1.5میلیون نفر اشتباه کردند!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
در یک پرسش عمومی که از 3.45 میلیون نفر صورت گرفت. بیش از 1.5 میلیون نفر این سوال را اشتباه پاسخ دادند.

این سوال ساده برای پایه دبستان می باشد اما در یک پرسش عمومی که از 3.45 میلیون نفر صورت گرفت. بیش از 1.5 میلیون نفر این سوال را اشتباه پاسخ دادند.

سوال مطرح شده سوال زیر است:

6÷2(1+2)=?

از این 3.45 میلیون نفر ، 1.92 میلیون نفر جواب صحیح یعنی 9 را دادند و 1.5 میلیون نفر عدد یک را پاسخ اعلام کردند.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نفهمیدم چطوری یک میشه اگر کسی میتونه توضیح بده.:w10::w20:

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا 3.45 میلیون نفر نفر رو سر کار گذاشتن یا خودشون رو شایدم هر دو تاش...!

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم من که چیزی سر در نیاوردم، اول فکر کردم سطح IQم خیلی پایینه، خب خدارو شکر این جوری نیست و سوال مبهمه.

LeonardoDavinchi

کاربر فعال
من اينو يه جاي ديگه توضيح دادم، متوجه نمي شدن مجبور شدم تو paint بكشم براشون :دي
برا شما هم توضيح مي دم :دي

اگه توجه كنين مي بينين كه علامت مساوي رفته چپ، پس مشكله از استارتره كه عبارت رياضي رو به صورت چپ چين ننوشته
ضمنا تو پرانتز حق تقدم داره كه من تو جوابم اين مسئله رو رعايت كردم
شش تقسيم بر دو ميشه همون (شش دوم) از اونجايي هم كه اول بابد تكليف كسر مشخص شه جوابش ميشه 3
بعد 3 رو ضرب در جواب داخل پرانتز مي كنيم كه ميشه 9
حالاااا........... براي اينكه بيشتر قابل درك باشه مي ريم رو تابلو حلش مي كنيم، باشه بچه هاي گلـــــــــــــــــــــــ ـــــم؟!!!

آخرین ویرایش:

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اينو يه جاي ديگه توضيح دادم، متوجه نمي شدن مجبور شدم تو paint بكشم براشون :دي
برا شما هم توضيح مي دم :دي

اگه توجه كنين مي بينين كه علامت مساوي رفته چپ، پس مشكله از استارتره كه عبارت رياضي رو به صورت چپ چين ننوشته
ضمنا تو پرانتز حق تقدم داره كه من تو جوابم اين مسئله رو رعايت كردم
شش تقسيم بر دو ميشه همون (شش دوم) از اونجايي هم كه اول بابد تكليف كسر مشخص شه جوابش ميشه 3
بعد 3 رو ضرب در جواب داخل پرانتز مي كنيم كه ميشه 9
حالاااا........... براي اينكه بيشتر قابل درك باشه مي ريم رو تابلو حلش مي كنيم، باشه بچه هاي گلـــــــــــــــــــــــ ـــــم؟!!!

مرسی خانم معلم
اجازه نوشته ما مشکل نداشت ما خودمونم همونجوری دیدیم که هنگیدیم دیگه.
ببخشید.
:w27:

mario22

عضو جدید
هر جور می تایپیدن فرق نداشت چون تو ریاضی عمگر ها بر اساس اولویت اند اول ضرب و تقسیمه و بعد جمع و منحی!
مشکل از اونجا آب می خوره که معمولاً تو مدرسه یادشون می ره اینو به بچه ها درست یاد بدن!

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
؟و.

؟و.

هر جور می تایپیدن فرق نداشت چون تو ریاضی عمگر ها بر اساس اولویت اند اول ضرب و تقسیمه و بعد جمع و منحی!
مشکل از اونجا آب می خوره که معمولاً تو مدرسه یادشون می ره اینو به بچه ها درست یاد بدن!
قبل ازاین اولویتها ساده کردن داخل پرانتز هاست ...شاید دلیل اشتباه نذاشتن علامت تقسیم بین پرانتز و عدد 2 باشه...

LeonardoDavinchi

کاربر فعال

بله دقيقا!
اصلو ول كردن چسبيدن به فرع

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روی سوال اشتباهه.........این یعنی ریاضی از راست به چپ........اولویت عملگرها رو هر جوری هم بگیریم میشه یک..........

sanam_el

عضو جدید
مگه ریاضی از چپ به راست نیست احیانا؟؟از چپ هم بری که اولویت با پرانتزه یک هم درسته.اون بقیه که گفتن 9 اشتباه کردن!!!!!!!!

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درجه اولویت ضرب و تقسیم یکی هست هر کدومش زودتر ظاهر بشه اولویت با اونه..........

pooneh.p

عضو جدید
اي بابا اين سوال چه دغدغه اي شده هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

وضعیت
موضوع بسته شده است.