[ پرزانته ] کارگاه پرزانته وشيت بندي معماری

melodi753

عضو جدید
سلام به همگی . من کمتر تو تاپیکایی غیر از su چرخیده بودم . ولی الان که بعضیا رو دیدم یه نکته مهم رو یاد آور بشم . شما تو آموزشا یا تاپیکا با مصداق پیش میرید و نه قوائد . که اینکار آدمو مقلد میکنه نه خلاق. بهتره قواعد رو share کنیم نه تصاویر رو .... به این ترتیب اگه به یه موضوع جدید برسیم میدونیم چیکارش کنیم . مثلا : آیا رابطه ای باید بین شکل شیت و conceptباشه؟ چه رنگبندی مناسبه و چه ترکیب بندی واسه فلان ایده و ....تا برسیم به titling و جزئیات ...layout
به نظر من اين نميتونه تقلب باشه چون هيچ دو كاري مثل هم نميشه بالاخره هركسي يه سليقه شخصي داره و اونو تو شيتش اعمال ميكنه و همينطور كانسپتا هيچكدوم مثل هم نيستن هر سايتي هر موضوعي يه چيز جداگونه ميخواد و اين فقط به هممون ايده ميده همين

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره .. هر تکه از فضایی که بخوام طراحی کنم کلاژ شو میسازم بعد ازش کروکی مزنم تا به اون چیزی که میخوام برسم

SIAVASH_SAT

عضو جدید
جدا از بحث راجع به کیفیت طراحی کارها،مطلبی که میشه گفت اینه که دوره اینگونه ارائه ها در آزمون ارشد سر اومده و با توجه به دیدگاه جدید طراحان موضوع ارشد(چنانچه در آزمون پارسال هم اثبات شد)موضوع اسکیس امسال نیز فوق العاده خاص و غیر معمول و شیت ها دارای چارچوب مشخص شده برای ارائه میباشد،توصیه من به دوستان تمرکز بیشتر روی طراحیست تا ارائه...

...sahar...

عضو جدید
جدا از بحث راجع به کیفیت طراحی کارها،مطلبی که میشه گفت اینه که دوره اینگونه ارائه ها در آزمون ارشد سر اومده و با توجه به دیدگاه جدید طراحان موضوع ارشد(چنانچه در آزمون پارسال هم اثبات شد)موضوع اسکیس امسال نیز فوق العاده خاص و غیر معمول و شیت ها دارای چارچوب مشخص شده برای ارائه میباشد،توصیه من به دوستان تمرکز بیشتر روی طراحیست تا ارائه...

ميشه چنتا نمونه نشون بدين....مشكل اينه كه همين الانشم بهترين نمونه ها مربوط به آتليه خاكه كه ساده ترين طرحارو به زيبايي راندو ميكنن و تحويل ميدن....يني ممكنه يه طرح خيلي خوب ولي با ارائه ي نا مناسب به راحتي كنار گذاشته بشه ولي يه طرح در سطح متوسط به خاطر ارائه ي خوب مورد توجه باشه...موضوع اسكيس ارشد براي ما مشخص نيست اما لااقل راندو مونو كه ميتونيم بهتر كنيم...ميشه ساده ترين چيزها رو به زيبايي ارائه كرد...شمام اگه چنتا نمونه نشونمون بدين ميتونيم راحت روشون بحث كنيم...كاراي خودتون باشه هم بهتره

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
يه سري از كارا كه نميدونم ماله كيه...از اينترنت پيدا كرده بودم

سلام.
مرسی از تصاویر.

به نظر من این ترسیم از بقیه بهتر بود. چون یک فضای تنفس در قسمت بالای شیت، سمت راست گذاشته که خوب عمل کرده.
رنگها، سیاه و سفید و خاکستریست که هر چه رنگ تو شیت کمتر باشه بهتره، کار قوی تر و جدی تر میشه و کنتراست رنگ سیاه با صفحه ی سفید پشت کار را جوندار نشون می ده.
نباید شیت را تا لبا لب پر کرد، حتماً باید فضای خالی داشت.

موفق باشید

komail_1988

عضو جدید
سلام
به نظر من کاغذ گلاسه هم می تونه خوب باشه برای کارتون مخصوصا که زمینه کارتون سیاهه

و طول شیت نسبت به عرضش زیاده اگه از طول کم می کردین و عرضشم اضافه می کردین کار قشنگ تر خودشو نشون می داد

Ardalan Off

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

استاد کاربرد کامپیوترمون خواسته بود پوستر پروژه پایانی مقدمات 2 (ترم قبل) رو طراحی کنیم که این کار رو اینجا هم میزارم که اگه قابل باشه شاهد نظرات ارزشمند شما باشم.

mona.h

عضو جدید
به نظر منم غیر از این 3تا شیت آخر (مخصوصاً آخری) بقیه شیت ها برای آزمون ارشد یکم ضعیفه.

یک نکته که باید تو شیت معماری رعایت بشه اینه که شیت خودش بتونه تمام مفاهیم رو به بیننده منتقل کنه،نه متنهای ریز و طولانی که شیت رو تبدیل به روزنامه دیواری کنه.
یکی از دلایلی که به نظرم شیت آخر رو قوی کرده همینه.

mm_engineer

عضو جدید
مشاهده پیوست 9853
پروژه روستای1
روستای برسیان

وای سلام دوست عزیز اگه بدونی چقد دعات کردم ذوق میکنی:gol::gol::gol:
آخه از طرح روی جلدت ایده گرفتم برای روستا1 گازرخان...یه مقدار تغییرش دادم ولی ایده اصلی از کار شما بود...ایشالا راضی باشی;);)
خیلی کار خوبی شد اگه خاستین میذارم اینجا...راستی خودتون طرحشو زدین؟؟آخه خیلی معرکس.....موفق باشید....

Architect Art

عضو جدید
نمونه شیت بندی

نمونه شیت بندی

راستی یادم رفت بگم که این شیت بندی درس مقدمات طراحی معماری 1 ما است و موضوع پروژه طراحی ویلای مسکونی برای خانواده ما بوده.
این هم بقیه شیت بندی من:

6.JPG

7.JPG

آخرین ویرایش:

Architect Art

عضو جدید
نمونه شیت بندب

نمونه شیت بندب

بچه ها فقط خواهش می کنم که حتما نظرات خودتون رو در مورد شیت ها بدهید:cry:

8.JPG

این هم ماکت طرح:

IMG_1604.jpg

کانسپت طرح هم چون موضوع، ویلای مسکونی در منطقه ای معتدل در کنار دریا بود بر اساس ماهی و حباب است. بقیه عکسها رو هم در ادامه میگذارم.

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کارا شبیه کارای درس های طراحیه ........اصولا در کنکور ارشد بحث ها خاص و بسیار جزیی و کم حجم نه یک موضوعه کلی و بزرگ

*Hani*

عضو جدید
بچه ها فقط خواهش می کنم که حتما نظرات خودتون رو در مورد شیت ها بدهید:cry:

مشاهده پیوست 11655

این هم ماکت طرح:

مشاهده پیوست 11656

کانسپت طرح هم چون موضوع، ویلای مسکونی در منطقه ای معتدل در کنار دریا بود بر اساس ماهی و حباب است. بقیه عکسها رو هم در ادامه میگذارم.
کارات خیلی خوب شدن مخصوصاً ماکتت و شیوه ی عکاسیت ;)فقط من یه سری نکاتو تو شیتات می بینم که می تونی روشون بیشتر کار کنی! فونتت قوی نیست! سایزشم متناسب شیتت نیست. دیگه اینکه خلاقیتی تو ترکیب اجزای شیتت نیست، یعنی بیشتر محافظ کارانه همه چیو مرتب کنار هم چیدی... من خودم ترجیح می دم شیتامو کنار هم بچسبونم که فضای بیشتری واسه مانور داشته باشم، شیتای جدا محدودیتای زیادی ایجاد می کنه و واسه هر کدوم باید جداگونه فکر کنی... راندوتم پررنگ تر بود بیشتر به چشم می یومد...
شیت بندی سلیقه ایه! یه شیتو یه استاد ممکنه خیلی تحسین کنه یه استاد دیگه ممکنه اصلاً خوشش نیاد...
به هر حال در کل خوبه کارات :w16: موفق باشی

sufia89

عضو جدید
راستی یادم رفت بگم که این شیت بندی درس مقدمات طراحی معماری 1 ما است و موضوع پروژه طراحی ویلای مسکونی برای خانواده ما بوده.
این هم بقیه شیت بندی من:

مشاهده پیوست 11651

مشاهده پیوست 11652

به نظرم واسه درس مقدمات 1 ایده جالبیه .

شیت بندیت نسبت به عکس های صفحه بعد خیلی بهتره.

ولی چرا اندازه گذاری نداره؟؟

مهم نبوده که چه اندازه ای و چه مقیاسی باشه؟

در هر صورت موفق باشی:w11:

Sajjad_Fashion

عضو جدید
بالا