ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
اره ایمان جان.البته خدایی خودمونیما تعداد بچه های ساخت خیلی کمتر از اون دوتا گرایش دیگست.یه مشکلی که من جدیدا دارم اینه که خوندنم واقعا افت کرده.وقتی کتاب میبینم حالم بد میشه.شماها هم دارید این حسو یا این فقط حس مزخرف خودمه؟؟؟؟؟؟
بچه هاي ساخت در خفا فعاليت ميكنن!!! بله حق با شماست من پارسال تاپيك 91 بودم اقلا 6 7 تا ساختي فعال بودن امسال اصلا ساختي فعال اينجا نيست خد ابخير كنه!!فكر كنم دليل پايين اومدن آمار داوطلباي امسال همين باشه من خودم 3 تا از دوستام با اتفاقات پارسال كلا بيخيال كنكور شدن!!!
البته اين دوهفته باقي مونده فرصت خوندن مطالب جديد نيست بايد خودتونو با تست هاي كنكور سرگرم كنيد

student.product

عضو جدید
مشکل بچه های ساخت اینه که کنکور اصلا برای ساختیا استاندارد نیست دروسی که طول لیسانس خوندیم و کله رشتمونم به اونا مربوط میشه اصلا تو کنکور دخالت داده نمیشه به نظر من 20 سوال برای این همه درس اصلا استاندارد نیست واقعا برا من جای سوال داره که این کسایی که این اصول رو پایه گذاری می کنن اصلا اطلاعاتی از رشته ساخت دارن!!! ولی به هر حال بچه های ساخت مظلوم ترین گرایش تو مکانیک هستند

sheykh_bahaee

عضو جدید
منم آزمون آخرشو ثبت نام كردم. اين جامعه آماريش نهايت به هزار نميرسه؟ راستي رتبت تو ساخت شد 28؟ با اين اوصاف زياد م رقيب نداريما!!!

سلام
منم این آزمون رو بودم

سولای ریاضی یه مقدار غیر استاندار بود خصوصا ریاضی 1 و یه سوال اشتباه داشت
ساختش هم دقیقا 4 سوال اشتباه داشت که من سه تاش رو زده بودم و 20 درصد، درصد ساختم اومد پایین.

اینم درصدام و رتبم
ریاضی 30
جامدات 48
ساخت 43
رتبه ساخت 6

اونطور که من آمار دارم تقریبا 20 نفری فقط از دانشگاه ما دارن واسه ارشد میخونند و بعضیاشون توی آزمون رتبه تک رقمی میارن.

farzadyar

عضو جدید
بچه ها خسته نباشيد
من هم امروز تصميم گرفتم واسه ارشد بخونم
به نظرتون جواب ميده
حساب كردم 10 روز وقت دارم
رياضي فقط معادلات مي خونم
زبان فقط زبان فني
سيالات هر سه تارو
جامدات هم استاتيك مقاومت با 2 فصل اول طراحي اجزا
ديناميك و ارتعاشات و ديناميك ماشين با كنترل رو هم كامل بخونم
به نظرتون رتبه چند مي تونم بيارم
معدل هم 16.50 هست دانشگاه آزاد
سيالات خوندم
سال 89 هم فارغ التحصيل شدم

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام
منم این آزمون رو بودم

سولای ریاضی یه مقدار غیر استاندار بود خصوصا ریاضی 1 و یه سوال اشتباه داشت
ساختش هم دقیقا 4 سوال اشتباه داشت که من سه تاش رو زده بودم و 20 درصد، درصد ساختم اومد پایین.

اینم درصدام و رتبم
ریاضی 30
جامدات 48
ساخت 43
رتبه ساخت 6

اونطور که من آمار دارم تقریبا 20 نفری فقط از دانشگاه ما دارن واسه ارشد میخونند و بعضیاشون توی آزمون رتبه تک رقمی میارن.
سلام مهندس.ایول داری با این درصدات.ایشالا تو سراسری هم همین اینجوری بزنی;)من خودمم که اینجوری زدم خداشاهده 10 روز هیچی نخونده بودم.چون روز قبلش عروسی داداشم بود.ولی بازم دمت گرم.
یه سوال از بچه های ساختی واسه درس cnc.تو سال 88 یه سوال هست که دستگاه فرز رو کشیده.کتاب سپاهان یه چیزی گفته و کتاب مدرسان یه چیزه دیگه.چه جوریاست جوابش؟؟؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان؛ ورتیسیته یا کرل سرعت برای جریانی منفی شده.جریان چرخشی است یا غیر چرخشی؟دلیل؟(به طور مثال جریان کوئت رو در نظر بگیرید)

