت بزرگراه ها پیشرفت خوبی داشته است.
.
همچنین تهران بسیار سر سبز بوده و طبیعت آن دلنواز است
.
من تهران را بسیار دوست می دارم و طی این مدت که ساکن این شهر زیبا هستم هر روز شاهد ساخت و سازهای جدید در مورد پارک ها، پیاده روسازی ها و خیابان ها هستم و به طور کلی باید اذعان داشت که این روند، روندی مطلوب است.
.
سفیر نروژ در تهران حین بازدید از پارک آب و آتش گفت : یک سال است که در تهران سکونت دارم . شیراز، اصفهان و تبریز را دیده ام ، هر کدام زیبایی های خاص خود را دارد و تمام شهر های ایران زیبا است، اما پایتخت بزرگ و فوق العاد است.
.
سفیر بلژیک:من مترو تهران را از نزدیک مشاهده کردم . کار خوب و قوی صورت گرفته. به نظر من متروی تهران عالی است. کار بزرگراه سازی نیز بی نظیر بوده و به طور کل باید اذعان داشت که در تهران پروژه های بزرگی در حال اجرا است.

حتی خبرنگار بی بی سی در قبال تهران این چنین میگه:

تهران یک شهر مدرن است

تهران یک شهر مدرن است/مقامات ایرانی در حمایت از سوریه ... - فارس

مسائلی که در قبال ترافیک و آلودگی هوا گفتید....ربط چندانی به زشت و کثیف بودن شهر ندارد ........

چرا که آلوده ترین شهر دنیا .........

ردیف شهر کشور علت
1 لین فن چین آلودگی هوا
2 بوپال هند مواد شیمیایی صنعتی
3 کالیمانتان اندونزی جیوه
4 کاسارگود هند آفت کش ها
5 دزرهینسک روسیه مواد شیمیایی سلاح و زباله
6 سامگیت آذربایجان مواد شیمیایی آلی
7 تیانینگ چین سرب
8 سوکیندا هند ترکیبات کروم
9 چرنوبیل اوکراین رادیو اکتیو
10 قطب شمال - آلاینده های آلی

خیلی ببخشید، انتظار داری سفیر بلژیک چی بگه؟ بیاد بگه تهران خیلی بزرگ و بدقواره هست؟ یا من رفتم شیراز مزخرف بود؟ خب معلومه همچین حرفی نمیزنه. بنده اما خودم که تا الان نتونستم برم خارج از کشور ولی خانواده و اقوام و دوستان بسیار رفتند و من چون خودم عمران خوندم همش ازشون میخواستم عکس بگیرن از همه جا، به داداشم میگفتم از خوبی ها و زشتی هاشون عکس بگیر. کشور ما متاسفانه وضعیتش بنظر شخص من اسفبار هست. باور بفرمایید من بابت همین جریان کلی از شهرهای ایران رو گشتم، واقعا تاسف خوردم و غم بزرگی تو دلم بجا مونده. همه جا کثیف، همه جا بی نظم، همه جا داغون. هر کس هر جور دلش خواسته ساخته، خیابونامون کشش ترافیک رو ندارن، سواحل افتضاح و ...

شاید فقط و فقط دو جا بود در کشور که رضایت بخش بود اوضاعش، یکی خیابان کلیسای وانک در اصفهان، یکی هم جزیره کیش. باقی جاها وضعیت اسفبار بود.

نظر شخص شما چیه ؟ نظر خود خود شما؟ به شهرسازی ایران چه نمره ای می دهید؟

• Like

zohre_1371

عضو جدید
شهر هاشون زیباست چون مدیریت دارند.مردمشون فرهنگ شهر و استفاده از اون رو دارند.و همینطور هزینه ای که برای شهر میشه خیلی بیشتر از اینجاست....اینجا خیلی کم بها میدن..البته تازگی ها داره بهتر میشه.ولی خب فعلا دارن از کلان شهر ها شرو میشه

zohre_1371

عضو جدید
ایشون فک نکنم قصد تخریب داشته باشن.یه معضله که فقط بیانش کردن.درسته حرفشون اقتصاد کشور ما خیییلیی بالاس و نسبت ب جاهای دیگه بهتره ولی مشکل اصلی تو تفاوت سلیقه ها و مدیریت نادرست هست.کشور های دیگه شاید چیز خوبی نداشته باشن ولی با یه مدیریت خوب و طراحی شهری و کمی هزینه ببینید چه طبیعتی درست کردن که شاید اصن در حقیقت او نطبیعت رو نداشته باشن ولی دارن با این کارا تلاش میکنن کشورشون رو نشون بدن که البته موفق هم شدن.نتیجش رو میبینید که همه از زیبایی شهر های اروپایی میگن. ولیما خیلی جاها کم کاری میکنیم و اصلا به فکر نیستیم .فقط ب فکر بعضی منافع دیگه هستیم...

zohre_1371

عضو جدید
و یه مسئله دیگه اینه که سیاست گذاری و قانونگذاری ما خییلیی ضعیف و سست هست..و البته نمیشه تو ایران از این قانونا گذاشت چون مردم زود جبهه میگرن. مثلا خیلی از جاهای لندن که تاریخی هم هست..تو ساعات مشخص و روزای مشخص خیابونا مسدود میشه ک صرفا پیاده مدار باشه...و جریمه های خیییلییی سنگین میذارن والبته سر قانونشون هم میمونن..ولی تو ایران اشنا بازی وزیاد هست و مردم زود جبهه میگرن در مقابل این قانون ها....و بدونید که طراحی شهری از امریکا شرو شده وقائدتا اروپایی ها هم سریعتر خودشون رو بالا کشیدن.ایران هم به تازگی داره به این مسئله اهمیت میده..چون واقعا وضعیا شهر های ما اسفباره.....اگه شما دوستان ایران قدیم و شهر هاشو میدیدن متوجه میشدین که با این وضع موجود ایران واقعا وحشتناک شده....ایران در زمانی مهد شهر سازی بوده....

خیلی خوب میشه که این تعصب های بی جارو بذاریم کنار..و بتونیم راه حل بذاریم واسه مشکلاتمون..نه فقط این موضوع...با دعوا یا بحث هیچ مشکلی حل نمیشه..خوبه که با تفاوت سلیقه و دیدگاه ها بتونیم کنار بیایم با هم...وحدت چیزیه که الان کم رنگ شده