من دیندار نیستم ولی آیا خدا هم ندارم؟؟؟؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا شما جاي خدا تصميم گيري مي كنيد؟!!!
شما از كجا ميدوني اگه اعمال ديني رو انجام بدي هر چند سطحي هيچ فايده اي نداره؟!
چرا جاي خدا نشستي شما؟!
بعدش هم! شما ميگيد به خدا اعتقاد داريد ولي اديان رو قبول نداريد و خودتون براي خودتون برنامه ي زندگي مشخص مي كنيد! درسته؟
من از شما سوال مي كنم، مگر شما به همه ي مفاسد و مصالح زندگيتون آگاهيد كه خودتون ميتونيد براي سعادت و تكاملتون برنامه ي زندگي تنظيم كنيد؟!
اگر جوابتون مثبته كه معلومه دوروغ ميگيد و بحث با شما فايده اي نداره اما اگر جوابتون منفيه پس خودتون نميتونيد براي خودتون برنامه بريزيد و همه ي انسان هاي ديگه هم مثل شما ناتوانند تو اين زمينه! تنها كسي كه به تمام مفاسد و مصالح انسان آگاهه و ميتونه براي انسان برنامه ي جامعي تنظيم كنه خود خداست و اين برنامه اش رو توسط پيامبراش به مردم عرضه ميكنه!
با اين توضيحات شما چطور بدون داشتن يك دين الهي ميتوني رستگار بشي؟!
شرمنده ولی این گفته شما منو یاد کلیسای قرون وسطی و بعضی از اخوندای خودمون میندازه که
هرچی 1400 سال پیش گفته شده(خدا میدونه چه بلایی سر همون احکام اومده تو این مدت)همونه.شما نباید بدونید چرا
فکر کردن گناهه/شما همتون گوسفندین و خدا راهو بهتون نشون داده و شما فقط اگه از این راه برید به مقصد میرسید

نه اخوی-این راه ما نیست

hemmat27

عضو جدید
شرمنده ولی این گفته شما منو یاد کلیسای قرون وسطی و بعضی از اخوندای خودمون میندازه که
هرچی 1400 سال پیش گفته شده(خدا میدونه چه بلایی سر همون احکام اومده تو این مدت)همونه.شما نباید بدونید چرا
فکر کردن گناهه/شما همتون گوسفندین و خدا راهو بهتون نشون داده و شما فقط اگه از این راه برید به مقصد میرسید

نه اخوی-این راه ما نیست
باز هم در رفتن از زير پاسخگويي!!!!!!!!!!!
اخوي!
شما ادعا داري كه به همه ي مفاسد و مصالح زندگيت آگاهي؟!!!!!!!!
اگه آره كه من ديگه قادر به بحث كردن با شما نيستم چون شما داريد زير بديهيات ميزنيد!!!!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز هم در رفتن از زير پاسخگويي!!!!!!!!!!!
اخوي!
شما ادعا داري كه به همه ي مفاسد و مصالح زندگيت آگاهي؟!!!!!!!!
اگه آره كه من ديگه قادر به بحث كردن با شما نيستم چون شما داريد زير بديهيات ميزنيد!!!!

تو چرا هی حرف تو دهن من میزاری؟
من میگم دارم فکر میکنم-هرلحظه
کدوم بدیهیات؟منظورت از بدیهیات چیه؟

ju mong

عضو جدید
چرا شما جاي خدا تصميم گيري مي كنيد؟!!!
خسته نباشید!

من از شما سوال مي كنم، مگر شما به همه ي مفاسد و مصالح زندگيتون آگاهيد كه خودتون ميتونيد براي سعادت و تكاملتون برنامه ي زندگي تنظيم كنيد؟!
یه چیزی تو کتب دینی خوندی اینجا داری تکرار میکنی! اصلا ربطی نداره که... حالا شما میخوای ایشون رو به دین اسلام دعوت کنی؟:D صد بار گفتم باز هم میگم هر چی جامعه به خوردمون دادن نباید قبول کنیم ... یه کم شک کردن بعضی مواقع بد نیست. اگه شما خودت بتونی راه رو پیدا کنی کی بهت حکومت کنه؟ اینا رو یه سری ساختن و از بچگی تو گوشمون خوندن تا باور کنیم همیشه بهشون نیاز داریم.

