درود بر شیراز ومردمانش

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز

هریک از شما حتی اگر برای یک بار به شیراز رفته باشید بدون شک خواهید دید هر اسم هر هتل مسافر خانه فروشگاه های تجاری و ...
به نام های زیبای پاسارگاد ،تخت جمشید ، داریوش ، هما ، کورش و... نامگذاری شده

کاری که در ابتدا به چشم نمی اید اما اگر با
دیگر شهر های توریست پذیر مقایسه ساده ای شود پی خواهیم برد که روح ایرانی ومیهن پرستی در شیراز بیشتر از هر شهر دیگری موج می زند ...
....
و این حاکی از علاقه شدید شیرازی ها به ایران و وطن پرستی است مردمی چنان دلیر که اجازه ازیادها زدودن تخت جمشید و مقبره کورش را به هیچ غیر ایرانی نمی دهند
....

ELAHE.R

عضو جدید
هریک از شما حتی اگر برای یک بار به شیراز رفته باشید بدون شک خواهید دید هر اسم هر هتل مسافر خانه فروشگاه های تجاری و ...
به نام های زیبای پاسارگاد ،تخت جمشید ، داریوش ، هما ، کورش و... نامگذاری شده

کاری که در ابتدا به چشم نمی اید اما اگر با دیگر شهر های توریست پذیر مقایسه ساده ای شود پی خواهیم برد که روح ایرانی ومیهن پرستی در شیراز بیشتر از هر شهر دیگری موج می زند ...
....
و این حاکی از علاقه شدید شیرازی ها به ایران و وطن پرستی است مردمی چنان دلیر که اجازه ازیاد بردن تخت جمشید و مقبره کورش را به هیچ غیر ایرانی نمی دهند ....
والا ما که هفته پیش شیراز بودیم....آخه چی بگم کاش که به جای روح ایرانی و میهن پرستی یه ذره فرهنگ اجتماعیشون بالا می بردن

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم همين حس رو ما آذري زبونها نسبت به سرزمينمون داريم فقط اين حس مختص شيرازيها نيستOK

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا ما که هفته پیش شیراز بودیم....آخه چی بگم کاش که به جای روح ایرانی و میهن پرستی یه ذره فرهنگ اجتماعیشون بالا می بردن

اتفاقا فرهنگ مهمان نوازی شیرازی ها زبانزده ...

البته فراموش نکن هرکس همونقدر میبینه که ظرفیتش رو داره

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيزم همين حس رو ما آذري زبونها نسبت به سرزمينمون داريم فقط اين حس مختص شيرازيها نيستOK

اما شیرازی ها این حس و بیشتر نشون میدن ..کاری که خیلی از شهرهای دیگه نمی کنند ...اینو تو عقاید و دید گاهاشون هم میشه دید

ELAHE.R

عضو جدید
مگه چی دیدی؟؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟؟
یه نمونش:داشتیم با بچه ها عکس مینداختیم . مرده با زن و دخترش رد شده به ماتیکه میندازه...تازه زنش هر هر میخنده
این یه نمونه از خانواده شیرازی وای به حال پسرای مجردش

اتفاقا فرهنگ مهمان نوازی شیرازی ها زبانزده ...

البته فراموش نکن هرکس همونقدر میبینه که ظرفیتش رو داره
ممنون از اینکه ظرفیت ما رو در حد جلبک فرض کردی...فکر نمیکنم دیگه راه رفتن توی خیابوناشم ظرفیت بخواد...فکر نمیکردم عکس انداختن اونم واسه جایی مثل شیراز که به عکس انداختن بازدید کننده ها باید عادت داشته باشن ظرفیت بخواد..آدرس دادنشونو که دیگه نگو..بسه یا بازم از ظرفیت زیاد اونا و جنبه کم خودمون بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از اینکه ظرفیت ما رو در حد جلبک فرض کردی...فکر نمیکنم دیگه راه رفتن توی خیابوناشم ظرفیت بخواد...فکر نمیکردم عکس انداختن اونم واسه جایی مثل شیراز که به عکس انداختن بازدید کننده ها باید عادت داشته باشن ظرفیت بخواد..آدرس دادنشونو که دیگه نگو..بسه یا بازم از ظرفیت زیاد اونا و جنبه کم خودمون بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:

راستش منم پارسال شیراز بودم چیزای جالبی ندیدم فقط میتونم بگم آدم خوب و بد همه جا پیدا میشه :smile:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا پس این سالاد شیرازی من چی شد؟؟؟؟؟ :w00:

ELAHE.R

عضو جدید
راستش منم پارسال شیراز بودم چیزای جالبی ندیدم فقط میتونم بگم آدم خوب و بد همه جا پیدا میشه :smile:
آره خب همه جا پیدا میشه ولی من از شهری مثل شیراز به قول دوستمون با روح ایرانی چنین چیزی و توقع نداشتم
آدم باید به داشته های الانش افتخار کنه نه به گذشته ای که خودش هیچ سهمی در اون نداشته

IranianWay

عضو جدید
شوربختانه در این موردی که شما فرمودید تا حدودی درسته
یک تصادف ساده بشه چنان راننده هاش می پرن بیرون برای دعوا که خدا میدونه.
البته الان بهتر شده
من شیرازی نیستم. ولی نسبت به شهرهای دیگه یکمی عقب تر هست.
مثلا خیلی جاها مراعات همدیگه رو نمیکنن.
اصولا آدم های آرام و پر انرژی کم داره.
اون جریان اسم مکان ها شهر های دیگه دقت نکردم ولی بد نیست خوبه.
مثلا پشت یک مینی بوس دیدم زده بودن "بیاد کوروش بزرگ"

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نمونش:داشتیم با بچه ها عکس مینداختیم . مرده با زن و دخترش رد شده به ماتیکه میندازه...تازه زنش هر هر میخنده
این یه نمونه از خانواده شیرازی وای به حال پسرای مجردش

الهه خانم من کی حرفی از جلبک زدم نکنه خودت درمورد مردو شیراز خدای ناکرده ...بزارن نگم .
خیلی بد اگه اینطور فکر می کنی ...اینها که گفتی هیچ کودمش نمی تونه دلیل بی فرهنگی مردمی باشه که نه فقط تو شیراز توی تمام ایران دلخور دلگیر از اوضاع نابسامان کشورشون و خودشون هم هزارتا درگیری دارن

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اما شیرازی ها این حس و بیشتر نشون میدن ..کاری که خیلی از شهرهای دیگه نمی کنند ...اینو تو عقاید و دید گاهاشون هم میشه دید
شیراز ما چویمون داره ... اهلش به تو ایمون داره
حفظش بکن ... نیذو بچام ... نیذو بچام یا شاچراغ

شیرازیا ر دوشته باش .... هووی اونا ر دوشته باش
ببه ی ببم ... بووی
بووم ... کاکوی کاکام ... یاشاچراغ

ELAHE.R

عضو جدید
البته اشتباه برداشت نشه من نمیگم نباید به گذشته افتخار کرد...میگم نباید فقطبه گذشته افتخار کرد...آدمی میتونه به گذشته افتخار کنه که از گذشته برای امروزش استفاده کنه و شاید حتی بهتر از گذشته عمل کنه.

ELAHE.R

عضو جدید
الهه خانم من کی حرفی از جلبک زدم نکنه خودت درمورد مردو شیراز خدای ناکرده ...بزارن نگم .
خیلی بد اگه اینطور فکر می کنی ...اینها که گفتی هیچ کودمش نمی تونه دلیل بی فرهنگی مردمی باشه که نه فقط تو شیراز توی تمام ایران دلخور دلگیر از اوضاع نابسامان کشورشون و خودشون هم هزارتا درگیری دارن
نه خواهشا اگه میشه بگین من منظورتونو از خط اول نفهمیدم
بعدشم دلخوری دارن باید سر دخترا خالی کنن..اونم با تیکه انداختن؟؟؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقایان خانما من کی حرفی از فرهنگ زدم ..البته تو اونم شیراز نامبر وان ...شکی نیست

حرف من تفاوت بین تابلو های فروشگاها هتل ها و دیگر مکانهای تجاری این شهر با دیگر شهر های کشور ...که نمی خوام اسم بیارم ومیدونم خیلی هاتون رفتید

ELAHE.R

عضو جدید
اقایان خانما من کی حرفی از فرهنگ زدم ..البته تو اونم شیراز نامبر وان ...شکی نیست

حرف من تفاوت بین تابلو های فروشگاها هتل ها و دیگر مکانهای تجاری این شهر با دیگر شهر های کشور ...که نمی خوام اسم بیارم ومیدونم خیلی هاتون رفتید
باشه بابا کم آوردی چرا حالا جوش میاری ما هم مثل همون مردمی که گفتی از اوضاع کشور ناراحتن ، گله هامونو از شیراز میریم تو کوچه مطرح میکنیم اونم به صورت تیکه انداختن. خوبه؟

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خواهشا اگه میشه بگین من منظورتونو از خط اول نفهمیدم
بعدشم دلخوری دارن باید سر دخترا خالی کنن..اونم با تیکه انداختن؟؟؟

اولش گفتم ادم به اندازه ظرفیتش توانایی های مردم رو میبینه ...
شما گفتید یعنی من جلبکم ..یعنی شما خودتون مردم رو جلبک فرض کردید در صورتی که من حرفی از جلبک نزدم ...افتاد .

حالا کی تیکه انداخته تا حسابشو برسم ...علامت سبیل

ELAHE.R

عضو جدید
اولش گفتم ادم به اندازه ظرفیتش توانایی های مردم رو میبینه ...
شما گفتید یعنی من جلبکم ..یعنی شما خودتون مردم رو جلبک فرض کردید در صورتی که من حرفی از جلبک نزدم ...افتاد .

حالا کی تیکه انداخته تا حسابشو برسم ...علامت سبیل
راستشو بخواین نشمردم ...
ولی فکر نمیکنه شما یه تنه حریف همه اونا بشین:biggrin::biggrin:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستشو بخواین نشمردم ...
ولی فکر نمیکنه شما یه تنه حریف همه اونا بشین

پس زیاد سخت نگیر ..حالا تیکه هم انداختن که ..

من خودم یه بار دوتا دختر شیرازی رو سوار کردم ...اینقد تیکه بار ماکردن ...یادم یکش گفت ببخشید اگه دماغ نداشتید عینکتو کجا می زاشتی ...منم گفتم ...:biggrin:

خلاصه از خجالتشون در امدیم :biggrin:

ELAHE.R

عضو جدید
پس زیاد سخت نگیر ..حالا تیکه هم انداختن که ..

من خودم یه بار دوتا دختر شیرازی رو سوار کردم ...اینقد تیکه بار ماکردن ...یادم یکش گفت ببخشید اگه دماغ نداشتید عینکتو کجا می زاشتی ...منم گفتم ...:biggrin:

خلاصه از خجالتشون در امدیم :biggrin:
جسارته ولی میشه بگین چی گفتین که منم یاد بگیرم در جواب بگم چون این تیکه رو به منم زیاد میندازن:biggrin:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
جسارته ولی میشه بگین چی گفتین که منم یاد بگیرم در جواب بگم چون این تیکه رو به منم زیاد میندازن:biggrin:

نه دیگه نمیشه این برمیگرد به تفاوت های خلقت دختر و پسر ...
کلاس تیکه پراکنی ذخترا با پسرا فرق فکوله

راستی نمی دونی بحث سر چی بود ؟