گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
حالا که بحث دوراهی شد.. یاد یک چیزی افتادم... به طرف میگن چلو کباب رو بیشتر دوسیت داری یا پدرو مادرت...
میگه... بابا تو رو خدا من رو سر دوراهی قرار ندید؟؟؟ حالا این قضیه نیما شده.. که ارشد رو بیشتر دوست داری یا پول؟؟؟

z_keshmiri

عضو جدید
نه بابا ما کوچیک همه بچه ها هم هستیم. :love:شرمنده نکنید دیگه .
گفتید حیفه ادامه بدم ؟؟

راستش بدجوری سر دوراهی موندم ! رفتن سر کار با مدرک لیسانس یا ادامه به سمت ارشد؟!
چرا همزمان نه؟ خوب لازم نیست حتما استخدام رسمی بشید که محدودیت برای تحصیل داشته باشید.

آخه کار و درس همزمان مشکله .
همین الانش هم ارشد زحمت زیادی میخواد .
اگه هم اول بریم سر کار که دیگه از درس دلسرد میشی.

بهتاش جان راست میگی والا . قضیه چلو کباب و پدر و مادر خیلی سخت تر از قضیه من بود . نمیشه باهم مقایسه کرد! ;)
ولی پول بهتر است یا ثروت؟!

z_keshmiri

عضو جدید

بهتاش جان راست میگی والا . قضیه چلو کباب و پدر و مادر خیلی سخت تر از قضیه من بود . نمیشه باهم مقایسه کرد! ;)
ببین نمی شه گفت پول بهتره یا ثروت .هردوتاش لازمو ملزوم یکدیگه است یعنی با پول یه کلاس کنکور خوب می توانی بری و بعد از فارغ التحصیل شدنت با مدرک ارشد که فبها...
اما قبول دارم کسی که طعم پول درآوردن را چشید سخت درس می خونه:surprised:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
حالا یه مهندس آب دیده نیست بیاد مارو راهنمایی کنه که اصلا ما واسه فوق تلاشی بکنیم یا نه ؟ اصلا وارد صنعت بشیم یا نه ؟ اصلا واسه یه مهندس شیمی با گرایش گاز کاری بجز صنعت هست یا نه ؟و..... :crying2:
اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام آقای فروتن در جریانید که پتروشیمی شیراز آگهی تامین نیرو(البته برای جنس مذکر)که مناسب حال شماست زده؟ فرصتو از دست ندید تا 25 بیشتر مهلت ثبت نام نیست. سایتشم اینه www.shirazu.ac.ir (دبیرخانه دانشگاه شیراز)
شما هم درعالم همشهری بودن یه فکر برای منه ترم هشتی مونث بکنید(شوخی کردم)
همیشه موفق و سربلند باشید.
ممنون از اینکه به فکر دوستانت هستی
اقدام کردم براش . . .

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته

به نظر من ثروت بهتره ، پول مثل چرک کف دست میمونه . ..

:w15: معلومه که اشکان فقط حواسش جمع بودا . وقتی خانوم z_keshmiri ( اگه اسمتونم بگین ممنون میشیم ) گفتند دوتاش لازم و ملزوم همدیگست تعجب کردم!
خلاصه هنوزم من سر دوراهیم . تازه سه راهیم پیدا شده . یه راه سوم هم اینه که واسه فوق قصد مالزی هم داشتم . آخه اونجا هم خرج و مخارجش از ایران کمتره هم یه کشور خارجیه هر چی باشه :w16:

پس سه راه عبارتند از :
1) لیسانس جهت ورود به دنیای کار کافیست و ادامه تحصیل لزومی ندارد
2)فوق بخونیم و با فوق بریم سر کار ( دو سال دیرتز وارد دنیای کار و صنعت میشیم و به همین نسبت 2 سال درتر پول در میاری )
3) واسه فوق بریم مالزی یا هر کشور دیگه و ادامه تحصیل بدیم و برگردیم ایران !
البته با انتخاب گزینه 1 سایر گزینه ها حذف خواهند شد :w18:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
:w15: معلومه که اشکان فقط حواسش جمع بودا . وقتی خانوم z_keshmiri ( اگه اسمتونم بگین ممنون میشیم ) گفتند دوتاش لازم و ملزوم همدیگست تعجب کردم!
خلاصه هنوزم من سر دوراهیم . تازه سه راهیم پیدا شده . یه راه سوم هم اینه که واسه فوق قصد مالزی هم داشتم . آخه اونجا هم خرج و مخارجش از ایران کمتره هم یه کشور خارجیه هر چی باشه :w16:

پس سه راه عبارتند از :
1) لیسانس جهت ورود به دنیای کار کافیست و ادامه تحصیل لزومی ندارد
2)فوق بخونیم و با فوق بریم سر کار ( دو سال دیرتز وارد دنیای کار و صنعت میشیم و به همین نسبت 2 سال درتر پول در میاری )
3) واسه فوق بریم مالزی یا هر کشور دیگه و ادامه تحصیل بدیم و برگردیم ایران !
البته با انتخاب گزینه 1 سایر گزینه ها حذف خواهند شد :w18:
برادر شما اول بیا برو سربازی ، تا ببینیم چی میشه . . .

z_keshmiri

عضو جدید
آخه دیر موقع بود فکر کنم حدودای ساعت 2 ............
زهرا هستم
اگر به نتیجه ای رسیدید منم در جریان بگذارید منم از تابستان سر این سه راهی قرار می گیرم.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
آخه دیر موقع بود فکر کنم حدودای ساعت 2 ............
زهرا هستم
اگر به نتیجه ای رسیدید منم در جریان بگذارید منم از تابستان سر این سه راهی قرار می گیرم.

قبل از اینکه تابستون برسه ، بشین بخون برا ارشد
مخصوصا" که شما دختری و خیلی برات شاغل شدن در صدر امور مهم نیست . . .

تابستون بنظر من زوده . از اول مهر هم کافیه به شرطی که درس و کار دیگه ای نداشته باشی .
من خودم 3 واحد فقط گذاشتم واسه ترم 9 که وقت کنم بخونم . تازه اون 3 واحد هم یکیس تنظیمه!(گذاشتم ترم آخر که چیزی رو واسه کنکور فراموش نکنم !!) دوتای دیگشم آزمایشگاه آلی و کنترله....

البته شاید تا اون موقع مالزی باشم :w18:
هر کسی خواست باهام بیاد مالزی بگه تا باهم بریم پیگیر کاراش

z_keshmiri

عضو جدید
قبل از اینکه تابستون برسه ، بشین بخون برا ارشد
مخصوصا" که شما دختری و خیلی برات شاغل شدن در صدر امور مهم نیست . . .
از حالا که نمی تونم شروع کنم ترم آخرو 3تا پروژه که هنوز تقریبا هیچکاری نکردم.
کدام گرایش ارشد مهندس شیمی قبولی توش راحتتره؟

خود رشته مهندسی شیمی بدلیل جامعیت درصد قبولیش بیشتره . تعداد نفرات بیشتری میخواند
کمترینشم گرایش فرآوری گاز هست که فک میکنم دو تا دانشگاه توی کشور بیشتر این رشته رو ندارن.
البته تا پارسال دانشگاه ماهم داشت ولی گویا برش داشتند!

خود رشته مهندسی شیمی بدلیل جامعیت درصد قبولیش بیشتره . تعداد نفرات بیشتری میخواند
کمترینشم گرایش فرآوری گاز هست که فک میکنم دو تا دانشگاه توی کشور بیشتر این رشته رو ندارن.
البته تا پارسال دانشگاه ماهم داشت ولی گویا برش داشتند!
من این ترم 5 تا پروژه دارم ولی بازم از رو نمیرم! همش توی اینترنت پلاسم :biggrin:

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
خبرگزاري موج - گروه اقتصاد بين الملل
بر اساس آمارها تمام پارامترهاي اقتصادي نشان از آن دارد كه مصرف انرژي امارات تا سال 2015 دو برابر خواهد شد

به گزارش موج، روند رو به رشد مصرف انرژي در اين كشور لزوم اتخاذ يك استراتژي طولاني مدت براي سرمايه گذاري در پروژه هاي انرژي را ضروري مي سازد.
در همين راستا دولت امارات درصدد است طي شش سال آينده بيش از 168 ميليارد درهم (35 ميليارد دلار) در بخش انرژي اين كشور كه داراي پنجمين ذخاير نفتي جهان است ، سرمايه گذاري كند.
از سوي ديگر اين كشور حاشيه اي خليج فارس به مسئله حفاظت از محيط زيست نيز توجه ويژه اي دارد و قصد دارد طي 10 سال آينده بيش از 150 ميليارد درهم در پروژه هاي كاهش آلودگي و انرژي هاي پاك سرمايه گذاري كند.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
خبرگزاري موج - گروه اقتصاد بين الملل
بر اساس آمارها تمام پارامترهاي اقتصادي نشان از آن دارد كه مصرف انرژي امارات تا سال 2015 دو برابر خواهد شد

به گزارش موج، روند رو به رشد مصرف انرژي در اين كشور لزوم اتخاذ يك استراتژي طولاني مدت براي سرمايه گذاري در پروژه هاي انرژي را ضروري مي سازد.
در همين راستا دولت امارات درصدد است طي شش سال آينده بيش از 168 ميليارد درهم (35 ميليارد دلار) در بخش انرژي اين كشور كه داراي پنجمين ذخاير نفتي جهان است ، سرمايه گذاري كند.
از سوي ديگر اين كشور حاشيه اي خليج فارس به مسئله حفاظت از محيط زيست نيز توجه ويژه اي دارد و قصد دارد طي 10 سال آينده بيش از 150 ميليارد درهم در پروژه هاي كاهش آلودگي و انرژي هاي پاك سرمايه گذاري كند.

سرمایه گذاری پارس جنوبی چقدره ؟
حفاظت از محیط زیست ، یعنی چی؟

sufia_z

عضو جدید
سلام،کمک کمک کمک
من دارم با اسپن کار میکنم البته به تازگی
چند تا سوال دارم که برام مهمه خیلی ممنون میشم اگر یکی به من کمک کنه
اول اینکه تو hysys اگر شما سنتیک واکنش رو نداشته باشی با راکتور کانورژن c هم نرم افزار میتونه دما و فشار رو محاسبه کنه اما اینجور که معلومه اسپن این قدرت رو نداره؟پس راکتورهای اسپن به چه دردی میخورن؟؟؟؟؟
دوم اینکه یک جریان رو به صورت مشابه هم تو اسپن هم تو هایسیس تعریف کردم با یک معادله حالت اما خواصی رو که مشاهده میکنم تو این دو تا تفاوتش از زمین تا آسمونه؟مثلا درصد بخار یا درصدی از فلان component که تو فاز گاز یا مایع هست؟
خلاصه اینکه با وجود این همه تعریف و تمجید از اسپن من که الان واقعا به شک افتادم کدمشون معتبرترن
تو رو خدا اگر میتونین به من کمک کنین
اصلا میتونین خودتون امتحان کنین
مواد ورودی:متانول124.8 فرمالدهید1561.8 اب 1755.5 اکسیژن39.964 نیتروژن 2339.6 فرمیک اسید 0.25457 _ هیدروزن 47 _ co 46_ 144.8 co2 کیلوگرم بر ساعت
دما 50 درجه سانتی گراد
فشار 145 کیلو پاسکال
معدله حالتNRTL
منتظر جوابتون هستم دوستان

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام،کمک کمک کمک
اول اینکه تو hysys اگر شما سنتیک واکنش رو نداشته باشی با راکتور کانورژن c هم نرم افزار میتونه دما و فشار رو محاسبه کنه اما اینجور که معلومه اسپن این قدرت رو نداره؟پس راکتورهای اسپن به چه دردی میخورن؟؟؟؟؟
دوم اینکه یک جریان رو به صورت مشابه هم تو اسپن هم تو هایسیس تعریف کردم با یک معادله حالت اما خواصی رو که مشاهده میکنم تو این دو تا تفاوتش از زمین تا آسمونه؟مثلا درصد بخار یا درصدی از فلان component که تو فاز گاز یا مایع هست؟
خلاصه اینکه با وجود این همه تعریف و تمجید از اسپن من که الان واقعا به شک افتادم کدمشون معتبرترن
مواد ورودی:متانول124.8 فرمالدهید1561.8 اب 1755.5 اکسیژن39.964 نیتروژن 2339.6 فرمیک اسید 0.25457 _ هیدروزن 47 _ co 46_ 144.8 co2 کیلوگرم بر ساعت
دما 50 درجه سانتی گراد
فشار 145 کیلو پاسکال
معدله حالتNRTL

http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=133612&postcount=65

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام،کمک کمک کمک
دما 50 درجه سانتی گراد
فشار 145 کیلو پاسکال
معدله حالتNRTL

بی زحمت همون آدرسی رو که اقا اشکان براتون قرار دادن بروید و کلیه مواد رو به صورت نام ایوپاک بنویسید.

بالا