افتخار ملی

aaj6551

عضو جدید
آقای محترم من خیلی منطقی و مودبانه با شما بحث کردم اگر میبینی نمیتونی پاس گو باشی و داری بیخود بحث میکنی لطفا توهین نکن............
حیف وقتی که واسه جواب دادن به شما گذاشتم...........
توهینم نکردم
گفتم شما درست میگی
برو ببین بازم تعریف کن

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام به همه
اینکه این فیلم جایزه گرفت باعث افتخاره
هر چند که دلایل سیاسی توی این امر بی تأثیر نبودن

خواهشی که دارم اینه که این فیلم رو با فیلم های ایرانی مقایسه کنید، نه با یه سری مسخره بازی هایی که اسمش رو میزارن فیلم، از جمله اخراجی ها
بگذریم
من خودم شخصا فیلم رو اصلا دوست نداشتم، یعنی اصلا از دیدنش احساس دیدن یک فیلم قوی بهم دست نداد
پیام فیلم خیلی گنگ بود، و اصلا به خوبی انتقال داده نمی شد،
فیلم نقطه اوج نداشت، خیلی یکنواخت بود، خبری از تصویرهای خیره کننده نبود
خلاصه من فیلم رو نپسندیدم

فیلم های از این قویتر توی سینمای ایران زیاد داشتیم،
نمونه نزدیکش طلا و مس
نمونه قدیمی ترش شبهای روشن
و بسیاری دیگر

به هر حال تبریک به آقای فرهادی

.MosTaFa.

کاربر ممتاز

البته این عکس آخریه سانسور شده ها:دی

سلام به مصطفای عزیز
دوست عزیزم، مگه هر چی که رضا پهلوی ازش تعریف کرد چیز بدیه؟؟
مگه حضور توی جایی که زنهای خارجی و غیر مسلمان بدون روسری هستند کار بدیه؟
تازه، در مورد دست دادنش با جولی، مگه ما داریم در مورد میزان تقوای آقای فرهادی صحبت می کنیم؟؟؟ بحث فیلم ایشونه
دست دادن با زن غیر مسلمون هم به خود آقای فرهادی فقط ربط داره، تازه توی ایران هم که نیست،

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام به مصطفای عزیز
تازه، در مورد دست دادنش با جولی، مگه ما داریم در مورد میزان تقوای آقای فرهادی صحبت می کنیم؟؟؟ بحث فیلم ایشونه
دست دادن با زن غیر مسلمون هم به خود آقای فرهادی فقط ربط داره، تازه توی ایران هم که نیست،
اینا به کنار
جودی فاستر هنوز زندست؟؟؟

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا افتخاری هست بودن با بزرگان سینمای دنیا
این عکس‌ها چیزی از ارزش کارگردان‌های قوی و بازیگر‌های قویتر ما کم نمیکنه
در زمانی‌ که حتا توی کشور ما بازیگر‌ها نمیتونن حتا به هم دست بزنن و حتا شب با روسری می‌رن توی رخت خواب و نمیتونن به بیننده حسشون رو القأ کنن
ساختن فیلمی با این همه مشکلات ارزشی کمتر از فیلم آواتار نداره...
در ضمن به نوبه خودش این فیلم که مشکلات اجتماعی رو نشون میده خارج از هر گونه رنگ و لعاب دینی یا فقر اجتماعی من رو یاد فیلم زیبای آمریکایی میندازه

رابطه پدر و پسری این فیلم خیلی‌ وقته که در جوامع غربی فراموش شده
( تو بیشتر خانواده‌ها ) برای همین میتونست این فیلم ( که ۲۴ مثبت از کل ۲۴ منتقد سینمای جهان رو گرفته ) تلنگری به روابط فراموش شده سنتی بزنه

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
سکوت بره ها رو که عهد تیرکمون شاه تو سن 60 سالگی بازی کردhttp://oshelam.persiangig.com/image/zarde kochik2/shok.gif
جودی فاستر از بچگی‌ داره فیلم بعضی‌ میکنه شاید مروفترینش میتونه راننده تاکسی باشه که اون موقع ۱۲ سال هم بزور داشت !

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه فیلم آواز گنجشگ ها رو دیده باشید نمونه ی بارز یه فیلم پر از معنی و مفهوم بود که تو جشنواره ی برلین برنده ی جایزه شد...
اما این فیلم تو ایران کمتر دیده شد و در حق کارگردانش و آقای رضا ناجی واقعا کم لطفی شد...
من به آقای اصغر فرهادی از این جهت افتخار میکنم که توی جمعی حاضر شد که به ایران و ایرانی به چشم تروریست نگاه میکنن و به ایران به چشم یک کشور بربر
مثل فیلمایی که واسمون ساختن...
اما ایشون نام مردم ایران رو به عنوان انسانهای صلح دوست عنوان کرد...
این کاره فرهنگی حتی اگه اهداف سیاسی داشته باشه بازم ارزشمنده که از سیاست در جهت شناخت بهتر ایران و ایرانی استفاده شد نه تخریب وجهه و فرهنگمون...
پس درود به اصغر فرهادی و تمام سیاست های فرضی پشتش...

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز

البته این عکس آخریه سانسور شده ها:دی

واااااااااااااای خدااااااااااای من!!!!!!!!!!!!!!!چرا ما باید به جای افتخار کردن بیایم هنرمندامونو اینجوری تخریب کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینکه توی یکی از معتبرترین جشنواره های دنیا اسم کشور ما میاد افتخار نداره؟اینکه یه هنرمند نسبت به مردمش حس تعلق داره و سعی میکنه به عنوان مردم صلح طلب معرفیشون کنه افتخار نداره؟تکرار همچین اتفاقاتی توی همچین فضاهایی نمیتونه به تلطیف دیدگاه بقیه مردم دنیا نسبت به ایران کمک کنه؟
اینکه پهلوی از فرهادی حمایت کرده چی رو نشون میده؟خودباختگی و دست نشانده بود فرهادی رو؟
اینکه با آنجلینا دست داده چی رو نشون میده؟بی دین بودنشو؟بعد بی دین بودنش چه ربطی به کسی داره؟فیلم ضد دینی ساخته؟اعتقادات کسی رو توی فیلماش برده زیر سوال؟به اعتقاد کسی توهین کرده؟
بعد اینکه مدونا لباسش دکلته است چه ربطی به فرهادی داره؟اگه قرار باشه همچین محدودیتایی برای خودمون بذاریم که باید در حد همون جشنواره فجر دست چندم خودمون قانع باشیم!
آقا مصطفی از شما انتظار نداشتم!!!!

شخصا فکر میکنم این جایزه به اندازه طلای المپیک ارزشمنده ضمن اینکه ادامه این حرکات و حضور توی همچین جشنواره هایی تاثیرش هزار برابر صد تا فعالیت سیاسی برای ایجاد تعامل با دنیاست!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حکایت اون نویسنده ی ایرانی که قرن نوزده سفر به انگلیس داشت و اینجوری از خانمهای انگلیس تعریف کرد: 90 % زنان فاحشه بودند و 10 % باقی میل شدید به جنس مخالف داشتند...
بعدا کاشف به عمل اومد ایشون رفتن دیدن خانومای انگلیس به آقایون نامحرم دست میدن پس....
حکایت همون مدعی فرهنگه که به آنجلینا جولی میگه فاحشه ی بین المللی...
اینم از همون حکایتاست...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خب تعریف بسه:دی
فکر نکنم یه جایزه اونقدر افتخار داشته باشه که دوستان میگند شاید برای شخص باشه ولی برای یه ملت خیلی نه چون این جوایز تو دنیا زیاده اما بعضی وقتها فکر میکنیم ما اولین برنده اون هستیم و دیگه افتخار بالاتر از این نیست!
ضمن اینکه الان هیچ بچه ای هم با دیدن یک فیلم نمیگه که عهه ایرانیها تروریست نیستند و اینا به ما دروغ میگفتند!اونم فیلمی که اصلا موضوعش درباره تروریست نبوده!!
در حد یه کار فرهنگی افتخار بود و تمام شد!

#parisa#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تعریف بسه:دی
فکر نکنم یه جایزه اونقدر افتخار داشته باشه که دوستان میگند شاید برای شخص باشه ولی برای یه ملت خیلی نه چون این جوایز تو دنیا زیاده اما بعضی وقتها فکر میکنیم ما اولین برنده اون هستیم و دیگه افتخار بالاتر از این نیست!
ضمن اینکه الان هیچ بچه ای هم با دیدن یک فیلم نمیگه که عهه ایرانیها تروریست نیستند و اینا به ما دروغ میگفتند!اونم فیلمی که اصلا موضوعش درباره تروریست نبوده!!
در حد یه کار فرهنگی افتخار بود و تمام شد!

چرا واسه یه ملت نیست؟
وقتی در پاکتو باز میکنه و اول میگه "از ایران"!نمیگه از فلانی!
بابا اینا سفیرای فرهنگی ملتن!
آقا جواد فیلم جایزه گرفتنشو دیدی؟ندیدی برات آپ کنم ببینی.فیلم درباره تروریسم نبود ولی حرفای فرهادی درباره صلح طلب بودن مردم ایران بود!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا واسه یه ملت نیست؟
آقا جواد فیلم جایزه گرفتنشو دیدی؟ندیدی برات آپ کنم ببینی.فیلم درباره تروریسم نبود ولی حرفای فرهادی درباره صلح طلب بودن مردم ایران بود!
دقت کنید گفتم خیلی افتخار نیست این فرق داره با افتخار نبودن
درباره حرفاشم دستش درد نکنه اما شاید این حرف تاثیر مقطعی بگذاره ولی اگه کسی بخواد دوباره فکر عده ای رو عوض کنه با حرف عوض نمیکنه بلکه مدرک سازی میکنه که موجهتر هم باشه!
یادمون نره که اگر هم افتخار میدونم این جایزه رو به خاطر حضارش و زرق و برقش نباشه:gol:

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا تموم شد رفت به امید افتخار‌های بعدی دیگه کشش ندین :)
امیدواریم بتونه توی اسکار هم جایزه بگیره
و به امیدی که فیلم‌های دیگه ایران هم بتونن به این درجه برسن که با فیلم‌های خارجی دیگه رقابت کنن
و چه بهتر که توی دنیا یک کشور با این موفقیت‌ها معروف بشه

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
توهین نبود
ولی واقعا این جور فیلما مطلوب نیست
چرا در داخل از این فیلم کسی چیزی نگفت؟؟؟
این فیلم پارسال رو پرده سینما رفته بود..چرا الان صداش در اومده؟
کسی واقعا نیست که به این سوال ها پاسخ بده
همه ما داریم حرف های انور ابی ها را تکرار میکنیم.چون از خودمون نظر و ایده ای نداریم

شما مثل اینکه حواست نبوده
از همون لحظه اکرانش سروصدا داشت زیادم داشت و همون موقع هم همه گفتن فیلم خیلی قشنگیه وفروششم خوب بود

raminbabak

اخراجی موقت
واااااااااااااای خدااااااااااای من!!!!!!!!!!!!!!!چرا ما باید به جای افتخار کردن بیایم هنرمندامونو اینجوری تخریب کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینکه توی یکی از معتبرترین جشنواره های دنیا اسم کشور ما میاد افتخار نداره؟اینکه یه هنرمند نسبت به مردمش حس تعلق داره و سعی میکنه به عنوان مردم صلح طلب معرفیشون کنه افتخار نداره؟تکرار همچین اتفاقاتی توی همچین فضاهایی نمیتونه به تلطیف دیدگاه بقیه مردم دنیا نسبت به ایران کمک کنه؟
اینکه پهلوی از فرهادی حمایت کرده چی رو نشون میده؟خودباختگی و دست نشانده بود فرهادی رو؟
اینکه با آنجلینا دست داده چی رو نشون میده؟بی دین بودنشو؟بعد بی دین بودنش چه ربطی به کسی داره؟فیلم ضد دینی ساخته؟اعتقادات کسی رو توی فیلماش برده زیر سوال؟به اعتقاد کسی توهین کرده؟
بعد اینکه مدونا لباسش دکلته است چه ربطی به فرهادی داره؟اگه قرار باشه همچین محدودیتایی برای خودمون بذاریم که باید در حد همون جشنواره فجر دست چندم خودمون قانع باشیم!

شخصا فکر میکنم این جایزه به اندازه طلای المپیک ارزشمنده ضمن اینکه ادامه این حرکات و حضور توی همچین جشنواره هایی تاثیرش هزار برابر صد تا فعالیت سیاسی برای ایجاد تعامل با دنیاست!
چون خيلي ها در عرصه بين المللي چيزي براي گفتن ندارند و تخريب مي كنند تا خودشون رو بين عوام محبوب كنند

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مصطفای عزیز
برداشت آزاد بود مصطفای عزیز
شما این برداشتو کردی، شاید یکی دیگه برداشت دیگه ای کرده باشه:smile:
در پست پایین جمله قرمزه و پاسخ من رو بخونید...
فکر نکنم دست دادن یا ندادن میزان تقوای کسی رو مشخص کنه، اصلا تعریف تقوا چیز دیگه ایه و مرحله ای بالاتر و بعد از رعایت احکام دینیه.

آخرین ویرایش:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

برداشت ازاد بود پریسا خانم....
حداً مگه این عکسها باعث تخریب ایشون میشه؟ طبق دلایلی که گفتید طبیعتا نباید بشه!!!

چرا واسه یه ملت نیست؟
اون جمله قرمزه برام جالب بود.
البته من شک دارم توش ولی خب بماند...

پ.ن.: از نظر من سفیر فرهنگی ملت ایران لزوما سفیر فرهنگ ملت ایران نیست.

آخرین ویرایش:

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
لااقل الان که تو خارجست براش کف و سوت بزنید
اومد ایران هر کاری که میخواین باهاش بکنید.

راستش من فیلمشو ندیدم
ولی بنظرم باید هنرمند بااستعدادی باشه
تجربه هم ثابت کرده اونها فیلم هایی از ایران رو تو بوق میکنند که یه جورایی تحجر،بی نظمی و نوعی توحش سنتی رو نشون بده
امیدوارم این فیلم اینطور نباشه .

اینم که یارو به اون ضعیفه دست داده برای ما عجیبه حق دارید.
شما خودتو تو اون موقعیت تصور کن
اون همه آدم معروف ، پخش مستقیم از شبکه های معروف دنیا،هر کسی رو که تابحال تو فیلم های معروف دیدی اونجا جمع هستند،آنجلینا دستشو دراز کنه بعد تو بهش دست ندی . همه هم دارن نگات میکنن. شما بودی چیکار میکردی؟
خواهشا از این بحث های خاله زنکی نکنین..

roya.b

عضو جدید
پیام شراعظم ،شاهین نجفی عزیز:

برای قبیله ام که در انتظار آزادی ست
ودر عطش جرعه ای آبِ خوش در آبادی ست
به تلخی خونی که از تو بر زمین می رفت
چقدر شیرین است،اصغری که فرهادی ست

bist 20

عضو جدید
پیام شراعظم شاهین نجفی عزیز:

برای قبیله ام که در انتظار آزادی ست
ودر عطش جرعه ای آبِ خوش در آبادی ست
به تلخی خونی که از تو بر زمین می رفت
چقدر شیرین است،اصغری که فرهادی ست
از چی بگم برات...؟

مجتبی اس

عضو جدید
باز هم احسنت میگم به این فیلم اینجور فیلما آخرشو باز میذارن به عهده بیننده قابل توجه اونایی که میگن فیلم گنگه

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
برداشت آزاد بود مصطفای عزیز
شما این برداشتو کردی، شاید یکی دیگه برداشت دیگه ای کرده باشه:smile:
در پست پایین جمله قرمزه و پاسخ من رو بخونید...
فکر نکنم دست دادن یا ندادن میزان تقوای کسی رو مشخص کنه، اصلا تعریف تقوا چیز دیگه ایه و مرحله ای بالاتر و بعد از رعایت احکام دینیه.

من فکر می کنم برداشت منطقی از عکس هایی که شما گذاشتین این هست:
فرهادی جایزه بین المللی گرفته
بچه ها اومدن ازش تعریف کردن و اون رو افتخار ملی خطاب کردن
شما عکس هایی گذاشتین که توی جامعه ایران نشون دهنده مقید نبودن به احکام اسلامیه

لذا، ایشون افتخار ملی نیست، چون شعائر دینی رو رعایت نکرده
شما اگر برداشت منطقی دیگه ای دارید می تونید به من هم بگید.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر می کنم برداشت منطقی از عکس هایی که شما گذاشتین این هست:
فرهادی جایزه بین المللی گرفته
بچه ها اومدن ازش تعریف کردن و اون رو افتخار ملی خطاب کردن
شما عکس هایی گذاشتین که توی جامعه ایران نشون دهنده مقید نبودن به احکام اسلامیه

لذا، ایشون افتخار ملی نیست، چون شعائر دینی رو رعایت نکرده
شما اگر برداشت منطقی دیگه ای دارید می تونید به من هم بگید.
پس کسی که مقید به احکام اسلام نیست، در جامعه ایران افتخار ملی نخواهد بود.
حالا یک نکته اینجا پیش میاد:
جامعه ایران با بچه هایی که اینجا نظر میدن مگه تفاوتی داره؟

بالا