همکاری گروهی جهت تهیه نقشه شابلون های مورد نیاز آزمون نظام مهندسی

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ممنون از راهنماییتون ولی بچه ها به اندازه کافی پول خرج کردن واسه آزمون در ضمن من فکر میکنم این شابلون هم مثل قبلی که پول گذاشتیم و خریدیم نقص داره و کامل نیست . حالا با کمک بچه ها یه فایل درست میکنیم من که وقتشو دارم فقط سر یه سری استانداردها مشکوکم که مثلا ارتفاع پله رو 17 بگیرم یا کمتر ؟؟ لیست هم تهیه کردم از مواردی که میشه شابلون کرد بچه ها اگر همفکری کنیم خیلی بهتر جواب میده . راستی باشگاه واقعا جای خوبی شده واسه کمک به هم ... راستش کمتر جایی الان این اطلاعات داره رد و بدل میشه . امیدوارم همه موفق باشند .ممنون از عارفه خانم که خیلی کمک کرد . اگر مایل بودین شما هم کمک کنید و چراغ اول رو روشن کنید . متشکرم .
سلام مهندس واقعا دستتم میبوسیم اگه همچین لطفی بکنی /الان به نظر من مهمترین شابلون برش پله است که وقت گیره تو امتحان فقط اونو بسازیم کافیه

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من هیچ شابلونی ندارم..اسن نمیدونم باید چیکار کنم...

سانی123

عضو جدید
سلام مهندس واقعا دستتم میبوسیم اگه همچین لطفی بکنی /الان به نظر من مهمترین شابلون برش پله است که وقت گیره تو امتحان فقط اونو بسازیم کافیه

سلام اگر ارتفاع طبقات و 3.15 بگیریم برای شابلون پله فکر کنم خوب باشه زیر زمینم 2.8

bornak

عضو جدید
به نام خداوند جان و خرد

جزوات و فایل های آزمون نظام مهندسی معماری

• تاپیک های مرتبط :
مقررات ملی ساختمان, بخشنامه ها و نشریه ها

• فهرست تاپیک :

آزمون طراحی
مجموعه چند فایل #5
ضوابط و مقررات تهیه و ترسیم نقشههاي معماري (در کاربري مسکونی)#9
آموزش ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري (بخش صدور پروانه) #10

آزمون اجرا
دستورالعمل اجرايي گودبرداري‌هاي ساختماني #2
گودبرداری و سازه های نگهبان (دکتر حمید رضا اشرفی) #85
دستورالعمل اجرايي گودبرداري‌هاي ساختماني #85
دستورالعمل بيمه پروژه‌ها، در قراردادهاي پيمانکاري#86
ماشين آلات ساختماني #6
قراردادها و شرايط عمومي و خصوصي آنها ( نشریه 4311 ) #7
قانون كار #8
آزمون نظارت

با سلام به همه دوستان.من 10 روز پیش یک تاپیک شبیه به همین موضوع نوشتم اما مدیر محترم حذف کردن.این تاپیک جدید برای کسانی هست که تازه میان و سر در گم هستن .من خودم ازمونها رو قبول شدم.و هر فایلی برام مونده بود رو میزارم تو شیر.هم برا نظارت هم طراحی .تو فایل طراحی هم سوالهای سالهای گذشته هست هم یه سری برش و چیزهای دیگه اماده با استاندارد.طراحیها بد نیستن.اون اماده ها رو حتما الگو کنید ببربد سر جلسه(با مقوا) مثل برش پله یا 17.5 یا 18 وپنجره و پارکینگ سر جلسه خیلی به 1 یا 2 میلیمتر گیر ندین.اگر کسی فایلهارو گرفت ممنون میشم برام اینجا بنویسه.امیدوارم بدرتون بخوره .از مدیر محترم تقاضا دارم این تایپیک بمونه و صمیمانه از سایت خوبتون تشکر میکنم. http://www.4shared.com/account/home.jsp#dir=G8YyL48i

salam
man natonestam begiram :(

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلام اگر ارتفاع طبقات و 3.15 بگیریم برای شابلون پله فکر کنم خوب باشه زیر زمینم 2.8

منم این ابعادو واسه تو تمرینام اعمال میکنم. در ضمن فایل کدیشم کشیدم.اگه با این ابعاد موافق باشین اعلام کنین فایلشو بذارم

soudabeh.k

عضو جدید
دوستان برای شابلون چکار میکنین؟
نظرتون چیه از فروشگاه آزمون آنلاین بگیریم ؟

soudabeh.k

عضو جدید
واای جدا به درد نمیخوره؟یعنی ابعادش درست نیست؟یا کامل نیست؟آخه اشکالش چیه؟

سانی123

عضو جدید
منم این ابعادو واسه تو تمرینام اعمال میکنم. در ضمن فایل کدیشم کشیدم.اگه با این ابعاد موافق باشین اعلام کنین فایلشو بذارم
دوست عزیز من امروز از کسی پرسیدم گفتن ارتفاع پله تو مبحث4 ویرایش جدید نوشت17 بنابراین ارتفاع رو 3.06 باید گرفت

vertex

اخراجی موقت
دوست عزیز من امروز از کسی پرسیدم گفتن ارتفاع پله تو مبحث4 ویرایش جدید نوشت17 بنابراین ارتفاع رو 3.06 باید گرفت
منم با 17 موافقم تعداد رو هم 18 تا میده 3.06 که برای سقف 30 سانت خوبه که مفیدش ( کف تا سقف میشه 2.76 ) برای سقف 40 سانتی باید 19 تا پله بزاریم که میشه 3.23 و مفیدش ( کف تا سقف میشه 2.83 ) حالا کف رو 30 بگیریم یا 40 خودم با 30 موافقم . دوستان نظر بدن .. در مورد پارکینگ و همکف هم تعداد پله ها کمتر میشه .. با این اوصاف باکس پله در حالت اول باید 2.40 * 4.80 و در حالت دوم 2.40 در 5.10 هست حالا کدومش؟ در ضمن نرده ای که روی پله ها میزاریم از عرض مفید پله کم میشه یا نه ؟؟؟ بقیه سوالات :
اگر میتونین و میشه به این سوالات جواب بدین برای ساخت شابلون :
1-دیوار زیر زمین 30 سانته ؟ یا 35 یا همون 20
2-باکس پله رو 2.50 در 5.10 بگیریم ؟؟ یا ابعاد دیگه؟ 2.40 در 4.80 هم هست
3-اندازه درب انبار ؟؟؟؟ درب ورودی پارکینگ دو لنگه باید باشه ؟ یا اتوماتیک هم میتونه باشه شابلونش در هر دو صورت به چه شکلی در میاد اندازه درب ورودی واحد ها؟؟؟؟؟؟ درب دو لنگه ی یکی بزرگ یکی کوچک چی؟
4-کابین آسانسور 1.10 در 1.40 و چاله 1.90 در 2.00 ؟؟؟؟؟؟
5-برای تیپ بندی در و پنجره چه فکری دارین؟
6-اندازه ستونها رو بالاخره چند بگیریم ؟ یعنی 20 در 20 نمیشه ؟
7- نورگیرها برای شابلون چه ابعادی باید داشته باشند ؟ 6 در 3 و 4 در 3 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sam architect

