من دیندار نیستم ولی آیا خدا هم ندارم؟؟؟؟

tinou

عضو جدید
خداي خوب خداي بد
خداي خوب و خداي بد بر بالاي كوه باهم روبه رو شدند.
خداي خوب گفت(( روزت بخير - برادر))
خداي بد پاسخي نداد.
خداي خوب گفت(( امروز سر دماغ نيستي.))
خداي بد گفت((نه-زيرا اين روزها غالبا مرا به جاي تو ميگيرند وبه نام تو ميخوانند وبا من چنان رفتار ميكنند كه انگار توام.اين مرا خوش نمd آيد))
خداي خوب گفت((ولي مراهم به جاي تو گرفته اند و به نام تو خوانده اند))
خداي بد به راه افتاد ورفت_ دشنام گويان به بلاهت انسان.

tinou

عضو جدید
زماني در شهر باستاني افكار دو مرد دانشمند زندگي ميكردند
كه باهم بد بودند ودانش يكديگر را به چيزي نميگرفتند.
زيرا يكي وجود خدايان را انكار ميكرد وديگري به آن اعتقاد داشت.
يك روز آن دو مرد يكديگر را در بازار ديدند
ودر ميان پيروان خود درباره وجود يا عدم وجود خدايان به جر و بحث پرداختند.
وپس از چند ساعت جدل از هم جدا شدند.
آن شب منكر خدايان به معبد رفت
و در برابر محراب خود را به خاك انداخت
واز خدايان التماس كرد كه گمراهي گذشته او را ببخشاييند.
در همان ساعت آن دانشمند ديگر
- آن كه به خدايان اعتقاد داشت-
كتابهاي مقدس خود را سوزاند
زيرا كه اعتقادش را از دست داده بود.

arta-e

عضو جدید
من اعتقادی به دین ندارم
اما آیا این به این معنیه که من خدا رو هم قبول ندارم؟؟؟

تمام تلاش من مفید بودن برای اجتماعم هست
من از عمق وجودم عاشق خدا هستم ولی نمیتونم خودم رو در قالب بادیانی که میشناسم قرار بدم
شاید اطلاعات من از ادیان محدوده که این اتفاق افتاده
اما آیا این طرز تفکر من باعث این میتونه بشه که من رو کافر خطاب کنند؟؟

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من
هیچ آداب و ترتیبی را مجوی هرچه می خواهد دل تنگت بگو

Sarp

مدیر بازنشسته
حامد راستش رو بگو بینم تو این دین تو لاس زدن با یه دختر چه حکمی داره ؟ :D

جدی پرسیدم هااااا

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببين عزيزم من اصلا شما رو مقياس نكردم و اصلا فكر نكن كه شما تنها كسي هستي كه به چنين حالتي دچاري ....
البته بايد بگم اين مشكلات در سنين نوجواني پيش مي ياد و چنين ديدگاهي در سن شما جاي نگراني داره..
ببين اصلا بحث اين نيست كه راه منو تو چيه ....من در حالت نوشتن اين جملات حالت خصمانه به خودم نگرفته بودم بلكه لبخند مي زدم!!!
شما در اصل دين نداريد درسته ولي اومديد و براي خودتون يه ايدئولوژي با استفاده از ذهن محدود خودتون(خب البته اگر قبول داريد شما هم يك انسان كاملا معمولي هستيد كاملا معمولي)
استنتاج كرديد ولي يه سوال حرف شما زيبا و دل فريبه ولي آيا شما تا به حال گنا هي نكرديد خب اگه به قول خودتون كرديد آيا همواره اينطور بوده كه خدا بياد و به شما عذاب دنيوش رو بلافاصله بده... خب اگه نده آيا شما اينطور برداشت مي كنيد كه بله كار من درست بوده خب اين جكي كه من مي گم ...
خدا ذهن ما رو محدود خلق كرده سخنان شما به خوبي نشون ميده كه شما در زندگي فقط به عقل اعتقاد داريد و هر چي اون از خدا به شما نشون بده و اون هر چي به شما بگه خب...اين ايدئولوژي شماست ...ايدئولوژي كه عقل گرايان از هزار سال پيش تا به امروز دارن مي رن و هر از چند گاهي در بعضي اماكن كه خود رو روشن فكر مي پندارن نمو پيدا مي كنه.

*نمي دونم اينو مي دونيد يا خير ولي در ادبيات بحث و مباحثه محكوم كردن طرف مقابل به پيش داوري شخصيتي يك نو فرار به جلو نخ نما شده است راه هاي جديدتر اون با يه سرچ به راحتي قابل يادگيري است كه البته اخلاقي نيست هست؟!

شما زبان تلخ و گزنده ای داری که من از شنیدنش لذت میبرم
نمیدونم شما در کودکی چه کشیدی که فکر میکنی همه در مقایسه با شما نخود مغز و ناقص هستن
خدا یک خداست/اما راهی که من میرم از راه شما سوا ست
من راهمو پیدا کردم و ادامه میدمش. امثال شما هم که ماها رو تکفیر میکنید زیاد دیدم اما منطق شما چیزی جز توهین به من نیست
من این توهین ها رو گوش میکنم ولی واقعا چیزی که باعث تفکر بشه درش پیدا نمیکنم
فکر نکنید با نیشتر زدن به اعتقادات کسی میتونید اون رو به راه خودتون بکشید/اینکار برای اطرافیان شما که تملق شما رو میگن و از روی کم عقلی پی شما راه افتادن شاید جواب بده
اما برای امثال من شما هیچ پاسخی ندارید از همین روست که فقط سعی در تحقیر من و بزرگ جلوه دادن عمل و راه خودتون دارید
شما تلاش میکنی هی به من فشار بیاری و بهم بگی خدایی که من و شماو همه بنده اون هستیم با اونی که شما میگی فرق داره
خدا از این تفکرات پوچ شما منزهه . شما برو خودتو پالایش کن
باقی پیشکش

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز به نظر من اینجور سوالارو نپرسی بهتره چووون هیچکس عقلش بیشتر از تو نیس ما همه ادمیم خدا نیازی به واسطه نداره هرجی خودت فکر میکنی درسته همون و انجام بده

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقادی به دین ندارم

من از عمق وجودم عاشق خدا هستم ولی نمیتونم خودم رو در قالب بادیانی که میشناسم قرار بدم

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من
ایزن.....

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد جان! این خدا رو کی بهت داده؟
غیر از اینه که خدا رو همه این ادیان به تو دادن؟
پس چطور چیزی یا کسیو که خدا رو بهت داده قبول نداری و خدا رو قبول داری؟؟؟؟؟
کسی خدا رو بمن نداده
خدا من و به خودم برگردوند
خدا فقط در دین نیست/ در کالبد جهان مشهوده
من چشم باز میکنم خدا رو میبینم / گوش تیز میکنم خدا رو میشنوم
لمسش میکنم
اگر بتونم شکرشو بجا بیارم بندشم اگه نه که شرمندشم

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز به نظر من اینجور سوالارو نپرسی بهتره چووون هیچکس عقلش بیشتر از تو نیس ما همه ادمیم خدا نیازی به واسطه نداره هرجی خودت فکر میکنی درسته همون و انجام بده
نمیدونم چرا ولی دوس دارم بزنمت:surprised:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
پيشاپيش از گزنده بودن كلامم عذر مي خواهم!!!
ميشه بگيد شما كدوم خدا رو قبول داريد ...كدوم خدا گفته شما براي مردم مفيد باش ولي خب هر كاري خواستي بكب تو آزادي خيانت كني ولي به عنوان متخصص هزاران بيمار رو نجات بدي....(اين يه مثال بود البته!)
بر خلاف حرف شما كه معتقدي با خودت صادقي ...خب اين بيشتر به يك جوك خنده دار شبيه كه البته خيلي هم تكراريه....
شما دوست داري هر كاري دلت مي خواد انجام بدي و خدايي مي خواي كه هر كاري مي كني بگه آفرين چه پسر گلي!!!
خب اينو به جز والده مكرمتون هيچ كس بهتون نخواهد گفت حتي همسرتون!!!
خداي من كه يكتاست و آفريننده ي كا ئنات و زمين و زمان است راه درست و خطا رو با دين هاي متعدد آسماني به من نشان داده ...
خب مي دونيد شما چرا دين دوست نداريد ...خب خيلي واضحه....چون چيزايي ميگن كه شما دوست نداريد ولي وقتي شما فقط به خدا قبول داشته باشيد خب احتمالا مي گيد خب من اگه كار بدي كنم مي زنه پس كله ام ...كه خب چون چنين نمي كنه پس من فقط خدا رو قبول دارم!!!!!!!!!
عزیزم من خیلی دوست دارم ولی میخوام جفت پا بزنم تو ذوقت ناراحت نشیا!!!!چی باعث شده فک کنی بیشتر از بقیه میدونی؟؟؟چی باعث شده حامدو کافر بدونی مگه خدایی؟

