درود بر شیراز ومردمانش

simpatico4949

عضو جدید
مرسی حاجی ،‌بازم مرام تو این شیرازیا که اصلا تحویل نمیگیرن :cool:

بیا اینم یه کاسه سالاد شیرازی!!!!;);)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه نمونش:داشتیم با بچه ها عکس مینداختیم . مرده با زن و دخترش رد شده به ماتیکه میندازه...تازه زنش هر هر میخنده
این یه نمونه از خانواده شیرازی وای به حال پسرای مجردش

ممنون از اینکه ظرفیت ما رو در حد جلبک فرض کردی...فکر نمیکنم دیگه راه رفتن توی خیابوناشم ظرفیت بخواد...فکر نمیکردم عکس انداختن اونم واسه جایی مثل شیراز که به عکس انداختن بازدید کننده ها باید عادت داشته باشن ظرفیت بخواد..آدرس دادنشونو که دیگه نگو..بسه یا بازم از ظرفیت زیاد اونا و جنبه کم خودمون بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

راستش منم پارسال شیراز بودم چیزای جالبی ندیدم فقط میتونم بگم آدم خوب و بد همه جا پیدا میشه :smile:

موافقم
خوب و بد همه‌جا پیدا می‌شه ولی سطح اجتماعی یه سری از مردم مخصوصن توی شیراز و بعضی از شهرهای استان بوشهر خیلی خیلی پایینه !!

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم
خوب و بد همه‌جا پیدا می‌شه ولی سطح اجتماعی یه سری از مردم مخصوصن توی شیراز و بعضی از شهرهای استان بوشهر خیلی خیلی پایینه !!
از کجا میدونی مخصوصا تو شیراز پایینه؟
یادتون باشه ت
و جاهای توریستی شیراز معمولا خود شیرازیا حضور ندارن
پس احتمال زیادی داره اون شخص مال یه
جای دیگه بوده

• Like
واکنش ها: sh85

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یادتون باشه ت
و جاهای توریستی شیراز معمولا خود شیرازیا حضور ندارن
پس احتمال زیادی داره اون شخص مال یه
جای دیگه بوده

ببخشین :gol:
بهتر بگم، سطح فرهنگ احتماعی در جنوب کشور نسبت به سایر شهرهای دیگه پایینه ولی این درصدی بیان می‌شه !!
و خود مردم جنوب کشور هم خوبی‌هایی داره که دیگر شهرها ندارن و بدی‌هایی هم دارن ...

ولی کلن بگم، خوب و بد همه‌جا پیدا می‌شه

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهتر بگم، سطح فرهنگ احتماعی در جنوب کشور نسبت به سایر شهرهای دیگه پایینه ولی این درصدی بیان می‌شه !!
و خود مردم جنوب کشور هم خوبی‌هایی داره که دیگر شهرها ندارن و بدی‌هایی هم دارن ...

بازم درست نیست
فرهنگ اجتماعی یعنی چی؟
هر قومیتی برای خودش فرهنگی داره که بقیه قومیتها اون فرهنگ رو ندارن یا کمتر دارن
پس همه چیز نسبیه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم درست نیست
فرهنگ اجتماعی یعنی چی؟
هر قومیتی برای خودش فرهنگی داره که بقیه قومیتها اون فرهنگ رو ندارن یا کمتر دارن
پس همه چیز نسبیه

از بحث دور نشیم

ولی خوب فرهنگ اجتماعی یه چیز ثابته و تقریبن فراگیره

فرهنگ قومی و عادت‌های قومی با فرهنگ اجتماعی فرق داره
البته این نظر من و به نظر من فرهنگ اجتماعی نسبی نیست ! ( اونجا که در مورد نسبیت این موضوع حرف زدم منظورم این بود که درصد‌های زیادی از مردم هم هستن که خیلی خیلی فرهنگ احتماعیشون بالاس و جایگاه ویژه‌ای دارن - توی جنوب کشور - ) ولی عده‌ای هم متاسفانه بدلیل فاصله طبقاتی و سطح تعلیمات و البته تلاش کم خودشون نتونستن این فاصله رو کم کنن !

