آیا جن وجود داره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*Essi*

اخراجی موقت
باشه. پس اول به این سوال من جواب بده. چرا اونا -مسیحیها- همیشه مسیح رو میبینن. اونم به صورت هاله نور؟ ولی ما نه؟​

من اینو نشنیدم که مسیحی،عیسی را به صورت هاله نور ببیند.
اما اگر درست باشد:
اونها هم توهم میزنن.

حالا چرا چینی ها پاندا رو تو جنگلهاشون میبینن ولی ما بز هم تو جنگلهامون نمیبینیم.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما هم گیر دادی به اون پری دریای ها ......
آخه خدا خودش تو قرآن راجع به جن گفته.تو احادیثی از پیامبر هم به وجود جن اشاره شده. اون مسجدی هم که تو مکه هست مسجدیه که اونجا قرآن جنیان بهشون نازل شده.من تو کتابی خوندم پیامبر با جنیان هم ملاقاتی داشته.در ضمن به نظر من انسان اونقدر مخلوق عجیبیه که میتونه خیالات خودشو به حقیقت تبدیل کنه.توانایی ما بیشتر از خوردن و خوابیدن و جفت گیریه.الکی نیست که خدا ما رو خلیفه اش اتخاب کرده

جن پری دریایی و غول چه فرقی میکنه؟! همه تو گروه موجودات افسانه ای طبقه بندی میشن.

خود قرآن رو یکسری از مردم قبول ندارن پس برای اثبات چیزی باید از منبعی استفاده کرد که مورد قبول اکثریت مردم جهانه نه فقط عده ای. و در هیچ منبع دیگه ای اشاره ای به جن نشده.

من نمیگم قرآن درسته یا غلط ولی برای اثبات چیزی منبع باید مورد تائید عده ی زیادی از مردم باشه نه عده ای محدود.

در اینکه انسان موجود خارق العاده و پیچیده ایه حرفی نیست همین که ما اینهمه پیشرفت کردیم و از غارنشینی به عصر ارتباطات و اینترنت رسیدیم خودش نشون میده فقط براموم خوردن و خوابیدن مهم نیست و این نشون میده آدم میتونه فکر کنه و منطقی باشه و براساس دیده و شنیده ی اطرافیان خودش و یا تنها یک منبع هر چیزی رو باور نکنه وگرنه اگه اینجوری بود هنوز غارنشین بودیم........:gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
باشه. پس اول به این سوال من جواب بده. چرا اونا -مسیحیها- همیشه مسیح رو میبینن. اونم به صورت هاله نور؟ ولی ما نه؟

وحید مگه توهم مخصوص مسلموناست؟! اونا هم خرافاتی دارن و چیزهایی رو میبینن که آدم بقل دستیشون نمیبینه!:surprised: تازه خرافات تو همه ی دنیا رواج داره قدیما بوده واسه اینکه مردم سرگرمی دیگه ای نداشتن.... الان داره چون مردم ذهنشون مشغول اینا و سرگرمشون باشه و کاری به کاره چیزای مهم اجتماعی سیاسی و اینا نداشته باشن........

ولی خوب بعضی از کشورا سعی دارن این درجه رو کمتر کنن......... در انگلیس مردم خیلی خرافاتین جن گربه سیاه نردبون...... الان گروهایی اومدن اونجا که سعی میکنه مردم رو روشن کنن و رو متروهاشون شعار مینویسن.

m.1978

عضو جدید
جن پری دریایی و غول چه فرقی میکنه؟! همه تو گروه موجودات افسانه ای طبقه بندی میشن.

خود قرآن رو یکسری از مردم قبول ندارن پس برای اثبات چیزی باید از منبعی استفاده کرد که مورد قبول اکثریت مردم جهانه نه فقط عده ای. و در هیچ منبع دیگه ای اشاره ای به جن نشده.

من نمیگم قرآن درسته یا غلط ولی برای اثبات چیزی منبع باید مورد تائید عده ی زیادی از مردم باشه نه عده ای محدود.

