گفتگو در رابطه با کسب و کار

Hst_cs

عضو جدید
سلام
اینجا اگر کسی تونسته از راههای کسب و کار خانگی و با سرمایه کم، درآمدی کسب کنه خواهشا راهنمایی کنه.
مسئولان که به فکر ما جوانها نیستند حداقل خودمون به خودمون کمک کنیم.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اینجا اگر کسی تونسته از راههای کسب و کار خانگی و با سرمایه کم، درآمدی کسب کنه خواهشا راهنمایی کنه.
مسئولان که به فکر ما جوانها نیستند حداقل خودمون به خودمون کمک کنیم.
چقدرسرمایه داری؟
شهرتون کجاست؟

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزار تو کار خرید و فروش ماشین دست دوم.

سلام ببخشید سوالم بی ربطه من یه سوال مهم داشتم و میخواستم توی یه تاپیک مطرحش کنم ! ولی بلد نیستم حوصله هم ندارم بگردم shame on me
یکی کمک کنه ! :(:(:(

من برادرم رتبه کنکورش دو رقمی شده و استعداد های درخشان بوده الان خونه ما دعواست بین برق شریف و دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ! میخواستم بپرسم کسی میدونه که بازار کار این رشته اصلا داره ؟
میتونه بره خارج؟ کلا چجوریاس؟ چون سرچ هم کردم اطلاعات درست حسابی در موردش نبود !

s.1.9.2014

اخراجی موقت
من برادرم رتبه کنکورش دو رقمی شده و استعداد های درخشان بوده الان خونه ما دعواست بین برق شریف و دکتری پیوسته بیوتکنولوژی ! میخواستم بپرسم کسی میدونه که بازار کار این رشته اصلا داره ؟
میتونه بره خارج؟ کلا چجوریاس؟ چون سرچ هم کردم اطلاعات درست حسابی در موردش نبود !
من نمیدانم ببخشید

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خواهش میکنم !
حداقل یکی بگه چطوری پست میشه گذاشت ؟ :razz:

دوست عزیز میتونید مشکلتونو توی این قسمت مطرح کنید : راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه

بالا سمت راست ، نوشته ارسال تاپیک جدید ! از اونجا خودتون یه تاپیک بزنید و سوالتونو مطرح کنید ...

البته فکر نمیکنم اینجا خیلی به نتیجه برسید .. بهتره با یه مشاور تحصیلی مشورت کنید ... امیدوارم برادرتون موفق باشن و ضمنا تبریک میگم : )

دوست عزیز میتونید مشکلتونو توی این قسمت مطرح کنید : راهنمای انتخاب رشته و دانشگاه

بالا سمت راست ، نوشته ارسال تاپیک جدید ! از اونجا خودتون یه تاپیک بزنید و سوالتونو مطرح کنید ...

البته فکر نمیکنم اینجا خیلی به نتیجه برسید .. بهتره با یه مشاور تحصیلی مشورت کنید ... امیدوارم برادرتون موفق باشن و ضمنا تبریک میگم : )

یه فارغ التحصیل پیدا کردم خیلی ممنون

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
به فکر سرمایه بناشید
کارآفرینی خیلی مهمه
و اعتماد به نفس
باید خودتو باور داشته باشی
برا زندگیت اهداف خلی بزرک تعریف کن تا در زندگی موفق باشی

یکی از دوستان چند وقت پیش یه پست گذاشت خیلی برام جالب بود
شما هم بخونید خالی از لطف نیست......

حرف‌های زیادی وجود دارد که «شاید اگر آنها را در سنین نوجوانی شنیده بودیم و می‌دانستیم…» زندگی متفاوتی را تجربه می‌کردیم. تینا سلیگ، از نحوه‌ی آموزش خود برای دانشجویان دانشگاه استنفورد می‌گوید: «من قبل از شروع تعطیلات آخر هفته،‌ یک پاکت به بچه‌ها می‌دهم که در آن یک اسکناس پنج دلاری وجود دارد. به بچه‌ها می‌گویم که طی سه روز آخر هفته فرصت دارید با این سرمایه‌ی اولیه که در اختیار شما قرار دادم، بیشترین سود ممکن را به دست بیاورید». او توضیح می‌دهد که بعضی بچه‌ها بلافاصله می‌گویند: خوب بریم بلیط بخت آزمایی بخریم؟! یا اصلاً لابد باید بریم قمار کنیم! تینا به دانشجویان خود می‌گوید که سعی کنید به دنبال فرصت‌ها باشید.

