مناظره موسس وهابیت با خدا....

mersad20

کاربر فعال
وقتي روز قيامت اعمالت ظاهر ميشه ديگه شهادت از روي جهل چرا؟! فرض كنيم حرف شما صحيح وقتي قرآن ميگه " اگر مخاطبان دعاي شما صداي شما را بشنوند قادر به پاسخ گويي نيستند بلكه آنها خودشان مخلوق هستند" شما چه هدفي داريد مردم رو به حاجت خواستن از مرده ها بكنيد؟! تا نتيجه اون مثل الان امام زاده پروري 300 امام زاده در سال بشه!!! حالا كه شما ميگيد سجده به معناي عبوديت حرامه آيا هر عمل ديگه اي كه معناي عبوديت در اون باشه بر غير الله شرك هست يا نه؟ لطفا واضح جواب بدين
باز قضيه سوزن كه گير كرده من ميگم طرف ما اهل بيت و پيامبر هستند شما مياي ايه در مورد سنگ و بت مياري خوب سنگ و بت نميتونه صدا بشنوه 0
من خيلي واضح گفتم شيعه معتقده خدا تنها يكيست و عبادت غير خدا شرك و حرامه اما شفاعت و طلب دعاي خير از انسان صالح و پيامبر و اهل بيت مثل عمل برادران يوسف نه تنها شرك نيست بلكه قران تاييد هم كرده
سوال چرا پدر يوسف به بچه هاش نگفت بريد خودتون از خدا بخوايد ؟ گفت سوف استغفر لكم ( دقت كن پسر خوب)

kalla

عضو جدید
محمد عبدالوهاب بيچاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:biggrin: همون كه ميگه خدا با خرش مياد رو زمين و خرش علف ميخوره ؟ يا همون كه ميگه اگر مردي از سينه زني نا محرم شير بخوره بهش حلال ميشه ؟

شما تكليف را مشخص كن وهابي هستي يا نه ؟
ببين دوست عزيز ..وهاب به معني بخشنده و يكي از صفات خداست و عبد الوهاب نام پدر محمد است...و ايشان موسس هيچ مذهب جديدي نبوده بلكه خودش سني حنفي مذهب بوده است...و در دنيا مذهبي به نام وهابيت وجود ندارد..امابه نام وهابيت به عقايد و بزرگان اهل سنت و جماعت كه 92%مسلمانان جهان را تشكيل ميدهند توهين ولعن فرستاده ميشود.مثل اينه كه من بگم مذهب علي ابن ابي طالب رو طالبي بگم و هرچي دلم خواست به تشيع ببندم! ..شما بايد بدانيد كه همين شخص در دفاع از اهل بيت كتاب نوشته واسم فرزندان او حسن وحسين بوده...در هيچ كدام از كتابهاي او بي احترامي به اهل بيت و صحابه كرامه پيدا نميكنيد ...اگر پيدا كرديد با سند به من بگيد..

mersad20

کاربر فعال
من شيعه دوازده امامي هستم شما مسلك و دين و فرقه خودتونو بي زحمت مشخص كنيد ببينيم با چه شخصيتي داريم بحث ميكنيم

mersad20

کاربر فعال
یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ وَ جاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (۳۵)مائده
ترجمه:
اى کسانى که ایمان آورده‏اید پرهیزگارى پیشه کنید و وسیله‏اى براى تقرب به خدا انتخاب نمائید و در راه او جهاد کنید باشد که رستگار شوید.(۳۵)مائده

mersad20

کاربر فعال
ما من شفيع الا من بعد إذنه ذالکم الله ربکم فاعبدوه افلا تذکرون(يونس/3)؛ هيچ شفاعت کننده اي وجود ندارد مگر پس از اذن خداوند . اين خداي شما است آن را پرستش کنيد . آيا به ياد نمي آوريد؟ .

و کم من مَلَک في السماوات لاتغني شفاعتهم شيئا الا من بعد أن يأذن الله لمن يشاء و يرضي (نجم/26)[/]
؛ چه بسيارند فرشتگاني در آسمان که شفاعت شان هيچ سودي ندارد جز پس از آنکه خداوند اذن بدهد براي کساني بخواهد و راضي گردد.

- خداوند متعال : و لا تنفع الشفاعه عنده الا لمن أذن له (سبأ/23) ؛ شفاعت سودي ندارد جز براي کسي که اذن داده شده باشد .

kalla

عضو جدید
باز قضيه سوزن كه گير كرده من ميگم طرف ما اهل بيت و پيامبر هستند شما مياي ايه در مورد سنگ و بت مياري خوب سنگ و بت نميتونه صدا بشنوه 0
من خيلي واضح گفتم شيعه معتقده خدا تنها يكيست و عبادت غير خدا شرك و حرامه اما شفاعت و طلب دعاي خير از انسان صالح و پيامبر و اهل بيت مثل عمل برادران يوسف نه تنها شرك نيست بلكه قران تاييد هم كرده
سوال چرا پدر يوسف به بچه هاش نگفت بريد خودتون از خدا بخوايد ؟ گفت سوف استغفر لكم ( دقت كن پسر خوب)

من دارم ميگم شفاعت انسان حاظر وزنده نزد الله براي بنده اش هيچ ايرادي نداردو بلكه امري پسنديده است و براي همين پدر براي فرزندانش طلب مغفرت كرد...واضحه؟! وقتي پدرشون كنارشون بوده خواسته معقولي بوده....خب الان بيايد بررسي بكنيم كه آيا كمك خواستن با حالت دعا و سجده عبادت است يا نه؟! آيا نذر و نياز كردن و قرباني كردن عبادت است يا نه؟! آيا شما نذر امام حسين ميكنيد يا نه؟1 آيا شما وقتي پاتون ليز ميخوره يا علي ميگيد يانه؟! اين هم حالت احترامه؟! آيا از امام رضا فرزند ميخوهايد يانه؟! آيا ماشينتون رو بيمه ابوالفضل ميكنيد يا نه؟1 آيا دست علي به همرات ميگيد يا خداحافظ؟! اينها حالت احترام داره يا نوعي الوهيت قراردادن؟!

kalla

عضو جدید
یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ وَ جاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ (۳۵)مائده
ترجمه:
اى کسانى که ایمان آورده‏اید پرهیزگارى پیشه کنید و وسیله‏اى براى تقرب به خدا انتخاب نمائید و در راه او جهاد کنید باشد که رستگار شوید.(۳۵)مائده
وسيله يا شخص ؟! ما اهل سنت اين وسيله را اعمالي چون نماز روزه حج صدقه وساير عبادات ميدانيم كه مارا به خدا نزديك ميگرداند..مشكل اين آيه هم براتون حل شد؟

kalla

عضو جدید
اولا نذر درسته ثانيا شما اگر يك شيعه پيدا كرديد كه براي اهل بيت مقام الوهيت و عبوديت قائل بود و اين نذر و نياز ها را اين اين جهت انجام ميداد من سني ميشم
اگر واقعا صادق هستي روي حرفت بمان...شما كمي بيشتر تحقيق كنيد ببينيد آيا اعمالي چون كمك خواستن با حالت دعا..نذر و نياز..عبادت است يا نه؟! واگر عبادت بود پس شرك ثابت است و اگر فقط جنبه احترام داشت نه عبوديت پس حرف شما را من قبول ميكنم...وهر شخص عاقلي بهتر است اين كار را بكند..

kalla

عضو جدید
ما من شفيع الا من بعد إذنه ذالکم الله ربکم فاعبدوه افلا تذکرون(يونس/3)؛ هيچ شفاعت کننده اي وجود ندارد مگر پس از اذن خداوند . اين خداي شما است آن را پرستش کنيد . آيا به ياد نمي آوريد؟ .

و کم من مَلَک في السماوات لاتغني شفاعتهم شيئا الا من بعد أن يأذن الله لمن يشاء و يرضي (نجم/26)[/]
؛ چه بسيارند فرشتگاني در آسمان که شفاعت شان هيچ سودي ندارد جز پس از آنکه خداوند اذن بدهد براي کساني بخواهد و راضي گردد.

- خداوند متعال : و لا تنفع الشفاعه عنده الا لمن أذن له (سبأ/23) ؛ شفاعت سودي ندارد جز براي کسي که اذن داده شده باشد .
استفاده كرديم..تشكر فعلا

mersad20

کاربر فعال
من دارم ميگم شفاعت انسان حاظر وزنده نزد الله براي بنده اش هيچ ايرادي نداردو بلكه امري پسنديده است و براي همين پدر براي فرزندانش طلب مغفرت كرد...واضحه؟! وقتي پدرشون كنارشون بوده خواسته معقولي بوده....خب الان بيايد بررسي بكنيم كه آيا كمك خواستن با حالت دعا و سجده عبادت است يا نه؟! آيا نذر و نياز كردن و قرباني كردن عبادت است يا نه؟! آيا شما نذر امام حسين ميكنيد يا نه؟1 آيا شما وقتي پاتون ليز ميخوره يا علي ميگيد يانه؟! اين هم حالت احترامه؟! آيا از امام رضا فرزند ميخوهايد يانه؟! آيا ماشينتون رو بيمه ابوالفضل ميكنيد يا نه؟1 آيا دست علي به همرات ميگيد يا خداحافظ؟! اينها حالت احترام داره يا نوعي الوهيت قراردادن؟!

هيچ كدوم از اينها الوهيت قرار دادن نيست و همه شيعيان معتقدند اهل بيت واسطه و وسيله هستند و داراي احترام زياد هستند

mersad20

کاربر فعال
وسيله يا شخص ؟! ما اهل سنت اين وسيله را اعمالي چون نماز روزه حج صدقه وساير عبادات ميدانيم كه مارا به خدا نزديك ميگرداند..مشكل اين آيه هم براتون حل شد؟

ما اهل شيعه هم اين وسيله را احترام به پيامبر و خاندانش و هر عملي كه خداراخشنود كنه ميدونيم حج و جهاد و نماز و ...

mersad20

کاربر فعال
اگر واقعا صادق هستي روي حرفت بمان...شما كمي بيشتر تحقيق كنيد ببينيد آيا اعمالي چون كمك خواستن با حالت دعا..نذر و نياز..عبادت است يا نه؟! واگر عبادت بود پس شرك ثابت است و اگر فقط جنبه احترام داشت نه عبوديت پس حرف شما را من قبول ميكنم...وهر شخص عاقلي بهتر است اين كار را بكند..

ببين در بين عوام شيعه اين مطلب هست كه مثلا بريم امام رضا شفا بگيريم در واقع نظر فرد اين است كه بريم از امام رضا بخواهيم شفيع ما در نزد خدا شده و شفاي بيمار ما را از خدا بگيرد اين اعتقاد ماست

kalla

عضو جدید
ما اهل شيعه هم اين وسيله را احترام به پيامبر و خاندانش و هر عملي كه خداراخشنود كنه ميدونيم حج و جهاد و نماز و ...
نزد اهل سنت نيز احترام و محبت خواندان و اهل بيت پيامبر واجب است....اما احترام را از هر عمل ديگر چون غلو در مورد شخصيت آنها و نصبت دادن چيزهايي چون اينكه ائمه علم غيب حضوري به همه كائنات داشتند!!!و....جدا ميدونيم و صفات خدارو به هيچ بنده اي از روي محبت نميدهيم!

mersad20

کاربر فعال
رملى شافعى: تبرك به قبر پيامبر و يا علما و يا اوليا جائز است و بوسيدن و استلام آن اشكالى ندارد كنز المطالب، ص 219
محب الدين طبرى شافعى: بوسيدن قبر و دست گذاشتن بر روى آن جايز است و سيره عمل علماء و صالحان بر آن است اسنى المطالب، ج 1، ص 331

mersad20

کاربر فعال
نظر مراجع در مورد الوهيت اهل بيت

آيت الله مکارم شيرازي (دام ظله العالي)(تمام تعبيراتي که مفهومش الوهيت پيامبر اکرم صلي الله عليه يا ائمه هدي عليهم السلام باشد کفر محض است و گوينده ي چنين سخناني اگرمعني سخنان خود را بفهمد از زمره ي مسلمين خارج است و همسران آنها بر آنها حرام مي شود و اموالشان به ورثه آنها مي رسد و در زمان اميرالمومنين عليهم السلام بعضي از اين گونه افراد پيدا شدند و حضرت علي عليه السلام دستور مرگ آنها را صادر کرد. .))

آيت الله تبريزي(رحمة الله عليه): ((گوينده ي اين مطالب( كسي كه اهل بيت را خدا خوانده) گرچه قصد سوئي ندارد و مبالغه کرده است ولي اين کار حرام است و بايد مومنين جداً اجتناب کنند

آيت الله سيستاني (دام ظله العالي): ((اين سخنان( اهل بيت خدا هستند) کفر است و قصد معناي حقيقي آن مستلزم خروج از دين مي شود.))

آيت الله مظاهري (دام ظله العالي)(اين گونه اشعار( در مورد الوهيت اهل بيت) کفر است و موجب غضب اهل بيت عليهم السلام است.)

دوست عزيز حجت بر شما تمام شد نظر مراجع شيعه را مطالعه كردي ديگر اگر جايي بيان كني شيعه معتقد به الوهيت اهل بيت است در مقابل خداي حي مسئولي

آخرین ویرایش:

mersad20

کاربر فعال
نزد اهل سنت نيز احترام و محبت خواندان و اهل بيت پيامبر واجب است....اما احترام را از هر عمل ديگر چون غلو در مورد شخصيت آنها و نصبت دادن چيزهايي چون اينكه ائمه علم غيب حضوري به همه كائنات داشتند!!!و....جدا ميدونيم و صفات خدارو به هيچ بنده اي از روي محبت نميدهيم!

پس دوست من قبول كردي كه احترام به پيامبر و خاندان اهل بيتش واجب است پس بدان خاندان رسول الله كمتر از قران و حجر الاسود نيست كه بوسيدن آن سنگ و چرم عين توحيد باشد و بوسيدن حرم اهل بيت و پيامبر كفر محض درسته ؟

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
با یاد و نام خدا

تشکر از مرساد

افرادی هستند که اسلام را درست اجرا نمی کنند این دلیل بر انحراف تشیع نمیشه بلکه اشکال از عمل بعضی ها ست از نظر من شیعه واقعی یک سنی واقعی هستش و بالعکس
سنت یعنی سنت پیامبر همون حرفی که علی ع زد نه سنت خلفا(چون هم اهل تسنن و هم اهل تشیع معتقدن خلفا اشتباه داشتند و پیروی از اشتباه جایز نیست)

بالا