تنها كسي كه به تمام مفاسد و مصالح انسان آگاهه و ميتونه براي انسان برنامه ي جامعي تنظيم كنه خود خداست و اين برنامه اش رو توسط پيامبراش به مردم عرضه ميكنه!
اینکه اگه خودمون به حال خودمون باشیم احتمالا گمراه میشیم درسته! ولی بقیه اش درست نیست... راه محمد (ص) یک راه خیلی خوبه اما تنها راه نیست! "خدا هر کس را که بخواد خودش هدایت میکنه..." صد بار از روی این جمله بنویس تا یادت نره... :gol:
يكي از جوانب رشد معنويشون ازدواج پدر با دختر و مادر با پسره! يعني شما واقعا فكر ميكنيد غرب از لحاظ معنوي پيشرفت كرده؟!!!!!!!!
همه جا همه جور آدمی هست... جمع نکن! اینقدر هم پیش داوری نکن! من کی از غرب اسم بردم؟

hemmat27

عضو جدید
خسته نباشید!

یه چیزی تو کتب دینی خوندی اینجا داری تکرار میکنی! اصلا ربطی نداره که... حالا شما میخوای ایشون رو به دین اسلام دعوت کنی؟:D صد بار گفتم باز هم میگم هر چی جامعه به خوردمون دادن نباید قبول کنیم ... یه کم شک کردن بعضی مواقع بد نیست. اگه شما خودت بتونی راه رو پیدا کنی کی بهت حکومت کنه؟ اینا رو یه سری ساختن و از بچگی تو گوشمون خوندن تا باور کنیم همیشه بهشون نیاز داریم.

اینکه اگه خودمون به حال خودمون باشیم احتمالا گمراه میشیم درسته! ولی بقیه اش درست نیست... راه محمد (ص) یک راه خیلی خوبه اما تنها راه نیست! "خدا هر کس را که بخواد خودش هدایت میکنه..." صد بار از روی این جمله بنویس تا یادت نره... :gol:
همه جا همه جور آدمی هست... جمع نکن! اینقدر هم پیش داوری نکن! من کی از غرب اسم بردم؟
میگم شما باید میرفتی فلسفه و منطق میخوندی حیف شدی تو رشته کامپیوتر!!!
جواب منطقی شما به من:
یه چیزی تو کتب دینی خوندی اینجا داری تکرار میکنی! اصلا ربطی نداره که... حالا شما میخوای ایشون رو به دین اسلام دعوت کنی؟:D صد بار گفتم باز هم میگم هر چی جامعه به خوردمون دادن نباید قبول کنیم ... یه کم شک کردن بعضی مواقع بد نیست. اگه شما خودت بتونی راه رو پیدا کنی کی بهت حکومت کنه؟ اینا رو یه سری ساختن و از بچگی تو گوشمون خوندن تا باور کنیم همیشه بهشون نیاز داریم

اگر شما ادعا داری به همه ی مصالح و مفاسد خودت آگاهی چرا ادعای پیامبری نمیکنی؟!!!!
حیفی شما! بالاخره این همه آدم به برنامه ی شما برای زندگی نیاز دارن!!!!!

skolar76

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينو تو تعيين نميكني اون اقاهايي كه هميشه سرشون درد ميكنه و دور سرشون دستمال ميبندن بايد بگن!

ju mong

عضو جدید
.
.
.
اگر شما ادعا داری به همه ی مصالح و مفاسد خودت آگاهی چرا ادعای پیامبری نمیکنی؟!!!!.
.
.
.
شما که همه چیز را میدانید پس هر گونه بحثی با شما بی فایده است...​
اون زمان که تصمیم گرفتید از حجاب دانسته ها و تعصب فعلی خارج بشید خبرم کنید تا بحث رو ادامه بدیم.​
پیامبر؟؟ خدا خودش همه رو به راه راست هدایت کنه... کسی به گفته یا راه من نیاز نداره , خدا با همه هست اگر اونو دریابند...​
من از اول به حامد عزیز گفتم اینگونه بحثها ناتمام میماند اما نمیدونم چی شد خودم هم اومدم باهاش همراهی کردم :دی​
شاید لازم بود دوباره و اینبار با هم به این نتیجه برسیم که :​
«او هر کس را که بخواهد خود هدایت می کند»​
تا درودی دیگر...​
بدرود :heart:

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که همه چیز را میدانید پس هر گونه بحثی با شما بی فایده است...
اون زمان که تصمیم گرفتید از حجاب دانسته ها و تعصب فعلی خارج بشید خبرم کنید تا بحث رو ادامه بدیم.
پیامبر؟؟ خدا خودش همه رو به راه راست هدایت کنه... کسی به گفته یا راه من نیاز نداره , خدا با همه هست اگر اونو دریابند...
من از اول به حامد عزیز گفتم اینگونه بحثها ناتمام میماند اما نمیدونم چی شد خودم هم اومدم باهاش همراهی کردم :دی
شاید لازم بود دوباره و اینبار با هم به این نتیجه برسیم که :
«او هر کس را که بخواهد خود هدایت می کند»
تا درودی دیگر...
بدرود :heart:
این و خوب اومدی

hemmat27

عضو جدید
جواب منو ندادیا

در ضمن ممنون که قبول کردید انسان عادی هستید و مفاسد و مصالح خودتون رو نمیدونید.
جواب چی رو ندادم؟

شما که همه چیز را میدانید پس هر گونه بحثی با شما بی فایده است...
اون زمان که تصمیم گرفتید از حجاب دانسته ها و تعصب فعلی خارج بشید خبرم کنید تا بحث رو ادامه بدیم.
پیامبر؟؟ خدا خودش همه رو به راه راست هدایت کنه... کسی به گفته یا راه من نیاز نداره , خدا با همه هست اگر اونو دریابند...
من از اول به حامد عزیز گفتم اینگونه بحثها ناتمام میماند اما نمیدونم چی شد خودم هم اومدم باهاش همراهی کردم :دی
شاید لازم بود دوباره و اینبار با هم به این نتیجه برسیم که :
«او هر کس را که بخواهد خود هدایت می کند»
تا درودی دیگر...
بدرود http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/221155-من-دیندار-نیستم-ولی-آیا-خدا-هم-ندارم؟؟؟؟/images/smilies/a061.gif
1-من تو کدوم پست ادعا کردم همه چیز رو میدونم!!!! اتفاقا این اشکال من به شما بود! اونقت شما حرفای خودمو واکس میزنی تحویل خودم میدی!!!
2- انسان با دانسته هاش زندگی میکنه! من سعی میکنم دانسته هامو بیشتر یا حد اکثر اصلاح کنم! هیچوقت خلاف دانسته هام عمل نمیکنم
3- من هم معتقدم که خدا خودش هر کس رو که بخواد هدایت میکنه! اما چطورش مهمه! آیا خدا میگه شما هر کاری دوست داری بکن یا میگه کاری که من میگم بکن؟! هدایت خدا اینطوره که شما هر کاری دوست داشتی بکنی و اسمشو بزاری هدایت خدا؟! یا وقتی هدایت میشی که دستورات خدارو مو به مو اجرا کنی؟!
نمیدونم داری خودتومیزنی به کوچه علی چپ یا واقعا حرفای من واست ثقیله؟!

بالاخره یا شما به همه ی مصالح و مفاسدت آگاهی یا نیستی! اگه آگاهی که نیاز به هیچ دینی نداری(که قطعا نیستی) اما اگه آگاه نیستی نیاز به دین داری!
اگر قرار بود خدا دست هرکسی رو دوست داره بگیره ببره بهشت که دیگه عدالتش زیر سوال میرفت!
خدا دین رو نشون داده و راه هدایت رومشخص کرده شما اگر رفتی این راه رو هدایت میشی نرفتی نباید انتظار داشته باشی بشی سوگلیه خدا!!!

دقت کنید: لا اکراه فی الدین، قد تبین الرشد من الغی=> خدا فرموده در دین هیچ اجباری نیست و را و بی راهه از هم مشخص شده است!
یعنی اینکه ما دینمون رو عرضه کردیم خواستی هدایت میشی، نخواستی گمراه!

ju mong

عضو جدید
1-من تو کدوم پست ادعا کردم همه چیز رو میدونم!!!! اتفاقا این اشکال من به شما بود! اونقت شما حرفای خودمو واکس میزنی تحویل خودم میدی!!!
2- انسان با دانسته هاش زندگی میکنه! من سعی میکنم دانسته هامو بیشتر یا حد اکثر اصلاح کنم! هیچوقت خلاف دانسته هام عمل نمیکنم
3- من هم معتقدم که خدا خودش هر کس رو که بخواد هدایت میکنه! اما چطورش مهمه! آیا خدا میگه شما هر کاری دوست داری بکن یا میگه کاری که من میگم بکن؟! هدایت خدا اینطوره که شما هر کاری دوست داشتی بکنی و اسمشو بزاری هدایت خدا؟! یا وقتی هدایت میشی که دستورات خدارو مو به مو اجرا کنی؟!
نمیدونم داری خودتومیزنی به کوچه علی چپ یا واقعا حرفای من واست ثقیله؟!

بالاخره یا شما به همه ی مصالح و مفاسدت آگاهی یا نیستی! اگه آگاهی که نیاز به هیچ دینی نداری(که قطعا نیستی) اما اگه آگاه نیستی نیاز به دین داری!
اگر قرار بود خدا دست هرکسی رو دوست داره بگیره ببره بهشت که دیگه عدالتش زیر سوال میرفت!
خدا دین رو نشون داده و راه هدایت رومشخص کرده شما اگر رفتی این راه رو هدایت میشی نرفتی نباید انتظار داشته باشی بشی سوگلیه خدا!!!

دقت کنید: لا اکراه فی الدین، قد تبین الرشد من الغی=> خدا فرموده در دین هیچ اجباری نیست و را و بی راهه از هم مشخص شده است!
یعنی اینکه ما دینمون رو عرضه کردیم خواستی هدایت میشی، نخواستی گمراه!

ادعای من و شما مهم نیست! گرایش شما نشان میدهد که به چیزهایی که الان میدانید تعصب دارید که در این صورت هیچ تغییر و تحولی در شما ممکن نیست ... اصلا مهم نیست هر کدوم از ما چه اعتقادی داشته باشیم, وقتی از درستی اعتقاداتمون مطمئن باشیم تغییری نخواهیم پذیرفت. با چنین گرایشی اصولا ورود به بحث بی حاصل و اشتباه است. خط دوم که آبی کردید هم موید این گرایش شماست... این نشون میده هنوز اونقدر یاد نگرفتید که بدانید هیچ نمیدانید ... :heart:
بله حرفای شما که مرا یاد کتاب درسی معارف اسلامی دوره ی راهنمایی می اندازد آنقدر ثقیل است که با جرثقیل هم نمی توان آنها را حمل کرد!!!!! :D هیچ کس اینجا نگفته ما هر کاری میخواهیم میکنیم!!! این برداشت/ تهمت نادرست شماست. گفتم خدا هدایت میکنید و بهتون حق میدم که متوجه نشوید. بنده هم در صفحات قبل عرض کردم یکی از معانی تسلیم اینست که وقتی هدایت میشوی, از آن پیروی کنی... شما همه چیز را در ظرف بسته باور ها و دانسته های فعلی خود, یعنی چهارچوبهایی که دیگران براتون تعریف کردن می بینید و دائما همان حرفهای تکراری را بدون هیچ نوع اثرپذیری بازگو میکنید که بسیار ناامیدکننده است :(
بله خدا دین/ هدایتش رو عرضه کرده و هنوز هم میکنه... که همون راه های رسیدن به اوست. (برای زیادمین بار!)
من از شما تقاضا دارم دیگه با ارائه برداشتها و قضاوتهای تحریک کننده سعی در کشوندن من به این تاپیک نداشته باشید و اجازه بدید به خداحافظی هایم پای بند مانده:biggrin: و وقتم را صرف امور مفیدتری کنم... هر چیزی رو که لازم بود بهتون گفته شده:) اگر خواستید برگردید و دوباره مطالعه کنید. اگر هم دنبال تاییدیه گرفتن و اثبات دانسته های فعلیتون هستید باز هم بروید چون در این تاپیک نتیجه نمیگرید! در هر حال دیگه جوابی برای شما نخواهم داشت.
با آرزوی هدایت الهی ( برای او امر بعید وجود نداره:gol:)
موفق باشید...​
تمام​

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه توضیح بدهی که بدون استفاده از ابزار های دینی چگونه به خدا رسیده ای؟

mahgool

عضو جدید
دوست من hemmat اگر کسی ادعای خدایت بکنه شاید خیلی غلط نباشه چون تو قران گفته خدا از روح خودش به انسان دمیده پس هر کسی خدایی داره توی وجود خودش حالا طرف اگر باید بگه بیایید منو بپرستید شما می پرستی نه منم نمیرم چرا چون اون افرننده نسیت خالق نیست اون فقط میتونه با خدای وجود خودش ارتباط بر قرار کنه و از اون کمک بگیره برای زندگیش فکر میکنی بت پرستی چیه فقط یک مجسمه پرستیدن نه کلمه ها بیشتر اون چیزیه که نشون میدن به نظر من ( تاکید میکنم این فقط نظره منه ) بت پرستیدن عبادت چیزیست که تو ندونی اون چیز در اصل چیه فقط ازش یک ذهنیت داشته باشی نری دنبالش بگی این ...... پس من میپرستمش سعی نکنی اون رو در زهنت بزرگ کوچیک یا اصلاحش کنی خیلی ها که می گن ما خدا میپرستیم بت پرستن چرا چون نمیدونن دلیل پرستش خدا شون چیه اونا فقط دیدن دیگران میپرستن گفتن پس حتمی ما هم باید بپرستیم دیگه هیچ سعی کردی قران و دینت رو به روز بکنی ؟؟؟؟؟؟؟ دوست من من تا الان یک با هم قران رو کامل نخوندم ولی یک چیزایی که خوندم رو سعی کردم توی ذهنم تحلیل کنم مثلا نماز که یکی از کارهای تقریبا مهم در اسلام هستش می دونی چرا ما قبله داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون زمان پیامبر اون به قبله یهودی ها نماز میخونده بعد یهودی ها میگن تو که انقدر راه من راه من میکنی چرا از خودت قبله ی نداری که خدا به اون میگه از این به بعد به سمت خونهی من نماز بخون حالا الان اگر کسی قبله رو اشتباه واسته میگه نماز من غلط شد ولی به نظر من غلط نشده چون دیگه الان کسی نیست که از ادم به خاطر نمازش خورده گیری کنه تا الان یوگا کردین در تمرینهای یوگا باید جوری باشی که راحت بتونی بشینی یا بخوابی بعد فکر ت رو خالی میکنی و فقط به یک چیز فکر میکنی خوشبختی سلامتی و.... هرچی در نماز وقتی می خوای نماز بخونی باید ذهنت رو خالی کنی و فقط دقت رو به نماز خودت معطوف کنی شبیه یوگا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نماز هم یک جور یوگاست ولی از نوع امروزیش شاید اون زمان مردم قدرت درک انجام پوگا رو نداشتن و پیامبر برای اونها نماز رو تعیین کرده

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه توضیح بدهی که بدون استفاده از ابزار های دینی چگونه به خدا رسیده ای؟

کتب دینی هم مطالعه میشه
دین گریز نیستیم
دنبال بهتر بودن هستیم/دنبال علت
چرایی مسئله مهمه
بعضی چیزهایی که به اسم دین به خورد مردم داده شده واقعا مزخرفه
با فکر کردن میشه اونا رو پالایش کرد

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزيز من آقا حامد شما جواب اين پست من رو ندادي هنوز!
لطف كن جواب اين رو به من بده!

اولا من با شما نبودم! ثانيا شما اگه دو پست قبلم رو بخوني متوجه ميشي ربطشو!
ثالثا نه تاپيك مال شماست نه سايت پس شما لازم نكرده تصميم بگيريد كي بمونه اينجا كي بره...

با اينكه خيلي احترام براتون قائلم ولي كاملا با اين نظرتون مخالفم!
آقا ابالفضل شما يه تناقض بزرگي تو حرفاتون هست! شما ميگيد خدا پيامبران رو با احكام گوناگون فرستاد كه بشر بتونه خدارو باور كنه!
اما مسئله اينجاست كه همين خدايي كه ما بهش معتقديم خودش تو قرآن گفته "ان الدين عند الله الاسلام"
كه اين مسئله با حرف شما تناقض داره! چرا؟ چون شما فرموديد خدا الان پيامبر نميفرسته چون بشر كامل شده و نياز به دين نداره و خودش ميتونه راه حقيقت رو پيدا كنه، از طرفي ميبينيم كه خدا خودش تو قرآن گفته كه اين ديني كه من فرستادم بر پيامبرم براي همه ي زمانهاست و اگر كسي اين دين رو نداشته باشه هيچ كدوم از اعمالش قبول نيست!
حالا يا خدا دوروغ گفته نعوذ بالله يا اينكه حرف شما مشكل داره!
شايد بگيد منظور از اسلام تسليم در برابر خداست، اما شهيد مطهري جواب اين موضوع رو هم داده و خيلي زيبا هم جواب داده:
بسياري از مردم زمان ما طرف دار اين فكر شده اند كه براي انسان كافي است كه خدا را بپرستد . به يكي از اديان آسماني كه از طرف خدا آمده است انتساب داشته باشد و دستورهاي آن را به كار بندد ، شكل دستورها چندان اهميتي ندارد ، حضرت مسيح هم پيغمبر است ، حضرت محمد هم پيغمبر است ، اگر طبق آيين مسيح عمل كنيم و هفته اي يك بار به كليسا برويم صحيح است و اگر هم طبق آيين خاتم الانبيا عمل كنيم و هر روز پنج بار نماز بگذاريم درست است . اينان مي گويند مهم اين است كه انسان به خدا ايمان داشته باشد و طبق يكي از برنامه هاي خدايي عمل كند … ولي ما اين ايده را باطل مي دانيم ، درست است كه در دين ، اكراه و اجباري نيست ، (لا اكراه في الدين) (سوره ي بقره ، آيه ي 256) ولي اين سخن به اين معنا نيست كه دين خدا در هر زماني متعدد است و ما حق داريم هر كدام را كه بخواهيم انتخاب كنيم . چنين نيست ؛ در هر زمان يك دين حق وجود دارد و بس ؛ در اين زمان اگر كسي بخواهد به سوي خدا راهي بجويد بايد از دستورات دين خاتم الانبيا راهنمايي بجويد . قرآن كريم مي فرمايد : « من يبتغ غيرالاسلام ديناً فلن يقبل منه و هو في الاخره من الخاسرين) (سوره ي آل عمران ، آيه ي 85) « هر كس غير از اسلام ديني بجويد هرگز از او پذيرفته نمي شود و او در جهان ديگر از جمله ي زيان كاران خواهد بود . »
اگر گفته شود كه مراد از اسلام ، خصوص دين ما نيست بلكه منظور تسليم خدا شدن است ؛ پاسخ اين است كه البته اسلام همان تسليم است و دين اسلام همان دين تسليم است ولي حقيقت تسليم در هر زماني شكلي داشته و در اين زمان ، شكل آن همان دبن گران مايه اي است كه به دست حضرت خاتم الانبيا (ص) ظهور يافته و قهراً اسلام بر آن منطبق است و بس . » (مجموعه ي آثار شهيد مطهري (تهران ، انتشارات صدرا ، چاپ پنجم ، (1377 ج 1 ، ص 277-275)
هدف از ذكر اين جمله ي طولاني آن بود كه شهيد مطهري ولو اسمي از پلوراليسم نمي آورد ولي جان مايه و ركن اصلي آن را كه حقانيت تمام اديان است به نقد مي كشد .

موضوع ديگه اي هم كه هست اينه كه بدون وجود يك دين الهي محال انسان به سعادت و كمال برسه!
شما هيچوقت نميتوني ادعا بكني كه همه ي مسائل اطرافت رو ميدوني و به مشورت و مطالعه هيچ نيازي نداري! هيچوقت نميتوني ادعا كني من ميتونم برنامه اي براي خودم تنظيم كنم كه من رو سعادتمند كنه چون به تمام مفاسد و مصالحت آگاه نيستي و محال است كه آگاه شوي مگر اينكه كسي از جانب خود آفريننده اينها رو براي شما شرح بده!
فعلا والسلام
منتظر پاسخم

سلام دوست عزیز.

مخالفت شما با نظر من دلیل به بطلان کشیدن حرف من نیست. اگر شما راه سعادت و کمال خودتون رو اجرای مو به موی احکام الهی که 1400 سال پیش بر عرب نازل شده میدانید خوب بروید به دنبال همین مکتب و ان شاء الله که به هدفتون میرسید. ضمن اینکه بنده خود به فرائض دینی خود آگاهم و پیروی میکنم. قرآن رو هم قبول دارم ولی توجه داشته باشید که این مطالبی که در قرآن گفته شده برای بهانه جویی های عده ای در گذشته بوده که سعی در زیر سوال بردن اسلام داشتن که از اینکار هم منافعی رو تحت اختیار میگرفتن. اگر دقت کنید کسی اصل اسلام رو زیر سوال نبرده اینجا. اسلام دین خیلی خوبیه و منم مثل شما مسلمونم، نماز میخونم و فرائض دینی خودم رو انجام میدم. ولی اولا به افرادی که این دین رو با همه مقتضیاتش پذیرفتن یا قسمتی از اون رو یا اصلا نپذیرفتن کاری ندارم. دوما من اگر مسلمون واقعی باشم تا جایی که بتونم باید از تحجر نسبت داده شده به این دین که هر عقل سالمی اون رو میپذیره در امان بمونم. تحجری که دلایل عقلی اون رو نفی میکنه. یکی از این تحجرها همین کاری هست که شما دارید انجام میدید. با پست های طولانی و با کپی پیست کردن دارید این آقا حامد رو متقاعد به پذیرفتن مکتبی میکنید که صرفا خودتون قبول دارید. من مطمئنم اگر این فضا که شما دارید توش برای اثبات مدعاتون تلاش میکنید مجازی نبود و با ایشون رو در رو طرف میشدید به نام اسلام از اهرم زور هم استفاده میکردید و این یعنی تحجری که من و شمای مسلمون داریم به اسلام نسبت میدیم.

مطلب بعدی اینکه اگر انسان امروزی رو ( منظور حامد خودمون :D) با عرب بدوی 1400 سال پیش در یک سطح قرار میدید بله باید با زور شمشیر بیاریم مسلمونش کنیم چون خود صلاح خود چه میداند؟

ولی توجه داشته باشید که هم اکنون در سال 2010 زندگی میکنیم و ایشون یک مهندس تشریف دارند که حداقل 16 سال تحصیلات داره. تو جامعه بزرگ شده. انسانهای ریز و درشت زیادی رو دیده. ارتباطات گسترده ای داشته. همین الان اراده بکنه میتونه سه تا تفسیر از قرآن سرچ کنه بخونه. بخونه و بفهمه! همینطور از مسائل دیگه میتونه اطلاعات پیدا کنه. و به لحاظ عقلی هم ظاهرا :D سالمه. به نظرت این خودش صلاح خودشو نمیدونه؟

یعنی میخوای بگی این حامد با همه مقتضیاتی که عرض کردم با عربی که دنیاش در شتر و اسب و ... خلاصه شده بود یکیه؟ هر دو به یک اندازه نیاز به اسلام دارن؟

حامد بیکار بودی تو منم انداختی تو بحث؟ :w00:

Ariyayi @rchitect

عضو جدید
از نگاه کی ارزش قائل شدنو منی میگی
اگر به دینت ارزش قائل هستی آیا سعی بر اجرای کاملش هم داریی؟
وقتی به دینت ارزش گذاشتی که حرمتش رو نگهداری

خدا از حق خودش نسبت به بندش میگذره ولی از حق بنده نسبت به بنده دیگرش نمیگذره

mahgool

عضو جدید
تازه باید دقت داشته باشی که اقا حامد نگقته من چیزی رو قبول نداره گفته من چون زیاد درمورد اسلام نمیدونم نمی خوام ادعا کنم مسلمونم این واقعا خوبه و افرین داره چرا که الان همه این کار رو دارن میکنن و کور کورانه تقلید میکنند و درضمن زمانی که عرب ها پیامبر براشون صحبت میکرد و سعی میکرد اونها رو از اشتبا هات شون در بیاره میگفت بهشت جایی که نهر داره سبزه پرنده داره و وقتی عرب ها به ایران حمله کردن گفتن بیاین که بهشت اینجاست از بس که عربستان گرم و خشک سالی بوده من یک سوالی از شما داشتم شما میگی من مسلمونم و دین خدا دین اسلام ایا تک تک حرکات مسلمون های رو برسی کردی دنباله چراهاش رفتی ؟؟؟؟؟؟؟ من با اینکه کامل توی این دین نرفتم ولی هرچیزی که بهش برخوردم سعی کردم دنباله چراشم برم یکیش اینکه چرا همیشه مسلمون ها وقتی میخوان دعا کنن دستاشون میبرن بالا سراشون بالا میگیرن در صورتی که میگن خدا از رگه ادم هم به ادم نزدیک تره چرا اون بالا نگاه میکنن ؟؟؟؟؟؟؟ تا الان به این سوال فکر کردی ؟؟؟؟؟؟ اگر جوابشو میدونی بگو

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقادی به دین ندارم
اما آیا این به این معنیه که من خدا رو هم قبول ندارم؟؟؟