scorpio20

عضو جدید
شما زبان تلخ و گزنده ای داری که من از شنیدنش لذت میبرم
نمیدونم شما در کودکی چه کشیدی که فکر میکنی همه در مقایسه با شما نخود مغز و ناقص هستن
خدا یک خداست/اما راهی که من میرم از راه شما سوا ست
من راهمو پیدا کردم و ادامه میدمش. امثال شما هم که ماها رو تکفیر میکنید زیاد دیدم اما منطق شما چیزی جز توهین به من نیست
من این توهین ها رو گوش میکنم ولی واقعا چیزی که باعث تفکر بشه درش پیدا نمیکنم
فکر نکنید با نیشتر زدن به اعتقادات کسی میتونید اون رو به راه خودتون بکشید/اینکار برای اطرافیان شما که تملق شما رو میگن و از روی کم عقلی پی شما راه افتادن شاید جواب بده
اما برای امثال من شما هیچ پاسخی ندارید از همین روست که فقط سعی در تحقیر من و بزرگ جلوه دادن عمل و راه خودتون دارید
شما تلاش میکنی هی به من فشار بیاری و بهم بگی خدایی که من و شماو همه بنده اون هستیم با اونی که شما میگی فرق داره
خدا از این تفکرات پوچ شما منزهه . شما برو خودتو پالایش کن
باقی پیشکش

من هم از مباحثه با شما لذت مي برم چرا چون شما در به انحراف كشوندن بحث به غايت استاديد..
ببينيد من از سخنان نا به جا و ناسنجيده شما ناراحت نشدم بلكه كماكان لبخند ميزنم...
من شما رو نخود مغز نمي پندارم خب بحث با يه نخود مغز چه فايده اي داره!!!!!
من نمي خوام شما رو به راه خودم بكشونم شما كه از پيشداوري بيزاري مگه راه منو مي دوني ....
چرا فكر مي كني هر كس كه نظرش حتي به صورت جزئي با تو متفاوته با تو دشمنه ... نه عزيزم تو دوست مني من نماينده هيچ خراب شده اي نيستم....
نمي دونم شايد چون ديدي يه نفر اينقدر براي خودت و براي تايپك و اعتقادات ارزش قائله كه حاظره از وقتش كه براي هر كسي اهميت داره بزنه و جوابي مفصل و در حد وسعش علمي بده تعجب كردي شايد من هم با يك شكلك خنده مي تونستم شما رو شاد كنم به هر حال شما به هيچ يك از سوالات و مباحث من جواب ندادي و فقط به ناسزاگويي پرداختي من با تو جه به پستايي كه شما در تايپك هاي مختلف زده بوديد من احترام خاصي براي شم قائل بودم شايد اشتباه مي كردم....

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
يادت باشه كه هست (خدا ودينش)-كم نياري- پيداش كن تعبير درستو:gol:

دقیقا خدا هست و راه ما هم معلوم
دین خدا وسیله است برای شناخت خدا
اسلام و مسیحیت همشون یک مفهومن
مهم چیز دیگریست
مقصود تویی کعبه و بت خانه بهانه

scorpio20

عضو جدید
عزیزم من خیلی دوست دارم ولی میخوام جفت پا بزنم تو ذوقت ناراحت نشیا!!!!چی باعث شده فک کنی بیشتر از بقیه میدونی؟؟؟چی باعث شده حامدو کافر بدونی مگه خدایی؟
من كسي رو كافر مي دونم يا خدااااا!!!!!
بابا ما كجا گفتيم از همه بيشتر مي دونيم ..باشه....قبول...
حامد جان حكم ورق بازي كردن تو آيين شما چيه داداش بريم يه دست بزنيم صفا كنيم!!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک چرا میخوای اینجا اسپم کنی؟
بجون تو اینیکی جدیه ها
من که همون اول گفتم سوالم جدیه !

لاس زدن هم یه مثال بود
تو میتونی جاش هر لذتی که انسان رو از خود بیخود میکنه بذاری
مثل رابطه جنسی که تو اسلام بهش نامشروع میگن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم از مباحثه با شما لذت مي برم چرا چون شما در به انحراف كشوندن بحث به غايت استاديد..
ببينيد من از سخنان نا به جا و ناسنجيده شما ناراحت نشدم بلكه كماكان لبخند ميزنم...
من شما رو نخود مغز نمي پندارم خب بحث با يه نخود مغز چه فايده اي داره!!!!!
من نمي خوام شما رو به راه خودم بكشونم شما كه از پيشداوري بيزاري مگه راه منو مي دوني ....
چرا فكر مي كني هر كس كه نظرش حتي به صورت جزئي با تو متفاوته با تو دشمنه ... نه عزيزم تو دوست مني من نماينده هيچ خراب شده اي نيستم....
نمي دونم شايد چون ديدي يه نفر اينقدر براي خودت و براي تايپك و اعتقادات ارزش قائله كه حاظره از وقتش كه براي هر كسي اهميت داره بزنه و جوابي مفصل و در حد وسعش علمي بده تعجب كردي شايد من هم با يك شكلك خنده مي تونستم شما رو شاد كنم به هر حال شما به هيچ يك از سوالات و مباحث من جواب ندادي و فقط به ناسزاگويي پرداختي من با تو جه به پستايي كه شما در تايپك هاي مختلف زده بوديد من احترام خاصي براي شم قائل بودم شايد اشتباه مي كردم....

اگر بدونم لبخندهای شما از چه بابته منهم تکلیفم معلومه

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كسي رو كافر مي دونم يا خدااااا!!!!!
بابا ما كجا گفتيم از همه بيشتر مي دونيم ..باشه....قبول...
حامد جان حكم ورق بازي كردن تو آيين شما چيه داداش بريم يه دست بزنيم صفا كنيم!!!!

راه من خودشو پابند این نمیکنه که ورق بازی کنم یا نه
لاس بزنم یا نه
حکم برای کسی صادر کنم یا نه
من خودمو از این مهلکه بیرون ببرم هنر کردم
شما که استادی حکم بزن

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که همون اول گفتم سوالم جدیه !

لاس زدن هم یه مثال بود
تو میتونی جاش هر لذتی که انسان رو از خود بیخود میکنه بذاری
مثل رابطه جنسی که تو اسلام بهش نامشروع میگن

تو وجدان داری؟
روح میدونی چیه؟
ای تو روحت بابک ولمون کن تو رو خدا

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اعتقادی به دین ندارم

من آزادم
خدای من در همین نزدیکیست
نزدیک تر از تو به من
کافرکسی است که خداراقبول ندارد.شماظاهراازاین موضوع ناراحت هستیدکه دین یکسری خطوط قرمزداردکه باعث محدودیت می شود.حال اگراین خطوط قرمزبه نفع خودانسان باشدچطور؟من فکرمی کنم اگرمی خواهیداین موضوع راحل کنیدبحث های دینی رامطالعه بفرمایید،اگرسوالی نقدی داریددرسایت های مذهبی سوالات خودرابپرسید،پاسخگویانی هستندکه به سوالات شماجواب می دهند.بایدتحقیق مفصلی دراین زمینه داشت.
بنظر من ، دین تلقی و دریافت انسان از خداست ! حال این انسان عیسی باشد یا محمد یا شما !
خدا حقیقتی است واجب الوجود و غیر قابل انکار !
حال هر انسانی بر اساس معرفت شخصی خودش به راههایی برای فهمیدن این حقیقت پی برده است ، مرتاض هندی یک جور ، بودائی و مسلمان هم یک جور !

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
کافرکسی است که خداراقبول ندارد.شماظاهراازاین موضوع ناراحت هستیدکه دین یکسری خطوط قرمزداردکه باعث محدودیت می شود.حال اگراین خطوط قرمزبه نفع خودانسان باشدچطور؟من فکرمی کنم اگرمی خواهیداین موضوع راحل کنیدبحث های دینی رامطالعه بفرمایید،اگرسوالی نقدی داریددرسایت های مذهبی سوالات خودرابپرسید،پاسخگویانی هستندکه به سوالات شماجواب می دهند.بایدتحقیق مفصلی دراین زمینه داشت.
بنظر من ، دین تلقی و دریافت انسان از خداست ! حال این انسان عیسی باشد یا محمد یا شما !
خدا حقیقتی است واجب الوجود و غیر قابل انکار !
حال هر انسانی بر اساس معرفت شخصی خودش به راههایی برای فهمیدن این حقیقت پی برده است ، مرتاض هندی یک جور ، بودائی و مسلمان هم یک جور !

نمیدونم چرا نمیتونم موضعم رو به شما توضیح بدم
من با خدا مشکلی ندارم
من راهم جداست

scorpio20

عضو جدید
راه من خودشو پابند این نمیکنه که ورق بازی کنم یا نه
لاس بزنم یا نه
حکم برای کسی صادر کنم یا نه
من خودمو از این مهلکه بیرون ببرم هنر کردم
شما که استادی حکم بزن
راستي بايد ببخشي اينجا همه به ما گفتن تو خودتو عقل كل مي دوني ولي يكي نگفت كي هي مي گه راه من ....تو راه من فلان مي كنن ...تو راه من فلان كار رو نمي كننن!!!
درود بر يوزارسيف صغير فرستاده خدا!!!!

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستي بايد ببخشي اينجا همه به ما گفتن تو خودتو عقل كل مي دوني ولي يكي نگفت كي هي مي گه راه من ....تو راه من فلان مي كنن ...تو راه من فلان كار رو نمي كننن!!!
درود بر يوزارسيف صغير فرستاده خدا!!!!

حق با شماست
هیچم / از دوستان عذر میخوام و از شما هم