در اینکه انسان موجود خارق العاده و پیچیده ایه حرفی نیست همین که ما اینهمه پیشرفت کردیم و از غارنشینی به عصر ارتباطات و اینترنت رسیدیم خودش نشون میده فقط براموم خوردن و خوابیدن مهم نیست و این نشون میده آدم میتونه فکر کنه و منطقی باشه و براساس دیده و شنیده ی اطرافیان خودش و یا تنها یک منبع هر چیزی رو باور نکنه وگرنه اگه اینجوری بود هنوز غارنشین بودیم........:gol:

:redface:

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینو نشنیدم که مسیحی،عیسی را به صورت هاله نور ببیند.
اما اگر درست باشد:
اونها هم توهم میزنن.

حالا چرا چینی ها پاندا رو تو جنگلهاشون میبینن ولی ما بز هم تو جنگلهامون نمیبینیم.
باید اعتراف کنم دیشب دیروقت بود و پست قبلیت رو کامل نخوندم که در مورد جنی بود که اونا میبینن. منظور منم همین بود! کلا آدم به هر چیز که اعتقاد داره و به خودش تلقین میکنه میبیندش

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
ها هیچ فرقی نفوکوله!
منظور از دقیق چیه؟
میخوای از شنیده ها و خواب ها و سخن علما در باب جن مطلب بیاورید.
من هنوز این نکته واسم مبهمه،چرا این جن از خاورمیانه اونورتر نمیره.
نه...من اگه بتونم دلیل علمی میارم یا حداقل دلیلی که با عقل جور دربیاد که اگه میخواستم جمله ازین و اون بیارم مثل خیلیا اول قرآن و میگفتم ...ولی رد کردن این نظر که موجودات دیگه ای غیر از ما هم وجود دارن از طرف شما موضوعو واسه خودمم جالب کرد چون هرچی که من درین موردا میدونم در حد تئوریه و شنیده هام حالا واسم جالب شد ببینم اصلا قابل اثبات هست یا نه اگه چیزی پیدا کردم میذارم اگه نه که هر کی به اعتقادات خودش:smile:البته یه چیز دیگه ام بگم کسایی که پرواز روح میکنن میگن وقتی روح از بدن جدا میشه با موجودات دیگه ای روبه رو میشی و واست قابل دیدن هستن.پرواز روح کاریه که ما به طور غیرارادی تو خواب انجام میدیم اما بعضی ها به درجه ای از توانایی میرسن که میتونن به طور ارادی این کارو انجام بدن مخصوص هندیا وآنگولاییا و خاورمیانه ایم نیست خیلیا تو دنیا انجامش میدن ولی همونطور که گفتم منم از کسایی که این کارو میتونن انجام بدن فقط شنیدم همونطورکه گفتم اگه چیز قابل عرضی پیدا کردم میذارم

جن اونها فرق میکنه.
اصلا لغتی به اسم جن ندارند.
جن ما پاهاش سم بز داره.:confused:

اما جن اونها خون آشامه،:cry:
دندونهای تیز و پنجول داره. :cry::cry::cry:
اونا هم این کلمه رو دارن حداقل 5تا کلمه انگلیسی میتونم واست بیارم که معنی جن بده (البته مسلما این دلیل نمیشه فقط خواستم بگم اونا هم دارن)

نازی دلبر

عضو جدید

چه بد!!!!!!!! مردم خیلی چیزا میگن هرکی هرچی از فکرش میگذره به دهن میاره.صحت یه مسئله رو نمیشه به رای گذاشت حالا چیزی مثل قرآن رو.
این حرفارو هم معلومه کی میگه.یه بار این حرفو تو یه تایپک دیگه هم بحث شداینکه از زمان جنگهای صلیبی به قول شما غربی ها تصمیم گرفتند هیچ وقت اجازه پیشرفت رو به مسلمونا ندن.برای این کار هم هرکاری میکنن.ما هم که جماعت دهن بین و...بگذریم
ما آدما مخلوقات آزادی هستیم آزاد تو انتخاب و تفکر. هیچ کس نمیتونه به من بگه چطوری فکر کنم.به تفکرات من ایراد بگیره من به وجود جن اعتقاد دارم وتنها راه اثباتش احساسم. احساسی که با شما و اون یکی فرق میکنه.یه چیزی هم بگم شاید ما به چشم جن ها دیده نمیشه شاید اونا تو فضاهای 15 بعدی هستند؟!!!!!!!!!!!

