سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
یه مثلی هست که میگن
گذر پوست به دباغ خونه می افته!!!
خب حالا نقل ماست!
آقا من هر کاری که می کنم کروم روی سیستمم نصب نمیشه!
یعنی قبلا نصب بود! اما پاک شد!حالا هرکاری که می کنم نصب نمیشه.
در ضمن پیامی هم نمیده! یعنی روی فایل exe که کلیک می کنم اصلا پیامی نمیاد.
به نظر شما مشکل چیه؟
با سلام،
با WinRar گزینه ی Extract رو انتخاب کنید و فایل اجرایی رو از اونجا انتخاب کنید!

takmemar

عضو جدید
با سلام به همه!
بچه ها من یه پاورپوینت دارم که میخوام با WinRAR کاهش حجمش بدم!
میشه یکی کمکم کنه؟!

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام به همه!
بچه ها من یه پاورپوینت دارم که میخوام با WinRAR کاهش حجمش بدم!
میشه یکی کمکم کنه؟!

برای فشرده كردن یك فایل ابتدا به محلی كه فایل مورد نظرتان در آن جا قرار دارد بروید و سپس دكمه Add از نوار دكمه ها را كلیك كنید ؛
تا پنجره Archive Name ظاهر شود.
1- با كلیك كردن بر روی كلید brows محلی را كه می خواهید فایل فشرده در آن قرار گیرد تعیین نمایید.
2- در كادر Archive Name یك نام برای فایل فشرده ای كه می خواهید ایجاد كنید انتخاب و تایپ كنید
(به صورت "rar.نام مورد نظر" یا "Zip.نام مورد نظر" با توجه به كادر Archive Format)
* در قسمت پایین پنجره گزینه هایی وجود دارد كه با انتخاب آن می توانید تنظیماتی برای فایل فشرده انجام دهید. به طور مثال در قسمت Archiving Options با انتخاب گزینه Create SFX archive یك فایل فشرده با پسوند exe ایجاد نمایید یا با انتخاب گزینه Delete files after archiving فایلی اصلی را كه از روی آن فشرده سازی كردید پاك كنید.
3- بعد از انجام تنظیمات مورد نظرتان بر روی دكمه OK كلیك نمایید تا فایل فشرده ایجاد شود.

آینا

عضو جدید
نمیدونم کدوم تنظیم رو تغییر دادم

نمیدونم کدوم تنظیم رو تغییر دادم

سلام

میخواستم قابلیت کیبوردمو در تنظیمات بیشتر کنم که دیگه با موس کار نکنم......ولی فکر کنم خرابتر شد

چون الان اصلا کلیدهای اعداد سمت راست کیبورد کار نمیکنهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.png

نمیدونم کدوم تیک رو گذاشتم و یا برداشتم؟!!

اگه راهنماییم کنیدممنون میشم.

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میخواستم قابلیت کیبوردمو در تنظیمات بیشتر کنم که دیگه با موس کار نکنم......ولی فکر کنم خرابتر شد

چون الان اصلا کلیدهای اعداد سمت راست کیبورد کار نمیکنهhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.png

نمیدونم کدوم تیک رو گذاشتم و یا برداشتم؟!!

اگه راهنماییم کنیدممنون میشم.

دکمه num lock بالای اعداد سمت راست را فشار دهید

رضاکلاته

عضو جدید
آقا رضا برنامهWinr ar زياد نميتونه فايل هاي ويدوئويي رو تا اين حد كاهش حجم بده . و واقعا برام خيلي عجيب بود اين گفته شما . :eek:
lسلام دوست عزیز من نگفتم کهWinr ar<این کاروکرده میگم باچه نرمافزاری وچطوری این هم عکسهای مربوط به فایلی که دانلود کردم فایل فشرده حدود 1گیگ وباز شده ش5گیگ444.JPG0.jpg

reza2011

عضو جدید
رضا جان خب دقت كن ببين چي ميگم داداش : :)