ببینید چه مفروضاتی دارید که می‌توانید آنها را زیر سوال ببرید. خلاق باشید. سعی کنید از منابع در دسترس‌تان استفاده کنید. دو گزینه‌ی اول که به ذهن بچه‌ها می‌رسد: «شستشوی ماشین دیگران» و «آبمیوه فروختن» است. با یک اسکناس پنج دلاری (می‌توانیم فرض کنیم که ما یک اسکناس ده هزار تومانی داریم) می‌شود دستمالی خرید و سطل کهنه‌ای برداشت و به جان ماشین مردم افتاد. یا اینکه یک کیلو پرتقال بخری و با قرض گرفتن یا اجاره کردن آبمیوه گیری خانواده، کسب و کار آخر هفته‌ات را آغاز کنی!
اما دیر یا زود،‌ گروه‌هایی از بچه‌ها می‌فهند که راز اصلی این بازی، «فراموش کردن این پنج دلار» است.

با این پول کم فقط گرفتار می‌شویم. اگر قرار بود که یک قطعه اسکناس کم ارزش بتواند نقطه شروع ثروتمند شدن و موفقیت ما باشد، همه‌ی دانشجویان اطراف ما الان موفق و ثروتمند بودند. این پول کم، بیشتر از اینکه به ما کمک کند، باعث می‌شود ذهن ما محدود شود. حالا همه‌ی فرصت‌ها را از دریچه‌ی یک عینک تنگ و محدود پنج دلاری می‌بینیم. بهتر است این پنج دلار را دور بیندازیم و به کار کردن و کسب درآمد فکر کنیم…

پس از دور ریختن آن اسکناس بی ارزش، حالا گزینه‌های واقعی خودشان را نشان می‌دهند. یکی از نمونه‌ها را با هم بخوانیم: گروهی از دانشجویان، متوجه شدند که آخر هفته،‌ صف طولانی برای غذا خوردن و غذا خریدن از رستوران‌های خوب شهر وجود دارد. بچه‌ها تصمیم گرفتند در صف جا بگیرند و وقتی داشت نوبتشان می‌شد،‌ آن جا را به دیگران بفروشند. حدود قیمت فروختن یک جا در صف، بیست دلار بود. بازی برنده برنده بود. بچه ها خوشحال بودند که درآمد خوبی به دست می‌آوردند و خانواده‌ها هم که حوصله‌ی صف ایستادن را نداشتند، با خوشحالی بیست دلار به یکی دو دانشجو می‌دانند که با لبخند جای خود را به آنها واگذار می‌کردند. دانشجویان به تدریج رستوران‌ها و شرایط مختلف را امتحان کردند و نتیجه‌های جالب‌تری هم گرفتند. از جمله اینکه خانواده‌ها از دانشجوی دختر مظلوم و مهربان راحت تر جا می‌خرند تا پسری که شیطنت در چهره‌اش موج می‌زند.

پسرها جا می‌گرفتند و دخترها در صف جا را می‌فروختند. بعد از مدتی فهمیدند بعضی رستوران ها که یک زنگ و ویبره‌ی کوچک به مشتری می‌دهند تا زمانی که نوبتش شد آن دستگاه زنگ بزند و بلرزد،‌ گزینه‌های بهتری هستند. شاید برای مردم راحت نباشد که به شما پول بدهند و بروند به جای شما در صف بایستند (واقعیت این است که شاید برای یک دانشجو هم حس خیلی خوبی نباشد)، اما شما نوبت گرفته‌اید. دستگاه ویبره مخصوص صدا کردن مشتری در دستان شماست و وقتی کسی به شما پول داد،‌ دستگاه را به او تحویل می‌دهید و می‌روید. اساساً مردم وقتی پول می‌دهند خوشحال می‌شوند یک محصول فیزیکی دریافت کنند.

