گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

aliie62

عضو جدید
فراگیری داده کاوی شروع شد!

فراگیری داده کاوی شروع شد!

توصیه میکنم شما این حرکت رو ادامه بدید.ممکنه دوستان نتونن منظم سربزنن و کار رو پیش ببرن،اما به هر حال میتونیم ما از شما بهره ببریم.
چشم، با همکاری و همراهی هم ان شاالله.

جناب جومونگ که الان نیستن(مردم ارشد دارن میخونن):D

ولی خب تا جایی که من یادمه گفتن تو همین تاپیکه تکنیک های داده کاوی ادامه بدین.

-------------------------------------------------------------------------------
راستی آواتارتون منو یاد کتاب هوش مصنوعی میندازه!!:D
و مبحث شیرین آلفا-بتای ... که گویا خیلی مهمه تو ارشد و من یاد نگرفتم:(

به نظر من هم تاپیک تکنیک های داده کاوی برای این کار مناسب هستش. اگرچه آقای JUMONG360 تاپیک دیگه ای با عنوان داده کاوی شروع کرده اند.

دوست عزیز خوشحالم که تو این مباحث پیگیر هستید. من کلا نصف هفته کلاسم ولی تا جایی که بتونم اگه بخواید ادامش میدم.من ترجیح میدم شما که بیشتر هستید بحث ها رو پیگیر باشید استفاده میکنیم ما هم.
سوال:چرا مقاله با دیتای مناسب گیر نمیاد؟

خواهش می کنم. من هم به علت مشغله کاری روزانه به به تاپیک سر نمی زنم. اما به موضوع علاقه مندم. برای مطالعه و کار بر روی داده کاوی روند زیر را پیشنهاد می کنم:
  1. دوستانی که مایل به شرکت در مباحث داده کاوی هستند اعلام آمادگی کنند. برای این کار و ادامه مباحث تاپیک تکنیک های داده کاوی را پیشنهاد می کنم. (مدت انتظار یک هفته)
  2. انتخاب یک مرجع علمی مناسب و به اشتراک گذاری آن (کتب الکترونیکی فراوانی در اختیار من قرار دارد و هم اکنون یکی را به عنوان مرجع مورد استفاده قرار داده ام.)
  3. تقسیم فصول مختلف کتاب بین نفرات: هر نفر فصل مرتبط با خود را مطالعه کرده و در تاپیک برای دیگران توضیح می دهد. (ظرف مدت زمانی معین)
  4. انتخاب کارهای عملی در مقیاس کوچک برای تمرین موضوعات
:warn: ثبت نام از همین حالا شروع شد.

JUMONG360

کاربر فعال تجارت الکترونیک
  1. دوستانی که مایل به شرکت در مباحث داده کاوی هستند اعلام آمادگی کنند. برای این کار و ادامه مباحث تاپیک تکنیک های داده کاوی را پیشنهاد می کنم. (مدت انتظار یک هفته)
  2. انتخاب یک مرجع علمی مناسب و به اشتراک گذاری آن (کتب الکترونیکی فراوانی در اختیار من قرار دارد و هم اکنون یکی را به عنوان مرجع مورد استفاده قرار داده ام.)
  3. تقسیم فصول مختلف کتاب بین نفرات: هر نفر فصل مرتبط با خود را مطالعه کرده و در تاپیک برای دیگران توضیح می دهد. (ظرف مدت زمانی معین)
  4. انتخاب کارهای عملی در مقیاس کوچک برای تمرین موضوعات
ممنون پیشنهاد انرژیکی دادی.
این رو اضافه میکنم که منابع اکثر قریب به اتفاق به زبان اصلی هستن.
مطمینم اگه بچه ها داده کاوی رو کاملا بشناسن همه میان همکاری می کنن.ولی فکر کنم آخرش بشیم خودم و خودت:)
کجایی امیر(dzz)؟
بحث فلسفی راه میندازی دیگه نمیای؟!
شوخی کردم.:gol:امیدوارم که موفق باشی

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا کتاب رضاییان امیرجان؟؟ من پارسال حدود اسفند . فروردین . یه بررسی از سوالای مدیریت ارشد 2.3 سال اخیر داشتم. یکی 2 تا پست هم یادمه داده بودم.

بگذار بگردم ببینم میتونم برات پیدا کنم.

پیدا کردم امیرجان

این لیست منابع درس مدیریت کنکور ایتی

1. اصول و مبانی مدیریت دکتر عبداله جاسبی (برای کنکور ازاد خوبه)
2. اصول مدیریت دکتر رضائیان
3. مدیریت عمومی دکتر الوانی
منبع اصلی این درس : 4. مبانی مدیریت/ استیفن رابینز/ ترجمه محمد اعرابی، محمدعلی رفیعی، بهروز اسراری/انتشارات دفتر پژوهش های فرهنگی
5. کتاب یا جزوه پارسه

خود کتاب پیام نور هم بدک نیست. مثلا
طبق بررسی هایی که سوال های ارشد سال های قبل رو کردم. از کتاب پیام نور

سال 90 : از 6 تا سوال میشد 5 تا تست رو زد
سال 89 : از 8 تا میشد 3 تا رو زد.
سال 88 : از 8 تا میشد 3 تا رو زد.

به هر حال اگه میخوای چیز کمی بخونی. همون از منبع پارسه استفاده کن به نظرم.

البته خودت بیشتر تحقیق کن. این تحقیق های 8.9 ماه قبل منه. منم کنکور ندادم و تجربه شخصی ندارم.

sougmad

عضو جدید
۳.توصیه میکنم یه درس رو کامل کنار نگذارید.حداقل اون قسمتهایی که براتون آسون تره بخونید.