من رفتم سايت ميهن دانلود و مورد شما رو پيدا كردم .اين فايل يك فيلم 3 بعدي با كيفيت بسيار بالا هست . خب من كاملا درست گفتم . سايت اومده فايل ويدئويي شما رو با برنامه
WINRAR فشرده و سپس به بخش هاي 1 گيگابايتي تقسيم كرده . اين عكس رو ببين :

بنابر اين شما 1 گيگ دانلود نكردي كه .. شما 5 بخش 1 گيگابايتي دانلود كردي به اضافه يك بخش 360 مگابايتي . موقع اكستراكت كردن برنامه WINRAR تمام بخش ها رو مجدد در كنار هم قرار ميده تا فايل اصلي ساخته و باز بشه . معمولا سايت هاي دانلود فايلهاي حجيم رو بخش بخش ميكنند تا دانلود با سهولت بيشتر و مشكلات كمتر انجام بشه .

براي اينكه بتوني يك فايل رو با برنامه WINRAR بخش بخش كني و سپس فشرده كني ابتدا فايلت رو انتخاب كن و سپس روش كليك راست كرده و گزينه Add to archive ... رو انتخاب كن . فايل ما در اين مثال يك فايل ويدويي به اسم AVSEQUO01..DAT ميباشد . مطابق شكل زير عمل كن :

حال در بخش Split to volume كه با فلش قرمز نشان داده شده , عدد مورد نظر براي هر بخش كه مورد نظرت هست رو با واحد بايت وارد كن . فرض كن من ميخواستم اين فايل به بخش هاي 392 مگابايتي تقسيم بشه پس در اين بخش عدد 392 رو دو بار در عدد 1024 تقسيم ميكنم تا عدد حاصله به واحد بايت تبديل شود . پس 392 مگابايت ميشود معادل 411041792 بايت . پس اين عدد رو در بخش نشان داده شده بافلش قرمز رنگ قرار بده و سپس كليد OK رو بزن . برنامه شروع ميكنه به فشردن و همزمان تقسيم كردن فايلها .

براي خود من خيلي جالب بود كه فايل ويدئويي من با حجم 792 مگابايت رو بعد از اين عمل تونست به 2 فايل 392 مگابايتي و 26 مگابايتي يعني جمعا 418 مگابايت تبديل كنه و حدود 374 مگابايت از حجمش هم كاسته شد . خب اين نشون ميده كه برنامه WINRAR در ارتباط با بعضي فايلهاي ويئويي عمل فشرده كردن رو خيلي خوب انجام ميده . ولي اين در مورد همه پسوندها ويدويي صدق نميكنه .

آینا

عضو جدید
سوالی از آینا: از کجا در حال تغییر تنظیمات کیبوردتون بودید؟
سلام

در این قسمت بودم Control Panel\Ease of Access\Ease of Access Center\Make the keyboard easier to use

نمیدونم کدوم تیک رو برداشتم یا گذاشتم؟؟؟!!!

آخرین ویرایش:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

تمام تیک های این قسمت را بردار به جز تیک قسمت: torn on toggle key by holding down the NUM LOCK key for 5 second

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

میخوام یه فایل word رو به pdf تبدیل کنم.یه نرم افزار ساده بهم معرفی کنید. البته تو اینترنت گشتم خیلی زیاد بودند . یکی دو تا دانلود کردم ولی مشکل داشتند...

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

میخوام یه فایل word رو به pdf تبدیل کنم.یه نرم افزار ساده بهم معرفی کنید. البته تو اینترنت گشت خیلی زیاد بودند . یکی دو تا دانلود کردم ولی مشکل داشتند...

