سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

armid

عضو جدید
از راهنمايي هاتون ممنون. فكر ميكنم اين سري مشكلم حل بشه.;)

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام به همه بچه ها
کسی بلد پرینتر شارژ کنه ؟؟؟
مدل canon
سلام
من بلدم
البته hp دارم اونو شارژ می کنم. فکر می کنم اچ پی و کانن مثل هم هستند.
چه مشکلی دارین؟؟؟ فکر کنم بتونم حل کنم ;)

گل پسر

عضو جدید
سلام به دوستان گل
جوهر افشانه
می خواستم بدونم بعد از ریختن جوهر
کار خاصی باید انجام داد.
ممنون

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان گل
جوهر افشانه
کار خاصی باید انجام داد.
ممنون
یه نکته رو اول گوشزد کنم : سوالت رو جای نامربوطی مطرح کردی
اگه توی تالار مهندسی کامپیوتر مطرح میکردی ، متخصصان زیادی به تورت میخوردن
(اینجا هم مدیران خطرناکی مثل نوشین و مارال داره ، یه وقت دیدی منفیمون دادن :whistle: )

-----
بعد از اینکه جوهر رو پر کردی یه مکش هم بزنی بد نیست (وسیله مکش توی اون جعبه Refill باید باشه )
یه توصیه : نذار که بین چاپ هات با پرینتر جوهر افشانت بیش از دو روز زمان بیفته وگرنه کارتریجت خراب میشه و حداقل 30 هزار تومن بیاد برای هر کارتریج پیاده بشی

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
یه نکته رو اول گوشزد کنم : سوالت رو جای نامربوطی مطرح کردی
اگه توی تالار مهندسی کامپیوتر مطرح میکردی ، متخصصان زیادی به تورت میخوردن
(اینجا هم مدیران خطرناکی مثل نوشین و مارال داره ، یه وقت دیدی منفیمون دادن :whistle: )

-----
بعد از اینکه جوهر رو پر کردی یه مکش هم بزنی بد نیست (وسیله مکش توی اون جعبه Refill باید باشه )
یه توصیه : نذار که بین چاپ هات با پرینتر جوهر افشانت بیش از دو روز زمان بیفته وگرنه کارتریجت خراب میشه و حداقل 30 هزار تومن بیاد برای هر کارتریج پیاده بشی
مهندسی کامپیوتر چه ربطی با شارژ پرینتر داره :D:D:D، ما که کارمون همش با پرینتره بیشتر بلدیم :thumbsup2:
(اینو واسه این گفتم که جا به جا نشه ;)، البته حقیقتی هم بود )
اشکان جان هزینه کارتریج 20 تومنه نه 30 تومن :surprised:
سلام به دوستان گل
جوهر افشانه
کار خاصی باید انجام داد.
ممنون
اسمش هواگیری هست. اگه هوا گیری نکنی اصلا کارتریجت کار نمی کنه. (کاملا ضروریه ) اگه یک کیت شارژ بخری توش داره. یک بار کیت را بگیر و وقتی جوهرش تموم شد، فقط جوهر بخر نه کیت
کاملا موافقم که حداقل هفته ای 2 صفحه با رنگی و سیاه سفیدت پرینت بگیر که خشک نشن. الان کارتریج رنگی من بیشتر از 6 ماهه که خشک شده و من زورم میاد یک جدید بگیرم..فعلا از سیاه سفیدش استفاده می کنم. ولی به آخر ترم که برسه مجبورم برم رنگی را بگیرم :confused:

گل پسر

عضو جدید
ممنونم از تمام بروبچ معمار گل گلاب
نه من مصرفم بالاس کم کمش هفته ای 5 برگ می زنم تمام رنگی خیالی نیست ;)

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
مهندسی کامپیوتر چه ربطی با شارژ پرینتر داره :D:D:D، ما که کارمون همش با پرینتره بیشتر بلدیم :thumbsup2:
(اینو واسه این گفتم که جا به جا نشه ;)، البته حقیقتی هم بود )
اشکان جان هزینه کارتریج 20 تومنه نه 30 تومن :surprised:

اسمش هواگیری هست. اگه هوا گیری نکنی اصلا کارتریجت کار نمی کنه. (کاملا ضروریه ) اگه یک کیت شارژ بخری توش داره. یک بار کیت را بگیر و وقتی جوهرش تموم شد، فقط جوهر بخر نه کیت
کاملا موافقم که حداقل هفته ای 2 صفحه با رنگی و سیاه سفیدت پرینت بگیر که خشک نشن. الان کارتریج رنگی من بیشتر از 6 ماهه که خشک شده و من زورم میاد یک جدید بگیرم..فعلا از سیاه سفیدش استفاده می کنم. ولی به آخر ترم که برسه مجبورم برم رنگی را بگیرم :confused:
والا من فکر میکردم که پرینتر توی زیر مجموعه کامپیوتر حساب میشه :question:
دقیقشو بخوای تو شهر ما قیمتش 27 تومنه (hp اصل)
البته این قیمت مربوط به حدود بهمن 86 است
حداقل هفته ای 2 تا برای جوهر اصله که تو کارتریج هست ، اگه جوهر خودت داخلش ریختی نذار بیش از دو روز بیکار بمونه که خراب میشه
تازه هر هفته حداقل یه پرینت با ماکزیمم کیفیت بگیر که تمام سوراخ های کارتریج فعال بشه

free4cad

عضو جدید
مشکل من دقیقا اینه که من هر پلان رو تو یه فایل رسم کردم . حالا میخوام اولا هوشونو اگه بشه بدون تغییر در لایه هاشون بیارو تو یه فایل. ثانیا موقه چاپ زیر هرکدوم مشخصات نقشه در یک بلوک(جدول) چاپ شه. این دومی رو میکن با Layuot باید انجام داد ولی نیدونم چجوری !!!!!!!!!!!!

ببين .. فهميدم مشكلت چيه .. ميتوني هر گروه از تصاويرتو كه داري نگه داري بقيه رو كات كني .. وقتي كه كات كردي اون نقشه هايي كه مونده رو سيو اس كن .. كنترل+شيفت + S و با يك نام ديگه سيو كن .. حالا برگرد به صفحه و اونايي رو كه كات كردي PASTE كن ... و به ترتيب هي بردار SAVE كن و دوباره سري نقشه هاي بعدي .. اينطوري همه لايه هات هم ميمونه .. امتيازم بده:d:gol::w34:

CHEK

عضو جدید
درمورد آموزش اسکیس مطلب بزارین چون من تازه می خوام یاد بگیرم واگه توصیه ای دارین بگین.ممنون

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز برای اسکیس بخش مخصوصی داریم که میتونید به اونجا برید مطالب آموزشی زیادی داره ، اما در مورد توصیه من آخه شناختی نسبت به شما ندارم که بخوام نکته ی خاصی بگم فقط اینو میدونم که همه چیز با تلاش و پشتکار جلو میره و به ثمر میرسه:smile:

• Like
واکنش ها: nino

aair

عضو جدید
چند تا سوال در مورد اتوکد

چند تا سوال در مورد اتوکد

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم ...
1-من میخوام اطلاعات یکسری از سلول های اکسل یا اکسس رو بتونم بصورت خود کار در یک بخش از نقشه کدم وارد کنم یهعنی مثلا یکسری مشخصات رو بره از سلول B5 یه جدول اکسل بخونه و داخل اون بخش بنویسه
امکانش هست اصلا؟ اگر هست چطوری؟
2- کسی از دوستان مبدل فونت shiraz.shx رو داره؟
من هم با یه سری نقشه های NCC این مشکلو دارم کسی راه حلی برای تبدیل shiraz .shx به naskh داره؟
ممنون یا علی

sadra86

عضو جدید
draw/table/from a data link/creat a new Excel link/brows for a file
در صورتیکه فایل اکسل را معرفی کنید و انرا ثبت کنید جدول اکسل در نمایشگر ظاهر می شود که لینک به فایل اصلی است و با هر بار تغییر فایل اصلی، از شما آپدیت فایل کد (در هنگام کار با آن)پرسیده خواهد شد که با تایید آن، کار شما به روز می شود.
موفق باشید

• Like
واکنش ها: aair

aair

عضو جدید
ممنون
در مورد سوال دوم و سوم کسی اطلاعی داره؟

کسی از دوستان لینک دانلود واسه ObjectARX for AutoCAD 2008 داره؟
یا علی

sansz

عضو جدید
سلام
پلا ن از چندتا هتل پنچ ستاره را برام اگه تونستی پست کن .هزینه پست رو برات میفرستم .

ghale_rostam

عضو جدید
جناب مدیر محترم میشه به من یاد بدی چطوری عکس بزارم شاید خیلی کمکتون کنم

Art land

عضو جدید
سلام آرمید جان من تازه سوالتو دیدم.نمی دونم جوابم بدردت بخوره یا نه...
شما برای اینکه نقشه هایت را یک جا جمع کنی دوستان جواب کاملی دادند ولی برای دادن خطوط نازک بهترین راه استفاده از لایه است به این صورت که هر کدوم از خطوط دارای لایه مشخص باشه (مانند پنجره یا در یا مبلمان و...)بعد هنکام پرینت برای این لایه ها از داخل تنظیمات منوکروم ضخامت تعیین کنی.

SAEED682

عضو جدید
با درود بر شما.
اگه آدرس ایمیل تون بدین یه فایل براتون ارسال میکنم که به روش لی اوت تهیه شده.

design

عضو جدید
باز کردن فایل تصویری در محیط اتوکد

باز کردن فایل تصویری در محیط اتوکد

سلام
چه طور میشه فایل تصویری را در محیط اتوکد 2007 باز کرد؟

sara_shishebore

عضو جدید
کد

کد

می شه به این سوال ها جواب بدین؟

راندو کردن درکد چطوریه

شیت بندی در کدوچیدمان کارها درکد

کمی هم راجع به پرسپکتیو درمحیط 3بعدی

بالا