تمام تلاش من مفید بودن برای اجتماعم هست
من از عمق وجودم عاشق خدا هستم ولی نمیتونم خودم رو در قالب بادیانی که میشناسم قرار بدم
شاید اطلاعات من از ادیان محدوده که این اتفاق افتاده
اما آیا این طرز تفکر من باعث این میتونه بشه که من رو کافر خطاب کنند؟؟

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من

پروانه شمع رو قبول داره و عاشقش هست و برای یکی شدن با معشوق خودش رو میسوزونه

تو ادعا می کنی خدا رو قبول داری و عاشقشی ولی حاضر نیست مطابق گفتارش رفتار کنی؟

تا حالا مریدی رو دیدی که تابع مرادش نباشه؟

پس فقط ادعات میشه که خدا رو قبول و داری و خدایی هم داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروانه شمع رو قبول داره و عاشقش هست و برای یکی شدن با معشوق خودش رو میسوزونه

تو ادعا می کنی خدا رو قبول داری و عاشقشی ولی حاضر نیست مطابق گفتارش رفتار کنی؟

تا حالا مریدی رو دیدی که تابع مرادش نباشه؟

پس فقط ادعات میشه که خدا رو قبول و داری و خدایی هم داری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من از نوع پرستیدن خدا اینجا چیزی نگفتم.شما از کجا فهمیدی؟

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از نوع پرستیدن خدام اینجا چیزی نگفتم.شما از کجا فهمیدی؟

تو گفتی دین رو قبول ندارم

دین مگه چیه؟ دین برنامه کامل و جامع زندگی که خدا برای بنده ها قرار داده تا سریعتر و بهتر به کمال برسند درست مثل همون درسی هستش که مراد به مریدش میده

وقتی دین رو قبول نداری یعنی خدا رو قبول نداری

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز

دین مگه چیه؟ دین برنامه کامل و جامع زندگی که خدا برای بنده ها قرار داده تا سریعتر و بهتر به کمال برسند درست مثل همون درسی هستش که مراد به مریدش میده

اینکه کسی دین نداره رو شما تعیین نمیکنی
خدا با اون همه عظمتش قضاوت رو گذاشته واسه اون دنیا اون وقت آدما چطور به خودشون اجازه میدن قضاوت کنن در باره عشق و علاقه کسی درباره خدای خودش!!!!!!!!!!!!!!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما فقط تئوری چیزی رو یاد گرفتی و الان تکرار میکنی.از کجا مطمئنی که دین تو رو به کمالی که میخوای میرسونه؟

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه کسی دین نداره رو شما تعیین نمیکنی
خدا با اون همه عظمتش قضاوت رو گذاشته واسه اون دنیا اون وقت آدما چطور به خودشون اجازه میدن قضاوت کنن در باره عشق و علاقه کسی درباره خدای خودش!!!!!!!!!!!!!!!!

من گفتم که زننده تاپیک ادعای دین داری داره

شما میگی من عاشق فلانیم بعد بری کتکش بزنی آیا صداقت رو نشون میده در حرفات؟

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما از ته میزنی
کمی ملایمتر باش
انسان دارای فطرته- من هم مانند شما تعالیم مذهبی دیدم و در خانواده مذهبی زندگی میکنم
اما طی آموختن به تناقض رسیدم
من تلاش میکنم به خدا برسم ولی نه از راهی که پر از تناقضه
تکه ای از اسلام و تکه ای از ادیان دیگر که انسان رو به خوبی سوق میدن رو در خودم میپرورم
سعی میکنم کسی از دستم نرنجه

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما فقط تئوری چیزی رو یاد گرفتی و الان تکرار میکنی.از کجا مطمئنی که دین تو رو به کمالی که میخوای میرسونه؟

اصلا تئوری نیست من از وقتی آمدم دانشگاه تحقیق کردم و به عینه برام ثابت شده برنامه ی خدا کاملترین هستش کما اینکه همین به اصطلاح علمی که امثال شما ازش دم میزنند و بر دین ترجیح میدن خیلی از ارکان دین رو برای شما علم پرستا ثابت کردند حقانیتش رو

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم که زننده تاپیک ادعای دین داری داره

شما میگی من عاشق فلانیم بعد بری کتکش بزنی آیا صداقت رو نشون میده در حرفات؟
کسی همچین حرفی نزده
بهتره یه کم عاقلانه تر و عاشقانه تر به آدما نگاه کنیم.