آیا جن وجود داره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archi_arch

مدیر بازنشسته
مشکل اینجاست که رفتن جن اصلا ربطی به بسم الله گفتن و نمدونم آهن و فلز و این چرت و پرتا نداره . . .!:surprised:
چه خارجی و چه ایرانی!
در رابطه با خارج زیاد شنیدم ولی ندیدم . . .!:)( آخه هیچکدومش به واقعیت نزدیک نبود!)
پس به چی ربط داره؟
والا من جز این نشنیدم!

حسین-تی

عضو جدید
پس به چی ربط داره؟
والا من جز این نشنیدم!
بزار یه مثال برات بزنم . . . که همشون در حد شنیدنه! راست و دروغش پای دیگران . . .!

میگن شب تاسوعا جنیان اومدن نزد امام حسین و گفتن اگه شما اجازه بدی ما فردا در نبرد حضور داشته باشیم و سپاه دشمن رو نابود کنیم . . !
خب این چیو میرسونه . . .! تو میدون جنگ وسایل ساخته شده از فلز کم نیست . . . .!!!

یه حکایت دیگه :

میگن یه شخصی رفته بود حموم . . . پا تو حموم گذاشت دید سروصدای مشکوکی میاد . . .! یه بار گفت بسم الله . . ! دید هنوز اون سرو صدا هست! . . .! یه بار دیگه گفت . . . دید بازم هست . . .! این بار با لهجه ی غلیظ و مثل قاری قرآن گفت بسم الله رحمن الرحیم! . . ! دید از تو حموم یه نفر گفت : الله الله! :surprised:

ضمن اینکه . . .! به خاطر اینکه جایی زندگی میکنم که به ییلاق و کوه و دشت خیلی نزدیکه با درویش و آدم های قدیمی کم در این رابطه صحبت نکردم . . .!:gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچی ما که دیگهداشتیم بهش عادت میکردیم!
اما واضحترین کاری کهکردش و هنوز یادمه اینبودکه:
تو خونه چهار نفری نشسته بودیم سر سفرهشام و داشتیم غذا میخوردیم ...
تو آشپزخونه ما آبگرمکن دیواری بود و باید آب گرم تا آخر باز میشد تا آبگرمکن روشن شه...
خلاصه ما داشتیم غذا میخوردیم که یهو صدای پیچیدن شیر آب اومد
فاصله ماهم تا آشپزخونه 5 قدم بود و آشپزخونه هم اوپن بود و کاملا داشتیم شیر آب رو میدیدیم
...
:cry:
خوب ...
هیچی دیگه شیر چرخید و آب گرم با فشار اومد! یعنی شیر آب گرمتا آخر باز شد! طوری که میگم آبگرمکن روشن شد!
بعد ...:cry::cry::cry:

هیچی دیگه ...
دیگه چیزی یادم نیست ...
فقط یادمه با گرمکن تو خیابون داشتم می دوییدم ...
فکر کن ...
شب ... شیر آب ... آب گرمکن ...:cry::cry::cry::cry:

بازم بگم؟

به این میگن جن فیزیک دان!:surprised::)
خودش یه گوشه وایساده تا فشار اب گرم و انبساط و اینا خودش شیری که احتمالا شل بوده رو باز کنه........:D
ای بابا خوب از این به بعد تیپ بزن شبا شاید جنه باز اومد........:biggrin:
نکنه واسه این یادت مونده و ناراحتی که با گرمکن دویدی؟! :D

ولی جدی یه وجود همچین جنایی باید افتخار کرد..........:D

بازم بگو!:redface::gol:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم اینجاجاش نیست! هر وقت خواستی بگو بریم کف بهشت زهرا قطعه های قدیمی!:cool:
ولی جدا راست میگم!
تازه این یه موردش بود!
تو خودتو یه لحظه بزارجای من! جلوی روت چهار-پنج دور شیر آب پیچیده میشه و آبگرمکن روشن میشه! این یعنی چی؟:que:

حالا چرا گیر میدین به قبرستونای بیچاره! توی خارج قبرستونا بین خونه ها و قاطی شهر ساخته شدن قطعه هایی هستن مال 100 200 سال پیش تو هیچ کدومم جن وجود نداره!:redface:

اخه جن مرده میخواد چی کار کنه؟! عذا داره بره قبرستون؟! :surprised:

ذاتا جن یعنی پنهان! بر فرض بگیم جن هم وجود داره چون پنهانه نه ما اونو میبینیم نه اون مارو!:D

Atheist

عضو جدید
هیچ موجود فرا فیزیکی وجود نداره.

