بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنکور آزمایشی

کنکور آزمایشی

با سلام
دوستان کنکوری یه سوال داشتم.
می خواستم بدونم مثل دوره کنکور کارشناسی باز هم می شود بصورت آزمایشی امتحان داد و شرایطش به چه صورت است؟؟
من پاییز ترم 6 خواهم بود. به نظر شما با توجه به اینکه یک سال دیگه از درسم باقی می مونه شرکت کردن من مفید خواهد بود یا نه؟

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بله مي شود. من خودم امسال آزمايشي كنكور دادم. فقط بايد در هنگام پر كردن بزني كه در آن سال فارغ التحصيل مي شي.
يادت باشه كه بعد از آمدن رتبت اگه مجاز شدي نبايد انتخاب رشته كني چون از كنكور به مدت فكر كنم 2 سال محروم مي شي. مشكل ديگه اي وجود نداره.
اميدوارم موفق باشي

casper.0021

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگن نكات كتاب مواد ( انتشارات اركان اصفهان ) خيلي خوبو كامله همه بچه هاي ما اون كتابو خورده بودن!!! خيلي هم راضي بودن مي گفتن تست مشابه هم داشته!!!
راست مي گفتن؟

hamidsb

عضو جدید
گرایشها +ضریبدروس

گرایشها +ضریبدروس

سلام آقا،کلیه ی گرایش های ارشد+ضریب دروس رومی خواهم

پارمیس17

عضو جدید
سلام
ببخشید نمیدونستم کجا سوالمو مطرح کنم اینجا نوشتم

چه رشته ای به نانو نزدیکتره مهندسی مواده؟ یا پلیمر

مهندسی مواد دانشگا تهران رتبه چند میخواد؟

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام
ببخشید نمیدونستم کجا سوالمو مطرح کنم اینجا نوشتم

چه رشته ای به نانو نزدیکتره مهندسی مواده؟ یا پلیمر

مهندسی مواد دانشگا تهران رتبه چند میخواد؟

سلام
کنکور کارشناسی؟
فکر کنم مواد نزدیکتره.یعنی به نانو راحتتر میشه از طریق مواد دست پیدا کرد
منطقه 1 حول و حوش 2000
منطقه 2 حول و حوش 1500
منطقه 3 حویل و حوش 700

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سلام آقا،کلیه ی گرایش های ارشد+ضریب دروس رومی خواهم

تا اونجا که میدونم ضرایب همه دروس باهم برابر بوده و 1 هست
گرایش ها:
شناسایی و انتخاب مواد
خوردگیو حفاظت از فلزات
شکل دادن
سرامیک
بیو مواد
جوشکاری
استخراج فلزات
ریخته گری

hamidsb

عضو جدید
آقا تشکر،لطف کردید،اگه بشه لیست دروس روهم بفرمایید ممنون می شم،راستی تعداد گرایشها بیشترنیست؟

iran casting

عضو جدید
می شه توضیحی هم در مورد کنکور کاردانی به کار شناسی رو هم بدید !!
بیشتر چه درس هایی د کنکور میاد ؟

خیلی مرسی:gol:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
آقا تشکر،لطف کردید،اگه بشه لیست دروس روهم بفرمایید ممنون می شم،راستی تعداد گرایشها بیشترنیست؟

من اقا نیستم ولی چشم
لیست دورس:
شمی فیزیک و ترمودینامیک
ریاضی 1 و 2 .معادلات دیفرانسیل.ریاضی مهندسی
فیزیکی 1 و 2 (البته عملیات حرارتی رو باید بدونی ها)
مکانیکی 1و2
زبات عمومی و تخصصی
تعداد گرایشات هم من تا همین قدر مطلع بودم

Amin.M.1986

عضو جدید
یکی که تازه ارشد قبول شده بگه که آیا کلاس مفیده یا نه؟ دلیل هم بیارید لطفا

masoud*65

عضو جدید
یکی که تازه ارشد قبول شده بگه که آیا کلاس مفیده یا نه؟ دلیل هم بیارید لطفا

كلاس براي كسي كه واقعا خوب بخونه، آره خوبه.
ولي نه اگه فقط به اين اميد كه كلاس معجزه بكنه ، نه اينطور نيست.
بستگي به شرايط خودت داره .

موفق باشي.

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
البته من اولش از آقا مسعود كه خيلي زحمت مي كشه تشك كنم. به نظر من كلاس ها خب مفيده ولي نكته مهم اينجاست كه وقتي يكي كلاس ميره مياد به رفيقاش ميگه اين استاد عجب چيزيه و خيلي خوب ياد مي ده (البته اكثر اوقات) ولي چند نكته مهم رو در نظر نمي گيره.
1- چون بچه ها اكثرن تو دانشگاه مي خوان فقط درسو پاس كنن اونطور كه بايد درسي رو كه استاد ميگه رو گوش نميدن (ناراحت نشينا فقط مي خوام يه برداشت داشته باشم) اما سر كلاس كنكور چون اولا هزينه كرده و با ميل خودش رفته و مي خواد قبول شه و مي دونه اگه توجه كنه رتبش بهتر مي شه پس خوب گوش ميده
2- بيشتر بچه ها معمولا استادي رو كه در كلاس كنكور درس ميده رو از استاد خودشون بهتر ميدونن و ميگن استادمون تو كلاس هرچي مي گفت ما نمي فهميديم، اما من بايد بگم كه چون استاد كلاس كنكور داره همون مطالبي رو كه استاد اول گفته رو دوباره مي گه پس فهم مطالب براي بارهاي مكرر براي دانشجو راحت تر مي شه.
3- اساتيد بيشتر در كلاس كنكور نكات مهم رو مي گن و معمولا به اثبات مطالب كاري ندارن اما سر كلاس اكثر اساتيد براي اينكه علت نكته معلوم بشه اونو اثبات مي كنن و همه هم مي دونن كه فهم اثبات نكته از خود نكته مشكل تره و انسان رو خسته مي كنه .

عزيزان يادتون باشه كه كلاس كنكور خوبه اما اينطور نيست كه اگه كلاس نريد موفق نميشين. مهمترين علت موفقيت هركس كمك خدا و تلاش اون فرده.
اگه يه كم زياد حرف زدم ببخشين

Amin.M.1986

عضو جدید
میدونم این سوال قبلا مطرح شد ولی جواب درستی گرفته نشد... یه خواهش دارم.. اگر کسی مطمئن هست که استادش طراح کنکور هست بگه لطفا

reza_1364

مدیر بازنشسته
میدونم این سوال قبلا مطرح شد ولی جواب درستی گرفته نشد... یه خواهش دارم.. اگر کسی مطمئن هست که استادش طراح کنکور هست بگه لطفا
این سئوال شما جواب نداره.

اگه کسی هم بدونه نمیگه.

استادم به کسی نمیگه.گر اینکه دانشجوش امتحان را داده باشه

اینم که من یه سری جزوه گذاشتم و گفتم اینا طراح بودن.چون من دانشجو ارشد بودم و امتحان داده بودم به من گفتن

به هر حال وقتی شما مطلب را یاد بگیری حالا طراح هر کی میخواد باشه.موفق میشی

reza_1364

مدیر بازنشسته
این سئوال شما جواب نداره.

اگه کسی هم بدونه نمیگه.

استادم به کسی نمیگه.گر اینکه دانشجوش امتحان را داده باشه

اینم که من یه سری جزوه گذاشتم و گفتم اینا طراح بودن.چون من دانشجو ارشد بودم و امتحان داده بودم به من گفتن

به هر حال وقتی شما مطلب را یاد بگیری حالا طراح هر کی میخواد باشه.موفق میشی

ttaranom

عضو جدید
به نظرم آزاد خيلي سخت نيست قبوليش.دوستاي ما كه رفتن كه معمولا زياد نخونده بودن و قبول شدن.
گرايش و جاي خوبش هم كه علوم تحقيقات جوشكاريه.
يكي از دوستام هم كرج بود شناسايي مي خوند مي گفت خوبه معمولا هم كلاسا رو اگه نري مشكلي پيش نمياد.البته ما شاغلا به اين چيزا توجه مي كنيم فقط ;)

aysuda

عضو جدید
به نظرم آزاد خيلي سخت نيست قبوليش.دوستاي ما كه رفتن كه معمولا زياد نخونده بودن و قبول شدن.
گرايش و جاي خوبش هم كه علوم تحقيقات جوشكاريه.
يكي از دوستام هم كرج بود شناسايي مي خوند مي گفت خوبه معمولا هم كلاسا رو اگه نري مشكلي پيش نمياد.البته ما شاغلا به اين چيزا توجه مي كنيم فقط ;)

نمیدونین خوردگی علوم تحقیقات چند نفر میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟

ttaranom

عضو جدید
آره مي نويسن 15 اما چون خيلي ها نميرن اينا 50 -60 نفر قبولي مي زنن ديگه حالا هرچقدش ثبت نام كنن. تهران جنوب هم خوردگي داره.
اما در كل به نظر من تو رشته ما با يكم تلاش ميشه رفت ارشد سراسري.مگه اينكه دلايل ديگه اي واسه آزاد رفتن باشه.

ttaranom

عضو جدید
البته توي دانشگاه آزادا واحد علوم تحقيقات يه چيز ديگست هاا....

arh1361

عضو جدید
با سلام
با توجه به مهم شدن ریاضیات در آزمون ممنون میشم چند کتاب یا جزوه خوب معرفی‌ کنید
با سپاس

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با سپاس

ریاضی 1 و2 آقاسی ( انتشارات نگاه دانش - تست و درس ) 4جلد
ریاضی مهندسی کریمی ( انتشارات موسسه نصیر ) 1 جلد

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با سپاس
سلام رضا جون
به نظر من كتابهاي ماهان در اين زمينه (رياضي) خيلي خوبه
اما براي زبان كتابهاي ماهانو نخون چون به نظر من غلط هاي چاپي خيلي داره ، گزينه ها بعضي جا اشتباه معني شدنو آدم يه كم گيج ميشه.

بالا