[ پرزانته ] کارگاه پرزانته وشيت بندي معماری

maral20

عضو جدید
سلام منم در حال درست كردن آلبوم ام

من خودم واسه جلد آلبوم از مقواي برجسته استفاده كردم -يه نوع برجسته تر واسه ي روش و يه نوع ساده تر واسه توش .چون حتما بايد يه مقواي جدا گانه براي داخلش بچسبوني

ميتوني يه جور طراحيش كني كه از وسط درش باز بشه قشنگتره-اگه برگه هات آ4 بود ميتونستي هر كدومو روي يه مقواي يه كم بزرگتر از آ4 بچسبوني بعد بذاري توي آلبوم اما حالا كه برگه هات آ3اس زياد اين كار جالب نميشه- صحافي و فنر زني هم خيلي جالب نميشه البته به تعداد برگه هات هم بستگي داره

واسه روي جلدش هم هر چي كمتر چيزي بچسبوني بهتره-جلد آلبوم هر چي ساده تر باشه قشنگتره
ميتوني يكي يا چندتا از كاراي قشنگ داخل آلبومتو روي جلد يا پشتش كار كني-موفق باشي:smile:

اگه جلد شلوغتر دوست داري ميتوني روي مقوا شكل يه نگاتيو رو در بياري وبه جاي عكسش كاراي كوچيك شده ي خودت رو بذاري يا اينكه ميتوني قبل از چسبوندن مقواي داخلشاسم خودت و درستو روي جلد دربياري بعد مقواي زيري رو بچسبوني البته بازم بگم جلد ساده خيلي بهتره-براي برگه هاي داخلش هم اگه تعدادشون زياده ميتوني صحافي كني ولي اگه تعدادشون كمه فقط برگه هاي داخلش رو فنر زني كن و بچسبون توش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

carnelin_1992

عضو جدید
میتونید از سری کارایی که در طول ترم انجام دادین (یه قسمت از هر کدومشون) رو جلدتون کار کنید.
فک کنم جالب بشه.من خودمم میخوام همین کارو انجام بدم.
یا اینکه طرح یه بنا یا هر چیز دیگه ای رو رو جلدتون کار کنید.حالا یا با مدادو رنگ یا با راپید رو مقوای تیره

regulus

عضو جدید
خب یه راهنمایی بکنید
مثلا کاغذها رو شیرازه کنم؟ فنری کنم؟ سیمی کنم؟
و روی جلدو چجوری کار کنم
و اگه میشه عکس چنتا از کارای خودتونو بزارین

khatoonnd

عضو جدید
سلام عزیزم
تا اون حد که من می دونم کلاژ می تونه یکی از روشهای شیت بندی باشه .
کلاژ ترکیب دو چیز مثل مقوا یا کاغذ و ... با همه و می تونه هم سطح یا به صورت برجسته باشه .
وقتی تو شیت بندی می خوای از کلاژ استفاده کنی امکان داره رنگ راندوت هم تغییر کنه .
در حال حاضر نمونه کلاژ ندارم .
می گردم اگه پیدا کردم حتما برات می ذارم.

fariba.sh70

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
slm dooste aziz.kolajh be tarkibe chand teknik migan masalan moghava choob rang ama shit bandi be tarze rando kardane chand pelan rooye ye moghava ya ye shite bozorg migan an dar in had etelaat daram.movafagh bashi

regulus

عضو جدید
مرسی
ولی من درست متوجه نشدم، کاغذ ها رو رو هم بزارم یه مقوا رو و زیرشون بزارم بعد روش کار کنم و صحافی کنم؟ یا هر کدوم از کاغذ ها رو رو یه کاغذ بچسبونم؟

لطفا زودتر جواب بدین چند روز دیگه باید تحویلش بدم

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . شیرازه که اصلا خوب نیست . فنری یا ÷انچ کنید بهتره .

می تونید اسمتون ..... بدید روی PLEXC یا مقوا ماکت حک کنن با برش بزنن .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Svevs

عضو جدید
بستگی به سلیقه خودت داره مثلا میتونی کل کارتو میتونی سیمی کنی , اسم و مشخصات کارتو هم تو سایز کاغذت تو فتوشاپی جایی بنویسی و کادر بندی کنی مثلا با فونت مشکی رو مقوای فابریانوی نارنجی یا زرد بدی واست پلات کنن که به چشم بیاد صفحه اول کارت :redface:
از چند قسمت عکس گذاشتم ایشالا که بتونه کمک کوچیکی واست باشه;)

پیوست ها

• 31012011336.jpg
    31012011336.jpg
    40.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 31012011337.jpg
    31012011337.jpg
    40 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Ali Render

کاربر بیش فعال
2.jpg1.jpg
سلام به همگی بچه ها این آلبومه درس طراحی با دست آزاد هست...
از شما ها هم میخوام که کاراتو نو اینجا بذارید که بقیه هم استفاده کنن و اگه سئوالی دارن بپرسن
ممنون

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 43797مشاهده پیوست 43796
سلام به همگی بچه ها این آلبومه درس طراحی با دست آزاد هست...
از شما ها هم میخوام که کاراتو نو اینجا بذارید که بقیه هم استفاده کنن و اگه سئوالی دارن بپرسن
ممنون

خسته نباشی، خوب شده فقط اون گونی ها زیاد به کارت نمییاد. بهتر بود به جای اونا مقوای مشکی میچسبوندی، فونتت هم اگه معمارانه تر می نوشتی بهتر بود تو تاپیک فونت ها کلی نمونه هست که بچه ها گذاشتن اونارم حتماً ببین.

Ali Render

کاربر بیش فعال
خسته نباشی، خوب شده فقط اون گونی ها زیاد به کارت نمییاد. بهتر بود به جای اونا مقوای مشکی میچسبوندی، فونتت هم اگه معمارانه تر می نوشتی بهتر بود تو تاپیک فونت ها کلی نمونه هست که بچه ها گذاشتن اونارم حتماً ببین.
ممنون ازت که انتقاد کردی...
اون کنف ها هم که میگی دیدم کارم سادس گفتم 1 کم شلوغش کنم...بله مقوای مشکی بهتر بود..."واسه اون تاپیک فونتا میشه آدرسشو بذاری...؟؟؟
راستی این اولین آلبومه دوره UNI,M بود+اینکه خودمم راندومو 2ست ندارم....کلا تو این زمینه ضعیفم...باید بیشتر برم دنبالش...

masoud_art

عضو جدید
سلام به همگی.به نظر من برای شیت بندی نباید همه ی مدارک رو توشیت قرار بدین چون با این کار برای راندوی آن و تناسبات و به کلی خلاقیت دست خود را بسته اید.تجربه شخصی من اینه که یکی از مدارک رو راندو میکنم بعد از اون خیلی ایده ها به چشمتون میاد که میتونید اون را هر جوری بخواهید تغییر بدین!

nima arc

عضو جدید
شیت بندی

شیت بندی

سلام سارا، نظرات خوبی را ارائه دادی هرچند به صورت کلی،
برای 1 شیت بندی خوب چند فاکتور بسیار مهمه که عبارتند از:
1.ابعاد شیت
2. تناسبات شیت
3. پرزانته شیت
4. جزئیات شیت
5. چیدمان شیت

sunshid

عضو جدید
این طرح روی جلد پروژه طراحی با دست آزاده.خوب نشده ولی دوستش دارمpencil_points1 - Copy.jpg

sunshid

عضو جدید
اینم مال تمرین معماری جبرانیه،موضوعش محفل خوشنویسی بودimage-work-assar_sans_titre-6197-450-450 - Copy.jpg

kamli

عضو جدید
سلام ما هم تازه واردیم ولی هر چقدر ورق میزنیم چیزی پیدا نمیشه.من برا روجلد پروزه ام که اسکیسه طرح میخواستم اونم دستی نه کار با فتوشاپ و..... من تو تاپیک والا طرحی ندیدم دستی باشه

rooh58

عضو جدید
سلام
بهتره که خودتون یه اسکیس بزنین ورو جلد پروژه تون بذارین اگه طرح اولیه رو هم از جایی بردارین اشکال نداره مهم اینه که کار خودتونه

mlarchitect

کاربر فعال
اینم شیتای طرح 3 منه....
که با یکی از دوستای خوبم همگروه بودم...
طراحی مجتمع تفریحی تجاری در سایت کوهسر مشهد....
توپوگرافی عجیبی داشت...
ما بیشتر تفریح رو با ورزش های شاد همراه کردیم...
فضاهایی مثل پیست اسکی و پارک برفی، بولینگ ، بیلیارد ، مینی گلف ، مجموعه بازی آبی ، مرکز بازی های رایانه ای و سینما و...
shit1.jpgshit2.jpg

shit4.jpgshit3.jpg

shit5.jpgshit6.jpg

shit7.jpgshit8.jpg

.shit9.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..لطفا کار منم ببینید و نظرتونو راجع به شیت بندیش بگید و راهنماییم کنین.. خیلییییییییییییی خوشحال می شم:gol:..........البته اگر شیت بندی داشته باشه:D

ds.jpgsd.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

meddler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..لطفا کار منم ببینید و نظرتونو راجع به شیت بندیش بگید و راهنماییم کنین.. خیلییییییییییییی خوشحال می شم:gol:..........البته اگر شیت بندی داشته باشه:D

مشاهده پیوست 62923مشاهده پیوست 62924

فرمتشون زیاد بود اپلود نمی شدن..کم کردم.وگرنه دوست داشتم جزئیاتشم ببینید و نظر بدید.

کارات خیلی با حوصله و خوب هست
فقط : در مورد رستوران تمرکز شیت روی طرح پلان هسن که خوب خیلی چیز جزابی نیست
به نظر من اگر تمرکز روی حسن کار یعنی مقطع جنوبی بود بهتر میشد
: در مورد اتاط کودک هم عرضی نیست !

فانیذی

عضو جدید
درخواست راهنمایی در مورد شیت بندی

درخواست راهنمایی در مورد شیت بندی

سلام من واسه شیت بندی مقوا طوسی تیره خریدم .نمی دونم با چه رنگ هایی کار کنم :que::que::que::gol:
لطفا کمک کنید باید یکشنبه تحویل بدم
:que::warn:

sufia89

عضو جدید
سلام
اگه تيرست بايد رنگاي روشن مسلما تو كارت بياري
ميتوني كاراتو اگه نقشه هاي دوبعديشو كشيدي با رنگ سفيد پلات بگيري رو كاغذت يا اگه وقتشو نداري ميتوني با روان نويس سفيد خودت اينكارو انجام بدي
درضمن رو اينجور مقواهاي تيره استفاده از راندو با پاستل و مدادرنگي هم كار رو جالب ميكنه چون تنها اينان كه روي زمينه تيره رنگ روشنوشونو راحت نشون ميدن
اگه عكسي هم ميخواي بچسبوني حواست باشه كه با هر توناليته اي نباشه ... عكستو ببر تو فتوشاپ و رنگشو جوري تنظيم كن كه به شيتت بياد
موفق باشي

فانیذی

عضو جدید
متشکرم از راهنمایتون:smile:، اتفاقادر نظر داشتم با رنگ سفید کار کنم ولی برای راندو کردن تجربه ندارم که چه رنگ هایی جواب میده دوست دارم از یک یا دو رنگ استفاده کنم:redface::que::que:

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم از راهنمایتون:smile:، اتفاقادر نظر داشتم با رنگ سفید کار کنم ولی برای راندو کردن تجربه ندارم که چه رنگ هایی جواب میده دوست دارم از یک یا دو رنگ استفاده کنم:redface::que::que:
من كه سر در نكيارم ازين چيزا ولي يه كفش طوسي صورتي دارم خوشكله
خودم از بزكيب اين دو رنگ خوشم مياد

كرم يا شيري هم قشنگه
موفق بااشي

mina sk

عضو جدید
با ماژیک مشکیو روان نویس سفید. مقوای طوسی کم رنگ. میتونی از یه مقدار مقوای قرمز هم استفاده کنی گوشه کناراش.

mahi s

عضو جدید
طراحي جلد البوم سررررريع

طراحي جلد البوم سررررريع

لطفا عكس هايي از طراحي جلد البوم با خلاقيت نشون بدهيد ممنون:smile::surprised:

JEN.Arc

کاربر بیش فعال
نکاتی درباره شیت بندی در آثار معماری

نکاتی درباره شیت بندی در آثار معماری

شیت بندی

نکاتی باید برای پرزنتاسیون (Presentation) هر چه بهتر کار در نظر گرفت که در زیر به بعضی از آنها اشاره ای کوتاه خواهیم داشت :
۱- در یک شیت همه اجزا باید خوانا باشند
نباید به خاطر گرافیک شیت اطلاعات فنی شیت صدمه ببیند .مثلا یک نمای فنی نباید در شیت میان درخت و آسمان گم شود فقط به خاطر اینکه از لحاظ گرافیکی زیبا شود ! اطلاعات شیت باید واضح و روشن به همراه گرافیک زیبا باشند . و اطلاعات نباید فدای گرافیک شوند …
برای دیدن متن به صورت کامل به ادامه مطلب مراجعه کنید…

۲- کلاژ کردن اجزای شیت بدون گرافیک هدفمند ممنوع .
اگر زمانی مجبور بودیم اجزای مختلف را بر روی کاغذی جدا ترسیم کنیم و بعد روی شیت اصلی بچسبانیم باید با تکنیک های خاص اجزای شیت را جوری به هم پیوسته نمایش داد که نتوان هیچیک از اجزای شیت را برداشت یا جابجا کرد.
۳- تا جایی که امکان دارد در شیت معماری کادر بندی (مانند شیت های نقش های فنی شهرداری) دور شیت استفاده نشود !!
۴- شیت بندی خود به معنای پرزانته کار است و تنها ده درصد کل شیت را با رنگ راندو بپوشانیم .
۵- نباید در یک شیت زیاد از نوشته استفاده کرد .
در حقیقت معماری را با نوشته زیاد توضیح داد . خود معماری باید گویا باشد. اگر کاری را تحلیل میکنیم باید تا جایی که امکان دارد از بیان گرافیکی گویا استفاده کنیم .

۶- اطراف پرسپکتیوهای شیت باید در حد مسیر پیاده و سواره و چگونگی دسترسی ها طراحی شود. اطراف پرسپکتیو ها نباید خالی بماند.
۷- در شیت نباید اجزای تکراری داشته باشیم مگر در شرایطی که روی یک جزء بخواهیم چند تحلیل متفاوت داشته باشیم.
۸- اگر در شیت چند تا پلان داشته باشیم ، نباید آنها را نزدیک هم ترسیم کنیم.
اگر پلان ها را نزدیک هم ترسیم کنیم و به اندازه کافی فضا بین آنها نباشد ممکن است به راحتی نتوان آنها را از هم تفکیک کرد . میتوان در فاصله بین پلان ها یک نما یا یک مقطع مرتبط با پلان قرار داد .
۹- اگر در شیت چند مقطع و ننما داشته باشیم باید آنها را با نظمی خاص و مرتب در شیت قرار دهیم .
مثلا همه مقطع ها و نماها در یک ستون زیر هم و یا همگی بر روی یک خط برش زمین قرار گیرند.
۱۰- شیت باید تعادل داشته باشد و پویا باشد .
۱۱- اگر قصد راندو کردن اجزای شیت را داریم ، اول کل اجزا را ترسیم کنیم و سپس با رنگ راندو کنیم .
با ترسیم همزمان اجزای شیت و راندوی آن ممکن است همه اجزا را رنگ پر کرده و نهایتا شیت زیر رنگ ها نابود شود!

بالا