چرا اینقدر از اعراب بدتون میاد ؟

Savant

کاربر بیش فعال
شاید دلیلش حمله اعراب بر شاهنشاهی ظالم ایران اون زمان و نجات دادن 97% مردم از زیر یوغ 3% مفت خور باشه ؟

نکته جالب اینکه حتی کسانی که رنگی مذهبی نیز دارند باز به اعراب توهین میکنن نمیدونم به این فکر میکنن که پیامبر و علی از نژاد عرب بودن ؟ یا نه فکر میکنن اونها هم ایرانی بودن ؟

واقعاً حیرون موندم این رنگ دشمنی شما با اعراب از کی و به چه دلیل آغاز شده ؟

"ان اکرمکم عند الله اتقیــکم"

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید دلیلش حمله اعراب بر شاهنشاهی ظالم ایران اون زمان و نجات دادن 97% مردم از زیر یوغ 3% مفت خور باشه ؟

نکته جالب اینکه حتی کسانی که رنگی مذهبی نیز دارند باز به اعراب توهین میکنن نمیدونم به این فکر میکنن که پیامبر و علی از نژاد عرب بودن ؟ یا نه فکر میکنن اونها هم ایرانی بودن ؟

من یه عربه ایرانیم مثه یه ترک
ولی متاسفانه بعضی افراد هر حرفیو میزنن نه به شوخی بلکه کاملا جدی
یه مدت پیش اعرابو با حیوون مقایسه کرده بودن یه باره دیگه هم ملخ خور صداشون کرده بودن
من فک میکردم سکوت کنم بهتره اما این تاپیک داغه دلمو تازه کرد.............

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز

برادر من همه چیز و رو با هم قاطی نکن لطفا

پیامبر از نژاد اعراب بود قبول

ولی مگه عمر و ابوسفیان و ... عرب نبودند؟(قابل توجه شما با پیامبر نسبت خونی هم داشتند اگه اشتباه نکنم عموزاده بودند)

اینکه دلیل نشد

اعراب الان جیره خوار و مواجب بگیر استکبارند

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از عربی که من تو این تاپیک میگم دول عربی و اعراب پشتیبان اونها هستند

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه به اعراب توهین نمی کنم دلیلش هم همینی که گفتیه
ولی اینکه عربستانی ها رو قبول ندارم و نفرینشون می کنم دلیل بر اعراب بودنشون نیست و دلیل بر اعمالی که انجام می دهنده
مهم اعمال و رفتار انسان هاست

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون عرب جاهلی با اومدنش فرهنگ و آیینه ایرانو با وحشی گریش خاکمال کرد....چون با ورود این اعراب مملکته ما هر روز عقب مونده تر شد!من فک نمیکنم منظور بچه ها از عرب ،عربای ایران باشن چون فرهنگه ایران از زمانی که قوم عیلام در مناطق جنوب و جنوب غربیه ایران زندگی میکردن یه فرهنگه غنی بوده ینی همونایی که نسلشون الان تویه این مناطق داره زندگی میکنه....عربایی که ازشون اسم برده میشه عربای بیابانگرده صحرای عربستانن که هنوزم با این همه ثروت بویی از تمدن نبردن...

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببین اولش باید نسبت به اماری که میدی اعتراض کنم
اون شاهنشاهی ظالمانه که میگی قسمتی از تاریخیه که ما بهش افتخار میکنیم
بعدشم اگه کمی تاریخ بخونی و بابک خرمدین و بشناسی و حماسه های قلعه الموت رو بشنوی و بفهمی که عربهای عربستان چند سال طول کشید تا تونستن خوددشون رو به مازندران برسونن دیگه اینجوری امار نمیدی
من خودم به شخصه ایران و ایرانیو دوست دارم
مگه وقتی شما از ترکیه بد میگی من برمیگردم ازشون دفاع میکنم.
وقتی میگی عرب باید بدونی که اماراتی ، کویتی ، عربستانی و عراقی هم عرب هستند.چرا شما فقط گیر میذین به مردم عرب خودمون
مگه شما شعار نمیدی مرگ بر امریکا
ما هم شعار میدیم مرگ بر عربستان و امارات و کویت و....

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی اینکه عربستانی ها رو قبول ندارم و نفرینشون می کنم دلیل بر اعراب بودنشون نیست و دلیل بر اعمالی که انجام می دهنده
منم با این نظر موافقم ولی فعلا که همه فک میکنن ما از کجا اومدیم......
خیلی وقتا توهینایی بهمون میشه که ..........................
ای خداااااااااااااااااااااااااااااا

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی مگه عمر و ابوسفیان و ... عرب نبودند؟(قابل توجه شما با پیامبر نسبت خونی هم داشتند اگه اشتباه نکنم عموزاده بودند)

اینکه دلیل نشد

هم به ماچه اخه مگه ما فوضولیم چرا ما باید بهشون توهین کنیم
مگه اون ها مسلمون نیستن و تو اسلام ن نمیگه کسی حق ندارد برادر دینی خودش رو به تمسخر بگیره

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا:gol::gol:

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم به ماچه اخه مگه ما فوضولیم چرا ما باید بهشون توهین کنیم
مگه اون ها مسلمون نیستن و تو اسلام ن نمیگه کسی حق ندارد برادر دینی خودش رو به تمسخر بگیره

چرا درسته اسلام میگه

ولی اینکه اونا با آمریکا و اسرائیل دستشون تو یه کاسه است به سخره گرفتن ما مسلمونا که اعلام برائت کردیم از مشرکین نیست؟

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با این نظر موافقم ولی فعلا که همه فک میکنن ما از کجا اومدیم......
خیلی وقتا توهینایی بهمون میشه که ..........................
ای خداااااااااااااااااااااااااااااا

حالا نیست به ایرانیا تو امارات و عربستان توهین نمیشه... توهین بالاتر از این مسافران ایرانیو تو فرودگاه دبی لخت کردن تا شاید یه گرم تریاک پیدا کنن اخرش چیزی پیدا نشد... شمام این توهینا رو به خودت نگیر

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نیست به ایرانیا تو امارات و عربستان توهین نمیشه... توهین بالاتر از این مسافران ایرانیو تو فرودگاه دبی لخت کردن تا شاید یه گرم تریاک پیدا کنن اخرش چیزی پیدا نشد... شمام این توهینا رو به خودت نگیر

گریه دار تر از همه بحرین ه. 30 سال پیش یکی از استانام بودا
الان ویرای سفر بهمون نمیدن

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا درسته اسلام میگه

ولی اینکه اونا با آمریکا و اسرائیل دستشون تو یه کاسه است به سخره گرفتن ما مسلمونا که اعلام برائت کردیم از مشرکین نیست؟
حرفت درست ولی ما هم با سیاست عمل نمی کنیم
سیاست اجرایی مون و گفتارمون اشتباه هستش

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست داری یه مقاله از حمله اعراب به ایران بزارم با نقل از اسناد تاریخی( و مورخین عرب) تا ببینی چه ادمهای کثیفی بودن / وحشی ترین ادمهای که تا اون زمان جهان به خودش دیده بود
پیامبر اکرم (ص) : من عربم ولی عرب از من نیست

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مدت پیش اعرابو با حیوون مقایسه کرده بودن یه باره دیگه هم ملخ خور صداشون کرده بودن
زهرا خانوم منظور از عربی که میگن کشورهای عربی هست که الان شدن طرفدار استکبار
نه اعرابی که آزاده هستن
بیشترشم به خاطر این ظلم هایی هست که به امامان و پیامبرمون تو این کشورا شده
ببین بیشتر پیامبرا و امامن تو کشورای عربی بودن ولی بازم وضعشون اینه

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اعراب متنفرم چون میدونم وقتی به ایران حمله کردند چه بلا هایی سر پارسیان اوردند ( همون امپراتوری ایرانی از صد تا اجنبی وحشی بهتر بود ) منبع شم کتاب ۲ قرن سکوت که تو اینترنت ریخته

دیگه اینه مجبورم این زبان ... شون رو یاد بگیرم ( میای یه جمله بگی ۵۰۰ جاش رو باید بپایی )

دیگه اینکه چون اونا از ما بدشونمیاد

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اعراب متنفرم چون میدونم وقتی به ایران حمله کردند چه بلا هایی سر پارسیان اوردند ( همون امپراتوری ایرانی از صد تا اجنبی وحشی بهتر بود ) منبع شم کتاب ۲ قرن سکوت که تو اینترنت ریخته

دیگه اینه مجبورم این زبان ... شون رو یاد بگیرم ( میای یه جمله بگی ۵۰۰ جاش رو باید بپایی )

دیگه اینکه چون اونا از ما بدشونمیاد

دز مورد اهانتهایی که اعراب بما میکنند کافیه برین تو نظزسنجی اینترنتی که برای رای گیری اسم خلیج همیشه فارس تگذاشتن کامنت عربها رو بخونین ببیننین چیا دارن به ما میگن

Savant

کاربر بیش فعال
متاسفانه از ایرانی باید انتظار داشت که خیلی راحت به هموطنش توهین کنه .

اینکه دلیل نشد

یعنی شما هر وقت میگی عرب ملخ خوار منظورت دقیقا به عمر و ابو سفیان و ... است ؟ این بدتر از اونه که. اون فقط به ملیت توهین میکنی این به عقیده !

منظور از عربی که من تو این تاپیک میگم دول عربی و اعراب پشتیبان اونها هستند
چرا لفظ سران عرب را قبل از جملات به کار نمیبرید ؟ مطمئناً منظورتون فقط دول عربی نیست !

بله خوب کاملاً واضحه . اما دلیلتون برای توهین به عربستانیها چیه ؟ برای اینکه عقیدشون با شما فرق میکنه ؟ یعنی دین اسلام برای این اومد که چنین بی محبتیهایی بین انسانها ایجاد کنه ؟
شاید هم دلیلش تبلیغات بیش از حد در داخل مملکت باشه . و ما انسانهای تاثر پذیری هستیم .

چون عرب جاهلی با اومدنش فرهنگ و آیینه ایرانو با وحشی گریش خاکمال کرد....چون با ورود این اعراب مملکته ما هر روز عقب مونده تر شد!من فک نمیکنم منظور بچه ها از عرب ،عربای ایران باشن چون فرهنگه ایران از زمانی که قوم عیلام در مناطق جنوب و جنوب غربیه ایران زندگی میکردن یه فرهنگه غنی بوده ینی همونایی که نسلشون الان تویه این مناطق داره زندگی میکنه....عربایی که ازشون اسم برده میشه عربای بیابانگرده صحرای عربستانن که هنوزم با این همه ثروت بویی از تمدن نبردن...
ولی تاریخ چیز دیگری رو میگه . چند درصد ایرانیها تا قبل از اسلام سواد داشتن و از نعمت علم برخوردار بودن ؟ چند درصد از دانشمندان اسلامی ایرانی بودن ؟ قبل از اسلام چه تعداد دانشمند داشتیم ؟ دلیل عقب موندگی ما به این چند قرن اخیر بر میگرده نه صدر اسلام ! لابد خبر دارید که وسعت سرزمین ایران از چه زمانی رو به افول نهاد ؟

ببین اولش باید نسبت به اماری که میدی اعتراض کنم
اون شاهنشاهی ظالمانه که میگی قسمتی از تاریخیه که ما بهش افتخار میکنیم
بعدشم اگه کمی تاریخ بخونی و بابک خرمدین و بشناسی و حماسه های قلعه الموت رو بشنوی و بفهمی که عربهای عربستان چند سال طول کشید تا تونستن خوددشون رو به مازندران برسونن دیگه اینجوری امار نمیدی
من خودم به شخصه ایران و ایرانیو دوست دارم
مگه وقتی شما از ترکیه بد میگی من برمیگردم ازشون دفاع میکنم.
وقتی میگی عرب باید بدونی که اماراتی ، کویتی ، عربستانی و عراقی هم عرب هستند.چرا شما فقط گیر میذین به مردم عرب خودمون
مگه شما شعار نمیدی مرگ بر امریکا
ما هم شعار میدیم مرگ بر عربستان و امارات و کویت و....

بله از همه اینها تا حد زیادی آگاهم . همین منطقه خودمون یه قسمتی داره به اسم اورامانات که به هیچ عنوان نتونستن فتحش کنن تا اینکه خود بزرگ اون منطقه راضی شد که اسلام رو بپذیره با شنیدن پیام اسلام نه با شمشیر . یه سوال اینجا مطرحه : آیا به زور میشه به کسی عقیده ای را تحمیل کرد ؟ حالا گیرم در ظاهر مسلمان شدن چرا انقدر بر اسلام خود پایدار بودند ؟ من به هیچ عنوان نمیتونم قبول کنم که به زور بر مردمی عقیده ای تحمیل بشه .

چرا مرگ بر امارات و کویت و عربستان و عراق ؟ فقط به خاطر عقیده ؟

• Like
واکنش ها: Sarp

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه ما بلد بودیم این عربها رو جای اینکه غربیها بدوشنشون ما میدوشیدیمشون/ خدا برکت داده اونها رو احمق افریده ولی ما قدر نمیدونیم/

شاهین تیز پرواز

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگی کجاش اشتباهه ما هم بدونیم؟
مثال سادهش هم حرم امام رضا هستش
لباس عربی به تن خادم امام رضا میکنیم این یعنی چی فرهنگ عربی رو داریم گسترش میدم
تو حرف زدن هامون از کلمات عربی به کار میبریم
این ها سیاست های اشتباه ماست

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
این وسط یه مشکلی هست : اونا توی کشورشون فارس ندارن ( به جز مهاجرین ) پس هر چی هم فحش بدن به مردم یه کشور دیگه دادن. ولی ما خودمون توی کشورمون عرب داریم که با شناختی که من ازشون دارم بینهایت آدمای گل و مهربون و با فرهنگی هستن. پس وقتی ما میایم به اعراب فحش میدیم در واقع داریم به تعدادی از هموطن های عزیزمون فحش میدیم.
کاش اگه توی این توهین ها منظورمون مردم عربستان یا بقیه ی کشور های عربی هستن ، مشخص کنیم که مثلا من دارم در مورد عربهای عربستان اینجوری میگم

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثال سادهش هم حرم امام رضا هستش
لباس عربی به تن خادم امام رضا میکنیم این یعنی چی فرهنگ عربی رو داریم گسترش میدم
تو حرف زدن هامون از کلمات عربی به کار میبریم
این ها سیاست های اشتباه ماست

کی گفته لباس خدام لباس عربی؟

عربی صحبت کردن هم که تقصیر خودمون هستش؟

Savant

کاربر بیش فعال
اگه ما بلد بودیم این عربها رو جای اینکه غربیها بدوشنشون ما میدوشیدیمشون/ خدا برکت داده اونها رو احمق افریده ولی ما قدر نمیدونیم/
ظاهراً این ملت ایرانه که داره دوشیده میشه ! یه نگاه به وضع زندگی خودت بکن بعد یه نگاه به جوون عرب بنداز !

hamed-Gibson

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی تاریخ چیز دیگری رو میگه . چند درصد ایرانیها تا قبل از اسلام سواد داشتن و از نعمت علم برخوردار بودن ؟ چند درصد از دانشمندان اسلامی ایرانی بودن ؟ قبل از اسلام چه تعداد دانشمند داشتیم ؟ دلیل عقب موندگی ما به این چند قرن اخیر بر میگرده نه صدر اسلام ! لابد خبر دارید که وسعت سرزمین ایران از چه زمانی رو به افول نهاد ؟
بله از همه اینها تا حد زیادی آگاهم . همین منطقه خودمون یه قسمتی داره به اسم اورامانات که به هیچ عنوان نتونستن فتحش کنن تا اینکه خود بزرگ اون منطقه راضی شد که اسلام رو بپذیره با شنیدن پیام اسلام نه با شمشیر . یه سوال اینجا مطرحه : آیا به زور میشه به کسی عقیده ای را تحمیل کرد ؟ حالا گیرم در ظاهر مسلمان شدن چرا انقدر بر اسلام خود پایدار بودند ؟ من به هیچ عنوان نمیتونم قبول کنم که به زور بر مردمی عقیده ای تحمیل بشه .
در زمان حکومت کوروش کبیر تحصیل برای عموم و رایگان بود و این سیاست تا مدتها بعد هم ادامه داشت.
در تاریخ صدر اسلام و بعدش چند درصد از ایرانیها سواد داشتند.لطفا اماری مقایسه کنید. در ضمن کتابخانه عظیم ما رو متاسفانه اسکندر آتش زد. در آن زمان ایران قلب دانش جهان بود.دقیقا وسعت ایران از زمان حضور اسلام کم شد.
مگر خود اعراب شبه جزیره همشون اسلام رو درک کردن.مگه اصلا انقدر فهم و شعور داشتند؟بزرگ قبیله میگفت مسلمون شدم بقیشون دنبالش مسلمون میشدن.
مگر امارات و عربستان و عراق کم به ایران تجاوز کردند؟کمتر از امریکا و انگلیس و شوروی بوده؟

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهراً این ملت ایرانه که داره دوشیده میشه ! یه نگاه به وضع زندگی خودت بکن بعد یه نگاه به جوون عرب بنداز !

حالا تو چه اصراری داری عربا رو دوس داشته باشیم...؟ این همه توهین بهت میشه، نمیبینی؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

ایران تنها کشوری است که مردمش به زور شمشیر هیچ چیزی را قبول نکردند
ایرانیا به خاطر نزدیکی که اسلام به آیین خودشان داشت اسلام رو پذیرفتن
وگرنه سالها در ایران زبان یونانی زبان رسمی بود،اگه به زبان دیگری حرف میزدی سرتو از تنت جدا میکردن ولی الان شما کجا از زبان یونانی استفاده میکنی؟
قوم مغول وحشی به ایران حمله کرد و سالها ایران دستش بود،اما اخرش چی شد.ایرانیا اونقدر روش تاثیر گذاشتن که مغول وحشی هنر ایرانیو گرفت و برد واسه خودشون و مسلمونشون کرد.
همین زبان عربی الان چقدر توش از کلمات فارسی استفاده میشه ؟ همین صبح بخیر که بعضیا میگن عربی ریشش کاملا فارسیه و بقیه کلمات
کلا ایراینی جماعت زورو تحمل نمیکنه