ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

lfc4win

عضو جدید
سوالش دقیقا توی ذهنم نیست فکر میکنم لزجیت بین دو صفحه تغییر میکرد .درسته؟
تغییر لزجیت بین صفحه ها باعث میشه که پروفیل سرعت هم خطی نباشه و شما فقط به واسطه مقدار لزجیت نمیتونین در مورد تنش برشی نظر بدین (برابر بودن تنش برشی ها از طریق المان گیری معلوم میشه)

در کل تنش برشی وقتی متغیره که پروفیل سرعت غیر خطی باشه ( و این غیرخطی بودن ناشی از لزجیت نباشه ) :)

اون سوال صفحه پایینی ثابت بود و صفحه بالا سرعت ثابت داشت

سیال وسط بود.....و پرسیده بود که تنش برشی صفحه بالا و پایین برابر هست در جوابش!!
آخه مگه میشه؟ سرعت داره بالایی....
نمی دونم شاید من در مفهوم مشکل دارم!! خیلی ذهنم رو مشغول کرده سوال به این ساده ای

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون سوال صفحه پایینی ثابت بود و صفحه بالا سرعت ثابت داشت

سیال وسط بود.....و پرسیده بود که تنش برشی صفحه بالا و پایین برابر هست در جوابش!!
آخه مگه میشه؟ سرعت داره بالایی....
نمی دونم شاید من در مفهوم مشکل دارم!! خیلی ذهنم رو مشغول کرده سوال به این ساده ای

این سوال سال 87 هست.یه بار توضیحش رو نوشتم. ببین دوست من برای جریان کوئت که صفحه بالایی با سرعت حد حرکت میکنه(شتاب صفر) اگر برای یک المان به حجم dxdydz معادله نیوتن رو در جهت x بنویسی (با توجه به اینکه تغییرات تنش برشی در المان با استفاده از بسط تیلور بدست میاد) در نهایت به این نتیجه میرسی که تغییرات تنش برشی در جهت y صفره یعنی تنش در راستای y ثابته.
کتاب سنجش از رابطه اندازه حرکت به این نتیجه رسیده با این فرض که تغییرات فشار در راستای x صفره که این هم استدلال درستیه ولی استدلال بالا کلی تره.

saeed_70_nagi

عضو جدید
پس کدوم فصلش بیشتر سوال میاد؟ فصل 3 تجزیه و تحلیل جریان سیالات یکی بچه ها میگفت همیشه تست میاد! درسته؟
ممنون راهنمایی میکنید
اره فصل 3 همیشه یه سوال داشته
البته بیشتر مواقع مفهومی میدن که باید تخصص خوبی تو مفهوم داشته باشی ...

Arman_awn

عضو
ایا نقطه z=0 برای تابع سینوس یک تقسیم بر z یک تکین اساسی هست؟ اگر هست چرا؟
بله دوست عزیز تکین اساسی هست.

برای دلیلش به تعریف نقطه ی تکین اساسی نگا می کنیم. نقطه ای تکین اساسی هست تعداد جملات اصلی بسط لوران حول اون نقطه
بی نهایت باشه. خوب شما کافیه بسط مک لورن تابع سینوس ایکس رو بنویسی و به جای x، قرار بدی یک تقسیم بر z. اون موقع به راحتی
میبینی که حول نقطه ی z=0، تعداد جملات اصلی (یعنی جملات z-z0 با توان منفی) بی نهایت هست.

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایا نقطه z=0 برای تابع سینوس یک تقسیم بر z یک تکین اساسی هست؟ اگر هست چرا؟

دلیلش رو دوستمون آرمان گفت ولی به طور کاربردی توی سوالات ارشد اگر کمان sin,cos,sh,ch,tg,tgh یک به روی z بود تکین اساسیه.

غلام90

عضو جدید
برای Ln (یک تقسیم بر z ) هم بسط لوران بنویسید تعداد جملات با z-z0 با توان منفی اش مگه بی نهایت نمیشه؟ پس چرا نثطه صفر را برای این تابع گفته تکین اساسی نیست؟

reza2495

عضو جدید
من فکر نمیکنم راه حل اساسی برای مشخص کردن نوع یک نقطه از تابع ، بسط حول اون نقطه باشه! مشخصه که z=0 برای تابع (ln(1/z یه تکین تنهاست و اگه Z را 0 بذاریم بینهایت=(بینهایت)ln بنابراین z=0 یه قطب محسوب میشه
البته این نظر منه

غلام90

عضو جدید
بسط لوران ln (یک به اضافه z) را نوشتم به جای z اش (یک تقسیم بر t )منهای یک گذاشتم.
من فقط دنبال روشی هستم برای تشخیص تکین اساسی نمیدونم چه روشی برم همیشه راحت جواب بده ؟

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسط لوران ln (یک به اضافه z) را نوشتم به جای z اش (یک تقسیم بر t )منهای یک گذاشتم.
من فقط دنبال روشی هستم برای تشخیص تکین اساسی نمیدونم چه روشی برم همیشه راحت جواب بده ؟

بسط لورن فقط برای نقطه ی x=0(یا z=0) هست.حول هر نقطه ای نمیشه لورن نوشت. روش کلی همونه که آرمان گفت ولی همونجور که گفتم اگه قرار سوال کنکور تکین اساسی باشه همون مواردیه که گفتم.

student.product

عضو جدید
هر كس اين انتگرال رو حل كنه خداي رياضيه!!!!!
مشاهده پیوست 133288

سلام.رو سوالت خیلی فکر کردم اما جوابش می رفت تو با قالیا مجبور شدم برم سوالات ارشد ریاضی و دانلود کنم و خود سوالشو ببینم شما سوال رو یکم اشتباه وارد کرده بودی ،سوال اصلیشم نوشتم جوابشم برات تایپ کردم سوالش زیاد سخت نیست. موفق باشی .
Untitled.jpg

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام ایمان جون گذاشتیمون سرکار ها نداشتیم ها!!!!!!:)
نه والا سركار چيه تستش جالب بود گفتم بذارم شمام مستفيذ بشيد!!!
سلام.رو سوالت خیلی فکر کردم اما جوابش می رفت تو با قالیا مجبور شدم برم سوالات ارشد ریاضی و دانلود کنم و خود سوالشو ببینم شما سوال رو یکم اشتباه وارد کرده بودی ،سوال اصلیشم نوشتم جوابشم برات تایپ کردم سوالش زیاد سخت نیست. موفق باشی .
از پاسختون ممنون.بله درسته اشتباه تايپي بود ولي نكته سوال تو انتخاب محدوده انتگرال براي ساده كردن عبارت نمايي هستش. كلا سوال جالبيه. بعيد نيست تست امسال باشه!!

غلام90

عضو جدید
اب درون یه استوانه ای که با سرعت w میچرخه میدونم این فرمول را هم داریم h=w^2r^2/2g
کسی میتونه توضیحی درباره این تیپ مسایل بده. استراتزی و مبنایی برای حل همه سوالهایی از این تیپ ؟
مثلا ارتفاع استوانه h باشه سوال گفته باشه سرعت زاویه ای را پیدا کنید که نصف ابش بیرون بریزه در این حالت راس اون سهمیه را از کجا بفهمیم کجا تشکیل میشه
کلا دنبال روش و استراتزی حل این تیپ مسایل بودم.

mahde1818

عضو جدید
من امروز کنکور سال 87 رو آزمون دادم
11% زبان
ریاضی 31
سیالات61
جامدات54
دینامیک 23
البته اینم بگم به غیر از ریاضی بقیه سوالات رو قبلا دیده بودم در نتیجه قبل از اینکه سوال رو بخونم می دونستم چطوری حل میشه!

Arman_awn

عضو
11% زبان
ریاضی 31
سیالات61
جامدات54
دینامیک 23
البته اینم بگم به غیر از ریاضی بقیه سوالات رو قبلا دیده بودم در نتیجه قبل از اینکه سوال رو بخونم می دونستم چطوری حل میشه!

همین درصدا رو تو کنکور تکرار کنید راحت رتبه تون دورو بر 170 اینا میشه

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
11% زبان
ریاضی 31
سیالات61
جامدات54
دینامیک 23

درود به نظر تا حدی میشه این درصد ها را توی کنکور با توجه به سختی سئوال ها تکرار کرد ولی مهم ترین نکته حفظ آرامش در سر جلسه هست.

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام به همگی.من اون هفته ازمون سنجش رو دادم درصدام اینا شدش.
زبان 40
ریاضی 15
جامدات 40
ساخت 30
البته قبلش یه 10 روزی بود هیچی نخونده بودم.رتبه ام رو هم زده بود از 860 نفر 28 توی ساخت

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اب درون یه استوانه ای که با سرعت w میچرخه میدونم این فرمول را هم داریم h=w^2r^2/2g
کسی میتونه توضیحی درباره این تیپ مسایل بده. استراتزی و مبنایی برای حل همه سوالهایی از این تیپ ؟
مثلا ارتفاع استوانه h باشه سوال گفته باشه سرعت زاویه ای را پیدا کنید که نصف ابش بیرون بریزه در این حالت راس اون سهمیه را از کجا بفهمیم کجا تشکیل میشه
کلا دنبال روش و استراتزی حل این تیپ مسایل بودم.

روال کلی حل که نوشتن معادله اولر در مختصات استوانه ایه.معادله توزیع فشار بدست میاد و بعد هم برای سطح آزاد این معادله رو مینویسیم (Patm) .ارتفاع h همون رابطه ای که نوشتی بدست میاد(hفاصله سطح آزاد تا لبه ی ظرف هست).حجم تخلیه شده هم نصف حجم استوانه به ارتفاع h هست.(ضمنا نکته مهم دیگه اینه که مبدا مختصات رو روی سطح آزاد و در r=0 قرار بدیم)

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام به همگی.من اون هفته ازمون سنجش رو دادم درصدام اینا شدش.
زبان 40
ریاضی 15
جامدات 40
ساخت 30
البته قبلش یه 10 روزی بود هیچی نخونده بودم.رتبه ام رو هم زده بود از 860 نفر 28 توی ساخت
منم آزمون آخرشو ثبت نام كردم. اين جامعه آماريش نهايت به هزار نميرسه؟ راستي رتبت تو ساخت شد 28؟ با اين اوصاف زياد م رقيب نداريما!!!

آخرین ویرایش:

amir-mehrizi

عضو جدید
منم آزمون آخرشو ثبت نام كردم. اين جامعه آماريش نهايت به هزار نميرسه؟ راستي رتبت تو ساخت شد 28؟ با اين اوصاف زياد م رقيب نداريما!!!

اره ایمان جان.البته خدایی خودمونیما تعداد بچه های ساخت خیلی کمتر از اون دوتا گرایش دیگست.یه مشکلی که من جدیدا دارم اینه که خوندنم واقعا افت کرده.وقتی کتاب میبینم حالم بد میشه.شماها هم دارید این حسو یا این فقط حس مزخرف خودمه؟؟؟؟؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا