گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
این آخرین بار که تکرار میکنم جواب دادیدکه هیچ اگه جواب ندادید به من هیچ ربطی نداره خود مدیر بیاد اینجا تکلیف نفر بعدی رو روشن بفرمایند
3 روز مونده به تموم شدن صندلی داغ اولی
نفر بعدی این شخص باشند موافقید؟
IT Engineer2

samira.it

عضو جدید
این آخرین بار که تکرار میکنم جواب دادیدکه هیچ اگه جواب ندادید به من هیچ ربطی نداره خود مدیر بیاد اینجا تکلیف نفر بعدی رو روشن بفرمایند
IT Engineer2

عصبي نشو جوش ميزنيا....عزييييزممممممممم
من موافقم...

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
من نبدانم
فقط شما تکلیف نفر بعدی رو روشن بفرمایید همون که آقا امیر گفتن خوب هستن؟؟؟؟؟صندلی داغ منظورم
بذار خودش بیاد یه نظرسنجی بذاریم رای بدن البته اینقد قضیه حادی نیس.اونم باید خودش پایه باشه که خب معلوم نیس کم میاد.من یکی رو پایه سراغ دارم.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنام جان بنظرم صبرکنیم امیراقا بیان بهتر
ایشون بیان ببینیم با چکاری موافقن بعد تقسیم کارمیکنیم انجامش میدیم
الان رفتم تالار اخبار سر زدم بنظرم باید بعضی از خبرها به آرشیو وبعضی ها تو قسمتای خودشون برند خواستم جداشون کنم اما گفتم شاید امیرآقا موافق نباشند واینکار بیهوده ووقت تلف کرد ن باشه
بنظرم همون ایشون بیان بهتر باشه

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
این فاطمه اي كه من ميشناسم به اقايون شيريني بده نيست!!!
منم موافقم:biggrin:
راستی لطفا برای نفر بعدی هم رای گیری بفرمایید
اون شخصی که آقای امیر پیشنهاد دادن با نشستنش موافقید؟؟
اگه خودشون بخوان فکر نکنم کسی مخالف باشه
امیر جان باید یه دستیار انتخاب کنه باز چون امیرحسین که خدمته،خودشم بالاخره خسته میشه یه تنه.نظرتون چیه؟
خوب منم موافقم هر کسی پیشنهاد بده بعد اگه اون اشخاص قبول کردن و آقا امیر هم قبول کرد نظر سنجی بزاریم .پیشنهاد من آقا دانیال و آقا امیره دلیل ام :هم از لحاظ سابقه هم اینکه اطلاعاتشون زیاده
سنام جان بنظرم صبرکنیم امیراقا بیان بهتر
ایشون بیان ببینیم با چکاری موافقن بعد تقسیم کارمیکنیم انجامش میدیم
الان رفتم تالار اخبار سر زدم بنظرم باید بعضی از خبرها به آرشیو وبعضی ها تو قسمتای خودشون برند خواستم جداشون کنم اما گفتم شاید امیرآقا موافق نباشند واینکار بیهوده ووقت تلف کرد ن باشه
بنظرم همون ایشون بیان بهتر باشه
خوب آقا امیر تقریبا دو روز اینا بر می گرده اونایی که می تونن بگن تا تقسیم کار بکنیم و وقتی آقا امیر اومد اگه اجازه دادن شروع می کنیم .خوبه؟

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز تالارکتابخانه رو یه آب وجارو جزئی کردم دیگه بقیش باشه امیرآقا بیاد
موفق باشید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره بابا کلا" در مقابل آقایون چوب به دسته...همه رو به چشم خفاش شب میبینه.

يس ميگي...

حالا یکی(نه اینکه تو نمیدونی!!!!!!!)

به منم بگيد...

IT Engineer2

موافقم

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما اخرش نفهميدم اسم اين خانوم سنجابه سنم هستش يا سنام؟
منو فاطمه اختلاف نظر داريم در اين مورد!

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن دوستان زياد خودتو خسته نكنيد

اقا مدير قراره يه دستيار انتخاب كنه...منم ميدونم كيه!...نميگم بهتون...
همه كارارو ميديم به دستيار كه دست و بالش بازتره...:D

الان اون دستياره مياد منو ميكشه...:cry:

samira.it

عضو جدید
در ضمن دوستان زياد خودتو خسته نكنيد

اقا مدير قراره يه دستيار انتخاب كنه...منم ميدونم كيه!...نميگم بهتون...
همه كارارو ميديم به دستيار كه دست و بالش بازتره...:D

الان اون دستياره مياد منو ميكشه...:cry:

چراا منو لو دادي فرشتههههههههه

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
امیرجان. منظورت چیه ؟؟ چالشش کجاست ؟
راستش قرار نبود اینجوری پیش بره،قرار بود مثلا تو انجام بدی،بعد مثلا sanamsayna بپرسه که ئه چجوری این کارو انجام دادین؟ مگه میشه اصلا؟
بعد یه دریچه ای باز بشه برای بررسی Source Viewerها و امکانات Developer tools در بررسی صفحات وب،چیزی که خودم بهش علاقه مندم و دوست داشتم از دانش شما و بقیه هم استفاده کنم.اما نشد.

ماشالا انگار مهندسای باشگاه میترسن اگه کمک کنن یه وقت چش بخورن
ممنون دوست عزیز.(دوست خوبه بگم؟ هدایت؟ آقای هدایت؟ هدایت جان؟! نه این آخریه یه کم عجیبه برام گفتنش...)
نه بابا اکثرا مثل من مشکلشون بی اطلاعیه،از بخل نیست.
راستی یادم رفت بگم تو قسمت Book سایت گوگل هم میتونی توضیحاتی در مورد کتاب مورد نظرت پیدا کنی و بفهمی که به چه دردی میخوره .

میخوام لینوکس رو کامل و تخصصی یاد بگیرم لطفا بگید کدوم توزیع واسه آموزش مناسبترینه
البته یه توزیع نباشه که کار باهاش ساده باشه .(منظورم اینه چیزی نباشه که یادگیریش سریع باشه اما بدرد نخوره) . کلا به درد یه کاربر فعال شبکه و امنیت بخوره.
+1 برای گوگل بوکز.

ببین،لینوکس رو به دو روش میتونی یاد بگیری.یکی اینه که کار با توزیع های لینوکس رو یاد بگیری و مثل یه کاربر معمولی (کاربر معمولی حرفه ای حتی،طرز استفاده منظورمه نه سطح استفاده) ازش استفاده کنی.که خب در این مورد من بهت میگم بگیر معروف ترینشو نصب کن (اوبونتو یا مینت) و بشین ببین چی میفهمی.خیلی هم ساده است،هرجا هم به مشکل برخوردی یا توی این باشگاه بپرس (من متوسطم،امیر حرفه ایه ، emreh هم یه پا از من بهتره) یا از فروم های رسمی (مخصوصا خارجی هاش) استفاده کن و حتما جواب میگیری.

اگه میخوای مثل یه حرفه ای،مثل یه مدیر سیستم یاد بگیری دوره های LPIC رو بگذرون.این دوره ها مثل MCITP مایکروسافته،بهت یاد میده چطور حرفه ای با این سیستم عامل کار کنی.
ولی به هر حال یه دونشو نصب کنی حتی واسه تجربه هم خوبه.

موضوع بحث باتری های لپ تاپ و گوشی .من یه باتری گوشی خریدم فروشنده گفت 12 ساعت بزار شارژ کاغذ گارانتی هم نوشته بعد اینکه خودش خالی شد بعد اون بزارید کامل شارژ بشه (یعنی لازم نیست اول شارژ بزاری )ولی من شنیده بودم که در باتری های قدیمی این 12 ساعت شارژ اولیه لازمه در باتری های جدید لازم نیست.در مورد باتری لپ تاپ هم اینو اگه خواستید بحث کنیم بعد اونو بگم
صرفا شایعه است.
باطری های لیتیومی جدید هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارن،چه باتری موبایل باشه،چه لپتاپ،چه جاروشارژی.فقط سعی کنید نذارید خالی خالی بشه.اگه هم این اتفاق بیفته چیز خیلی ناجوری پیش نیومده،فقط خوب نیست.
حالا چیزی که تجربه نشون داده ولی هیچ مبنای علمی براش ندیدم اینه که باطری گوشی رو قبل از ۱۰۰ درصد شدن از شارژ دربیارید : مثلا ۹۰ یا ۹۵،اینجوری مدت بیشتری میتونید استفاده کنید تا وقتی که ۱۰۰درصد میذارید! (در مورد لپتاپ و ... نمیدونم،اما واسه گوشی که اینجوری بود)

اینو بخون.توی گوگل هم در مورد نسل مختلف باتری ها سرچ کن.

================
این مبارزه در خلیج عدن رو کسی بازی کرده؟ ارزشش رو داره پول بدیم بخریم یا یه کپی سطح پایین از بازی های قدیمی خارجیه؟

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش قرار نبود اینجوری پیش بره،قرار بود مثلا تو انجام بدی،بعد مثلا sanamsayna بپرسه که ئه چجوری این کارو انجام دادین؟ مگه میشه اصلا؟
بعد یه دریچه ای باز بشه برای بررسی Source Viewerها و امکانات Developer tools در بررسی صفحات وب،چیزی که خودم بهش علاقه مندم و دوست داشتم از دانش شما و بقیه هم استفاده کنم.اما نشد.

این developer tools مرورگرهای مختلف و مخصوصا Inspect element گوگل کروم (یا همون f12 خودمون ) کار رو برای طراحای وبی که ازش استفاده میکنن. تا 100 ها برابر اسون کرده و سرعت عمل رو برده بالا.

مخصوصا اینکه گوگل از نسخه 19 به بعد کروم , کتابخونه css ها رو هم بهش اضافه کرده که دیگه اصلا نیازی به کد حفظ کردن هم نیست !!!!!

البته تا اونجایی که خودم میدونم و اماری که از اطرافیانم دارم 60.70 درصد طراحای وب هیچ استفاده ای ازش نمیکنن و یا از حضورش بی خبرن.

صرفا شایعه است.
باطری های لیتیومی جدید هیچ نیازی به شارژ اولیه ندارن،چه باتری موبایل باشه،چه لپتاپ،چه جاروشارژی.فقط سعی کنید نذارید خالی خالی بشه.اگه هم این اتفاق بیفته چیز خیلی ناجوری پیش نیومده،فقط خوب نیست.
حالا چیزی که تجربه نشون داده ولی هیچ مبنای علمی براش ندیدم اینه که باطری گوشی رو قبل از ۱۰۰ درصد شدن از شارژ دربیارید : مثلا ۹۰ یا ۹۵،اینجوری مدت بیشتری میتونید استفاده کنید تا وقتی که ۱۰۰درصد میذارید! (در مورد لپتاپ و ... نمیدونم،اما واسه گوشی که اینجوری بود)

تو باتری های جدید یه چیزی هست (اسمش رو نمیدونم. دانشجوهای رشته برق کمک کنن) که باعث میشه وقتی شارژ باتری به صد در صد رسید. ولتاژ برق خود به خود قطع میشه.

پس دیگه تو این باتری ها فکر میکنم نیازی به 12 ساعت گذاشتن (حرفی که معمولا همه موبایل فروشی ها موقع خرید میگن) نیست . چون وقتی شارژ پر میشه. دیگه برقی جریان نداره.

دلیل این حرفمم این هست که وقتی باتری در حال شارژ هست. اداپتور گرم هست. ولی وقتی بعد از 1.2 ساعت شارژ پر میشه. اداپتور سرد میشه. ( البته نظر تجربی هست و از لحاظ علمی جای بحث داره !! )

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

ببین،لینوکس رو به دو روش میتونی یاد بگیری.یکی اینه که کار با توزیع های لینوکس رو یاد بگیری و مثل یه کاربر معمولی (کاربر معمولی حرفه ای حتی،طرز استفاده منظورمه نه سطح استفاده) ازش استفاده کنی.که خب در این مورد من بهت میگم بگیر معروف ترینشو نصب کن (اوبونتو یا مینت) و بشین ببین چی میفهمی.خیلی هم ساده است،هرجا هم به مشکل برخوردی یا توی این باشگاه بپرس (من متوسطم،امیر حرفه ایه ، emreh هم یه پا از من بهتره) یا از فروم های رسمی (مخصوصا خارجی هاش) استفاده کن و حتما جواب میگیری.

اگه میخوای مثل یه حرفه ای،مثل یه مدیر سیستم یاد بگیری دوره های LPIC رو بگذرون.این دوره ها مثل MCITP مایکروسافته،بهت یاد میده چطور حرفه ای با این سیستم عامل کار کنی.
ولی به هر حال یه دونشو نصب کنی حتی واسه تجربه هم خوبه.
آقا امیر فکر کنم سوادم نیاز به رفرش داره چون اصلا نفهمیدم بحث چیه؟!!!:( اونجا رو دیدم ولی دیدم بلد نیستم اعصابم هم خرد بود بی خیال بحث شدم.عادت کردی همه اش سوال بپرسم وقتی نمی پرسم تعجب می کنی:biggrin: نگفتین کدوم زمینه می تونید کمکمون بکنید؟شبکه ؟؟؟راستی امتحاناتون هم که تموم شده می تونین یه آموزش lpic شروع کنین؟

آخرین ویرایش:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام من نام کاربریم رو تغییر دادم دیگه:D
از sahar.it
میشه به خواهشی بکنم لطفا همه فقط با یه نام کاربری در گفتگو ها شرکت کنه چون این جوری یادمون نمی مونه من که شخصا همه رو قاطی کردم یعنی نمی دونم کی به کیه.مثلا فاطیما که 2 تا داره اینجا بنویسه نام کاربری من اینا بود حالا این نام رو انتخاب کردم و دیگه فقط با اون جواب بده .مرسی:smile:

بالا