سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

jey_jey

عضو جدید

jey_jey

عضو جدید
کارهای اتودی اول ترممه با sketch up -v-reyگرفتم .تنظیماتش خیلی راحتر ازmax .v-rey

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
jey jey aziz tabrik migam be nazare man ke movafagh boodi,rasti bebakhshid ke farsi naneveshtam in come khodam nist va farsi nadare;)

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
ts chand rooze dige ye learning dar ekhtiaretun gharar midam ke betuni tanzimate behtari dashte bashi,felan:cool:

hani_0t

عضو جدید
با سلام
اسم کامل این نرم افزار همینه؟؟ sketch up
لینک دانلودشو هم دارید؟؟
حجمش چقدره؟:D
محیط کارش مثل max , cad , archi cad یا کال یه چیزه دیگست؟
ممنون میشم یکم اطلاعات در موردش بدید:smile:
موفق باشید

nino

مدیر بازنشسته
jey-jey جان مرسي خيلي خوب شده ;)
آبجكت هات خيلي جالب هستن . درختاش مخصوصان از كجا آوردي ؟ ;)

nino

مدیر بازنشسته
با سلام
اسم کامل این نرم افزار همینه؟؟ sketch up
لینک دانلودشو هم دارید؟؟
حجمش چقدره؟:D
محیط کارش مثل max , cad , archi cad یا کال یه چیزه دیگست؟
ممنون میشم یکم اطلاعات در موردش بدید:smile:
موفق باشید

بله sketch up 6
يه سر به اين تاپيك بزن ;)
Sketch Up 6 (آموزش )

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
خوب فکر کنم دیگه وقتشه اینجارو راه بندازم.صحبت من در مورد مجموعه نرم افزارهایی هست که در معماری کاربرد دارند.اول در مورد اسم و ترتیب یادگیری این برنامه ها صحبت میکنیم و بعد سراغ آموزش تک تکشون میریم .

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
AUTO CAD

اولین و پرکاربردترین نرم افزار که در طراحی به یک معمار کمک رسانی میکنه نرم افزار AUTO CAD که مخفف AUTO COMPUTER AIDED DESIGN هست.این نرم افزار به 2 بخش 2 بعدی و 3 بعدی تقسیم بندی میشه. هر کدام از این بخشها خودش شامل بخشهایی مانند (DRAWING)(ترسیم) ، (EDITING)(ویرایش ترسیمات) هستش.به نظر میرسه یک معمار با توجه به نیازش، با فراگیری حدود 100 (COMMAND)(دستور) از این نرم افزار ، جوابگوی تمام نیازهای خودش بتونه باشه ، حدود 70 مورد از این دستورات مربوط به بخش 2 بعدی و مابقی مربوط به بخش 3 بعدی میشه . یک معمار در عصر حا ضر با فراگیری کد 2 بعدی توانایی ترسیم پلان ، نما ، مقطع و تمامی نقشه های مورد نیاز کارفرما ، شهرداری ،پیمانکار و ...در فاز 1 و 2 را دارد .
تاقبل از ورژن 2008 کد بخش 3 بعدی بیشتر به صورت پلی ارتباطی جهت 3 بعدی کردن موضوعات 2 بعدی و انتقال آنها به نرم افزاری مثل MAX بود ولی کمپانی AUTO DESK که صاحب امتیاز نرم افزار cad و max هستش به نظر میرسه سیاستی مبنی بر این داره که کاربر کد دیگه نیازی به نرم افزار دیگه ای نداشته باشه و تمام نیازها یا بخش عمده ایشو داخل خود نرم افزار بر طرف کنه ،( آخه اونور آب مثل اینجا بی قانون نیست و هر چیزی ارزش واقعی خودشو داره) ، گر چه در اول راه به نظر میرسه .سعی میکنم توی 3 ماه آموزش CAD رو بگم ، البته ترجیح میدادم همه یکجا جمع میشدیم چونکه راحت تر و بهتر میشد کار کرد ( قابل توجه مدیران محترم تالار : این تبلیغ نبود چون کلاس اگه باشه مجانی ) .
در اینجا برای نمونه یک فایل 2 بعدی (نقشه شهرداری ) و یک فایل 3 بعدی ( توپوگرافی) برای آشنایی بیشتر قرار میدم http://rapidshare.com/files/90345815/SHAHR_DARI.zip.html
http://rapidshare.com/files/90348777/3D-TOPOGRAPHY.zip.html

nino

مدیر بازنشسته
نینو جان با rapidshare بلدی کار کنی؟
÷یمان جان دانلوذش کردم نرم افزارx-frag بود که سه بعدی سازه
منظورم این بود که مینوشتی این چی هستی که گذاشتی برای دانلود;)

ممنون رئیس البته من تازه کارم .درخت هارو ازmax اوردم
جی جی جان خیلی خوب شده . جالبه آبجکتهای خیلی خوبی بودن . دیگه وقتش برم کلاس مکس :(

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
اینا یکسری عکس که من بهش میگم کار درست ، با max درست شده ، گذاشتم با اون کار sketchup که گفتی یه مقایسه بکنی

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
یه خبر دیکه تا چند روز دیکه چندتا کار خودی از sketchup میذارم در حد benz;)

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
از اونجا که آموزش به صورت کتبی سخت و به طور مطلوبش غیر ممکنه توی همین سایت با یک روش جدید از آموزش cad شروع میکنم فقط یک ماه و نیم کل کد 2 و 3 بعدی:cool:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من یه سوال داشتم .
من یه خونه ای رو تو 3d کار کردم (اولین تجربم بود) حالا میخوام رندر کنم که همه جا سیاه می شه:surprised: علت چیه؟ هر چی تنظیمات رو دستکاری می کنم فرقی نمی کنه:razz:

nino

مدیر بازنشسته
با سلام
من یه سوال داشتم .
من یه خونه ای رو تو 3d کار کردم (اولین تجربم بود) حالا میخوام رندر کنم که همه جا سیاه می شه:surprised: علت چیه؟ هر چی تنظیمات رو دستکاری می کنم فرقی نمی کنه:razz:
سیمین جان تو مکس ؟
خوب باید نور بهش بدی
البته احتمالا :redface:

nino

مدیر بازنشسته

اینا یکسری عکس که من بهش میگم کار درست ، با max درست شده ، گذاشتم با اون کار sketchup که گفتی یه مقایسه بکنی

پیمان جان یه pdfبود ، خوب راستش خیلی حرفه ای بودن . موضوع اینکه که خیلی حرفه ای بودن . کس که اونطوری کار میکنه خیلی تجربه داره و زمان زیادی میبره

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین جان تو مکس ؟
خوب باید نور بهش بدی
البته احتمالا :redface:
نه رئیس جونم . تو اتوکد 2008 . نور داره . اما رندرش درست حسابی از آب در نمی آد. تنظیمات رندر رو خوب بلد نیستم . دیوونه ام کرده :confused::cry::wallbash:

بالا