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم

از بحث دور نشیم

البته این نظر من و به نظر من فرهنگ اجتماعی نسبی نیست ! ( اونجا که در مورد نسبیت این موضوع حرف زدم منظورم این بود که درصد‌های زیادی از مردم هم هستن که خیلی خیلی فرهنگ احتماعیشون بالاس و جایگاه ویژه‌ای دارن - توی جنوب کشور - ) ولی عده‌ای هم متاسفانه بدلیل فاصله طبقاتی و سطح تعلیمات و البته تلاش کم خودشون نتونستن این فاصله رو کم کنن !
:mad::mad::mad:
:razz:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید یکی از دلایلی که فکر می کنند مردم جنوب از لحاظ سطح فرهنگی پایین ترند همان ذهنیت اشتباهی باشه که دارند ...البته بنا به دلایلی از جمله کمتر هزینه کردن و خیلی از محرومیت ها ی مثلا نبود مکان های فرهنگی ...سرزمین جنوبی کشور (شیراز نمی گم ) عقب ماندگی های دارد ..اما تفاوت انقد نیس که قابل گفتن باشه

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از بحث دور نشیم

من نمیدونم شما چه تجربه ای از جنوب کشور و شیراز داشتید که اینجور موضع میگیرید سطح طبقاتی توی شیراز فکر نکنم خیلی با جاهای دیگه فرق داشته باشه
و من نمیدونم شما چه اصراری به کلی گویی دارید .... اگه خاطرتون باشه یه مرتبه دیگه هم از رفتار پسرها ابراز شرم کردید که یه مقدار بحث شد

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا به دلیل پشتوانه فرهنگی غنی که از گذشته به جامونده از خیلی از جهات مردم جنوب بخصوص هم استانی هایم نامبر وان هم هستند ..مثلا سادگی و صداقت و یک رنگی ..

ELAHE.R

عضو جدید
یادتون باشه تو جاهای توریستی شیراز معمولا خود شیرازیا حضور ندارن
پس احتمال زیادی داره اون شخص مال یه جای دیگه بوده
محض اطلاع شما ، ما برای یه کار علمی یعنی برداشت از خونه های شیرازی رفته بودیم شیراز و اصلا هم این اتفاقاتی که میگم مربوط به جاهای توریستی اون نیست

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
محض اطلاع شما ، ما برای یه کار علمی یعنی برداشت از خونه های شیرازی رفته بودیم شیراز و اصلا هم این اتفاقاتی که میگم مربوط به جاهای توریستی اون نیست

چی می خواستید بردارید ...؟ ها ..:que::surprised::confused:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب پس بازم قضیه روشنه .... اگه شما رفتی بافت سنتی رو برداشت کنی .... این بافت تو تمام شهر ها آدمای خاصی داره که ربطی به شیراز نداره و شما نمیتونی به شیراز قضیه رو مربوط کنی
ضمنا یادت باشه برخورد یک نفر دلیل بر قضاوت برای ه
مه ی آدمای یکجا نیست

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
راستش قصد نداشتم وارد بحثتون بشم ولی فقط یک نکته به ذهنم رسید که گفتم شاید ارزش گفتن داشته باشه
به نظرم قیاس کردن رفتار انسان ها مثل ماجرای اون فیل و افراد نابینا می مونه که هر کدوم یه قسمت از فیل را لمس کرده بودن و یه توصیفی برای خودشون از فیل می کردن در صورتی که هیچ یک نیز تعریف کامل و درستی نبود و لی به صورت نمونه ای از کل قابل قبول بود

هر کدوم از ما به شهر های مختلفی رفتیم و مسلما با یه سفر نمی شه گفت که کل فرهنگ یه مردم را درک کردیم و بگیم حق همونی هست که من می گم !!!
این که یه نفر به کسی تیکه بندازه و یا به یه نفر خیلی خوش بگذره هیچ کدوم دلیل بر خوبی و یا بدی مردم یه منطقه نیست

به نظرم کلا بحث تاپیک کلا منحرف شده و بهتره همون بحث را ادامه بدیم و نه به زیر سوال بردن و بحث های برتری قومی قبیله ای که هیچ نتیجه ای جز دلخوری نداره
در آخر ببخشید اگر پر حرفی کردم انشالله که همه موفق باشیم
یا حق ...:gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید یکی از دلایلی که فکر می کنند مردم جنوب از لحاظ سطح فرهنگی پایین ترند همان ذهنیت اشتباهی باشه که دارند ...البته بنا به دلایلی از جمله کمتر هزینه کردن و خیلی از محرومیت ها ی مثلا نبود مکان های فرهنگی ...سرزمین جنوبی کشور (شیراز نمی گم ) عقب ماندگی های دارد ..اما تفاوت انقد نیس که قابل گفتن باشه

اینو قبول دارم اما برای 40 درصد مردم استان بوشهر
خوب منم تقصیر رو همش گردن مردم ننداختم ...