حتی اگر این محصول، دستگاه زنگ و ویبره‌ای باشد که شما را صدا می‌کند و باید هنگام ورود به رستوران،‌ آن را به متصدی تحویل دهید… پیام سلیگ کاملاً مشهود است. منابع خوب هستند اما همه‌ی منابع مفید نیستند. منابع همیشه فرصت‌های بیشتر در اختیار ما قرار نمی‌دهند. گاهی فرصت های پیش رو را از ما می‌گیرند. گاهی «داشتن یک آشنای خوب در کشور اسپانیا» باعث می‌شود که هر زمان به رابطه‌ی بازرگانی با غرب فکر می کنیم به اسپانیا فکر کنیم. گاهی وقت‌ها، داشتن یک مدرک کارشناسی از یک دانشگاه، باعث می‌شود انبوهی از فرصت‌ها را از دست بدهیم.

آیا شما هم کسی را دیده‌اید که شغل مناسبی را به او پیشنهاد می‌کنند اما او می گوید: با تخصص من همخوانی ندارد؟ (منظور از تخصص هم مدرک دانشگاهی است نه دانش اختصاصی!). البته همیشه مشکل جوانترها نیست. گاهی پدر و مادرها یک اسکناس ده هزار تومانی دارند و به اجبار می‌خواهند بچه‌ها با همان کار را شروع کنند. پدری که به فرزندش می‌گوید من یک پزشک قوی و خوشنام هستم. تو اگر پزشک شوی به خاطر همین نام خانوادگی ده پله جلوتر از بقیه هستی. چرا می‌خواهی کار دیگری را شروع کنی؟

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نصب برنامه روی کامپیوتر و موبایل

تدریس خصوصی

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط به فکر ایده های نو خودتون باشید
کتاب های کارآفرنی رو مطالعه کنید
ببینید واقعا در چه زمینه ای استعداد و توانایی دارید
فرصت بدید و تلاش کنید

irpersian20

عضو جدید
اتفاق خوبی را دیدم.

اتفاق خوبی را دیدم.

سلام
چند روز هست دوستم آگهی میزنه برای نیرو با حقوق اداره کار. رشته ای که نیرو ی زیاد فارغ التحصیل داره
اما فوقش روزی 3-4 نفر زنگ میزنن.
خداروشکر دیگه افراد با این حقوق ها دیگه سرکار نمیرن و این باعث میشه صاحب کارها مفت از نیروی کار استفاده نکنند.
الان دوست ما حاضر شده بیشتر حقوق بده تا یک نفر بیاد
امیدوارم ادامه پیدا کنه و ارزان کار نکنیم

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
چند روز هست دوستم آگهی میزنه برای نیرو با حقوق اداره کار. رشته ای که نیرو ی زیاد فارغ التحصیل داره
خداروشکر دیگه افراد با این حقوق ها دیگه سرکار نمیرن و این باعث میشه صاحب کارها مفت از نیروی کار استفاده نکنند.

سلام
ببین مهم نیست حقوق بالا باشه یا کم مهم این هست که حقوق طرف داده بشه شما یا دوستتون باید ببینین با توجه به شرایط و زمان کاری چقدر باید حقو ق و مزایا بدین

خودتون رو جای طرف مقابل بگذارین و حق وحقوقشون رو بدین.

امیدوارم موفق بو موئد باشین

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خوشبین نباش.بهت پیشنهادمیکنم کارگیرآوردی معطلش نکن!

دوست - قدیمی

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوست من اینا حرف هایی هست که افرادی که 33 هزار میلیارد دلار وام می گیرن میرن جزایر قناری میان تو تلویزیون می زنند!

گلاب به روی همه دور از جان کسی.

اگر کسی الان قصد مردن داشته باشع 15 میلیون در خرج افتاده!
10 میلیون قبر
غسال خونه و کفن سفید و کفن و دفن و قبر کن 2 تومان
ثبت احوال 200 هزار تومان
1 تومان نوحه خوانی و مسجد
اگه 100 تا 200 برای خاک و 3 و چهلم بیان سر جمع میشه 15 میلیون.

این حرف ها مال کشور های خارجی هست در مورد ایران هم برای سال 56 به قبل هست.

"اگر 15 میلیون تومان پول نداشتید حتی فکر مردن هم نکنید که هزینه بر است."

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ی توضیحی بدم ...

نمیدونم بچه ها اینجا چقد با پول مجازی اشنا هستن اما در حال حاضر معتبر ترین پول مجازی دنیا

bitcoin هست یک بیت کویین طبق اخرین امار امروز معادل 592 دلار امریکا بود

این در حالیه که ارزش یک بیت کویین در سال 2010 حداکثر معادل 0.5 دلار بوده یعنی الان چیزی حدود 1000 برابر شده قیمتش!!'

مثلا اگه در سال 2010 ، 1000 بیت کوین میخریدیم الان میشد 1000* 592 = دلار

الاندر حال حاضر ویرتا کویین هم داره خوب رشد میکنه معلوم نیس تا چن وقت دیگه چقد ارزش پیدا کنه

عاشق پیشه

عضو جدید
فقط به فکر ایده های نو خودتون باشید
کتاب های کارآفرنی رو مطالعه کنید
ببینید واقعا در چه زمینه ای استعداد و توانایی دارید
فرصت بدید و تلاش کنید
حالا شما یه نمونه از کسب و کارتون که کارآفرینی هم بوده باشه اعلام میکنید لطفا
از نحوه ی به دست آوردن منابع مالی برای کسب و کارتان هم تو ضیح بدین
مرسی

عاشق پیشه

عضو جدید
من ی توضیحی بدم ...

نمیدونم بچه ها اینجا چقد با پول مجازی اشنا هستن اما در حال حاضر معتبر ترین پول مجازی دنیا

این در حالیه که ارزش یک بیت کویین در سال 2010 حداکثر معادل 0.5 دلار بوده یعنی الان چیزی حدود 1000 برابر شده قیمتش!!'

الاندر حال حاضر ویرتا کویین هم داره خوب رشد میکنه معلوم نیس تا چن وقت دیگه چقد ارزش پیدا کنه
پول اگر راحت بدست می آمد الان باید جمعیت ثروتمندان از فقیرها بیشتر می شد

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگه باور ندارین خودتون برید تحقیق کنید ببینید در باره گفته های من

متاسفانه فقرا برای پول کار میکنن اما ثروتمندان پول برای اونها کار میکنه و این برمیگرده به تفکر خود انسان نه عوامل خارجی

همه چیز بر میگرده به تفکر خود انسان

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من ی توضیحی بدم ...

تایید میشه . یادم هست زمانی که مردم ما برا دلار تو سرخودشون میزدن یه بنده خدای نمودار رشد بیت کوین رو گذتشت من به شخصه شوکه شدم از این سیر عجیب رشد
ولی خوب یوسف باید قبول کنیم برای ما پول های الکترونیکی دردسرش خیلی بیشتره تا یه خارجی
همین بیت کوین فکر کنم یه دم و دستگاه میخاد اگه اشتباه نکنم

شما تا یه زمانی باید جون بکنی بری بالا . مثل کوه پیمایی . دیه وختی رسیدی با قله بقیش سرازیری هست
دقیقا عین کوه نوردیه
هرچی بزرگ تر قدم برداری و بیشتر تلاش کنی انگار کوه بلند تری رو فتح کردی از اونور سرعت پایین اومدنت بیشتره و زمانه سرازیر بودنت هم بیشتره

ولی اگه یه قدم کوچیک برداری و تلاشت کم باشه انگار رفتی بالای یه تخته سنگ وای سادی و با یه تکون میپری پایین . خلاص

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تایید میشه . یادم هست زمانی که مردم ما برا دلار تو سرخودشون میزدن یه بنده خدای نمودار رشد بیت کوین رو گذتشت من به شخصه شوکه شدم از این سیر عجیب رشد
ولی خوب یوسف باید قبول کنیم برای ما پول های الکترونیکی دردسرش خیلی بیشتره تا یه خارجی
همین بیت کوین فکر کنم یه دم و دستگاه میخاد اگه اشتباه نکنم

شما تا یه زمانی باید جون بکنی بری بالا . مثل کوه پیمایی . دیه وختی رسیدی با قله بقیش سرازیری هست
دقیقا عین کوه نوردیه
هرچی بزرگ تر قدم برداری و بیشتر تلاش کنی انگار کوه بلند تری رو فتح کردی از اونور سرعت پایین اومدنت بیشتره و زمانه سرازیر بودنت هم بیشتره

ولی اگه یه قدم کوچیک برداری و تلاشت کم باشه انگار رفتی بالای یه تخته سنگ وای سادی و با یه تکون میپری پایین . خلاص

نه عزیز هیچ دستگاهی نمیخاد من خودم هر هفته برداشت دارم اتوماتیک واریز میشه هیچ دردسری هم نداره فقط از هفته قبل تا دیروز

قیمتش شدیدا افت کرده متاسفانه..

اگر دستگاه بخواد باید ی نرم افزار دانلود کنی که اون مربوط میشه به لایت کوین و دارک کوین و اینا

برای بیت کوین فقط یه کیف پول مجازی باید بسازی

دوست - قدیمی

عضو جدید
نه عزیز هیچ دستگاهی نمیخاد من خودم هر هفته برداشت دارم اتوماتیک واریز میشه هیچ دردسری هم نداره فقط از هفته قبل تا دیروز

قیمتش شدیدا افت کرده متاسفانه..

اگر دستگاه بخواد باید ی نرم افزار دانلود کنی که اون مربوط میشه به لایت کوین و دارک کوین و اینا

برای بیت کوین فقط یه کیف پول مجازی باید بسازی

الان اینرو میشه نقد کرد معادلش دلار گرفت؟ فکر کنم شما خارج کشور باشید.
با ریال هم میشه خریدش؟

به ما که دلار دولتی نمیدن البته 4 هزار تومانیش هم که به کارم نمیاد. البته اگه بشه اینا رو با ریال خرید و هر وقت لازم شد دلارش کرد و .... که خیلی خوبه عملا تحریم سیخی چنده؟؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
الان اینرو میشه نقد کرد معادلش دلار گرفت؟ فکر کنم شما خارج کشور باشید.
با ریال هم میشه خریدش؟

به ما که دلار دولتی نمیدن البته 4 هزار تومانیش هم که به کارم نمیاد. البته اگه بشه اینا رو با ریال خرید و هر وقت لازم شد دلارش کرد و .... که خیلی خوبه عملا تحریم سیخی چنده؟؟

سلام

بله میشه نقد کرد نکته ای که داره ارز وارد کشور میشه بدون هیچ زحمتی

.. من خود ایرانم . الان صرافی های مجازی را اندازی کردن اگر تو گوگل سرچ کنید می بنید

دارای نماد اعتماد هستن و معتبر اینا خودشون براتون تبدیل میکنن به ریال یا سایر ارزها و به حسابتون واریز میکنن از این نظر که مشکلی نداره

از نظر تحریم بانک هایی مثه پرفکت مانی که الان تا دیروز که نگاه کردم 3400 تومن برای فروش معامل میشد یا مثلا بانک اگوپی یا پیزا و اوکی پی

ایران رو تحریم نکردن پس میشه ازشون استفاده کرد اگر اشتباه نکنم فقط paypal ایران رو تحریم کرده.. که زیادم مهم نیس بنظرم

اگر هم credit card داشته باشید مبلغ به دلار به حسابتون واریز میشه

نکته ی دوم اینکه به دست اوردن 1 bitcoin گرچه ما فک میکنیم اسونه ولی خب زحمت زیادی لازم داره. یک روش مفید برای کسب سود

کسب زیر مجموعه ست .. خیلیا رو دیدم تا وقتی اسم زیر مجموعه رو شنیدن فک کردن من توی شرکت هرمی ثبت نام کردم در صورتی که اینجا بر خلاف

شرکت هرمی هیچ چیزی پرداخت نمیکنیم فقط افرادی که زیر مجموعه میشن به عنوان معرف شناخته میشن و هر چه افراد بیشتری رو معرفی کرده باشید

در امد بیشتری خواهید داشت نهایتا 30 الی 50 دلار در روز.. بیت کوین هم ارز بین المللی هست که توسط بانک امریکایی تولید میشه ظاهرش شبیه

سکه بهار ازادی خودمونه

دوستان اگه مایل باشن و اگه مدیران اجازه بدن یک تاپیک درباره این موضوع میزنم چون بحثش مفصله

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببین مهم نیست حقوق بالا باشه یا کم مهم این هست که حقوق طرف داده بشه شما یا دوستتون باید ببینین با توجه به شرایط و زمان کاری چقدر باید حقو ق و مزایا بدین

خودتون رو جای طرف مقابل بگذارین و حق وحقوقشون رو بدین.

امیدوارم موفق بو موئد باشین

اتفاقا مهم این است که حق و حقوق یک نفر پرداخت شود و هر شخصی از حقوق قانونی خودش مطلع باشد.
به طور گذرا عرض میکنم تا کارجویان محترم باید بدانند ...
حداقل حقوق و مزایا در ایران در هر کسب و کاری باید مطابق با قوانین اداره کار و رفاه و تعاون پرداخت شود و بعد از ماه اول یا دوم که کارفرما محق است کارجو را بطور آزمایشی با حقوق و مزایای توافقی(بدون بیمه) به خدمت گیرد و پس از ان کارجو حتما" باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد . و قرار داد بنویسد و از حداقلی های زیر برخوردار شود.
حداقل حقوق و دستمزد نیرویی که به تازگی استخدام شده است مطابق اداره کار به شرح زیر است :
211،330 ريال حقوق و دستمزد روزانه
40،363 ريال هر ساعت اضافه کاری تعلق میگیرد
حق مسکن و بن و خوار و بار 1،000،000 ريال
حق اولاد هر نفر 608،910 ريال
نوبت کاری 616،096 ريال (برای پرسنلی که شیفتهای شبانه کار میکنند )

کسر بیمه کارگر 7% 458،586 ريال

و از سایر مزایای حقوقی یک نیروی کار بهره مند شود :
شامل استفاده از 26 روز مرخصی در سال با حقوق
عیدی و پاداش پایان سال
بعضا در صورت اخراج وی از سوی کارفرما شامل بیمه بیکاری گردد.

بهترین پیشنهادم به تمامی دوستان کارجو این است که همیشه به قوانین حقوقی خودشون اشراف کامل داشته باشند تا حقوقشان پایمال نگردد.

دوست - قدیمی

عضو جدید
سلام

من که لای روزنامه رو باز می کنم فقط کارگر و منشی می خوان!!!
همه سواد ها رو قبلا بین اقا زادگان تقسیم کردن فقط کارهای یدیش مونده برا مردم.
در حال حاضر ازاد کار می کنم و هنوز موفق نشدم وام و مجوز برای کارم بگیرم.
برای گرفتن 5 میلیون وام 3 ضامن با کار دولتی . فیش حقوقی خودتون و 3 میلیون سپرده لازم دارید . و در صورت مهبا شدن همه اینا 1 سال بعد میرید وام میگیرید

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آفرین.
منم از اینکه روزی جامعه به این سمت بره خوشحال میشم.
از اینکه حتی اگه فقط مدرک مهندسی (و هر مدرک تحصیلی دیگه) داری و هیچ تخصصی نداری نگی برم مفت کار کنم تا ال بشه و بل بشه.
از اینکه مردم مجبور نباشن از حداقلها هم بگذرن.
من چن وقت پیش رفتم مصاحبه تو یه کارخونه ی خیلی معروف و بزرگ تو استانمون (البته خدا رو شکر شاغلم و رفتم تا شاید شرایط کاریم بهتر بشه). از دم در که وارد شدم پر از جوون بود. تو قسمت فنی مهندسی ه برای مصاحبه رفتم همه معلوم بود فارغ التحصیلهای جدید هستن (دختر و پسر). بعد کلی مصاحبه و اینا بهم گفتن بیا.
گفتم حقوق چند . گفتن قانون کار. 650تومان!!!
گفتم اولا قانون کار 77فتصد و خورده ای هست. ثانیا ساعات کاری شما سه ساعت اضافه کار داره. ثالثا این حداقل حقوق پایه هست و باید حق فنی هم بیاد روش.
گفتن نه. ما اینجا فقط همینو میدیم .
اسیمش رو هم گذاشته بودن قانون کار.
خیلی تاسف انگیز بود. اینکه ماها از حق و حقوق حودمون خبر نداشته باشیم و کارفرما خیلی راحت از 200، 300 تومن ما که پول تو جیبی یه روز بچه اش هست بزنه.
امیدوارم همه به این موراد دقت کنن و پیگیر حق و حقوقشون بشن.
خدا رو شکر وضع جامعه از لحاظ القتصادی و بار روانی اشتغال بهتر از دوره دولت قبل شده ( عرض میکنم بهتر شده و نه اینکه عالی شده باشه) و بهتره همه حواسمون رو در مورد حق و حقوقمون جمع کنیم.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا مهم این است که حق و حقوق یک نفر پرداخت شود و هر شخصی از حقوق قانونی خودش مطلع باشد.
به طور گذرا عرض میکنم تا کارجویان محترم باید بدانند ...
حداقل حقوق و مزایا در ایران در هر کسب و کاری باید مطابق با قوانین اداره کار و رفاه و تعاون پرداخت شود و بعد از ماه اول یا دوم که کارفرما محق است کارجو را بطور آزمایشی با حقوق و مزایای توافقی(بدون بیمه) به خدمت گیرد و پس از ان کارجو حتما" باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد . و قرار داد بنویسد و از حداقلی های زیر برخوردار شود.
حداقل حقوق و دستمزد نیرویی که به تازگی استخدام شده است مطابق اداره کار به شرح زیر است :
211،330 ريال حقوق و دستمزد روزانه
40،363 ريال هر ساعت اضافه کاری تعلق میگیرد
حق مسکن و بن و خوار و بار 1،000،000 ريال
حق اولاد هر نفر 608،910 ريال
نوبت کاری 616،096 ريال (برای پرسنلی که شیفتهای شبانه کار میکنند )

کسر بیمه کارگر 7% 458،586 ريال

و از سایر مزایای حقوقی یک نیروی کار بهره مند شود :
شامل استفاده از 26 روز مرخصی در سال با حقوق
عیدی و پاداش پایان سال
بعضا در صورت اخراج وی از سوی کارفرما شامل بیمه بیکاری گردد.

بهترین پیشنهادم به تمامی دوستان کارجو این است که همیشه به قوانین حقوقی خودشون اشراف کامل داشته باشند تا حقوقشان پایمال نگردد.

همین ماه دولت یه اصلاحیه داد و حقوق پایه شده تقریبا 750

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
همین ماه دولت یه اصلاحیه داد و حقوق پایه شده تقریبا 750

در مورد موثق بودن این خبر شک دارم ...چون هیچ اطلاحیه و بخشنامه ای به ما ابلاغ نشده است . ضمن اینکه در سایت اداره کار نیز خبری مبنی بر افزایش حقوق و دستمزد ندیدم ... امیدوارم سندیکای کارگران به دنبال افزایش حقوق باشه ...چرا که این حداقلی کفاف زندگی اقشار ضعیف رو نمیده به هیچ عنوان ...

در مورد اطلاعات اولیه حق و حقوق پرسنل و قوانین کار به این لینک مراجعه کنید دوستان . همیشه حقتون را بگیرید و تن به هیچ قانون شکنی ندید... کسی که نتونه حق خودش رو بستاند در حق خودش و خانواده ای که فردا روزی تشکیل میده ظلم کرده

بالا