یکی از آشنایان من هم جن دیده بود. یعنی خونش جن داشت. اینطور که میگفت. میومده چراغ ها رو روشن و خاموش میکرده. در رو میزده به هم. خلاصه از این دلقک بازی ها. بعدا مقادیر زیادی مواد مخدر از نوع توهم زا (مثل LSD) از تو خونش پیدا کردند و دلیل وجود جن هم مشخص شد.

عجیب اینجاست که این موجودات همیشه سراق افرادی میان که به شدت به این خرافات باور دارند. هیچوقت پیش یه نفر برای مثال مثل من نمیان که اصلا به فرافیزیک معتقد نیستم. این عزیزان هم که چون به این چیزها معتقد هستند هر مسئله پیش بیاد ربطش میدند به جن... مثل بقیه ی چیزهایی که ربطش میدن به خدا. خلاصه اگر جن میبینید مشکل از خودتون هست. بنده اینجا رسما از جن های عزیز دعوت میکنم که یه سری به من بزنند. من تنها زندگی میکنم هیچ کسی هم نیست به دادم برسه خیلی هم ترسو هستم.

Mj na

عضو جدید

یکی از آشنایان من هم جن دیده بود. یعنی خونش جن داشت. اینطور که میگفت. میومده چراغ ها رو روشن و خاموش میکرده. در رو میزده به هم. خلاصه از این دلقک بازی ها. بعدا مقادیر زیادی مواد مخدر از نوع توهم زا (مثل LSD) از تو خونش پیدا کردند و دلیل وجود جن هم مشخص شد.

عجیب اینجاست که این موجودات همیشه سراق افرادی میان که به شدت به این خرافات باور دارند. هیچوقت پیش یه نفر برای مثال مثل من نمیان که اصلا به فرافیزیک معتقد نیستم. این عزیزان هم که چون به این چیزها معتقد هستند هر مسئله پیش بیاد ربطش میدند به جن... مثل بقیه ی چیزهایی که ربطش میدن به خدا. خلاصه اگر جن میبینید مشکل از خودتون هست. بنده اینجا رسما از جن های عزیز دعوت میکنم که یه سری به من بزنند. من تنها زندگی میکنم هیچ کسی هم نیست به دادم برسه خیلی هم ترسو هستم.
آره گفتم که باید یک چیز توهمی بوده باشه.
مثلآ بر اثر یک دلیل علمی اتفاقی می افته و اونا هم ربطش میدن به جن

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنا بر گفته قرآن مجید جن وجود

حرف شما رو کاملا می پذیرم
چون که بنا به هزارو یک دلیل معتقدم که حتی یک حرف قران هم تغییر نیافته و تغییر نیافتنی هست
اما حالا ممکنه که برخی از دوستان نظر من یا نظر شما رو در این مورد (قران و تحریف نشدنش) به تمسخر بگیرند از اونجا که من اصلا تمایلی به تبادل نظر با این افراد ندارم و شما را هم از این تبادل نظر نهی میکنم .ایشان را به همان صاحب قران ارجاع می دهم
و خداوند دانای بر همه چیز است;):D

• Like
واکنش ها: zx1

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
جن وجود داره حرفم نباشه ...من تازه با گربه ها اینقد مهربونم چون میگن بضیاشون جن ان....هواشونو دارم پیشتشونم نمیکنم....تازه شم کهههه:cool::cool::cool::razz::(:cry::cry::cry:

حسین-تی

عضو جدید
ندیدن دلیلی بر نبودن نیست!
UFO ها رو میشناسی!؟:)
به لحاظ علمی نمیشه جن و روح و کلا متافیزیک رو ثابت کرد . . ! بیشتر اعتقادیه . . .!:)
مرد حسابی اینم شد دلیل نبود جن!!!؟:D:surprised:
منم عین خودت!
منتها شدیدا به جن و متافیزیک و . . فکر میکنم ولی سراغ من نیومدن . . .!:)

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
خرافات در مورد جن ها خیلی وجود داره
مثل اینکه بسم ا.. بگو و بعد اب جوش بریز
چون جن ها هم مثل ما کافر و هم مومن دارن مسلما جن مومن در برابر بسم الله فرار که نمیکنه هیچ تبارک ا.. هم میگه(شوخی کردم):biggrin:
در مورد خارجی ه هم اینو بگم که اونهاهم جنو می بینن
منتها فکر می کنند روحه چون در احضار روح اکثرا جن ظاهر میشه نه روح
در مورد واقعی بودنشم صددر صد واقعیه هم در قران اومده
هم اینه یکی از اقوام ما که بر حسب تصادف نه مومنه و نه متوهم و نه اهل مواد مخدر حضورشونو بارها حس کرده و حتی یکبار هم دیده و همسایه اونم که اقوام نزدیکشن و طبقه های بالاشون زندگی می کنن اونهام دیدن
من هم که یک بار رفتم خونشون این جریانو نمی دونستم ولی احساس سنگینی که دقیقا در همون محل که محل زندگیشونه حس کردم
یک بارهم در خونه ی خودمون تنها بودم می خواستم برم بیرون درو که محکم باز کردم در باز نشد دیدم زنجیر که پشت دره افتاده و در حالی که فقط من در خانه بودم و مطمئنا این کارو نکردم
اتفاقات اینچنینی برایم زیاد افتاده در حالی که اگر نگیم جن بوده پس چه جوابی میتونیم بدیم
یا جن یا یه نیروی ماورا طبیعه ی دیگه

حسین-تی

عضو جدید
در مورد خارجی ه هم اینو بگم که اونهاهم جنو می بینن
منتها فکر می کنند روحه چون در احضار روح اکثرا جن ظاهر میشه نه روح
احضار روح کار هرکسی نیست . . .!
انکار نمیکنم که وجود نداره . . ! ولی مطمئنا کار هرکسی نیست و کسانی که ادعای این کار رو دارن فقط دارن بصورت ماهرانه شعبده بازی میکنن . . !:)
در مورد واقعی بودنشم صددر صد واقعیه هم در قران اومده
هم اینه یکی از اقوام ما که بر حسب تصادف نه مومنه و نه متوهم و نه اهل مواد مخدر حضورشونو بارها حس کرده و حتی یکبار هم دیده و همسایه اونم که اقوام نزدیکشن و طبقه های بالاشون زندگی می کنن اونهام دیدن
من هم که یک بار رفتم خونشون این جریانو نمی دونستم ولی احساس سنگینی که دقیقا در همون محل که محل زندگیشونه حس کردم
یک بارهم در خونه ی خودمون تنها بودم می خواستم برم بیرون درو که محکم باز کردم در باز نشد دیدم زنجیر که پشت دره افتاده و در حالی که فقط من در خانه بودم و مطمئنا این کارو نکردم
اتفاقات اینچنینی برایم زیاد افتاده در حالی که اگر نگیم جن بوده پس چه جوابی میتونیم بدیم
یا جن یا یه نیروی ماورا طبیعه ی دیگه
اینا همشو که میشه با دلایل علمی و حدس و خطا ثابت کرد . . .!

Atheist

عضو جدید
ندیدن دلیلی بر نبودن نیست!
UFO ها رو میشناسی!؟:)
به لحاظ علمی نمیشه جن و روح و کلا متافیزیک رو ثابت کرد . . ! بیشتر اعتقادیه . . .!:)

مرد حسابی اینم شد دلیل نبود جن!!!؟:D:surprised:

منم عین خودت!
منتها شدیدا به جن و متافیزیک و . . فکر میکنم ولی سراغ من نیومدن . . .!:)

از کی تا حالا UFO ها فرافیزیکی شدند ؟
چیزی رو که نه میشه دید. نه میشه حس کرد. نه میشه اثبات کرد رو چطور قبول می کنید وجود داره ؟ شما از کجا میدونی UFO ها وجود داره ؟ برای اینکه شواهدی دال بر وجود اونها هست. حالا بفراما جن رو ثابت کن.
در سال 1944 المان نازی UFO ساخته بود. انواع و اقسام اون رو . عکس ها و مطالبش در اینترنت هست.

اونی که من گفتم دلیل نبود. فقط یه داستان بود برای اینکه نشون بدم برخی افراد چقدر خرافاتی هستند. و ناتوانی ها و نادانی خودشون رو به گردن موجودات و قدرت های مافوق بشری میندازند.

متافیزیک هم مثل Astrology یک خرافات هست که خودش رو در غالب علم جا زده.

حسین-تی

عضو جدید
از کی تا حالا UFO ها فرافیزیکی شدند ؟
چیزی رو که نه میشه دید. نه میشه حس کرد. نه میشه اثبات کرد رو چطور قبول می کنید وجود داره ؟ شما از کجا میدونی UFO ها وجود داره ؟ برای اینکه شواهدی دال بر وجود اونها هست. حالا بفراما جن رو ثابت کن.
گفتم که . . .!
دلیل علمی وجود نداره . . .! بیشتر بر اساس تجربه و نظریه و اعتقاد دینی و این چیزاست . . .!:)
دقیقا همونطوری که نمیشه خدارو به لحاظ علمی بصورت تام ثابت کرد . . ! ولی به لحاظ عرفانی و اعتقادی میشه . . .! به نظرم اشکال کار اینجاست که شما فقط میخواین همه چی رو به لحاظ عقلی با توجه با علم روز ثابت کنین . . .! مطمئنا عقل هم تو یه جاهایی کم میاره . . .! (البته در حال حاضر!)
در سال 1944 المان نازی UFO ساخته بود. انواع و اقسام اون رو . عکس ها و مطالبش در اینترنت هست.
البته منظورم از UFO یا ( Undefined flying objects ) همونی بود که نیروی دریایی آمریکا داشت روش تحقیق انجام میداد و تو رسانه ها پیچید . . ! (البته خودمم نمیدونم واقعیت داشته یا نه!)
اونی که من گفتم دلیل نبود. فقط یه داستان بود برای اینکه نشون بدم برخی افراد چقدر خرافاتی هستند. و ناتوانی ها و نادانی خودشون رو به گردن موجودات و قدرت های مافوق بشری میندازند.
اینو منم قبول دارم . . .!
دیگه نمدونم افتادن کلید از در و زنجیر و . . . که دلیلی برای وجود جن و . . نیست!:)
متافیزیک هم مثل Astrology یک خرافات هست که خودش رو در غالب علم جا زده.
!آهان!
درسته!
یه لحظه فک کردم خوندن ذهن رو میگی!!!
:)

آخرین ویرایش:

Atheist

عضو جدید
گفتم که . . .!
دلیل علمی وجود نداره . . .! بیشتر بر اساس تجربه و نظریه و اعتقاد دینی و این چیزاست . . .!:)
دقیقا همونطوری که نمیشه خدارو به لحاظ علمی بصورت تام ثابت کرد . . ! ولی به لحاظ عرفانی و اعتقادی میشه . . .! به نظرم اشکال کار اینجاست که شما فقط میخواین همه چی رو به لحاظ عقلی با توجه با علم روز ثابت کنین . . .! مطمئنا عقل هم تو یه جاهایی کم میاره . . .! (البته در حال حاضر!)

البته منظورم از UFO یا ( Undefined flying objects ) همونی بود که نیروی دریایی آمریکا داشت روش تحقیق انجام میداد و تو رسانه ها پیچید . . ! (البته خودمم نمیدونم واقعیت داشته یا نه!)

دیگه نمدونم افتادن کلید از در و زنجیر و . . . که دلیلی برای وجود جن و . . نیست!:)

عزیز دل : Astrology به هیچ عنوان خرافات نیست . . .
اینم نمیشه ثابت کرد . . . ولی من دیدم که میگم خرافات نیست . . .!:)

این هم مثل تمام بحث های دیگه در مورد این مسائل به جایی نمیرسه.

شما هرگز نمی تونید نه تاثیر astrology رو اثبات کنید و نه میتونید وجود جن رو اثبات کنید و نه می تونید وجود خدا رو اثبات کنید. تا اون زمان بنده هیچ کدوم رو باور ندارم. شما باور داری. خوب. هر کس یه سری باور هایی داره دیگه. من معمولا عادت دارم چیزهایی رو که منطقی نیستند باور نکنم.

بنده هم داشتم در مورد همون یو فو ها صحبت می کردم دیگه. مگه چند نوع یوفو وجود داره ؟

راستی در مورد Astrology میتونید به کتاب enemies of reason رجوع کنید. مستندش هم وجود داره. که اصلا در مورد همین نوع خرافه نوشته شده. اونهم توسط یکی از بزرگترین دانشمندان دنیا. اگر اون رو هم باور ندارید که دیگر هیچ. با دلیل و منطق ثابت کرده که خرافه ای بیش نیست.

حسین-تی

عضو جدید
این هم مثل تمام بحث های دیگه در مورد این مسائل به جایی نمیرسه.

شما هرگز نمی تونید نه تاثیر astrology رو اثبات کنید و نه میتونید وجود جن رو اثبات کنید و نه می تونید وجود خدا رو اثبات کنید. تا اون زمان بنده هیچ کدوم رو باور ندارم. شما باور داری. خوب. هر کس یه سری باور هایی داره دیگه. من معمولا عادت دارم چیزهایی رو که منطقی نیستند باور نکنم.

بنده هم داشتم در مورد همون یو فو ها صحبت می کردم دیگه. مگه چند نوع یوفو وجود داره ؟

راستی در مورد Astrology میتونید به کتاب enemies of reason رجوع کنید. مستندش هم وجود داره. که اصلا در مورد همین نوع خرافه نوشته شده. اونهم توسط یکی از بزرگترین دانشمندان دنیا. اگر اون رو هم باور ندارید که دیگر هیچ. با دلیل و منطق ثابت کرده که خرافه ای بیش نیست.
چرا دیگه . .!
ویرایش کردم پستم رو!
فک کردم آسترولوژی همون طالع بینی معمولی و خوندن ذهنه! که خب نیست . . .!
جالبه بدونی تو یکی از جنگ ها ی امام علی یه شخصی پیدا شد که ادعای Astrology کرد و امام علیم گفت چرت نگو . . .!:)
اما در رابطه با خوندن ذهن و آینده کاملا مطمئنم وجود داره . . ! چون به عینه دیدم . . . و برام اتفاق افتاده . . .! بدون هیچ تردستی و بازی با ذهنم برا اینکه از خودم حرف بکشه . . . خیلی تمیز و مستقیم .. . .!:)

Mj na

عضو جدید
گفتم که . . .!

!آهان!
درسته!
یه لحظه فک کردم خوندن ذهن رو میگی!!!:)
به نظر من خدا رو باید از لحاظ منطقی ثابت کرد نه از لحاظ دل و چیزای غیر منطقی.اگه بخوای با دل ثابت کنی خدا همون توهم تاریخیه.;)

zx1

عضو جدید
آقا جن وجود داره!
میگن فرشته بی اختیار و جن نیمه اختیار و انسان با اختار ترین موجوداتند!
تازه ماخونمون جن داشت!
اگه میخوایید تمام اتفاقاتی هم که برامون رخ داده میگم!
به شهادت 4-5 نفر انسان عاقل و بالغ!
تازه اسم هم داشت! ما بهش میگفتیم عفت!
به خدا راست میگم!

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خدا رو باید از لحاظ منطقی ثابت کرد نه از لحاظ دل و چیزای غیر منطقی.اگه بخوای با دل ثابت کنی خدا همون توهم تاریخیه.;)
برای این چیزا دنبال دلایل کاملا عقلی نباش. مسائلی مثل ایمان رو نمیشه فقط با استفاده از عقل ثابت کرد

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا جن وجود داره!
میگن فرشته بی اختیار و جن نیمه اختیار و انسان با اختار ترین موجوداتند!
تازه ماخونمون جن داشت!
اگه میخوایید تمام اتفاقاتی هم که برامون رخ داده میگم!
به شهادت 4-5 نفر انسان عاقل و بالغ!
تازه اسم هم داشت! ما بهش میگفتیم عفت!
به خدا راست میگم!
خودش ول کرد رفت یا خونرو عوض کردید؟

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
احضار روح کار هرکسی نیست . . .!
انکار نمیکنم که وجود نداره . . ! ولی مطمئنا کار هرکسی نیست و کسانی که ادعای این کار رو دارن فقط دارن بصورت ماهرانه شعبده بازی میکنن . . !:)

اینا همشو که میشه با دلایل علمی و حدس و خطا ثابت کرد . . .!
نه نمیشه ثابت کرد چون من مطمئن بودم زنجیر درو نبسته بودم
در مورد شیر اب که یکی از دوستان گفت ممکنه واشرش شل شده باشه یا در مورد بسته شدن در میشه گفت که باد این کارو کرده ولی من چند مورد دیدم که توجیهی براش نیست

در ضمن باز هم می گویم احضار روح کار کاملا تخصصی است و کسانی که ناشی باشن جن ظاهر میکنن

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه نشه با عقل و منطق ثابت کرد در این صورت بهتره من بی خدا باشم.نه؟
منم عقل گرا هستم ولی اگر همه چیزت عقل و منطقت هست بله! و اگر اینطوریه اصلا خودکشی کن و خودت رو از این دنیای لعنتی نجات بده

Orion neb

عضو جدید
اگه نشه با عقل و منطق ثابت کرد در این صورت بهتره من بی خدا باشم.نه؟
من با اینکه به خرافاتت اعتقادی ندارم ولی با این جمله ی شما مخالفم.
می شه خواهش کنم اگه خواب می بینید. یکی از خواباتون رو با علم و منطق اثبات کنید.;)
مگه اینکه کلا خواب ندیده باشید
:surprised:

وضعیت
موضوع بسته شده است.