کدام راه را برای انتخاب دانشگاه و رشته برم؟

payam44

اخراجی موقت
بنده رشته برق کنترل را شهر خودم (قم)قبول شده بودم و درحال تحصیلم و امسالم برق قدرت را شمیرانات قبول شدم . از نظر تعداد واحد این دو رشته حدود 20 واحد با هم اختلاف داره و ظاهرا
برق قدرت بازار بهتری داشته باشه و هدف من اینه که درنهایت کارشناسی قدرت را بگیرم می خوام راه اسان تر ولی ضمانت شده و درست تر را انتخاب کنم و دو تا راه دارم و باید یکیشو ظاهرا انصراف بدم
اول اینکه قدرت شمیرانات را ادامه بدم و چون اکثر واحدهاش یکی هست کلاسها را مهمان بگیرم و فقط
برای امتحانات و امور اداری بیام تهران . مشکلش اینه که به هرحال نمی دانم می تونم تا انجا که مشترک
هستن به من مهمان بدن و دیگه اینکه به هرحال شهر دیگس و برای امتحانات به هرحال ان ارامشی که
توی شهر خودت هست نداری اما خوبیش اینه که به هرحال اسم همان تهران دهن پرکنه هرچند که دانشگاهش چنگی به دل نزد ودیگه اینکه بدون ریسک پذیری یکسره داری همان گرایش قدرت را بدون
تغییر رشته می خوانی
راه دوم اینه که حدودا سه سال را همین گرایش کنترل در شهر خودم بخوانم و موقعی که دیگه واحدهای دو رشته می رن که دیگه جدا بشن ترم قبلش ازمون فراگیر بدم و قدرت تهران باز قبول بشم
وترم دوم ان واحدهایی که توی ان سه سال خواندم را تطبیق بزنم لازم به ذکره چون ترم دومش ان موقع مجبورم دروس اولیه که قبلا گذرانده شده را بخوانم یکسری از دروس که بدون پیش نیاز هست را از این
گرایش کنترل نمی خوانم تا بتونم ترم دوم قدرت ان موقع بردارم اینطوری اضافه کاری نمیشه . التبه اگه درست فکر کرده باشم . خوبیش اینه که سه سال را که تقریبا صد واحده توی شهرت خودتی و می تونی
با ارامش وقت و هزینه را بزاری برای بالا بردن نمراتت ودر اخرم به ان گرایش قدرت که میخوای بدون اینکه
مانعی باشهاز لحاظ قانونی یا سلیقه های دانشگاهی کوچ کنی البته و بدیش اینه که مجبوری از رشته
کنترلی که سه سال خواندی انصراف بدی و مهمتر اینکه ایا این برنامه پیاده شدنی هست یعنی من منع قانونی ندارم. وباز مهمتر اینکه در تطبیق من با منعی یا مشکلی مواجه نمیشم و تمام ان واحدهایی
که پاس کردم گروه علمی دانشگااه پیام نور تهران قبول می کنه . خصوصا اینکه من ان رشته کنترل را تمام نمی کنم و قراره انصراف بدم . اینه که ریسک پذیره و من نمی دان کدام را ه را برم

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بنده رشته برق کنترل را شهر خودم (قم)قبول شده بودم و درحال تحصیلم و امسالم برق قدرت را شمیرانات قبول شدم . از نظر تعداد واحد این دو رشته حدود 20 واحد با هم اختلاف داره و ظاهرا
برق قدرت بازار بهتری داشته باشه و هدف من اینه که درنهایت کارشناسی قدرت را بگیرم می خوام راه اسان تر ولی ضمانت شده و درست تر را انتخاب کنم و دو تا راه دارم و باید یکیشو ظاهرا انصراف بدم
اول اینکه قدرت شمیرانات را ادامه بدم و چون اکثر واحدهاش یکی هست کلاسها را مهمان بگیرم و فقط
برای امتحانات و امور اداری بیام تهران . مشکلش اینه که به هرحال نمی دانم می تونم تا انجا که مشترک
هستن به من مهمان بدن و دیگه اینکه به هرحال شهر دیگس و برای امتحانات به هرحال ان ارامشی که
توی شهر خودت هست نداری اما خوبیش اینه که به هرحال اسم همان تهران دهن پرکنه هرچند که دانشگاهش چنگی به دل نزد ودیگه اینکه بدون ریسک پذیری یکسره داری همان گرایش قدرت را بدون
تغییر رشته می خوانی
راه دوم اینه که حدودا سه سال را همین گرایش کنترل در شهر خودم بخوانم و موقعی که دیگه واحدهای دو رشته می رن که دیگه جدا بشن ترم قبلش ازمون فراگیر بدم و قدرت تهران باز قبول بشم
وترم دوم ان واحدهایی که توی ان سه سال خواندم را تطبیق بزنم لازم به ذکره چون ترم دومش ان موقع مجبورم دروس اولیه که قبلا گذرانده شده را بخوانم یکسری از دروس که بدون پیش نیاز هست را از این
گرایش کنترل نمی خوانم تا بتونم ترم دوم قدرت ان موقع بردارم اینطوری اضافه کاری نمیشه . التبه اگه درست فکر کرده باشم . خوبیش اینه که سه سال را که تقریبا صد واحده توی شهرت خودتی و می تونی
با ارامش وقت و هزینه را بزاری برای بالا بردن نمراتت ودر اخرم به ان گرایش قدرت که میخوای بدون اینکه
مانعی باشهاز لحاظ قانونی یا سلیقه های دانشگاهی کوچ کنی البته و بدیش اینه که مجبوری از رشته
کنترلی که سه سال خواندی انصراف بدی و مهمتر اینکه ایا این برنامه پیاده شدنی هست یعنی من منع قانونی ندارم. وباز مهمتر اینکه در تطبیق من با منعی یا مشکلی مواجه نمیشم و تمام ان واحدهایی
که پاس کردم گروه علمی دانشگااه پیام نور تهران قبول می کنه . خصوصا اینکه من ان رشته کنترل را تمام نمی کنم و قراره انصراف بدم . اینه که ریسک پذیره و من نمی دان کدام را ه را برم
سلام راه دوم به بعدت رو اصلاپیشنهاد نمیکنم بهتره همین حالا تغیررشته بدی عد واحداتو تطبیق بدی این راحت ترین کار وبه صرفه ترینه اگر همون دانشگاهی کهتحصیلمیکنیگرایش قدرت دارد بهتره همون جاتغییررشته بی چوناینطورخیلی راحتتر تطبیق واحد انجام میشه

payam44

اخراجی موقت
اصلا مهمان نگیر چون اونوقت از6 نمره استاد محروم میشوی

قدرت را شهر خودم نداره مجبورم هر طوری هست از تهران بگیرم

راه اول باعث می شه با مهمان گرفتن حدود صد واحد را توی شهر خودم باشم البته زیان این کار را نمی دانم چقدره
راه دوم اینه که من صبر کنم سه سال را با این رشته بخوانم و سال چهارم بیام یه بار دیگه قدرت تهران امتحان بدم و ان موقع این سه سال راتطبیق بزنم و اینطوری مثل اینه که این چهار سال را قدرت خواندم و نهایتا مدرکم هم برق قدرت می شه . منتها باز مضرات موانع اینکار را نمی دانم مثلا شاید توی تطبیق زدن مانع تراشی کنن.
ا

aminkhan_913

عضو جدید

راه اول باعث می شه با مهمان گرفتن حدود صد واحد را توی شهر خودم باشم البته زیان این کار را نمی دانم چقدره
راه دوم اینه که من صبر کنم سه سال را با این رشته بخوانم و سال چهارم بیام یه بار دیگه قدرت تهران امتحان بدم و ان موقع این سه سال راتطبیق بزنم و اینطوری مثل اینه که این چهار سال را قدرت خواندم و نهایتا مدرکم هم برق قدرت می شه . منتها باز مضرات موانع اینکار را نمی دانم مثلا شاید توی تطبیق زدن مانع تراشی کنن.
ا

سلام دوست عزیز
به نظر من همون راه دومتو برو شاید تا اون موقع برق قدرتم اومد تو دانشگاهتون.توی تطبیق واحدم گیر نمیدن چون الان یه سری تو دانشگاه ما هستند که رشتشون کشاورزی و فیزیک بوده ولی الان دارن برق میخوننو راحتم تطبیق واحد دادن

*ستاره آسمان*

عضو جدید

ا
ببین اگر بخوایاون آخرا تطبیق واحد بدی حدود100 واحد میشهکه به احتمال زیادهمشو تطبیق نمیدن مگرهمون دنشگاه خودت باشی پساگر میخوای دانشگاهتو تغییر بدی همین حالااقدامکن نیازی هم به آزمون دادن ندارد شماازامتیاز تغییررشته استفاده کن البه اگرمعدلت بالا15 است اما اگرمیخوای دانشگاه خودت باشی بمونوتغییر نده مهمان شدنم دردسرسازه

payam44

اخراجی موقت
پس من فقط سه روز وقت دارم بین برق قدرت که فقط تهرانه و برق کنترل یکی از انها را انتخاب کنم و پارمتر انتخابم هم شغلی هست انهم بیشتر جاهای استخدامی خصوصی

خوب مگه از مثلا80 واحد مشترک بین قدرت و کنترل چقدرشو می پرونن که بخوای از الان تطبیق بدی .
من می خوام 79 واحد را رشته کنترل تو شهر خودم بخوانم بعد انصراف بدم (اگه با هم بشه که خوبه) برم تهران قدرت را شروع کنم و اینا را تطبیق بدم

آخرین ویرایش:

payam44

اخراجی موقت
اگه با دو دانشگاه درخصوص اینکه بعد از پاس کردن 90 واحد بهم برای تطبیق زدن گیر نمی دن چراغ سبز بگیرم . چی ؟
میشه بدون اینکه یه لیسانس پیام نور را تمام کنی واحدایی که پاس کردی را تطبیق بزنی

*ستاره آسمان*

عضو جدید
اگه با دو دانشگاه درخصوص اینکه بعد از پاس کردن 90 واحد بهم برای تطبیق زدن گیر نمی دن چراغ سبز بگیرم . چی ؟
میشه بدون اینکه یه لیسانس پیام نور را تمام کنی واحدایی که پاس کردی را تطبیق بزنی

شما با دانشگاه مقصد صحبت کن ببین 80 واحدتو تطبیق میدن یانه یه به قول خودت چراغ سبزو ازشون بگیر اگر باهاشون آشنا یا رفیق باشی فکرکنم راحتر بتونی اینکاروانجام بدی

*ستاره آسمان*

عضو جدید
شما لازم نیست حتما لیسانس بگیری بعد تطبیق واحد بزنی
حتی درحدفوقدیپلم میتونیتطبیق واحدبزنی میگم اگر دوباره بخوایخود پیام نوردرس بخونیچون فوق دیپلم ندارد همشو تطبیق نمیدن امااگردانگاه دیگه بخوای بری چون فوق دیپلم دارد میتونی آزمون کاردانیبه کارشناسی شرکت کنی اینطوریراحت همشو قبول میکنن ازت چون آزمون رو قبول شدی(اینم یه راه)

payam44

اخراجی موقت
نه من می خوام کارشناسی فراگیر باشه رشتم . و از یکی نیمه کاره با پاس کردن تعداد واحدی که میخوام انصراف بدم بیام یه رشته دیگه توی فراگیرپیام نور و ان موقع تطبیق بزنم واحدا رو . ,و اگه این با مشکلی روبرو نشه به دردم میخوره

payam44

اخراجی موقت
یه چیزیو دیدم تحت عنوان تعیین مرکز محل برگزاری ازمون کارشناسی (مهمان اضطراری ) این چیه ؟
ایا می شه ازش برای استفاده تعیین مرکز امتحان استفاده کرد؟taghvim-3912.jpg

*ستاره آسمان*

عضو جدید
یه چیزیو دیدم تحت عنوان تعیین مرکز محل برگزاری ازمون کارشناسی (مهمان اضطراری ) این چیه ؟
ایا می شه ازش برای استفاده تعیین مرکز امتحان استفاده کرد؟مشاهده پیوست 147306

والا نمیدونم این یکی رو اینو بهتره بری از اموزش واحدتون سوال کنی خیلی جواب بهتر میگیری

payam44

اخراجی موقت
سلام . متوجه شدم تا انجایی که می شه نرم استان دیگر انهم برای پیام نور خصوصا اینکه بین رشته خودم در شهرستان وو رشته شمیرانات90 واحد مشترک است. اما برای اینکه از رفت و امدها یا استرس امتحان و زمانیش کم بشه می تونم تا سال سوم یه کار بکنم که در دانشگاه شمیرانات هم بیام . اینکه تا سال سوم در رشته شهرستان بمانم و اینطوری از دردسر زمان امتحانات راحت باشم ولی یکسری از درسهامو مهمان بگیرم برای تهران اینطوری فقط کلاسام را می رم و استرس زمان امتحان برداشته می شه . اما سوال اینجاست که پیام نور شمیرانات چطورین؟ مهمان قبول می کنند . البته با توجه به اینکه بشون بگم من قبلا اینجا قبول شدم و انصراف دادم به این دلیل و قراره سال اخردوباره بیام این دانشگاه؟
مشکل من به طور کلی زمان امتحانات هست که ممکنه نرسم . اگر مهمان اضطراری هم می دادن برای امتحانات در شهر خودم مشکلم حل می ش

بالا