سلام :
این افزونه خود مایکروسافته!
لینک

takmemar

عضو جدید
برای فشرده كردن یك فایل ابتدا به محلی كه فایل مورد نظرتان در آن جا قرار دارد بروید و سپس دكمه Add از نوار دكمه ها را كلیك كنید ؛
تا پنجره Archive Name ظاهر شود.
1- با كلیك كردن بر روی كلید brows محلی را كه می خواهید فایل فشرده در آن قرار گیرد تعیین نمایید.
2- در كادر Archive Name یك نام برای فایل فشرده ای كه می خواهید ایجاد كنید انتخاب و تایپ كنید
(به صورت "rar.نام مورد نظر" یا "Zip.نام مورد نظر" با توجه به كادر Archive Format)
* در قسمت پایین پنجره گزینه هایی وجود دارد كه با انتخاب آن می توانید تنظیماتی برای فایل فشرده انجام دهید. به طور مثال در قسمت Archiving Options با انتخاب گزینه Create SFX archive یك فایل فشرده با پسوند exe ایجاد نمایید یا با انتخاب گزینه Delete files after archiving فایلی اصلی را كه از روی آن فشرده سازی كردید پاك كنید.
3- بعد از انجام تنظیمات مورد نظرتان بر روی دكمه OK كلیك نمایید تا فایل فشرده ایجاد شود.
ممنون از جواب کاملی که بهم دادین!!
فقط میشه یه چیز دیگه ام بپرسم؟!
راه دیگه ای هم واسه فشرده کردن فایلها وجود داره؟ آخه WinRAR خیلی هم کاهش حجم نمیده!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
براي خود من خيلي جالب بود كه فايل ويدئويي من با حجم 792 مگابايت رو بعد از اين عمل تونست به 2 فايل 392 مگابايتي و 26 مگابايتي يعني جمعا 418 مگابايت تبديل كنه و حدود 374 مگابايت از حجمش هم كاسته شد . خب اين نشون ميده كه برنامه WINRAR در ارتباط با بعضي فايلهاي ويئويي عمل فشرده كردن رو خيلي خوب انجام ميده . ولي اين در مورد همه پسوندها ويدويي صدق نميكنه .
فایلهای avi بالای صد برابر هم با وینرر فشرده میشن !

Sarp

مدیر بازنشسته
ممنون از جواب کاملی که بهم دادین!!
فقط میشه یه چیز دیگه ام بپرسم؟!
راه دیگه ای هم واسه فشرده کردن فایلها وجود داره؟ آخه WinRAR خیلی هم کاهش حجم نمیده!!!
برنامه kgb
البته نیاز به رم و cpu بالایی داره و مدت زمان فشرده سازی و اکسترکتش هم با توجه به تنظیمات ، بالاست

takmemar

عضو جدید
برنامه kgb
البته نیاز به رم و cpu بالایی داره و مدت زمان فشرده سازی و اکسترکتش هم با توجه به تنظیمات ، بالاست
شما این برنامه رو دارین؟
به نظرتون تو لپتاپ من جواب میده؟
cpu= core i 5
ram= 4

Abolfazl.B

عضو جدید
با سلام.
یکی از دوستام چند تا فیلم موبایل و چند تا عکس موبایل رو با nero تو یه سی دی رایت کرده .عکسها رو دی وی دی پلیر خانگی نشون میده ولی وقتی میخواهیم اونا رو که تو پوشه segment رفتند تو کامپیوتر ببینیم با نرم افزارهای مشاهده عکس که نمیشه ولی با kmplayer یه لحظه تصویر دیده میشه و دیگه دیده نمیشه.چیکار باید کرد.دو تا از فایلها رو هم پیوست میکنم.
http://www.mediafire.com/download.php?ys73b218c34u9ba
http://www.mediafire.com/download.php?6dgsoedg2drj6wj

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلاااااااااام!!:)
کسی windows 8 اورجینال سراغ نداره؟ واسه لپ تاپم میخوام

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با سلام.
یکی از دوستام چند تا فیلم موبایل و چند تا عکس موبایل رو با nero تو یه سی دی رایت کرده .عکسها رو دی وی دی پلیر خانگی نشون میده ولی وقتی میخواهیم اونا رو که تو پوشه segment رفتند تو کامپیوتر ببینیم با نرم افزارهای مشاهده عکس که نمیشه ولی با kmplayer یه لحظه تصویر دیده میشه و دیگه دیده نمیشه.چیکار باید کرد.دو تا از فایلها رو هم پیوست میکنم.
http://www.mediafire.com/download.php?ys73b218c34u9ba
http://www.mediafire.com/download.php?6dgsoedg2drj6wj
این فایل هایی که پیوست کردی مشکلش چیه؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااام!!:)
کسی windows 8 اورجینال سراغ نداره؟ واسه لپ تاپم میخوام

با سلام
دوست عزیز ویندوز 8 نسخه Developer Preview برای تست کاربران بر روی سرور مایکروسافت قرار دارد و به صورت رایگان قابل دانلود است .
نسخه اصلی آن احتمالا پایان سال 2012 وارد بازار می شود .
با تشکر - سیستم 32

reza2011

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز ویندوز 8 نسخه Developer Preview برای تست کاربران بر روی سرور مایکروسافت قرار دارد و به صورت رایگان قابل دانلود است .
با تشکر - سیستم 32

دوست گرانقدر جناب shoonist من يك سئوال از شما دارم و ميخوام بدونم واقعا لازمه كه از ويندوز xp به ويندوز 7 و 8 اسباب كشي كنيم ؟

آيا تغييرات از نظر سرعت و كيفيت در اين ويندوزهاي جديد نسبت به ويندوز ايكس پي مشاهده ميكنيد يا خير ؟

آيا فقط رابط هاي گرافيكي جذاب تر تفاوت عمده اين ويندوزهاي بعد از ايكس پي هست ؟ عمده ترين و اصلي ترين تفاوت در كجاست ؟

بسيار ازت ممنونم دوست عزيزم .

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با سلام
با تشکر - سیستم 32
آخه اون مفتی ها که حال نمیده!! پر عیب و ایراده
تازشم من 6ماه پیش شنیدم اول 2012 به بازار میاد.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
دوست گرانقدر جناب shoonist من يك سئوال از شما دارم و ميخوام بدونم واقعا لازمه كه از ويندوز xp به ويندوز 7 و 8 اسباب كشي كنيم ؟

آيا تغييرات از نظر سرعت و كيفيت در اين ويندوزهاي جديد نسبت به ويندوز ايكس پي مشاهده ميكنيد يا خير ؟

آيا فقط رابط هاي گرافيكي جذاب تر تفاوت عمده اين ويندوزهاي بعد از ايكس پي هست ؟ عمده ترين و اصلي ترين تفاوت در كجاست ؟

بسيار ازت ممنونم دوست عزيزم .
راستشو بخای بنظر من حتما باید چیزهای جدید امتحان کرد. من خودم در روز گاهی تا 11ساعت با کامپیوتر ور میرم و الان رو لپ تاپم ویندوز 7 دارم رو pc ویندوز xp. بعد از اینکه اینهمه سال با کامپیوتر کار کردم واقعا کار با 7 واسم لذت بخش تره چه از نظر زیبایی و چه از نظر راحتی و امکانات. حالا دیگه کاری با امنیت و غیره نداریم. کلا اینو میگم که وقتی من این همه ساعت چشممو میکوبم به مانیتور اگه از محیط کارم لذت نبرم خسته میشم و درست کار نمیکنم. xp دیگه خیلی خسته کننده شده. وقتی انقدر از 7 راضیم, وقتی میشنوم 8 کامل تر و بهتره پس خیلی دوست دارم داشته باشمش!! تازه اگه phytom بلد بودم که دیگه linux نصب میکردم و اونجور که میخواستم درستش میکردم

saber13

عضو جدید
در بعضی از سی دی های صوتی ,رفایلهای صوتی به صورت شورت کات هستند و با حجم یک کیلو بایت هستند و قابل کپی شدن نیستند, علت چیست؟ و چگونه میتوان اطلاعات را کپی کرد البته بدون ایمیج گرفتن.

بالا