من نمیدونم شما چه تجربه ای از جنوب کشور و شیراز داشتید که اینجور موضع میگیرید سطح طبقاتی توی شیراز فکر نکنم خیلی با جاهای دیگه فرق داشته باشه
و من نمیدونم شما چه اصراری به کلی گویی دارید .... اگه خاطرتون باشه یه مرتبه دیگه هم از رفتار پسرها ابراز شرم کردید که یه مقدار بحث شد

خودم پسرم و بوشهریم

اتفاقا به دلیل پشتوانه فرهنگی غنی که از گذشته به جامونده از خیلی از جهات مردم جنوب بخصوص هم استانی هایم نامبر وان هم هستند ..مثلا سادگی و صداقت و یک رنگی ..

این رو برای 50 درصد مردم استان بوشهر قبول دارم

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
راستش قصد نداشتم وارد بحثتون بشم ولی فقط یک نکته به ذهنم رسید که گفتم شاید ارزش گفتن داشته باشه
به نظرم قیاس کردن رفتار انسان ها مثل ماجرای اون فیل و افراد نابینا می مونه که هر کدوم یه قسمت از فیل را لمس کرده بودن و یه توصیفی برای خودشون از فیل می کردن در صورتی که هیچ یک نیز تعریف کامل و درستی نبود و لی به صورت نمونه ای از کل قابل قبول بود

هر کدوم از ما به شهر های مختلفی رفتیم و مسلما با یه سفر نمی شه گفت که کل فرهنگ یه مردم را درک کردیم و بگیم حق همونی هست که من می گم !!!
این که یه نفر به کسی تیکه بندازه و یا به یه نفر خیلی خوش بگذره هیچ کدوم دلیل بر خوبی و یا بدی مردم یه منطقه نیست

به نظرم کلا بحث تاپیک کلا منحرف شده و بهتره همون بحث را ادامه بدیم و نه به زیر سوال بردن و بحث های برتری قومی قبیله ای که هیچ نتیجه ای جز دلخوری نداره
در آخر ببخشید اگر پر حرفی کردم انشالله که همه موفق باشیم
یا حق ...:gol:

کجا تازه داشتیم فیض میبردیم ...اونم کیلو کیلو ;):gol:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آرش جان، قبل‌ها با عده‌ای از هم بچه‌ها که راستش من خیلیاشون رو نمی‌شناختم رفتیم مسافرت
25 نفری شدیم
اون موقع‌ها خیلی با فلق ( مدیریت تالار اسلام‌ ) که خودشون هم در استان ما زندگی می‌کنند در مورد نوع رفتار مردم این استان مخصوصن روستاهاش بحث کردیم و خوب یه نتیجه کلی رسیدیم فکر کنم
عقیده من بر اینه که مطالعه مردم خیلی پایین اومده ( این برای تمامی مردم این کشوره ) ولی در شهر‌های بزرگ به دلیل اینکه بزرگه و خوب منفعت‌های زیادی داره زیاد به چشم نمیاد ولی در یه روستای کوچیک، برای افرادی که از مطالعه بی‌بهره هستند، خیلی به چشم میاد

تاکید می‌کنم من این انتقادم رو برای همه‌ی مردم نمی‌دونم بلکه تنها درصد خاصی از اونها اینگونه هستند و البته همون‌ افراد هم خوبی‌هایی دارند که خیلی‌ها ندارند

و بیان می‌کنم، منم از جنس همین مردم هستم

( من قصد توهین به هیچ‌کس رو ندارم ) :gol:

• Like
واکنش ها: sh85

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو قبول دارم اما برای 40 درصد مردم استان بوشهر
خوب منم تقصیر رو همش گردن مردم ننداختم ...

خودم پسرم و بوشهریم

این رو برای 50 درصد مردم استان بوشهر قبول دارم

آخرش چند درصد؟:biggrin::biggrin::biggrin:

ELAHE.R

عضو جدید
خب پس بازم قضیه روشنه .... اگه شما رفتی بافت سنتی رو برداشت کنی .... این بافت تو تمام شهر ها آدمای خاصی داره که ربطی به شیراز نداره و شما نمیتونی به شیراز قضیه رو مربوط کنی
ضمنا یادت باشه برخورد یک نفر دلیل بر قضاوت برای همه ی آدمای یکجا نیست
من نمیدونم شاید شما درست بگین ولی شما یه پسرین هیچ وقت یه تجربه ای که یه دختر از یه فضا داره رو ندارین
بعدشم ببخشین ما رو که با هواپیما نبردن بذارن توی اون خونه ها بالاخره یه کم تو شیراز گشتیم بعد از 12 ساعت توی راه بودن حداقل حافظیه که رفتیم.یه فالوده که خوردیم