باکلاس ترین رشته مهندسی

shenai

عضو جدید
وووووووااااااووووووو
معماری
بزن دست قشنگ رو البته عمرانم خوبه

apadana34

عضو جدید
من بعد از کش و قوسهای فراوان بین سه رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق و مهندسی مکانیک برا کارشناسی اش ماندم . از قضا من کلاس و کلیدی تر بودن رشته در همه جا علاوه بر چیزهای دیگه برام مهمه . نمی خواد بگید کدام بهتره . اگه ممکن است فارغ التحصیلان این رشته ها با دلیل نه از روی نظر شخصی مزایا و معایب رشته اشون را بگند تا بنده خودم به یک نتیجه برسم . با تشکر
لطفا راهنمایی کنید

farnas

عضو جدید
با کلاس و بی کلاس نداریم ولی همه میدونن و نیازی به گفتن هم نداره برق حرف اول و آخر و میزنه ...

هر کسی هر رشته ای که میخونه مهم سوادیه که هرکس داره اینا همش اسمه سواد آدماس که به دردشون میخوره نه کلاس رشتشون

آرمان آریا

عضو جدید
فقط صنایع

فقط صنایع

اولا مواد چیه که مهندسیش چی باشه؟دوما رشته فقط صنایع چون شماها زیر دست ما کار خواهید کرد.سوما به رشته ی ما میگن مهندسی مهندسی ها .و در آخر شما به نظرم مهندس نیستی چون مثل بچه ها حرف میزنی؟فکر کنم رشتتو اشتباه گفتی؟؟؟

آرمان آریا

عضو جدید
فقط صنایع

فقط صنایع

آفرین به این حسن انتخاب.
البته من دو رشترو با کلاس میدونم=یکی صنایع و یکی هوا فضا.
که باز البته صنایع سر تره.
بقیه رشته ها کارگرین.ولی صنایع رهبری.
زنده باد دانشجو های صنایع(مهندسی واقعی)

amin.ir

کاربر فعال
اولا مواد چیه که مهندسیش چی باشه؟دوما رشته فقط صنایع چون شماها زیر دست ما کار خواهید کرد.سوما به رشته ی ما میگن مهندسی مهندسی ها .و در آخر شما به نظرم مهندس نیستی چون مثل بچه ها حرف میزنی؟فکر کنم رشتتو اشتباه گفتی؟؟؟

البته جسارت نباشه ولی بین بچه های فنی صنایع به مهندسی گلابی یا مهندسی ادبیات معروفه و یکی از ساده ترین رشته های مهندسیه
البته رشته خوبیه

arash_441

متخصص انرژی های نو
برا مملکت مهندس معمار و صنایع لازمه در این شک نیست اما با کلاس ترین رشته مکانیک ( طراحی / انرژی / هوافضا/ ساخت ) و برق (

الکترونیک / مخابرات / کنترل / قدرت ) که توش شکی نیست.

میگن از پیامبر پرسیدن سودمند ترین دانش ها چیست : ایشون در جواب گفتن : علمی که بیشتر به حال مردم سودمند و مفیدتر باشد ( با یه نگاه

این علم همون مکانیک و برق می باشد )

در ضمن اینم اضافه کنم ما فارغ التحصیلان مکانیک اول engineer هستیم در مرحله دوم مهندس.

حالا تفاوت این دو در چیه؟!

مهندس به کسی میگن که علم هندسه و رسم و ...... بلد باشه مثل رشته های عمران ، معماری و نقشه برداری ( تو کشور ما مهندس را اینطور

میشناسن!) ولی در کشور های اروپایی و ایالات متحده واژه engineer ( همون معادل فارسیش میشه مهندس اما خیلی سرتر از مهندسه ) با

ظهور انقلاب صنعتی از کلمه ( engine به معنی موتور ) مشتق شده را به کار می برند موتور نماد رشته مکانیک و تکنولوژِی می باشد . در واقع

غربی ها کسی را engineer میدونن که در این ضمینه مکانیک تحصیلات و فعالیت داشته یعنی mechanical engineering

پس سعی کنین engineer خوبی باشین

یه جورایی فکر کنم همه جوابشونو گرفتن، اگه حرفی داشتین با دلیل بگین نه از رو تعصب

آخرین ویرایش:

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاش ما كه قشر تحصيل كرده اين جامعه ايم حداقل اين رو مي فهميديم كه همه آدما و با هر رشته و تخصصي براي جامعه لازمن و نبودشون معضل بزرگيه.
هر آدم مساوي يه طرز فكر جداست كه مي تونه با بزرگ كردن خودش اول به خودش و بعد به تمام مردم دنيا كمك كنه ويا مي تونه با كوچيك كردن خودش و توانايي هاش اسباب خنده ديكران بشه.
حالا اين ما هستيم كه بايد در حد ظرفيت خودمون به بزرگ شدن خودمون و ديگران كمك كنيم . نه اينكه مثل بچه ها دعوا كنيم. فكر كنم هدف اين باشگاه هم همينه !

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا اول انسان رو آفرید و بعد رشته مهندسی مکانیک
هم با ابهته هم با قدرت هم خشن هم لطیفه
خلاصه آخرشه

elham roozbeh

عضو جدید
باکلاس ترین رشته مهندسی برق هست البته اونم از گرایشه کنترل باشه .اگه بیای این رشته میتونی سرتومثله یه مرد بالابگیری

elham roozbeh

عضو جدید
البته اینم بگم که مهندسی پلیمرهم باکلاسه هاااااااااااااااااااااااااااااااااااا.خودم عاشقه پلیمرهستم

vishtaspe

عضو جدید
صد در صد که برقه حالا گرایشش بسته به خودتونه ولی مسلما الکترونیک حرف اولو میزنه دیگه............

arash_441

متخصص انرژی های نو
برا مملکت مهندس معمار و صنایع لازمه در این شک نیست اما با کلاس ترین رشته مکانیک ( طراحی / انرژی / هوافضا/ ساخت ) و برق (

میگن از پیامبر پرسیدن سودمند ترین دانش ها چیست : ایشون در جواب گفتن : علمی که بیشتر به حال مردم سودمند و مفیدتر باشد ( با یه نگاه

در ضمن اینم اضافه کنم ما فارغ التحصیلان مکانیک اول engineer هستیم در مرحله دوم مهندس.

مهندس به کسی میگن که علم هندسه و رسم و ...... بلد باشه مثل رشته های عمران ، معماری و نقشه برداری ( تو کشور ما مهندس را اینطور

میشناسن!) ولی در کشور های اروپایی و ایالات متحده واژه engineer ( همون معادل فارسیش میشه مهندس اما خیلی سرتر از مهندسه ) با

ظهور انقلاب صنعتی از کلمه ( engine به معنی موتور ) مشتق شده را به کار می برند موتور نماد رشته مکانیک و تکنولوژِی می باشد . در واقع

غربی ها کسی را engineer میدونن که در این ضمینه مکانیک تحصیلات و فعالیت داشته یعنی mechanical engineering

یه جورایی فکر کنم همه جوابشونو گرفتن، اگه حرفی داشتین با دلیل بگین نه از رو تعصب

arash_441

متخصص انرژی های نو

یه جورایی فکر کنم همه جوابشونو گرفتن، اگه حرفی داشتین با دلیل بگین نه از رو تعصب.

در پایان هر رشته ای می خونید موفق باشید
:gol:

capslock

عضو جدید
بهترین رشته رشته ایه که اگه کار پیدا نکردی یا نبود بتونی با سرمایت یه طوری کاری باسه خودت دستو پا کنی

**samira

عضو جدید
مهندسی شهرسازی
چون یه رشته نویی و هنوز بازار کارش اشباح نیست

Elham.mir

عضو جدید
اول رشته برق بعد نرم افزار....
جدی بیشترین شهریه و پولو بچه های نرم افزار میدن....
و به نظرم بقیه رشته ها بعد از این دوتا رشته است...
برق
نرم افزار
.......

suki

عضو جدید
قبلا گفتم بازم می گم فقط طراحی صنعتی به چند دلیل
1.اول اینکه رشته فوق العاده با خلاقیتیه
2.هم فنی صنعتیه هم هنری
3.بازار کارش مثل رشته های دیگه اشباع نشده
4.هنوز خیلی حرف واسه گفتن داره چون رشته ی نویایی
5.هم مهندس میشیم هم هنرمند
6......بازم بگم؟