عضو جدید
منم با 17 موافقم تعداد رو هم 18 تا میده 3.06 که برای سقف 30 سانت خوبه که مفیدش ( کف تا سقف میشه 2.76 ) برای سقف 40 سانتی باید 19 تا پله بزاریم که میشه 3.23 و مفیدش ( کف تا سقف میشه 2.83 ) حالا کف رو 30 بگیریم یا 40 خودم با 30 موافقم . دوستان نظر بدن .. در مورد پارکینگ و همکف هم تعداد پله ها کمتر میشه .. با این اوصاف باکس پله در حالت اول باید 2.40 * 4.80 و در حالت دوم 2.40 در 5.10 هست حالا کدومش؟ در ضمن نرده ای که روی پله ها میزاریم از عرض مفید پله کم میشه یا نه ؟؟؟ بقیه سوالات :
اگر میتونین و میشه به این سوالات جواب بدین برای ساخت شابلون :
3-اندازه درب انبار ؟؟؟؟ درب ورودی پارکینگ دو لنگه باید باشه ؟ یا اتوماتیک هم میتونه باشه شابلونش در هر دو صورت به چه شکلی در میاد اندازه درب ورودی واحد ها؟؟؟؟؟؟ درب دو لنگه ی یکی بزرگ یکی کوچک چی؟
سلام من این سوالارو از یکی از مهندسین که تو نظام مهندسی کار میکنه و برای ازمون طراحی تدریس میکنه اینارو پرسیدم ایشون اینجور جواب داد.
1-دیوار زیر زمین 20 سانتی بگیرید.
2-باکس پله 2.4 در 5.10 داخل به داخل بدون دیواره های جانبی
3-درب سرویس و انباری و حمام رو 80 سانت بگیرید. درب ورودی پارکینگ دولنگه ترسیم کنید. درب ورودی واحد 1.10. درب اتاق خواب و اشپزخانه هم 1 متر
4- کابین اسانسور هم 1.60 در 1.40 تو در تو با 80 سانت برای درب به صورت کشویی
5- نمیدونم
6-ابعاد ستون برای اسکلت فلزی 35 در 35 سانت و برای بتنی 55 در 45 سانت
7-...

vertex

اخراجی موقت
سلام من این سوالارو از یکی از مهندسین که تو نظام مهندسی کار میکنه و برای ازمون طراحی تدریس میکنه اینارو پرسیدم ایشون اینجور جواب داد.
1-دیوار زیر زمین 20 سانتی بگیرید.
2-باکس پله 2.4 در 5.10 داخل به داخل بدون دیواره های جانبی
3-درب سرویس و انباری و حمام رو 80 سانت بگیرید. درب ورودی پارکینگ دولنگه ترسیم کنید. درب ورودی واحد 1.10. درب اتاق خواب و اشپزخانه هم 1 متر
4- کابین اسانسور هم 1.60 در 1.40 تو در تو با 80 سانت برای درب به صورت کشویی
5- نمیدونم
6-ابعاد ستون برای اسکلت فلزی 35 در 35 سانت و برای بتنی 55 در 45 سانت
7-...
ممنون مهندس دوستان دیگه هم نظرات خودشون رو بدن به اجماع برسیم . راستی ستون 35 در 35 واسه فلزی زیاد نیست؟ کلا نظرتون در مورد شابلون چیه؟ ستون با چه ابعادی بزاریم؟
بچه ها من امروز فایلش رو میکشم حتما..... کمک کنید که همه چیش درست باشه بین افرادی که همکاری کردن به اشتراک میزارمش . ممنون

سائ

عضو جدید
مهم..............................مهم..........................مهم

سلام به همه مهندسین عزیز. دوستانی که برای خرید پکیج طراحی به همراه شابلون ها اقدام کرده بودند و در گروه بودند و مبلغ درخواستی ازشون رو به حساب واریز کردند در جریان باشید که با بررسی های بعمل امده من و دوستان عزیز در باشگاه مهندسان متوجه این موضوع شدیم که شابلون های موجود در این پکیج به صورت فایل xps میباشند که برای پرینت گرفتن مقیاسشون درست در نمیاد و اشتباه است، حال بنده با توجه به این موضوع و پیگیری هایی که انجام دادم از سایت ازمونلاین توانستم فایل کدی این شابلون ها رو ازشون بگیرم و برای تمام کسانی که در گروه بودند و مبلغ درخواستی رو واریز کردند این شابلون هارو با مقیاس درست به ایمیلشون ارسال کنم.
سلام اگه میشه فایل کدشو واسه منم بفرستین....چون من تو ایمیلم دیدم چیزی نیومده.ممنون از زحماتتون

sam architect

عضو جدید
ممنون مهندس دوستان دیگه هم نظرات خودشون رو بدن به اجماع برسیم . راستی ستون 35 در 35 واسه فلزی زیاد نیست؟ کلا نظرتون در مورد شابلون چیه؟ ستون با چه ابعادی بزاریم؟
بچه ها من امروز فایلش رو میکشم حتما..... کمک کنید که همه چیش درست باشه بین افرادی که همکاری کردن به اشتراک میزارمش . ممنون
مهندس جان بنظر من ستون فلزی رو 30 در 30 داخل شابلون در بیاریم و برای بتنی هم 30 در 50 یا 35 در 55 تو جزوه ها هم به این مسئله اشاره کردن.
من الان پله و چاه اسانسور و متور خانه اسانسورو با کد در اوردم الانم دارم برش چاهک و چاه و موتور خونه اسانسور در میارم . اینم میتونم بدم به شما که اضافه کنید به شابلون.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه ابعاد ستون ب طبقات بستگی نداره؟؟من تو تمرین گروهی طراحی 93 دیدم ک:سازه فلزی:برا 8طبقه 30*30.برا 5و6و7 هم 25*25.
ی بارم گفتن برا 4 طبقه 22*22.
5 و 6 طبقه:26*26.
7و8 طبقه: 30*30.
الانم ک بچه ها ی چیزه دیگه میگن.خودم الان گیج شدم.

sam architect

عضو جدید
مگه ابعاد ستون ب طبقات بستگی نداره؟؟من تو تمرین گروهی طراحی 93 دیدم ک:سازه فلزی:برا 8طبقه 30*30.برا 5و6و7 هم 25*25.
ی بارم گفتن برا 4 طبقه 22*22.
5 و 6 طبقه:26*26.
7و8 طبقه: 30*30.
الانم ک بچه ها ی چیزه دیگه میگن.خودم الان گیج شدم.
دوست من اونا حداقلا هستن که شما میگید برای اینکه مشکلی پیش نیاد ما 30 در 30 میگیریمش

vertex

اخراجی موقت
اندازه و ارتفاع پله و طبقات و ارتفاع سقف رو چقدر بگیریم ؟ میدونم متغیره ولی در نهایت ما 2 تا شابلون مقطع پله میتونیم بسازیم . من با کف پله 30 و ارتفاع 17 و تعداد 19 موافقم . کف تا کف طبقات 3.23 میشه . واسه پیلوت هم 17 تا پله که کف تا کف میشه 2.89 شما دوستان نظراتتون رو بگین . در ضمن در مورد سوالات زیر هم فقط دوستمون sam architect نظر دادن دوستان مشارکت کنند امشب حتما فایل شابلون رو میسازیم امروز رو همت کنید به تفاهم برسیم .

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
در مورد کف تا کف 3.15 بگیرید، بر طبق صفحه ی 36 مبحث 4، اینو من مطمئنم

sam architect

عضو جدید
مهندس منم موافقم شما نظرت اینه کلا کف 30 رو بیخیال بشیم؟
ببینید وقتی تو مبحث 4 ایعاد و اندازه هارو میگه حداقل پس چرا ما کاری انجام بدیم که شک دار باشه همون ضخامت سقف 40سانت باشه عالیه چون تو اجرا هم بخوای بسازی هیچ وقت نمیتونی 30 سانت در بیاری ضخامت سقف.

vertex

اخراجی موقت
نه داداش ما باید ارتفاع کف تا کف رو 3.23 بگیریم و 40 سانتشو بزاریم برا ضخامت سقف.
منم با شما موافقم چند حالت وجود داره
1- 9 پله در هر بازوی پله طول داخل باکس پله 4.80
2- 10 پله در هر بازوی پله طول باکس پله 5.10
من میگم جفتش رو بسازیم .ارتفاع پله چی همون 17 ؟؟؟؟

vertex

اخراجی موقت
درب ورودی واحد ها رو یه لنگه بسازیم یا دو لنگه ؟؟ همونی که 1.20 عرض داره اگر دو لنگه هست هر کدوم از لنگه ها عرضش چنده ؟
طول و عرض کابین رو هر کسی یه چیز میگه ویرایش 92 چی میگه ؟؟؟ چند بگیریم ؟؟ به نظرتون واسه ابعاد آسانسور هم 2 تا شابلون بسازیم یا یدونه ؟
در مورد نورگیر ها کدوم رو بزاریم؟ 3*4 و 3*6 و 2*3 و 2.4*2.5 همشون درستن فقط باید انتخاب کنیم

آخرین ویرایش:

sam architect

عضو جدید
منم با شما موافقم چند حالت وجود داره
1- 9 پله در هر بازوی پله طول داخل باکس پله 4.80
2- 10 پله در هر بازوی پله طول باکس پله 5.10
من میگم جفتش رو بسازیم .ارتفاع پله چی همون 17 ؟؟؟؟
19 تا پله بزاریم برا طبقات توی بازوی شروع 9 پله و بازوی برگشتش 10 تا پله بزاریم ارتفاع پله ها هم 17 سانت باشه که اگر یه زمانی هم گفتن برای معلولین بازم درسته این شابلون، این برا طبقات برای پیلوت هم 17 تا پله میزاریم و دو تا از پله شروع کم میکنیم یعتنی از سمت 9 تا پله و برای زیر زمین هم 16 تا قرار میدیم حالا برای ضخامتم 40 سانت میزاریم برای همه ضخامتهای سقف. حالا نطر شما چیه راجب این؟

vertex

اخراجی موقت
19 تا پله بزاریم برا طبقات توی بازوی شروع 9 پله و بازوی برگشتش 10 تا پله بزاریم ارتفاع پله ها هم 17 سانت باشه که اگر یه زمانی هم گفتن برای معلولین بازم درسته این شابلون، این برا طبقات برای پیلوت هم 17 تا پله میزاریم و دو تا از پله شروع کم میکنیم یعتنی از سمت 9 تا پله و برای زیر زمین هم 16 تا قرار میدیم حالا برای ضخامتم 40 سانت میزاریم برای همه ضخامتهای سقف. حالا نطر شما چیه راجب این؟
منظور از زیر زمین فقط انبار و تاسیساته دیگه ؟؟؟ اگر پارکینگ باشه که دیگه نمیشه 2.32 گذاشت . من که کلا با این اندازه ها موافقم . ولی به نظر من 2 تا باکس پله بزاریم که اگر 5.10 جواب نداد ( طولش زیاد بود ) 4.80 بگیریم . پس این حل شد بریم سر بقیه سوالات که بالا مطرح کردم بقیه دوستان همکاری نمیکنند ؟

sam architect

عضو جدید
منظور از زیر زمین فقط انبار و تاسیساته دیگه ؟؟؟ اگر پارکینگ باشه که دیگه نمیشه 2.32 گذاشت . من که کلا با این اندازه ها موافقم . ولی به نظر من 2 تا باکس پله بزاریم که اگر 5.10 جواب نداد ( طولش زیاد بود ) 4.80 بگیریم . پس این حل شد بریم سر بقیه سوالات که بالا مطرح کردم بقیه دوستان همکاری نمیکنند ؟
درب ورودی دولنگه باشه بهتره لنگه ای که بزرگتره 80 سانتی باشه و لنگه کوچکتر 40 سانت که مجموعا 120 سانت.
در مورد اسانسور هم ابعاد اتاقکش 1.10 در 1.40 کفایت میکنه و برای چاهکش 2.30 در 2.10 یعنی با دیواره های بیرونی روی هم این مقدار باشه.
در مورد نورگیر هم چون دقیقا مشخص نیست چطوره راه بده همشونو بسازیم.
نظر شما چیه؟

بالا