+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

masoud_5april

عضو جدید
دوستان خواهشا یکی که اعتراض زده این سوال منو جواب بده
باید تک تک اعتراض بزنیم یا همه رو با هم ؟
یعنی تو سایت که میرین چند تا گزینه زده که مثلا سوال غلطه یا چند گزینه صحیح داره و خیلیهای دیگه،ولی سوالای مشکل دار هر کدوم یه عیب دارن،چیکار کنیم ؟
بعدشم توضیحات رو ضمیمه کنیم بهتره یا دستی تو همون توضیحات سایت تایپ کنیم ؟
ممنون

rezarst1911

عضو جدید
سلام دوستان. کسی میدونه موسسه نصیر برای کلاس های تابستان میذاره از خوابگاه داخل دانشگاه استفاده کنیم یا نه ؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من اونایی که پشت کنکور میمونن بهتره اگه درسی رو خونده باشن دیگه اونو نخونن. بهتره برن تست کار کنن توی تستا اگه دیدن مشکلی دارن برگردن همون مبحثو مرور کنن.به نظرم اینکه یه بار از اول بخوای بیای کتاب پوران پژوهش رو بخونی کار درستی نیس.به هرحال یه فرقی بین سال دومی و اونی که اولین باره کنکور میده توی اینجاس خب

این یک اشتباه مرگباره

Ti8

عضو جدید
سلام
من از کنترل رضایی استفاده کردم و واقعا عالی بود مثل کتاب مومن زاده میتونه خیلی خوب بکشتت بالا.من اول میخواستم این درس رو صفر بزارم اما با مشورتی که با اقا ایدین کردم این درس رو خوندم.وتو کنکورای جامع سنجش درصدم از40 نیومد پایین وتوی یه ازمون 60 زدم.وتو کنکور 28 زدم.تنها کتاب کنترلی که خوندم این کتاب بود و تازه اونرو از مهر شروع کردم و بیشتر نصف تستهاشم نرسیدم بزنم.کتاب بسیار کاملیه اما ایرادی که داره اینه که مطلب اضافی زیاد داره ومن خیلی از اونها رو سریع حذف میکردم.وچون چاپ اولشه پر از ایراده تایپیه...حل بعضی از تستای نایکویستشم با اریاز و تقوی فرق میکنه و کلا به یه گزینه دیگه رسیده!
نکات خوبی هم داخل تستاش داره که اونها رو از اخر (سالهای دورتر)به اول حل کرده و همین شاید باعث بشه که تستای جدیش رو نتونی حل کنی...با نکات داخل این کتاب میشد 4 تا رو راحت زد...

پیدا کردن مطالب غیر مرتبط با کنکور و اضافی برای غیر کنترلی ها هم کار راحتیه؟
در سوالاتی که کتابهای مختلف به جواب های مختلف رسیدن، به کدوم اعتماد می کنید؟
ممنون

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
این یک اشتباه مرگباره

چرا احسان؟ به نظر من میتونه با خوندن و مرور خلاصه هایی که از سال پیش نوشته شروع کنه و بره سراغ تستا.دیگه کسیکه واسه سال پیش ان بار یه کتابو خونده باشه بیاد از اول بخونه یکم فک کنم حوصلش سر بره واینکه اون وقتی که میذاره بازده خوبی رو نتونه داشته باشه

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا احسان؟ به نظر من میتونه با خوندن و مرور خلاصه هایی که از سال پیش نوشته شروع کنه و بره سراغ تستا.دیگه کسیکه واسه سال پیش ان بار یه کتابو خونده باشه بیاد از اول بخونه یکم فک کنم حوصلش سر بره واینکه اون وقتی که میذاره بازده خوبی رو نتونه داشته باشه

امکان داره در پروسه مطالعه برای کنکور اول یک درس رو اصلا نتونید درست یاد بگیرید.برای من در اکثریت دروس به همین شکل بود.اما بار دوم با مطالعه عمیق کتب مناسب به یک دید بسیار بالایی رسیدم.شرط لازم و نه کافی برای مهارت در یک درس قدرت تحلیل بسیار بالای شماست که با عمیق خوانی بدست میاد و شرط کافی هم حل تستهای متعدد هست

nasrin1990

عضو جدید
امکان داره در پروسه مطالعه برای کنکور اول یک درس رو اصلا نتونید درست یاد بگیرید.برای من در اکثریت دروس به همین شکل بود.اما بار دوم با مطالعه عمیق کتب مناسب به یک دید بسیار بالایی رسیدم.شرط لازم و نه کافی برای مهارت در یک درس قدرت تحلیل بسیار بالای شماست که با عمیق خوانی بدست میاد و شرط کافی هم حل تستهای متعدد هست

نظر من هم همینه!دمتون گرم!

nima1111

عضو جدید
2 سوال؟؟
رتبه که تو کارنامه میاد با در نظر گرفتن معدل هست؟یا معدل رو بعد حساب کردن رتبه در نظر میگرن؟
2=کسی حدودا میدونه روزانه و شبانه دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدن چه رتبه ای میخواد؟(مخابرات و کنترل)

power girl

عضو جدید
2 سوال؟؟
رتبه که تو کارنامه میاد با در نظر گرفتن معدل هست؟یا معدل رو بعد حساب کردن رتبه در نظر میگرن؟
2=کسی حدودا میدونه روزانه و شبانه دانشگاه بین المللی قزوین قبول شدن چه رتبه ای میخواد؟(مخابرات و کنترل)

دوست عزیز در مورد سوال اولتون تا حالا فکر میکردم رتبه بر حسب درصد ومعدل بدست میاد! آخه اگه معدل الان تاثیر نداشته باشه تو انتخاب رشته یعنی میتونه تاثیر داشته باشه یا گزینش نهایی؟ چه جوریاس؟:confused:

nima1111

عضو جدید
دوست عزیز در مورد سوال اولتون تا حالا فکر میکردم رتبه بر حسب درصد ومعدل بدست میاد! آخه اگه معدل الان تاثیر نداشته باشه تو انتخاب رشته یعنی میتونه تاثیر داشته باشه یا گزینش نهایی؟ چه جوریاس؟:confused:
راستش منم فکر میکنم اینطور باشه ولی چون دیدم مثلا کسی با معدل فلان با رتبه فلان مثلا قزوین قبول شده به شک افتادم که چرا هم رتبه زده و هم معدل.

navsob

عضو جدید
سلام دوستان
درصدای من مدار 8
ریاضی 38
کنترل 5.6
سیگنال 38
الکترونیک 41
معدل موثر هم 13
به نظرتون می تونم جایی قبول بشم؟
من سربازیم رفتم و دیگه حوصله ندارم یه بار دیگه امتحان بدم
یه سوال دیگه اخرین رتبه قبولی مخابرات شبانه ارومیه چند بوده

nevada traveler

عضو جدید
سلام دوستان
درصدای من مدار 8
ریاضی 38
کنترل 5.6
سیگنال 38
الکترونیک 41
معدل موثر هم 13

احتمالش کم هست.علی الخصوص که زبان و مغناطیس را سفید گذاشته اید و معدلتان هم کم است.امیدوارم درصد های الکترونیک و سیگنال به کارتان بیاید و رتیه زیر 2000 بیاورید.برای مخابرات ارومیه پارسال با 1280 قبول شده اند(فکر می کنم روزانه بوده باشد)

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام دوستان
درصدای من مدار 8
ریاضی 38
کنترل 5.6
سیگنال 38
الکترونیک 41
معدل موثر هم 13

:eek::eek:
هان!!!
چه قدر درصد هاتون(بصورته تقریبی) و وضغیتتون شبیه منه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
احتمالش کم هست.علی الخصوص که زبان و مغناطیس را سفید گذاشته اید و معدلتان هم کم است.امیدوارم درصد های الکترونیک و سیگنال به کارتان بیاید و رتیه زیر 2000 بیاورید.برای مخابرات ارومیه پارسال با 1280 قبول شده اند(فکر می کنم روزانه بوده باشد)

جالبه بدونید که سال 90 من کارنامه رو دیدم هم روزانه هم شبانه ارومیه مخابرات با رتبه 1800 قبول شده اند :surprised:

EECi

مدیر بازنشسته
بچه ها سلام، یه سوال دارم خیلی ببخشید که شاید یه کم بی ربطه

بچه ها دفترچه ی اول و دمی که سر جلسه کنکور میدن، لزوما کدهاشون یکیه؟
یعنی مثلا اگه دفترچه اولتون c باشه دفترچه دومتون هم c میشه؟
سلام
زیاد حساس نباشید ، ان شالله این اشتباه صورت نگرفته
:gol:
دوستان خواهشا یکی که اعتراض زده این سوال منو جواب بده
باید تک تک اعتراض بزنیم یا همه رو با هم ؟
یعنی تو سایت که میرین چند تا گزینه زده که مثلا سوال غلطه یا چند گزینه صحیح داره و خیلیهای دیگه،ولی سوالای مشکل دار هر کدوم یه عیب دارن،چیکار کنیم ؟
بعدشم توضیحات رو ضمیمه کنیم بهتره یا دستی تو همون توضیحات سایت تایپ کنیم ؟
ممنون
بله باید تک تک اعتراض بزنید
نگاه کنید به سوال و ایرادی که دارید و اعتراض بنویسید ، مثلا سوال 58 چندان نیازی به فایل ضمیمه نداره کافیه یک سطر توضیح داد
سعی کنید از کتب مرجع استفاده کنید برای ادرس دهی
مثلا من برای سوال 58 از نورمن نایس استفاده کردم و نه کتب کنکور!
ولی برای سوال اخر تجزیه بهتره فایل ضمیمه کنید و کامل حل کنید
و برای سوالات مشابه همین طور عمل کنید

موفق باشید

nasrin1990

عضو جدید
سلام. به نظرتون من چه رتبه ای میارم...زبان2درصد....ریاضی27....مدار16.66....کنترل15....سیگنال50....الک40..مغناطیس سفید
معدل15.11

آخرین ویرایش:

h.mehrabian

عضو جدید
بچه ها سلام، یه سوال دارم خیلی ببخشید که شاید یه کم بی ربطه

بچه ها دفترچه ی اول و دمی که سر جلسه کنکور میدن، لزوما کدهاشون یکیه؟
یعنی مثلا اگه دفترچه اولتون c باشه دفترچه دومتون هم c میشه؟

نه لزوما
من خودم دفترچه اولم A ودفترچه دوم هم B بود و روی پاسخبرگ هم A,B نوشته بود

Joe_Bel

کاربر ممتاز
این روزها من فقط انگیزه میخوام این مطلب برام مفید بود شاید برای شما هم مفید باشه

این روزها من فقط انگیزه میخوام این مطلب برام مفید بود شاید برای شما هم مفید باشه

10 روش برای اینکه به خودتان انگیزه بدهید

هیچ کس نمی تواند به فرد دیگری انگیزه بدهد. تنها کاری که دیگران می کنند تشویق ما برای انجام دادن کارهاست. این خود انسان است که بهترین مشوق و انگیزه دهنده برای خودش است.

در این پست 10 راه موثر برای ایجاد انگیزه در خود را برایتان نام برده ایم تا کمک کند از استعدادها و توانایی های درونی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

1. همیشه در آسایش و آرامش نباشید. از اینکه کمی به خود سختی دهید نهراسید. بزرگ ترین مانع برای رسیدن به استعدادهای درونی همین راحت طلبی است. اتفاق های مهم زمانی رخ می دهند که شما کمی هم تلاش و سختی را تحمل کنید.

2. از اشتباه کردن نهراسید. عقل به ما کمک می کند تا اشتباه نکنیم و در نتیجه هزاران اشتباه به وجود می آید.

3. فکر خود را به مسایل معمولی محدود نکنید. سعی کنید بزرگ و وسیع فکر کنید.

4.
شاد بودن را در زندگی خود انتخاب کنید. افراد شاد همیشه انگیزه بیشتری برای انجام امور دارند. شادی حق مسلم شماست و آن را با چیز دیگری عوض نکنید.

5. حداقل یک ساعت در روز را به خودشناسی اختصاص دهید. کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید. رانندگی بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب های صوتی در مورد پرورش روح و خودشناسی است.

6.
به خود یاد بدهید که کاری که آغاز کرده اید را باید تمام کنید. بسیاری از ما پیش از پایان یک کار یا انجام یک تصمیم، سراغ کار دیگری می رویم. این خوب نیست. همیشه کارهای خود را تمام کنید.

7. در حال زندگی کنید. وقتی در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست اتخاذ کنید.

8. خود را مجبور کنید تا از زندگی لذت ببرد. لذت بردن بهترین شغل بهشت است.

9. وقتی درمانده می شوید یا شکست می خورید، هرگز عقب نشینی نکنید. شاید موفقیت در چند قدمی شما ایستاده باشد.

10. همیشه آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید. اگر چیزی فراتر از سطح انتظار باشد ما همه تلاش خود را می کنیم تا آن آرزو و خواسته را برآورده کنیم.

ناراحتی بزرگ زندگی در رنجی که می کشیم نیست در چیزهایی است که از دست می دهیم. بنابراین سعی کنید هیچ چیز را از دست ندهید. ما باید همیشه و در هر لحظه آماده باشیم تا بتوانیم کسی که هستیم را قربانی کسی کنیم که می خواهیم باشیم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا کسی می دونه آخرین رتبه نانو الکترونیک چنده و اصلا ارزش خوندن(از لحاظ کار) رو داره یا نه؟

دوست عزیز به علاقه خودتون فکر کنید نه بازار کار.اگر به بازار کار فکر میکنید برید قدرت

masoud_5april

عضو جدید
من خودم لیسانسم مخابرات بود و کنکورم به قصد الکترونیک شرکت کردم
بعد سوالم اینه که اولا این گرایشهاش فرقهاش چی هست ؟
مثلا مدار و سیستم یا نیمه هادی یا دیجیتال کدومش بهتر هست ؟منظورم بازار کار و ایناست،البته من خودم با میکرو و آرم کار کردم و تو این زمینه علاقه دارم.
ممنون
------------------------------------------------------------------------
بعد یه چیز دیگه من خودم درصدهام رو به چند تخمین رتبه دادم مثلا مدرسان زد 750،برق ارشد زد 560،مهستان زدم 600 و یه سایت دیگه که مربوط به سال 89 بودم زد 520
به نظرتون چجوریاست،مثلا کنکور امسال با 89 برابری میکنه ؟
حقیقتش من خودم کارنامه بچه های 91 رو به همین سایتها دادم ولی رتبه هاشون میانگین 400نفر (منظورم تو همین رنج بود)تلورانس داشت و البته بیشتر نشون میداد.
میدونم رو تخمین رتبه نمیشه حساب کرد ولی به نظرتون بیشتر از 400 تا بالا پایین درمیاد ؟

nevada traveler

عضو جدید
من خودم لیسانسم مخابرات بود و کنکورم به قصد الکترونیک شرکت کردم
بعد سوالم اینه که اولا این گرایشهاش فرقهاش چی هست ؟
مثلا مدار و سیستم یا نیمه هادی یا دیجیتال کدومش بهتر هست ؟منظورم بازار کار و ایناست،البته من خودم با میکرو و آرم کار کردم و تو این زمینه علاقه دارم.
ممنون
------------------------------------------------------------------------
بعد یه چیز دیگه من خودم درصدهام رو به چند تخمین رتبه دادم مثلا مدرسان زد 750،برق ارشد زد 560،مهستان زدم 600 و یه سایت دیگه که مربوط به سال 89 بودم زد 520
به نظرتون چجوریاست،مثلا کنکور امسال با 89 برابری میکنه ؟
حقیقتش من خودم کارنامه بچه های 91 رو به همین سایتها دادم ولی رتبه هاشون میانگین 400نفر (منظورم تو همین رنج بود)تلورانس داشت و البته بیشتر نشون میداد.
میدونم رو تخمین رتبه نمیشه حساب کرد ولی به نظرتون بیشتر از 400 تا بالا پایین درمیاد ؟

سلام
گرایش های "مدار" در الکترونیک محبوب ترند.در گرایش های "سیستم" با بلوک های سیستمی کار میکنند و وارد جزییات مداری نمی شوند.خود گرایش مدار به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود که وضعیت هر یک روشن است.در اولی با مدارات مجتمع آنالوگ و تا حدودی Mixed Signal سر و کار خواهید داشت و در دومی بحث مدارات دیجیتالی محض،برنامه نویسی،میکروپروسسورها و .... را خواهید داشت.گرایش های Device که شامل ادوات نیمه هادی،الکترونیک نوری و کوانتوم الکترونیک می شود زیاد طرف دار ندارد و بیشتر بحث فیزیکی قطعات الکترونیکی مطرح می شود.در این زمینه کارهای پژوهشی بیشتر از مدار است ولی برای کار،در ایران کاربردی ندارد.(یعنی هیچ کدام از گرایش ها تقریبا کاربردی ندارند)

livewaves

کاربر فعال
سلام
گرایش های "مدار" در الکترونیک محبوب ترند.در گرایش های "سیستم" با بلوک های سیستمی کار میکنند و وارد جزییات مداری نمی شوند.خود گرایش مدار به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود که وضعیت هر یک روشن است.در اولی با مدارات مجتمع آنالوگ و تا حدودی Mixed Signal سر و کار خواهید داشت و در دومی بحث مدارات دیجیتالی محض،برنامه نویسی،میکروپروسسورها و .... را خواهید داشت.گرایش های Device که شامل ادوات نیمه هادی،الکترونیک نوری و کوانتوم الکترونیک می شود زیاد طرف دار ندارد و بیشتر بحث فیزیکی قطعات الکترونیکی مطرح می شود.در این زمینه کارهای پژوهشی بیشتر از مدار است ولی برای کار،در ایران کاربردی ندارد.(یعنی هیچ کدام از گرایش ها تقریبا کاربردی ندارند)

یعنی شما می فرمایید الکترونیک کلا توی ایران بازار کار نداره؟؟؟؟؟؟؟

nevada traveler

عضو جدید
یعنی شما می فرمایید الکترونیک کلا توی ایران بازار کار نداره؟؟؟؟؟؟؟

من عرض کردم کاربرد نداره.نه این که بازار کار نداشته باشه.مثلا دکترای Device الکترونیک غیر از اینکه توی دانشگاه بخواد تدریس انجام بده،کاربرد دیگری از دانشش نمیتونه جای دیگه توی ایران داشته باشه.صنعت نیمه هادی و تولید افزاره های الکترونیکی رو نداریم.وگرنه برای بازار کار شرکتهای نفت و گاز و جاهای دیگه همه ساله استخدامی می زنند،ارشد مهندسی الکترونیک هم می گیرن.کاری هم به گرایش تخصصی مقطع ارشد و دکترا ندارند.فقط گرایش اصلی که همون الکترونیک باشه رو قید می کنند.

soheil.z

عضو جدید
10 روش برای اینکه به خودتان انگیزه بدهید

هیچ کس نمی تواند به فرد دیگری انگیزه بدهد. تنها کاری که دیگران می کنند تشویق ما برای انجام دادن کارهاست. این خود انسان است که بهترین مشوق و انگیزه دهنده برای خودش است.

در این پست 10 راه موثر برای ایجاد انگیزه در خود را برایتان نام برده ایم تا کمک کند از استعدادها و توانایی های درونی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

1. همیشه در آسایش و آرامش نباشید. از اینکه کمی به خود سختی دهید نهراسید. بزرگ ترین مانع برای رسیدن به استعدادهای درونی همین راحت طلبی است. اتفاق های مهم زمانی رخ می دهند که شما کمی هم تلاش و سختی را تحمل کنید.

2. از اشتباه کردن نهراسید. عقل به ما کمک می کند تا اشتباه نکنیم و در نتیجه هزاران اشتباه به وجود می آید.

3. فکر خود را به مسایل معمولی محدود نکنید. سعی کنید بزرگ و وسیع فکر کنید.

4.
شاد بودن را در زندگی خود انتخاب کنید. افراد شاد همیشه انگیزه بیشتری برای انجام امور دارند. شادی حق مسلم شماست و آن را با چیز دیگری عوض نکنید.

5. حداقل یک ساعت در روز را به خودشناسی اختصاص دهید. کتاب های مفید مطالعه یا موسیقی الهام بخش گوش کنید. رانندگی بهترین فرصت برای گوش کردن به کتاب های صوتی در مورد پرورش روح و خودشناسی است.

6.
به خود یاد بدهید که کاری که آغاز کرده اید را باید تمام کنید. بسیاری از ما پیش از پایان یک کار یا انجام یک تصمیم، سراغ کار دیگری می رویم. این خوب نیست. همیشه کارهای خود را تمام کنید.

7. در حال زندگی کنید. وقتی در گذشته ها گیر کرده اید یا در آینده ای که نیامده سیر می کنید، نمی توانید از لحظه های کنونی خود استفاده و تصمیمات درست اتخاذ کنید.

8. خود را مجبور کنید تا از زندگی لذت ببرد. لذت بردن بهترین شغل بهشت است.

9. وقتی درمانده می شوید یا شکست می خورید، هرگز عقب نشینی نکنید. شاید موفقیت در چند قدمی شما ایستاده باشد.

10. همیشه آرزوهای بزرگ در سر بپرورانید. اگر چیزی فراتر از سطح انتظار باشد ما همه تلاش خود را می کنیم تا آن آرزو و خواسته را برآورده کنیم.

ناراحتی بزرگ زندگی در رنجی که می کشیم نیست در چیزهایی است که از دست می دهیم. بنابراین سعی کنید هیچ چیز را از دست ندهید. ما باید همیشه و در هر لحظه آماده باشیم تا بتوانیم کسی که هستیم را قربانی کسی کنیم که می خواهیم باشیم

ای بابا.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

شاد بودن... چی هست؟؟؟؟؟
ولی با این موافقم:
ما باید همیشه و در هر لحظه آماده باشیم تا بتوانیم کسی که هستیم را قربانی کسی کنیم که می خواهیم باشیم

livewaves

کاربر فعال
من عرض کردم کاربرد نداره.نه این که بازار کار نداشته باشه.مثلا دکترای Device الکترونیک غیر از اینکه توی دانشگاه بخواد تدریس انجام بده،کاربرد دیگری از دانشش نمیتونه جای دیگه توی ایران داشته باشه.صنعت نیمه هادی و تولید افزاره های الکترونیکی رو نداریم.وگرنه برای بازار کار شرکتهای نفت و گاز و جاهای دیگه همه ساله استخدامی می زنند،ارشد مهندسی الکترونیک هم می گیرن.کاری هم به گرایش تخصصی مقطع ارشد و دکترا ندارند.فقط گرایش اصلی که همون الکترونیک باشه رو قید می کنند.

تا اونجایی که بنده مطلعم گرایش های مدارات فرکانس بالا و دیجیتال جزو موضوعات هات هستند.درسته؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.