*Essi*

اخراجی موقت
1- از زمان جنگهای صلیبی به قول شما غربی ها تصمیم گرفتند هیچ وقت اجازه پیشرفت رو به مسلمونا ندن.برای این کار هم هرکاری میکنن.

2- ما آدما مخلوقات آزادی هستیم آزاد تو انتخاب و تفکر.

3- من به وجود جن اعتقاد دارم و تنها راه اثباتش احساسم.
شاید ما به چشم جن ها دیده نمیشه شاید اونا تو فضاهای 15 بعدی هستند؟!!!!!!!!!!!

1- اینکه چرا به مخالفان جن میگی غربی، نمیدونم.
عینه این میمونه که به طرفداران جن بگیم شما عرب ها!!!!
اینقدر بی عرضگی و خرافات رو به دوش غربی ها نگذارید.
اگه مسلمانها اهل تلاش و تفکر بودند،اجازه پیشرفت به غرب رو نمیداند.

2- کسی تو انتخاب یک فرد،حق دخالت نداره.
اما اینکه با تفکر بشه جن رو اثبات کرد بحث جدیدیه.

3- خوب به ما هم یاد بده چه جوری جن را احساس کنیم.
داستان زیر را یادآوری میکنم.

پادشاهی که یک عمر ، سر کارش گذاشتند تا برایش لباس بدوزند،در نهایت ، لختش کردند فرستادنش وسط خیابان و بهش گفتند هر کس چشم بصیرت داشته باشه پیراهنت را میبیند.
همه لختی پادشاه را میدیدند،اما به خاطر ترس و اعتقاد زیاد به خودشون هیچکس جرات نکرد بگه من لباسی نمیبینم.
آخر سر ، یه بچه پا شد داد زد، آی پادشاه لخته.

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه بد!!!!!!!! مردم خیلی چیزا میگن هرکی هرچی از فکرش میگذره به دهن میاره.صحت یه مسئله رو نمیشه به رای گذاشت حالا چیزی مثل قرآن رو.
این حرفارو هم معلومه کی میگه.یه بار این حرفو تو یه تایپک دیگه هم بحث شداینکه از زمان جنگهای صلیبی به قول شما غربی ها تصمیم گرفتند هیچ وقت اجازه پیشرفت رو به مسلمونا ندن.برای این کار هم هرکاری میکنن.ما هم که جماعت دهن بین و...بگذریم
ما آدما مخلوقات آزادی هستیم آزاد تو انتخاب و تفکر. هیچ کس نمیتونه به من بگه چطوری فکر کنم.به تفکرات من ایراد بگیره من به وجود جن اعتقاد دارم وتنها راه اثباتش احساسم. احساسی که با شما و اون یکی فرق میکنه.یه چیزی هم بگم شاید ما به چشم جن ها دیده نمیشه شاید اونا تو فضاهای 15 بعدی هستند؟!!!!!!!!!!!

درسته و این خیلی بده! تا یک مسئله ثابت نشه باید فقط نظریه داد و تئوری و رو اون پا فشاری کرد......... صحت همه چیز رو میشه سوال کرد و در 99 درصدموارد جواب درست رو میشه با تحقیق و بررسی به دست اورد چه قرآن باشه چه مخلوقات واقعی و افسانه ای..........

غربیها شاید بعد از جنگ جهانی اول که اهمیت نفت و منابع طبیعی بارشون پیدا شد خواستن کشورای خاورمیانه رو به هر قیمتی که شده عقب نگه دارن تا مفت منابعشون رو از چنگشون در بیارن ولی همین که اونها تونستن تا اون موقع پیشرفت کنن و ما نکنیم دلیلش واضحه.

دقیقا ماها ازادیم که اونگونه که میخوایم درچهارچوب قانون زندگی کنیم و تا وقتی که اعتقاداتمون به کسی لطمه نزنه اونها رو داشته باشیم....... اینجا هم من یا دوستان نخواستیم کسی رو روشن کنیم و بگیم جن وجود نداره میخوایم این رو روی بحث بزاریم که با بحث و منطق ثابت کنیم جن وجود نداره ولی حالا که شما احساس میکنی و با احساساتت جن رو قبول داری نمیشه بیشتر از این روی این موضوع بحث کرد.........

منطق نادرست و فرضیه نادرست رو میشه تغییر داد ولی وقتی پای احساسات در میانه حتی اصرار برای تغییر اون بیخوده چون احساسات ادما فقط به خودشون برمیگرده و درست نیست کسی توش دخالت کنه.........:gol:

فعلا همه ی چیزها و تا اونجایی که بشر تونسته در کهکشان و همه چیز پیش بره 3 بعد در نظر گرفته شده که بعضی ها بعد 4 رم زو زمان میدونن و بعد مادی دیگه ای و اصلا بعد دیگه ای رو سراغ ندارن.........

ولی اگه اینطور که شما میگین پس وقتی جن ها ما رو نمیبینن ما هم اونها رو نیمبینیم و رفتار ما روی اونها و اونها روی ما نمیتونه تاثیر داشته باشه........

در این صورت هم بودن یا نبودنشون نه اثبات میشه و نه مهمه!:gol:

شیر فرهاد

عضو جدید
پس وقتی جن ها ما رو نمیبینن ما هم اونها رو نیمبینیم و رفتار ما روی اونها و اونها روی ما نمیتونه تاثیر داشته باشه........

در این صورت هم بودن یا نبودنشون نه اثبات میشه و نه مهمه!:gol:

یک مغلطه:
ما میتونیم خورشید را ببینیم ولی خورشید نمیتواند ما را ببیند.
پس جن میتواد مارا ببیند ولی ما نمیتوانیم جن را ببینیم.

جن وجود داره.تو قران یه سوره ب نام اون هست.

اصلا خیلی از نماد های ساختمان های بزرگ دنیا و اهداف بشر به یمن وجود همین جن هاست.

الان موجودات خیلی عجیب و غریبی داره پیدا میشه که حتی علم هم توش مونده.
مث انسان های خیلی قوی هیکل و ١۵ ..١۶متری که خیلی وقت پیشا قران ب صراحت درموردشون حرف میزنه و بهشون اشاره میکنه.
در جواب اون دوستمون باید بگم ب نظر من بهتره بجای اینکه ثابت کنیم قران و مطالبش ایا علمی هست یا نه بهتره بریم و ببینیم علمی که در دست بشره تنها فقط چندخط از قران هم نمیشه...
البته از هر کدوم بریم شاید ب یه نتیجه برسیم.
خلاصه اینکه نوجودات فضایی و ماوراطبیعه وجود دارن شاید جن هم یکی از اونا باشه

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه روش هایی هست برای تسخیر جن، اما ظاهراً تا امروز تموم کسانی که این کار رو کردن یا حداقل اون قسمتش که خبرش رسیده خود افراد تسخیر شدن. من شنیدم مدت زمان تسخیر شدن توسط جن بین یک هفته تا پایان عمر مورد داشته و جن ها هم تمایل دارن تا به صورت گروهی کسی رو اذیت کنن. البته موضوعی نیست که کسی رو نگران کنه چون ظاهراً شکستن مرز دو دنیا باید از دو طرف صورت بگیره و تا زمانی که فردی در دنیای انسان ها اقدامی نکنه، مشکلی پیش نمی یاد و اجنه نمی تونن تسخیرش کنن.

آخرین ویرایش:

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی ها میگن جن رو دیدن ولی وقتی باهاشون صحبت کنی سوال کنی میگن ما نبودیم که دختر خاله ی پسر عمه م دیده!!!:biggrin:

همه به هم پاس میدن دیدنشو........:biggrin:

نه جنی وجود داره نه چیزی..........;):)
آیه روشن و صریح قرآن رو رد میکنی؟جن وجود داره عزیزم.اما هیولا نیست که ترسناک باشه و یا فقط بشه تو قبرستونا پیداش کرد

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا جن فقط دخدرارو دوس دارد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.