سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

nino

مدیر بازنشسته
نه رئیس جونم . تو اتوکد 2008 . نور داره . اما رندرش درست حسابی از آب در نمی آد. تنظیمات رندر رو خوب بلد نیستم . دیوونه ام کرده :confused::cry::wallbash:
اوه ، من 2008 کار نمی کنم . بذار بچه هایی که کار میکنن بیان شاید بلد باشن :redface:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
OK ، شما از نور خود برنامه استفاده میکنی یا نور براش تعریف کردی ؟ اگه کارتو بذاری میتونیم بهتر در موردش صحبت کنیم:smile:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
نینو جان نظرت در مورد این چیه ؟

nino

مدیر بازنشسته
نینو جان نظرت در مورد این چیه ؟

very well
کار خودت هست ؟
البته قبول کردم که max از skuقویتره و حرفه ای تر ولی میدونم که تو کشورای دیگه خیلی استفاده میشه و اینجا هنوز جا نیوفتاده شاید چون هنوز نقص داره

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
ولی نینو جان به نظر من الان دیگه جا افتاده ، راستی از تعریفت ممنون:smile:

armansaberi

عضو جدید
با سلام
من یه سوال داشتم .
من یه خونه ای رو تو 3d کار کردم (اولین تجربم بود) حالا میخوام رندر کنم که همه جا سیاه می شه:surprised: علت چیه؟ هر چی تنظیمات رو دستکاری می کنم فرقی نمی کنه:razz:

اگر از نور استفاده کردین و سیاه میشه نورتون شدتش کم است یا جایی گذاشتین که به قسمتی که میخواین رندر بگیرید نور نمیرسه یا سایه شو فعال کردین که سایه میشه.

اگر نور نذاشتین تو کار ممکنه اگه واقعا بار اولتونه که رندر میگیرید اصلا اون نمایی که باید رندر بگیرید نمیگیرید مثلا بجای نمای دوربین یا پرسپکتیو نمای تاپ رو رندر میگیرید .

یا شاید از یه رندری استفاده میکنی که متریال های شما رو نمی شناسه و سیاه میشه.

تا دیده نشه نمیشه قضاوت کرد.
تمام نور ها رو پاک کن و بعد P رو بزنین و بعد render کنید.

morteza79

عضو جدید
اگر ممکن است کمی در مورد Vray در نرم افزار max و اینکه تنطیمات اوم در کدام قسمت برنامه است توضیح بدید.

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر از نور استفاده کردین و سیاه میشه نورتون شدتش کم است یا جایی گذاشتین که به قسمتی که میخواین رندر بگیرید نور نمیرسه یا سایه شو فعال کردین که سایه میشه.

اگر نور نذاشتین تو کار ممکنه اگه واقعا بار اولتونه که رندر میگیرید اصلا اون نمایی که باید رندر بگیرید نمیگیرید مثلا بجای نمای دوربین یا پرسپکتیو نمای تاپ رو رندر میگیرید .

یا شاید از یه رندری استفاده میکنی که متریال های شما رو نمی شناسه و سیاه میشه.

تا دیده نشه نمیشه قضاوت کرد.
تمام نور ها رو پاک کن و بعد P رو بزنین و بعد render کنید.

OK ، شما از نور خود برنامه استفاده میکنی یا نور براش تعریف کردی ؟ اگه کارتو بذاری میتونیم بهتر در موردش صحبت کنیم:smile:

سالام سیمین جان ، شما منظورت 3D MAX هستش یا بخش 3D نرم افزار CAD?:smile:

اوه ، من 2008 کار نمی کنم . بذار بچه هایی که کار میکنن بیان شاید بلد باشن :redface:

مرسی عزیزان . واقعا از همتون ممنونم مشکل نور حل شد .......................یه مشکل دیگه پیش اومد اگه نتونستم حلش کنم عکس کارم رو می ذارم . من این کار رو تو کد 2008 انجام داده بودم نه تو مکس . البته بعدا بردم تو مکس رندر کردم . اما باز رندر کد مشکل داره :confused:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سلام مرتضیای عزیز شما اول از همه باید vray رو نصب و فعال کنید ، اگه ندارینش بگین من share میکنمش بعد از اون این مسیر رو به ترتیب طی کنید 1- دکمه ی F10 کیبوردو بزنید(یا از بخش rendering گزینه ی render رو فعال کنید 2-بوسیله ی scroller به پایین صفحه ی ظاهر شده برید و بعد صفحه ی assign render رو با pick کردن روی اون باز کنید 3-جلوی گزینه ی production در صفحه ی جدید یه دکمه وجود داره اون رو فشار بدید. 4- صفحه ی choose rendere بازمیشه در این صفحه روی گزینه ی VRAY برید و PICK کنید تا به رنگ آبی در بیاد 5- حالا دکمه ی OK را بزنید به این ترتیب شما VRAY رو فعال کردین و تمامی رندرهای شما تحت VRAY خواهد بود.:smile:

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
سیمین عزیز نگفتی از چه نوری استفاده میکنی ولی احتمال میدم اگه از نور DEFAULT استفاده میکنی زاویه دیدت مناسب نباشه و اگه خودت نور گذاشتی Z نورت کم باشه یه چک بکن خبرشو بده:smile:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیمین عزیز نگفتی از چه نوری استفاده میکنی ولی احتمال میدم اگه از نور DEFAULT استفاده میکنی زاویه دیدت مناسب نباشه و اگه خودت نور گذاشتی Z نورت کم باشه یه چک بکن خبرشو بده:smile:
سلام مرسی از لطفت . اولش که نورم فعال نبود . بعد که فعال کردم شدتش کم بود که زیادش کردم الانم که:confused:...............:(همه رو نشون می ده اما فقط کرم و سیاه . متریالم چک کردم مشخصه . نمی دونم چی مشکل داره که یه تصویر مبهم ازش می ده . امروز اگه تونستم عکسشو می ذارم . بازم ممنونم:)

morteza79

عضو جدید
سلام مرتضیای عزیز شما اول از همه باید vray رو نصب و فعال کنید ، اگه ندارینش بگین من share میکنمش بعد از اون این مسیر رو به ترتیب طی کنید 1- دکمه ی F10 کیبوردو بزنید(یا از بخش rendering گزینه ی render رو فعال کنید 2-بوسیله ی scroller به پایین صفحه ی ظاهر شده برید و بعد صفحه ی assign render رو با pick کردن روی اون باز کنید 3-جلوی گزینه ی production در صفحه ی جدید یه دکمه وجود داره اون رو فشار بدید. 4- صفحه ی choose rendere بازمیشه در این صفحه روی گزینه ی VRAY برید و PICK کنید تا به رنگ آبی در بیاد 5- حالا دکمه ی OK را بزنید به این ترتیب شما VRAY رو فعال کردین و تمامی رندرهای شما تحت VRAY خواهد بود.:smile:
سلام پیمان جان.ممنون از اینکه پاسخ سوالم را دادی تشکر.
اگر چه می دانم باعث زحمتت می شود ولی اگر برات مقدور است share کنی ممنونت می شم.بازم از راهنماییت تشکر میکنم.

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
این چه حرفی مرتضای عزیز ما اومدیم اینجا که به هم کمک کنیم مگه نه؟:smile:عزیز جان فقط بگو کدوم ورژن مکس رو داری که من بدونم چیو بهت بدم ،چون vray هم همزمان با ارتقاع برنامه ارتقاع پیدا میکنه

m i s

عضو
سوال

سوال

:)سلام دوستان كسي با نرم افزارChief Architect آشنائي دارد؟

memar-86

عضو جدید
نه خيلي زياد :razz:
ولي تازه شروع كردم ;)
البته كتاب يا مرجع خاصي ندارم خودم دارم باهاش ور ميرم:cool:

morteza79

عضو جدید
این چه حرفی مرتضای عزیز ما اومدیم اینجا که به هم کمک کنیم مگه نه؟:smile:عزیز جان فقط بگو کدوم ورژن مکس رو داری که من بدونم چیو بهت بدم ،چون vray هم همزمان با ارتقاع برنامه ارتقاع پیدا میکنه
از لطفت ممنونم. من ماکس 7 رو دارم.تشکر.

memar-86

عضو جدید
شرمنده ارش جان اشتباه شده :redface:
من انقدر سريع پستتو خوندم فكر كردم برنامه archicad ميگي:confused:
ولي اون برنامه كه معرفي كردي قبلا اسمشو شنيده بودم به زودي امارشو در ميارم;)
در ضمن فينگليش ممنوع:razz:

scarlett

عضو جدید
کلاس آرشیکد

کلاس آرشیکد

دوستان کسی کلاس آرشیکد خوب سراغ داره تو تهران

peyman kamaly

کاربر بیش فعال
میبینم که 2 روز نبودمو صفحه ی من اومده این پایین مایینا :razz: به زودی روباره میچسبه به طاق :smile:

بالا