Arman_awn

عضو
دوستان؛ ورتیسیته یا کرل سرعت برای جریانی منفی شده.جریان چرخشی است یا غیر چرخشی؟دلیل؟(به طور مثال جریان کوئت رو در نظر بگیرید)

آقای سرمست تا جایی که من بدونم ورتیسیته یک کمیت برداری هست. به این معنی که در حالت کلی منفی مثبت بودن معنی خاصی نداره. اندازه ی این بردار هم که منفی نمیشه.
اما در مورد جریان کوئت بدین معنی که در صفحه ای دوبعدی باشیم، و مثلاً مولفه k بردار ورتیسیته رو در نظر بگیریم، اگر برای مثال مقدار مثبت نشون دهنده چرخش پادساعتگرد حول محور z باشه
(با توجه به گرادیان های سرعت موجود در تعریف ورتیسیته)، به نظر من مقدار منفی هم میتونه نشون دهنده جهت عکس این چرخش باشه. پس با استدلال من میشه گفت بله، اگه این کمیت منفی
هم به دست بیاد جریان چرخشی هست.

Arman_awn

عضو
بچه ها اگه میشه یه نظر بدین در مورد این سوال،

سوال 61 صفحه 362 استاتیک نایی چاپ 91 (رنگی) که سوال سال 87 بوده از فصل اصطکاک، که گفته بزرگترین مقدار E که بلوک نلغزد؛

جدای از سختی و آسونی سوال، خدایی کلاه خودتونو قاضی کنین و بگین سوای تموم سختی مفهومی سوال، فقط ضربو تقسیماتی مثل 71.72*5/13-0.5*71.72*12/13، چقد وقت میبره؟
حالا باز این به کنار، کسی هست که بگه بدون ماشین حساب من چطوری باید بتونم (exp(-0.3*Pi/2 حساب کنم؟

اونطوری که من شنیدم از 85 ماشین حساب ممنوع شده. حالا محض رضای خدا بگین که ماشین حساب 87 آزاد بوده وگرنه باید به این طراح چی گفت...

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار

سوال 61 صفحه 362 استاتیک نایی چاپ 91 (رنگی) که سوال سال 87 بوده از فصل اصطکاک، که گفته بزرگترین مقدار E که بلوک نلغزد؛

جدای از سختی و آسونی سوال، خدایی کلاه خودتونو قاضی کنین و بگین سوای تموم سختی مفهومی سوال، فقط ضربو تقسیماتی مثل 71.72*5/13-0.5*71.72*12/13، چقد وقت میبره؟
حالا باز این به کنار، کسی هست که بگه بدون ماشین حساب من چطوری باید بتونم (exp(-0.3*Pi/2 حساب کنم؟

اونطوری که من شنیدم از 85 ماشین حساب ممنوع شده. حالا محض رضای خدا بگین که ماشین حساب 87 آزاد بوده وگرنه باید به این طراح چی گفت...
درود
از 85 به بعد ماشین حساب ممنوع شده
از این دست محاسبه ها توی سئوال های جامداتی زیاده یه چند تایی از 85 به بعد توی طراحی اومده ان طور سئوال ها را باید تقریبی حل کرد.

mahde1818

عضو جدید

خیلی نگران نباشد بعد آزمون سوالات مشکل دار رو حذف می کنند سوالاتی حتی جواب درست توی گزینه ها هست اما بدلیل اینکه نمیشه زیر دو دقیقه پاسخ داد حذف میشند

eng.bozorgtabar

عضو جدید
بچه ها خسته نباشيد
من هم امروز تصميم گرفتم واسه ارشد بخونم
به نظرتون جواب ميده
حساب كردم 10 روز وقت دارم
رياضي فقط معادلات مي خونم
زبان فقط زبان فني
سيالات هر سه تارو
جامدات هم استاتيك مقاومت با 2 فصل اول طراحي اجزا
ديناميك و ارتعاشات و ديناميك ماشين با كنترل رو هم كامل بخونم
به نظرتون رتبه چند مي تونم بيارم
معدل هم 16.50 هست دانشگاه آزاد
سيالات خوندم
سال 89 هم فارغ التحصيل شدم

آقا سلام. از اینکه تصمیم گرفتید شروع به خوندن بکنید خوشحالم.:smile: فقط یه سوال برام پیش اومده من حساب کردم طبق قانون 142 نیوتن اگه شما با سرعت نور هم دور این کتابا بچرخید :confused: باز تا تاریخ 1391/11/18 نمیتونید کتاباشونو حتی ورق بزنید. مگر اینکه ....
نکنه شیطون تا حالا چراغ خاموش رفتی جلو و حالا تازه رو کردی؟؟؟؟؟؟:redface:
از ما دلخور نشو شوخی کردم ایشالا موفق باشید:)