این سوال آخری ما بیجواب موند؟! کتابفروشی اینترنتی رو میگم.
کتاب مدیریت میخوام،یکی رو یکی از دوستام معرفی کرده که میگه سبکه،منتها توی شهر خودمون گیر نیاوردم(مدیریت IT ).رضاییان هست که باید دوجلد بگیرم (مدیریت + سازمان) و حجمش زیاد میشه.پیشنهاد شما چیه؟ مدیریت گسترش علوم پایه (همون مقسمی خودمون!) خوبه؟ بگیرم؟
من قصدم روی امنیت و شبکه هست،اما صفر زدن و نخوندن مدیریت رو درست نمیدونم...

ولی ما هم با وجود علاقه ی شدیدمان به مبحث امنیت،معماری رو بوسیدیمو گذاشتیم کنار..

------------------------

گفتین مدیریت داغ دل تازه کردین
واااااااای... یه کتاب گنده!! که هنوز وقت نکردم خیلی بخونم

من که تعریف پوران رو زیاد شنیدم!خصوصا تست هاش،اونم نزدیکای کنکور!!

ولی فکر کنم آخرش بشیم خودم و خودت:)

:biggrin::D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام دوستان.امیدوارم که سال دیگه با همین شور و اشتیاق با هم راجع به دروس ارشد بحث کنیم...خوشحالم که این جو کنکورو میبینم.
امیر جان این بحث به نظرم فلسفی نیست و به طبیعت انسان برمیگرده ...به هر حال هر چی که هست من بار ها این موضوع رو توی تالار مطرح کردم.
ایراد اول اینه که ما توی ذهنمون با یک نوع افزونگی دیتا مواجهیم.مثل همون مشکلی که الان تو دنیای وب وجود داره اگه روزی برسه که همه فقط روی پرورش یک ایده کار کنن دنیا عوض میشه.نمیشه گفت کدوم ایده بده و کدوم خوب چرا که ایده های ما در ابتدا شاید ابتدایی و کوته بینانه باشن ولی در عمل و در ادامه به نتیجه های خوب میرسن...(یه مثال)اینشتین: میشه همینجوری تو فضا حرکت کنیم تا بینهایت؟
خنده داره مسخرست !که چی مثلا؟ تو داری رویا پردازی میکنی؟فیلم زیاد دیدی؟(این جملات رو دشمن ایده هایی نو همونی که میگه ایده ی خوب یا ایده ی بد میگه) اینشتین:نه دوست دارم ببینم در اون صورت چه اتفاقی میفته؟ و همینجوری ادامه میده و با نظریه ی نسبیت دنیا رو تکون میده!
اما من :چه جالب آی پی ورژن 6 داره رو بحث کانال امن کار میکنه...ولی هنوز این ضعف برطرف نشده....بیخیال بالاخره که پیدا میشه چیز زیاد دهن پرکنی هم نیست ! بهتره وقتم رو بزارم روی چند تا مقاله و ....ایده ی بعدی....ایده ی بعدی....
ما داریم به کجا میریم؟؟

ممنون گل پسر
خلاصه ایی از جملاتت میشد اینکه ما احساس نیاز کنیم بهتر میتونیم ایده و نظر بدیم (البته میدونیم بیش از اینا هست گفته هات)

(بزار از پایگاه داده بیاییم بیرون و ربطش بدیم به سیستم عامل)------> اینکه اول احساس نیاز کنیم بعد دنبال برطرف کردنش باشیم دقیقا میشه یکی از مباحث بن بست (کشف و ترمیم) .

اینجاست که قدرت ایده پردازی آقای Dijkstra معلوم میشه ... ایشون توانسته با الگوریتم هایی که میده حتی بعضی از مشکلاتی که ممکنه در آینه رخ بده رو برطرف کنه (یعنی مثل همین مشکل امنیتی که شما گفتین , قبل از بروز خطا اونو کشف و ترمیم کنیم)
طرز ایده هایی که من میخواستم بدین اینطوری بود که یه مبحث رو چنان درونش قوطه ور بشیم که بتونیم اولا با تمام دانشهای قبلیمون رابطه ایی براش برقرار کنیم و ثانیا بتونیم اونو پرکتیکالش کنیم

البته علت اینکه اسم این مبحث رو گذاشتم فلسفی اینه که فقط به جنبه انسان بودن نگاه نکنیم .. بیاییم از این همه کتابهایی که میخونیم اونا رو از یک دنیای انتزاعی به دنیای خارجی بکشانیم

===================
دوستانی که دنبال مدیریت هستن : تا اونجا که من شنیدم تا چند سال پیش از کتاب آقای رضاییان و الوانی سوال میومد .. و بعد این دوسال اخر از کتاب آقای رابینز سوال گفتن که احتمال زیاد امسال منبع عوض میشه

نتیجه اخلاقی که میشه گرفت: امسال از روی کتاب آقای خورزوخان سوال میدن ...:smile:

سلام
یه سوال؟
منو در مورد رشته های ارشد راهنمایی کنید ؟ و بازار کارشون؟
آخه ناسلامتی شما سابقه دارترید؟

سلام
بطور کلی 4 تا گرایش ارشد داریم :
1. مهندسی فناوری اطلاعات
2. شبکه های کامپیوتری
3. امنیت شبکه
4. تجارت الکترونیکی

(چند تا گرایش هم هست که چند سال درمیان ازش دانشجو میگیرن )

پیشنهاد من به شما که اول کاری هستید این هست که همه درساتون رو خوب بخونید و فعلا به ارشد کاری نداشته باشید .. از ترم 6 به بعد بفکر ارشد باشین و تا اون موقع هم سعی کنید معدل رو بالا بیارین و هم در انجام کارهای عملی شرکت کنید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
اول از همه بابت این پست طولانی عذر میخوام...

ضمنا از شما و جمونگ خواهش میکنم بحث رو به سیاست نکشید...
درسته تالار گفتگو خودمانیه اما قوانین باشگاه رو هم باید رعایت کنیم.
چشم.
سلام
یه سوال؟
منو در مورد رشته های ارشد راهنمایی کنید ؟ و بازار کارشون؟
آخه ناسلامتی شما سابقه دارترید؟
سلام.
خوش اومدید.
راستش فکر نمیکنم فارغ التحصیل ارشد IT داشته باشیم،همه یا دانشجوی کارشناسی هستن یا دانشجوی ارشد! البته پشت کنکوری هم داریم.آینده شغلش یه مهندس IT رو به صورت عمومی توی تاپیک های دیگه بحث کردیم و میتونید مراجعه کنید.
...
...
...
من دوست دارم ثبت نام کنم اما فعلا درگیر ارشدم...
پیدا کردم امیرجان
...
...
به هر حال اگه میخوای چیز کمی بخونی. همون از منبع پارسه استفاده کن به نظرم.
ممنون.
من امنیت ثبت نام کردم،جزوه مدیریت ندادن بهم.جدا هم بخوام بگیرم دوتا کتابه که هرکدوم ۱۵ تومن و بسیار هم قطور.(اگه جفتشون با هم بخورن زمین فکر کنم زلزله نگار ثبتش کنه)
یه نکته دیگه هم اینه که این درس شامل دو بخش اصول مدیریت و سازمان هست.مثلا رضاییان که شما هم گفتید اون کتابش فقط مدیریته،یکی دیگه داره به اسم ساختار سازمان (یا همچین چیزی) که فکر میکنم مکمل هم باشن...
تصمیمم اینه که همین مدیریت پیام نور رو بخونم،نظرتون چیه؟ بین مدیریت پیام نور و دوکتاب رضاییان پیشنهاد کنید!
دوستانی که دنبال مدیریت هستن : تا اونجا که من شنیدم تا چند سال پیش از کتاب آقای رضاییان و الوانی سوال میومد .. و بعد این دوسال اخر از کتاب آقای رابینز سوال گفتن که احتمال زیاد امسال منبع عوض میشه

نتیجه اخلاقی که میشه گرفت: امسال از روی کتاب آقای خورزوخان سوال میدن ...:smile:
عااااااااااالییییی بود! کل نظام منابع ارشد رو توصیف کرد!
اصلا معلوم نیست ممکنه بریم سر کنکور ببینیم هر درس شده ۲ تا سوال.

امیر در مورد امضات توضیح میدی؟ دو کلمه آخر که نوشته "not thing" نباید بشه "Nothing"؟
===========
به SN20 :
به این میگن تبلیغ نه کار دانیال!

JUMONG360

ممنون گل پسر
خلاصه ایی از جملاتت میشد اینکه ما احساس نیاز کنیم بهتر میتونیم ایده و نظر بدیم (البته میدونیم بیش از اینا هست گفته هات)

(بزار از پایگاه داده بیاییم بیرون و ربطش بدیم به سیستم عامل)------> اینکه اول احساس نیاز کنیم بعد دنبال برطرف کردنش باشیم دقیقا میشه یکی از مباحث بن بست (کشف و ترمیم) .

اینجاست که قدرت ایده پردازی آقای Dijkstra معلوم میشه ... ایشون توانسته با الگوریتم هایی که میده حتی بعضی از مشکلاتی که ممکنه در آینه رخ بده رو برطرف کنه (یعنی مثل همین مشکل امنیتی که شما گفتین , قبل از بروز خطا اونو کشف و ترمیم کنیم)
طرز ایده هایی که من میخواستم بدین اینطوری بود که یه مبحث رو چنان درونش قوطه ور بشیم که بتونیم اولا با تمام دانشهای قبلیمون رابطه ایی براش برقرار کنیم و ثانیا بتونیم اونو پرکتیکالش کنیم

البته علت اینکه اسم این مبحث رو گذاشتم فلسفی اینه که فقط به جنبه انسان بودن نگاه نکنیم .. بیاییم از این همه کتابهایی که میخونیم اونا رو از یک دنیای انتزاعی به دنیای خارجی بکشانیم
مرسی.درک متقابلی نسبت به حرفای هم داریم.ایشالا حضوری ببینمت ادامش میدیم.چون فعلا این جا دوستان رو ارشد زوم کردن.

dzzv_13

مدیر تالار
1 . تصمیمم اینه که همین مدیریت پیام نور رو بخونم،نظرتون چیه؟ بین مدیریت پیام نور و دوکتاب رضاییان پیشنهاد کنید!

2. امیر در مورد امضات توضیح میدی؟ دو کلمه آخر که نوشته "not thing" نباید بشه "Nothing"؟

1.بنظر من بشین کتاب پیام نور که جلو دستته بخون (یکی از قشنگترین حرفایی که از دوستام شنیدم این بود که فرصت انجام کاری که الان میتونی انجام بدی رو بخاطر کاری که بعدا ممکنه انجام بدی از دست نده)

2. مشکلات زبانه دیگه !!
حالا فرقشون چیه ؟!! (آیا فرقشون اینه که دومی , contract اولی هست ؟!!)

مرسی.درک متقابلی نسبت به حرفای هم داریم.ایشالا حضوری ببینمت ادامش میدیم.چون فعلا این جا دوستان رو ارشد زوم کردن.
راست میگی , دلم واست تنگ شده .. وقت کنم یه سر بهت میزنم ...
(راستی امضای جدیدت همون اولین عبارت امضای من هست ... البته عبارت دومی که من گذاشتم جمله اول رو کامل میکنه .. نظرت چیه ؟!!)

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امنیت ثبت نام کردم،جزوه مدیریت ندادن بهم.جدا هم بخوام بگیرم دوتا کتابه که هرکدوم ۱۵ تومن و بسیار هم قطور.(اگه جفتشون با هم بخورن زمین فکر کنم زلزله نگار ثبتش کنه)
یه نکته دیگه هم اینه که این درس شامل دو بخش اصول مدیریت و سازمان هست.مثلا رضاییان که شما هم گفتید اون کتابش فقط مدیریته،یکی دیگه داره به اسم ساختار سازمان (یا همچین چیزی) که فکر میکنم مکمل هم باشن...
تصمیمم اینه که همین مدیریت پیام نور رو بخونم،نظرتون چیه؟ بین مدیریت پیام نور و دوکتاب رضاییان پیشنهاد کنید!

عااااااااااالییییی بود! کل نظام منابع ارشد رو توصیف کرد!
اصلا معلوم نیست ممکنه بریم سر کنکور ببینیم هر درس شده ۲ تا سوال.

امیر در مورد امضات توضیح میدی؟ دو کلمه آخر که نوشته "not thing" نباید بشه "Nothing"؟
===========
به SN20 :
به این میگن تبلیغ نه کار دانیال!

من که نظر خاصی در این موارد نمیدم. من الان بهت بگم پیام نور بخون از کتاب رضاییان میاد. اگه بگم از کتاب رضاییان بخون میرن سوال ها رو از یه جا دیگه در میارن :D:D

کلا این سازمان سنجش مثل دوران اوج رونالدینیو کار میکنه :D

فقط اگه تصمیم گرفتی کتاب پیام نور رو بخونی. یه جزوه فکر کنم 50.60 صفحه ای خلاصه کتاب رضاییان تو اینترنت هست. اون رو پرینت بگیر و اونم در کنارش بخون.( البته به نظرم اگه قبلا کتاب پیام نور رو خوب خوندی و الان یه چیزهایی ازش یادته دوباره بخون. ولی اگه هیچی یادت نیست برو سراغ کتابهای جدیدتر)

اگه خواستی کتاب رابینز یا رضاییان رو بخونی که هیچی.

تو اینترنت یه جزوه / کتاب از پارسه هست. 80 مگ هست. 250 صفحه . من اون رو پارسال پرینت گرفتم. اونم به نظرم واسه کنکور ارشد بد نیست. اسمش تئوری های مدیریت . ویرایش پنجم بهار 87 از دکتر غلامعلی طبرسا . نمیدونم این کتاب عوض شده یا نه.

Drago

کاربر ممتاز
آقا ما جزو نفرات اول نظر دادیم ها! همه اش ارشد نیست.
حالا اینکه مثل شما با هم امپاتی نداریم دلیل نمیشه محروم بشیم!
1.بنظر من بشین کتاب پیام نور که جلو دستته بخون (یکی از قشنگترین حرفایی که از دوستام شنیدم این بود که فرصت انجام کاری که الان میتونی انجام بدی رو بخاطر کاری که بعدا ممکنه انجام بدی از دست نده)
2. مشکلات زبانه دیگه !!
حالا فرقشون چیه ؟!! (آیا فرقشون اینه که دومی , contract اولی هست ؟!!)

۳.راست میگی , دلم واست تنگ شده .. وقت کنم یه سر بهت میزنم ...
(راستی امضای جدیدت همون اولین عبارت امضای من هست ... البته عبارت دومی که من گذاشتم جمله اول رو کامل میکنه .. نظرت چیه ؟!!)
۱.مرسی.
۲.ببین من تا حالا not thing نشنیدم! فکر میکنم کلا استفاده نداره و اشتباهه.
۳.اگه جمله اول امضات بشه "همه چیز یک چیز است" و دومی بشه "یک چیز هیچ چیز نیست" میشه نتیجه گرفت که "همه چیز هیچ چیز نیست"؟؟! بخدا آدمو دچار بحران فلسفی میکنی...
اما به نظر من "همه چیز یک چیز است،و آن یک چیز برای آدم های مختلف متفاوت است."
من که نظر خاصی در این موارد نمیدم. من الان بهت بگم پیام نور بخون از کتاب رضاییان میاد. اگه بگم از کتاب رضاییان بخون میرن سوال ها رو از یه جا دیگه در میارن :D:D
مرسی.
===========
ICDL رو تحویل دادیم جای آز کامپیوتر! استاد گفت با توجه به این نمره ها احتمالا ۱۹ میدم بهت.
==========
از دوستمون aliie62 درخواست میکنم یه کم بیشتر خودشو معرفی کنه (البته اگه میخواد و صلاح میدونه) تا بیشتر با هم آشنا بشیم.
من دراگو هستم،اسم واقعیم "امیر" هست،شما هرکدوم رو که صلاح میبینی بگو،فرقی نداره.متولد ۶۷ ، دانشجوی مهندسی IT ، ورودی ۸۶ (بهمن) ، دانشگاه پیام نور کرمانشاه.

dzzv_13

مدیر تالار
1.ببین من تا حالا not thing نشنیدم! فکر میکنم کلا استفاده نداره و اشتباهه.
2.اگه جمله اول امضات بشه "همه چیز یک چیز است" و دومی بشه "یک چیز هیچ چیز نیست" میشه نتیجه گرفت که "همه چیز هیچ چیز نیست"؟؟! بخدا آدمو دچار بحران فلسفی میکنی...
اما به نظر من "همه چیز یک چیز است،و آن یک چیز برای آدم های مختلف متفاوت است."

1.درست کردم
2.نه دیگه .. همه چیز یک چیز هست .. و اون یک چیز هم در واقع هیچ چیز نیست ... این فلسفه مربوط به اصل هایزنبرگ هست (نااقلیدوسی) که میگه شما تصور میکنید که چیزی هست .. در واقع همه چیز ممکنه نباشه و شما توهمی بیش نزده اید

SN20

عضو جدید
بچه ها بالاخره این رشته فناوری اطلاعات پزشکی زیر مجموعه کدومگرایش بود؟فناوری اطلاعات؟
اگه فناوری اطلاعاته به نظرتون وقت معماری رو به مدیریت بدم؟
جزوه های پارسه گرایش هاش کتابهای متفاوتی داره مثلا من که شبکه رو میخوام دیگه کتاب مدیریت نداره.و به کتابش واقعا قطوره باید جدا گرفتش چون به جای اون معماری داریم

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیرجان. اینم برای شما :

البته در یک هفته گذشته این اولین خرابکاری گوگل نیست. یکی از کارمندان سابق گوگل، به روزرسانی جدیدی که برای سرویس Google Reader منتشر شده را یک "فاجعه" می‌خواند.[تغییرات تازه در Google Reader]

http://aftabnews.ir/vdcaean6e49nem1.k5k4.html

JUMONG360

آقا ما جزو نفرات اول نظر دادیم ها! همه اش ارشد نیست.
حالا اینکه مثل شما با هم امپاتی نداریم دلیل نمیشه محروم بشیم!

.
اختیار دارید قربان !شما پیشکسوت هستید:)ما بدون رخصت شما هیچ بحثی نداریم.خوبه که تک بعدی نیستی.
1.درست کردم
2.نه دیگه .. همه چیز یک چیز هست .. و اون یک چیز هم در واقع هیچ چیز نیست ... این فلسفه مربوط به اصل هایزنبرگ هست (نااقلیدوسی) که میگه شما تصور میکنید که چیزی هست .. در واقع همه چیز ممکنه نباشه و شما توهمی بیش نزده اید
حالا درست شد.
این موضوعی که میگی مدت ها ذهن من رو مشغول کرده بود...داشتم تا مرز دیوانگی پیش میرفتم!نمیخوام بحث راه بندازم.این نظریه به n دلیل میتونه درست باشه.
فیلمINCEPTION رو دیدی؟
فلسفه ی لایه لایه بودن زندگی رو پرداخته بود بهش.دقیقا اومده بود راجع به اصل هایزنبرگ صحبت کرده بود.برای درک کامل فیلم باید 10 بار ببینیش!واقعا فیلم عمیقیه.به دوستان عزیز دیگه هم توصیه میکنم اگه ندیدن ببینن.

آخرین ویرایش:

SN20

عضو جدید
هر گرایشی غیر از امنیت و شبکه، یا جزو کد گرایش 1 (یعنی تجارت الکترونیک) خواهد بود و یا جزو کد گرایش 4 (یعنی فناوری اطلاعات). در هر دو حالت ضریب معماری صفر و مدیریت 1 خواهد بود.

فناوری اطلاعات پزشکی هم جزو کد گرایش 4 است.

تصویر زیر از دفترچه شماره 2 کنکور 90 برگرفته شده:

به نظر من اگه از قبل مشخص کنید که امنیت و شبکه رو میخواید یا سایر گرایش ها رو خیلی بهتره، چون از گیر یک درس (یا مدیریت یا معماری) بطور کامل راحت میشید. (اهمیت این موضوع نزدیکای کنکور معلوم میشه و شاید الان که زمان دارید این مسئله رو زیاد حس نکنید)

اگه امنیت و شبکه میخواید مدیریت رو کنار بگذارید. در غیر این صورت معماری رو از برنامه حذف کنید.

این نکته رو هم در نظر بگیرید که فناوری اطلاعات پزشکی فقط توسط دانشگاه تهران ارائه میشه و محل تحصیل اون هم طبق جدول بالا دانشکده علوم و فنون نوین است

طباطبایی جان مرسی خیلی خوب و کامل بود جوابمو گرفتم.

Drago

کاربر ممتاز
ماتریکس حتی؟ چون اون هم داشت میگفت که این دنیایی که هست واقعی نیست و یه برنامه کامپیوتریه (اگه یادتون باشه اون موقع کامپیوتر خیلی چیز عجیب غریبی تلقی میشد!).البته فقط ماتریکس ۱ چون بعدش دیگه زد توی صهیون و یه جورایی جنگ ایدئولوژیک شد.
راستش قبلا در مورد هایزنبرگ نشنیده بودم،اما الان هم که گشتم ربط زیادی پیدا نکردم (کم گشتم)،بیشتر همون تئوری "مغز در آزمایشگاه" رو یاد آدم میاره (نظریه محاسبه ذهن) میگه اگه شما الان توی ایران نباشی چی؟ اگه شما یه مغز باشی که توی یه آزمایشگاهی در یه نقطه دیگه از جهان باشی و این چیزهایی که میبینی و حس میکنی و میشنوی و ... فقط یک سری سیگنال هایی باشه که به اون مغز وارد میکنن چی؟
SN20;4214385 اگه فناوری اطلاعاته به نظرتون وقت معماری رو به مدیریت بدم؟ [/QUOTE گفت:
من برخلاف دوست عزیزمون مهندس طباطبایی نظرم اینه که هیچ درسی رو به طور کامل حذف نکن.صفر زدن هیچ درسی (به صورت عمدی،نه اینکه بلد نباشی) به نظرم درست نیست.اومدیم و سوالات معماری (یا مدیریت) خیلی سخت بود،اکثرش از مباحثی بود که برات مشکله و نمیفهمیش،اینجوری توی دو گرایش دیگه هم وضعیت خوبی نخواهی داشت.اما میتونی تمرکز بزاری روی یکیش،و دومی رو هم با تمرکز و ساعات کمتر مطالعه کنی.
امیرجان. اینم برای شما :

البته در یک هفته گذشته این اولین خرابکاری گوگل نیست. یکی از کارمندان سابق گوگل، به روزرسانی جدیدی که برای سرویس Google Reader منتشر شده را یک "فاجعه" می‌خواند.[تغییرات تازه در Google Reader]

http://aftabnews.ir/vdcaean6e49nem1.k5k4.html
در مورد باگ که خب به اندازه کافی توی مهندسی نرم افزار در موردش خوندیم که نخوایم مثل آفتاب نیوز یا حتی تک کرانچ (میگن معتبر ترین بلاگ IT دنیاس...) تا اندازه ای ساده لوحانه حرف بزنیم.نرم افزار بدون باگ وجود نداره.
اما گفتی ریدر و کردی کبابم....:cry::cry:
اختیار دارید قربان !شما پیشکسوت هستید:)ما بدون رخصت شما هیچ بحثی نداریم.خوبه که تک بعدی نیستی.
===========
این موضوعی که میگی مدت ها ذهن من رو مشغول کرده بود...داشتم تا مرز دیوانگی پیش میرفتم!نمیخوام بحث راه بندازم.این نظریه به n دلیل میتونه درست باشه.
فیلمINCEPTION رو دیدی؟
فلسفه ی لایه لایه بودن زندگی رو پرداخته بود بهش.دقیقا اومده بود راجع به اصل هایزنبرگ صحبت کرده بود.برای درک کامل فیلم باید 10 بار ببینیش!واقعا فیلم عمیقیه.به دوستان عزیز دیگه هم توصیه میکنم اگه ندیدن ببینن.
ای بابا این پیش کسوت هم شد دردسر واسه ما! هیشکی باورش نمیشه من مرداد امسال ۲۳ سالم شد!! ما مخلصیم جناب جومونگ!
==========
چشم،به زودی گیر میاریم و میبینیم! البته از سال انتشارش تا حالا خیلی خیلی خیلی ازش شنیدم ولی هنوز نرفتم ببینم،اما شما بگی مگه میشه نریم؟؟؟
یه سری فیلم،سریال و انیمه هست باید بشینم بعد کنکور ببینم...

soraya_shz

عضو جدید
باريكلا چقدر بچه درس خون ، پس چرا زماني كه من پايه مي خواستم كسي نبود؟؟؟

Drago

کاربر ممتاز
باريكلا چقدر بچه درس خون ، پس چرا زماني كه من پايه مي خواستم كسي نبود؟؟؟
۱.مگه قراره هرکی میاد توی این تاپیک بچه درسخون باشه؟ اگه تاپیک درسی بود بازم یه چیزی.
۲.شما کی پایه خواستی؟واسه چه کاری خواستی؟
۳.اون موقع نبوده،الان هست،خب؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sougmad

عضو جدید
فقط دو مورد آخر رو قبول دارم! (یعنی احمقانه و مسخره)

چون اصلا فکری پشت این جور کارها وجود نداره که مثلا بشه گفت کوته فکرانه!!!

(آقای کربلایی لطفا پُست ها رو ویرایش و حذف نکنید! آخه نمایشگاه دیجیتال که دیگه س ی ا س ی نیست! سانسور هم حدی داره بزرگوار!)

:biggrin:

واقعا!!

مدیرم مدیرای قدیم:D

اوه اوه
الان به جای پستم خودمو حذف میکنن:D

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به الهام خانومم تشریف اوردن

به به الهام خانومم تشریف اوردن

سلام الهام رضایی عزیز! چه عجب از این طرفا! یادی از ما کردید! خیلی خوش اومدید.
واقعا چه عجببببببببب منم اومدم . سلام دوستای گلم چه دوستای دیروزم و چه دوستای امروزم . امیدوارم که حالتون خوب باشه . فبل حرفام یه اعترافی کنم : قبول دارم بی معرفت شدم . بالاخره سن میره بالا دردسر های زندگی هم زیاد میشه و گاهی شده حتی وقت واسه سر خاروندنم پیدا نمیکنی . بالاخره ترم اخر و پروژه و ارشد و ... . میدونم دارم بهونه میارم ولی بخدا نمیشد بیام . اومدنش ادم میاد ولی وقت واسه پست دادن نمیشه . ادمم چقدر سلام بده بالاخره میاد باید به یه سوالم جواب بده ، اگه بحث سلام دادن هستش خودم یه وبلاگ میزنم و توش هر روز سلام میدم ولی اینجا یه فروم علمی هستش باید هم یاد بدی و هم یاد بگیری . علت نیومدنم این بود که واقعا نمیخوام در حق این تالار که تالار من و تو هستش کم کاری کنم . به پروفایلم سر میزدم و و

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چه عجببببببببب منم اومدم . سلام دوستای گلم چه دوستای دیروزم و چه دوستای امروزم . امیدوارم که حالتون خوب باشه . فبل حرفام یه اعترافی کنم : قبول دارم بی معرفت شدم . بالاخره سن میره بالا دردسر های زندگی هم زیاد میشه و گاهی شده حتی وقت واسه سر خاروندنم پیدا نمیکنی . بالاخره ترم اخر و پروژه و ارشد و ... . میدونم دارم بهونه میارم ولی بخدا نمیشد بیام . اومدنش ادم میاد ولی وقت واسه پست دادن نمیشه . ادمم چقدر سلام بده بالاخره میاد باید به یه سوالم جواب بده ، اگه بحث سلام دادن هستش خودم یه وبلاگ میزنم و توش هر روز سلام میدم ولی اینجا یه فروم علمی هستش باید هم یاد بدی و هم یاد بگیری . علت نیومدنم این بود که واقعا نمیخوام در حق این تالار که تالار من و تو هستش کم کاری کنم . به پروفایلم سر میزدم و و
چرا نوشتم کامل نیومد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به پروفایلم سر میزدم و وقتی که پیام کربلایی رو دیدم گفتم باید بیام و یه عرض ادبی کنم .
با اجازه مهندسین تازه وارد میخوام با بچه های خودمون یه سلام و علیک کنم .
اولین سلامم خدمت کربلایی هستش . کربلایی اولا ممنون که یادی از من کردید و برام پیام گذاشتید. خیلی خوشحالم که میبینم بازم برگشتید و تالار عین سابق داره روال کارش رو طی میکنه. خیلی خیلی خوش اومدید.(خوبه برگشتید ، نمیدونید چه کارا که نکردیم در غیاب شما )
دومین سلامم به بچه های خودمونه (مدیر چون سمتش بالاتره اون رو اول و جدا از همه شما نوشتم).سلاممممممممم و 100 تا سلام به طاهر و جومونگ و دراگو و dzzv_13 و دانیال و بقیه عزیزان. امیدوارم که حالتون خوب باشه .
به به تبریک میگم دراگو پیشکسوتم شدید . خیلی عالیه . امیدوارم تو تمامی مراحل زندگیتونم موفق و سربلند باشید.
زشته حالا تازه وارد ها میگن چه خانوم بی ادبی ، تبعیض قائل شده ولی نه دوستان حواسم به شما هم بود .
نمیتونم اسم ببرم چون واقعا نمیدونم چند تا تازه وارد داریم ولی به همتون خوش امد میگم و منتظر فعالیت های شما دوستان و مهندسان اینده هستیم .
برای همه بچه های تالار و برای مدیرانمون ارزوی موفقیت و پیروزی را دارم . شاد باشید

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
واقعا چه عجببببببببب منم اومدم . سلام دوستای گلم چه دوستای دیروزم و چه دوستای امروزم . امیدوارم که حالتون خوب باشه . فبل حرفام یه اعترافی کنم : قبول دارم بی معرفت شدم . بالاخره سن میره بالا دردسر های زندگی هم زیاد میشه و گاهی شده حتی وقت واسه سر خاروندنم پیدا نمیکنی . بالاخره ترم اخر و پروژه و ارشد و ... . میدونم دارم بهونه میارم ولی بخدا نمیشد بیام . اومدنش ادم میاد ولی وقت واسه پست دادن نمیشه . ادمم چقدر سلام بده بالاخره میاد باید به یه سوالم جواب بده ، اگه بحث سلام دادن هستش خودم یه وبلاگ میزنم و توش هر روز سلام میدم ولی اینجا یه فروم علمی هستش باید هم یاد بدی و هم یاد بگیری . علت نیومدنم این بود که واقعا نمیخوام در حق این تالار که تالار من و تو هستش کم کاری نکنم . به پروفایلم سر میزدم و و

ااااااااااااااااا سلام خانوم رضاییییییییی .. بابا پس کجایین ؟!!
خیلی خوشحالم که یکی از بچه های فعال گذشته برگشته .. امیدوارم هر کجا هستین شاد و موفق باشین
=============
میگم امروز چه روزیه ؟!!
روز تفلد دانیال و برگشت خانوم رضایی ..

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
ااااااااااااااااا سلام خانوم رضاییییییییی .. بابا پس کجایین ؟!!
خیلی خوشحالم که یکی از بچه های فعال گذشته برگشته .. امیدوارم هر کجا هستین شاد و موفق باشین
=============
میگم امروز چه روزیه ؟!!
ممنون dzzv_13 عزیز .
جدی امروز تولدههههههههه !!!!!!!!!!!پس خوب موقعی اومدم.
تولدت مبارک ایشاالله 100 سال به این سالها مهندس

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام الهام جان چه خوب كه برگشتي
الهام تو كدوم دانشگاه هستي؟
سلام دوست عزیز . من تو دانشگاه پیام نور میخونم و دانشجوی سال اخر هستم و این ترم فقط 12 واحدم مونده . موفق باشین

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدی امروز تولدههههههههه !!!!!!!!!!!پس خوب موقعی اومدم.
تولدت مبارک ایشاالله 100 سال به این سالها مهندس
.

خوش برگشتی الهام عزیز

خوشم میاد مثل همیشه عاشقی :D امروز تولد منه :D

100 سال به این سال ها رو هم معمولا برای عید میگن :D:D

Drago

کاربر ممتاز
فقط مورد اول و آخر رو قبول دارم! (یعنی احمقانه و مسخره)

چون اصلا فکری پشت این جور کارها وجود نداره که مثلا بشه گفت کوته فکرانه!!!

(آقای کربلایی لطفا پُست ها رو ویرایش و حذف نکنید! آخه نمایشگاه دیجیتال که دیگه س ی ا س ی نیست! سانسور هم حدی داره بزرگوار!)
یا حداقل اطلاع بدید که ویرایش کردید...
دومین سلامم به بچه های خودمونه (مدیر چون سمتش بالاتره اون رو اول و جدا از همه شما نوشتم).سلاممممممممم و 100 تا سلام به طاهر و جومونگ و دراگو و dzzv_13 و دانیال و بقیه عزیزان. امیدوارم که حالتون خوب باشه .
به به تبریک میگم دراگو پیشکسوتم شدید . خیلی عالیه . امیدوارم تو تمامی مراحل زندگیتونم موفق و سربلند باشید.
دلایل نیومدنت که بهانه ای بیش نبود! حدس میزنم که چند وقت نتونستی (به هر دلیلی) بیای بعدش هم یواش یواش از برنامه زندگیت حذف شدیم! اما امیدوارم دوباره بعد این پست فعالیتتو ببینیم اینجا.
بله خانم بهمون لقب دادن پیشکسوت! الان با هرکدوم از تازه واردها صحبت میکنم فکر میکنه حداقل 35 سال سن رو دارم نه 23 سال!
امیدواری در همه مراحل زندگیم پیشکسوت باشم؟! :D
میگم امروز چه روزیه ؟!!
امیرحسین تو اومدن خانم رضایی رو برنامه ریزی نکرده بودی؟!
دانیال واسه شیرینی حتما باید کادو بدیم؟!!
بیا من یه دونه از اینا برات میخرم : Asus Trasformer Prime

پردازنده ۴ هسته ای Nvidia! (اولین تبلت با پردازنده ۴ هسته ای! من همین الان لپتاپم ۲ هسته بیشتر نداره!!!)
بدنه آلومینیومی،وزن ۵۸۶ گرم،ضخامت ۸.۳ میلیمتر!
صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچ،رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ ، با ۱۷۸ درجه دید
باتریش واسه ۱۲ ساعت کار مداوم شارژ نگه میداره (در اصل پردازنده اش هم کم مصرفه)
دوربین جلو 1.2 و دوربین پشت ۸ مگاپیکسل.
آندروید Honeycomb 3.2 از کارخونه روشه و قابل ارتقا به ۴ هم هست.

SN20

عضو جدید
لهام رضایی;4223154]سلام الهام رضایی عزیز! چه عجب از این طرفا! یادی از ما کردید! خیلی خوش اومدید.
سلام الهام جانننننننننننننننننننننن..
خوش اومدی خانمی.
دلمون واست تنگ شده بود خوب کاری کردی که برگشتی.:D

بهههههههههههههه تولد دانیاله؟؟خب زودتر خبر میدادید.
دانیال تولدت مبارک .ایشاله همیشه زنده باشی و موفق اینجا ببینیمت.دراگو چه کادوی خوشگلی واست گرفته مبارکت باشه.اینم کادوی من حدس بزن چی توشه.
pic3.JPG
حالا چند ساله شدی؟۱۰۰ سال؟۲۰۰سال؟:D

--چه روز خوبی شد امروز
امروز رفتم از پست دفترچه ارشد رو گرفتم اینترنتی رو هم داشتم اما هیچی خوندن اون دفترچه سبز کنکور نمیشه خداییش لذت خاص خودشو داره

به دراگو =چرا من هر بار میخوام پیشگسوت شدنتو تبریک بگم یادم میره؟؟؟پیر شدی ها امیر!!!:Dتبریک تبریک تبریک.
(عجب پست مبارک بادی شد)

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانیال واسه شیرینی حتما باید کادو بدیم؟!!
بیا من یه دونه از اینا برات میخرم : Asus Trasformer Prime

پردازنده ۴ هسته ای Nvidia! (اولین تبلت با پردازنده ۴ هسته ای! من همین الان لپتاپم ۲ هسته بیشتر نداره!!!)
بدنه آلومینیومی،وزن ۵۸۶ گرم،ضخامت ۸.۳ میلیمتر!
صفحه نمایش ۱۰.۱ اینچ،رزولوشن ۱۲۸۰ در ۸۰۰ ، با ۱۷۸ درجه دید
باتریش واسه ۱۲ ساعت کار مداوم شارژ نگه میداره (در اصل پردازنده اش هم کم مصرفه)
دوربین جلو 1.2 و دوربین پشت ۸ مگاپیکسل.
آندروید Honeycomb 3.2 از کارخونه روشه و قابل ارتقا به ۴ هم هست.

سلام امیرجان. نه تبریک میگفتی کافی بود .

کیک هم که چه شما کادو بخرید . یا کادو نخرید. خبری نیست.

چون میترسم دیابت بگیری :D:D

ممنون امیرجان. ارزوی بهترین ها رو برات دارم.

بهههههههههههههه تولد دانیاله؟؟خب زودتر خبر میدادید.
دانیال تولدت مبارک .ایشاله همیشه زنده باشی و موفق اینجا ببینیمت.دراگو چه کادوی خوشگلی واست گرفته مبارکت باشه.اینم کادوی من حدس بزن چی توشه.
مشاهده پیوست 70024
حالا چند ساله شدی؟۱۰۰ سال؟۲۰۰سال؟:D

ممنونم عزیز

شما هم انشالله همیشه شاد و موفق و سربلند و پیروز باشین.

کادوی شما هم حدس میزنم داخلش خالی باشه :D:D به هر حال از کیک خبری نیست :D:D

جدا از شوخی ممنونم.

22 سالم تموم شد فکر کنم. الان 22 سال و 3 ساعت !!!

• Like
واکنش ها: SN20
بالا