از تصمیمی که سال 86 گرفتم و پیام نور را انتخاب کردم خوشحالم!

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
می دونم گاهی اینجا توی بحث هایی که پیش اومد مخالف پیام نور بودم و هستم البتهاما برای من بد تموم نشدو شاید اگر تصمیم دیگه ای می گرفتم الان اوضاع این نبودامیدوارم برای شما هم همینطور باشهپایان خوشی را براتون ارزو می کنم

محمدکریمی

عضو جدید
ما که تازه سال دوم هستیم و رشتمونم که خیلی سخته...خداکنه سه سال دیگه هم من همچین تاپیکی اینجا بزنم.موفق باشی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بچه ها منم پیام نور قبول شدم . میشه سختی هاشو بگین ؟!
پیام نور به خود خوان بودن معروفه . ولی من الان که رفتم انتخاب واحد کنم هر درسی که خود خوان بود دانشگاه به صورت عمومی هم ارائش میداد ! الان دیگه تفاوتش با دانشگاه های دیگه چیه ؟!

mastane20

عضو جدید
کاربر ممتاز
تعداد کلاس های خیلی کمی داره مثلا اگه تو انشگاه معمولی شما تو 12 جلسه ریاضی یاد میگیری تو پیام نور 6 جلسه است در بعضی اوقات استاد کتاب رو تموم نمیکنه و مجبوری بقیه کتاب رو خودت بخونی چون سوالا از مرکز میاد و استاد نمیتونه چیزی رو حذف کنه

محمدکریمی

عضو جدید
پیام نور به خود خوان بودن معروفه . ولی من الان که رفتم انتخاب واحد کنم هر درسی که خود خوان بود دانشگاه به صورت عمومی هم ارائش میداد ! الان دیگه تفاوتش با دانشگاه های دیگه چیه ؟![/QUOTE

نمیخوام بترسونمت ولی سختیاش زیاده خیییلی زیاده.کلاس کم که دارن هیچ خدا نیاره روزی که اصن کلاس نزارن.بدتر از اون اون درسی که باید رو ارائه ندن

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیام نور به خود خوان بودن معروفه . ولی من الان که رفتم انتخاب واحد کنم هر درسی که خود خوان بود دانشگاه به صورت عمومی هم ارائش میداد ! الان دیگه تفاوتش با دانشگاه های دیگه چیه ؟![/QUOTE

نمیخوام بترسونمت ولی سختیاش زیاده خیییلی زیاده.کلاس کم که دارن هیچ خدا نیاره روزی که اصن کلاس نزارن.بدتر از اون اون درسی که باید رو ارائه ندن

واقعا اگه درسی را ارائه ندن یه ترمت الکی حروم میشه
اما با این که بد شنیده بودم و ازش بدم میومد
بازم خوب بود،الان که ازش بدم میاد بخاطر اینکه من بخاطر مریضی مامنم نمیتونستم برم سر کلاس (گرچه استادم نمیرسد درسو تموم کنه) و شب امتحان دیوانه میشدم تا کتاب تموم بشه،و ترم آخر که بخاطر یه درس 1 واحدی که ارائه نشد مجبور شدم یه ترم دیگه هم برم:cry: آخرشم استاد گفت حضور در کلاس الزامی شده وچون سر کلاس نبودی میان ترم نمیدم:(:cry:
الان 6 نمره دست استاده و باید حضور در کلاس داشته باشی

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیام نور به خود خوان بودن معروفه . ولی من الان که رفتم انتخاب واحد کنم هر درسی که خود خوان بود دانشگاه به صورت عمومی هم ارائش میداد ! الان دیگه تفاوتش با دانشگاه های دیگه چیه ؟!

سلام دوست من
من ترم 3 فناوری اطلاعات هستم
شما چرا تالار ای تی فعالیت ندارید؟
ببین دوست من اگه بچه درس خونی هستی که هیچ مشکلی نداری...اما اگه بخوای شیطنت کنی مشروط میشی...
من ترم یک درس خوندم معدل نسبتا خوبی کسب کردم...ترم 2 شیطونی کردم متاسفانه مشروط شدم
90٪ یادگیری و خوندن با خودته
اصلا هم از چیزی نترس...این کتابا قول بی شاخ و دم نیست که
توکل به خدا
موفق باشی

محمدکریمی

عضو جدید
بازم خوب بود،الان که ازش بدم میاد بخاطر اینکه من بخاطر مریضی مامنم نمیتونستم برم سر کلاس (گرچه استادم نمیرسد درسو تموم کنه) و شب امتحان دیوانه میشدم تا کتاب تموم بشه،و ترم آخر که بخاطر یه درس 1 واحدی که ارائه نشد مجبور شدم یه ترم دیگه هم برم:cry: آخرشم استاد گفت حضور در کلاس الزامی شده وچون سر کلاس نبودی میان ترم نمیدم:(:cry:

بستگی به استاد داره...بعضی ها هم 6 نمره رو به همه میدن...ولی کم پیدا میشه اینطوری شانس بیاره ادم...البته درسای زیاد مهم رو فکر نکنم اینکارو بکنن

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به استاد داره...بعضی ها هم 6 نمره رو به همه میدن...ولی کم پیدا میشه اینطوری شانس بیاره ادم...البته درسای زیاد مهم رو فکر نکنم اینکارو بکنن

واسه ما که همیشه قانون 10/7 رعایت شد فکر کنم خیلی بدشانس بودما نامردا :cry:
جز این آخریه که جوگیر شد بهم 3 داد

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
پس دهنم آسفالته اونم اساسی ! در حالت عادی شما میگین سخته چه برسه به الان که من دارم همزمان کار هم میکنم .... :|
پس خدا به دادم برسه ...
سلام دوست من
من ترم 3 فناوری اطلاعات هستم
شما چرا تالار ای تی فعالیت ندارید؟
ببین دوست من اگه بچه درس خونی هستی که هیچ مشکلی نداری...اما اگه بخوای شیطنت کنی مشروط میشی...
من ترم یک درس خوندم معدل نسبتا خوبی کسب کردم...ترم 2 شیطونی کردم متاسفانه مشروط شدم
90٪ یادگیری و خوندن با خودته
اصلا هم از چیزی نترس...این کتابا قول بی شاخ و دم نیست که
توکل به خدا
موفق باشی
سلام . من تازه آی تی قبول شدم ! بابا همش 18 سالمه :D
خب ببینید طبیعتا شیطونی رو هر پسری داره ! البته من شیطونی هامو سال کنکور کردم . الان کاملا تخلیه شدم :D
از وقتی هم که میرم سر کار دیگه کاملا تفریحم صفر شده ! تنها تفریحم اس ام اس دادن و نت اومدنه که به احتمال زیاد نت حذف میشه !

میترسم برم گیر کنم آخرشم از درس خوندن پشیمون بشم ... :|

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
نترس
شجاع باش خدا باهاته
اتفاقا استادا واسه اونایی که سر کار میرن استثنا قائلن
میمونه فقط کتابا که میخونی سخت نگیر به خودت
شما میتوانی............
من یه روزه تمومشون میکردم:D
هرجاش به نظرم زیاد بود حذف میکردم:biggrin:
اونموقع هر 3 تا تست اشتباه یه درستو حذف میکرد الان دیگه نمره منفی ندارن

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس دهنم آسفالته اونم اساسی ! در حالت عادی شما میگین سخته چه برسه به الان که من دارم همزمان کار هم میکنم .... :|
پس خدا به دادم برسه ...

سلام . من تازه آی تی قبول شدم ! بابا همش 18 سالمه :D
خب ببینید طبیعتا شیطونی رو هر پسری داره ! البته من شیطونی هامو سال کنکور کردم . الان کاملا تخلیه شدم :D
از وقتی هم که میرم سر کار دیگه کاملا تفریحم صفر شده ! تنها تفریحم اس ام اس دادن و نت اومدنه که به احتمال زیاد نت حذف میشه !

میترسم برم گیر کنم آخرشم از درس خوندن پشیمون بشم ... :|

ببین منم دروان کنکور شیطنت داشتم...دانشگاه شیطنتاش خاص تره!!..حالا اگه درگیرش شدی میفهمی...
مطمئن باش اس ام اس حذف بشه...نت اومدنت حذف نمیشه...ما که نتونستیم جلو خودمون بگیریم که نیایم اینجا...تازه بیشتر هم اومدیم
اگه هدفتو درست انتخاب کرده باشی پشیمون نمیشی...نکنه همیجوری پاشدی اومدی ای تی بدون اطلاع قبلی...اره؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
نترس
شجاع باش خدا باهاته
اتفاقا استادا واسه اونایی که سر کار میرن استثنا قائلن
میمونه فقط کتابا که میخونی سخت نگیر به خودت
شما میتوانی............
من یه روزه تمومشون میکردم:D
هرجاش به نظرم زیاد بود حذف میکردم:biggrin:
اونموقع هر 3 تا تست اشتباه یه درستو حذف میکرد الان دیگه نمره منفی ندارن
البته میتونم جلوشون مظلوم نمایی کنم :D
ولی خداییش کارم سنگینه ! 3 روز قبل آزمونا و 3 روز بعد آزمونا من تا صبح بیدارم !

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ببین منم دروان کنکور شیطنت داشتم...دانشگاه شیطنتاش خاص تره!!..حالا اگه درگیرش شدی میفهمی...
مطمئن باش اس ام اس حذف بشه...نت اومدنت حذف نمیشه...ما که نتونستیم جلو خودمون بگیریم که نیایم اینجا...تازه بیشتر هم اومدیم
اگه هدفتو درست انتخاب کرده باشی پشیمون نمیشی...نکنه همیجوری پاشدی اومدی ای تی بدون اطلاع قبلی...اره؟
قبول دارم . اتفاقا اس ام اس رو اصلا حذف نمیکنم . دلیلش هم از آواتارم مشخصه :redface:
هدفمو درست انتخاب کردم . همیشه میگفتم یا مکانیک یا آی تی !
به برنامه نویسی علاقه دارم ! یادش بخیر اول دبیرستان که بودم با Visual basic کار میکردم . سوم راهنمایی و اینام که بودم با MMB کار میکردم . خلاصه اینکه یه سری زمینه ها دارم !

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته میتونم جلوشون مظلوم نمایی کنم :D
ولی خداییش کارم سنگینه ! 3 روز قبل آزمونا و 3 روز بعد آزمونا من تا صبح بیدارم !

اینا را باید به استاد بگی نه من
اما خب از الان کم نیار میگم که شما میتونی
به نظر من که تازه دانشگاه بری شیطونیاتم بیشتر میشه
2 ترم اول معدلم خیلی بالا بود 4 ترم وسط اومد پایین چون شدید درگیر مامانم بودم 2 ترم آخرم دوباره رفت بالا اما مشروط نشدم
از شیطونیامم کم نکردم
شما هم مطمئن باش موفق میشی کافی خودتا باور کنی

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
امروز یه سر رفتم دانشگاه ! بهم گفت اینجا فقط 6 نمره دست استاده که اونم اصلا مهم نیس !
میگفت اگه بهت 6 نمره رو نده یا کم بده سیستم بر اساس اون 14 نمره ای که میگیری باز یه نمره واست میذاره !
یعنی اگه مثلا استاد 1 بهت بده ولی امتحان رو 10 و اینا بشی با توجه به نمرت نمره استاد رو حذف میکنه و نمره جدید واست میذاره !

حالا یه سوال ؟! نقش استاد تو دانشگاه پیام نور دقیقا چیه ؟! :D

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز یه سر رفتم دانشگاه ! بهم گفت اینجا فقط 6 نمره دست استاده که اونم اصلا مهم نیس !
میگفت اگه بهت 6 نمره رو نده یا کم بده سیستم بر اساس اون 14 نمره ای که میگیری باز یه نمره واست میذاره !
یعنی اگه مثلا استاد 1 بهت بده ولی امتحان رو 10 و اینا بشی با توجه به نمرت نمره استاد رو حذف میکنه و نمره جدید واست میذاره !

تقریبا میشه گفت هیچ نقشی نداره:)فقط میاد یه نصف کتاب درس میده و میره:D

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من فقط تجربه شخصیمو میگم و قصد بد جلوه دادن ماجرا رو ندارم
من سال 83 رفتم پیام نور مهندسی کامپیوتر.وسال88 انصراف دادم.ینی 5 سال عمرمو هدر دادم
اول اینکه تعداد جلسات یک سوم بقیه دانشگاهاست.بعد هم کلاسا رسمیتی که بقیه جاها داره رو نداره.مثلا همون یک سوم هم شاید نصفش برگزار بشه و استاد به خودش زحمت بده بیادمگر اینکه استاد وجدان داشته باشه.مثلا ریاضی 2 داشتیم سه جلد کتاب حدود 1400 صفحه اونم چه ریاضیی(سر فصل و کتابش مال صنعتی شریف بود)تو اون 5 یا 6 جلسه استاد نهایتا 200 یا 300 صفحه رو میرسید درس بده(اونم نه کامل) بقیشو باید خودت بخونی.خوب شما فکر کن که یه کتاب از صنعتی شریف میاد و یکی دیگه درس میده و سوالات از تهران توسط یکی دیگه طرح بشه بعد بره تو مرکز استان(واسه ما مشهد)تصحیح بشه.فکر میکنی نمره میاری؟خلاصه من و تقریبا 40 درصد از بچه ها یا انصراف دادن یا ول کردن و کان لم یکن شدن .

آخرین ویرایش:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ببخشید اینو میگم ولی تقریبا نقش هویج بستنیو داره.
میدونی بیشتر لج کردن استادم سر همینه که چون دانشجو زیاد استادو تحویل نمیگیره ،استادم پیایان ترم تلافی میکنه.
فکر کن استاد میومد بچه ها از جاشون بلند که نمیشدن هیچ درازم میکشیدن

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سال 83 رفتم پیام نور مهندسی کامپیوتر.وسال88 انصراف دادم.ینی 5 سال عمرمو هدر دادم
اول اینکه تعداد جلسات یک سوم بقیه دانشگاهاست.بعد هم کلاسا رسمیتی که بقیه جاها داره رو نداره.مثلا همون یک سوم هم شاید نصفش برگزار بشه و استاد به خودش زحمت بده بیادمگر اینکه استاد وجدان داشته باشه.مثلا ریاضی 2 داشتیم سه جلد کتاب حدود 1400 صفحه اونم چه ریاضیی(سر فصل و کتابش مال صنعتی شریف بود)تو اون 5 یا 6 جلسه استاد نهایتا 200 یا 300 صفحه رو میرسید درس بده(اونم نه کامل) بقیشو باید خودت بخونی.خوب شما فکر کن که یه کتاب از صنعتی شریف میاد و یکی دیگه درس میده و سوالات از تهران توسط یکی دیگه طرح بشه بعد بره تو مرکز استان(واسه ما مشهد)تصحیح بشه.فکر میکنی نمره میاری؟خلاصه من و تقریبا 40 درصد از بچه ها یا انصراف دادن یا ول کردن و کان لم یکن شدن .

بالاخره بعد 5 سال مدرک گرفتی؟؟
استادمون میگفت پیام نور مث قیفه راحت وارد میشه اما سخت فارغ تحصیل میشه جونتو در میارن
الان شرایط خیلی بهتر از قبل شده سختیاش مال ما بود
واسه شما نمره منفی هم بود الان دیگه نیس3 ساله برداشته شده

محمدکریمی

عضو جدید

دقیقا همینطوره ولی من انصراف نمیدم..اولین فارق التحصیل پلیمر پیام نورم خودمم
:):D:confused:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
چیزی که منو امیدوار میکنه اینه که الان تقریبا بیشتر دانشگاه های مطرح دارن همین کارو میکنن !
الان پسر خالم دانشگاه خواجه نصیر هستش میگفت استاد یه ذره بهمون درس میده میگه باقیشو خودتون بخونین !
یا یکی دیگه از دوستانم هست که اونم امیر کبیره و میگه استاد میاد فلان درس رو درس میده باقیشم هیچی !
یه مشاوره هم بود بود که میگفت دانشجوهای پیام نور و آزاد ( بیشتر تهران ) وقتی فارغ التحصیل میشن واقعا با سوادن . واسه همین ارشد راحت دانشگاه های معتبر قبول میشن

قضیه رو که از استاد فیزیک آموزشگامون پرسیدم میگفت راست گفته . این دوتا دانشگاه واقعا دانشجو پرورش میدن . مثلا میگفت سالی که من هوافضا میخوندم از 12 نفری که شریف واسه هوا فضا میگرفت 8 نفرشون علوم تحقیقاتی بودن !

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالاخره بعد 5 سال مدرک گرفتی؟؟
استادمون میگفت پیام نور مث قیفه راحت وارد میشه اما سخت فارغ تحصیل میشه جونتو در میارن
الان شرایط خیلی بهتر از قبل شده سختیاش مال ما بود
واسه شما نمره منفی هم بود الان دیگه نیس3 ساله برداشته شده
راستش نه دیگه .ینی گرفتم ولی به جای لیسانس ،کاردانی گرفتم.
استادتون دقیقا به اصل ماجرا اشاره کرده.
اره ما منفی هم داشتیم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که منو امیدوار میکنه اینه که الان تقریبا بیشتر دانشگاه های مطرح دارن همین کارو میکنن !
الان پسر خالم دانشگاه خواجه نصیر هستش میگفت استاد یه ذره بهمون درس میده میگه باقیشو خودتون بخونین !
یا یکی دیگه از دوستانم هست که اونم امیر کبیره و میگه استاد میاد فلان درس رو درس میده باقیشم هیچی !
یه مشاوره هم بود بود که میگفت دانشجوهای پیام نور و آزاد ( بیشتر تهران ) وقتی فارغ التحصیل میشن واقعا با سوادن . واسه همین ارشد راحت دانشگاه های معتبر قبول میشن

قضیه رو که از استاد فیزیک آموزشگامون پرسیدم میگفت راست گفته . این دوتا دانشگاه واقعا دانشجو پرورش میدن . مثلا میگفت سالی که من هوافضا میخوندم از 12 نفری که شریف واسه هوا فضا میگرفت 8 نفرشون علوم تحقیقاتی بودن !
ببین اونا اگرم نصفه درس میدن همونقدر از دانشجو میخان ولی تو پیام نور اینطوری نیست.
تازه شرایط امتحان پیام نوره که همه چیو خراب میکنه
خیلی فرقه بینه وقتی که یه استاد بهت جزوه بگه بعد همون استاد ازت امتحان بگیره و بعد هم خودش تصحیح کنه.................تا وقتی که تو پیام نور x کتابو نوشته.........Y بهت درس میده(تازه درسم نمیده)...........z تو تهران سوال طرح میکنه.............w تو مرکز استان تصحیح میکنه...............................دلشون که نمیسوزه نمره 0.25 مثل نقل و نبات بهت میدن

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش نه دیگه .ینی گرفتم ولی به جای لیسانس ،کاردانی گرفتم.
استادتون دقیقا به اصل ماجرا اشاره کرده.
اره ما منفی هم داشتیم

آفرین بازم 5 ترمه کاردانی میگیرن بعضیا
اما شما 5 ساله
واقعا تبریک میگم بهتون

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ببین اونا اگرم نصفه درس میدن همونقدر از دانشجو میخان ولی تو پیام نور اینطوری نیست.
تازه شرایط امتحان پیام نوره که همه چیو خراب میکنه
خیلی فرقه بینه وقتی که یه استاد بهت جزوه بگه بعد همون استاد ازت امتحان بگیره و بعد هم خودش تصحیح کنه.................تا وقتی که تو پیام نور x کتابو نوشته.........Y بهت درس میده(تازه درسم نمیده)...........z تو تهران سوال طرح میکنه.............w تو مرکز استان تصحیح میکنه...............................دلشون که نمیسوزه نمره 0.25 مثل نقل و نبات بهت میدن
دوست گلم مشکل شما همینجاس ! منم همین موضوع رو مطرح کردم . گفتم الان بعضیا میگن ما فلان کتاب رو مثلا واسه اندیشه اسلامی میخونیم بعدش میبینیم از یه کتاب اندیشه اسلامی نویسنده یه نفر دیگه سوال میاد ! ( اینو دوستم بهم گفته بود )
بهم گفت شما برو توی فلان سایت ( سایتشون )بعد برو قسمت دانشجو و نمیدونم چی چی و ...
اونجا گفته شده که مثلا امتحان اندیشه اسلامی مثلا فصل 1 و 5 و 13 رو بخونین اونم از فلان نویسنده ! یعنی حتی مشخص کرده از کدوم فصل ها و کتاب ( نویسنده ) امتحان میاد !
قضیه چون یه کم واسم عجیب بود توی راهرو از دانشجوهای سال قبل که بودن پرسیدم اونام تأیید کردن . میگفتن مشکل بعضیا که تو همینه که نمیدونن کدوم کتاب رو بخونن !

محمدکریمی

عضو جدید
دوست گلم مشکل شما همینجاس ! منم همین موضوع رو مطرح کردم . گفتم الان بعضیا میگن ما فلان کتاب رو مثلا واسه اندیشه اسلامی میخونیم بعدش میبینیم از یه کتاب اندیشه اسلامی نویسنده یه نفر دیگه سوال میاد ! ( اینو دوستم بهم گفته بود )
بهم گفت شما برو توی فلان سایت ( سایتشون )بعد برو قسمت دانشجو و نمیدونم چی چی و ...
اونجا گفته شده که مثلا امتحان اندیشه اسلامی مثلا فصل 1 و 5 و 13 رو بخونین اونم از فلان نویسنده ! یعنی حتی مشخص کرده از کدوم فصل ها و کتاب ( نویسنده ) امتحان میاد !
قضیه چون یه کم واسم عجیب بود توی راهرو از دانشجوهای سال قبل که بودن پرسیدم اونام تأیید کردن . میگفتن مشکل بعضیا که تو همینه که نمیدونن کدوم کتاب رو بخونن !

شما منابع رو از سایت بگیر بعد اگه استادت استاد باشه( که قطعا همینه:biggrin:) قسمتایی که تو کتاب نباشه و تو امتحان بیادو حذف میکنه... اکثر استادا این کارو میکنن

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم اونو که میدونم.از قدیم همین بوده.من نحوه امتحانو میگم .دست استاد نیست که مثلا از کتاب 600 صفحه ای بیاد نصفشو حذف کنه.حذفیات هم از بالا معرفی میشه.با تمام این شرایط و پست فبلم که گفتم این نحوه امتحان خیلی جالب نیست.

بالا