آخرین ویرایش:

reza_goudarzi

عضو جدید
بچه ها اگه میشه یه نظر بدین در مورد این سوال،سوال 61 صفحه 362 استاتیک نایی چاپ 91 (رنگی) که سوال سال 87 بوده از فصل اصطکاک، که گفته بزرگترین مقدار E که بلوک نلغزد؛جدای از سختی و آسونی سوال، خدایی کلاه خودتونو قاضی کنین و بگین سوای تموم سختی مفهومی سوال، فقط ضربو تقسیماتی مثل 71.72*5/13-0.5*71.72*12/13، چقد وقت میبره؟حالا باز این به کنار، کسی هست که بگه بدون ماشین حساب من چطوری باید بتونم (exp(-0.3*Pi/2 حساب کنم؟اونطوری که من شنیدم از 85 ماشین حساب ممنوع شده. حالا محض رضای خدا بگین که ماشین حساب 87 آزاد بوده وگرنه باید به این طراح چی گفت...

ببین دوست عزیزم

وقتی که یک نفر اسمش رو میزاره طراح سوال و توی سازمان سنجش سوال ارشد طراحی میکنه ، این صرفا به این معنی نیست که طراح دارای شعور هست و یا فهم و درک بالایی داره یا حتی اینکه آدم با سوادی هستش مخصوصا تمام سوالای استاتیک اون سال رو که نگاه بکنی متوجه میشی که طرف یه جورایی میخواسته ذهن خودش رو خیلی خلاق نشون بده :D

باور کن جدی میگم
حالا من نمیدونم دکتر نائی چرا اون سوال دری وری رو حل کرده ؟ یا لا اقل بابت این سوال یه عذر خواهی از جامعه دانشجویان نکرده از طرف اون طراح سوال ؟ :D

توی کنکور 91 هم این موضوع به شدت خودش رو نشون میده :D

eng.bozorgtabar

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
دوستانی که تو وارد کردن اطلاعات موقع ثبت نام ایرادی یا اشتباهی داشتند این اطلاعیه سازمان سنجش رو مطالعه کنند. آقا سعید عزیز هم سوالی در مورد محل برگزاری امتحان داشتن می تونن جوابشونو بگیرن:

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ تاريخ‌، محل‌ رفع نقص كارت و برگزاري‌ آزمون‌ ورودي‌ تحصيلات‌ تكميلي‌ (دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد ناپيوسته‌ داخل‌) سال‌ 139و هم چنين‌ هيجدهمين دوره‌المپياد علمي‌ دانشجويي‌ كشور

saman_me

عضو جدید
دوستان همگی خسته نباشید.2 تا سوال داشتم یکی مربوط به سوال 65 سال 90 چجوری 8 بتوان 1 تقسیم بر 5 رو باید حساب کرد؟؟دومی سوال 90 سال 90 چرا تنش های متوسط را منفی گرفته؟؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
روز شمار ارشد 92

روز شمار ارشد 92

ضمن خسته نباشيد به مهندسين عزيز:

:cry::cry:فقط 10 روز تا آزمون تحصيلات تكميلي سال 92:cry::cry:

eng.bozorgtabar

عضو جدید
:smile::smile:سلام بچه ها عید همتون مبارک:smile::smile:

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام مهندس.ایول داری با این درصدات.ایشالا تو سراسری هم همین اینجوری بزنی;)من خودمم که اینجوری زدم خداشاهده 10 روز هیچی نخونده بودم.چون روز قبلش عروسی داداشم بود.ولی بازم دمت گرم.
یه سوال از بچه های ساختی واسه درس cnc.تو سال 88 یه سوال هست که دستگاه فرز رو کشیده.کتاب سپاهان یه چیزی گفته و کتاب مدرسان یه چیزه دیگه.چه جوریاست جوابش؟؟؟

مرسی انشاء الله با هم امیر کبیر واسه ارشد بخونیم
خیلی دوست دارم با بچه های دانشگاه خودمون امیرکبیر قبول شم

اون سوالی که گفتی مدرسان اشتباه گفته.
البته بطور دقیق بخواهیی بگی میشه 4 و نیم محوره که چهار حرکت مستقل و یک حرکت وابسته که w وابسته به z است
که گزینه نزدیک همون 5 محوره است
حرکت نسبی راستای x , y , z میشه u,v,w

sheykh_bahaee

عضو جدید

میتونی از بسط exp استفاده کنی

طراح های سوال احمق نیستن اونا خودشونم درس خوندن
ولی میخوان یه کم جنگ روانی تو کنکور راه بندازن

mahde1818

عضو جدید
ممنون

ولی اگه بخوای دقیق نگاه کنی 8 روز مونده

چون یه روز اخر استرس ها خیلی زیاد میشه
..
باز شماها خوبه توی شهر خودتون کنکور میدید ما که باید پاشیم بریم مشهد سال قبل یادمه با اینکه صبح ساعت 7 از قاسم آباد مشهد راه افتادم توی ترافیک وکیل آباد گیر کردم ساعت 8:20 دقیقه بود هنوز به دانشگاه فردوسی نرسیده بودم!

saeed_70_nagi

عضو جدید
باز شماها خوبه توی شهر خودتون کنکور میدید ما که باید پاشیم بریم مشهد سال قبل یادمه با اینکه صبح ساعت 7 از قاسم آباد مشهد راه افتادم توی ترافیک وکیل آباد گیر کردم ساعت 8:20 دقیقه بود هنوز به دانشگاه فردوسی نرسیده بودم!
خوب می تونی یه روز قبلی بری و روبروی دانشگاه چادر بزنی و فرداش با خیال راحت بری سر جلسه کنکور ..

البته شوخی کردم
:D:biggrin:

newuser

عضو جدید
دوستان همگی خسته نباشید.2 تا سوال داشتم یکی مربوط به سوال 65 سال 90 چجوری 8 بتوان 1 تقسیم بر 5 رو باید حساب کرد؟؟دومی سوال 90 سال 90 چرا تنش های متوسط را منفی گرفته؟؟

8 به توان 1 تقسیم بر 5 میشه 2 به توان 0.6 حدودا باید با 2 به توان 0.5 ( رادیکال 2) برابر باشه البته واضحه که بیشتره و در همین حد هم کافیه . چرخ دنده روی محور تنش فشاری ایجاد میکنه به همین خاطر تنشها منفی هستند

newuser

عضو جدید
خوب می تونی یه روز قبلی بری و روبروی دانشگاه چادر بزنی و فرداش با خیال راحت بری سر جلسه کنکور ..

البته شوخی کردم
:D:biggrin:

آقا تقصیر خودشون بوده از وکیل آباد رفتن من بعد 7 راه افتادم از سمت کمربندی ( کلانتری ) رفتم خیلی راحت رسیدم سر جلسه :D

DrAliNasr

عضو جدید
سلام
توصیه مهمی برای دوستان دارم
در این اوضاع تا زمان کنکور در محیط های عمومی نروید، با هیچ کسی دست ندهید و ترجیحا از ماسک استفاده کنید و مایعات زیاد بخورید تا مثل من آنفولانزا نگیرید و خانه نشین نشوید
به امید موفقیت و سربلندی برای همه

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
مرسی انشاء الله با هم امیر کبیر واسه ارشد بخونیم
خیلی دوست دارم با بچه های دانشگاه خودمون امیرکبیر قبول شم

اون سوالی که گفتی مدرسان اشتباه گفته.
البته بطور دقیق بخواهیی بگی میشه 4 و نیم محوره که چهار حرکت مستقل و یک حرکت وابسته که w وابسته به z است
که گزینه نزدیک همون 5 محوره است
حرکت نسبی راستای x , y , z میشه u,v,w
تو كتاب لطفي نوشته محور هاي WوUوV براي افزايش كورس ماشينكاري استفاده ميشه و محور مستقل نيست تو اون تست هم جز محور هاي مستقل نبايد به شمار بره دليل هم نداره 4.5 محوره بشه 5 محوره!!! تو كليد اعلام شده 5 محوره در حاليكه لطفي چيز ديگه گفته
دوستان ساختي تهش بگم كنكور ساخت خيلي بي درو پيكره هر سال طراحا عوض ميشن و سليقه ها متفاوت هر كسي واسه خودش نظر ميده و زيربار نميره تو كنكور ساخت فقط بايد منتظر شانس و اقبال موند كه اون سال طراح حالش خوب باشه و كليد رو از سر بي خوابي پسو پيش به سنجش نده و بشه معيار سنجش
دعا كنيد امسال سال اولي باشه كه در تاريخ كنكور ساخت و توليد مثل آدم تموم ميشه چون سابقه نداشته
موفق باشيد

pooooooya

کاربر فعال
تو كتاب لطفي نوشته محور هاي WوUوV براي افزايش كورس ماشينكاري استفاده ميشه و محور مستقل نيست تو اون تست هم جز محور هاي مستقل نبايد به شمار بره دليل هم نداره 4.5 محوره بشه 5 محوره!!! تو كليد اعلام شده 5 محوره در حاليكه لطفي چيز ديگه گفته
دوستان ساختي تهش بگم كنكور ساخت خيلي بي درو پيكره هر سال طراحا عوض ميشن و سليقه ها متفاوت هر كسي واسه خودش نظر ميده و زيربار نميره تو كنكور ساخت فقط بايد منتظر شانس و اقبال موند كه اون سال طراح حالش خوب باشه و كليد رو از سر بي خوابي پسو پيش به سنجش نده و بشه معيار سنجش
دعا كنيد امسال سال اولي باشه كه در تاريخ كنكور ساخت و توليد مثل آدم تموم ميشه چون سابقه نداشته
موفق باشيد

هيچ فرقي نداره سوال درست بدن يا اشتباه
اگه درست بدن درصداي ما ميره بالا رتبه ها مياد پايين رتبه هاي قبوليهم باهاش مياد پايين سخت يا اشتباه بدن رتبه ها ميره بالا رتبه هاي قبولي هم بالا ميره يكم پيچيده شد:confused: حالا اين وسط چند نفري كه قابل ملاحضه نيست از جامدات و سيالات جاي ساختي ها رو پر ميكنه چون مسلما كسي كه با ساخت صفر رتبه ساختيش خوب ميشه حتما رتبه جامداتي و سيالاتيش خيلي بهتره و انتخاباي بهتري از ساخت داره

amir-mehrizi

عضو جدید
بچه ها ولی من سوالای ساخت پارسال و زدم .درسته خیلی بدجور بود.ولی بر طبق همون کلیدی که یکی از بچه ها گذاشته بود اینجا 30 زدم.فقط 6 تا از سوالا رو تونستم بزنم.

wwewwe

عضو جدید
سلام
دوستان به نظرتون با دو باکس ریاضیات و جامدات فول میشه جایی قبول شد؟

mori1365

عضو جدید
فقط بهتون توصیه میکنم قبل از ورود به جلسه و تا قبل از اینکه ازمون شروع نشده با هیچ کدوم از داوطلبای دیگه حرف نزنین بعضیا این قدر ایه یاس میخونن که اصلا ادم و از زندگی سیر میکنن پارسال ما رفته بودیم یکی میگفت حالا فوقم قبول شیم وقتی کار نیست به چه دردی میخوره اون یکی میگفت دانشگاه رفتن وقت تلف کردنه و عمرمون هدر رفت و فلان و بهمان خلاصه بعضیا واقعا رو مخن من موندم اونی که فکر میکنه وقتیم که گذاشته لیسانس گرفته تلف شده رو چه حسابی میاد فوق لیسانسم شرکت میکنه؟؟درسته کسی که عزمش جزم باشه این اراجیف روش تاثیر نداره ولی خوب درست قبل از جلسه این چیزها رو بشنوی بعد بری داخل ناخوداگاه ذهن ادم مشغول میشه .البته نمیدونم این جو شاید فقط توی تهران باشه که فکر میکنن درس خوندن وقت تلف کردنه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
فقط بهتون توصیه میکنم قبل از ورود به جلسه و تا قبل از اینکه ازمون شروع نشده با هیچ کدوم از داوطلبای دیگه حرف نزنین بعضیا این قدر ایه یاس میخونن که اصلا ادم و از زندگی سیر میکنن پارسال ما رفته بودیم یکی میگفت حالا فوقم قبول شیم وقتی کار نیست به چه دردی میخوره اون یکی میگفت دانشگاه رفتن وقت تلف کردنه و عمرمون هدر رفت و فلان و بهمان خلاصه بعضیا واقعا رو مخن من موندم اونی که فکر میکنه وقتیم که گذاشته لیسانس گرفته تلف شده رو چه حسابی میاد فوق لیسانسم شرکت میکنه؟؟درسته کسی که عزمش جزم باشه این اراجیف روش تاثیر نداره ولی خوب درست قبل از جلسه این چیزها رو بشنوی بعد بری داخل ناخوداگاه ذهن ادم مشغول میشه .البته نمیدونم این جو شاید فقط توی تهران باشه که فکر میکنن درس خوندن وقت تلف کردنه
نه توی همه جا هست
البته شاید یه شیوه برای از میدان بدر کردن رقیب ها هم باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا