پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

پستهای قدیمی , تکراری ((در دست بررسی و احیا))

• در مورد معماري باشد

رای: 0 0.0%
  • در حد امكان در مورد كارهاي اجرايي باشد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

جو ستریانی

عضو جدید
سلام مارال جان.من کلی دتایل به صورت dwg دارم اما چون تازه عضو این سایت شدم نمیدوم چه جوری باید اونارو تو تایپیک قرار بدم.خوشحال میشم راهنماییم کنی.:);)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم دومان جان
راستش من فرق لوگو و پوستر رو نمی دونستم ...:smile:
ممنون بابت توضیح...

ar_arc_f

عضو
بچه های معماری بیاید با هم چت کنیم!

بچه های معماری بیاید با هم چت کنیم!

سلام دوستان گرامی و معمار!
نیازی که من همیشه در نت احساس می کنم اینه که در لیست دوستان یاهو هیچ دوست معماری ندارم که با هم تبادل اطلاعات کنیم و حتی با هم در مورد جوانب معماری درددل کنیم! از شما دوستان که می خواید دوست معمار پیدا کنید خواهش می کنم آیدیتونو در این پست قرار بدید و به این صورت هر کسی که به این پست سر می زنه می تونه دوستان زیادی رو برای چت پیدا کنه.
برای شروع آیدی خودم رو می ذارم:
ar_arc_f@yahoo.com
علیرضا - دانشجوی سال آخر معماری

pishy

عضو جدید
:gol::gol:سلام دوستان عزيزم به نظرم خيلي فكر خوبيه منم موافقم .اينم id من:pishy_pishy_mamany@yahoo.com
پريسا

memarekochak

عضو جدید
آره فکر خیلی خوبیه!!!!

منم مهیار اینم ایدیم......................mahyar_bavaghar@yahoo.com:gol:

آخرین ویرایش:

سـعید

مدیر بازنشسته
سلام دوستان گرامی و معمار!
نیازی که من همیشه در نت احساس می کنم اینه که در لیست دوستان یاهو هیچ دوست معماری ندارم که با هم تبادل اطلاعات کنیم و حتی با هم در مورد جوانب معماری درددل کنیم! از شما دوستان که می خواید دوست معمار پیدا کنید خواهش می کنم آیدیتونو در این پست قرار بدید و به این صورت هر کسی که به این پست سر می زنه می تونه دوستان زیادی رو برای چت پیدا کنه.
برای شروع آیدی خودم رو می ذارم:
ar_arc_f@yahoo.com
علیرضا - دانشجوی سال آخر معماری
دوست عزیز من کاملا متوجه نشدم...
شما اگر می خواین با دوستانتون به تبادل اطلاعات معماری بپردازید خوب چرا همین جا مطرح نمی کنید تا بقیه هم از اطلاعات شما فیض ببرن...
چنین باشگاه ها و مکان هایی رو برای همین کار اینجا درست کردند تا ما دقیقا این کارو بکنیم و دیگه لازم نباشه در محیط های مسنجر به تبادل..!! اطلاعات بپردازیم...
پس توصیه من اینجا به همه شما اینکه که از تاپیک های ایجاد شده در تالار استفاده کنید....
در ضمن برای اینکه ID های خودتون رو به همین دیگه بدید راه های دیگری هم مثل پیام خصوصی وجود داره...
و حتی شما میتونید در قسمت Edit Your Details در تنظیمات شخصی خودتون ID یاهوتون رو وارد کنید..
موفق باشید...

آخرین ویرایش:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با سعید موافقم...
ضمن اینکه محیط اینجا مناسب تره برای بحث و گفتگو و دیگران هم می تونن از اطلاعات! شما استفاده کنن ... نظرتون چیه؟
اینجا تالار تخصصی معماریه برای تبادل اطلاعات نه تبادل آیدی مسنجر!:warn: میتونین پستها تون رو حذف کنین یا منتظر اخطار بمونین به دلیل ایجاد این تاپیک غیر مرتبط و موافقت با اون ( اسپم):warn:

ar_arc_f

عضو
سلام دوست عزیز! شما بهتر از هر کس دیگه ای می دونید که این گونه تالار ها چت زنده ندارند و در آنها سرعت تبادل اطلاعات بسیار پایینه! منظور من هم از چت مقاله نوشتن برای همدیگه نیست! منظورم حرفای مشترکیه که دو نفر که هم رشته هستن می تونن در یک ارتباط زنده برای همدیگه بگن! خیلی چیزها مثل انتقال تجربیات و بیان اونها با سرعتی بسیار بالاتر از تالار! در ضمن در معماری ارتباطات و داشتن دوستای خوب حرف اول رو می زنه! با این کار می تونیم یک شبکه درست کنیم که در ضمن فعالیت در سایت مهندسان ایران برای همدیگه می تونن حتی پروژه جور کنن و به هم کمک کنن!
از دقت نظرت متشکرم!

ar_arc_f

عضو
حرف شما خیلی غیر منطقیه و دلیلش اینه که اصلا ارتباط در یاهو از نوع دیگه ایه که با سرعت و ویژگی های خاص خودش صورت می گیره! من هم مثل شما می خوام این سایت توسعه پیدا کنه و پیشرفت کنه ولی دلیلی نمی بینم مثل خیلی از شماها مطالبی رو که ارزش یک بار خوندن رو هم ندارن و مثلا مثل درد دل ها رو توی تالار با عنوان تاپیک بگذارم!
دوست عزیز تالار جای مطالب مستند و مقالات استاندارد و معتبر علمیه! نه درددل و چیزایی از این دست!
امیدوارم که موضوع براتون جا افتاده باشه!

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز! شما بهتر از هر کس دیگه ای می دونید که این گونه تالار ها چت زنده ندارند و در آنها سرعت تبادل اطلاعات بسیار پایینه! منظور من هم از چت مقاله نوشتن برای همدیگه نیست! منظورم حرفای مشترکیه که دو نفر که هم رشته هستن می تونن در یک ارتباط زنده برای همدیگه بگن! خیلی چیزها مثل انتقال تجربیات و بیان اونها با سرعتی بسیار بالاتر از تالار! در ضمن در معماری ارتباطات و داشتن دوستای خوب حرف اول رو می زنه! با این کار می تونیم یک شبکه درست کنیم که در ضمن فعالیت در سایت مهندسان ایران برای همدیگه می تونن حتی پروژه جور کنن و به هم کمک کنن!
از دقت نظرت متشکرم!
:eek::surprised::razz:

معمارباشی

عضو جدید
مرسي اريك جان بابت نظرت ...
راستش ... اي گله همون گل لوتوسه ... سعي مي كنم بشتر روش كار كنم ... هر كس پيشنهادي انتقادي .. نظري چيزي داره خوشحال مي شم بشنوم تا توي كاراي بعدي ازش استفاده كنم ...

beyrami

عضو جدید
زياد شدن دانشجوهاي معماري

زياد شدن دانشجوهاي معماري

چرا اين روز ها دانشجوهاي معماري زياد شده هدف آنها از معماري چيست اصلا چرا معماري را انتخاب كردند. معماري يعني هنر . ايده . تفكر . تجسم و علاقه شديد به معماري.... به نظر من اگر كسي اين خصوصيات را نداشته باشد در معماري موفق نخواهد بود. به نظر من دانشجويان امروزي خيليها فقط به خاطر خوشگذراني دنبال اين رشته ميروند.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشی خوب شده فقط بیشتر به یه مجله ی ادبی نزدیکه تا یه مجله ی معماری این مسئله هم فکر کنم به خاطر نوع فونت باشه:w30:

z a r a

عضو
سلام دوستان عزیز؛
من خیلی دنبال کتاب فرهنگ تصویری معماری گشتم
(Avisual Dictionary of Architecture)،
ولی چیزی از اون پیدا نکردم،البته نسخه فارسی اون رو دارم و توی بازار هم موجوده ولی من دنبال نسخه اصلی و لاتین اون میگردم،خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه کمکی کنه.

ظاهراً کسی چیزی پیدا نکرده که جواب من رو بده. . . !!! :wallbash: :wallbash: :wallbash:

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید:gol:
من یه پیشنهاد دارم ... ما بحث جدید رو در تالار گفتگوی آزاد معمارانه شروع کردیم میشه بحث قبلی حذف بشه؟
دو تا علت داره اولا اینکه نتیجه اش هیچ وقت معلوم نمیشه اصلا معلوم هم بشه فایده ای نداره و دردی رو دوا نمی کنه
دومیش اینه که وسط بحث جدید ممکنه بحث قبلی دوباره راه بیفته و دوباره روز از نو روزی از نو :confused:
در نهایت هم مطالب مفید هر بحث جمع اوری بشه تو یه تاپیک مجزا و باز بحث قبلی پاک بشه و بحث جدید ...
چطوره؟:)

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطور ادامه بدین تا بتونیم بخش بندی کنیم مطالب رو ...
در نهایت مطالب بخش بندی شده رو ، هر کدوم به مدت دو هفته به بحث می ذاریم... بعد مطالب مفیدش رو تو یه تاپیک مجزا مرتب می کنیم نتیجه گیری می کنیم بعد بحثی که تو نوبته شروع میشه ... و همین طور ادامه پیدا می کنه ....
ممنون...

ar_arc_f

عضو
شمایی که خیلی معماری رو دوست دارید! چطوری عاشقش شدید؟

شمایی که خیلی معماری رو دوست دارید! چطوری عاشقش شدید؟

سلام خدمتای همه دوستای گل و گلاب معمار!
من از اون دسته معماراییم که تا لحظه انتخاب رشته از وجود رشته ای به نام مهندسی معماری در عالم هستی خبر نداشتم. ولی به هر تقدیر دست روزگار مارو وارد این رشته کرد. حالا هم بهش علاقه دارم و در این زمینه استعداد هم دارم، ولی یه کمبود اینه که عاشقش نیستم. عاشق بازیگری، مجری گری، موسیقی، کامپیوتر و ... هستم و دوستشون دارم ولی عاشق معماری نیستم!
چون در این زمینه استعداد دارم و رشته تحصیلیمه می خوام در این زمینه پیشرفت کنم و به درجات بالا برسم ولی این بدون عشق به کار و رشته امکان پذیر نیست! اصطلاحا می خوام کرم معماری بگیرتم. حالا می خوام از شماهایی که عاشق معماری هستید سوال کنم. چطوری شد که اینجوری شدید. کلا از کی شروع شد؟ رفیق ناباب؟ شرایط جامعه؟ و ...؟ و راهنماییم کنید که من چجوری و با چه کارایی می تونم خودمو علاقمند تر کنم و معماری فکر و ذکرم بشه؟
خوشحال می شم نظرات مفیدتونو بشنوم!
دوستتون دارم.
فعلا بای.

memarekochak

عضو جدید
سلام خدمتای همه دوستای گل و گلاب معمار!
من از اون دسته معماراییم که تا لحظه انتخاب رشته از وجود رشته ای به نام مهندسی معماری در عالم هستی خبر نداشتم. ولی به هر تقدیر دست روزگار مارو وارد این رشته کرد. حالا هم بهش علاقه دارم و در این زمینه استعداد هم دارم، ولی یه کمبود اینه که عاشقش نیستم. عاشق بازیگری، مجری گری، موسیقی، کامپیوتر و ... هستم و دوستشون دارم ولی عاشق معماری نیستم!
چون در این زمینه استعداد دارم و رشته تحصیلیمه می خوام در این زمینه پیشرفت کنم و به درجات بالا برسم ولی این بدون عشق به کار و رشته امکان پذیر نیست! اصطلاحا می خوام کرم معماری بگیرتم. حالا می خوام از شماهایی که عاشق معماری هستید سوال کنم. چطوری شد که اینجوری شدید. کلا از کی شروع شد؟ رفیق ناباب؟ شرایط جامعه؟ و ...؟ و راهنماییم کنید که من چجوری و با چه کارایی می تونم خودمو علاقمند تر کنم و معماری فکر و ذکرم بشه؟
خوشحال می شم نظرات مفیدتونو بشنوم!
دوستتون دارم.
فعلا بای.
منم نیستم..................آخه عاشق یه کیدیگ!!;)

shabnam_arch

عضو جدید
این جوری!

من کاردانیم رو عمران خوندم اون موقه احساس می کردم معماری رو بیشتر دوست دارم وقتی واسه امتحان کارشناسی معماری میخوندم عاشقش شدم الانم که ترمه 2 کارشناسیم دیوونشم.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من که واقعآآآآآآآآآآآآآآآآآآ موافقم .

تا حالا به این فکر کردید سلیقه ی ما از مردم دور شده ؟!
این یه واقعیته !
دقت کردید ما از دیدن ساختمون های خرابه چقدر لذت می بریم ولی مردم از دیدنشون افسردگی می گیرند ؟!
به این فکر کردید که وقتی یه عکس ضد نور که با هزار زحمت انداختید رو وقتی به هم کلاسه هاتون نشون می دید چقدر تعریف می کنند ولی وقتی به دیگران نشون می دید میگن چرا انقدر سیاهه؟!
چند وقت پیش برای در س طراحی شهری به فومن رفتیم قبل از سفر یک جلسه ی توجیهی داشتیم که استادمون در طی اون ( با هزار افسوس و آه ) برای ما توضیح داد که شهرداری فومن تحت یک عمل <.> شهرداری سابق رو که 100 سال قدمت داشته رو خراب کرده و جای اون این ساختمون رو ساخته:
- یه ساختمون با سنگ گرانیت خاکستری و شیشه های رفلکس آبی و مقدار زیادی چراغ و......:surprised:
ما هم همگی مراتب ناراحتی خودمون رو اعلام کردیم و سپس بانیان این امر رو لعن نمودیم که ببین چه گوهری رواز این شهر گرفتند .:crying:
وقتی به فومن رفتیم نتایج نظر سنجی ها درست بر خلاف تصور ما بود ، مردم شهر نه تنها ساختمون جدید شهرداری رو دوست داشتند بلکه اون رو مایه ی افتخار شهرشون می دونستند !! و به ابن ساختمون برج نور می گفتند .

حالا به نظر شما چی شد که این طوری شد ؟ آیا بین فهم ما و مردم یک فاصله به وجود اومده ؟! چرا ؟ چطور می شه ما به عنوان یک معمار تفکراتمون برای مردن همه فهم بشه ؟!

اینجاست که میگم برید دنبال مرمت و بازسازی :) که بعضی چیزهای اصیل از بین نره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا