وقتی برای زیارت به مشهد سفر میکنید ، به زیارت و دیدار آرامگاه حکیم فردوسی هم میروید؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا ؟ نمیدونستم بزرگداشت فردوسی یعنی تقابل با دین.
تمام داستانهای فردوسی خصوصیات آدمی رو با زبانی نمادین به شیوه ی خیلی زیبا بیان نموده اون وقت شما اینو با دین در تضاد میبینید.
بقول آقای قمشه ای اونایی که با این شاعران و شخصیت های بزرگ جهانی دشمنی داشته باشه و و فقط دین رو در قرآن ببینه معلومه که از همون قرآن هم فقط روخونیش رو یادگرفته !
مولانا برای این گونه اشخاص شعرهای زیادی داره...
( امیدوارم تاپیک برای این جور بحث ها بسته نشه .)
بخاطر احترام به شما و جمله ی آخرتون از دادن جواب خودداری میکنم.

heshmat khan

عضو جدید
من هر سال مشهد ميرم . مسلمه كه اصل دليل رفتن به مشهد زيارت امام رضاست . اما بعدش هميشه به ارامگاه فردوسي و همچنين ارامگاه نادرشاه افشار ميرم چون كلا به مكانهاي تاريخي علاقه زيادي دارم .

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
من 6 بار رفتم مشهد ، ولی متاسفانه تا حالا آرامگاه فردوسی نرفتم، دعا کنید باز قسمتم بشه برم مشهد، میرم.

sahar tala

عضو جدید
خيلي وقته قسمت نشده برم مشهد ولي آخرين باري كه رفتم آرامگاه فردوسي هم رفتم...دوست دارم بازم برم.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بخوام چابهار هم برم دوس دارم برم مشهد زیارت امام رضا (ع) بعد چابهار...

ولی هربار مشهد رفتم، معمولا رفتنی از سمت سمنان رفتم و نیشابور و عطار و خیام و ...
و برگشتنی هم از شمال و حتما یه سر توس و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی و اخوان ثالث و ...

بله،چون ارادت خاصی به جناب فردوسی دارم :gol:

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
نه نرفتم. تو 3 روز اقامت نمیشه خیلی جاها رو دید.
اگر من چنین وقت محدودی داشتم اول به آرامگاه حضرت فردوسی مشرف میشدم بعد آرامگاه نادر شاه و اگر در نهایت وقتی باقی موند برای جاهای دیگه صرف میکردم.

آخرین ویرایش:

گیلاس خانومی

عضو جدید
نه
تالا خیلی رفتم مشهد اما فقط یه بار ارامگاه فردوسی رفتم
خوب راستش تو 4 روز 2 روز حرمیم 1روز بازار 1 روزم طرقبه و شاندیز
اما اگه بیشتر میموندیم مثلا 7 روزه یا 10 روزه و البته با ماشین خودمونم رفته بودیم بعله سر میزدم