بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

mohannes:-)

عضو جدید
:w14:سلام من دانشجوی مهندسی مواد صنعتی ورودی 86 هستم به یه سری اطلاعات اساسی نیاز دارم:cry: لطفا کمکم کنید
فوق چه گرایش هایی دارم؟(کجاها کاربرد دارند و کلیتشون چیه)
از نظر رتبه این گرایش ها نسبت به هم چه طورند؟
وضعیت کار هر رشته چه طوره؟
چه مواردی توی بدست اوردن یه کار خوب موثره؟!
در کل فکر میکنم جواب این سوال ها به خیلی ها کمک کنه خوب!:whistle:(یه نکته ظریف که میتونه توی جواب تاثیر بگذاره اینه که من دخترم!:lol: )
خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید:w27:

tanha60

عضو جدید
سلام رضا جون
به نظر من كتابهاي ماهان در اين زمينه (رياضي) خيلي خوبه
اما براي زبان كتابهاي ماهانو نخون چون به نظر من غلط هاي چاپي خيلي داره ، گزينه ها بعضي جا اشتباه معني شدنو آدم يه كم گيج ميشه.
سلام.
من از یکی از دوستان در همین زمینه راهنمایی خواستم که الان ارشد علم وصنعت می خونه .کتاب های پارسه رو معرفی کرد.البته فقط برای درس.برای تست هم کتابهای نیکو کارو معرفی کرد.من دو هفته ای هست که شروع کردم.واقعا از پیشنهادش راضیم.چون پارسه مفید و مختصره وسریع تکلیفت مشخص میشه که چی کار میخوای بکنی.وسریع تا مطالب تموم نشده و فراموش نکردی میری سر وقت تستای نیکوکار.کتابهای ریاضی پارسه تمرینای جون داری داره اما کمه وکافی نیست.
راستی بچه ها کسی هست که بخواد مشارکتی درس بخونیم؟من برای کنکور ارشد مکانیک(طراحی کاربردی)دارم آماده میشم.خیلی کمک مکنه.

asd12

عضو جدید
منم موافقم.شاید بتونم بتونم این جزواتو تهیه کنم.هرکی کی می خواد زودتر بگه

arh1361

عضو جدید
سلام رضا جون
به نظر من كتابهاي ماهان در اين زمينه (رياضي) خيلي خوبه
اما براي زبان كتابهاي ماهانو نخون چون به نظر من غلط هاي چاپي خيلي داره ، گزينه ها بعضي جا اشتباه معني شدنو آدم يه كم گيج ميشه.
سپاسگزارم مهندس

ttaranom

عضو جدید
:w14:سلام من دانشجوی مهندسی مواد صنعتی ورودی 86 هستم به یه سری اطلاعات اساسی نیاز دارم:cry: لطفا کمکم کنید
فوق چه گرایش هایی دارم؟(کجاها کاربرد دارند و کلیتشون چیه)
از نظر رتبه این گرایش ها نسبت به هم چه طورند؟
وضعیت کار هر رشته چه طوره؟
چه مواردی توی بدست اوردن یه کار خوب موثره؟!
در کل فکر میکنم جواب این سوال ها به خیلی ها کمک کنه خوب!:whistle:(یه نکته ظریف که میتونه توی جواب تاثیر بگذاره اینه که من دخترم!:lol: )
خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید:w27:

سلام.
خوب گرايش هاي فوق مواد : ريخته گري ، خوردگي ، جوشكاري ، استخراج ، شناسي و اتنخاب و بيوموادن.
فكر مي كنم از اسمهشون يكم معلومه كه كجا كاربرد دارن و چين. اما اگه كلا بخواي بدوني اينه كه شناسايي عام تره و تقريبا به همه اينا مي خوره.بقيشون خاص ترن.خوردگي بيشتر به سايت هاي جنوب و نفتي و اينا مي خوره و واسه دختر بودن شما خيلي شايد مناسب نباشه جوشكاري هم يكم اين طوري هست.
اما به غير اينا كلا خيلي دختر و پسر بودن فرق نداره.
از نظر بازار كاري هم تقريبا مث همن همه چون اوني كه بازار بهتري داره فارغ التحصيل بيشتري هم داره (شناسايي مثلا )
بگم بازم؟;)

ttaranom

عضو جدید
كتاب هاي پارسه رياضي واسه فهم مطلب خيلي خوبن اما بايد حواستون باشه كه اعتماد به نفس كاذب بهتون نده چون اگه تمرين و تس نداشته باشين پشتش مث نيكوكار و اينا اصلا نميتونين تو كنكور هيچي جواب بدين

Amin.M.1986

عضو جدید
این سئوال شما جواب نداره.

اگه کسی هم بدونه نمیگه.

استادم به کسی نمیگه.گر اینکه دانشجوش امتحان را داده باشه

اینم که من یه سری جزوه گذاشتم و گفتم اینا طراح بودن.چون من دانشجو ارشد بودم و امتحان داده بودم به من گفتن

به هر حال وقتی شما مطلب را یاد بگیری حالا طراح هر کی میخواد باشه.موفق میشی

حدفتون کاملا درسته.. ولی طراح ها نامردی میکنن و از جزوشون سوال میدن...

arh1361

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی‌
در مورد جزوات پارسه و هنچنین امتحاناتش
در بحث هزینه و کیفیت کسی‌ اطلأع داره؟
با سپاس

ttaranom

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی‌
با سپاس[/QUOT]
پارسه پارسال اولين سالي بود كه مواد آورده بود به نظر مي رسه خيلي هم موفق نبودن چون پارسال آزمون هاي ماهان بالاي 2000 نفر شركت مي كردن اما پارسه خيلي كم.
جزواتش رو هم والا من نديدم كسي ديده باشه
هزينه 8 تا آزمون و جزوات هم تقريبا 400 تومنه

ttaranom

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی‌
با سپاس
پارسه پارسال اولين سالي بود كه مواد آورده بود به نظر مي رسه خيلي هم موفق نبودن چون پارسال آزمون هاي ماهان بالاي 2000 نفر شركت مي كردن اما پارسه خيلي كم.
جزواتش رو هم والا من نديدم كسي ديده باشه
هزينه 8 تا آزمون و جزوات هم تقريبا 400 تومنه

masoud*65

عضو جدید
یکی ما آزمونی های پارسال رو دریابه :):)

تا سه چهار روز دیگه نتایج نهایی کنکور 88 می آد.:cry::cry:

اون طور که یادمه تعداد دوستان منتظر نتایج کنکور تالار کم هم نیست .

امیدوارم همگی دوستان ، جاهائی که دوست دارند قبول شند.

آخرین ویرایش:

ttaranom

عضو جدید

رتبت چند بوده؟
ايشاللا تو هم هرجا مي خواي قبول بشي راستي ميگما از كجا شنيدي نتايج 3 -4 روز ديگه مياد ؟:razz:

masoud*65

عضو جدید
رتبه ام 62 بود.

تاریخ اعلام نتایج رو ، مسولان سنجش اعلام کرده بودند ، هفته اول شهریور البته اگه تاخیر نداشته باشه.

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم منتظرم، دارم از استرس میمیرم...اگه یه خورده بیشتر خونده بودم الان خیالم راحت بود... به خاطر شرایطم حتما می خوام کرمان قبول شم... امیدوارم شبانه شناسایی یا خوردگی کرمان قبول بشم...هرچند که با رتبه 664 امید کمی دارم..:cry:
کاش این چند روز زودتر بگذره دیگه ، تکلیفمون مشخص بشه...

masoud*65

عضو جدید
آره خدا کنه زود تر بیاد.

ان شاءالله تو هم ، همون کرمان که می خوای قبول می شی.

این مطلب رو هم بد ندیدم برای اطلاع دوستان ، اینجا قرار بدم:

زمان اعلام نتايج نهايي کنکورهاي سراسري و ارشد88/ جزئيات ظرفيتهاي پذيرش

معاون سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتايج کنکورهاي سراسري و کارشناسي ارشد 88 گفت: نتايج نهايي کنکور سراسري نيمه دوم شهريور ماه و نتايج نهايي کنکور کارشناسي ارشد 88 در هفته اول شهريورماه به اطلاع داوطلبان مي رسد.

جزئيات اعلام نتايج کنکور کارشناسي ارشد88

خدايي با اشاره به کنکور ارشد 88 نيز به مهر گفت: از تعداد 195 هزار و 414 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در اين آزمون 172 هزار نفر انتخاب رشته کرده اند.

وي اظهار داشت: کل ظرفيتهايي که از طرف دانشگاهها براي پذيرش در کنکور ارشد به سازمان سنجش اعلام شده 39 هزار و 581 نفر است که با احتساب ظرفيت ممتازين، استعدادهاي درخشان و دبيري پيش بيني مي شود ميزان پذيرشي که توسط سازمان سنجش اعلام شود بين 40 تا 50 هزار نفر باشد.

معاون سازمان سنجش آموزش درباره پذيرش داوطلبان به روش آموزشي پژوهشي نيز به مهر گفت: از تعداد کل ظرفيت کنکور کارشناسي ارشد بيش از 34 هزار و 500 نفر به روش آموزشي پژوهشي در دانشگاهها مشغول به تحصيل خواهند شد.

وي اظهار داشت: معدل در اين آزمون تاثير 20 درصدي دارد و 80 درصد مابقي نمره کل علمي شرکت در آزمون است.

خدايي گفت: البته اين 20 درصد به صورت تراز شده يعني بر اساس دانشگاه و وضعيت تحصيلي هر داوطلب محاسبه مي شود.

وي گفت: نتايج نهايي پذيرش حدود 50 هزار نفر از مجازين به انتخاب رشته در کنکور کارشناسي ارشد 88 هفته اول شهريورماه از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانيwww.sanjesh.org به اطلاع داوطلبين مي رسد.

RFMR

عضو جدید
سلام به دوستان گرامی‌
با سپاس
نیاز به هیچ جزوه یا کلاس کنکورو آزمون نیست.من امسال رتبم 90 شد, نه کلاسی رفتم و نه آزمونی دادم.فقط پزوه های استادای خودمو خوندم که البته واقعا کامل بودند و در کنار اونها کتابهای مرجع رو هم خوندم.فقط اگه جزوات ریاضی پارسه داشته باشین کافیه اونم فقط از نظر زمان و اینکه جزواتش کاملا مفیده میتونه بهتون کمک کنه.به نظر من نیازی به هیچ جزوه مخصوصی ندارید

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیاز به هیچ جزوه یا کلاس کنکورو آزمون نیست.من امسال رتبم 90 شد, نه کلاسی رفتم و نه آزمونی دادم.فقط پزوه های استادای خودمو خوندم که البته واقعا کامل بودند و در کنار اونها کتابهای مرجع رو هم خوندم.فقط اگه جزوات ریاضی پارسه داشته باشین کافیه اونم فقط از نظر زمان و اینکه جزواتش کاملا مفیده میتونه بهتون کمک کنه.به نظر من نیازی به هیچ جزوه مخصوصی ندارید

به نظر من برای دروس مواد نیازی به کلاس و آزمون نیست ولی استفاده از جزوه کامل و مفید ( دقت شود : کامل ) و داشتن سوالات سالهای گذشته کنکور لازم و ضروریه...
به نظر من جزوه های ترمو و خواص 2 که آقای رئیس زحمتشونو کشیدن جزوه های خیلی خوبی هستن که میشه یه جورایی اسمشونو جزوه های کامل گذاشت .... دستشون درد نکنه.

آخرین ویرایش:

arh1361

عضو جدید
با سپاس از دوستانی که پاسخ سوال من را درباره پرسه به طور کامل دادند

ttaranom

عضو جدید
بچه ها همه پس تركوندن.
كلي كارشناس ارشد پس داريم. همتون رتبه هاتون توپه كه.
62
92
640
همه قبولين
rezab هم فكر كنم بياره كرمانو
انشا الله

elham_8328

عضو جدید
كمممممممممممممممممممممممممممممك:w05:
من مي خوام كنكور نانو شركت كنم اما نمي دونم چه جزواتي و از چه استادايي رو بخونم:w19:،لطا يكي منو راهنمايي كنه

فرهنگ

مدیر بازنشسته

امیدوار نتیجه اونی باشه که دوست دارید
البته با تلاشی که کردید قطعا حقتون بهترین هاست:gol:
حتما شیرینی ما رو هم میدید دیگه؟؟؟;)

masoud*65

عضو جدید
كمممممممممممممممممممممممممممممك:w05:
من مي خوام كنكور نانو شركت كنم اما نمي دونم چه جزواتي و از چه استادايي رو بخونم:w19:،لطا يكي منو راهنمايي كنه

دروس امتحانی مجموعه نانو تو آزمون ارشد خیلی مرتبط با نانو نیست.
دروس امتحانیش : زبان ، ریاضی ، شیمی ، خواص فیزیکی و مکانیکی .

elham_8328

عضو جدید
دروس امتحانی مجموعه نانو تو آزمون ارشد خیلی مرتبط با نانو نیست.
دروس امتحانیش : زبان ، ریاضی ، شیمی ، خواص فیزیکی و مکانیکی .

با تشکر دوست عزیز ،اما شما اطلاع دارید که به عنوان مثال برای خواص فیزیکی ومکانیکی جزوه کدوم استاد از کدوم دانشگاه رو باید خوند؟

masoud*65

عضو جدید
با تشکر دوست عزیز ،اما شما اطلاع دارید که به عنوان مثال برای خواص فیزیکی ومکانیکی جزوه کدوم استاد از کدوم دانشگاه رو باید خوند؟

خیلی اینجور نمی شه گفت. مباحث خواص فیزیکی و مکانیکی مشخصه ، اگه بتونید از کتاب بخونید ، فیزیکی ( ریدهیل - عباسچیان و اونر ) و مکانیکی ( دیتر ) .

بالا