افتخار ملی

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جایزه باعث شد بعد از مدتها دوباره به ایرانی بودنم افتخار کنم ، متاسفم برای کسایی که بویی از هنر نبردن هیچ حتی اینقدر شعورشون نمیرسه جایی که اسم ایران و ایرانی با افتخار زنده میشه عقده هاشونو بذارن کنار مثل رسانه ملی حداقلش خفه خون بگیرن اگه تبریک گفتن بلد نیستن! ارزش این جایزه از طلایی که یه ورزشکار ایرانی توی المپیک میگیره کمتر نیست بلکه بیشترم هست تا حالا هیچ فیلم ایرانی گلدن گلوب نبرده ایشالا فرهادی جایزه اسکار هم میبره تا چشم خائنین به هنر ایرانی در بیاد.

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و عده ای هم اینچنین با این اثر ارزشمند برخورد کردند به مانند این.......!!!!

و عده ای هم اینچنین با این اثر ارزشمند برخورد کردند به مانند این.......!!!!

مثال جدايي نادر از سيمين مثل جايزه به بهترين دزد است

سینما/ کارگردان سريال حضرت يوسف گفت: جایزه گرفتن جدایی نادر از سیمین را برای ایران افتخار نمی دانم و معتقدم فرهادی یک فیلم متضاد با اعتقادات مردم وفرهنگ ایرانی ساخته است.

به گزارش اوج نیوز، فرج الله سلحشور درباره جايزه گرفتن فيلم جدايي نادر از سيمين در گلدن گلوب اظهار داشت: جدایی نادر از سیمین یک فیلم در ضدیت اعتقادات مردم وتوهین به فرهنگ وخانواده در ایران است و برای همین نمیتوان گفت این فیلم برای ایران وما افتخار آورده است.

وی ادامه داد: مثلا اگر کسی دزد خوبی باشد وبانکی را بزند وبعد به او جایزه بهترین دزد را بدهند ویا اگر دکتری متخصص تولید قرص های روانگردان باشد وجایزه بگیرد آیا واقعا باید به آنها افتخار کرد؟ جدایی نادر از سیمین هم چنین نقشی را در گلدن کلوب ایفا کرد وبرای ما پیرو رهبری ها کسب این جایزه هیچ افتخاری ندارد.

سلحشور در پاسخ به این موضوع که این فیلم را خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به این جشنواره ها فرستاده اند پاسخ داد: مسئولان وزارت ارشاد به ایران وفرهنگ ایران خیانت کردند وبه نظر من رسانه ملی کار درستی انجام داد که این موضوع را پوشش خبری نداد.فراموش نكنيم كه رهبري می گویند كه به جایزه هایی که در خارج به ما داده می شود دلخوش نباشید ، اما اگر معیار ما مردم ، هنرمندان ویکسری جریان ساز هستند که موضوع فرق می کند و در اینصورت باید 26دی ماه را هر سال جشن بگیریم.

وی افزود: جدایی نادر از سیمین به همراه تایید کنندگان آن برای ارسالش به اسکار به کشور واسلام خیانت کرده اند و به نظر من وتمام ولایتمداران جایزه گلدن کلوب جدایی نادراز سیمین هیچ افتخاری برای کشور وملت ما نیست بلکه یک خیانت بزرگ در حق ملت است.

منبع

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بهترین فیلم های ما جدایی نادر از سیمین باشه که شخصی از دیار خمینی شهر(سده اصفهان)کارگردانیش کرده باشه،پس وای به حال بقیه فیلمای ما.وای
قربون تز فکریت مهندس!!
.

برداشت ازاد بود پریسا خانم....
حداً مگه این عکسها باعث تخریب ایشون میشه؟ طبق دلایلی که گفتید طبیعتا نباید بشه!!!

.
مطمئن باشید نمی شه;)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو نوشته راجر ایبرت درباره این فیلم نوشته "جدایی" درباره حقیقت است
یه بار فیلمو نگاه کنید. به شخصیتها دقت کنین. براتون آشنا نیستن؟ به نظرتون نمیاد دوروبرتون ازین آدما زیاد دیدین؟ بخشی ازین باورپذیری مربوط به بازیهای بسیار عالی بازیگرانه بخشی بخاطر کارگردانی قوی وبطور کل عوامل فنی و تکنیکی که در یک فیلم باید رعایت بشه تقریبا کامل هست... نمی خوام بحث تکنیکهای سینمایی بکنم چون اصلا متخصص این کار نیستم می خوام بحث واقعیت یا دروغ رو پیش بکشم.
بعضی معترضن که فیلم جامعه رو دروغگو جلوه می ده! یکبار هم که شده جدی از خودمون بپرسیم واقعیت این وسط چیه؟؟ ما اگه دروغگو نیستیم پس کبکهایی نباشیم که سرشونو کردن زیر برف و همه جا رو سفید می بینن! من عاشق این فیلم نشدم. حتی ازون همه تلخی و تاثری هم که دوستام بهم گفته بودن بهره مند نشدم وقتی فیلمو دیدم! فرهادی هم پسرخاله من نیست که بخوام ازش دفاع بکنم! ولی بذارین یه بار روراست بزنیم تو گوش خودمون. کاری که هرفیلم اجتماعی ای که درباره مون می سازن می کنه... جدایی نادر از سیمین باورپذیر بود چون نسخه واقعیت بود. چون خیلی ازین شخصیتا همین الان دوروبر ما زندگی می کنن. چون خیلی از آشناهای ما هستن یا شاید خود خونواده های ما که رویاشون زندگی تو اروپاس. چون خیلی از آشناهای ما هستن که مثل "حجت" از کار بیکار شدن و از بدبختی و بیچارگی دارن داروی ضد افسردگی استفاده می کنن... چون خیلی از آشناهای ما هستن که تو اوج جوونی از اجبار مثل "راضیه" دارن کلفتی دیگرانو می کنن که شکم بچه شونو سیر کنن.
درگیریها، روابط همه ایرانی بود و چون ایرانی بود باورمون شد. "جدایی" بخش بزرگی از موفقیتشو مدیون رئال بودنشه.
یه وقتی یه بنده خدایی می گفت مردم ایران خیلی مردم خوشبختی هستن و امار بیکاری پایین و همه چی امن و امان... از خودم می پرسم اگه همه چی امن و امانه چرا حتی موضوع فیلمهای طنزمون هم (تو همین صدا و سیمای خودمون) یا بدهکاریه، یا بیکاریه یا دعوا بر سر پول...؟ غیر ازینه که هرمند اونی که می بینه رو می نویسه و می سازه؟؟؟وقتی تو مملکت جنگه موج فیلمهای جنگی سینماها ور تسخیر می کنه، وقتی هم بیکاری و فقر و افسردگی حاکمه ، فیلما پر می شن از فقرو بدبختی و بدهکاری. مثل "رادررو" که همین عید امسال پخش شد و مثلا طنز بود!
.
*اصلا بحث این نیست که چرا "جدایی نادر از سیمین" تلخه... بحث اینه که چرا از اساس این همه تلخی باید وجود داشته باشه که با انعکاسش تو یه فیلم اینقدر به تریج قبامون بربخوره؟

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
برداشت ازاد بود پریسا خانم....
حداً مگه این عکسها باعث تخریب ایشون میشه؟ طبق دلایلی که گفتید طبیعتا نباید بشه!!!

اون جمله قرمزه برام جالب بود.
البته من شک دارم توش ولی خب بماند...

پ.ن.: از نظر من سفیر فرهنگی ملت ایران لزوما سفیر فرهنگ ملت ایران نیست.

نه دیگه وقتی این عکسا رو شما میذارید برداشت کاملا محدود میشه!
ببخشید!حواسم نبود شما تبحرخاصی دارید در بازی با کلمات!باید میگفتم چرا باید به جای افتخار کردن باید تلاش کنیم هنرمندامونو تخریب کنیم!منتها تلاش شما قطعا به نتیجه منجر نمیشه!
هرچند منم منظورم سفیر فرهنگ ملت ایران نبود ولی مسئله اینجاست که فرهنگ ملت ایرانو چی بخوایم تعریف کنیم!از دید من میتونه باشه!
(این حرفتون چقد شبیه حرف سلحشور بود!!!)
پس کسی که مقید به احکام اسلام نیست، در جامعه ایران افتخار ملی نخواهد بود.
حالا یک نکته اینجا پیش میاد:
جامعه ایران با بچه هایی که اینجا نظر میدن مگه تفاوتی داره؟

اساسا پیش فرضتون غلطه.
معیار من برای افتخار بودن یه هنرمند یا ورزشکار یا دانشمند ایرانی یا هرکس دیگه مسلمان بودنش نیست!!!

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه بار فیلمو نگاه کنید. به شخصیتها دقت کنین. براتون آشنا نیستن؟ به نظرتون نمیاد دوروبرتون ازین آدما زیاد دیدین؟ بخشی ازین باورپذیری مربوط به بازیهای بسیار عالی بازیگرانه بخشی بخاطر کارگردانی قوی وبطور کل عوامل فنی و تکنیکی که در یک فیلم باید رعایت بشه تقریبا کامل هست... نمی خوام بحث تکنیکهای سینمایی بکنم چون اصلا متخصص این کار نیستم می خوام بحث واقعیت یا دروغ رو پیش بکشم.
بعضی معترضن که فیلم جامعه رو دروغگو جلوه می ده! یکبار هم که شده جدی از خودمون بپرسیم واقعیت این وسط چیه؟؟ ما اگه دروغگو نیستیم پس کبکهایی نباشیم که سرشونو کردن زیر برف و همه جا رو سفید می بینن! من عاشق این فیلم نشدم. حتی ازون همه تلخی و تاثری هم که دوستام بهم گفته بودن بهره مند نشدم وقتی فیلمو دیدم! فرهادی هم پسرخاله من نیست که بخوام ازش دفاع بکنم! ولی بذارین یه بار روراست بزنیم تو گوش خودمون. کاری که هرفیلم اجتماعی ای که درباره مون می سازن می کنه... جدایی نادر از سیمین باورپذیر بود چون نسخه واقعیت بود. چون خیلی ازین شخصیتا همین الان دوروبر ما زندگی می کنن. چون خیلی از آشناهای ما هستن یا شاید خود خونواده های ما که رویاشون زندگی تو اروپاس. چون خیلی از آشناهای ما هستن که مثل "حجت" از کار بیکار شدن و از بدبختی و بیچارگی دارن داروی ضد افسردگی استفاده می کنن... چون خیلی از آشناهای ما هستن که تو اوج جوونی از اجبار مثل "راضیه" دارن کلفتی دیگرانو می کنن که شکم بچه شونو سیر کنن.
درگیریها، روابط همه ایرانی بود و چون ایرانی بود باورمون شد. "جدایی" بخش بزرگی از موفقیتشو مدیون رئال بودنشه.
یه وقتی یه بنده خدایی می گفت مردم ایران خیلی مردم خوشبختی هستن و امار بیکاری پایین و همه چی امن و امان... از خودم می پرسم اگه همه چی امن و امانه چرا حتی موضوع فیلمهای طنزمون هم (تو همین صدا و سیمای خودمون) یا بدهکاریه، یا بیکاریه یا دعوا بر سر پول...؟ غیر ازینه که هرمند اونی که می بینه رو می نویسه و می سازه؟؟؟وقتی تو مملکت جنگه موج فیلمهای جنگی سینماها ور تسخیر می کنه، وقتی هم بیکاری و فقر و افسردگی حاکمه ، فیلما پر می شن از فقرو بدبختی و بدهکاری. مثل "رادررو" که همین عید امسال پخش شد و مثلا طنز بود!
.
*اصلا بحث این نیست که چرا "جدایی نادر از سیمین" تلخه... بحث اینه که چرا از اساس این همه تلخی باید وجود داشته باشه که با انعکاسش تو یه فیلم اینقدر به تریج قبامون بربخوره؟

اصلا کلامت در و گوهره:دی
همه اینا به اضافه نشون دادن مذمت دروغ توی این فیلم که اتفاقا یه مسئله است مربوط به جنس بشر!
یا نقش اعتقاد مذهبی درکاراکتر مرضیه که حاضر نشد دست روی قرآن بذاره!گاها فکر میکنم اونایی که علیه فیلم نظر میدن و میگن غیرایرانیه اصلا ندیدنش!!!!!!یا شایدم عادت کردن فقط قربون صدقه خودشون برن.!!!!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطمئن باشید نمی شه;)
خب خدا رو شکر;)

نه دیگه وقتی این عکسا رو شما میذارید برداشت کاملا محدود میشه!
ببخشید!حواسم نبود شما تبحرخاصی دارید در بازی با کلمات!باید میگفتم چرا باید به جای افتخار کردن باید تلاش کنیم هنرمندامونو تخریب کنیم!منتها تلاش شما قطعا به نتیجه منجر نمیشه!
هرچند منم منظورم سفیر فرهنگ ملت ایران نبود ولی مسئله اینجاست که فرهنگ ملت ایرانو چی بخوایم تعریف کنیم!از دید من میتونه باشه!
(این حرفتون چقد شبیه حرف سلحشور بود!!!)

اساسا پیش فرضتون غلطه.
معیار من برای افتخار بودن یه هنرمند یا ورزشکار یا دانشمند ایرانی یا هرکس دیگه مسلمان بودنش نیست!!!
خب خدا رو شکر که به نتیجه منجر نمیشه:smile:
البته شما تلویحا بر تاثیر گذاری این عکسا و مهم بودنشون در نظر مردم ایران اذعان کردید...

سلحشور حرفش شبیه حرف من بوده انگار، چون من زودتر گفتم:D
حالا شبیه سلحور باشه، چه اشکالی داره؟
حرف خیلی ها اینجا شبیه حرف خونخواران و دشمنان تاریخیه ایرانه، سلحشور که بابا نیمچه مسلمون هست حداقله!

اون بخش آخر هم پیش فرض من نبود، پیش فرض اونی بود که بهش پاسخ دادم...

همه چیز سیاسیه، زیاد جدی نگیریدش، چه اون زمان اکرانش چه این گلدن گلوبش:gol:
فیلم قشنگ هست، منم رفتم دیدم تو سینما، ولی نه در این حد که تو بوق کردنش...

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
خداییش نمیتونستم مثله شما دلیل دادن جایزه گلدن گلوبو به این فیلم رو بیان کنم، ای ولا دارید:gol:
برای ما باور پذیره چون دور و برمون همینطوره به قول شما، یعنی وضع خارجی ها هم همینه که باور پذیر شده؟ قبلا شنیده بودیم وضعشون بهتر بودا!!!
راجر ایبرت هم یعنی میگه وضع مملکتهای غربی به همین سیاهیه ماست؟ (امیدوار شدم به خودمون:دی)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش نمیتونستم مثله شما دلیل دادن جایزه گلدن گلوبو به این فیلم رو بیان کنم، ای ولا دارید:gol:
برای ما باور پذیره چون دور و برمون همینطوره به قول شما، یعنی وضع خارجی ها هم همینه که باور پذیر شده؟ قبلا شنیده بودیم وضعشون بهتر بودا!!!
راجر ایبرت هم یعنی میگه وضع مملکتهای غربی به همین سیاهیه ماست؟ (امیدوار شدم به خودمون:دی)
اول اینکه فرافکنی موقوف :دی
قبل از هرچیز اگه لطف کنین و به من بگین من کجای صحبتم گفتم دلیل گلدن گلاب گرفتن فیلم اینا بوده جدا متشکر می شم! خودم هرچی دوباره می خونم نمی بینم!
بعدش
شما چرا اصرار دارین همه چیزو سیاه ببینین؟؟؟ من تو بدترین حالت این فیلمو خاکستری می بینم... نمی دونم شایدم من زیادی خوشبینم!
بعد بعدش
واقعا نفهمیدی من چی گفتم؟؟!!!

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه بهترین فیلم های ما جدایی نادر از سیمین باشه که شخصی از دیار خمینی شهر(سده اصفهان)کارگردانیش کرده باشه،پس وای به حال بقیه فیلمای ما.وای
چه ربطی داشت؟ فکر نمیکنم خودتم روی حرفی که زدی مصمم باشی.

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خدا رو شکر;)

خب خدا رو شکر که به نتیجه منجر نمیشه:smile:
البته شما تلویحا بر تاثیر گذاری این عکسا و مهم بودنشون در نظر مردم ایران اذعان کردید...

سلحشور حرفش شبیه حرف من بوده انگار، چون من زودتر گفتم:D
حالا شبیه سلحور باشه، چه اشکالی داره؟
حرف خیلی ها اینجا شبیه حرف خونخواران و دشمنان تاریخیه ایرانه، سلحشور که بابا نیمچه مسلمون هست حداقله!

اون بخش آخر هم پیش فرض من نبود، پیش فرض اونی بود که بهش پاسخ دادم...

همه چیز سیاسیه، زیاد جدی نگیریدش، چه اون زمان اکرانش چه این گلدن گلوبش:gol:

حرفی در دهان ما گذاشتید بیسیار بیسیار زیبا!

اشکالش اینجاست که سلحشور از سر دلسوزی واسه فرهنگ ایرانی این حرفو نزده!بغض و کینه رو از سطر سطر حرفاش میشه حس کرد!

اون پیشفرضم چیزی بود که آقا مصطفی از منظور شما از گذاشتن اون عکسا برداشت کرده بود!پس دقیقا پیشفرضیه که به شما نسبت داده شده و مطمئنم که درست هست!

چه سیاسی چه غیر سیاسی چیزی از ارزشهای این فیلم کم نمیکنه:gol:
خوشحالم که رفتید فیلمو دیدین!آخرین باری که با هم دربارش حرف زدیم هنوز ندیده بودین!:gol::gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه فرافکنی موقوف :دی
قبل از هرچیز اگه لطف کنین و به من بگین من کجای صحبتم گفتم دلیل گلدن گلاب گرفتن فیلم اینا بوده جدا متشکر می شم! خودم هرچی دوباره می خونم نمی بینم!
بعدش
شما چرا اصرار دارین همه چیزو سیاه ببینین؟؟؟ من تو بدترین حالت این فیلمو خاکستری می بینم... نمی دونم شایدم من زیادی خوشبینم!
بعد بعدش
واقعا نفهمیدی من چی گفتم؟؟!!!
فرای کجا رو فِکندم؟!
منظورم این بود اینهایی که گفتید دلیل دادن جایزه است!

به نظر شما این شرایط که توضیح دادید خاکستریه؟
چون خیلی از آشناهای ما هستن که مثل "حجت" از کار بیکار شدن و از بدبختی و بیچارگی دارن داروی ضد افسردگی استفاده می کنن... چون خیلی از آشناهای ما هستن که تو اوج جوونی از اجبار مثل "راضیه" دارن کلفتی دیگرانو می کنن که شکم بچه شونو سیر کنن.
اگه همه چی امن و امانه چرا حتی موضوع فیلمهای طنزمون هم (تو همین صدا و سیمای خودمون) یا بدهکاریه، یا بیکاریه یا دعوا بر سر پول...؟ غیر ازینه که هرمند اونی که می بینه رو می نویسه و می سازه؟؟؟وقتی تو مملکت جنگه موج فیلمهای جنگی سینماها ور تسخیر می کنه، وقتی هم بیکاری و فقر و افسردگی حاکمه ، فیلما پر می شن از فقرو بدبختی و بدهکاری. مثل "رادررو" که همین عید امسال پخش شد و مثلا طنز بود!
.
*اصلا بحث این نیست که چرا "جدایی نادر از سیمین" تلخه... بحث اینه که چرا از اساس این همه تلخی باید وجود داشته باشه

فهمیدم شما چی گفتی، شما نخوندی من چی نوشتم:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

البته این عکس آخریه سانسور شده ها:دی
یکدفعه چادر سر مدنا میکردن دیگه چه کاریه اینجوریش کردن:biggrin:

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سینما/ کارگردان سريال حضرت يوسف گفت: جایزه گرفتن جدایی نادر از سیمین را برای ایران افتخار نمی دانم و معتقدم فرهادی یک فیلم متضاد با اعتقادات مردم وفرهنگ ایرانی ساخته است.

به گزارش اوج نیوز، فرج الله سلحشور درباره جايزه گرفتن فيلم جدايي نادر از سيمين در گلدن گلوب اظهار داشت: جدایی نادر از سیمین یک فیلم در ضدیت اعتقادات مردم وتوهین به فرهنگ وخانواده در ایران است و برای همین نمیتوان گفت این فیلم برای ایران وما افتخار آورده است.

وی ادامه داد: مثلا اگر کسی دزد خوبی باشد وبانکی را بزند وبعد به او جایزه بهترین دزد را بدهند ویا اگر دکتری متخصص تولید قرص های روانگردان باشد وجایزه بگیرد آیا واقعا باید به آنها افتخار کرد؟ جدایی نادر از سیمین هم چنین نقشی را در گلدن کلوب ایفا کرد وبرای ما پیرو رهبری ها کسب این جایزه هیچ افتخاری ندارد.

سلحشور در پاسخ به این موضوع که این فیلم را خود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به این جشنواره ها فرستاده اند پاسخ داد: مسئولان وزارت ارشاد به ایران وفرهنگ ایران خیانت کردند وبه نظر من رسانه ملی کار درستی انجام داد که این موضوع را پوشش خبری نداد.فراموش نكنيم كه رهبري می گویند كه به جایزه هایی که در خارج به ما داده می شود دلخوش نباشید ، اما اگر معیار ما مردم ، هنرمندان ویکسری جریان ساز هستند که موضوع فرق می کند و در اینصورت باید 26دی ماه را هر سال جشن بگیریم.

وی افزود: جدایی نادر از سیمین به همراه تایید کنندگان آن برای ارسالش به اسکار به کشور واسلام خیانت کرده اند و به نظر من وتمام ولایتمداران جایزه گلدن کلوب جدایی نادراز سیمین هیچ افتخاری برای کشور وملت ما نیست بلکه یک خیانت بزرگ در حق ملت است.

منبع
یکی این سلحشور را ساکت کنه با اون فیلم های در پیتو و خاک خوردش.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفی در دهان ما گذاشتید بیسیار بیسیار زیبا!

اشکالش اینجاست که سلحشور از سر دلسوزی واسه فرهنگ ایرانی این حرفو نزده!بغض و کینه رو از سطر سطر حرفاش میشه حس کرد!

اون پیشفرضم چیزی بود که آقا مصطفی از منظور شما از گذاشتن اون عکسا برداشت کرده بود!پس دقیقا پیشفرضیه که به شما نسبت داده شده و مطمئنم که درست هست!

چه سیاسی چه غیر سیاسی چیزی از ارزشهای این فیلم کم نمیکنه:gol:
خوشحالم که رفتید فیلمو دیدین!آخرین باری که با هم دربارش حرف زدیم هنوز ندیده بودین!:gol::gol:
خب نه من در جایگاه سلحشورم نه اون بغض و کینه تو من هست، چون دارم میگم فیلم قشنگیه، ولی نه در این حد!

اون اقا مصطفی گفتند که در جامعه ایران اون عکسا باعث تخریبه، شما هم گفتید، پس اینها یک نکته منفی در اصغر فرهادی است، و منظور من اینه که فیلم و کارگردانش رو در حد خدا ستایش نکنید و کوچکترین انتقاد ازش رو با سیل محکومیت مواجه کنید (البته همین سیل محکومیت هم سیاسیه)...

ارزش های فیلمو که منم بهش واقفم که میگم قشنگه، منها این حد از ارزش گذاری سیاسیه.
آخرین بار رفته بودم دیده بودم، یادتون رفته احیانا، که توی دانشجویان راجبش حرف میزدیم که میگفتم من جفتشو رفتم دیدم جفتش قشنگه:cool:

رضــا

عضو
افتخار بزرگي بود براي سينماي ايران

داخل سال هاي گذشته اين بهترين خبر هنري بود كه شنيدم

تبريك ميگم

ياعلي

آخرین ویرایش:

3erERFAN

عضو جدید

منبع
........;)

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب نه من در جایگاه سلحشورم نه اون بغض و کینه تو من هست، چون دارم میگم فیلم قشنگیه، ولی نه در این حد!

اون اقا مصطفی گفتند که در جامعه ایران اون عکسا باعث تخریبه، شما هم گفتید، پس اینها یک نکته منفی در اصغر فرهادی است، و منظور من اینه که فیلم و کارگردانش رو در حد خدا ستایش نکنید و کوچکترین انتقاد ازش رو با سیل محکومیت مواجه کنید (البته همین سیل محکومیت هم سیاسیه)...

ارزش های فیلمو که منم بهش واقفم که میگم قشنگه، منها این حد از ارزش گذاری سیاسیه.
آخرین بار رفته بودم دیده بودم، یادتون رفته احیانا، که توی دانشجویان راجبش حرف میزدیم که میگفتم من جفتشو رفتم دیدم جفتش قشنگه:cool:

آخه مسئله اینجاست که اون انتقادم سیاسیه!حالا بیخیال!

جواب پیام پروفایلم اینجا میدین؟:biggrin:جفتش کدومه؟:biggrin:
وای!چه روزایی بود(اون شکلک آه کشیدنه که میگه هی خدا)نه یادمه!

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه مسئله اینجاست که اون انتقادم سیاسیه!حالا بیخیال!

جواب پیام پروفایلم اینجا میدین؟:biggrin:جفتش کدومه؟:biggrin:
وای!چه روزایی بود(اون شکلک آه کشیدنه که میگه هی خدا)نه یادمه!
یعنی هیچ انتقادی بر فرهادی متصور نیستید؟هر چی هست سیاسیه!:surprised:
پس بازم به من که میگم فیلم قشنگه ولی نه در این حد و این زیاد شدن حد تعریف و تمیجید ها سیاسیه! شما که کلا همه انتقادات رو سیاسی میدونید و اصغر فرهادی و فیلماشو در حد خدا میدونید!

شنونده عاقله میفهمه جفتش یعنی چه:)

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی هیچ انتقادی بر فرهادی متصور نیستید؟هر چی هست سیاسیه!:surprised:
پس بازم به من که میگم فیلم قشنگه ولی نه در این حد و این زیاد شدن حد تعریف و تمیجید ها سیاسیه! شما که کلا همه انتقادات رو سیاسی میدونید و اصغر فرهادی و فیلماشو در حد خدا میدونید!

شنونده عاقله میفهمه جفتش یعنی چه:)

قطعاوارد هست!
ولی اون ایراداتی که فعلا توی فضای رسانه ای کشور مطرح میشه و شما هم با گذاشتن اون عکسا سعی داشتید مطرح کنید تمامش بهانه گیری های سیاسیه!
برای من همچنان اینکه گفته بشه یه ایرانی توی فلان سال تونست جایزه گلدن گلوب رو بگیره یه افتخار بزرگه!ولی فکر نمیکنم بشه از این نتیجه گیری کرد که فرهادی برای من در حد خداست!

راسته که میگن آقایون نمیتونن دو تا کارو موازی انجام بدن و قاتی میکنن:biggrin:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قطعاوارد هست!
ولی اون ایراداتی که فعلا توی فضای رسانه ای کشور مطرح میشه و شما هم با گذاشتن اون عکسا سعی داشتید مطرح کنید تمامش بهانه گیری های سیاسیه!
برای من همچنان اینکه گفته بشه یه ایرانی توی فلان سال تونست جایزه گلدن گلوب رو بگیره یه افتخار بزرگه!ولی فکر نمیکنم بشه از این نتیجه گیری کرد که فرهادی برای من در حد خداست!

راسته که میگن آقایون نمیتونن دو تا کارو موازی انجام بدن و قاتی میکنن:biggrin:
خب خدا رو شکر
انتقاد من هم از ایشون اینه که رفتارش مطابق فرهنگ ملت ایران نیست و همین رفتارش نمایندگی از فرهنگ ملت ایران نداره،ولی فیلمش هم قشنگه جایزش هم نوش جونش، دستش هم درد نکنه گفت ملت ایران صلح جو هستد!
این اصلا سیاسی نیست...
خیلی دوست دارم بدونم چه انتقادی رو به فیلم فرهادی وارد میدونید؟

کارای خداست دیگه:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرای کجا رو فِکندم؟!
منظورم این بود اینهایی که گفتید دلیل دادن جایزه است!

به نظر شما این شرایط که توضیح دادید خاکستریه؟

فهمیدم شما چی گفتی، شما نخوندی من چی نوشتم:

فرای فکنو!
واقعیتش دوست ندارم توضیح واضحات بدم...! بحث من خطاب به اونایی بود که با تلخی فیلم مشکل دارن
اعتقاد دارم که فیلمی که از دروغ ساخته شده باشه ، خودشو لو می ده... ما اگه می خوایم گلدن گلاب یا برلیناله یا هر جهنم دره دیگه ای به فیلمای شیرین و گل و بلبلمون جایزه بدن اول باید چنین فیلمایی رو بسازیم! (حکایت اونیه که حساب بانکی باز نکرده بوده و دست به دامن امام رضا بوده که آقا من جایزه بانکو ببرم)
چرا نمی سازیم؟؟؟ چون خاستگاهی تو جامعه مون نداره! چون دغدغه جامعه مون نیست! چون اگه هم بسازیم دروغش اول از همه دل خودمونو می زنه... و هزارتا چونِ دیگه...
.
..
ببین سیاه زمانیه که هیچ وجه سفیدی موجود نباشه... من شاید رمانتیک نگاه می کنم و گفتم که شاید خوشبینم.. همه این تلخیهایی که من گفتم تو فیلم بود و تو جامعه هم هست... سفیدیش اونجاییه که هنوز رگه های روابط عاطفی ایرانی تو فیلم دیده می شه حتی بین نادر و سیمین که دارن جدا می شن! شما شاید بدبختی نادرو می بینی که داره از یه بابای مبتلا آلزایمر مراقبت می کنه اما من عاشق اون بابابزرگ شدم که گرچه شکسته س (مث احترام بابابزرگای ما) اما هست و اتفاقا یه وجه کلیدی داستان هم هست...
.
فیلم واقعا به لحاظ بازیگری عالی بود... داستان هم خوب بود... اما گفتم که من هم عاشق فیلم نشدم . اما ما فقط داریم از منظر آماتوری نظر می دیم... متخصصا حتما دلایل خودشونو دارن
یه نگاه بنداز:
برنده جایزه: بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه، بهترین صدابرداری، بهترین فیلمبرداری، بهترین فیلم از نگاه تماشاگران
دیپلم افتخار: بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزد دریافت جایزه:بهترین فیلم، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش مکمل زن(سارینا فرهادی)، بهترین چهره‌پردازی،بهترین صداگذاری، بهترین تدوین
اینها مال جشنواره فیلم فجر هست و نه جشنواره های کشورهای دشمن و تشنه به خون ما!
من عاشق فیلم نشدم اما اگه متخصصای داخلی ما هم خوششون اومده من دلیلی نمی بینم از موفقیت فیلم تو کشورهای دیگه ناراحت باشم!

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب خدا رو شکر
انتقاد من هم از ایشون اینه که رفتارش مطابق فرهنگ ملت ایران نیست و همین رفتارش نمایندگی از فرهنگ ملت ایران نداره،ولی فیلمش هم قشنگه جایزش هم نوش جونش، دستش هم درد نکنه گفت ملت ایران صلح جو هستد!
این اصلا سیاسی نیست...

به فیلمش؟اگر انتقاد به فیلمش باشه و از طرف متخصصین باشه وارد میدونم!(البته نه از جنس حملات مستر سلحشور و نه به اصطلاح متخصصینی مثل ایشون)
بالاخره از لحاظ محتوا و تکنیک که پرفکت نیست!
مسئله اینجاست که فعلا همه به خودش حمله میکنن!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
جفت چی؟؟؟:surprised:
.

خب خدا رو شکر
این اصلا سیاسی نیست...

والله ما عادت کردیم فکر کنیم 70 میلیون آدم همه تابع یه فرهنگن!!!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w15::w15:
اونو با من بودن!در جواب حرفی که توی پروفشون زدم
تو خودتو بزن به اون راه!
خودشون ربط دادن به کار خدا ولی ربط داره به آیکیوی آقایون:D
البته این بحثم بحث مفیدیه که انشالله به وقتش پی می گیریم :w15:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به فیلمش؟اگر انتقاد به فیلمش باشه و از طرف متخصصین باشه وارد میدونم!(البته نه از جنس حملات مستر سلحشور و نه به اصطلاح متخصصینی مثل ایشون)
بالاخره از لحاظ محتوا و تکنیک که پرفکت نیست!
مسئله اینجاست که فعلا همه به خودش حمله میکنن!
مشکل دو تا شد:D
کدوم متخصصینو شما قبول دارین؟:D
کارگردان یک فیلم که از خود فیلم جدا نیست، کارگردانه فیلمو میسازه...

جفت چی؟؟؟:surprised:
.

والله ما عادت کردیم فکر کنیم 70 میلیون آدم همه تابع یه فرهنگن!!!!
جفت اخراجی ها و جدایی نادر ....

از طرف دیگه عادت کردیم فرهنگ اقلیتو بر اکثریت غالب و قالب کنیم!!!!

بالا